کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جدول قیمت های جدید پس از محاسبه کاهش 3 درصدی

کدخبر:۶۳۴۸چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۸:۵۳۱۷۳۳۹ بازدید

با توافق جدید میان وزارت صنعت، شورای رقابت و خودروسازان، قیمت برخی خودروهای پرتیراژ داخلی که کمتر از دو ماه پیش تعیین شده بود، دوباره تغییر کرد و سه درصد ...

 با توافق جدید میان وزارت صنعت، شورای رقابت و خودروسازان، قیمت برخی خودروهای پرتیراژ داخلی که کمتر از دو ماه پیش تعیین شده بود، دوباره تغییر کرد و سه درصد کاهش یافت. بر این اساس، قیمت چهار خودرو سمند، پژو 405، تیبا و پراید، حدودا بین 550 تا یک میلیون تومان ارزان شد و خودروسازان طی امروز و فردا، قیمت‌های جدید را در سیستم فروش خود اعمال خواهند کرد. این در حالی است که وزیر صنعت و رئیس شورای رقابت به تازگی تاکید کرده بودند قیمت خودرو منطقی است و تغییر نخواهد کرد.

بازنگری قیمت چهار خودرو

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای رقابت تا همین دو روز پیش بر تغییرناپذیری قیمت رسمی خودروهای داخلی تاکید می‌کردند، حالا خبر می‌رسد طبق توافق صورت گرفته میان آنها و خودروسازان، قیمت‌ها سه درصد کاهش یافته است.

آن‌طور که محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، به خبرنگار ما می‌گوید، کاهش سه درصدی قیمت خودرو، نتیجه جلسه‌ای مشترک میان وی و خودروسازان و رئیس شورای رقابت بوده است. به گفته نعمت‌زاده، در این جلسه که اوایل هفته جاري برگزار و تا آخر شب نیز ادامه داشته، وی از خودروسازان خواسته تا قیمت محصولات خود را  سه درصد و از ناحیه آپشن‌ها (کیسه هوا و یورو4) کاهش دهند و آنها (خودروسازان) نیز پذیرفته‌اند.

کاهش قیمت توافق شده اما شامل همه خودروهای داخلی نیست و قرار است تنها قیمت خودروهای پرتیراژ یعنی سمند ، پژو 405 ، تیبا و پراید، سه درصد کاهش یابد.توافق صورت گرفته در شرایطی است که تا همین دو روز پیش، نه تنها خودروسازان مایل به این کار نبودند، بلکه وزیر صنعت و رئیس شورای رقابت نیز با صراحت تمام مخالفت خود را با کاهش قیمت خودرو اعلام و بر بسته شدن این پرونده تاکید کردند.اوایل تیر ماه امسال بود که رئیس شورای رقابت خبر از افزایش 5/5درصدی قیمت رسمی خودروها داد و با دفاعی تمام قد از قیمت‌های جدید، به صراحت از تغییر نکردن آنها تا پایان سال صحبت به میان آورد. هرچند به نظر می‌رسید تصمیم شورای رقابت قاطعانه و تغییرناپذیر است، اما بلافاصله نمایندگان مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داده و تاکید کردند که قیمت خودرو بی‌دلیل بالا رفته و باید پایین بیاید. با وجود آنکه شورای رقابت برافزایش تنها 5/5درصدی قیمت خودروهای داخلی تاکید داشت، نمایندگان معتقد بودند قیمت‌ها در اصل 30درصد افزایش‌ یافته و هیچ دلیل و منطقی نیز پشت این صعود ناگهانی نیست.

از همین رو کارگروهی از بهارستان‌نشین‌ها تعیین و قرار شد با برگزاری جلساتی مشترک میان نمایندگان مجلس و شورای رقابت، قیمت خودروها همان‌طور که افزایش یافته بود، همان‌طور نیز کاهش بیاید. در طول حدودا یک ماه و نیم که مجلسی‌ها پیگیر کاهش قیمت بودند و هر چند روز یک بار نیز در گفت و گو با رسانه از قاطعیت و شدت عمل خود در گرفتن حق مشتریان از خودروسازها، می‌گفتند، رئیس شورای شورای رقابت هیچ نگفت و سکوت اختیار کرد تا این شائبه پیش بیاید که وی نیز موافق کاهش قیمت‌ها است.

از آن‌سو اما هرچند دولت پای خود را از ماجرای قیمت خودرو بیرون کشید و فقط اعلام تکدر کرد، اما وزیر صنعت ساکت نماند و تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش 5/5درصدی قیمت رسمی خودروهای داخلی را منطقي دانست. مشتریان نیز که در این بین میان مواضع متفاوت وزارت صنعت و شورای رقابت و خودروسازان و نمایندگان مجلس، سرگردان مانده بودند، بازار (خرید و فروش خودرو) را تحریم کردند تا شاید فشار مجلسی‌ها قیمت خودرو را بشکند و چنددرصدی ارزانی نصیب شان شود.

این در حالی بود که شنبه همین هفته، ناگهان رئیس شورای رقابت سکوت خود را شکست و با قاطعیت اعلام کرد قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت. چهار روز پیش از وی البته وزیر صنعت نیز در حاشیه «همایش تبیین سیاست‌های بسته خروج از رکود» به صراحت اعلام کرد که با کاهش قیمت خودرو مخالف است. از پس همین اظهارنظر وزیر صنعت و رئیس شورای رقابت بود که خیلی‌ها گمان کردند پرونده قیمت خودرو بسته شده و فشار نمایندگان مجلس نیز اثری در کاهش قیمت‌ها نخواهد گذاشت، حال آنکه ناگهان ورق برگشت و مخالفان (وزیر صنعت و رئیس شورای رقابت) در جلسه مشترک با خودروسازان، با چرخشی 180 درجه‌ای از آنها خواستند تا قیمت محصولات شان را پایین بیاورند.

این جلسه گویا اوایل هفته جاری برگزار شد و خودروسازان نیز همان جا پذیرفته‌اند که قیمت‌ها را  سه درصد کاهش دهند، حال آنکه رئیس شورای رقابت دو روز پیش و پس از جلسه موردنظر، برای دومین بار بر تغییر نکردن قیمت‌ها تاکید کرد. حالا هم که خبر می‌رسد خودروسازان تا یکی، دو روز دیگر کاهش سه‌درصدی قیمت محصولات پرتیراژ خود را اعمال خواهند کرد و این معنایی جز ناپایداری تصمیم شورای رقابت و قاطع نبودن وزارت صنعت در ماجرای «قیمت خودرو»، ندارد.

آن‌طور که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت عنوان کرده، از خودروسازان خواسته شده تا با توجه به سودی که در ماه‌های اخیر کسب کرده‌اند، قیمت برخی محصولاتشان را کاهش دهند. به گفته وی، از بین محصولات شرکت سایپا، پراید و تیبا و از بین محصولات شرکت ایران خودرو، پژو 405 و سمند با کاهش قیمت 3درصدی روبه‌رو خواهند شد که این کاهش در قیمت نهایی این خودروها لحاظ می‌شود و می‌تواند در قیمت کارخانه به 5درصد نیز برسد. به گفته شیوا کاهش قیمت خودروها احتمالا طی دو روز آینده از طرف خودروسازان اعلام خواهد شد.

اینکه تصمیم شورای رقابت در افزایش قیمت رسمی خودروها درست بوده یا نه و اینکه خودروسازان داخلی گران فروش هستند یا نیستند، بحث دیگری است که باید در جای خود بررسی شود، اما فعلا مساله اصلی اینجاست که چرا تصمیم‌سازان بازار خودرو در اظهارات خود ثبات ندارند. بازار خودرو ایران ماه ها است به دلیل ناتوانی مسوولان در اتخاذ تصمیمی نهایی برای قیمت، بلاتکلیف مانده و مردم نیز سرگردانند و تصمیم‌سازان به جای آنکه یکبار و برای همیشه حرف آخر را در این «بازار» بزنند، هرچند وقت یکبار مصوبات و تصمیمات شان را تغییر می‌دهند.

اوضاع به شکلی است که وزارت صنعت و شورای رقابت به جای آنکه مقدمات ثبات و آرامش را در بازار خودرو فراهم کنند، خود عامل تنش و بلاتکلیفی بازار شده‌اند و این چرخش‌های گاه و بیگاه آنها، سرگیجه مردم را سبب شده است.

بسی جای تعجب است که رئیس شورای رقابت در جلسه مشترک با خودروسازان و وزیر صنعت حضور می‌یابد و بر سر کاهش سه‌درصدی قیمت با آنها توافق می‌کند، اما یکی، دو روز قبل از آن به رسانه‌ها می‌گوید که شورا از تصمیم خود برنمی گردد و قیمت خودرو کاهش پیدا نمی‌کند. البته رفتار وزیر صنعت هم در این ماجرا در نوع خود عجیب به نظر می‌رسد؛ چه آنکه وی نیز پی در پی از مخالفت با کاهش قیمت خودرو می‌گوید، اما خود به خودروسازان پیشنهاد پايين‌آوردن قیمت را می‌دهد، آن هم به فاصله تنها چند روز از اعلام مخالفتش با این موضوع.از آن سو اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تاکید کرده‌اند که کاهش سه درصدی قیمت خودرو کافی و قانع‌کننده نیست و خودروسازان باید بیش از اینها قیمت محصولات‌شان را پایین بیاورند؛ یعنی حداقل 15درصد.در این بین اما مردم مانده‌اند و کلی ابهام بابت آینده بازار خودرو رفتارهای متناقض؛ به‌طوری‌که مسوولان گاهی به نعل و گاهی به میخ می‌زنند که این رفتار آنها مردم را بی اعتماد و به اصطلاح دچار سرگیجه کرده است.

  قیمت جدید خودروها

اما ببینیم با توجه به تصمیم جدید شورای رقابت و احتساب کاهش سه درصدی، قیمت خودروهای داخلی چه تغییراتی خواهد داشت.طبق اعلام رئیس شورای رقابت، چهار خودرو پرتیراژ سمند، پراید، تیبا و پژو 405 مشمول کاهش قیمت شده‌اند و با این حساب، قیمت این خودروها در انواع مدل هایشان حدودا بین 550 هزار تا یک میلیون تومان کاهش پیدا خواهد کرد.

بر این اساس، قیمت پراید 132 در مدل SX با افتی بیش از 600 هزار تومان مواجه خواهد شد و مشتریان می‌توانند این خودرو را حدودا 19 میلیون و 600 هزار تومان از نمایندگی‌ها خریداری کنند. مشتریان همچنین می‌توانند پراید 131 مدل SX را نیز که بیش از 610 هزار تومان کاهش قیمت خواهد داشت، حدود 19میلیون و 500 هزار تومان بخرند.

با توجه به تصمیم جدید شورای رقابت، قیمت پراید ۱۴۱ در مدل SX نیز با کاهشی تقریبا 580 هزار تومانی، حدودا به 18 میلیون و 720 هزار تومان خواهد رسید. همچنین قیمت تیبا نیز به عنوان یکی دیگر از خودروهای مشمول کاهش سه درصدی، به حدود ۲۳ میلیون و 475هزار تومان خواهد رسید و این یعنی قیمت تیبا بیش از 720 هزار تومان کاهش پیدا می‌کند.

در بین دیگر خودروها اما پژو 405 مدل SLX نیز کاهشی حدودا 910 هزار تومانی را تجربه خواهد کرد و با این حساب، مشتریان می‌توانند این خودرو را با قیمتی تقریبا معادل 29 میلیون و 400 هزار تومان از نمایندگی‌های ایران‌خودرو خریداری کنند. این قیمت البته متعلق به مدل بنزین سوز پژو 405 است، حال آنکه مدل دوگانه سوز این خودرو را با توجه به کاهش بیش از 900 هزار تومانی آن می‌توان از این پس حدود 29 میلیون و 215 هزار تومان خریداری کرد. محاسبات نشان می‌دهد قیمت سمند LX بنزینی EF7  نیز نزدیک به 885 هزار تومان کاهش پیدا مي‌كند و با این حساب قیمت این خودرو در نمایندگی‌ها به حدود 28 میلیون و 630 هزار تومان نزول خواهد کرد.همچنین قيمت مدل دوگانه سوز سمند LX که به حدود 30 میلیون و 820 هزار تومان خواهد رسید که این موضوع از کاهش بیش از 950هزار تومانی قیمت این خودرو حکایت دارد.

mpgb7q5iqnabljecwza.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

عمله: 1393/5/2907:09:48،
342
76
خریدار مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد no rispnce to pajing
حسن: 1393/5/2907:18:33،
102
88
میخرن این ملتی من دیدم
ali: 1393/5/2907:36:14،
245
73
همش 3 درصد؟بابا ورشکست نشین یه موقع.مردم هیچ وقت راضی به ضرر شما صنعت گران نمونه خاورمیانه نیستند.....
مردم نمیخرند؟+++++
مردم میخرند؟-----------
مرسی از تحریم فرغون: 1393/5/2907:45:04،
121
39
متاسفیم
هر چقدم بیارید پایین کسی نمیخره
مگر اینکه واقعا قیمتا پایین بیاد نه به صورت خاله بازی
احمدرضا: 1393/5/2908:00:32،
30
142
پس تکلیف ما که 14 مردادماه93 پژو 405 را 900هزارتومان گرانتر خریداری نمودیم چیست؟آیا ماالتفاوت به مشتری برگردانده میشود؟
نادر: 1393/5/2908:18:31،
128
24
چطور 5.5 درصد افزايش خودرو ساز 4 الي 5 ميليون در قيمت تيبا ميشه . كاهش 5 درصدي نمايندگان مجلس در قيمت تيبا 720 هزار تومان ميشه !!!! اينجا ايران است با قوانين رياضي خاص خود
فریب و دورویی: 1393/5/2908:37:02،
85
28
فعلا گفتن 3٪ ارزون کنیم ( البته فقط روی کاغذ) تا آب ها از آسیاب بیفته .... فروش فوری هم که چند روز قبل از ارزون کردن گذاشتن و ماشیناشون انداختن به ملت...
آخه ماشین 31 میلیونی بشه 30 تومان چه فرقی داره ... واقعا که خیلی ....
محمد: 1393/5/2908:50:55،
51
42
شما زحمت بکش همون فارسی شو بگو ما قبول میکنیم
خریدار: 1393/5/2909:04:14،
25
55
عمله خیلی بی نمکی
محسن: 1393/5/2909:18:02،
75
22
پس بقیه ماشین ها چی ؟
فقط سمند و 405 ؟
پس 206 ، پارس و ... چی میشن ؟
مردم این دفعه تحریم جواب داده خواهشا نخرید تا اون 15% برای همه خودرو ها بیاد پایین ، ممنون از با هم بودن مردم
علیرضا: 1393/5/2910:09:56،
57
21
این کاهش جزئی قیمت فقط به خاطر این هست که دیدند قیمتشون از بازار بیشتره و اومدن قیمت رو با بازار یکی کنند و از طرفی دهن مجلس رو با این عنوان که کاهش قیمت دادند ببندند

ملت که زیر بار این قیمت ها نمیرن
امیدوارم مجلس تا کاهش 30 درصدی قیمت ها راهش رو ادامه بده و برای یکبار هم که شده نماینده ی ملت باشه

از دولت که آبی گرم نمیشه و کاهش قیمت به ضرر دولت هست و هیچوقت از کاهش قیمت ها در عمل حمایت نمیکنه ، هرچند در حرف مکدر میشه

سینا: 1393/5/2910:11:29،
50
19
فقط بحث قیمت ها نیست
کیفیت پایین خودروهای جدید آدم رو از خرید منصرف میکنه
حسین آقا: 1393/5/2911:48:02،
28
49
حالا خدا کنه همین کاهش جزیی رو هم اعمال کنن و فردا دبه نکنن!!!
والا ..
m2: 1393/5/2911:52:18،
30
22
اینهمه گفتین ارزون میشه ارزون میشه همین!!!!!!!!!!!!!!!کسی که 30 میلیون میده گیر 1 میلیون نیست!!!!!!!!!!!!!اینا کاری واسه کسی نمیکنن!!!!!
بابک: 1393/5/2912:12:12،
28
21
همچنان نمی خریم تا پایین تر بیاد
اینها بازار را مظنه زدن دیدن تحریم مردم جدیه قیمتارو آوردن پایین
شورای رفاقت و پی گیری مجلس و جلسه با وزیر همه .... همه حرفه مفته
رضـا: 1393/5/2913:53:17،
25
21
نکته قابل توجه !
کل این جدول قیمت رو باید به 4 تا اسم خلاصه کرد ! بقیه اش رو ایضا زد !
پژو ، سمند ، سایپا (پراید) ، تیبا
اینه به اصطلاح صنعت خودروسازیه ما !
.................: 1393/5/2920:03:22،
24
18
پس قیمت ماشینا ؟ اینا که یه مشت آشغاله .
زیگیل: 1393/5/2922:58:38،
21
25
با حال بود ولی اصلاح کنم ی کمی شو :
no response to paging
سيا: 1393/5/3001:44:50،
24
61
نخريد دادا،دمتون گرم
شما مردم اگر هوايِ همديگرو داشته باشيد اينا همه كُركَن
نخريد تا اين خون آشاما از صفحه ي روزگار محو بشن
حميد: 1393/5/2907:22:10،
45
22
فايده نداره؟هميشه گفتن يک دست فايده نداره اگر با هم باشيم ببينيد که چه کارها مي‌شود کرد.
علی: 1393/5/2907:23:00،
106
19
بابا بی خیال چه خبره این همه این که کاهش قیمت نیست سقوط قیمته!
ایران: 1393/5/2907:24:11،
19
31
در مورد پراید 111 سابقا قیمت اعلام شده بر اساس مدل SE بود که 204430000 ریال بود و قیمت فعلی بر اساس مدل SX است که 198300000 ریال است. مدل SE نسبت به SX دو ایربگ بیشتر دارد.
محسن: 1393/5/2907:29:08،
46
24
من که نمیخرم کجا کاهش دادن این که نشد قیمت یا کمتریا خرید منتفیه فعلا*
علی: 1393/5/2907:32:00،
67
30
هیچی دیگه از فرداو پس از 3در صد کاهش قیمت ا
تولید سمند با
رینگ پیکان
رنگ روغنی
گیربکس 4دنده
بدون کولر
شیشه جلو دستی
بدون مه شکن
بدون کامپیوتر
وبدون دسته راهنما
زخم خورده: 1393/5/2907:38:33،
48
25
بابا ایران جیب توهم خودتو جمع کن اول به صحت خبر واقف بشو بعد خبرو درج کن.
چندتا خبر پایینتر ببین قیمت 405رو چند اعلام کردی اینجا چند.
برای پرکردن مطالب لازم نیست هرکی هرچی میگی تو هم منتشر کنی.
ss: 1393/5/2907:59:27،
54
21
یادش بخیر یه زمانی با 23 تومن میشد زانتیا خرید.الان تیبای آشغالو با هزارتا منت میندازن به مردم!!!!!
سلام: 1393/5/2908:04:42،
42
23
همش 500 هزار تومان ؟؟؟
عیدی یک بچه 500 هزار تومان میشه...حالا کمش

نمی خریممممممممممممممممممممم :d
در ضمن خبر اینکه نمایندگی های ایران خودرو آذربایجانشرقی به ایزادات خودرو جوابگو نیستند .......اینجاست که نمایندگی رو آتیش بزنی
خداحافظ : 1393/5/2911:21:27،
44
25
اگه عيدي يك بچه 500 هزار تومن باشه خوب پس قيمت اين ماشينا كه ديگه گرون نيست .يك بام و دوهوا كه نميشه عزيز
فرهاد: 1393/5/2908:14:00،
31
27
ای کاش کاهش قیمتشم همانند افزایش قیمتش شیبش ملایم بود!!!!! ماطاقت دیدن زیان خودروسازارو نداریم آخه...
مهدی: 1393/5/2908:19:06،
84
20
واقعاً خوب نقش بازی میکنن، همه ی اینا بازی از اول هم هدفشون همین قیمت ها بود ولی واسه اینکه کسی صداش در نیاد بیشتر زیاد کردن تا بعد که یه مقدارشو کم میکنن همه راضی بشن(به مرگ میگیرن به تب راضی شید) خیلی جالبه که با همچین قیمت هایی ماشین های خیلی مدرن تر در کارخانه های پیشرفته تر با هزینه های بالاتر و دستمزد کارگر بیشتر، تولید میشه خوب هم سود میکنن ولی فرغون سازان ایران دارن با این قیمت ها ضرر میدن!!!!!
جمع کنید بابا
ناشناس: 1393/5/2908:19:40،
22
36
قیمت پراید 131 تغییر نکرده فقط کم تیراژا تغییر کردند 141 و 132 و تیبا
امین: 1393/5/2908:22:51،
18
31
قیمت جدید پژو 405 بنزینی چقدر است
آکو: 1393/5/2908:24:27،
42
22
اگه مردم نخرن مجبورا باز هم کاهش بدن
کوکو: 1393/5/2908:28:26،
24
65
از فردا قیمت های بازار رو کی جمع کنه.ما گفتیم 4 5 تومن میاد پایین
ehs@n: 1393/5/2908:28:45،
24
23
واقعا دستشون درد نکنه
دقیقا انگاردارن به مردم صدقه میدن!

چه با منت...
سرکاری: 1393/5/2908:30:29،
41
25
اینا دارن کیو سرکار میذارن؟بخاطر فقط900 تومن 6 ماهه همرو سرکار گذاستن!!!
pepan: 1393/5/2908:35:42،
20
16
لازم به ذکر است این قیمت ها بصورت شفاف ارائه نشده..
با دلیل و استناد به مردم اعلام کنید که با چه فرمولی این قیمت ها تعیین شده..
ضمنا تاییدیه منطقه آزاد شدن شهرستانمون ابلاغ گردیده..دیگه ماشین ایرانی برامون کار نمیده
pepan : 1393/5/2912:37:24،
18
14
غلط املایی شده..نمین رو کردن..ما هنوز در جا میزنیم..کل بودجه استان اردبیل رو ما تهبه میکنیم ولی نمیدونم چرا با ما کل کل میزنن...تبریز برس به دادمون
سعید: 1393/5/2908:36:25،
35
20
واقعا خسته نباشید!وقتی میخوان گرون کنند درصدی گرون نمیکنن و کیلیویی گرون میکنن.ولی وقتی حرف کاهش پیش میاد 2 تا 3 درصد اونم ماشینای لگن نه همه!بابا خیلی دست ودلبازی میکنید.مردم شیفته این همه لطف شما هستن!!!!
زن كارمند: 1393/5/2908:47:55،
46
20
دوران بقا چو باد صحرا بگذشت
خوبي و بدي و زشت و زيبا بگذشت
پنداشت ستمگر كه جفا بر ما كرد
بر گردن او بماند و بر ما بگذشت

روي صحبتم با آن دسته از مسئولين عزيز است كه با حقوق ها و پاداش هاي آنچناني عظمت 20 ميليون تومان را آنگونه كه ما حقوق بگيران مي فهميم درك نمي كنند چقدر از گلوي خودم و بچه هام بزنم ؟ تا كي بچه ي دو ساله ام را در فشار و آزار مترو تا مهد برسونم تا بتونم 20 ميليون براي خريد يك خودروي كم ارزش و بي كيفيت جمع كنم ؟ شما رو به وجدان نداشته تون قسم من و امثال من رو با كاهش قيمت 500 هزار توماني مسخره نكنيد . . .
مونا: 1393/5/2908:53:14،
40
27
هزار درصد می برن بالا دوسه هزار تومان میارند پایین! لعنت بر لگن ساز
davood: 1393/5/2908:54:58،
43
18
جان مادراتون نخرید..جان هر کی که می پرستید..به مقدساتتون قسمتون میدم نخرید تا ایران خودرو و سایپا ورشکست بشن...چرخشش مالیشون داره به کف میرسه...التماس می کنم نخرید..
علی: 1393/5/2908:55:11،
25
28
یعنی پارس tu5 و 206 پر تیراژ نیستن که قیمتشون تغییری نکرده...؟!
دیگه باید کم کم برم تو افق محو شم........
حسام: 1393/5/2908:56:45،
27
30
کسی نمیخره مگر اینکه قیمت ها 70 درصد بیاد پایین
محمد: 1393/5/2908:57:13،
35
19
کلا ماشینهای ایرانی 7 تا 10 تومن بالی قیمت هستند با 500تا 900 تا کار درست نمیشود من میخوام ماشینو نو کنم مدل ماشینم 87 باید 10 تا بزارم روی ماشینم تا نوی ماشین خودم رو بخرم اون هم با کیفیتی به مراتب پائین تر از ماشین خودم پس نتیجه == نمیخرم
حسین: 1393/5/2911:49:39،
28
17
چون == پولشو ندارم
ali.m: 1393/5/2908:58:57،
26
25
معلومه که ماشین ها رو دستشون باد کرده. مطمئن باشید بازم پایین تر میارن ولی بازم کسی خریدار نیست.
گپخالب: 1393/5/2909:01:08،
23
22
خجالت بکشید .................مردم مردم 40سال پیش نیستند بس دیگه .........ادم چی بگه ........
افشین: 1393/5/2909:02:58،
27
24
خیلی به خودشون فشار اوردن نترکن
متواضع: 1393/5/2909:03:06،
28
18
دست شما درد نکنه چرا بیشتر ندادین ،چرا ویلا ندادین کنار دریا ندادین......
احسان: 1393/5/2909:05:44،
30
25
اینا هم دلشون به حال ما نسوخته که ارزونش کردند ماشین ها کم طرفدارو ارزون کردند پس همه با هم ازشون ماشین نخریم این ماشین ها بی کیفیت قیمتشون حداقل 100 درصد زیاده نه 3 درصد
مهدی: 1393/5/2909:21:14،
53
23
مفت هم بدن گرونه
behnam: 1393/5/2909:23:51،
32
21
آقا نخرید نخرید نخرید......................تنها راه جواب به این محاسبات مردم فریب نخریدنه.نخرید تا پارکینگ هاشون بترکه
حسن صلح دوست: 1393/5/2909:26:35،
34
23
انسان به داشتن وزیر بی تدبیر( آقای نعمت زاده ) که با اقدامات نامناسب و اعلام نظر اشتباه و حمایتهای نابجا باعث افزایش قیمت خودرو ، لبنیات و... شده است شرمنده میشود بهتر است تا این وزیر بی کفایت با زار را بیشتر از این بهم نريخته است عزل یا استیضاح شود
من تومن: 1393/5/2909:53:02،
21
71
متن خبر:

کاهش قیمت توافق شده اما شامل همه خودروهای داخلی نیست و قرار است تنها قیمت خودروهای پرتیراژ یعنی سمند ، پژو 405 ، تیبا و پراید، سه درصد کاهش یابد.

آخه خودروهای ذکرشده داخلی نیستن!!!!!!!!!!
حسین: 1393/5/2909:56:16،
28
26
۳ در صد!عجب!واقعأ تو مملکت اسلامی زندگی می کنیم؟ با این وضعیت خودمون رو مسلمان میدونیم در حالی که تو کشورهای بی دین هم چنین وضعیتی نیست.اقتصاد اسلامی تو اروپا و آمریکا اجرا میشه.نمی دونم خودمون رو مسخره کردیم یا تاوان چیزی رو می دیم...
ممل: 1393/5/2909:58:52،
34
12
خودرو سازان میلیاردی؛ هیچ شوکی به مردم وارد نشد؛ پس باید متوجه شده باشید که این قیمت ها به درد عمتون میخوره!

کسی خودرو نمیخره !!!
برید دوباره تجدید نظر کنید....
هادی: 1393/5/2910:01:28،
19
22
به به میبینم جمع پورشه سوارا اینجا جمعه
حسین جون: 1393/5/2910:03:22،
28
21
آقای روحانی رییس جمهور محترم تکدرخاطر شما از قیمت خودرو همین بود به عنوان رییس جمهور؟ یعنی رییس جمهور اینقدر بی قدرت شده؟
یادش بخیر خاتمی اون هم که گریه میکرد بجای محکم بودن.
اصلاح طلبها همینن، بخار ندارن که، فقط حرف ... میزنن!
نقی: 1393/5/3015:43:12،
16
17
چرا دوستان رای مخالف دادن؟؟؟
ابی: 1393/5/2910:52:34،
23
18
131اس ال واس ایکس که تولیدنمیشن
پاسخ: 1393/5/2911:38:23،
30
21
خجالت چیزی خوبی است
خریدار: 1393/5/2911:43:26،
27
22
پس اونایی که تو تیر و مرداد با قیمت قبلی خریدن اضافه پولشونو چکار میکنن؟
افسرده: 1393/5/2917:51:52،
66
18
می خواستی مثل بقیه مردم نخری،حقته!!!
ملك: 1393/5/2911:57:33،
21
20
حالا باز بگيد ارزون نميشه. ديديد ارزون شد. 6 ميليون گرون كردن كمتر از 1ميليون آوردند پايين . ببينيد چقدر اينا خوبند.خخخخخخخخ منتظر گروني بازار باشيد.
666: 1393/5/2911:57:42،
20
13
ملت ايران ديگه با طناب شما داخل چاه نميروند كه نتوانند خودشان را بالا بكشند نه تنها درمورد خودرو بلكه درمورد هر كالا ومواد مصرفي ديگري كه گران شود فقط يك كلام تحرييييييييييييم نخرييييييييييدن.
رضـا: 1393/5/2912:04:01،
26
33
نکته قابل توجه !
کل این جدول قیمت رو باید به 4 تا اسم خلاصه کرد ! بقیه اش رو ایضا زد !
پژو ، سمند ، سایپا (پراید) ، تیبا
اینه به اصطلاح صنعت خودروسازیه ما !
ایرانی: 1393/5/2912:57:55،
24
16
دقت کردین چی شد...وقتی گفتن قیمت ها 5.5 در صد افزایش پیدا کرده خودروسازها آه و ناله هاشون خوابید و کاملا راضی شدن حالا چطور قیمت ها 3 تا 5 در صد کم شده و بازم خودروسازها راضین ؟!...جواب : قبلا خودرو در اصل 30 درصد گران شد واسه همین الان به این کاهش 3 ذر صدی راضین...
رضا: 1393/5/2913:33:39،
21
32
بابا دیگه بخرین تا بره.دهنتون رو سرویس نکنین.اگه خیال میکنید قیمتا برگرده به گذشته اشتباه میکنید.خودتونو اذیت نکنید.من هرچی وایسیدم قیمتا بیاد پایین فایده نداشت.من که فورا میخرم.شمارو نمیدونم.....
مهدی: 1393/5/2914:00:33،
17
21
بااین وضعیت بایدانهایی که الان می خواهندماشین بگیرندهمون تولیدچینی بخرندتاقیمتهارادرست کنندکیفیت ماشینهای چینی درحال حاضربهتر ازفرغونهای تولیدایران خودرو وسایپاست
حسین: 1393/5/2914:14:09،
30
20
فقط خواهشا با هم باشید و فعلا نخريد. من دوست دارم ماشینمو عوض کنم پولشو دارم ولی فقط به احترام به خودم و دیگران فعلا همون ماشين قدیمی و سوار میشم. به امید موفقیت مردم.
جهان: 1393/5/2916:02:30،
24
26
قول ميديم نخريم. البته قول ما مثل قول مسئولين محترم هست اشكال كه نداره. خخخخخخخ
هژير: 1393/5/2916:18:06،
20
19
ظاهرا اين آقايون به ظاهرمحترم اين درك راندارند كه بااين ترفندها نميتوانند ديگر اموراتشان رابه پيش ببرند.

وقاحت رامي بيند ؟!!!!

قيمت نجومي وگتره اي اعمال ميكنند بعد ازكيسه تازه دوختشون به ما ميخوان صدقه سر بدن.!!

تخفيف 3درصدي!!

اين 3درصد راهم شب جمعه خيرات رفتگانتون كنيد شايد خدا ازسرتقصيراتشون بگذره كه شماهارو اينجا رها كردن!!!
محمد جواد: 1393/5/2916:36:42،
21
22
اینا فقط میخوان دهن مردم بسته شه وگرنه پراید بیست میلیونی با نوزده میلیونی چه فرقی داره حال اینکه قیمت واقعی پراید سه تا چهار میلیون بیشتر نیست که اینا به این مردم بیچاره اینقد گرون میفروشن با اون کیفیت پایینشون پیاده بری و بیای بهتره که سوار این ماشینا بشی من که اصلا نمیخرمممممممممممم
ata: 1393/5/2918:08:08،
17
24
خلایق هرچه لایق
محمد: 1393/5/2918:39:22،
20
21
پژو405 بنزینی قیمتش کم نشده؟
رضا: 1393/5/2920:15:38،
20
44
من یه سمند فروش فوری تیرماه اسم نوشتم به نظر شما این 3درصد کاهش رو برمیگردونن؟؟
ابی: 1393/5/3010:26:55،
22
24
قیمتاروتاهرجادلشون میخادمیبرن بالایه سیصدپهارصدتومن میارن پایین میگن قیمت خودروکاهش یافت قیمت بره بالامشکلی نیست اگه همراش کیفیت هم ببرن بالا ولی واسه اینابرعکسه قیمت میره بالا کیفیت میادپایین
ZAHI: 1393/5/3013:29:42،
16
17
یکی نیست به اینا بگه خوب لگن تولید نکنید مگه ما از این عرب ها چی کم داریم گمرکی نگیرید ببینید یکی پیدا میشه روی این فرغون تف کنه 100رحمت به فرغون
غریبه: 1393/5/3111:32:22،
19
16
این قیمت هایی ک زدین چراتو جدول اصلی قیمت خودرو تغییرنکرده؟چراهنوزتغیرقیمت ها ابهام دارند؟مثلاگفته شده ک 405قیمتش کم شده اما این تغیرقیمت شامل همه مدلهاش نشده.لطفاواضح اطلاع رسانی کنید
تيبا: 1393/6/1511:34:12،
22
17
چرا انواع تيبا در اين بين نيست ؟ فقط يه مدلشو نوشتند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما