کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قیمت تیبا در تركمنستان و اوكراین

کدخبر:۶۵۶۷سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۸:۵۵۷۸۵۰ بازدید

مدیر ارتباطات گروه سایپا: تیبا در تركمنستان 8200 دلار و در اوكراین 7800 دلار است.

به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده تا با تصمیمی زیر بنایی وضعیت صنعت خودرو بهبود پیدا كند، اینكه طی ماههای اخیر نرخ خودرو ابتدا افزایشی و سپس 3 درصد آن هم با خواست مجلس و چراغ سبز وزیر صنعت كاهش پیدا كرد و اینك مجلس صحبت از ایجاد هیاتی مركزی در مجلس شورای اسلامی برای نرخ گذاری خودرو و خروج آن از دست شورای رقابت می كند باعث بلاتكلیفی مصرف كنندگان و تولیدكنندگان خودرو شده است.

به عقیده بیشتر كارشناسان و صاحب نظران صنعت خودرو نیازمند رقابتی شدن بازار، خروج از انحصار و بازنگری در تعرفه واردات است و وضعیت این صنعت با تصمیمات مقطعی حل نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، در همین زمینه به سراغ مجتبی نظری، مدیر ارتباطات گروه سایپا رفتیم تا به كمك او از زاویه ای تازه به بررسی این صنعت در گروه صنعتی سایپا بپردازیم.

توافق گروه صنعتی سایپا با گروه كیا به كجا رسید؟

توافقات اولیه ای برای توسعه همكاری ها با شركت كیا صورت گرفته است و از ابتدای سال 93 تا اواسط مرداد ماه خط تولید این خودرو آماده شد و هم اكنون آماده تولید هستیم و به زودی تولید انبوه سراتو در سایپا آغاز خواهد شد.

چرا بین قیمت پراید در داخل كشور و پراید های صادراتی تفاوت قیمت وجود دارد و چرا خودروهای صادراتی با قیمت  پایین تری صادر می شوند؟

 بنده با این موضوع موافق نیستم زیرا نرخ پراید در داخل كشور به مراتب پایین تر از خودروهای صادراتی است نرخ پراید های صادراتی بیش از 7 هزار دلار است و این خودروها فاقد abs هستند و هزینه های شماره گذاری، عوارض، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه را ندارند. البته بخشی از قیمت خودرومربوط به خرید پلاك در عراق است ولی قیمت فروش سایپا به عراق 5500 دلار است.

با وجود جنگ در عراق و سوریه میزان تولید و صادرات محصولات سایپا به این دو كشور كاهش یافته است؟

خوشبختانه كارخانه ما در شهر حمص آسیبی ندیده  و روال صادرات پراید به كشور عراق هم عادی است.

رقیب پراید در عراق چه خودرویی است؟

رقیب اصلی ما لیفان است و آن هم به دلیل این است كه این خودرو از چین به عراق با كشتی به صورت رایگان حمل می شود.

وضعیت تولید خودرو در چین و ایران را چطور ارزیابی می كنید؟

تعرفه واردات خودرو در چین همراه با مالیات 37 درصد است و برای واردات خودرو تنها یك بندر وجود دارد و باید شش ماه در نوبت باشی در صورتی كه چین بزرگترین وارد ككنده قطعات خودرو است و به هر تولید كننده و سرمایه گذار خودرو در چین علاوه بر تضمین سرمایه امكانات ویژه دولتی داده میشود.

در چین 150 شركت خودروساز وجود دارد كه هر كدام از آنها دراستان خود دارای مزایایی هستند و در صورتی كه قادر به فروش در محدوده خود باشند تا 60 درصد انرژی آنها در تولید منطقه ای رایگان خواهد بود و اگر از استان خود خارج شوند این درصد افزایش خواهد یافت و در صورتی كه بتوانند صادرات داشته باشند درصد رایگان آنها بازهم افزایش خواهد یافت اما در كشور ما  وضعیت تولید كننده این گونه نیست.

چین بنا دارد با استفاده از سرمایه گزاری خارجی و تكنولوژی وارداتی برترین خودروساز شود و همه اركان آن كشور در حمایت این سیاست قدم بر میدارند ولی در ایران توقع از صنعت خودروسازی بالاست، همه از آن كمك میخواهند ولی حاضر نیستند آنرا یاری كنند و وزیری هم كه آن را میشناسد و از آن حمایت میكند را تهدید به استیضاح میكنند.

صادرات محصولات سایپا بیشتر به چه كشورهایی است؟

آذربایجان، روسیه، عراق، اكراین، ونزوئلا و چند كشور آفریقایی از جمله مصر كشورهایی هستند كه محصولات سایپا را استفاده می كنند.

ایا برنامه ای برای ورود به بازارهای جدید منطقه ای در دست دارید؟

بله در بازار تركمنستان ورود كردیم و بازار تاجیكستان هم در دست بررسی است و به تازگی تیبا  را با نرخ 9350 دلار به آذربایجان ارسال كردیم و محموله جدید تیبا 2 (تیبا هاچ بك) نیز به این كشور صادر شده است.

نرخ تیبا در تركمنستان و اوكراین چقدر است؟

تیبا در تركمنستان 8200  دلار و در اوكراین 7800 دلار است.

وضعیت خودروهای وارداتی را چطور ارزیابی می كنید؟

در بررسی شركت بازرسی كیفیت استاندارد ایران رتبه های خودروهای وارداتی از خودروهای داخلی پایین تر است، چرا خودرویی كه سطح كیفیت پایین دارد وارد كشور شده و با قیمت بالاتر فروخته شده است، آیا درست است كه بازار خود را به راحتی در اختیار اجناس بی كیفیت قرار دهیم آنهم در مقابل كالای داخلی با كیفیت تر، فكر میكنید در كشورهای دیگر هم همینطور است.

چطور كشوری كه در تحریم است به راحتی خودرو كامل یا CBU میتواند وارد كند ولی قطعات خودرو به صورت ckd و یا قطعات مورد نیاز تولید داخل را نمیتوان وارد كرد.

آیا در سایپا در این مدت تعدیل نیرو داشته اید؟

تعداد كاركنان سایپا حدود 48000 نفر است اما در این مدت(تحریم ها) تنها به یك سوم این تعداد نیاز داشتیم و با فروش ملك و غیره سعی در نگه داشتن نیروهای خود كرده ایم و حتی یك نفر هم تعدیل نشد و با حمایت مدیرعامل گروه جناب آقای مهندس مدنی یك نیرو هم به دلیل كمبود تولید كاهش نیافته است.

سال گذشته چه میزان متضرر شدید؟

گروه سایپا سال گذشته 1700 میلیارد تومان زیان داد و با قیمت های كنونی نیز در حاشیه زیان هستیم.

ارزیابی شما از نرخ گذاری های اخیر خودرو چیست؟

قیمت ها تا زمانی كه در حاشیه بازار نباشد تولید كننده و مصرف كننده متضرر می شود پرایدی كه درب كارخانه بین 18 تا 19 میلیون تومان به فروش می رسید در بازار 23 تا 24 میلیون تومان به فروش می رفت و یك فاصله 4 تا 5 میلیون تومانی وجود داشت كه دلالان از آن سود می بردند.

تصمیم گیریهای متفاوت باعث سردرگمی مردم و تولیدكنندگان می شود و این موضوع اصلا به نفع اقتصاد نیست به نظر بنده در نرخ گذاری خودرو منطق رسانه ای وجود دارد نه منطق اقتصادی چرا هیچ یك از خبرنگاران از نمایندگان مجلس در مورد نرخ گذاری شیر سوال نمی پرسند و تنها در مورد خودرو می پرسند؟! و یا چرا هیچ رسانه ای به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی نمیپردازد؟

در صورتی كه نرخ خودرو در حاشیه بازار تعیین شود عطش بازار گرفته می شود و تمامی منابع به صنعت بازمی گردد و دیگر به دست دلالان نمی افتد.

میزان تولیدات شما در روز چقدر است؟

هم اكنون سایپا روزانه بیش از 2 هزار خودرو تولید می كند.

وضعیت ثبت نام ها در سایت چطور است؟

اخیراً ثبت نامها با ارائه شماره ملی انجام میشود و هر فرد تنها میتواند یك بار ثبت نام كند، سعی میكنیم خودرو به دست مشتری نهایی برسد ولی به دلیل تفاوت قیمت كارخانه و بازار دلالان از هر راهی برای سودجویی استفاده میكنند و علت آن هم عدم اجازه فروش خودرو در حاشیه بازار و دخالت در قیمت گذاری است.

واما سخن آخر؟

روزگاری صنعت نساجی در این كشور اشتغال و تولید فراوانی داشت ولی با سیاستهای غلط امروز همه شركتها ورشكسته و محلشان یا هایپر استار شده است یا مجتمع مسكونی! به نظرم هم اكنون هم صنعت خودرو مورد هجوم طرفداران واردات قرار گرفته و صنعتی كه دشمنان دربین صنایع برای تحریم انتخاب میكنند متاسفانه مورد تحریم داخلی نیز قرار میگیرد و كسی نیست تحلیل كند چرا در تحریم ارسال خودرو كامل به كشور تحریم نیست ولی ارسال قطعه CKD مورد تحریم قرار میگیرد و چرا صنعت خودرو تحریم شد.

شاید در داخل غافل باشیم كه صنعت خودرو چه ارزش افزوده ای برای اقتصاد كشور دارد ولی دشمنان ما به خوبی میدانند كه اگر این صنعت را زمین گیر كنند قطعاً بیش از یك میلیون نفر بیكار ایجاد خواهد شد و دیگر صنایع وابسته نیز متزلزل خواهند شد، آنها اعتقاد دارند كه خودروسازی مادر صنایع است ولی ما اعتقاد نداریم.

كسانی هستند كه صنعت خودرو داخلی را مزاحم خود میدانند و من به این افراد توصیه میكنم كه به این صنعت استراتژیك نگاه ملی داشته باشند نه نگاه منفعت طلبانه و جذابیت رسانه ای!

بلیط هواپیمادیدگاه ها

mahyar: 1393/6/1116:53:36،
60
367
خدایا شکرت

حال میکنم وقتی میبینم ایران به خاورمیانه و کشورای منطقه خودرو صادر میکنهدست بچهای زحمت کش صنعت خودرو درد نکنه
رضاااا: 1393/6/1117:34:36،
122
29
افتخاری دیگر در صنعت خودروسازی ایران
دمشون گرم

خوب راست هم میگه، نمیشه پراید رو با تکنولوژی کامل مهندسین ایرانی صادر کنیم چون نونشون آجر میشه
برای همین پراید در دو تیپ، اولی شیشه بالابر دستی از نوع پلاستیکی
دومی شیشه بالابر دستی از نوع کروم ساخته و صادر شده
احمد740: 1393/6/1118:02:30،
184
24
واقعا دستشون دردنکن پس بهتره برای رفاه حال مشتریهای خارجی نمایندگیهاشونم ببرن خارج؟دست از سراین ملتم بردارن .اگه راست میگن تمام تولیدشون صادر کنن!دراین صورت ضرری شامل حال این عزیزان نشه ماهم راضی هستم.دولت هم لطف کنه هزینه گمرکی برداره تا مردم ماشینشونو بتونن وارد کنن؟اگه شما رات میگی
د: 1393/6/1118:33:15،
107
22
فقط بازار گرمیه تا مردم نسبت به قیمتها اعتراض نکنند وگرنه تاخودروهای خارجی باکیفیت مانده کی میاد لگن بخره
saeed: 1393/6/1119:23:29،
54
56
آقا مهيار دستشون دردنكنه درست ولي در سطح خرد و جزء ميتونن بفروشن عمرا نميتونن در سطح كلان و تيراژ بالا كار كنن
ss: 1393/6/1120:27:37،
75
28
دروغ به این بزرگی ادم شاخ در میاره
حمید: 1393/6/1120:39:03،
62
31
حمایت همه جانبه و بی قید وشرط از یک صنعت هیچ توجیه اقتصادی نداره
صنعت خودرو ایران هم 30ساله انحصاری شده و نتونسته خودشو از نظر کیفیت تولید به سطح قابل قبولی برسونه
تا کی باید مردم جور عقب ماندگی صنعت خودرو را بکشن؟
اصلا چرا ما باید خودروساز باشیم؟!
اگه راست میگیم به جای اینقدر هزینه غیر ضروری صنعت نفت و گاز فعال تر کنیم
سعيد: 1393/6/1121:29:02،
42
29
لابد قيمت اين آشغالهاي لگن رو به دلار ١٠٠٠ تومان ميفروشن
aliiiii: 1393/6/1122:34:33،
40
29
سابیپا دمت گرم که این باعث خنده مردم میشی
احسان: 1393/6/1202:12:06،
38
29
علاوه بر این کشورا باید خودرو سازای عزیز خودرو هاشونو به داعش هم بفروشن که کلا این گروه رو نابود کنن با خودرو امنشون .
احمد: 1393/6/1202:30:18،
28
24
میگه توچین واسه انرژی تخفیف میدن ، اخه اول برو ببین اونجا قیمت برق و گاز و ... چقدره ، بعد بگو تخفیف . دیگه همه میدونن ایران تو زمینه انرژی ارزون ترینه ( کاری به نسبت هزینه به درامد ندارم ، منظورم ارزش دلاریه ، کجای دنیا یه لیتر بنزین ، حتی اشغالترینش رو میدن 30 سنت )
سید: 1393/6/1204:30:35،
35
28
راست میگه بنده خدا چرا وقتی پراید به این با کیفیتی داریم شما میرید مازراتی و پورشه و بی ام و بی کیفیتو وارد میکنید یه ذره به فکر جون هموطناتون باشید نه جیب خودتون
mosi: 1393/6/1211:15:07،
30
36
اره اتفاقا من تیبا دارم خیلی هم راضی هستم ، هر کی میگه تیبا بده پول بده به 206 چینی و 405 هندی بخره یا سمند پر مصرف بخره و یا یک میلیارد پول پورشه بده
علیرضا: 1393/6/1116:54:30،
98
32
یک سنسور اکسیِن پراید رو هیچ کدوم از نماینده هاش ندارن اونوقت اونجا تیپا اگه خراب شد کی جواب میده؟؟
رضا: 1393/6/1117:02:54،
80
30
این که خوبه! 206 صفر من بعد از 3 ماه خاکگیر پلوسش پاره شد. تمام نمایندگی های ایران خودرو تو شیراز رفتم! هیچکدام نداشتند! گفتند اگه میخوای باید ثبت سفارش بشه تا 1 ماه طول میکشه! منم رفتم تعمیرگاه، با هزینه ی شخصی قشنگ عوضش کردم! قیمت خاکگیر 5 هزار تومان بود!
محمدعلی: 1393/6/1119:19:48،
45
30
من که سنسور رو بردم عوض کردم
نادر: 1393/6/1120:56:50،
29
25
شرايط فروشو به تركمنستان بگند . اصلا ميخواي زنگ بزنم دوستام در تركمنستان تا قيمت و شرايطشو در بيارم تا بفهمي چه دروغي تحويل ميدم ميدي . هر چند مردم ميدونند
رضا: 1393/6/1122:03:18،
33
31
من که استارت 405 رو کامل عوض کردم ازم هیچی نگرفتن .
,وحید: 1393/6/1116:59:14،
189
59
انشااله صنعت خودرو سازی هم به سرنوشت نساجی دچاربشه.

آمییییییین یا ربالعالمین.++++
mahyar: 1393/6/1116:59:45،
41
78
افعال معکوس به کار بردم


منفی ندین لطفا
سوشا: 1393/6/1117:09:25،
163
25
48000 نفر بیکار بشن بهتره تا سالی 27000 نفر بخاطر ماشینای اشغالتون بمیرن
مسعود: 1393/6/1118:57:29،
55
25
صنعتی که طی سالیان دراز فقط 48 هزار تا نیرو داشته باشه به درد لای جرز میخوره این آمار کم نیروها نشانگر عقب گرد این صنعته وگرنه بعد نیم قرن فعالیت تو این صنعت باید حداقل نیم میلیون شاغل فعال مستقیم تو این صنعت باشه نه این تعداد که به گفته خودشون دو سومشونم اضافی هستند
وینچنزو: 1393/6/1211:42:26،
37
21
خوب گفتی خدایی
حبیب: 1393/6/1117:09:31،
90
24
ایرانجیب دو روز پیش از قول گمروک قیمت mvm315 رو زده بود 8000 دلار اونوقت من موندم تو آذربایجان mvm 315 قیمتش 8000 دلار باشه کی میاد تیبای زشت و لگن شما رو بخره 9350 دلار!؟ نکنه برین مردم اونجا رو هم مثل ما بدبخت کنین خدایا این بلا رو نصیب هیچ مسلمانو غیر مسلمانی نکن!!!! راستی یادم رفت بگم اونوقت kiaپیکانتو 12000 دلاری هم اصلا نمیخرن اخه اون با اون قیافش جلوی زیبای ایران کم میاره دیگه این که معلومه!( اونجا ایران نیست هیچ 5000 دلارم نمیخرنش)
نیما ارومیه: 1393/6/1117:16:23،
43
22
من واقعا این حرفه شمارو تایید میکنم که صنعت خودرو مادر صنایع است ولی اینو در نظر بگیرید که هرکس از کیفیت وقیمت جنسش مطمن باشه نه از رقابت میترسه و نه از واردات ونه به فکر عاقبت صنعت نساجی میفته .ایزان وایرانی اگه بخاد وموقعیت و امکاناتشو براش فراهم کنی اونوقته که کشورای دیگه از رقابت میترسن .زیاده خواهی آدمو از نون میندازه .
افرا: 1393/6/1117:25:11،
78
27
آره جون خودت پراید 7000 دلار و تیبا 9350 دلار مارو چی فرض کردی سمند و به افغانی ها می دن 6000 دلار اون وقت پراید 7000 دلار عجبببببببببببببببببببببببببببببببببب
مجتبی: 1393/6/1117:25:17،
100
26
واقعا مردم ایران را چی فرض کردن تا اونجا که ما خبر داریم پراید را به عراق و سوریه 2500000 هزار تومان میدادن این آقا دلار و تومان را اشتباه گرفته تویوتا کمری باپلاک مناطق آزاد8000 دلار هست چطور اینها تیبا را. ...فقط میگم خودتون هستید
علامه: 1393/6/1119:26:35،
36
31
در کشور ترکمنستان هم قیمت کمری دست دوم مدل 2007 به بعد حدود 10 تا 14 هزار دلاره.
هادی: 1393/6/1119:27:06،
32
38
با سلام
ببخشید ولی فکر میکنم شما اشتباه میکنی فرمودید کمری8000 دلار؟
در قسمت بالای سایت ایرانجیب بعد از کلیک روی قیمت خودرو در سطر پایی قیمت خودرو در دبی را چک کنید خواهید دید قیمت پایه28/000 دلار و فول38/000دلار ولی اگر واقعا مطمین هستید ادرس یا تلفن بدید من در اهواز از شما30/000هزار دلار میخرم.فقط از این جهت تذکر دادم که متوجه اشتباه باشید
هادی: 1393/6/1119:37:34،
33
30
با سلام چندین بار عرض کردم با اینکه تکراری شده بازم عرض میکنم اقای فروزان فر سایپا جواب مشتری ایران را که خرید نقدی.
وی 5 با تاریخ تحویل 93/5/3 را بدهد که نه تلفن ونه حضوری جوابی تا این تاریخ برای تحویل ندارید

به ایران جیب هم پیشنهاد میکنم به خودتون زحمت بدید ویه سوال از طرف خوانندگان از این سایپا داشته باشید راجع به کیفیت و مشتری مداری چون در شعار اقایان مشتری فاقد هر گونه حقی است.اقای فروزان فر شما که تمام این نظرات را میبینی خجالت نکش جواب بده به خوانندگان چرا دستور میدی اپراتور شماره55 تلفتن پاسخگویی 096770 سایپا بگه میخواستی نخری مگر زوری فروختیم بهت!!!!!!!!
ايران: 1393/6/1203:21:38،
27
31
اقاي هادي
در دبي كمري فول 25000 دلار بيشتر نيست شما 5000 دلار پول إضافي هزينه نكنيد
,وحید: 1393/6/1117:25:39،
77
33
قیمت خودروهای صادراتی
سمند ای اف7 13ملیون تومان
زیبای ایرانی(تیبا)9ملیون تومان
انواع پراید7ملیون تومان

این خودروها اینقد باید ارزون باشن تا یه کشور وسوسه بشه اینارو بخره.کشورهای فوق الذکر با 9000دلار خودرو کره ای و زاپنی وارد میکنن.
df: 1393/6/1119:32:42،
42
27
برادر وحید
فکر کنم طرف میخواسته بگه تومن گفته دلار
نیما: 1393/6/1122:38:40،
32
31
جناب وحید بد نیست از قیمتهای جهانی خودروهای ژاپنی و کره ای خبر داشته باشید. خودروی ژاپنی9000دلار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نوید: 1393/6/1117:37:28،
72
22
اگه با این قیمت ها یه دونه ماشین فروخته شده باشه .عمرا.دروغه.
مسعود: 1393/6/2710:48:59،
18
17
درست میگن قربان، خودشون صادر میکنن به قیمت 3000 دلار، مابقی عوارض دولتی اونجاس که میشه 8200 دلار
jilt: 1393/6/1117:50:18،
61
23
فکر کنم به تومن منظورش بوده:-)
كارشنس معاينه فني: 1393/6/1118:09:46،
56
22
آقايون خانوما اينا با درنظر گرفتن منافع خودشون حرف ميزنن. اگه ديروز يه چيز بگن امروز منافعشون درخطر باشه حرفه ديروزشونو عوض ميكنن. رو كه نيست سنگه...
امین: 1393/6/1118:11:20،
55
22
آخه تا وقتی که میشه برن i20 بخرن با 10000 دلار مگه دیوونن تیبا بخرن
شلغم : 1393/6/1118:11:56،
42
27
جالب اونا به دلار درامد دارن
ما مجبوريم به ريال درامد داشته باشيم وبه قيمت ،،،، خرج كنيم
دمتون گرم خوب مردم نوازش ميدين
ali: 1393/6/1118:30:49،
74
24
تو همین سایت ایران جیب قیمت سراتو سدان رو در دبی زده 14000 دلار بعد تیبا که که از نظر کیفی یک سوم ان هم نیس این قیمت؟؟؟؟؟!!!!!!
اولا ماشینای شمارو هیچکس نمیخره
دوما تیبا خیلی باشه اونجا 4500 دلار هست
شما قیمت ام وی ام رو. که مقایسه کنید واقعیت دستتون میاد عزیزان
من هرگز به حرفای روابط عمومی های ایران خودرو و سایپا اعتماد ندارم و هرگز باور نمی کنم
اصولا حرف کسانی که با فشار بر مردم جیب پر میکنند شنیدنی نیس و باید از روش رد شد

یا علی
سعید: 1393/6/1211:42:43،
38
50
آفرین علی آقا باشما کاملا موافقم
اینا تو چندتا کشور نمایندگی دارن که هیچ کس ازشون خرید نمیکنه
همیشه دروغ میگن
رضا:: 1393/6/1119:23:38،
28
28
اینا هیچ صادراتی ماشین ندارن که بابتش ارز وارد کشور کنن، هر ماشینی هم که به کشورای بدبخت دوروبرمون میفرستن فقط جهت تبلیغات است.
مهران: 1393/6/1120:10:21،
38
28
واقعا موندم مدیران صنعت کشور مردم رو راستی راستی گوسفند فرض کردند.(بلانسبت همه) .اخه چی بگم . مگه اونوریا که بهشون صادر میکنن گاگولن که با این قیمت تیبا یا سایر اشغالهای سایپا رو بخرن . تورو خدا مدیر محتررررم یه سر به شاپینگ سایت یاهو بزن ببین (حداقل) یه تویوتا پاریس چند دلاره؟؟ که میگی محصولات ما اینقدر فروش میرن.متمعنا محصولاتتون بیشتر از 3000 دلار قیمتشون نمیشه . مگه مغز خر خوردند که محصولات کره ای و ژاپنی رو ول کنن لگن سایپا بگیرن . خواهشن خودتونو مسخره کنید مدیر محتررررررم.....
نادر: 1393/6/1120:54:31،
36
25
دنيا عوض شده و همه به اطلاعات حداقلي دسترسي دارند . قيمت اجناس بخصوص خودرو تو سايت ها ي اينترنتي زياده . از اين زاويه نميشه مردمو گول زد . دروغ در اين مورد متاسفانه گاگول بودن خودشونو ميرسونه متاسفم براي همه كه همچين ادمي مدير مملكت شده . اخه نميشه كمي به حرفاشون فك كنند بعد بگند .
Mmmmmmmmmmmmmmm: 1393/6/1121:25:30،
36
32
به حق جيزاي نشنيده!!!! وارداتيها( بجز جينيها) شدن بي كيفيت و مال شما باكيفيت
مارون: 1393/6/1122:04:58،
36
17
راست میگید همه شو با این قیمتی که صادر میکنید الان هم صادر کنید تا متضرر نشید..اونوقت هیچکی بهتون گیر نمیده...ما هم راضی هستیم به رضای خدا...
pepan : 1393/6/1122:14:39،
33
83
قیمت ها همش شایعه هست و غلط...
اوکران عمرا این آشغال ها رو بخره..
889: 1393/6/1200:14:28،
24
25
اگه بجای احداث ایران خودرو وسایپاتوزمیناشون چغندروسیب زمینی میکاشتن الان ماقطب کشاورزی جهان بودیم......افسوس
مهدی: 1393/6/1200:58:09،
33
25
اینش منو کشته:
"وضعیت خودروهای وارداتی را چطور ارزیابی می كنید؟

در بررسی شركت بازرسی كیفیت استاندارد ایران رتبه های خودروهای وارداتی از خودروهای داخلی پایین تر است، چرا خودرویی كه سطح كیفیت پایین دارد وارد كشور شده و با قیمت بالاتر فروخته شده است، آیا درست است كه بازار خود را به راحتی در اختیار اجناس بی كیفیت قرار دهیم آنهم در مقابل كالای داخلی با كیفیت تر، فكر میكنید در كشورهای دیگر هم همینطور است."
مسخره بازی=راه چاره: 1393/6/1202:17:01،
36
31
بله ما پراید رو در اروپا5500دلار و تیبا رو8000دلار صادر میکنیم فقط ایرادش اینه که نمیخرند با یه تخفیف90درصدی انها رو برگشت داده وبا تخفیف90% به عراق و جیبوتی میفرستیم
هرچند که مردم عراق و جیبوتی10%الباقی خودرو رو هرگز نمیپردازند ولی اینکه زیاد مهم نیست ما پول انها رو از مردم خودمون میگیریم
ضمنان این نوع فروش در دنیا منحصر بفرده که ما داریم
sama: 1393/6/1207:59:15،
34
30
چه کسی است که در خارج کشور 7000 دلار برای پراید می دهد.حتما از عقل سالم برخوردار نیست
یا اینکه این اعداد و ارقام درست نیست
سامان: 1393/6/1208:06:12،
32
28
حضرت آقا اولا در زمان تحریم خودرو از کشور های عربی وارد میشد توسط دلالها . دوم: انتظار دارید مردم خودرو تولید داخل رو تحریم نکنند و بچه هاشون رو سوار آرابه های مرگ شماها بکنند . واقعا شماها خیلی پر رو تشریف داری
رضا: 1393/6/1208:12:50،
38
19
خوب درسته راست میگن همون قیمتها هست ولی این قیمتی که اون کشور داره به فروش میرسونند ولی آیا همون قیمتی هست که به اون کشور میدهند ؟خوب هر کشوری حق گمرکی خودشو داره خوب اون کشور هم با تعرفه 20 30 درصدی شده اون قیمت که اون قیمتو دارن تو ایران هم میفروشند یعنی ما پراید و تیبا رو با حق گمرکی میخریم برا همینه اونایی که پولدارن میرن خارجیاشو میخرن ما هم که نداریم به زور پراید
رضا: 1393/6/1208:33:30،
69
25
شما یه مقایسه ای بین تیبا و مزدا 6 مدل 2014 قرار بدید خواهشا فقط زیبایی این خودرو چند برابر تیبا هست خدایی خودرو با ارزش و زیبایی هست اگه گفتین چند دلار ؟
17.740 دلار
درسته به قیمت دو برابر عرضه میشه ولی این کجا و آن کجا
یه ماشین به روز ژاپنی امکانات راحتی زیبایی به همراه مصرف 5.7 لیتر در 100 کیلومتر همش میشه 56 میلیون به قیمت روز بیاد ایران بالای 120 قیمت میخوره
اونایی که طرفدار مزدا 6 هستن +
اونایی که طرفدار تیبا هستن -
jaffar: 1393/6/1208:38:30،
39
27
وقتی میتونن با 4000 دلار بهترین ماشینا رو بخرن مگه عقلشون کمه تیبا بخرن؟ اونم ماشین زشت و بی امنیتی مثل تیبا
ن ن ن : 1393/6/1210:11:44،
29
23
قیمت اپل کورسا مدل 2015 کمتر از 9000 دلار هست.قیمت تویوتا پریوس 24000 دلار هست.این محصولات و کلی محصول دیگه با این رده قیمت رو می تونین تو آذربایجان بخرین.حالا به نظر شما کدوم آدم عاقلی تو آذربایجان بابت تیبا 9350 دلار پول می ده؟؟؟؟؟؟؟؟بابا دروغ هم حدی داره.
وینچنزو: 1393/6/1211:44:43،
28
28
ایشون میگن ما صادر میکنیم ولی نگفت کسی میخره
a: 1393/6/1213:57:45،
33
29
قیمت اپل کورسا هاچ بک 15000 دلار هست نه زیر 9000 دلار قیمت ماشین های خوب از 14000 دلار شروع می شود یعنی حدود 42 میلیون تومان. البته قبول دارم که اگر واردات را آزاد کنند مردم دیگر پژو پارس، سورن، l90 یا محصولات دیگر در این رده قیمت را نمی گیرند. ولی پراید با همه اشغال بودنش ارزانتر از ماشین های تازه ساخت خارجی است.
مسعود: 1393/6/1211:46:52،
40
26
وای اون ها چقدر بد بختند که این اشغال رو سوار میشن .
امیرضاج م: 1393/6/1212:07:25،
26
26
اره خیلی بدبخت هستند . واقعن تیبا خیلی ماشین اشغال وبدرد نخوری است .خیلی هم زشت است...
تیباخوبه: 1393/6/1212:25:26،
73
26
اره راست می گویی داداش
آرمین: 1393/6/2610:49:12،
30
16
اینجا رو داشته باشید:
<در این مدت(تحریم ها) تنها به یك سوم این تعداد نیاز داشتیم و با فروش ملك و غیره سعی در نگه داشتن نیروهای خود كرده ایم و حتی یك نفر هم تعدیل نشد>
یکی از دوستان من که فامیل داره تو سایپا میگفت تو این چند سال تحریمها رسما بیکار بودن . من باورم نمیشد این هم سند کاملا موثقش!

یعنی مردم بدبخت ایران به جای اینکه سوار هیوندا و کیا بشن باید پول برای لگنهای ایران خودرو و سایپا بدن تا یه عده تو این دو تا شرکت ول بچرخن و سالی 1700 میلیارد ضرر بدن!
یعنی تو سری خور تر از ملت ما در دنیا وجود نداره !
ناصر: 1395/6/1610:22:53،
13
9
سلام من پراید 141دارم شصد پنجاه هزار کلومتر راه رفته وراضى هستم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار