کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بررسی اطلاعات متقاضیان یارانه نقدی آغاز شد

کدخبر:۵۷۴۰سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۵:۳۸۳۶۲۸ بازدید

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر افرادی براساس اطلاعات جزو گروه‌های درآمدی باشند که نباید یارانه دریافت کنند حذف خواهند شد.

 علی طیب نیا در حاشیه جلسه دوشنبه شورای گفت‌وگوی دولت وبخش خصوصی با بیان این‌که ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها کارگروه‌هایی دارد که یکی از مهمترین آن کارگروه خانوار است، اظهار کرد: مسوولیت این کارگروه بر عهده وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی است که در حال حاضر در حال بررسی نتایج ثبت نام اولیه هستند و دولت مصمم است آن چیزی که احکام قانونی است را اجرا کند اما به صورت شتاب زده نخواهد بود.

وی با بیان این‌که تک رقمی کردن تورم شرط لازم برای حمایت از تولید و قدرت خرید مردم است گفت: در شرایط فعلی اولویت اصلی دولت خروج از رکود است؛ البته خروجی که به صورت غیر تورمی باشد.

او با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه این شورا گفت: مشکلات، محدودیت‌ها و موانع شهرک‌های صنعتی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و همکاران بخش خصوصی موانع را بیان کردند که در نهایت شورا با تشکیل کارگروهی موافقت کرد تا ظرف یک ماه مشکلات را شناسایی و راهکارهای لازم را پیشنهاد دهد.

تشکیل صندوق ملی حمایت از صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان

وی همچنین با اشاره به تشکیل صندوق ملی حمایت از صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان به عنوان یکی دیگر از موضوعات جلسه شورای گفت‌وگو اظهار کرد: شورا موافقت کلی خود را با این قضیه اعلام کرد و مساله تامین مالی و سرمایه به کارگروه ویژه با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط سپرده شد که ظرف یک ماه گزارش خود را ارائه کنند.

تک رقمی کردن تورم شرط لازم برای حمایت از تولید

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین درباره کاهش نرخ تورم و در عین حال رکود اقتصادی درکشور تصریح کرد: پدیده‌ای که با آن مواجهیم رکود تورمی است که چیزی جدا از تلفیق رکود و تورم و ریشه‌های آن درجانب عرضه است. بنابراین دولت در ماه‌های گذشته شرایط موجود را پیگیری و مشکلات و عوامل بروز این شرایط را شناسایی کرده است.

طیب‌نیا با بیان این‌که سیاست‌های 10 ماه گذشته دولت معطوف به کنترل تورم بوده است، گفت: ثبات در اقتصاد کلان و بازار ارز شرط لازم برای رونق اقتصادی است و تا وقتی جلوی نوسانات و بی ثباتی بازار ارز گرفته نشود خروج از رکود و دستیابی به رشد اقتصادی پایدار امکان پذیر نیست.

وی با بیان این‌که سیاست‌های دولت اثر خود را در حوزه تورم ظاهر کرده است، اظهار کرد: خوشحالم که تورم نقطه به نقطه از 45 درصد در شروع کار دولت به زیر 15 درصد رسیده است که این موضوع را هم آمار بانک مرکزی و هم آمار مرکز آمار تایید می‌کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: دولت مصمم است که سیاست مقابله با تورم را همچنان ادامه دهد و تک رقمی کردن تورم شرط لازم برای حمایت از تولید و قدرت خرید مردم است اما در شرایط فعلی که به نوعی ثبات حاصل شده اولویت اصلی دولت خروج از رکود است.

طیب‌نیا با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با فعالان بخش خصوصی و اساتید دانشگاه تصریح کرد: با برگزاری این جلسات سعی بر شناسایی عوامل بروز رکود و راهکارهای خروج از آن داشته‌ایم.

وی افزود: برخی تصمیمات در حوزه اختیارات دولت بوده که تصمیمات نیز گرفته شده اما برخی مواقع لازم است دولت لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند.

لایحه حمایت از تولید در مراحل پایانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با اشاره به تهیه لایحه حمایت از تولید در دولت گفت: این لایحه در مراحل پایانی است که امیدواریم با ارائه این لایحه و استقبال مجلس مشکلات ما حل شود.

وی اظهار کرد: افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به جای این که به صورت غیر هدفمند صرف پرداخت عامه مردم کنیم صرف تولید به صورت هدفمند خواهیم کرد. همچنین اقشار هدف و گروه‌هایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند مورد توجه ما خواهند بود.

او همچنین با اشاره به نحوه حمایت از بخش تولید تصریح کرد: حمایت غالبا به صورت یارانه سود و وجوه اداره شده خواهد بود. همچنین این حمایت‌ها از بخش‌هایی صورت می گیرد که افزایش بهره‌وری و استفاده از شیوه‌های نوین تولید و کم انرژی را در دستور کار خود قرار دهند.

طیب‌نیا با بیان این‌که ما معتقد به خروج غیر تورمی از شرایط رکود هستیم، گفت: عقیده ما این است که راهکارهای ارائه شده مبتنی بر منطق باشد. همچنین تصمیمات خوبی برای سیستم بانکی مثل افزایش سرمایه بانک‌ها در این لایحه پیش‌بینی شده و برخی تصمیمات دیگر نیز که در اختیار دولت و بانک مرکزی است اتخاذ شده است.

وی همچنین به فعال کردن بازار سرمایه برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی به عنوان یکی دیگر از بندهای این لایحه اشاره کرد و گفت: همچنین بدهی دولت به بخش خصوصی یکی از مشکلات ماست چرا که وقتی دولت دیون خود را تسویه نکند این بدهی از بخش خصوصی به سیستم بانکی و مجددا به بخش خصوصی انتقال پیدا می‌کند بنابراین در مجموع احکام لازم را در مجموعه سیاست‌های دولت پیش بینی کرده‌ایم.

فروشندگان سهام متضرر اصلی خواهند بود

طیب‌نیا با اشاره به مشکلات بازار سرمایه تصریح کرد: بازار سرمایه پس از این که در دوره‌ای پر رونق بود که در سال گذشته شاخص کل آن افزایش زیادی داشت به شرایط هیجانی وارد شد.

وی با اشاره به علت افزایش شاخص بورس در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته علت این افزایش بالا رفتن ارزش دارایی‌های بنگاه‌های تولید به دلیل افزایش نرخ ارز بود. بنابراین طبیعی بود که باید دارایی بنگاه‌ها با شاخص بورس منطبق باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تصمیماتی اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری گرفته شد که سودآوری برخی واحدهای تولیدی بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داد اما برخی محدودیت‌هایی وجود داشت که با حضور فعالان بازار سرمایه تصمیمات خوبی گرفته شد. همچنین برخی محدودیت‌ها در بورس کالا برای عرضه وجود داشت که وزیر صنعت، معدن و تجارت پذیرفت این محدودیت‌ها برطرف شود و به بورس نیز ابلاغ شد.

طیب‌نیا با بیان این‌که محدودیت‌ها به تدریج در حال برطرف شدن است، تصریح کرد:‌ همه اعضای دولت و مجلس مصمم هستند که از بازار سرمایه حمایت کنند چرا که نقش آن‌ها را در تامین مالی بخش تولید باور داریم.

وی خاطرنشان کرد: فعالان بازار سرمایه بدانند هیچ کس حمایت خود از این بازار دریغ نخواهد کرد و براساس گفت‌وگو با فعالان این بازار همه اعتقاد دارند که در حال حاضر قیمت سهام در کمترین مقدار است و اگر کسی براساس شرایط موجود و هیجانات اقدام به فروش کند متضرر اصلی خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این‌که افراد بازار سرمایه نباید دچار هیجان شوند، گفت: قیمت سهام در حال حاضر در حداقل است و کسانی که این بازار را می شناسند در شرایط فعلی اقدام به خرید می‌کنند نه فروش.

بانک‌ها دارایی‌های مازاد خود را فروخته و به حساب بانک مرکزی واریز کنند

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر دارایی های رسمی بانک‌ها که پیش ازاین وزیر راه و شهرسازی درباره آن اظهار نظر کرده بود گفت: قرار است بانک‌ها دارایی‌های مازاد خود را فروخته و به حساب بانک مرکزی واریز کنند. این برنامه از سال قبل آغاز شده و توفیقاتی نیز به دست آمده و امیدواریم فروش دارایی‌های رسمی بانک‌ها تسری یابد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین درباره طرح مسکن مهر اظهار کرد: براساس یک برنامه زمان‌بندی شده‌ای که وزارت راه و شهرسازی ارائه کرده بود، این موضوع تصویب شد و براساس آن بانک مرکزی و بانک مسکن عمل می‌کنند.

وی با اشاره به جلسه اخیر هیات دولت تصریح کرد: در این جلسه آقای آخوندی گزارش خوبی را ارائه کرد که حدود 200 هزار واحد مسکن مهر آماده واگذاری است. البته برخی محدودیت‌های جزیی وجود دارد که بیشتر در حوزه زیرساخت‌هاست، بنابراین براساس برنامه زمانبندی کارها انجام می‌شود.

طیب‌نیا خاطرنشان کرد: تصمیم ما این است که مسکن مهر با نیت خوب و تامین مسکن ارزان برای گروه‌های کم درآمد جامعه همراه باشد تا به وسیله‌ای برای مجازات مردم محروم ما تبدیل نشود چراکه اگر قرار باشد با تکیه بر منابع پولی و پرقدرت بانک مرکزی تامین مالی کنیم، آثار تورمی آن گریبانگیر مردم فقیر ما خواهد بود بنابراین برنامه به گونه‌ای است که کمترین آثار تورمی را داشته باشیم.

برنامه‌های دولت در حوزه سلامت

طیب نیا همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت در حوزه سلامت تصریح کرد: بخشی از درآمد هدفمندی‌ برای حوزه سلامت خواهد بود که دولت وعده های خود را در خصوص این بخش از ابتدای سال عملی کرده است. برای مثال در بحث بیمه پایه سلامت و تحت پوشش قرار دادن همه مردم دولت تصمیم جدی دارد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1393/4/1707:18:29،
19
20
اینکه سهام بخریم و گرون نشه ی بحثیه اینکه گرون بشه ی بحث دیگست
من که چشم به ملا بازار سهام اب نمیخوره تا نتایج مداکرات معلوم نشه هیچ چیز معلوم نیست
الان سود بانکی موقتا خوبه باقیش ریسکش زیاده
pepan: 1393/4/1707:52:40،
28
14
طیب نیا کیه!مقصر اون کسیه که اینو نشونده اونجا...اون شخصی نیست که تو یه نهار خوری کاری گفتن دلار زیر 3 تومن نمیتونه بیاد!همون نیست که میگه کف قیمت دلار 3 تومنه...دوست عزیز من قول دادین تک نرخی کنین سال پیش ..نمیتونین از دستتون بر نمیاد پس به سینتون نزنین منم منم..یارانه هم بازار شده واسمون...لبنیات 30% گرون شده ولی یارانه همون 45500 هست که شیر زمانی کیلویی 500 بود حالا 2000
کشکول: 1393/4/1708:04:32،
23
17
یارانه ومنافع انفال عمومی:نفت-جنگل-آب-گاز-و......همه حق خدایی ومسلم ملت ایران است.ملت نمی تواند بارمشکلات دولت وآقازاده ها راتحمل کند.دولت ودولتیان دررفاه وآسایش باشندوملت درمشقت ومحنت .آخه که تاکی وچرا.؟؟؟
محمد: 1393/4/1708:22:12،
19
17
شعارهای خوبی بود همین شعارها تا به عمل برسد ومردم تاثیرش رو ببینند دولت امید جان دوره شما هم بسر امده و باید به فکر انتخابات 96 وشعار جدید باشیم
امیر: 1393/4/1709:37:24،
13
19
بازار سرمایه؟ افزایش؟ نسبت سود به قیمت سهام در پایین ترین حد ممکن است و این یعنی قیمت اغلب سهام ها خیلی بالا و غیر واقعی است. من خودم 7ساله تو این بازارم. تمام این ترفندها رو هم بلدم. جو روانی می دید تا حقوقیها به بالاترین قیمت سهام های بادکرده رو به بالاترین قیمت بفروشند.بعد هم این مردم بینوا میمانندو...
کارشناس بورس: 1393/4/1709:42:00،
10
17
جالب اینست که خودتان هم خوب می دانید چه بلایی سر شاخص کل خواهد آمد وقطعا تا آخرین نقطه Resistance یعنی 64000سقوط خواهد کرد. اغلب هم صورتهای سالیانه رو دادند و در شرایط ایده آل الان باید بازار قدری منفی باشد. مردم هم باید بدانند الان حرفه ای ها فقط با این شرایط مثبت مقطعی در حال فروش هستند. حال خود دانید.
سارا: 1393/4/1721:21:51،
8
14
آقای تحلیلگر 64000 واحد resistance نیست support هستش!!! یعنی حمایت!!!!!! برو یه 4 تا کتاب بخون سوتی ندی... انگلیش هم نگو!!!
کردستان: 1393/4/1711:34:07،
13
12
خداییش تا حالا فکر کردین که با دادن این45500 تومان چه بلایی سرمون اومده؟ این 45 هزار بهونه گرانی پشت سر هم گرانی شد
شوشی: 1393/4/1712:37:38،
11
11
باز گیر دادن به این یارانه ها
ج: 1393/4/1713:24:35،
36
53
تمامی دولتمردان دلسوز مردم هستند وهر کاری که انجام میدن صرفا برای صلاح جامعه است.چطور زمانی که شاخص بورس به شدت بالا میرفت کسی از زحمات مسولین تشکر نمیکرد حالا که تازه بورس نرمال شده داد همه در اومده.آدم نباید ناشکر باشه.
اقتصادی: 1393/4/1809:49:36،
7
36
اگه میخوای از این تصمیمای مقطعی و کوته فکرانه که نمونشو سی و پنج ساله مشاهده می کنی ونتایج این تصمیما جز به نفع عده ای اندک و تورم جیب افراد خاص و افزایش فشار روی ملته ماست حمایت کنی و آفرین بگی با کمال احترام فکر کنم در هپروت بسر میبری.
اقتصادی: 1393/4/1809:56:35،
8
15
آقای وزیر بهتر نیست فکری هم به حال کشاورزی بکنید که هر ساله نیاز ما به تولیدات کشاورزی داره بیشتر میشه اونم تو کشوری که میتونه صادر کننده بزرگی باشه در ضمن اگه چیزی واسه خوردن گیر نیاد همه این صنایع که میگید میخوابه
Z: 1393/4/1716:01:16،
32
10
کدوم حمایت از تولید؟
با افزایش دوباره قیمت حاملهای انرژی در ابتدای سال و کنترل دستوری قیمتها، پدر تولیدکننده را در آوردید.
رضا: 1393/4/1717:16:45،
9
15
صدقه دادن هم اينهمه بررسي نياز داره !!!!!
amin: 1393/4/1720:30:18،
10
12
خداییش فقط چشمشون به این 45 تومنه؟؟؟ واقعا چه مملکتی داریم! ارزش واقعی این پول سال 89 بود نه الان که تورم سر به فلک کشیده.بازم بیچاره ها دنبالشن...آه ه ه ه ه ه
amin: 1393/4/1720:32:07،
11
35
ای مردم یارانه نگیرید چون مردم کشورهای دوست و عزیزتر از جان سوریه و عراق و لبنان و ... به مساعدت شما نیاز دارند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما