کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تعیین شرط جدید ورود به بازار کار

کدخبر:۵۴۵۱یکشنبه، ۱ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۴:۵۶۴۲۸۴ بازدید

با مطرح شدن طرح جدید کارورزی 2 ساله برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که طی آن، قرار است افراد جویای کار علاوه بر ...

با مطرح شدن طرح جدید کارورزی 2 ساله برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که طی آن، قرار است افراد جویای کار علاوه بر دوره کارآموزی، حقوق نیز دریافت کنند. علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هشدار دوباره نسبت به 4.5 میلیون تقاضای متفاوت شغلی که در راه بازار کار کشور است، گفت: ضروری است مدرک تحصیلی در کنار صلاحیت حرفه ای برای ورود به بازار کار الزامی شود.

به تازگی طرحی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته که قرار است در قالب آن دوره های ویژه ای را به مدت 2 سال برای متقاضیان ورود به بازار کار برگزار و در این دوره زمانی مهارت ها و تجارب مورد نیاز فضای واقعی بازار کار به تازه واردها منتقل شود.کارشناسان بازار کار می گویند در صورت عملی شدن این اقدام، در واقع مدل جدیدی از طرح کارورزی که در گذشته نه چندان دور ارائه می شد، عملیاتی خواهد شد و از اینرو کارجویان می توانند فرصتی را برای تکمیل خلاء بین آموزش های تئوری دانشگاهی و نیازهای واقعی بازار کار بیابند.

در حال حاضر، از بزرگترین ضعف های نیروهای متقاضی کار کشور به ویژه درباره فارغ التحصیلان دانشگاهی ناآشنایی با نیازهای بازار کار و منطبق نبودن آموزش های دانشگاهی با خواسته های کارفرمایان است. به عبارت ساده تر، کارجویان فارغ التحصیل دانشگاهی در بیشتر رشته ها، حرفی برای گفتن در بازار کار کشور ندارند و تنها داشته آنها همان مدرک دانشگاهی است که این روزها خیلی در بازار کار کشور قیمت ندارد.بنابراین وزارت کار در دوره جدید فعالیت خود مباحثی را پیرامون رفع ضعف های فارغ التحصیلان دانشگاهی برای بر عهده گرفتن تصدی مشاغل بازار کار دنبال می کنند. از جمله این موارد ارائه آموزش 2 ساله به کارجویان از سوی بنگاه های کشور و پرداخت حقوق به آنها در دوره کارورزی است.

از دیگر سو، گفته می شود دولت نیز برای جبران اقدامات بنگاه ها و در واقع حمایت از کارفرمایان تسهیلاتی از جمله معافیت مالیاتی و همچنین فراهم شدن امکان استفاده از تسهیلات بانکی را برای آنها فراهم خواهد کرد. کارشناسان معتقدند کارجویی که نتواند در مدت 2 سال به شرایطی در یک محیط کاری برسد که مورد توجه کارفرما باشد و در نهایت منجر به عدم انعقاد قرارداد کاری شود، بهتر است بیکار بماند.حال در صورت عملی شدن این طرح باید منتظر میزان استقبال کارفرمایان و صاحبان بنگاه ها از آن بود. هرچقدر بنگاه ها از اینگونه برنامه ها حمایت بیشتری را به عمل آورند قطعا در تسهیل ورود کارجویان به بازار کار کشور موثر خواهد بود.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال مسئله دولت تدبیر و امید است گفت: در این زمینه، تصمیمات خوبی هم برای نرخ سود و ارائه تسهیلات، یارانه تولید و شفاف سازی گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مهارت آموزی یکی از گزینه های مهم برای مقابله با بیکاری است و باید به سمت الزام به دریافت صلاحیت حرفه ای در کنار مدرک تحصیلی گام برداریم.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ورود 4.5 میلیون دانشجو که بزودی وارد بازار کار خواهند شد گفت: دانش آموختگان دانشگاهی توقع خاص خود را دارند، این افراد به طور عام فاقد مهارت اما همگی خواهان یافتن شغل هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

فاميل دور: 1393/4/109:03:36،
78
30
سيرداغ ببينم
هر روز يه داستان جديد دارن برامون. حقوق بدن؟ ماهي 200 تومن لابد؟ اصلا ميدوني فارغ التحصيل دانشگاه چقدر پدرش درومده تا مدركشو بگيره؟ بايد بيشتر از اينا بها بدين به تحصيل كرده هاي اين مملكت.
hamid: 1393/4/109:56:32،
54
19
خوبه دیگه !!! ۴ تا ۱۰ سال واسه رواج مدرک گرایی جوونارو سر کار گذاشتن و همچنان می ذارن،یه چند سال دیگه هم روش اضافه کردن که جوونا خوب سر کار باشنو الکی مشغول.....کلا بلدن چیکار کنن ملت رو سر کار بذارن
مدرس: 1393/4/119:43:56،
26
23
منظورت جزوه بازی، کپی کردن تکالیف از همدیگه، غیبت از سر کلاس بیشتر از 50 درصد ترم، تازه اون 50% دیگه هم بهترین سوالتون از استاد: "استاد اینی که الان گفتید تو امتحان میاد". تا استاد بخواد یه چیزی یاد بده بهتون سری اخماتون میره تو هم صف میکشین دم در اتاق رئیس دانشگاه. آخر ترم هم هر کدوم نصف برگه امتحان عریضه می نویسین ننم مریضه بابام علیله نمره بده در راه خدا.
د همین میشه بی سواد میشین محتاج این میشین یکی بیاد با ماهی 200 تومن ازتون بیگاری بکشه.
mgh: 1393/4/120:22:14،
25
17
برادر مدرس شما اینجوری ب دانشجو ها توهین میکنی


از بقیه هیچ انتظاری ندارم

نظر من درست یا نادرست اینه ک تحصیلات باعث پیشرفت کشور شده و دانشگاه منبع خوبی برا در آمد کشور و همچنین فرار چند ساله برا دووندن جوونها ک کار موجود نیست لا اقل الاف نباشن در حال حاضر کشور برا ما کار نداره
soheil: 1393/4/316:50:43،
16
17
دقیقا همینه
تا 18 سالگی مدرسه بودم،بعد 4 سال دانشگاه بعدشم 2 سال از بهترین سال های زندگیم رو جلو چشام تو سربازی سوزوندن بعدشم به هزار بدبختی 2 سال فوق لیسانس.الانم از 26 سالگی رد کردم حالا طبق گفته اینا 2 سال هم بیگاریه مفت و مجانی آخرش هم کارفرما میگه ببخشید شما از نظر ما صلاحیت نداری،بچه فامیلش رو میاره سر کار.
رضا: 1393/4/109:04:36،
48
16
خوبه دیگه. این کارفرماها یه دو سالی از یه آدم تحصیل کرده حمالی میکشن بعدش هم بهش میگن تو رو به خیر و ما رو بسلامت و میرن سراغ بعدی
N: 1393/4/109:39:30،
28
48
همیشه اینطور نیست! لیاقت ونوانائی کارورز در این مدت دو سال میتونه کارفرما رو به عقد قرار داد درازمدت دائمی تشویق کنه چرا که کارفرما به راندمان کاری این کار ورز تکیه میکنه به همان نسبت اگر کارورز در این دو سال توانائی ولیاقت خود رو به کارفرما نشون نده وبه راندمان کاری رو اضافه نکنه نباید انتظاری از عقد قرارداد درازمدت داشته باشه ! در این صورت ست که کارفرما میگه "تو بخیر ومن به سلامت"
N: 1393/4/110:04:39،
27
18
واقعیت دیگهای هم وجود داره که ممکنه کارفرما برای اخذ معافیت مالیاتی و دادن اکسیژنی دوساله به شرکت در جهت سوء استفاده از این طرح وزارت کار بربیاد در اینجاست که احتیاط و آگاهی کارورز از رفتار کارفرمای آینده لازم و واجب ست که اگر در اطلاعات بدست آمده کار ورز متوجه کج رفتاری کارفرما قبل از عقد قرار داد دوساله بشود پرهیزاز کاندید شدن با کار با این کار فرما لازمه!
مهدی: 1393/4/110:13:56،
26
18
قرارداد بسیار دراز مدت 2 ماهه
مبشر: 1393/4/711:25:37،
15
11
تا وقتی کارفرمایان محترم میتونن از یک چنین طرح هایی سو استفاده مالی کنن به فکر کارورز نیستند، کار مفت میخوان، دو سال شما دو سال هم کس دیگه .......
مهران: 1393/4/109:10:46،
40
19
بهترين طرح اجرا شده در اين خصوص طرح دانشكده فني مهندسي گلپايگان بوده كه دانشجوها از همان ترم اول هفته اي 1 روز در كارخانه مشغول به كار ميشوند
farshid478: 1393/4/112:14:01،
15
19
واقعا خوبه
چون طرف طی فراگیری اون دانش تئوری درک دانش فنی رو هم بدست میاره نه اینکه چند سال بخونه بعد که فراموش کرد حالا بیاد دانش عملی رو فرا بگیره و بعد از 2سال کارورزی نه راه پیش داشته باشه نه پس...
حمید: 1393/4/109:58:46،
23
13
بعد آن می گویند که هر کارفرمایی که یکی از این افراد را به کار بگیرد 15 میلیون وام بدون بهره میدیم خوب کارفرما هم از خدا خواسته چند نفر از افراد مشغول به کار را اخراج و به این ترتیب مشکل اشتغال حل می شود !!!
N: 1393/4/110:49:38،
28
17
عدم هماهنگی سطح کلاس مراکز آموزشی با نیاز بازار کار مشکل بیکاری رو دو چندان میکنه ! در نظر داشته باشیم که واردات اکثر کالاهای مصرفی و صنعتی نیاز بازار کار رو به محصلین کم میکنه وظرف مدتی کم به بی توجهی جامعه به تحصیل اضافه میکنه !
Z: 1393/4/116:00:19،
24
22
فقط دوسال موج بیکاران را عقب می زند و لاغیر.
شكوفه: 1393/4/116:09:21،
22
8
با سلام و احترام بجاي اينكه در كارخانجات و ادارات از نيروي بازنشسته با مبلغ بالا استفاده بشود به جايش نيروي جوان فارغ التحصيل مشغول شود نمونه موجود است هزاران هزار
مجید: 1393/4/711:23:57،
19
18
بهترین راه برای مقابله با بیکاری کاهش جمعیته، کاهش جمعیت در کشورهای هرکی به هرکی باعث میشه مردم سر کار و پول و منابع همدیگرو نخورند.
ما اگه الان جمعیت 150 میلیونی داشتیم، رو به ادم خواری می آوردیم، در آینده هم همینه، باید حواسمون جمع باشه خودمون رو به ادم خواری نندازیم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار