کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعلام نتایج بازنگری قیمت خودرو تا 22 مرداد

کدخبر:۶۰۹۳یکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۷:۳۱۸۰۶۹ بازدید

رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان از اعلام نتایج بازنگری قیمت خودرو در 22 مرداد ماه خبر داد.

علی علیلو با اشاره به اینکه در حال حاضر با وجود تعطیلات تابستانی مجلس جلسات بازنگری قیمت خودرو با اعضای شورای رقابت برگزار می‌شود، اظهار کرد: کارگروه ویژه قیمت خودرو متشکل از سه نماینده از کمیسیون صنایع مجلس و کارشناسان شورای رقابت تصمیمی بر بازنگری فرمول قیمت‌گذاری خودرو ندارد؛ بلکه هدف بازنگری قیمت‌های خودرو است.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازان افزود: با همکاری بخش‌های مربوطه نتایج بازنگری قیمت خودرو را تا 22 مردادماه اعلام خواهیم کرد. اعلام نارضایتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم در غیرمنطقی بودن قیمت‌های جدید اعلامی خودرو از سوی شورای رقابت در نهایت موجب شد موضوع بازنگری قیمت‌های خودرو در جلسه (30 تیرماه) شورای رقابت به تصویب اعضا برسد و قرار شد یک کارگروه متشکل از سه نماینده از کمیسیون صنایع مجلس و کارشناسان شورای رقابت ظرف 15 روز بازنگری فرمول قیمت‌گذاری خودرو را انجام دهند و نتایج بررسی خود را در صحن علنی مجلس اعلام کنند.امروز با گذشت 13 روز از آغاز بازنگری قیمت خودرو هنوز این کارگروه مشترک به نتیجه‌ای نرسیده و همچنان اعضا از بررسی قیمت‌ها و فرمول طی روزهای آینده سخن می‌گویند.


بازار روز

باز هم وعده‌ای دیگر برای اعلام نهایی قیمت خودروهای داخلی، اما این بار این وعده به پایان تعطیلات مجلس موکول شده است.به اعتقاد برخی از دست‌اندرکاران بازار خودرو، این خبر که روز گذشته از سوی یک نماینده مجلس و عضو کارگروه ویژه قیمت خودرو اعلام شد کافی است که  از امروز بازار را در سردرگمی بیشتر فرو برد. با این حال بازار خودرو به‌رغم افزایش تولید باز هم راکد است؛ این درحالی است که به اعتقاد یک فروشنده خودرو در بازار؛ تعطیلات تابستانی خودروسازان نیز خرید و فروش را تا حدودی مختل کرده است. در این بین هر چند فعالان بازار پیش از این، پایان ماه رمضان و اوج‌گیری مسافرت‌های تابستانی را منجر به رونق بازار می‌خواندند، اما ظاهرا این پیش‌بینی هنوز محقق نشده است.


قیمت‌گذاری خودرو؛ بازي برد - برد

اعلام قیمت‌های نهایی خودرو توسط شورای رقابت طی هفته‌های اخیر محل بحث و جدل‌های فراوانی در محافل علمی و رسانه‌ای کشور شده است. گروهی مبتنی‌بر رویکرد حمایت از حقوق مصرف‌کننده نسبت به قیمت‌های مذکور به شدت انتقاد دارند.به اعتقاد آنها قیمت‌های جدید اجحاف در حق مصرف‌کننده است؛ بنابراین به‌هیچ‌وجه قابل دفاع و توجیه نیست. برخی دیگر براساس آنالیز هزینه‌های خودروسازی و همچنین شرایط موجود حاکم بر فضای کسب‌و‌کار صنعت مذکور، قیمت‌های اعلامی توسط شورای رقابت را معقول و منطقی (و حتی در پاره‌ای موارد اجحاف در حق این صنعت) می‌دانند. براساس آنچه عنوان شد این سوال اساسی قابل طرح است که آیا قیمت‌های جدید اعلامی خودرو توسط شورای رقابت منطقی است یا غیرمنطقی؟

برای پاسخ به سوال مذکور ابتدا باید عنوان کرد که افزایش قیمت خودروهای اعلامی توسط شورای رقابت در دامنه 2.38 الی 10.06 درصد بوده است که برخی از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت ناشی از افزایش مالیات بر ارزش افزوده به میزان 2درصد، افزایش نرخ بیمه شخص ثالث به میزان 25 درصد، تغییر استاندارد موتورها از یورو 2 به یورو 4 و همچنین الزام تهیه و نصب کیسه ایمنی (که در قیمت 92 لحاظ نشده بود) بوده است. برخی عوامل هزینه‌زای مذکور به صورت برون‌زا در رشد قیمت خودرو تاثیرگذار بوده‌اند. به‌عنوان مثال افزایش 2 درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزوده به‌عنوان سیاستی برای گسترش درآمدهای مالیاتی کشور از جمله عواملی است که به تنهایی منجر به افزایش 2 درصدی قیمت خودرو شده است (عاملی که به‌صورت برون‌زا در افزایش قیمت خودرو نقش ایفا کرده است). دقت بیشتر در آنالیز هزینه‌های خودروسازي در شرایط جدید نشان می‌دهد که محاسبه مجموع هزینه‌های ناشی از مولفه‌های مذکور و مقایسه آن با قیمت‌های جدید اعلامی از سوی شورای رقابت حکایت از قیمت‌های منطقی و معقول دارد. به بیان دیگر اعمال هزینه‌هایی بر صنعت خودرو زمینه‌ساز افزایش قیمت نهایی خودرو شده است؛ بنابراین شورای رقابت با اعلام افزایش حداقلی قیمت‌های خودرو موجبات حمایت همزمان از تولیدکننده و مصرف‌کننده را فراهم کرده است. (حمایت از حقوق تولیدکننده به آن دلیل که هزینه‌های جدید صنعت خودرو در قیمت‌های جدید اعلامی پوشش داده شده است و حمایت از حقوق مصرف‌کننده به آن دلیل که مانع از تصویب قیمت‌های جدید خودرو در سطوحی بالاتر از هزینه‌های جدید تحمیلی بر صنعت خودرو شده است.)

تشدید تحریم‌های بین‌المللی طی سال‌های اخیر بروز نااطمینانی در فضای اقتصاد کلان، ایجاد محدودیت‌های ارزی، کاهش واردات کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای، افزایش هزینه‌های مبادلاتی، افزایش هزینه‌های سربار، افزایش ظرفیت بلااستفاده و کاهش تولید خودرو در صنعت خودرو را به‌دنبال داشت که مجموعه این شرایط به افزایش هزینه تولید منجر شده است.

با پذیرش آنچه عنوان شد ممکن است این سوال اساسی توسط مخاطبان نوشتار حاضر مطرح شود که امروزه برندهای خودروسازی مطرح در شرایطی کاملا رقابتی در حال تولید محصولاتی با کیفیت بالاتر و قیمت‌های بسیار پایین‌تر از تولیدات ایران می‌باشند. این موضوع چگونه قابل‌توجیه است؟ در پاسخ به این سوال نگارنده ضمن تصدیق وجود چالش‌های ساختاری در بدنه صنعت خودرو کشور، راه‌حل برون رفت از شرایط کنونی را تدوين نقشه راه صنعت خودرو و به‌کارگیری سیاست‌هایی همچون ادغام در شبكه‌هاي توليد و توزيع جهاني، سرمايه‌گذاري در تكنولوژي‌هاي نو، همكاري تحت ليسانس با شركت‌هاي خارجي، اتخاذ سیاست خصوصی‌سازی، اتخاذ سياست تجاري مناسب و افزايش بهره‌وري مي‌داند.


تعطيلات تابستاني ایران خودرو و سایپا آغاز شد

گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا و کلیه شرکت‌های تابعه به تعطیلات تابستانی رفتند.
این دو گروه خودروسازی به همراه شرکت‌های تابعه در حالی از هفتم مرداد ماه طبق رویه هر ساله به تعطیلات تابستانی رفتند که بخش فروش و خدمات پس از فروش هر دو شرکت طبق روال معمول به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

این تعطیلات دو هفته‌ای تا روز 17 مرداد امسال ادامه خواهد داشت حال آنکه خودروسازان امید دارند حلاوت این تعطیلات با توجه به تهدیدات و اولتیماتوم برخی از نمایندگان مجلس مبنی‌بر تغییر نرخ رسمی خودروها تلخ نشود. بعضی از نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس چندی است با تشکیل کارگروه ویژه‌ای در صدد تغییر قیمت‌های مصوب خودرو در شورای رقابت هستند. این کارگروه با هدف بازنگری در قیمت خودرو جلساتی با شورای رقابت برگزار کرده تا بلکه بتواند این شورا را راضی به تغییر محاسباتی در قیمت خودرو کند. هر چند شورای رقابت و وزارت صنعت و معدن و تجارت در مورد تشکیل این کارگروه و همچنین وظایف محوله به آن سکوت اختیار کردند؛ اما آنچه مشخص است نمایندگان مجلس با وعده بازنگری در قیمت خودرو چندی است که بازار را با آشفتگی و سردرگمی مواجه کرده اند.به اعتقاد برخی از دست اندرکاران خودرو تعطیلات تابستانی خودروسازان  نیز به شرایط این روزهای بازار دامن خواهد زد و بازار تا مدت‌ها در کما می‌ماند.

حال این سوال مطرح است که تعطیلات تابستانی تاثیری در تولید خودروسازان خواهد داشت؟ از ابتدای سال جاری تاکنون خودروسازان در تولید خودرو به مرحله قابل قبولی رسیده‌اند؛ این در شرایطی است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است تاپایان سال تعداد یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو در شرکت‌های خودروسازی تولید شود. در این زمینه یک کارشناس خودرو در مورد تعطیلات تابستانی خودروسازان و تعهد آنها به تولید یک میلیون و 300 هزار دستگاهی خودرو عنوان می‌کند كه تعطيلات تابستاني كارخانه‌های خودروسازي تنها به مرخصي كارگران و کارمندان ختم نمي‌شود، بلكه در طول این مدت، خطوط توليد خودرو تعمير و مورد بازنگري قرار مي‌گيرد؛ چراكه اگر خط توليد، دستگاه‌ها و سيستم‌هاي توليد مورد تعمير يكساله قرار نگيرند، به‌طور حتم خرابي‌هاي پيش‌بيني نشده ضرر بيشتري به خودروسازها مي‌زند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

شايان: 1393/5/1208:05:50،
186
32
دولت كه نتونست مجلس هم نميتونه شك نكنيد مافياي خودرو اجازه نميده قيمت ها تغيير كنه.
واقعیت تلخ: 1393/5/1208:40:35،
128
21
پیکان 35 هزار تومانی انگلیسی سال 57 رو به قیمت 15 میلیون تومان به مردم میندازن یعنی 430 برابر اون هم با قطعات آشغال چینی، باز هم از رو نمیریم و از دستاوردهای انقلاب لاف میزنیم........واقعا" که عجب ملتی هستیم ما......
خوش خیالا: 1393/5/1209:44:13،
63
12
بزک بشین بهار بیاد کمبزه با خیار بیاد ...
هم آشنا: 1393/5/1210:01:00،
55
10
فقط برای دور بعدی نمایندگی از این فرقون مجانیا میخوان، تا ... . وگرنه تا دیروز 20 مرداد یه دفعه شد 22 مرداد و حدود یک ساله مثلا دلشون بحال ملته،
فرشاد: 1393/5/1210:11:03،
37
17
سلام سياست دولت و مجلس در زمينه خودرو سياست هويج و چماق است شوراي رقابت تابع دولت چگونه مي تواند برخلاف نظر آنها مجوز افزايش قيمت صادر كند . احتمال كاهش قيمت خودرو در حدود 2 تا 3 درصد تا پايان ماه وجود دارد ( البته در ظاهر براي دفاع از حقوق مردم) اين كاهش كه در اصل براي افزايش فروش انجام مي شود چاره ساز نبوده و از ركود موجود كاسته نخواهد شد . با انباشته شدن تقاضا و نا اميدي از افزايش قيمت در نيمه دوم سال رونق نسبي فروش از مهر ماه تا پايان سال راشاهد خواهيم بود.
lwxtd: 1393/5/1210:24:57،
19
98
شاید این جمعه بیاید...
میاید +
نمیاید -
میلاد: 1393/5/1211:14:13،
43
16
سرو تهشو بزنن دوباره فوقش 1یا 2 میلیون ارزان میشه.
الــــــــــــــــــــــــــــــکیه....!!!
علیرضا: 1393/5/1211:47:33،
40
28
دولت نتونست یعنی چی؟
خودروسازا مال خود دولت هستند و اگه بخواد 4 تا از مدیرای فعلی خودروساز رو میندازه بیرون تا به حرفش گوش کنن

مساله اینه که خود دولت هم از این گرونی راضیه و به نفعش هست

مگر اینکه مجلس کاری بکنه
باباي شايان: 1393/5/1212:14:38،
42
15
بابا اين نماينده ها هم فقط حرف ميزنن و فكر درآمد خودشونن اگه يه ماشين بهت بدن بازم از ما حمايت ميكنيد (معلومه نه)
شهر ماشین: 1393/5/1213:49:30،
34
19
شک نکنید ارزون میشه
آخه کی 37 میلیون بده 206؟
20 میلیون پراید
38 میلیون ال لگن؟
فرغون به این گرونی
همین الانشم کلی ارزون شده تو بازار
بابک: 1393/5/1216:37:38،
17
15
نویسنده محترم با این توجیهات نمی تونی مردم را متقاعد کنی این تولیدات بی کیفیت را با این قیمتای بالا بخرن
راستی از دلایل گرانی خودرو جنگ در غزه و اوکراین سونامی چند سال پیش ژاپن و تاثیرات پارازیت را یادت رفته ذکر کنی
پاسخ به شایان: 1393/5/1309:16:04،
18
9
بهتره اینجوری اصلاحش کنی:
دولت نخواست، مجلس هم نمیخواد!
اینا همش فیلمه.
سرکاریم عامو!!!
حمزه: 1393/5/1318:19:53،
9
15
نتیجه مشخصه"خودرو گران تر خواهد شد.تا بوده همین بوده
Ali yazdi: 1393/5/1208:46:21،
37
14
سلام
آقا اينا كه مديريت بلد نيستن،توجيح اقتصادي هم نداره اين دوتا فرقون ساز ورشكست بشن و اون قشر كارگرشون از نون خوردن بيوفتن،بيان طي يك عمل سازنده و يه بازي برد برد،اين دوتا كارخونه رو بدن به دوتا شركت گردن كلفت خارجي (به جز چيني)و زير مجموعه اونا بشن و ابتكار عملو اونا بدست بگيرن مثل خيلي از برندهاي معتبر كه زير مجموعه يه شركت مادر و گردن كلفتن،اينجوري هم محصولا تشون ارتقا پيدا ميكنه هم كارگرا سركارشون ميمونن هم مصرف كننده معني كيفيت و لذت رانندگي رو متوجه ميشه هم خيلي مزاياي ديگه داره
به خدا اينجوري اكثرا راضي هستن گمونم
Ali yazdi: 1393/5/1215:28:56،
17
13
ببين اين أيده،طرح سنگينيه ولي باور كنين شدنيه و حتي ميتونه أرز آوري قابل قبولي و داشته باشه،نه تنها جلوي در أمد دولتو نميگيره بلكه ميتونه باعث افزايش درآمد دولتم بشه در حالي كه ملتم از خريدشون واقعا راضي ميشن،باور كنين شدنيه فقط همت ملت رو ميطلبه كه با هر اهرمي اين أيده رو بقبلولن به دولت و آقايوني كه زالو وارانه به صنعت خودرو چسبيدن،داستان خودرو در ايران باعث يه ناهنجاري اجتماعي شده و داره دامن ميخوره بهش كه ميتونه عواقب شديديو واسه دولت داشته باشه
من: 1393/5/1208:53:21،
46
13
اینا همه بازیه و الا خیالتون راحت دولت و مجلس و.... همه راضی فقط ملت مظلوم ناراضی
سعید: 1393/5/1208:54:25،
32
14
نماینده ها هم دارن مانور تبلیغاتی می دهند.اگه تا 22 مرداد که نه تا 22 شهریور هم قیمت اعلام کردن.آخرش هم میگن مثلا فلان ارگان نگذاشت ما خواستیم ولی نشد.
فلان نماینده می رود تو ارومیه می گوید دولت نتونست قیمت ها را پایین بیاورد ولی ما این کار را کردیم یکی نیست بهش بگه حالا بذار لب آب برسی ...........
قربانیان بی لیاقتی مسئولین: 1393/5/1209:04:47،
36
12
درسته ما مردم سوختیم از بی وسیلگی تو این تابستون که فصل مسافرته و دلخوشیمون این بود بریم مسافرت ولی ما که همیشه بدبختیم و نرفتیم اما از اونطرف هم حال شما خودروسازارو گرفتیم بازار بزرگ ایران رو تو این3-4ماه تابستون از دست دادین رو پا موندن خودروسازا و موتورسیکیلت سازا بهمین فروش تابستونشونه که خداروشکر زهرمارش کردیم تو دهنشون مردم دمتون گرم
پیاده: 1393/5/1209:13:50،
42
14
22 مرداد چه سالی؟
خودشم: 1393/5/1209:14:29،
29
11
22 مرداد هم شیوی میاد برای اعلام قیمت که ناگهان میبینه که ورقه ای که قیمتا توش بوده گم شده و باز باید دو هفته صبر کنیم تا قیمتا از اول محاسبه بشه!
احسان: 1393/5/1209:26:38،
21
13
1 سوال ايا تو كشورا ديگه اينجور بيشواد داريم؟
نیکو: 1393/5/1209:42:57،
57
12
یاداوری میکنم سال 56 یک پیکان میخریدیم 18 هزار تومان الان یک باک بنزین پر میکنم 42 هزار تومان ، خود کرده را تدبیر نیست . دم هممون گرم ،ایول
pepan: 1393/5/1210:07:34،
37
22
دوست من پدر بزرگم سال 54 رفته حج تمتع میگه دوغ رو اون زمان میخریدیم 2 ریال عربستان بعد 35 سال دوباره رفت حج عمره میگفت بازم همون قیمته...تورم رو نگا کن دارم الان گریه میکنم
افراط و تفریط!: 1393/5/1220:39:17،
11
24
و یادوری میکنم سال 56 یه کارمند حقوقش 1000 تومن بود الان حدود 2 ملیون
سعید: 1393/5/1309:49:33،
78
12
تو سال 57 سکه 400 تومان بود بنابراین با حقوق یک ماه 1000 تومانی دو سکه مشد خرید الان حقوق 700 تومان است یک سکه هم نممی شود خرید بنابرالین قدرت خرید بیش از جند برابر کاهش یافته .
pepan: 1393/5/1210:03:20،
37
23
20 مرداد شد 22
دقیقا مثل یارانه شده این قضیه بلاتکلیفی قیمت ارابه..
بابا این کارمزد cng رو اعمال کنین تا کمی گرون شه حسابی حال کنیم..
خخخخخخ
عام: 1393/5/1210:49:17،
26
13
عدم مدیریت واحد پول کشوری ثروتمند را به بی ارزشترین پول دنیا مبدل کرده واقعا دست مریضا....
انقلابی: 1393/5/1210:58:44،
46
15
هموطن ایرانی:
22 مرداد روزی است که خیابان های تهران باید در اعتراض به این بی عدالتی و گرونی قیمت ها مملو از جمعیت شود.
سوار شدن بهترین خودروهای جهان حق مسلم ماست.
خدایاری: 1393/5/1211:53:24،
56
13
اگه 30 درصد ارزون بشه من یک پژو پرشیا میخرم میرم جلوی مجلس سه تا بوق می زنم.
سسسسسسسسسسسسسسسسس: 1393/5/1212:06:26،
22
14
بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خیار میاد
نقی: 1393/5/1212:39:43،
17
17
اونایی که پول دارن و خودرو لازم دارن و قصد خریدم دارن و نشستن به این شررو ور های اینا گوش میدن و نمیخرن فقط دارن پولشونو باغول تورم به جنگی میفرستن که نتیجش معلومه.
وحید یوسفی: 1393/5/1212:40:51،
21
21
قیمت خودرو به هیچ وجه کم نمیشه بلکه احتمال افزایش مجدد هم خواهد داشت.
زیاد دلتونو خوش نکنید به این چیزا.
حق و صبر: 1393/5/1213:05:42،
27
10
اگه واقعا دل نماینده های مجلس برای مردم می سوزه یک چیز رو توضیح بدن فقط:
چرا قیمت تیبای صادراتی به سوریه 11 ملیونه ولی تو ایران 22 ملیون؟
همینو توضیح بدین ما دیگه هیچی نمی خوایم
حسین: 1393/5/1214:07:18،
11
22
دوست عزیز کی گفته 22 ملیونه اولا 24/183 قیمت کارخانه است بعدشم کسایی مثل من که یک ماه قبل با این قیمت پول واریز کردم و هنوز هم تحویل ندادن در صورت ارزون شدن تکلیف ما چیه؟ کسی میدونه؟
احسان: 1393/5/1214:18:46،
34
14
اگه راست میگن گمرک رو آزاد کنن ببینن چی میشه
میلاد: 1393/5/1214:21:55،
23
11
حرف حق زذی
مردم ایران دارن توسط خودی ها استعمار میشن

من از بیگانگان هرگز ننالم / که با من هرچه کرد آن آشنا کرد
مسعود : 1393/5/1215:31:30،
13
13
بابا یک کارشناس باسواد و متخصص گیر نمیاد قیمت تمام شده خودروها را حساب کنه و یک سود معقول و منطقی بزاره روش و قیمت واقعی را اعلام کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سعید: 1393/5/1216:58:05،
13
13
این قاضی پور فقد بلده تو مجلس گیر بده به چیت چیان

این کاره نیست قیمت خودرو پایین بیاره
مترصد ارزانی: 1393/5/1217:47:46،
33
19
من تقریبا دارم هر روز قیمت بازار رو میگیرم. بعد رمضان میگفتن ارزون میشه. بابا الان نسبت به 1هفته قبل محصولات ایران خودرو کمیاب تر و حداقل 300 هزار تومان گرونتر شده. ظاهرا خودرو برای ما یک رویا است
نوید: 1393/5/1219:44:42،
24
14
در یک هفته‌ای که ۱۹۰ نفر فلسطینی در غزه کشته شدند، ۲۳۴ نفر در تصادفات رانندگی ایران کشته شدند!از سازمان ملل
خواهشاً ميخوايم از حمله‌ی سایپا و ایران‌خودرو به شیعیان ایران جلوگیری کنید!
حسين 60: 1393/5/1220:02:45،
12
23
بچه ها زياد حرص نخوريد مجلس و دولت و ......با همند وقت مردم عادي مثل من وشما هستند كه زير اين فشار كمر راست نميكنند به خدا قدر اين مردم نميدونند به جاي ما مردم اروپا اين جا بودن باز هم مي تونستند دو در بازي كنن
سعید: 1393/5/1222:07:30،
12
12
دلم برای عمو نعمت بخش تنگ شده جدیدا هی می یومد ا ز تورم صحبت می کرد و باید ماشین گرون بشه
یکی نیست بگه برو یه دوری تو ایران خودرو بزن مثلا سازمان فروش ببین چقدر پرسنل اونجا هست دارن چرت می زنن حقوق اونارو ملت بدبخت بدن بعدشن برن این ارابه های مرگ و سوار شن ریق رحمت و سر بکشن
شما که تورم حرف می زنی از آدامهایی که تو جاده ها می میرن و خانواده هایی هم که داغدار می شوند بگو .
باید سیستم شرکت های خودرو ساز به گونه ای جلو بره تا به امید پرودگار ور شکست بشن این مردم هم راحت بشن
سعید: 1393/5/1222:15:56،
17
11
به قول مجری معروف آقای حیدری این خودرو سازها به شیوه کاست پلاست می خوان عمل کنن .یعنی ما ایکس تومن هزینه داریم و ایکس تعداد تولید و این دو تا رو بر هم تقسیم می کنیم و قیمت خودرو مشخص میشه حالا یه لشکر از خانواده روسا و غیره حقوق یا مفت میگیرن دیگه به ملت ربطی نداره .15000 نفر نیروی اضافی ایران خودرو داره به خودش مربوطه .ضرر ضعف مدیریت و افزایش هزینه ها به خود خودرو ساز ها ربط داره .فقط چون تورم هست باید ماشین گرون بشه .جالب است تو کشورهای اروپایی با هزینه های بالای انرژی ماشین به نصف قیمت ایران تولید می شود
ما که ازتون راضی هستیمولی خدا ازتون نگذره
حالا گروننی پیشکش یک خودرویی بدن دست مردم ایمنی داشته باشه بازم خوبه.
خوب: 1393/5/1301:06:38،
10
14
مگه سر آآدم رو چه جوری ببرن خوبه
ای بابا: 1393/5/1308:10:52،
9
12
حواسشون نبوده 20 مرداد دوشنبه یه روز بعد تعطیلات شنبه یکشنبه میشه .به خودشون گفتن چند روزی فاصله بیافته قیمت و اساسی کاهش بدن..........
ملك: 1393/5/1311:06:42،
13
20
آقا كسي ماشين نياز داره الان وقتشه. بعد از اعلام قيمت از اين قيمتاي الان خبري نيستا. مطمئن باشيد 4-5 تومن گرون شده 500هزار بيشتر پايين نمياد. تازه اگر پايين بياد. الان بازار خيلي مناسبه. منفي الكي هم نديد. اونايي كه منفي ميدن حتما خودشون مشكل خودرو ندارن. آقا بخريد من يه چيزي ميدونم كه ميگم.
حامد: 1393/5/1311:13:49،
9
24
ای بابا چی بگم..........
امروز فردا: 1393/5/1314:52:18،
10
13
٢٠ مرداد شد ٢٢ مرداد.واقعا مردم رو مسخره كردن.من كه خسته شدم و رفتم يه ٤٠٥ نو خريدم، مگه چند سال ميخوام زندگي كنم كه يكي دو سالشم بزارم براي اينكه ببينم قيمت ماشين پايين مياد يا نه.
دومی: 1393/5/1317:44:14،
10
12
خودرو ساز ها پشت شون به گنده تر از دولت و مجلس گرمه،کسایی که زور هیچ کسی بهشون نمیرسه.فقط زور مردم میرسه،میدونید چطوری!؟ فقط کافیه نخریم،نخریم،نخریم، این قده شرایط و تسهیلات و فروش فوری میذارن که نگو. اما باز هم نمی خریم تا تعرفه واردات صفر بشه. کسی از بی ماشینی و ماشین صفر سوار نشدن طوریش نشده دوستان.
الکی میگی : 1393/5/1404:16:28،
8
11
اگه 30 % درصد ارزون بشه من میرم یه پراااااااید میخرم میرم جلوی هر خونه 2 تا بوق میزنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار