کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تا 3 سال آینده , ایران از قطر پیشی می‌‌‌‌گیرد ؟

کدخبر:۶۴۶۰پنجشنبه، ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۴:۲۴۴۶۳۷ بازدید

وزیر نفت با بیان اینکه با برنامه‌های توسعه‌ای در دست اجرا، تا سه سال آینده در تولید روزانه گاز در پارس جنوبی، ایران از قطر جلو ...

وزیر نفت با بیان اینکه با برنامه‌های توسعه‌ای در دست اجرا، تا سه سال آینده در تولید روزانه گاز در پارس جنوبی، ایران از قطر جلو می‌افتد، از احداث 10 پالایشگاه میعانات گازی در کشور خبر داد و اعلام کرد: با ساخت پالایشگاه‌های جدید صادرات خام میعانات گازی ایران متوقف خواهد شد.

بیژن زنگنه در گفت‌وگو با مهر در تشریح مهم‌ترین سیاست‌های افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی در کشور گفت: هم‌اکنون مهم‌ترین پروژه‌ها‌ی افزایش تولید نفت و گاز در کشور اجرای طرح توسعه میادین نفتی غرب کارون و فازهای میدان مشترک پارس جنوبی است. وزیر نفت با اعلام اینکه باید ظرفیت تولید نفت ایران تا سه سال آینده به چهار میلیون و 700 هزار بشکه در روز افزایش یابد تصریح کرد: این افزایش ظرفیت تولید نفت از محل طرح توسعه میادین مشترک منطقه غرب کارون عملیاتی خواهد شد. این عضو کابینه دولت تدبیر و امید تاکید کرد: براساس برآوردهای اقتصادی انجام گرفته در سطح وزارت نفت در صورتی که افزایش 700 هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران عملیاتی شود ضمن شتاب در طرح توسعه میادین مشترک سالانه حدود 25 میلیارد دلار به درآمدهای نفتی کشور اضافه می‌‌‌‌شود. این مقام مسئول با بیان اینکه برای افزایش ظرفیت تولید نفت در کنار توسعه ناوگان و افزایش دکل‌ها‌ی حفاری طراحی و ایجاد تاسیسات سطح الارضی در منطقه غرب کارون در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد:علاوه بر این برنامه ریزی‌ها و اقداماتی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت و افزایش توان عملیاتی صادرات نفت در پایانه‌ها‌ی نفتی کشور انجام گرفته است. زنگنه در تشریح مهم‌ترین راهکار‌ها‌ی وزارت نفت برای تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح افزایش تولید نفت توضیح داد: قرار است امسال حدود سه هزار میلیارد از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌ها‌ی توسعه میادین مشترک نفتی اختصاص یابد. 

 ایران از قطر در پارس جنوبی جلو می‌زند

زنگنه در ادامه درباره مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرا به منظور تکمیل فازهای مشترک میدان پارس جنوبی، گفت: درحال حاضر دو اولویت برای توسعه این میدان مشترک گازی تعریف شده است به طوری که در ادامه سال جاری و اواسط سال آینده طرح توسعه پنج فاز قدیمی شامل 12، 15 تا 18 پارس جنوبی در مدار بهره‌برداری قرار می‌‌‌‌گیرد. وزیر نفت با یادآوری اینکه پیش بینی می‌کنیم امسال با بهره‌برداری از برخی از واحد‌ها‌ی پالایشگاهی و سکوهای دریایی حدود 100 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز ایران افزوده شود، تبیین کرد: همچنین طرح توسعه فازهای 19، 13، 20 و 21، 22 تا 24 و 14 پارس جنوبی هم در اولویت بعدی توسعه قرار دارند. این عضو کابینه  دولت با بیان اینکه پیش بینی می‌‌‌‌شود طرح توسعه پارس جنوبی تا سه سال آینده تکمیل شود تاکید کرد: با بهره‌برداری از این 17 فاز پارس جنوبی روزانه حدود 400 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولیدی گاز طبیعی ایران از محل توسعه پارس جنوبی اضافه می‌‌‌‌شود. این مقام مسئول همچنین از افزایش 600 هزار بشکه‌ای تولید روزانه میعانات گازی با توسعه فازهای در دست اجرای پارس جنوبی خبر داد و افزود: در مجموع با بهره‌برداری از این فازها تا سال 96 ایران در برداشت روزانه گاز از قطر جلو می‌‌‌‌افتد. وی با اعلام اینکه همزمان با شتاب در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی و افزایش تولید گاز در بخش بالادستی اقداماتی در بخش‌ها‌ی میان دستی صنعت گاز کشور هم انجام گرفته است تاکید کرد: از این رو احداث خطوط لوله، تاسیسات تقویت فشار و توسعه شبکه انتقال گاز کشور به منظور انتقال این انرژی پاک از مبادی تولید به مصرف هم در دستور کار قرار گرفت. 

 جزئیات ساخت 10 پالایشگاه جدید گاز

وزیر نفت با بیان اینکه سیاست بلندمدت وزارت نفت کاهش خام‌فروشی نفت و گاز و ایجاد ارزش افزوده با تکمیل زنجیره‌ها‌ی ارزش در سطح صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی است گفت: با راه‌اندازی فازهای جدید پارس جنوبی در کنار افزایش تولید گاز و میعانات گازی ظرفیت تولید اتان، گازمایع و مایعات گازی پارس جنوبی افزایش می‌‌‌‌یابد که این موضوع منجر به خوراک کافی صنایع پتروشیمی کشور خواهد شد. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با تحویل اتان به صنایع پتروشیمی در دست اجرا 10 تا 12 درصد تولید پتروشیمی کشور افزایش می‌‌‌‌یابد، بیان کرد: این افزایش به منزله ایجاد دو میلیارد دلار درآمد جدید برای اقتصاد کشور است. زنگنه همچنین با بیان اینکه برای ایجاد ارزش افزوده از میعانات گازی احداث پالایشگاه‌ها به منظور تولید فرآورده‌ها‌ی نفتی به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: بر این اساس هم اکنون احداث 10 پالایشگاه میعانات گازی شامل هشت پالایشگاه 60 هزار بشکه‌ای در منطقه سیراف، پالایشگاه 120 هزار بشکه‌ای پارس شیراز و پالایشگاه 360 هزار بشکه‌ای ستاره خلیج فارس مراحل مختلف جذب سرمایه گذار، طراحی و عملیات اجرایی را پشت سر می‌‌‌‌گذارد.  

 جزئیات راه‌اندازی 1700 طرح جدید گازی

همچنین یک مقام مسئول در شرکت گاز از افتتاح و راه‌اندازی بیش از یکهزار و 700 پروژه جدید گازی در شهریورماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون بالغ بر 17 هزار شهر و روستای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. در حال حاضر ظرفیت پالایش گاز طبیعی ایران به بیش از 182 میلیارد مترمکعب در طول یک سال رسیده است به طوری‌‌که با راه‌اندازی واحدهای جدید پالایشی در پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز طبیعی کشور از سال گذشته تاکنون حدود یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب افزایش یافته است. شرکت گاز با انتشار گزارشی درباره آخرین وضعیت توسعه صنعت گاز کشور، اعلام کرد: همزمان با افزایش ظرفیت پالایش گاز، حجم تولید گوگرد در پالایشگاه‌های گاز به بیش از یکهزار و 64 تن، تولید میعانات گازی به 27/ 5 میلیون مترمکعب و گاز مایع بیش از 1313 هزار تن رسیده است. به منظور افزایش پایداری شبکه انتقال گاز طبیعی کشور هم با راه‌اندازی هفت واحد توربوکمپرسور در تاسیسات گاز و بهره‌برداری از یک تاسیسات تقویت فشار گاز تعداد کل ایستگاه‌های تقویت فشار گاز ایران به 72 ایستگاه افزایش یافته است. درحال حاضر 71 واحد نیروگاهی به شبکه گاز متصل شده‌اند ضمن آنکه با احداث بیش از 676 کیلمتر خط لوله فشار قوی، وسعت شبکه انتقال گاز کشور به بیش از 35 هزار کیلومتر افزایش یافته است. 

با پذیرش حدود 1/5 میلیون مشترک جدید تعداد مشترکان گاز کشور به حدود 18 میلیون مشترک رسیده این در حالی است که با واگذاری 460 هزار و 553 انشعاب جدید گاز، تعداد انشعابات نصب شده در کشور به حدود 9 میلیون و 600 هزار انشعاب رسیده است. در کنار ساخت و راه‌اندازی خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز، بیش از 15 هزار و 811 کیلومتر شبکه گاز شهری و روستایی راه‌اندازی شده است که منجر به افزایش وسعت شبکه انتقال گاز به بیش از 255 هزار و 780 کیلومتر شده است. 

شرکت ملی گاز با اشاره به ثبت یک رکورد جدید در تجارت گاز طبیعی ایران، اعلام کرد: در طول سال گذشته تاکنون بیش از 10‌میلیارد و 150 میلیون‌مترمکعب گاز توسط ایران به کشورهای همسایه صادر شده که از رشدی حدود 290 میلیون مترمکعبی برخوردار بوده است. ناصر ابراهیمی در خصوص راه‌اندازی طرح‌ها‌ی جدید گازی در شهریور ماه سال جاری، گفت: شهریور ماه امسال یکهزار و 703 پروژه جدید گازی در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است. مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه برای طراحی، ساخت و راه‌اندازی این تعداد طرح جدید گازی حدود چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، تصریح کرد: علاوه بر این شهریور ماه امسال عملیات اجرایی 315 طرح جدید گازی در کشور آغاز شده است. این مقام مسئول با اشاره به اتصال 9 شهر با جمعیت 12‌هزار خانوار و 773 روستا با جمعیت بیش از 76 هزار خانوار به شبکه گاز کشور، اظهار داشت: هم اکنون حدود یکهزار و 16 شهر و 16 هزار و 45 روستای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به نزدیک به 300 شهر و روستای جدید در کشور آغاز شده است، تبیین کرد: شهریورماه امسال عملیات اجرایی و یا بهره‌برداری از 34 پروژه جدید جایگاه‌ها‌ی سی. ان. جی، طرح‌های زیربنای و ساختمانی در صنعت گاز انجام گرفته است. ابراهیمی با اشاره به اینکه 12 پروژه خطوط انتقال گاز با سرمایه گذاری بیش از 493 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید، تاکید کرد: عملیات اجرایی سه پروژه خطوط انتقال گاز نیز با 90 میلیارد ریال اعتبار هم شده است. مدیر گازرسانی شرکت گاز از اتصال 239 واحد صنعتی به شبکه سراسری گاز خبر داد و افزود: کلنگ عملیات گازرسانی به یک واحد صنعتی هم شهریور ماه امسال آغاز شده است.  

 راه‌اندازی 20 جایگاه جدید CNG

در همین حال عباس کاظمی، معاون وزیر نفت نیز در گفت‌وگو با مهر با اشاره به بهره‌برداری از 20 جایگاه جدید CNG در هفته دولت، گفت: با بهره‌برداری از این جایگاه‌های جدید تعداد کل جایگاه‌ها‌ی CNG کشور به بیش از دو هزار و 200 باب رسیده است. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه بین 20 تا 21 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در جایگاه‌های CNG عرضه می‌شود، تصریح کرد: این میزان مصرف CNG معادل مصرف روزانه 20 میلیون لیتر بنزین است. معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش سهم گازوئیل و CNG دو راهکارهای مدیریت مصرف بنزین در کشور به عنوان سیاسی غیرقیمتی است، اظهار داشت: به منظور افزایش انگیزه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی امضای قراردادهای بیع متقابل و BOT و معرفی سرمایه‌گذاران به صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است. این مقام مسئول از افزایش ظرفیت عرضه گاز در جایگاه‌ها‌ی فعلی CNG به عنوان یکی دیگر از راهکارهای افزایش ظرفیت گازرسانی به خودروهای دوگانه سوز یاد کرد و افزود: با توجه به طراحی و تولید بسیاری از قطعات و تجهیزات در داخل کشور زمینه برای توسعه صنعت CNG فراهم است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌ها‌ی نفتی ایران هم دیروز با انتشار گزارشی، اعلام کرد: در هفته دولت 20 جایگاه جدید CNG در استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، قم، اصفهان، کرمانشاه راه‌اندازی شده است. درحال حاضر تعداد کل دیسپنسرهای عرضه CNGدر کشور به 6424 دستگاه و تعداد نازل‌های فعال گاز به 12 هزار و 848 دستگاه افزایش یافته است. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بهزاد سليمي: 1393/6/607:06:30،
125
37
سلام خدمت دوستان..من 10 سال هست كه دارم عسلويه كار ميكنم..اين بيانات كذبه آقااااااا
امیر: 1393/6/608:29:34،
103
14
خوب راست میگن دیگه ایران تا 3 سال آینده از قطر که نه از همه کشورها دیگه 100% پیشی میگیره و صدر جدول رو مال خودش میکنه تا چند سال ( در زمینه کلاه برداری - تورم - دروغگویی - خوردن مال دیگران - اختلاس - بی احترامی -غیبت -و هرچی صفت ناپسنده ایران صدر جدول رو میگیره )
حسین: 1393/6/609:50:14،
78
15
با وجود مسئولین با عرضه ای که ما داریم !!!! بعید میدونم تا سه سال که سهله تا سی سال دیگه حتی نصف قطر برداشت کنیم !!! ، جلو زدن پیشکش !!!!
صغری: 1393/6/609:55:04،
76
16
تا سه سال دیگه قطر کل ذخایر پارس جنوبی رو تخلیه کرده انوقت شاید بتونید پیشی بگیرید
مهدی: 1393/6/610:25:08،
40
15
میخوان بزنند جلو و به جای یک دونه ب.ز 2تا 3تا 4تا شاید هم بیشتر تولید کنند.
ss: 1393/6/610:54:11،
48
25
تا 3 ساله دیگه قطری ها نشستن تا ما از اونا جلو بیوفتیم
ایوب: 1393/6/611:03:55،
38
19
خیر چون قطر بیکار ننشسته ..


سئوال بعدی لطفا ؟
کیوان: 1393/6/611:58:06،
31
10
سه سال... ای بابا اگه تا سه سال آینده چیزی باقی بمونه شاید.قطر با تکنولوژی تمام اروپایی داره از چاه های ما بطور قانونی استخراج میکنه و ما همچنان اندر خم یک کوپه ایم
chera: 1393/6/613:40:02،
42
15
اره تا ميتونيد نفت و گاز استخراج كنيد بعد با پولش ، روغن پالم ، الودگي هوا ، پارازيت ، اب الوده ، بنزين رو سهميه ، اب رو جيره بندي ، يارانه با هزار منت ،سبد كالا ، ماشين بي كيفيت چيني و هزار چيز ديگه بديد به مردم
درود بر شما
حرف حساب: 1393/6/621:00:55،
20
17
پیشی بگیرید که چی بشه ؟؟؟

پولش رو میرید جنس های چینی میخرید
پیشی بگیرید کجا برید چه سودی به حال ما داره ؟؟؟

اخرش یک روز تموم میشه اون وقت به چه کنم چه کنم میوفتید
ک: 1393/6/607:06:51،
62
16
عجله نکنین. . . .
اگه گندهای جدید و اختلاس های جدید دوره قبل بازم رو بشه که نه و گرنه شاید. . . .
Mmmmmmmmmmmmmmm: 1393/6/608:04:59،
68
16
هر وقت جلو زدين بيايين بكين وكرنه حرف زدن كه خرجي نداره
pepan: 1393/6/608:16:52،
91
19
به همین خیال باش..
عمرا تا 100 سال دیگه بهش برسی با پژو پارس داشبورد جدید
کیارش: 1393/6/608:34:20،
64
13
پژو پارس و خوب اومدی :))))
pepan: 1393/6/611:41:37،
32
18
والا..
خب هر روز یه خبر میشنویم از این خودرو
تو خوابم هم داشبورد جدید میبینم به اصطلاح سوناتایی(خخخخ)
ايراني: 1393/6/608:33:31،
31
20
خيلي خيلي زحمت كشيدند اين همه دولت ما درامد داره انوقت اين وضع ملتمونه
اگه هنر داريد يه كم به وضع مردم برسيد شايد روزي هم ما مث عرب هاي قطر باشيم

اسی: 1393/6/609:43:30،
38
17
شما گازو از ترکمنستان وارد نکنین تو مصرف بنزین خوب خودکفا بشین!حلوی نشت گاز در مسیر ترکیه و آذربایجان و ارمنستان و عراقو بگیرین که حدود 10-15 % کل تولید گاز ایرانه! بقیه پیش کش.بقول روزنامه انگلیسی اقای وزیر تو توهمه!
کشکول طلایی: 1393/6/609:48:56،
32
15
این پیشی چه رنگیه؟پیشته !!!!میو ...میو ...!!!!! تاکی بایدپیشی گرفت ؟؟
علی: 1393/6/701:27:58،
16
18
اشکال نداره ما هم در عوض از قطر هاپو می گیریم .
علی: 1393/6/609:50:08،
37
18
با وجود غولهای نفتی دنیا مثل هالیبرتون که در قطر کار میکند این ادعای وزیر بسیار غیر کارشناسیست.
ددی جواد: 1393/6/621:23:13،
20
34
داداش اینی که گفتی کارشناسانه یعنی چه؟یادش بخیر شبهای برره.داداش 35 ساله کشور با باج دادن و پول مفت بیتالمال اداره میشه حالا که میبینی سنگ رو سنگ سواره علتش همون پولهاییست که نمیزاره عیب کاردربیاد.موقعی عیبش درخواهد اومد که خیلی ها نیستند چندین سونامی گردو خاک ونمک تو کشور پیش رو داره من بیسواد میدونم این اقایون دسترو دست گذاشتند که چی بشه.هرچی میشه بشه فقط با ...کاری نداشته باشید
مصطفی: 1393/6/610:13:20،
25
17
شتر در خواب بیند پنبه دانه.....
حميد: 1393/6/610:31:24،
25
17
انشالله !!

قطر هم فكر نكنم تو اين ٣سال دست به سينه بشينه تا ما ازش جلو بزنيم
بوشهری: 1393/6/610:37:11،
43
17
نیروگاه هستی ایمان در بوشهر،،، احداث جدید نیروگاه هستی ایمان در بوشهر ،،،پارس جنوبی ایمان در بوشهر،،،چاه های نفتمان در ابهای نیلگون خلیج فارس در بوشهر،،، حالا هم ایجاد فازهای جدیدمان در بوشهر،،،آقایون مردم بوشهرو یادشون رفته که لوله گاز داره پشت خونه ها شون رد میشه باید کپسول گاز تو دست بگیرن اینور و اونور دنبال گاز،،،تا کی باید از مظلومیت ما بوشهری ها سوءاستفاده شه،،،فقط و فقط دنبال منابع بوشهرین شما آقایون... میخام که تا صد سال دیگه به قطر نرسه
فرخ: 1393/6/616:09:55،
25
14
با درود
90ساله نفت خوزستان رو میبرن و بفکر خوزستان نیستن زیاد ناراحت نباش تازه 10 سال از استخراج گاز بوشهر گذشته
تخریبچی: 1393/6/610:40:45،
21
15

یه استاد داشتیم حرفه خوبی میزد؛ میگفت آدما سه دستن، نفهم-کمفهم-پرفهم

اولی و سومی خوبن،حداقل صدمه ای به کسی نمیزنن

ولی وای از اون وسطیه که دوستی خاله خرسه میکنه

زنبور بشینه رو سرت با سنگ هم میزنه زنبور را هم سرتو له میکنه
علی: 1393/6/610:42:28،
13
54
الان بهترین زمان برای سرمایه گزاری در عسلویه است(خرید زمین) قیمتا روزانه در حال افزایشه
ددی جواد: 1393/6/614:00:15،
21
28
داداش شما یا خواب بودید یا تو ایران نبودید عسلویه خیلی وقته که دارن اونجا کار میکنند هر چه میخواست گرون بشه شده شما سرمایه گزاری را تو قسمتهای جدیدالاحداث انجام بدیدتا صد سال هم عسلویه پیشرفت نمیتونه بکنه
زحمتكش: 1393/6/611:35:47،
19
22
البته اگر تا سه سال ديگه قطر گازي باقي گذاشته باشه
حسن: 1393/6/612:13:42،
14
17
يك مثلي است كه ديگر تا ان موقع برگم دركلاته نمي ماند
کارشناس: 1393/6/612:50:46،
25
15
من موندم چرا وقتی این حرفا رو میزنن فکر نمکنن حداقل چند نفر کارشناس این کار هم این خبر رو میخونن .واسه همینه که هیچ کس به حرفای این مسولین اهمیت نمیده بس که دروغ های گنده میگن!!! یعنی واقعا نمیدونن تفاوت ما و قطر تو برداشت از این منطقه مشترک چه جوریه؟؟؟ واسه اونایی که نمیدونن میگم این ادعا مثل این میمونه که ایران خودرو بگه ما ظزف 3 سال یه ماشینی بهتر از پورشه پانوراما طراحی و زوانه بازار میکنیم...
اشکان ا: 1393/6/616:16:57،
17
28
مثال ماشین رو خوب اومدی. ولی لازم نبود از پورشه مایه بذاری ماشین جیلی چینی هم میگفتی زیاد بود.
as.as: 1393/6/616:19:30،
12
17
من نمی دونم چطور سنگ رو سنگ بند میشه و از هم نمی پاشه... مردم ایران خاصن ؟!!
Z: 1393/6/613:08:40،
41
23
بابا شما 36 ساله که نتونستید آزادراه تهران-شمال یا نیروگاه اتمی بوشهر رو تکمیل کنید.
حالا 3 ساله می خواهید از قطری که سال 2022 میزبان جام جهانی خواهد بود، جلو بزنید.
آره، حتما!!!!!
Z: 1393/6/613:10:43،
15
19
البته شاید بتونید پیشی یعنی گربه رو ازشون بگیرید.
تازه اونهم شاید!!!!!
حسن : 1393/6/710:08:13،
15
19
اینا میخوان سر قطر رو به توپ فوتبال وجام جهانی و بازرار بزرگ سرمایه گذاری پیرامون (از میان شاخصه های قطر )فقط به فوتبال گرم کنند و یهههویییی ازش جلو بزنند
....
....
.....
غافل از اینکه طبق امار اعلامی از سوی صندوق توسعه سازمان ملل ثروت و ارزش افزوده ایجاد شده در دنیا بر روی نیروی انسانی تمرکز دارد نه بر روی منابع طبیعی ان هم با ضریبی در حد 5 برابر
ددی جواد: 1393/6/613:55:08،
21
17
بنده تقاضای عاجزانه ای از وزیر محترم دارم وان اینکه تورا خدا ریالی برای پارس جنوبی خرج نکنید چون تا سه سال اینده دیگه گازی اونجا نمیمونه با این استخراج قطر که شما بخواهید از قطر پیشی بگیرید .الان چندین ساله که داریم همین حرف و میزنیم وبیت المال را نفله میکنیم هر چه خرج کنید از گلوی این ملت رنج کشیده است ومسئولیت ان به عهده شماست وحرام حرامه ریالی خرج کردن .با این تحریمها که هی پزش را میدیم که کاری نمیتونه بکنه صد سال هم با کارنشناسان هم تلاش کنید جز حرام کردن پول نتیجه ای نداره.ونخواهد داشت
خنتا: 1393/6/700:00:19،
16
12
خوب اگر شعار را هم بذاریم کنار ،دیگه هیچی واسمون نمیمونه.
جنوبي: 1393/6/615:18:23،
20
16
عمرا
داخل عسلويه فقط نهايتا10 فاز داره كه مي كنه كه همش تو تريپ هستن قطر الان داره با54 فاز گاز استخراج مي كنه اونم نه مثل ما بدون حتي يك فيلر اما چهارتا مسول بي لياقت (نه همه مسولان) به اين افتخار مي كنن كه مثلا فيلر فاز 12 روشن شد نمي گه كه تو كشور هاي مثل قطر از اين فيلر هم كه گاز مي سوزونه هم استفاده مي كنن نميگه روش بودن فيلر فقط براي زمان اضطراريه نمي گه كه روشن بودن فيلر يه ننگه ميگه افتخار
من: 1393/6/618:16:47،
31
18
دوستان چرا بد بين هـستين منظورشان سى سال مي بأشد
وحید ص: 1393/6/618:28:54،
21
17
یادش بخیر دکتر محمود. مارا ۲۰۰ سال از همه جلوتر میدونست.
امیر: 1393/6/618:30:36،
16
32
کشور امیرنشین کوچک قطر با فکر و سیاست و واگذاری اکتشاف به شرکتهای امریکایی نه تنها کشور و مردم خود
را مرفه کرد بلکه با مازاد ان در کشورهای اروپایی هم سرمایه
گذاریهای هنگفتی کرد که سالها از منفعت ان بهره مند خواهند
بود حالا هی چند وقتی یک بار شما بیایید به مردم حرفهای
صد تا یه غاز تحویل دهید.مگر دروغ کنتور دارد!!؟
دوست: 1393/6/618:59:40،
15
17
در دوران احمدی نژاد عملا پیشرفت پروژه های پارس جنوبی در تمام فازها تعطیل شده بود. ولی خوشبختانه کار شروع شده و روز به روز هم داره بهتر میشه. میشه امیدوار بود. من 4 ساله تو این کار هستم و با آگاهی اینو میگم. به امید ایران بهتر
سیاوش: 1393/6/622:45:07،
19
14
می خوان از قطر پیشی بگیرن ،دقیقا یعنی چی؟؟یعنی میخوان از قطر گربه وارد کنن؟؟؟
بنده خدا: 1393/6/622:54:04،
18
22
راست میگه ازدروغ هایی که میگن پیشه میگیره
وحید یوسفی: 1393/6/700:19:42،
12
36
من از ایران من از تبار خورشیدم
از همین خاک به قله دنیا رسیدم
زنده باد ایران
به امید موفقیت ایران در تمام عرصه ها
حامد: 1393/6/707:33:03،
21
17
تا کی میخواییم خودمون رو گول بزنیم و سرمون رو زید برف نگه داریم؟؟؟؟؟
فرید: 1393/6/713:26:04،
18
17
قطر تا 3سال دیگه صبر میکنه که ایران بهش برسههههههههههه
شهاااااب: 1393/6/714:22:27،
19
14
مگه مگه خودمون تو ایران پیشی نداریم که باید از قطر وارد کنیم؟!! :)))
نمکدون هم خودتی!

والا... تا 30 سال دیگه هم خبری نمیشه...
حسین: 1393/6/717:53:12،
13
34
وزیر نفت آقای زنگنه فردی با تجربه و پخته در صنعت نفت است. اگر عوامل مختلف بگذارند ایشان کارش رو اونطور که میخواد انجام بده حتما پیشرفت خواهیم کرد. شاید تا سه سال دیگه به پای قطر نرسیم ولی هر چه جلو برویم باز هم خوب هست!!!!!!!!!
hamid: 1393/6/808:36:35،
13
18
تا 3 سال دیگر قطر همه چیو بلعیده ، چیزی برای زرنگای ما نمیمونه که بخوان از قطر پیشی بگیرن ، تموم پیشیا رو برده ،
شریعت: 1393/6/808:40:05،
14
19
مگه قطرم پیشی داره؟؟؟
محمد: 1393/6/809:40:07،
16
21
خخخخخخخخخ......،جک باحالی بود.آخه چرا حرفی میزنی که نمیتونی بهش عمل کنی؟؟؟؟ از زمان خاتمی یعنی سال 84 به بعد هیچ فاز جدیدی کامل به بهره برداری نرسیده.همه کذبه محض ودروغی بیش نیست.
هوشنگ: 1393/6/810:39:42،
18
28
این حرف از زبان کسی در میاد که با قرارداد کرسنت بنا به رای دادگاه بین المللی چندین میلیارد دلار به ایران خسارت وارد کرده و عدم احداث یک پالایشگاه در زمان وزارت نفت ایشان در دوران اصلاحات و ...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما