کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کلکسیونی از خودروهای تصادفی در مزایده عجیب ایران خودرو

کدخبر:۵۹۲۲یکشنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۷:۳۰۷۷۶۸۵ بازدید

برخی از خودروها دچار آتش سوزی یا تصادف های شدید شده بودند و اولین چیزی که به ذهن می رساندند این بود که چطور با خودروها داخل کارخانه رفتار و رانندگی می شود که برخی از خودروهای ...

صبحانه : دوم تا هشتم خرداد ماه جاری مزایده ای در حوالی پایتخت برگزار شد که با توجه به برخی ویژگی های منحصربفرد، شاید بتوان آن را جزء عجیبترین مزایده های ثبت شده در کشور نام گذاری کرد؛ مزایده ای که در آن تمامی امتیازها در اختیار فروشنده بوده و خریدار تنها به خاطر رقابت شدید وارد گود می شد.

ضلع شمالی اتوبان تهران کرج جنب پارک چیتگر، چند خیابان اصلی و فرعی را که رد می کردید انتهای یک کوچه، پارکینگ خودروهای خاص ایران خودرو خودنمایی می کرد. خودروهایی که برخلاف تمام دنیا خاص بودنشان به خاطر داشتن آپشن های اضافی نبود بلکه به خاطر کم داشتن آپشن ها لقب "خاص" را به خود اختصاص داده بودند. خودروهایی که خود ایران خودرو بر روی آن ها نام خودروهای کارشناسی، معیوب و یا مستعمل شرکت ایران خودرو را قرار داده بود.
 


 

وارد پارکینگ ایران خودرو که می شدید باید در ابتدا 3 هزار تومان بابت دریافت قبض مزایده پرداخت می کردید؛ قبضی که در آن شرایط مزایده در 33 بند به طور کامل در اختیار متقاضیان قرار می گرفت. بند هایی که بیشتر به نفع مزایده گزار که شرکت خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو) بود نوشته شده بود.

در یکی از بندهای قبض مزایده تاکید شده بود که برای هر خودرویی که پیشنهاد می شود باید مبلغ 1 میلیون تومان به حساب شرکت ایسیکو واریز شود که در صورت عدم برنده شده مزایده، این مبلغ به پیشنهاد دهنده بازگردانده می شود.

اما چند بند از این مزایده قدری عجیب به نظر می رسید، مثلا در یکی از بندها تاکید شده بود که «مزایده گزار هیچگونه تعهدی در خصوص تامین کسری قطعات و لوازم خودروهای موضوع مزایده نداشته و صرفا عیوب فنی مشاهده شده را در فرمهای الصاقی زیر شیشه خودرو اطلاع رسانی نموده»، بنابر این مزایده گزار در مورد سایر عیوب احتمالی خودرو هیچ گونه مسئولیتی ندارد. البته این راهم اضافه کنید که درب عمده خودروهای مذکور قفل بود، یعنی نمی توانستید بفهمید این خودروها عیب دیگری دارد یا نه!
 


 

و یا در بند دیگری آمده است که زمان تحویل خودرو به برنده 60 روز کاری پس از واریز وجه مابه التفاوت خواهد بود و چنانچه به هر دلیل از سوی شرکت ایسیکو، واگذاری با تاخیر انجام شود هیچگونه سودی بابت تاخیر به برنده مزایده تعلق نخواهد گرفت.

شاید در شرایط عادی هیچ کدام از بندهای این مزایده به نفع خریدار نبوده و کمتر کسی حاضر به ورود به اینچنین مزایده ای بود اما با توجه به وضعیت نابسامان خودرو و قیمت ها، برخی اشتیاق خاصی برای این مزایده داشتند.با ورود به پارکینگ خودرو ها با صحنه های جالبی روبری می شدید. خودروهایی که برخی از نظر ظاهری سالم بوده اما مشکل موتوری داشتند و خودروهایی که موتور سالم اما بدنه تصادفی آنها از دهها متر آنطرف تر مشخص بود. برخی از خودروها نیز دچار آتش سوزی یا تصادف های شدید شده بودند و اولین چیزی که به ذهن می رساندند این بود که چطور با خودروها داخل کارخانه رفتار و رانندگی می شود که برخی از خودروهای صفر کیلومتر حدودا از از وسط به دو نیم تقسیم شده اند؟!
 


 

گفتگو با برخی خریدارها نیز خالی از لطف نبود. پیرمردی که به همراه خانواده اش در پارکینگ می چرخید به خبرنگار صبحانه می گفت: بعید می دانم اطلاع رسانی عمومی برای این مزایده صورت گرفته باشد ما دنبال خرید یک خودرو کارکرده بودیم که از طریق یکی از بستگان که کارمند ایران خودرو است از این مزایده مطلع شدیم.

جوان دیگری مدعی بود که من کارمند ایران خودرو است و تا به حال چند بار در مزایده های مختلف ایران خودرو شرکت کرده، وی می گفت: اما با اینکه بعضا قیمت های بالایی هم داده ام برنده نشده ام. به نظر می رسد خیلی ها شانس برنده شدن خودروهای مناسب را ندارند چون در برگه هم اعلام شده حتی اگر برنده هم شوید و شرکت تصمیم بگیرد خودرو را به شما ندهد حق اعتراض ندارید.
 


 

جوان دیگری به گفتگوی ما اضافه می شود و می گوید: من یکبار در مزایده برنده شدم . اول خوشحال بودم چون به قیمت مناسبی خودرو را بردم اما به دلیل آنکه به هنگام مشاهده خودرو در پارکینک تنها عیب هایی که کارشناس گذاشته را به شما می گویند و اجازه نمی دهند که بقیه ماشین را به طور کامل تست کنی مجبور شدم کلی خرج موتور ماشین کرده و عملا ضرر کردم. در پارکینک درهای خودرو را قفل می کنند و اجازه نمی دهند که شما از اشکالات دیگر خودرو مطلع شوید و حق اعتراض هم ندارید.

در حالی که مزایده باید طوری باشد که شما از جنسی که می خواهید خریداری کنید و قیمت پیشنهاد می دهید باید اطلاعات کامل داشته باشید. از سوی دیگر هزینه های پارکینگ و به نام زدن خودرو نیز به عهده شما است و بسیاری از این خودروها هم به خاطر ماندن طولانی در پارکینگ، لاستیک و باطری ندارند.
 


 

وی ادامه می دهد: در حال حاضر شما وقتی خودرویی که پولش را کامل پرداخت کرده اید و اسم صفر کیلومتر دارد و دارای کارت گارانتی است از کارخانه تحویل می گرید کلی اشکالات ریز و درشت دارد چه برسد به این مزایده ای ها که هندوانه در بسته است و خودشان هم اعلام می کنند که خودرو مشکل دارد و کاملا شانسی است.

در سمت دیگر پارکینک خودروهای استفاده شده و مدل پایین که برخی افراد حاضر معتقدند در خود کارخانه از آن ها استفاده می شده و همچنین خودروهای سوخته قرار گرفته اند. 

فردی که به نظر می رسد کاملا در این امر حرفه ای است و با تجهیزات کامل برای خرید خودروها آمده می گوید: شرکت های خودرو ساز ایرانی ضرر نمی کنند و از هر چیزی کره می گیرند. شما نگاه کنید این خودروها را چند سال در کارخانه استفاده کرده اند، برخی کارگرها هم که چون ماشین خودشان نیست به اندازه کافی دلشان نمی سوزد، پدر ماشین را در آورده اند آخر سر هم آورده اند به همین شکل و بدون اجازه تست به شما می فروشند.
 


" ظاهرا ماشین های دیگر هم که تصادف کرده اند یکبار خسارتشان را از کارگری که مسبب تصادف بوده گرفته اند یکبار هم به شما می فروشند به هر حال ضرر نمی کنند."

از خودروهای کاملا سوخته تا سقوط اجسام سنگین روی اتومبیل های صفر!

وی ادامه می دهد: حتی خودروهای سوخته کارخانه را هم می فروشند؛ خودروهایی که شاید اگر در مزایده برنده شوی پول آهنش را هم در نیاورید و ضمنا مشخص نیست چگونه این خودروها در کارخانه مجهزی چون ایران خودرو کاملا سوخته اند و کسی به دادشان نرسیده است؟!

نکته جالب دیگری که در این محوطه بزرگ به چشم می خورد، تعداد قابل توجهی خودروهایی است که ظاهرا بر اثر سقوط یک یا چند جسم بسیار سنگین به حال و روز خوبی دچار نیستند. این خودروها که نوع برخورد اجسام مذکور عملا آنها را اسقاطی یا از کار افتاده کرده است، از ظاهری نو برخوردارند اما مشخص نیست در کدام منطقه بزرگترین خودروساز کشورمان چنین اتفاقاتی رخ می دهد که چندین خودرو با این ویژگی ظاهری در صف فروش قرار گرفته اند؟
 


 

اگرچه افرادی هم بودند که در مزایده با اشتیاق خاصی شرکت کرده و عنوان می کردند که چند باری هم سودهای خوبی برده اند اما برگزاری چنین مزایده ای آن هم بدون اطلاع رسانی دقیق و کامل و با شرایط یکطرفه بسیار عجیب به نظر می رسد، آن هم در وضعیتی که همچنان برخی به دنبال تنها یک وسیله نقلیه ساده برای خانواده شان هستند.

از سوی دیگر برخی اتفاقاتی که برای خودروهای مذکور (همچون قضیه آتش سوزی یا تصادفات شدید) رخ داده نشان می دهد ظاهرا بروز این رخدادها در کارخانجات خودروسازی کشورمان طبیعی است و نظارت برون سازمانی بر عملکرد خودروسازان کشورمان وجود ندارد تا بتوان از ظرفیت خط تولید، استفاده بهتری برد.
 

سرعت مجاز در کارخانه چقدر است؟

همانطور که در بالا هم اشاره شد، یکی از عمده ترین انواع خودروهای به مزایده گذاشته شده، آنهایی بودند که ظاهرا بر اثر تصادف در داخل کارخانه، از حالت صفر یا کم کار کرده درآمده و به این صورت فروخته می شوند. اما نحوه و میزان خسارت های وارده به این خودروها به گونه ای بود که اکثر شرکت کنندگان در این مراسم، از دیگران می پرسیدند این خودروها با چه سرعتی و در چه حالتی تصادف کرده اند که چنین خسارت بالایی را به بار اورده اند؟
 


 

برخی دیگر نیز با اشاره به مقررات وضع شده در اکثر کارخانجات ایران و جهان مبنی بر رعایت حداکثر سرعتی در حدود 40 کیلومتر، شدت آسیب های وارده به این خودروها را در حد حرکت با سرعتی حداقل 80 کیلومتر یا برخورد به موانعی چون ستون های سوله یا جرثقیل ها توصیف می کردند که تکرار این اتفاق درباره خودورهای مختلف جای شگفتی داشت.


چند تصویر دیگر نیز به عنوان مکمل این گزارش تقدیم می شود:
 
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

احمد: 1393/4/2908:10:07،
663
39
آب زیر کاه تر از ایران خودرو فقط خودشو بس
کریم: 1393/4/2909:33:57،
522
41
ایمان آوردم که منطق داعشیسم اینجا حکمفرماست.
احسان: 1393/4/2911:44:24،
196
124
بهترین ماشین ایرانی ال لگن!!!
گرچه گاهی قاتل جانی ال لگن!
جانشین خوب پیکانی ال لگن!!!

بسکه محکم هستی و سفت و قوی
مثل تانک جنگ میمانی ال لگن!!!

هر کجا باشد ژیان یا که پیکان
توی آنجا مثل سلطانی ال لگن.
علی: 1393/4/2911:53:52،
178
64
تحمیل چنین شرایطی برای شرکت در مزایده این خودروهای اسقاطی واقعا توهین بزرگی به شرکت کنندگان محسوب میشه. معلوم نیست که حاکمیت که مردم رو ولی نعمت خودش می دونه کی می خواد از طریق نهادهای نظارتی به این تحقیر خریداران خودرو پایان بده. مردم هم باید پول گزاف بدهند و هم باید اینطوری تحقیر بشن. واقعا جای تاسف داره.
اسفندیار: 1393/4/2911:58:50،
237
50
اینا رو ول کنی به خود خدا قسم که از گروه داعش بدتر هستن
?????: 1393/4/2912:04:23،
324
49
خدا کنه کل کارخونه با انبار های ایران خودرو و سایپا و بقیه لگن شازا مثل اون 206 اتیش بگیره............ بگو الهی آمین ++++
سيا: 1393/4/2913:22:20،
245
50
ايران خودرو ازت متنفرم
هم از تو هم از سايپا
هم از شركتهايِ انحصاريِ واردات و توليد،هرچي كه هستن
اميدوارم روزي كه نابود ميشي منم زنده باشم و ببينم
رانت خوارهايِ زورگو،انحصار طلب هايِ باج گير
شما در حقِ اين مردم هرچي تونستيد ظلم كرديد
واي به روزي كه سرنوشت و حيات شما دستِ مردم بيوفته،زنده زنده خاكتون ميكنيم.
بهزاد: 1393/4/2915:13:57،
75
42
اصل صود دلال ها تو همین ماشیناست.
این ماشین ها رو به نصف قیمت میخرن و با چند میلیون خرج کوچولو به نام صفر می فروشن.
یه بار بیای مزایده میبینی دلال ها چه سر و کله می شکونند برای خرید این ها .
م: 1393/4/2916:47:54،
52
62
دقت نمایید این احسان و 206 باز و ال لگن در واقع یکی هستند .
حمید: 1393/4/2917:15:35،
42
40
باید اعلام کنند که توی کدوماشون آدم مرده؟!؟!؟ آخه بعضیا دوست ندارن و میگن شگون نداره....!
..............: 1393/4/2917:16:24،
71
42
از کجا معلوم خودروهایی که به عنوان صفر تحویل میدن و ما هم با ذوق وشوق مثل ماشین ندیده ها میخریم از همینا نباشه که بازسازی کردن و ... این مملکت که چیزیش معلوم نیست .
محمدرضا: 1393/5/416:16:04،
73
37
اون کاغذه تو عکس که نوشته پژو پارس سال 92، جالبه که نوشته فاقد رادیو پخش. احتمالا قبل اینکه اینارو به مزایده بزارن پخش و زاپاس و آچار چرخ و باطری و ایربگ و خلاصه هر چی تونستن برداشتن که خدایی نکرده ضرری متحمل نشن.
اون بدبختی که برنده می شه علاوه بر هزینه هایی که باید برای سرپا شدن ماشین بکنه، یه چند تومنی هم باید خرج اینجور آت اشغالاش کنه...
تاا: 1393/6/1100:36:11،
33
29
احساننننننننننننننننننننننن اقرینننننننننننننننننننننننننننننننننننننن
حمید: 1393/11/1812:00:14،
44
25
من 10بار بیشتر تو مزایده ماشین در اوردم.شرکت ها اگر ماشیناشونو تو مزایده بفروشن 10درصد مالیاتو نمیدن و تو جیبشون میمونه.خیلی وقتها ماشین هارو خود شرکت کننده ها گرونتر از قیمت سالم بیرون میخرند و شرکت مقصر نیست.مثلا خودرویی که سالمش تو بازار 25 میلیونه من با چشم خودم دیدم که تا 30 میلیون تو مزایده قیمت زدن.یعنی ایران خودرو یا هر شرکت دیگه هم 10 درصد مالیات نمیده و هم گرونتر میفروشه.بعضی از این خودرو ها فقط بخاطر ترک خوردت تلق راهنمای جلو میان تو مزایده که قطعا مشکوکه.عمدا تلقو میشکونن هم مالیات نمیدن هم خدمات پس از فروش و فاقد گارنتی هستند و هم گرونتر میفروشند
سینا: 1394/7/2113:16:45،
20
19
با این پولیکه ما میدیم همینم تحویل میدن
soroush: 1395/1/2419:52:12،
39
36
من خودم تو کار خودرو هستم ولی هیچ وقت تو همچین مزایده هایی برای سود بیشتر شرکت نمی کنم 1-صاحاب این مزایده یه جورایی زورگویی می کنه و بی احترامی 2-با کار بیشتر میشه سود زیاد هم بدست آورد و هم شخصیت بهتری داشته باشیم 3-معامله ای ک با کلاه برداری شروع بشه تهش ... بی خیال ،شما هم به عنوان مصرف کننده اگه خواستید ماشین بخرید برید یه نفرو پیدا کنید که ادم منصفی باشه و کار بلد باشه تا کلاه سرتون نزارند بلاخره تو هر صنفی خوب و بد هست و همیشه خوب ها تعدادشون بیشتره
به امید روزی ک خودرو سازی خصوصی در ایران با بازار آزاد، خودرو بسازه .
اشکان: 1393/4/2908:18:47،
203
40
یعنی آخرش بود.از خوندن این مطلب سیر نمیشید خصوصا اینکه بدون تست بدون اعتراض و بدون سود بابت تاخیر در تحویل بودن.جای شکرش باقیه اینا رو تعمیر نکردن جای صفر بهمون بندازن.
amir: 1393/4/2909:24:42،
112
40
اقا پس خبر نداری خیلی از اینا که تصادفای کوچک میکنن رو درست میکنن بعد میندازن تازه بعضیاشم راننده که میاره سریع خودش میبره صافکاری
...........: 1393/4/2917:21:38،
37
34
معلومم نیست .
بابک: 1393/4/2908:23:19،
99
40
ایران فرغون از بس شرکت با کیفیتیه مرتبا تولیداتشو تست فنی می کنه حتما این فرغونام حین تست های متعدد تصادف اینجور شدن تازه نسبت خورو سازای خارجی تستاشون متنوع ترم هست
حسین: 1393/4/2908:31:00،
69
45
ایران جیب عزیز 90% خودروهای تصادفی در هنگام حمل با تریلر دچار صانحه تصادف یا حریق میشن ... اکثر خودرهای کارکرده مستعملی که تصادف یا حریق دارند هم خسارتی های کارت طلایی هستند.
شست: 1393/4/2911:07:44،
82
43
من خودم دیدم دارم میگم
بییشتر این ماشین ها دست راننده های ایران خودرو اینطوری میشن وقتی ماشین رو تحویل میگیرن ببرن پارکینگ شهرک ازادی ماشین صفررو تا 160 تا 170 با کولر روشن می گازند
خوب بعضی هاشونم اینطوری منفجر میشن
محمد: 1393/4/2908:36:03،
120
34
مشکلی نیست همه این خسارتهارو از جیب من و تو بر میدارن
شمیم: 1393/4/2920:34:02،
46
39
پ ن پ از چیب .... بر میدارن !!!
امید: 1393/4/2908:40:37،
112
29
دریغ از کمی وجدان و شرف...
pepan: 1393/4/2908:42:07،
94
39
یعنی خودرو سازا این مطالب رو میخونن خجالت نمیکشن..

خودرو سازی یه منبع درآمد خیلی خیلی بزرگ واسه دولت هست پس تا دولت پشتوانه ایناست دیگه جایی برای سخن گفتن برای ما نیست..
دادا: 1393/4/2908:42:08،
86
29
اين است افتخار ملي واقعا بايد به اين صنعت باليد
ارش: 1393/4/3017:13:29،
103
40
یعنی خجالت رو خوردند یه اب هم از روش
محمد: 1393/4/2908:47:22،
63
38
اينا اصلا تو كارخونه مشكل پيدا نكردن خودروسازا ميگردن تو شهرها و نمايندگي هاشون اينا رو مفت ميخرن ي دست روشون ميكشن بعدم به اين ملت مظلوم ميندازن ظاهرا اينبار زياد خريدن رودستشون مونده ي مقداريش گذاشتن مزايده
یک بدبخت: 1393/4/2908:47:42،
59
33
از کجا معلوم که اینکار رو نکرده باشن ؟
مطمئن باش اونای که ما نمی فهمیم رو تعمییر کردن دادن به بدبخت بیچاره های مثل من ...
دانیال: 1393/4/2908:53:25،
67
39
در ایران تست تصادف وجود ندارد . اینها خودروهایی هستند که حین حمل توسط تریلر خودرو بر دچار تصادف میشوند شخصا چندین مورد را دیدهام. البته نکته اینجاست که یکبار قیمت این خودرو ها را از بیمه دریافت شده یکبار هم از برنده مزایده
محمد: 1393/4/2910:24:53،
55
33
و همچنين خودروهاي صفر كيلومتري كه در حين انتقال از كارخانه به نمايندگي، توسط رانندگان رالي ايران خودرو به فنا مي روند. بارها رانندگي وحشتناك اين رانندگان با پلاك هاي "ويژه حمل" در خيابان ها ديده شده . ماشين صفر رو تا حد كات آف گاز مي بندن بهش
کوکو: 1393/4/2908:54:11،
48
33
همین که تو دهن ها بندازه که "فلانی ماشینت رو از کجا خریدی" یارو هم در جواب میگه ایرانخودرو.دیگه نمیپرسه صفر یا دسته 2.فقط چو می افته که مردم دارن از ایران خودرو خرید میکنن تحریمی در کار نیست.خودتونین با 7 جد و آبادتون
دا: 1393/4/2909:05:39،
40
89
ام جی ساخت انگلستان در تصادفات کمترین آسیب را می بیند
حميد: 1393/4/2909:15:04،
46
32
دارم لذت مي برم از خوندن چنين مطالبي ...
آخ آخ آ]: 1393/4/2909:43:32،
37
46
یعنی تو این مدت عجب سر ملت کلاه رفته
....البه هنوز ملت خوابه
من بهجای ایران خودرو باشم اینهارو درست میکن صفر میدم به دست اون کسی که تحریم نکرده و هنوز در خواب زمستانی به سر می بره
ایرون مغز: 1393/4/2909:46:05،
49
34
اقا ما رفتیم این مزایده ال نود زده بود اتومات 28500 دنده ایی زده بود 26.مشکل این ماشینه به اصطلاح فقط یه کم رنگ و خوردگی کم بود وانت هم 8.9تومن بود .ما بعد از یک ماه رفتیم ببینیم مردم ماشینها رو با چه قیمتی بردن .ال نو اتومات رو 46میلیون و دنده ایی رو 38500و وانت رو 12500.مخم سوت کشید چون قیمتا از ماشین صفر یا بالاتر بود یا هم قیمت .به کسی که وانت برده بود گفتم بیرون که همین قیمت رو بهت میدن .چنان بهش برخورد که نگو .البته ماشینای خوب رو تو پارکینگ بالاتر واسه خودشون کنار گذاشته بودن
مرتضي: 1393/4/2909:53:27،
40
31
اون خودروها در حين حمل از بالاي تريلي پرت شده يا تريلي تصدف كرده ها همچين چيزهايي!
واقعه بین: 1393/4/2910:26:59،
81
40
والله بالله تالله حقمونه هرچی سرمون بیاد --مشت نمونه خرواره /یاروبا خانوادش اومده فرغون تصادفی بخره///خودت جهنم به فکر خانوادت باش.کمی به فکر آینده بچه هات باش ///درآخر نابود باد مزایده گذار این خودروها
محمد: 1393/4/2910:42:27،
48
35
حالا چه اجباری نخرید
بیخ ریش خودشون
امیدجون: 1393/4/2911:19:54،
52
34
آدم با دیدن این صحنه ها آتیش میگیره آخه داره توی ایران چه اتفاقی میافته..؟؟؟؟؟
آخه ایران خودرای چجوری جرات کرده همچین جایی رو راه اندازی کنه بابا حداقل فکر اینجاشو بکنید که اگه یه نفر از کشورهای دیگه به این صحنه نگاه کنه درمورد هموطنان ایرانی چی فکر میکنه...
این یعنی ذلت یعنی خاری یعنی کشوری که مردمشون حتی راضی اندبابت ضایعات ماشین پول بدن...
طرف توی یه کشور جنگ زده مثل عراق میره بدون پرداخت عوارض لکسوز فول آپشن تویوتا وبنز میخره انتظار داره شرکت اون رو حمایت کنه .....حالا ما ایرانیا.....آخه آدم این حرفارو واسه کی بگه عقده اش خالی شه...........
امين: 1393/4/2911:24:22،
50
38
يعني اميدوارم اين ايران خودرو ورشكست بشه از كف بتراشن
براي مردم پارك و فضاي سبز درست كنن
اين لگن سازها مردم رو احمق فرض كردن
وقتي نظارتي در كار نباشه همين ميشه ديگه
امیرجونی: 1393/4/2911:25:57،
54
29
لعنت بر کم فروش و گران فروشان
محسن رستمی : 1393/4/2911:49:23،
45
34
خدا لعنتشان کنه خودروسازی ایران به بهانه تولید ملی خون ملتتو تو شیشه کرده این مزایده در نوعش خودش شاهکاره !!!!!!!!
repsol: 1393/4/2912:21:49،
75
33
بر باعث و بانی تون لعنت .چند وقت پیش یه ماشین صفر 206 تحویل گرفتم وقتی کاپوتشو زدم بالا چشمتون روز بد نبینه تمام داخلش پر از گل و خاک و برگ بود.رنگ ماشین هم افتاب خورده بود اصلا به همه چی شبیه بود به غیر از ماشین صفر.تمام روکش های نایلونی صندلی ها پاره پاره و.....خدا ازتون نگذره الهی....
Amir : 1393/4/2912:34:56،
39
66
حاضرم ال ٩٠ سالم داشته باشم تا يه پرادوي ٢٠١٣ تصادفي
amir: 1393/4/2913:25:59،
52
36
از خواب بیدار نمیشید
تصمیم بزرگ باید بگیریم
ببخشید که اینو میگم ولی از حیوانات اتحاد و غیرت یاد بگیریم!!!!!!!!!!!
Dr: 1393/4/2913:53:49،
109
60
اون دوستاني كه درگزارش ذكر شده ضرر كرده بودند پس چرا دوباره اومدن؟؟! يا اون اقاي حرفه يي كه ميگه ايرانخودرو خيلي زرنگه و سودشو ميكنه برا چي اومده؟؟!
اومدن سود بدن؟؟؟هه...
مسعود: 1393/4/2914:54:22،
111
35
بابا حالا این ماشین هم برا مردم شده سوژه.برید عصبانیتتون رو از افزایش قیمت گوشت و مرغ و برنج و هزار تا چیز دیگه ای که واجبتره بکنید.البته که در حق مردم داره ظلم میشه اما چرا همه اعتراضشون رو تو قیمت ماشین نشون میدن؟ این همه گرونی به چشم نیامد؟فقط مشکل مردم قیمت ماشینه؟ گور بابای ماشین..مگه ماشین شکم مردم رو سیر میکنه؟این همه افزایش قیمت فقط گیر دادین به ماشین؟؟!!
حرف حساب: 1393/4/3006:33:33،
36
34
برید همه داد و فریادتون رو سره امریکا بکشید!!!!!!
پدی: 1393/4/2915:16:22،
31
41
یکی در خواب میدید پنبه دانه گهی لپ لپ میخورد گاه دانه دانه
محمد: 1393/4/2915:39:46،
49
38
این رانا چرا اینقد چپ میکنه؟تو شهر ما هم خیلی چپی هس ازین رانا
mvm: 1393/4/2916:29:04،
35
99
من که یه mvm 315 دارم که شرف داره به این آشغالها
لا اقل چینی ها محصول خوبشون خوبه

نه این محصولات سفارش دسته دهم چینی و هندی
ناصر: 1393/4/3000:18:44،
30
34
بلهههه مستر بین چرا فیلم خنده دار دیگه بازی نمی کنه!این نقشو به ایران خودرو واگذار کرده که اونم استاد فیلم بازی کردنه!کمدیش رو هم که تازه تکمیل کرده
محسن: 1393/4/3001:30:58،
24
34
تصادفی کارت طلایی به ایران خودرو ربطی نداره مزایده اون ماشینارو یه تعداد دیگه انجام میدن که فقط جایی مهر به اندازه کف دست دارن که میان 2سال نشده 1.5 میلیارد ... میرن سالم زندگی کنی باختی
بهروز: 1393/4/3009:38:43،
52
36
اینا چیزی بنام ضرر براشون تعریف نشده است،اون ماشینا براشون از صفر پر سودتره،نمیدونم تا کی باید تو این مملکت ماشین درست حسابی سوار شدن برامون رویا باشه
امیر: 1393/4/3013:44:25،
29
37
ایران خودرو خودروهای صفر سالم بی کیفیتی تولید میکند.تعجبم
مردم چطور خودروهای ضربه خورده این شرکت را میخرند!!؟
بنده خدا: 1393/5/413:53:03،
32
32
واسه نونه واسه نونه
mohsen: 1393/4/3119:46:25،
39
34
بنده سال گذشته یک دستگاه پژو پارس سال صفر از یکی از نمایندگیهای خیابان انقلاب به قیمت آزاد خریداری کردم. بعد از چند روز یکی از دوستانم که رنگ کار اتومبیله با دیدن ماشین گفت که کاپوت خودرو تعویضه من که شوکه شده بودم پیش چند تا صافکار و نقاش دیگه هم رفتم و مشخص شد که علاوه بر کاپوت سپر جلو و چراغها هم تعویض شدن! خلاصه من به این نتیجه رسیدم که موقع خرید از نمایندگیهای خودرو سازان وطنی حتما یه کارشناس حرفه ای با خودتون ببرید.
محمد حسین: 1393/5/311:58:21،
37
41
من میگم یک موشک از سمت کرج باید شلیک بشه مستقیم بیاد کارخونه سایپا و ایران فرغون رو با خاک یکسان کنه تا مردم نفس راحت بکشن!
حسن: 1393/5/817:03:27،
34
31
رامیدوارم روزی برسد که انحصار خود رو تمام شود ورقابت درستی داشته باشیم نمیدانم با اینهمه خودرو بی مصرف چه کار می شه کرد
محمد: 1393/7/2801:39:18،
18
20
اینا بعضیاش ماشینایی که کارت طلایی داشته و در اثر سانحه تعویض شده نویسنده اصلا حواسش به این مورد نیست
مهدي: 1393/8/721:24:53،
15
23
سلام
لطفا جهت مزايده اطلاع رساني کنيد

با تشکر
علی: 1393/8/1902:05:50،
29
19
ماشین خارجی اگه بیاد ایران خودرو و سایپا باید ببنده بره چون دیگه هیچکس ابن فورغونا رو سوار نمیشه
مریم: 1393/8/1923:48:17،
21
20
باعرض خسته نباشید از دوستان... من تو کار اسقاط خودروهای فرسوده هستم . ولی کاش که اسقاط خودروهای فرسوده رو تا سال 93علام می کردن.که حداقل با اسقاط 4 تا از این خودروها یک خودروی درست حسابی وارد می کردن
بی نام: 1393/10/1311:25:35،
40
16
کاش ماهم وجدان کاری داشتیم.ایران جنگلی بیش نیس
خوشبين: 1393/10/2511:37:09،
22
16
چندي پيش يك كشتي كه حامل اتومبيلهاي شركت مزداي ژاپن بود دچار سانحه شد وتعداد 5 هزار اتومبيل اسيب ديدندكه تعدادبسياري از انها بخاطر وروداب به برخي قسمتهاي انها بود ولي كمپاني مزداحاضر نشدانها رابه مشتريان بفروشدوترجيح دادخسارت انها را از شركت بيمه بگيرد كه مبادا لطمه اي به اعتبار كمپاني بخورد!!!
محمد: 1393/10/2810:42:58،
28
20
این ماشین هارو میارن قطعاتش رو تعویض میکنن به جای نو میفروشن به من تو بدبخت ماهم نمیبریم پیش نقاش جون میگیم صفر خریدیم لازم نیس نو نو ه پسرداییم 206 تیب 5 خریده بود صفر برد نشون نقاش داد گلگیر کاپوت تعویض است بهش گفته بودند که تعویضه دیونه شه بود
عبداله: 1393/10/3021:21:33،
15
17
کار غیراخلاقی و زشتی هست.ایرانخودرو از هدف بعضی خریدارها خبرداره و شریک خیانت به مشتری هست.
مجید: 1393/11/112:21:14،
25
20
از کجا معلوم آخرین فیمت ها رو برای دلال ها نخونید؟!!!!
مابین مردم پاکت میگیرن وتحویل نمیدن !!روز اعلام قیمت ها آخرین قیمت را میخونید اگر براشون سود داشته باشه یه مقدار بالاتر میزنن و پاکت را تحویل شما میدن!!
بالاخزه کام شما هم شیرین میشه!!!
اینم تجربه شرکت چندین باره من در قرعه کشی و فضای مزایده است.
روز اعلام نتایج یک نفر 30 حودرو برده!!!!
و این است مافیای مزایده!
امیر : 1393/11/717:49:12،
32
15
پس میان یک مشت جنایتکار گیر کردیم شما بی وجدانها چطور میتوانید با ملت مظلوم این کارها را بکنید این خودروها را که به چند برابر قیمت میفروشید چرا اینقدر کلک میزنید مرگ بر بی وجدانها
محسن جمشیدی: 1393/11/2114:10:01،
31
20
آقا زیاد کشش ندین دیگه
علی : 1393/11/3015:14:44،
26
19
دیگه ایران فرغون وسایپا میخان با ملت چکار کنند میخای قطعه ماشینتو عوض کنی هر نمایندگی که میری میگه شرکتی اصله (آشغالی اصل..........)چون دو روزه باز باید قطعه رو عوض کنی دوباره
محمد: 1394/1/321:38:01،
22
15
معامله ای که عیب کالا مشخص نباشه شرعا حرامه این کار اونوقت تو مملکت اسلامی داره انجام میشه
بچه مثبت: 1394/3/2809:07:01،
30
21
آقا چراغ این رانا پکیدهه را بدید من دیروز چراغ ماشینم شیکست
این کل نتیجه گیری من از مطالب بالا بود.
علی: 1394/5/2405:02:31،
23
20
موندم اون پرشیا 94 که ایراد موتوری داشت قیمتشم 20500 بود یدفه کجا غیبش زد
حامد: 1394/5/2405:04:31،
18
18
دلمون خوشه اینجا مطلب انتقادی گذاشتن
اینجام باید نظرمون تایید بشه بعد بقیه بخونن
هادی: 1394/7/1616:44:53،
14
18
متاسفانه تنها چیزی که بهش توی تمام معاملاتمون توجه نمیشه مسائل شرعیه که بقول اون دوستمون درمعامله ای که عیب جنس برای خریدار مشخص نباشه صد در صد حرام است حالا این دوشرکت خود روساز وطنی که هم خودشون و هم شرکت های وابسته به اونا همه چیزشون حرامه !!!
وحید: 1394/8/1614:32:05،
14
17
جطوری باید از زمان این مزایده ها باخبر بشیم یا اگه عضویتی داره عضو بشیم باتشکر
امین: 1394/9/1610:58:17،
16
12
ماشین slx رو صفر از دست خریدم بعد فهمیدم مزاییده ای بوده حالا چه عیب و ایرادی داشته خدا میدونه...حواستون باشه موقع خرید حتما برگ گارانتی و سند رو نگاه کنید
جمال: 1394/10/1715:00:50،
14
21
سلام چطوری زمان دقیق مزایده ومکان ان را بدونیم با تشکر
علیرضا: 1394/10/2407:07:27،
19
17
متاسفانه این گزارش کاملا غیر حرفه ای بود، مواردی که در خصوص شرایط مزایده مطرح شد در تمامی مزایده ها برقرار هست مثل مزایده های آماد و پشتیبانی ناجا.
در گزارش اشاره شد این تصادفات و برخورد و آتش سوزی ها در کارخانه اتفاق افتاده در صورتیکه تمامی اینها در حین حمل با تریلی رخ داده و یکجا جمع آوری شده.
...: 1394/10/2509:30:11،
14
11
حالا فک کردی آماد پشتیبانی کار درستی میکنه؟؟؟
احمدپور: 1394/10/2820:56:52،
11
8
با سلام و خسته نباشید . این ماشینای بدون گارانتی تگرگ خورده که صفر میفروشن چیه؟
امیر: 1394/11/922:06:33،
17
18
بایدباورودخارجیهارقابتیش کنن ببینیم فرغونارو چیکار میکنن
ی: 1394/12/1420:06:32،
13
18
ماشین های ایران خودرو همین طوری هم لگن هستن.چه رسد به این تصادفی ها
محمود: 1394/12/1610:18:01،
14
13
با لاخره وضعیت خودرو به کجا منتهی میشه ایا لذت سوارشدن درخودرو خوب وایمن تححق بیدامیکنه
امیر مجیدی: 1394/12/1615:58:45،
15
20
اصلا چرا خودروی معیوب باید به فروش برسد ؟
ببینید با فروش خودروی معیوب وبازسازی توسط مردم جاده ها نا امن میشوند
با صدور سند برای خودروهای مزایده ای خطر سرقت خودروهای مردم بالا میره مثلا یه خودروی سوخته با سند میتونه جایگزین خودروی صفر دستکاری شده سرقتی بشه
لطفا یکی جلوی این کارارو بگیره
آیا خودرو سازان جهان هم این کارارو میکنن؟
رامین: 1394/12/1915:30:34،
14
14
من فکر میکنم دوستان اشتباه میکنن که فکر میکنن سرعت بالا در داخل کارخانه و ... باعث شده به این شکل در بیان

در واقع اگر خوب دقت کنید بیش از 90% این ماشینها دارای کارت طلایی بودن و در صورت اتفاق بایستی جایگزین بشن پس شرکت این ماشینها رو تعویض میکنه بعد با شرایطی که خودش میخواد میفروشه
فرهاد: 1395/1/2420:36:31،
35
40
خاک بر سر ما که پول این اشغالارو میدیم من خودم دوو اسپرو خریدم موتور 2000 فول اپشن سانروف شیشه برقی اینه برقی کولر دو حالته تنضیم ارتفاع صندلی بدنه عالی شتاب بیست مصرف 100 کیلومتر 5/5جادار فرمون هیدرولیک عالی قطعات ارزان و با کیفیت 9000000میلون اون وقت این اشغالای صفر کیلومتر 30/40 میلیون بدون اپشن
اسکندری: 1395/2/3102:10:24،
29
45
مدتها است که دنبال ماشین هستم پول کمی دارم جانبازی ۴۵ در هستم مشکلات ایاب وزهاب وقادر به حرکت نمی نیاز ی شدید به وسیله نقلیه دارم گمک وراهنمای ام کنید
r: 1395/3/206:39:51،
31
38
عزیزان شما دیگه چرا ؟؟؟؟ این ماشین ها تو تصادف اینطوری شدن.اما چطوری؟ مگه صفر نیستن؟ خب وقتی داشتن با یه کشنده(منظورم ۱۸ چرخه) تو جاده حملشون میکردن بدبخت راننده تصادف کرده با چپ کرده اینا داغون شدن برگردوندن کارخونه !!!
یل دنیا سمند: 1395/3/1722:33:20،
28
36
هرکی به ایرانخودرو حرف میزنه جندست بهترین ماشین کره ی زمین فقط ماشینای ایرانخودرو اونم سمند ودنا
t: 1395/4/2201:32:02،
32
25
ال90 صفر خریدیم از نمایندگی مثلا مجاز سایپا..18 هزار تا رفته بود فقط خواستیم بفروشیمش طرف برد کارشناسی رنگ فهمیدیم ماشین گلگیرش کلا رنگ بوده ما نمیدونستیم.لعنت به ایران خودرو و سایپا
ندا: 1395/6/1820:47:37،
31
18
ايران خودرو هم دزده هم كلاه بردار من يه ٢٠٦ تيپ ٦ دارم خدا شاهده تو يه سال يه بار موتورش پايين اومده ٢ بار گيربكسش باز شده و هنوز درست نشده فنش يه سره كار ميكرد اون تعمير شده ترموستات دوستان دقت كنيد ترموستات از بيخ و بن نداشت بيشتر از ١٢ ميليون تومان خرجش شده نگهش داشتم ببرم جلو در كارخونه ى خراب شدش آتيشش بزنم با اين تا الان زنده موندم شانس آوردم لعنت بهت ايران خودرو
حسین: 1395/10/1114:54:15،
8
9
از قدیم و ندیم گفتن سزای گران فروش نخریدن است.
نریمان : 1395/10/2019:43:47،
3
6
سلام زانتیا له شده کامل یا سوخته کامل مدل ۸۸ یا۸۹ رنگ سفید خریدااااارم
رضا: 1395/11/1713:28:47،
4
8
................................................................................................
پراز حرفایه نگفته
کریم شیری: 1396/1/1002:53:17،
2
2
ماشینهای تصادفی
مهدی: 1396/2/1504:03:39،
1
2
اینگار اصلا هیچ نظارتی نیست میبایست هرکس تو شرکت با یه ماشین تصادف میکرد اخراجش میکردن یا حداقل هزینه کل ماشین از طرف می گرفتن.
معین: 1396/2/2502:45:34،
3
2
سلام بدوستان محترمی که بانظراتشون معلوم کردن که کارخانه های اشغالساز وکلاهبردار فقط فکر سود ومنفعت خودشونن والله خون این همه مردمی که سالهای ساله تواین اهنپاره ها جون میدن گردنشونه تعرفه واردات 45تا55درصده یعنی عملا دولت سودکلانی میبره این وسط ومردم جونشون اندازه پشمک ارزش نداره شما برید تست ماشینای خارجی روببینید چقدرایمنن حتی چینیای معظم هم کیفیتشون بهتره از همینجا به تمام خودروسازای اشغال اعلام میکنم بهیچ عنوان ماشین تولید ایران نمیخرم مرگ برماشین تولید داخل بخاطر جون خوتون وخونوادتون نخرید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما