کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

ساختار جدید تعرفه تلفن ثابت و همراه

کدخبر:۵۹۹۹چهارشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶:۱۱۲۹۸۲ بازدید

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات چندی پیش به منظور شفافیت، ساده‌سازی و حذف پالس محوری از تعرفه‌های تلفن ثابت، محاسبه‌ی کارکرد مشترکان بر مبنای دقیقه، اجرای طرح همکدسازی ...

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات چندی پیش به منظور شفافیت، ساده‌سازی و حذف پالس محوری از تعرفه‌های تلفن ثابت، محاسبه‌ی کارکرد مشترکان بر مبنای دقیقه، اجرای طرح همکدسازی در استان‌ها، یکنواخت‌سازی تعرفه‌های تلفن همراه و توسعه‌ی شبکه تلفن ثابت با تضمین درآمد مناسب برای آن، پیشنهاد شرکت مخابرات ایران در مورد تعرفه مکالمه تلفن‌های ثابت و همراه را بررسی و تغییرات تعرفه‌ها را تصویب کرد.

 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد با توجه به برقراری عدالت تعرفه‌ای با حذف منطقه‌های بین‌شهری و تعیین پلکانی آبونمان، فراهم‌کردن امکان تعریف بسته‌های تعرفه‌ای مختلف توسط اپراتور، نظارت‌پذیری بهتر و پایه‌گذاری نظام تعرفه‌ای علمی، مصوبه‌ای را به شرح زیر تصویب کرده است:

1_ به منظور جلوگیری از زیان‌دهی شبکه تلفن ثابت، شرکت مخابرات ایران مجاز است در تمامی مکالمات تلفن ثابت، اعم از ثابت به ثابت شهری، ثابت به ثابت بین‌شهری و ثابت به همراه و همچنین برای استان‌هایی که طرح همکد‌سازی در آنها اجرا شده است؛ از 1390.12.1 تا زمان اجرا شدن طرح همکدسازی در هر استان، نرخ 51.03 ریال را برای هر پالس اعمال کند.

تبصره1: به منظور جبران کاهش درآمد و هزینه‌های اجرای طرح همکدسازی در استان‌ها، شرکت مخابرات ایران می‌تواند در تمامی مکالمات تلفن ثابت مندرج در این بند، برای استان‌هایی که طرح همکدسازی در استان در آن اجرا شده است، در دوره‌ی زمانی 90.12.1 تا 1392.12.29 نرخ 58.71 ریال را برای هر پالس اعمال کند.

تبصره 2: شرکت مخابرات ایران می‌تواند تعرفه‌های مندرج در این ماده را در دوره‌ی زمانی تعیین شده برای تمامی ساعات شبانه‌روز برای محاسبه کارکرد همه مشترکان اعمال کند.

2- شرکت مخابرات ایران موظف است حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1393، طرح همکدسازی استان‌های باقی‌مانده را اجرا کند.

سقف تعرفه مکالمات تلفن ثابت از ابتدای سال 1393 به ازای هر دقیقه مکالمه، به این شرح است:

an214z0rcaeuflzgd8d.png

تبصره 1: اعمال تعرفه‌های مندرج در این بند، صرفا پس از اجرای طرح همکدسازی در استان‌هاست و از آغاز اولین دوره صورتحساب پس از اجرای این طرح انجام می‌شود.

تبصره 2: محاسبه‌ی کارکرد مشترکان برای مکالمات تلفن ثابت اعم از ثابت به ثابت داخل استانی، ثابت به ثابت بین استانی و ثابت به تلفن همراه براساس ثانیه انجام می‌شود.

تبصره 3: اپراتور تلفن ثابت می‌تواند تعرفه مکالمات تلفن ثابت به مقصد تلفن همراه هر یک از اپراتور‌های تلفن همراه را حداکثر 10 درصد کمتر از سقف تعیین شده در جدول بند سه قرار دهد. کاهش بیش از 10 درصد منوط به تایید سازمان و برقراری شرایط یکسان برای همه اپراتورهاست.

تبصره 4‌: تمامی اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات تلفن ثابت، می‌توانند تعرفه‌های مندرج در این ماده را برای تمامی ساعات شبانه‌روز برای محاسبه‌ی کارکرد مشترکان اعمال کنند.

آبونمان ماهانه هر خط تلفن ثابت از ابتدای سال 1393 به این شرح است:

jem1l0l79kdp6oif4zgz.png

تبصره 1: اعمال آبونمان تعیین شده در این بند، صرفا پس از اجرای طرح همکدسازی هر استان و از آغاز اولین دوره صورتحساب پس از اجرای این طرح انجام می‌شود.

تبصره 2: آبونمان قابل دریافت از مشترکان تلفن ثابت، مجموع آبونمان ثابت و متغیر است.

5_ تعرفه پایه یک دقیقه مکالمه دروهن شبکه‌ای تلفن همراه برای سیم‌کارت‌های دائمی 499 ریال و سقف آن 599 ریال تعیین می‌شود. سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه دروهن شبکه‌ای تلفن همراه برای سیم‌کارت‌های اعتباری 899 ریال تعیین می‌شود.

تبصره: اجرای تعرفه یکنواخت درون شبکه حداکثر یک ماه پس از تاریخ ابلاغ است.

6_ سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه بین شبکه‌ای از تلفن همراه به مقصد شبکه تلفن ثابت و همراه برای سیم‌کارت‌های دائمی 625 ریال و برای سیم‌کارت‌های اعتباری 937 ریال تعیین می‌شود.

7_ با اجرای این مصوبه، مبلغ حداقل کارکرد (معادل 100پالس) حذف و اعمال آن در صورتحساب مشترکان غیرمجاز است.

8_ با اعمال تعرفه‌های مندرج در بندهای 3 و 4 این مصوبه، تعرفه‌ی تمامی مکالمات اعم از تلفن ثابت و همراه که بر مبنای پالس تعیین شده بود، قابل اعمال برای محاسبه صورتحساب کارکرد مشترکان نمی‌باشد.

9_ شرکت مخابرات ایران مکلف است برنامه سرمایه‌گذاری و توسعه کمی و کیفی شبکه موضوع پروانه را تا تاریخ 1393.6.31 به کمیسیون ارائه و حسب تصمیم کمیسیون اقدامات لازم در این باره به عمل آورد.

10_ سازمان موظف است مبلغ تسهیل درآمد خدمات تلفن ثابت را با توجه به این مصوبه و تبصره بند 11.2.1 موافقت‌نامه پروانه شرکت مخابرات ایران محاسبه، اصلاح و برای اجرا به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کند و نتیجه را به کمیسیون گزارش دهد.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا