کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازي قيمت خودرو امروز یا همین هفته تمام مي‌شود؟

کدخبر:۵۴۲۵شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۴:۵۲۵۳۱۴ بازدید

در حالی که هم دولت و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره بر جایگاه قانونی شورای رقابت تاکید کرده و گفته‌اند در ماجرای قیمت خودرو، حرف، حرف این شوراست، اما خودروسازان ...

در حالی که هم دولت و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره بر جایگاه قانونی شورای رقابت تاکید کرده و گفته‌اند در ماجرای قیمت خودرو، حرف، حرف این شوراست، اما خودروسازان باز هم به میل و سلیقه خود رفتار می‌کنند و آنچه را خود می‌خواهند یا به نظرشان نزدیک است، به اجرا درمی‌آورند.
10 روز پیش بود که شورای رقابت پس از کلی کش و قوس و حاشیه، بالاخره فرمول ابداعی خود را برای قیمت‌گذاری خودرو به همراه نرخ جدید برخی خودروها اعلام کرد، اما خودروسازان بلافاصله موضع گرفته و گفتند که زیر بار قیمت‌های مدنظر شورا نمی‌روند.

هرچند نباید از اشتباه محاسباتی شورای رقابت در اعلام قیمت جدید خودروها نیز گذشت (اشتباهی که سبب شده بود قیمت برخی خودروها چند میلیون تومان پایین‌تر از نرخ حال حاضر آنها اعلام شود)، اما تاریخ نشان داده خودروسازان همواره با خریدن زمان و به اصطلاح پاس کاری قوانین و دستورالعمل‌ها، در نهایت حرف خود را به کرسی می‌نشانند و این موضوع در ماجرای قیمت خودرو نیز حسابی به چشم آمد. پاس‌کاری خودروسازان در ماجرای قیمت خودرو در زمين دولت و شوراي رقابت، آنقدر دقیق و پی‌در‌پی بوده که به‌نوعی می‌توان اصطلاح معروف «تیکی تاکا» را برای آن به کار برد، تیکی تاکایی که اجازه نداده خودروسازان در بازی قیمت خودرو بازنده شوند. این «بازي» البته این روزها آن قدر کشدار و پر هیجان شده که مردم هر روز منتظر اتفاقی تازه در آن هستند و هر تصمیمی که دولت و شورای رقابت می‌گیرند، معمولا با واکنش منفی آبی و نارنجی‌های جاده مخصوص مواجه می‌شود، که البته تازگی ندارد.در واقع خودروسازان پیش‌تر نیز با وجود آنکه نهادهای دولتی (سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و شورای رقابت در دوران ریاست جمشید پژویان) فرمان کاهش قیمت را صادر می‌کردند، زیر بار نمی‌رفتند و در نهایت اتفاقی مطابق یا نزدیک به نظر آنها رخ می‌داد.

تا پیش از آنکه شورای رقابت وارد میدان قیمت‌گذاری شود، این سازمان حمایت بود که مهار قیمت خودرو را در دست داشت و خودروسازان با توجه به سياست دولت مبنی‌بر تثبيت قيمت، اجازه افزايش نرخ محصولات خود را نداشتند و اين موضوع همواره مورد اعتراض آنها قرار مي گرفت. این شرایط البته تا پیش از ادغام وزارتخانه‌هاي «صنايع و معادن» و «بازرگاني»، پایدار بود، اما پس از ادغام و روی کار آمدن مهدی غضنفری در وزارتخانه جدید، خودروسازان پی‌در‌پی از لزوم برداشته شدن سیاست تثبیت قیمت گفتند و تاکید کردند که با وجود این «سیاست»، تولید خودرو به سختی پیش می‌رود و حتی ممکن است متوقف شود.

خودروسازان که بيش از هر زمان ديگري بر لغو سياست تثبيت قيمت پافشاري مي‌کردند، بالاخره توانستند در اوایل سال 90، به اولین خواسته خود؛ یعنی «احياي کميته قيمت‌گذاري»، برسند و با این کار، سیاست تثبیت قیمت را پس از سال‌ها، به بایگانی بفرستند.هرچند کمیته قیمت‌گذاری با کمک سازمان حمایت سعی می‌کرد تا حد امکان مانع افزایش قیمت خودرو شود، اما همین که خودروسازان می‌توانستند اقدامی برای افزایش نرخ محصولات خود انجام بدهند نیز، برایشان اتفاق خوبی به شمار می‌رفت و در نهایت نیز توانستند پس از مدت‌ها، مجوز رسمي افزايش قيمت محصولات خود را از دولت بگيرند.

برگ‌های تقویم گواهی می‌دهند که خودروسازان کشور دو بار (ابتدا اسفند ماه سال 90 و بار ديگر در مهرماه 91) موفق شدند از سیاست تثبیت قیمت دولت عبور کرده و محصولات خود را گران کنند، اتفاقی که برای آنها بسیار مهم و با ارزش بود. خودروسازان البته جدا از اينکه توانستند دو بار قيمت محصولات خود را افزايش دهند، مجوز آزادسازي قيمت خودروهاي لوکس را نيز گرفتند و اين شد که قيمت خودروهاي بالاي 45 ميليون تومان به دست خودشان افتاد.این البته پایان کار خودروسازان در بازی قیمت نبود و آنها هدفی بزرگ‌تر به نام «آزادسازی قیمت» را دنبال می‌کردند، هدفی که تنها برای چند هفته در اواخر دولت دهم، به آن رسیدند. 

فشار بي‌سابقه‌ای که خودروسازان بابت آزادسازی قیمت وارد کردند، سبب شد دولت رای به این خواسته جاده مخصوصی‌ها بدهد و آنها را برای مدتی بسیار کوتاه بابت تعیین قیمت محصولات شان آزاد بگذارد. خودروسازان نیز که سال‌ها منتظر چنین فرصتی بودند، عقده‌گشایی کرده و قیمت محصولات خود را تا جایی که توانستند، افزایش دادند. این در حالی بود که اعتراض مردم و منتقدان و نمایندگان مجلس اجازه نداد خودروسازان مدت زیادی طعم شیرین آزادسازی را بچشند و دولت که خود پای برگه آزادسازی را امضا کرده بود، حرفش را پس گرفت و «شورای رقابت» را برای مقابله با خواسته‌های قیمتی خودروسازان، وارد میدان کرد. ورود شورای رقابت، اما آغاز بازي ديگري بود، چه آنکه این شورا می‌خواست چرتکه بیندازد و با حساب دو دو تا چهارتا، قیمت خودروها را تعیین کند و این در حالی بود که دو دو تای خودروسازان، بیش از چهار می‌شد و از همین رو این دو تا همین هفته گذشته نیز نتوانستند به توافقی جامع و کامل با یکدیگر برسند.

شورای رقابت اگرچه حریف پر قدرتی برای خودروسازان به شمار می‌رفت و خیلی‌ها انتظار داشتند این شورا مچ آنها را در بازی قیمت بخواباند، اما در نهایت باز هم این خودروسازها بودند که حرف شان به کرسی نشست.اگرچه قرار بود شوراي رقابت در همان واپسين روزهاي سال 91 تکليف قيمت خودرو را يکسره کند، اما خودروسازان باز هم با تیکی تاکای خود بازی را در دست گرفته و نگذاشتند حريف در وقت‌هاي عادي شکست شان بدهد. همین شد که بازي به وقت اضافه کشید و شورای رقابت با رو کردن فرمولی برای قیمت‌گذاری، مقدمات ارزانی خودروهای داخلی را فراهم آورد، اما خودروسازان زیر بار نرفتند و اعلام کردند که قیمت خودرو را نمی‌توان با دو دو تا چهار تای مسوولان شورا، محاسبه کرد.

هرچند شوراي رقابت تاکيد داشت که از حرفش بر‌نمي‌گردد و قيمت‌ها بايد مطابق با فرمول اعلام شده، پايين بيايند، اما چنين نشد و خودروسازان پيشنهاد کاهش قيمتي کمتر از دستور شورا را ارائه کردند. در نهايت نيز طرفين بر سر پايان بازي به توافق رسيدند، توافقي که البته به معناي برد خودروسازان بود؛ زیرا آنها کاهش قیمت مدنظر شورای رقابت را نپذیرفتند و باز هم با تیکی تاکای معروف خود، برنده بازی شدند. 

مجموعه اتفاقاتی که طی حدودا یک سال و نیم گذشته در ماجرای قیمت‌گذاری خودرو رخ داد، در نهایت به حذف سیاست تثبیت قیمت انجامید خودروسازان نه تنها توانستند این «سیاست» را به کل حذف کنند؛ بلکه حالا به‌نوعی دست بالا را نیز در تعیین قیمت‌ها دارند و مصوبات و تصمیمات دولت و شورای رقابت را بی‌چون و چرا، نمی‌پذیرند.مخالفت و زیر بار نرفتن خودروسازان البته چندان علنی نیست، چه آنکه آنها سعی می‌کنند با خریدن زمان و پاس‌کاری دستورالعمل‌ها، در نهایت ماجرای قیمت‌گذاری را به نفع خود تمام کنند. در تازه ترین اتفاقی که در ماجرای قیمت‌گذاری رخ داده، خودروسازان با وجود اعلام دستورالعمل قیمتی از سوی شورای رقابت، تاکید کردند آن را اجرا نمی‌کنند؛ زیرا شورا حق قیمت‌گذاری ندارد. به گفته خودروسازان، شورای رقابت تنها می‌تواند نسبت به تعیین دستورالعمل و فرمول قیمت اقدام کند و قیمت‌گذاری را خود آنها باید انجام دهند.

هرچند شورای رقابت پس از اعلام فرمول و قیمت‌های جدید خودرو اعلام کرد هیچ اعتراضی را نمی‌پذیرد، اما خودروسازان باز هم با استفاده از تاکتیک تیکی تاکای شان، جریان بازی قیمت را به نفع خود تمام کردند، تا جایی که خبر می‌رسد میان آنها و شورا، بر سر اعلام قیمت‌های جدید، توافق شده است. این «توافق» را می‌توان به‌نوعی عقب نشینی شورای رقابت از مواضع سرسختانه‌اش دانست، زیرا رئیس شورا تا همین چند روز پیش به صراحت عنوان می‌کرد که هیچ اعتراضی را از سوی خودروسازان نمی‌پذیرد، اما حالا گویا نه تنها اعتراض را پذیرفته؛ بلکه به نظر می‌رسد تا حدی به میل آنها نیز رفتار کرده است.

آن طور که خبر می‌رسد، در جدیدترین جلسه خودروسازان و شورای رقابت، مسوولان شورا عنوان کرده‌اند قیمت‌های تعیین شده از سوی آنها، بدون احتساب هزینه‌هایی چون بیمه، شماره‌گذاری، مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض مربوطه بوده و این هزینه‌ها به قیمت‌های نهایی اضافه خواهد شد. همچنین شورای رقابت هزینه مربوط به استاندارد‌های اجباری چون یورو 4 و کیسه هوا را نیز محاسبه و به قیمت‌های اعلامی اضافه خواهد کرد. 

در این جلسه همچنین توافق شده که شورای رقابت هر سه ماه یک بار نرخ تورم بخشی صنعت خودرو را محاسبه و قیمت فروش خودروها را براساس نرخ تورم به روز کند. همچنین قرار شده قیمت جدید خودروها نیز طی دو سه روز آینده نهایی و اعلام شود، قیمت‌هایی که با توجه به توافقات انجام شده، قطعا مطابق میل خودروسازان است و از همین رو باید آنها را برنده بازی قیمت‌گذاری دانست. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلطان: 1393/3/3100:49:08،
80
18
از اين خودرو هاي كرون و بي كيفيت نخرين ميدونين چرا به الاغ ميگن خر چون هرچي بارش كنن بازم راه ميره تا كي بايد به خودرو سازاها سواري بديم ؟
عاقل باشید لطفا: 1393/3/3107:05:33،
33
12
خوژژ به حال خودروسازان، که چنین پشتیبان قوی ای دارند، که میتوانند جلوی یک ملت و دولت و قانون ایستادگی کنند.
پُژژژ تیبان خودرو زازان باشید، تا خودروسازان حق حساب شما را بدهند.
نه به فرقون: 1393/3/3108:32:08،
23
23
بابا اخه این فرقونها اینقدر ارزش دارن مطلب بلند بالا براشون میزارین?
عاقل باشید عزیز! دیدی که تحریم مردم فورقون سازها رو به ورشکستگی کشونده
کافیه یه مدت فریب شورا و فورقون ساز رو نخورن وماشین نخرن تا توافق با غرب نهایی بشه , خدارو چه دیدی شاید ماهم یه روز ماشین خوب سوار شدیم
عاقل باشید لطفا: 1393/3/3108:46:56،
17
34
هر کی مشکل داره بره 1 میلیارد بده خودروی وارداتی بخره !!!
...: 1393/3/3109:58:55،
19
9
باز هم کاله گشاد بر سر این مردم ساده دل.
مهدی: 1393/3/3110:00:39،
23
15
آقای یک میلیاردی چرا خودروی خارجی باید بشه 1 میلیارد؟؟
درضمن ما خودروی 1 میلیاردی نمی خواهیم حرف ما این است که درمقابل پولی که میدهیم باید خودروهای بهتری سوار شویم نه خودروهای 40 سال پیش .
نه به فرقون: 1393/3/3110:06:14،
18
10
عاقل باشید
خودت چرا کم عقلی پس?
چی قراره بهت برسه که دفاع میکنی از اگن سازا
نکنه مدیرقانل ایران فورقون هستی?
مگه هر جای دنیا میخان به کیفیت چیزی اعتراض کنن لهشون میگن برین وارداتی بخرین?
ایرانی: 1393/3/3110:43:15،
47
27
ما مشکلی نداریم.ماشینم داریم.ماشین 1 میلیاردی رو امثال تو میتونن بخرن که هر نونی رو میبرن سر سفره زن وبچشون...
خدایی هم هست که انتقام مردم ضعیف رو از شما ظالما بگیره.
بى عقل : 1393/3/3111:14:58،
12
13
اقاى عاقل از روى شكم لطفا صحبت نكن!!!!!!!
عاقل باشید لطفا: 1393/3/3111:34:00،
68
25
دوستان عزیز یک نفر که مشخص است از ساندیس خوران عزیز است، با اسم "عاقل باشید لطفا" کامنتهای غیر منطقی و به نام من میگذارد.
دوستان هر جا که دیدید کامنتی با عقل جور در نمی آمد، بدانید کامنت از طرف من نبوده و توسط "عاقل باشید لطفا" تقلبی نوشته شده است.
afshin: 1393/3/3100:55:36،
40
14
لا مصبا همیشه اونا برنده میشن و بازنده هم مثل همیشه مردم عادی.
بازم خوش به حاله دلالا شد.
مسعود: 1393/3/3106:44:20،
22
35
نه داداشم اتفاقا اصلا اوضاع به نفع دلالا و بخصوص دلالهای اصلی یعنی دولت و خودروسازا نیست. بازا بدجوری کساده و هفته دیگه هم ماه مبارکه و بازار شدیدا کساده. خرید و فروش منفیه و مردم دارن آگاه تر میشن.
esi: 1393/3/3108:18:21،
18
14
متاسفانه در جامعه خودرو ساز رو فقط آبی و نارنجی میشناسن در حالی که صدها کارگاه و کارخونه که در تمامی کشور این دو خودرو ساز رو ساپورت می کنندرو به حساب نمی آرند با مقالات این چنینی فقط پرسه قیمت گذاری طولانی تر شده و فاصله قیمت بازار با خودرو ساز بیشتر خواهد شد
حامد: 1393/3/3100:57:27،
29
51
.درود بر 206 و پارس .
اصغر : 1393/3/3107:26:41،
18
14
به نظر سلطان در بالا مراجعه كن توضيح كامل داده در مورد 206 و پارس و دوست دارانشون
moji.com: 1393/3/3101:00:12،
33
12
از اول هم معلوم بود فرغون سازها زورشون بیشتره چون دولت با خودروسازهاست و ذینفعه
پس بیایین همت کنیم و تا جایی که میتونیم تحریمشون کنیم ایشاله ورشکست میشن
رضا: 1393/3/3101:05:33،
29
13
شایسته نیست مردمی که مالیات میپردازند مسخره مشتی دلال در خودرو سازها و شورای رقابت گردند نظارت دولت کجاست این بازیها کی تمام میشه ما عوارض و مالیات میدهیم که قانون اجرا شود.
جلال: 1393/3/3101:08:28،
47
15
یکی داعش را ول کنه فتوا بده بریم جنگ خودروسازها
والله ثوابش بیشتره
احمد: 1393/3/3101:16:27،
39
20
هیچ وقت این بازی تموم نمیشه...
اینا قدر تر از اینحرفان!
آره +
نه -
محصور ایران: 1393/3/3101:17:36،
24
13
واقعا نمیدونم چی بگم
به اینجام رسیده
از یه طرف در ها بسته
از طرف دیگه حمایت کسانی که طی چند ده سال حمایت و بازار فروش انحصاری وقتی میخواهی ازش خرید کنی حس زورگیری بهت دست میده

این ظلمیه که در حق خودمون میکنیم
ایران زمین: 1393/3/3101:19:04،
40
13
گفتم که گرونش میکنند تو این مملکت فقط خودرو سازان که حریف ندارند شورای رقابت کیلویی چند . . .
مردم: 1393/3/3101:23:40،
30
12
خدا ازشو نگزه. ما به تحریم خودرو ادامه می دیم. الان 70 تومان پول دارم. دیوانه نیستم پولمو بدم دست نامردا که دستشون تو جیبه مردمه
مردم هوشيار: 1393/3/3101:30:40،
20
12
تباني شورايه رقابت با وزارت صنايع و خودرو سازان برايه اعلام قيمتها به طوري كه مردم واكنش خاصي نشون ندند شرم اور ترين كار در اين دولت بوده
احمد: 1393/3/3101:31:29،
24
11
بازم مرسی از همون پژوییان که مردونه کشید کنار...
مثبت بزنین به افتخار پژوییان.+
منفی هم افتخار این استاد مرز شکن.-
فاميل دور: 1393/3/3101:34:31،
41
10
اقايون ضرر ميدن اونوقت به نمايند مردم تبلت هديه ميدن .خنده داره
بیدار: 1393/3/3110:59:47،
14
9
اونیکه تبلت از این قماش لگن ساز حروم خور هدیه می گیره فکر می کنی نماینده حقیقی این ملته؟
k1: 1393/3/3101:38:53،
29
12
این تکنیک تیکی تاکا نیست ، تکنیک این جیب آن جیب کردن و بچاپ بچاپ است که همه (خودروساز و شورای رقابت و دولت و ...) مشغول استفاده از آن هستند.
MASI: 1393/3/3101:40:23،
27
12
آقا جان من جان من تعطیل کنید این شورا رو...
هر وقت اسم شورای رقابت میاد یاد گرون شدن ماشین می افتم
مازیار: 1393/3/3101:41:10،
19
11
خیر، تمامی ندارد!!!!!!!!!
هدف گرانی است
یک مرررد: 1393/3/3101:46:19،
38
13
بازم گرونی = ++++
بازم ارزونی = -------
حق و صبر: 1393/3/3102:07:40،
21
12
اگر چیزی جز این می بود باید تعجب می کردیم!
هرچی باشه خودروسازان عزییییییز دل دولت هستن
مردم هم که این وسط اصلا مهم نیستن!
ایرانی با عشق: 1393/3/3102:09:29،
39
16
همونطور که بارها گفتم خودرو ارزان بشو نیست
قیمت 206 تیپ 5 قیمت کارخونه 37500 و بازار آزاد 41 میلیون میشه
جعفر: 1393/3/3102:10:06،
25
13
خود رو سازان تا آبروی دولت تدبیر وامید را در بعد تورم زایی وبروز گرانی بر باد ندهند دست بردار نیستند .
محمد : 1393/3/3107:20:32،
23
20
این گرونیا آثار دولت عدالت خواه احمدی نژاده تا بیست سال آینده هم ادامه داره ....
cool.fire: 1393/3/3102:13:04،
65
12
برا مردم که فرقی نداره حاج گرینف استخاره زد بد اومد
مورچه چیه که کله پاچش چی باشه تو دنیا بحث سر طراحی خودرو و ایمنی و... این چیزان تو ایران بحث سر اینه که چجور مردم رو زجر بدن.بابا ما زمین خوردتون حالا بس کنید
از دنیا بی خبر: 1393/3/3102:15:24،
18
13
شورای رفاقت،رفاقت،رفاقت،دیگه به چه زبونی بگم
مرگ بر تبانی
زونگولیوس: 1393/3/3102:15:55،
32
13
خداوندخودروسازان رالعنت فرمایدوملت راازشره این مارهایی که طی این سالهاافعی شدندخلاص نماید
آمین+++++

نه آمین_ _ _
گوهریان: 1393/3/3102:44:42،
44
12
باز هم نعمت بخش حرف خودش رو به کرسی نشوند . خدا میدونه این احمد اقا که تو شبکه خبر میخواست مجری رو بزنه زورش از دولت و ریسش بیشتره !از ماست که بر ماست.
منتقد: 1393/3/3102:50:58،
19
56
همونجور که دوران تیکی تاکای اسپانیایها به سر اومد دوران تیکی تاکای خودروسازها واسه دور زدن مردم و دادن خودرو های بی کیفیت با بالاترین قیمت ممکن هم به سر میاد . تا وقتی دولت اجازه عرض اندام و خودرو ساز سالاری رو بهشون میده این اشفته بازار به قوتش خودش باقیست .
سعيد: 1393/3/3103:10:02،
22
29
ماشين بايد گرون بشه
shahin: 1393/3/3103:10:37،
22
17
تحریماتون داره جواب میده نخرید تا بره بالاتر
ی: 1393/3/3108:47:17،
18
12
باشه بهش میگم!
poya: 1393/3/3103:34:56،
44
11
ای بابا بمرگ گرفتن که به تب راضی بشیم و انقد سردو گرم میکنن که مردمو گیج کنن ...
سینا: 1393/3/3103:38:12،
23
16
تنها بازنده ی این بازی ملت ایران هستند
اقا: 1393/3/3103:53:37،
21
17
این بازی رو ما باید با نخریدن این محصولات تاریخ گذشته تموم کنیم. اونوقت میشه که با التماس میان زنگ خونمونو میزنن و میگن تورو خدا بیایید از ما از دم قسط بدون بهره ماشین بخرید.
سجاد افشار : 1393/3/3103:55:45،
23
13
امیدوارم گرون شه تا نتیجه تحریم مردمم ببینیم
خوابگذار: 1393/3/3105:06:41،
30
14
قیمت اعلام شده شاسی و بدنه و موتور است که به ان اپشنهاییی اضافه خواهد شد تا به ماشین شبیه شود دوستانی که ماشین نیاز دارند بخرند که هفته های بعد گرون می شود ما که تحریم را شکستیم جون دیدیم کلاه شرمون رفت این مدت نخریدیم شما را نمی دانم
گرون میشه ++++++
ثابت می ماند ----------
کاهش می یاید 00000
رای بدین لطفا
کمیل: 1393/3/3105:37:17،
30
11
ایران جیب جان آخه این چه مقاله ای است که چاپ میکنی
نویسنده اصلا تو باغ نیست
کی کاهش قیمت مطرح بوده شورا از روز اول گفت افزایش 3 تا 7 درصد فقط قیمت پایه 206 اختلاف داشت که حلش کردن
م.ا: 1393/3/3107:21:46،
20
13
عزیزان ماشینو هم باید به بایگانی آرزوهای مخصوص ایران اضافه کنیم.آرزوهاییکه فقط تو ایران میشه بهشون گفت آرزو!! نمیتونم درآمد 100 ماهمو بدم واس چیزی که خارج کشور با دو ماه حقوق میخرن!!
ناشناس: 1393/3/3108:06:16،
51
17
قیمت 206تیپ پنج شنبه در بازار:39000000
206 وی هشت:39500000
بخرید تا گرونتر نشده که حتما میشه
آدم: 1393/3/3108:06:17،
22
8
امروز و اين هفته كه هيچ حالا حالاها ادامه داره!!!مگه شيوا سري قبل نگفت كه بازي تمام شد و ليست قيمت قطعيه!!!!!!پس ديديد كه همون ليست قطعي با فشار خودرو سازها دوباره تغيير كرد و مطمعناً بازم بخواهند بازي را ادامه ميدهند!!چون تو اين شرايط از آب گل آلود ماهي گرفتنه!
مهندس: 1393/3/3108:15:05،
38
14
شوراي رقابت كارش فقط خراب كردن بازار خريد و فروشه و پرو كردن بيش از پيش خودروسازها!!!!
کوکو: 1393/3/3108:19:37،
71
11
من همه کامنت ها رو خوندم.یه سوالی دارم؟؟؟چرا الکی همه واسه ماشین دارن خودشون رو اذیت میکنن؟؟؟چرا خونه ای که متوسط قیمتش متری 5 6 میلیون تومنه رو نمیبینید؟یه خبر خونه بزارن 10 نفر کامنت میزارن واسه خبر ماشین 100 نفر.!!!!!
شم بلیله : 1393/3/3108:59:44،
35
9
چون دوست داریم (:
کوکو هر کس مشکلی داره مشکل ما هم بیکاری و الافیه
مردم ایران سالهاست که الاف و تمبل پای یارانه نشستن و فقط می نالن به ما تو المان می گن سیبزمینی
shervin: 1393/3/3109:06:34،
16
24
کاملا با نظرت موافقم خونه داره بی سرو صدا نجومی بالا میره بعد ملت فکر گرونی ماشین هستند ماشین نبود هم نبود ولی بدون خونه کی میتونه زندگی کنه اخه بعد کسی دغدغه اونو نداره اصلا
مهدی: 1393/3/3110:35:30،
13
10
نمی دونی واقعاً؟
چون بالا بره پایین بیاد ما نمی توانیم بخریم ده سال و شایدهم بیشتره که قیمت خونه از توان مالی ما خارج شده و حالا میخوان ماشین هم بشه اونجوری.
ملك: 1393/3/3108:32:13،
60
11
دخالت شورا قيمتارو خيلي بالا ميبره. ميگيد نه صبر كنيد قيمتاي جديد بياد.
ملك: 1393/3/3108:34:16،
21
24
خونه چيه؟؟؟ لبنيات داره30 درصد گرون ميشه . ملتو سرگرم ماشين كردن. شير و ماست و پنير و ... هر روز لازمه ولي ماشين چي؟
کوکو: 1393/3/3109:21:18،
36
15
شم بلیله جان اون آلمانیه اگه تو خیابون 2 تا بادمجون رو صورتش و بدنش بکارن اون موقع میاد میگه شماها از یوز پلنگ ایرانی هم جراتتون بیشتره که حداقل میاین و حرفتون رو میزنین.
David: 1393/3/3109:54:35،
14
11
سلام.من دی ماه پیش فروش پژوپارس بنزینی خریده بودم امروز مابه التفاوتش برام دعوتنامه اومد که بپردازم ، پولی که اول دادم و سود بیست و سه درصدی که ریختن و مابه اتفاوتو که جمع می زنم همون قیمت قبلی پارس در میاد. بنابراین حداقل پارسو گرون نکردن
بدبخت ایران زمین: 1393/3/3110:18:51،
15
11
هیچی نمیگم که همه چیز گفته باشم
ملك: 1393/3/3110:26:54،
14
13
هنوز كه قيمت ندادن. تازه شانس آوردي چون گرون ميشه. حواله شما را هم خريداريم.
مالك: 1393/3/3111:55:39،
18
10
چرا مردم انجايي كه چيز ي به سودشان گران ميشود مثل ملك زمين لذت ميبرند و اگر اين گراني باعث شود تور م افزايش يابد نگران ميشو ند (ازماست كه برماست ) يا (خلايق هرچه لايق )
سعيد: 1393/3/3112:22:09،
16
13
قيمت 206 در اومد.36600 . تبريك تبريك تبريك به شوراي رفاقت. ثابت كردي رفيق خوبي هستي... حقت محفوظه.
B: 1393/4/102:01:36،
16
10
دولت 30%از سهام شرکتهای خودروسازی را در اختیار دارد؛آیا فکرمیکنید به ضرر خودش کاری انجام میدهد؟مسلما اینطور نیست.پس توقع اینکه قیمتها کاهش یابد را نکنید.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما