کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مشتریان چند روز دیگر صبر کنند

کدخبر:۵۳۰۱یکشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۴:۳۶۶۲۳۱ بازدید

رئيس شوراي رقابت مي‌گويد خودروسازان راهي جز قبول فرمول و شروط تعيين شده ندارند زيرا هم به نفع خودشان است و هم به نفع مصرف‌كنندگان.

فرمول تعيين قيمت خودرو، بعد از ماه‌ها انتظار در حالي از سوي رئيس شوراي رقابت اعلام شد كه پنج شرط نيز در كنار آن گنجانده شده است. شوراي رقابت راه افزايش قيمت خودرو  را گذر از اين پنج شرط عنوان كرده است اما كارشناسان با نقد شروط شوراي رقابت، آنها را «كلي» و «غيرقابل اجرا» مي‌‌دانند.  رئيس شوراي رقابت اما در رابطه با «فرمول» و «شروط» اعلام شده نظر ديگري دارد. رضا شيوا تعيين پنج شرطي را كه به همراه فرمول شوراي رقابت اعلام شده است، بر اساس شكاياتي مي‌داند كه از سوي مردم از عملكرد خودروسازان به دست شورا رسيده است. شيوا مي‌گويد خودروسازان راهي جز قبول فرمول و شروط تعيين شده ندارند زيرا هم به نفع خودشان است و هم به نفع مصرف‌كنندگان.

   
با اعلام فرمول جديد و قيمت‌هايي كه بر اساس آن اعلام شده است، اين سوال مطرح مي‌شود كه آيا شوراي رقابت به جاي فعاليت اصلي خود که همان انحصار زدایی از بازار خودرو و ایجاد رقابت میان تولید‌کنندگان است وارد جريان قيمت‌گذاري تک تک محصولات خودروسازان نشده است؟
هدف از تاسیس شوراي رقابت، ایجاد رقابت در بازار بوده و با ورود به جریان قیمت‌گذاری، درحال تلاش براي رقابتي كردن بازارها است. اما بايد بدانيم كه رقابتي كردن بازاري مانند خودرو، در كوتاه‌مدت امكان‌پذير نيست. براي بازاري مانند خودرو و رقابتي كردن آن سرمايه‌گذاري‌ داخلي و خارجي موردنياز است، از طرفي كاهش تعرفه‌ها هم ضروري است و تمام اينها اقداماتی زمان‌بر هستند.
اما با توجه به اينكه تعريف اصلي فعاليت‌هاي شورا تعيين دستورالعمل قيمت‌گذاري براي كالاهاي انحصاري است و نه تعيين قيمت، در رابطه با خودرو بيشتر شاهد فعاليتي مانند قيمت‌گذاري از سوي شورا هستيم. 
 تنظيم دستورالعمل قيمت‌گذاري براي بنگاه‌هاي انحصاري يكي از وظايف شوراي رقابت است، مانند دستورالعملي كه براي تعيين قيمت خودرو تنظيم و در شورا نهايي شده است. تهيه فرمول به اين معناست كه اگر متغيرهاي مورد نظر در فرمول جايگذاري شود در نهايت به قيمت مي‌رسيم، پس نام اين جايگذاري متغيرها در فرمول، قيمت‌گذاري نيست.
شوراي رقابت براي افزايش قيمت محصولات خودروسازان بر اساس فرمول جديد، 5 شرط تعيين كرده که برخی کارشناسان این شروط را «مبهم» خوانده اند؛ در این باره چه پاسخی دارید؟
اين شروط براي شفاف‌سازي فعاليت خودروسازان مطرح شده است. براي مثال يكي از شروط شورای رقابت اصلاح مدل فروش است. شكايات زيادي در اين زمينه واصل شده؛ زيرا بر اساس مدل فعلي فروش، خودروي كمي به دست مشتريان واقعي مي‌رسد و بيشتر، دلال‌ها و واسطه‌گران هستند كه به خودرو خارج شده از کارخانه، دسترسي دارند. حالا خودروسازان بايد طرحي بياورند كه وقتي سايت خريد باز مي‌شود، مردم عادي بتوانند ثبت‌نام كنند و سايت بعد از نيم ساعت بسته نشود.
سازوكار شورا براي اجرايي كردن اين شرایط چيست؟
چگونگی اجرای اين طرح نباید از سوی شورای رقابت اعلام شود. خودروسازان بايد اين طرح را بياورند؛ زيرا اين وظيفه شورا نيست كه طرح فروش را هم براي خودروسازان طراحي كند، به هر حال خودروسازان بيش از 40 سال است كه كار فروش را انجام مي‌دهند و تهيه چنين طرحي از سوی آنها، كار سختي نيست.
اگر چنين اطميناني به خودروسازان وجود دارد، چرا قيمت‌گذاري و تنظيم بازار بر اساس عرضه و تقاضا به خودروسازان سپرده نمي‌شود؟
بازار خودرو در حال حاضر انحصاري است و قيمت‌ها در چنين بازاري نمي‌تواند بر اساس عرضه و تقاضا تعيين شود؛ زيرا در بازار انحصاري، اين توليدكننده است كه قيمت‌ها را تعيين مي‌كند نه بازار. بنابراين در چنين شرايطي تشكيلاتي فراقوه‌اي نیاز است که با كار كارشناسي، قيمت عادلانه ای كه نفع هر دو سوی مصرف‌كننده و توليدكننده را در نظر داشته باشد، اعلام كند.
يكي ديگر از شروطي كه از سوي شورا مطرح شده بود «میزان تولید خودرو در سطح قابل قبول شورای رقابت» بوده، اين شرط قرار است چگونه اجرايي شود؟
ميزان توليد خودرو با ميزان عرضه آن رابطه مستقيمی دارد. در حال حاضر بازار خودرو چرا به حاشيه‌ رفته است؟ زيرا نوع فروش و عرضه به گونه‌اي نبوده كه خودرو به دست مصرف‌كننده برسد، پس شورای رقابت مشخص مي‌كند كه خودروسازان چقدر توليد كنند تا عرضه به اندازه كافي وجود داشته باشد.
اما خودروسازان براساس برنامه توليد سالانه‌اي كه دارند و با توجه به سفارش‌هايي كه از بازار مي‌گيرند خودرو توليد مي‌كنند.
توليد خودروسازان در ايران هرچقدر باشد باز هم كم است، با همین حجم تولید از طرف خودروسازان باز هم دیده می‌شود که مشتريان در صف‌های طولانی منتظر تحویل خودرو هستند.
بنابراين شورای رقابت به اين نتيجه رسيد كه با توجه به حداكثر ظرفيت توليدي كه وجود دارد، با خودروسازان توافق كند كه هرماه با توجه به ظرفيتي كه دارند خودرو توليد و عرضه كنند، نه كمتر از آن. بيشتر كساني كه در بازار خودرو فعاليتي دارند مي‌گويند اين بازار حاشيه‌اي كه الان وجود دارد دست خودروسازان است؛ اميدواريم كه اينطور نباشد، اما بايد ببينيم اين شرايط چگونه ايجاد شده است و چگونه بايد از بين برود، قطعا يكي از راه‌هاي از بين بردن آن توليد ممتد بر اساس جدول زمانی است كه به خودروسازان ارائه می‌شود. در اين صورت عرضه خودرو هم افزايش پيدا مي‌كند.
شرط «انعقاد قراردادهاي منصفانه طبق نظر شوراي رقابت» چگونه اجرايي خواهد شد و شامل چه اقداماتي مي‌شود؟
در مورد شرط قراردادها هم بايد بگويم در تلاش هستيم قراردادهاي فروش را به‌گونه‌اي تنظيم كنيم كه به سود مشتري باشد. در اين زمينه هم شكايات زيادي دریافت شده و به دنبال آن هستیم که بندهای قرارداد را که جنبه يك‌طرفه دارد، حذف كنيم. در شورای رقابت حقوقدان وجود دارد، خودروسازان هم مي‌توانند نمايندگان خود را به شورا بفرستند تا قراردادها از ابتدا خوانده شود و مواردی كه در حق مشتري اجحاف شده است اصلاح شود.
اما خودروسازان حتي حاضر به اجراي فرمول قيمت‌گذاري نشده‌اند، چه الزامي وجود دارد كه اين شروط را رعايت كنند؟
شوراي رقابت تشكيلاتي قانوني است بنابراين اگر كسي حكم شورا را رعايت نكند محاكمه خواهد شد و باید پاسخگو باشد.
يعني با اعلام مخالفت خودروسازان با فرمول اعلام شده آنها بايد محاكمه شوند؟
هنوز كه نه، ما بايد صبر كنيم ببينيم در آينده نزديك چه اتفاقي رخ خواهد داد، آن‌وقت اگر خطايي رخ داده بود بر اساس آن محاكمه انجام مي‌شود.
در حال حاضر خودروسازان صراحتا اعلام كرده‌اند فرمول اخير را اجرا نخواهند كرد، به‌نظر شما اين اتفاق نوعي زير پا گذاشتن قانون نيست؟
هيچ خودروسازي تا كنون نگفته كه اين فرمول را قبول ندارد، اطرافيان خودروسازان اين را گفته‌اند. آنها هيچ راهي جز اجراي اين فرمول ندارند. به هر حال سكوت علامت رضا است.
قيمت برخي خودروهاي اعلام شده توسط شوراي رقابت، چندين ميليون تومان از قيمت فعلي اين محصولات در كارخانه كمتر هستند، دليل اين موضوع چيست؟
اين اتفاق تنها در مورد خودروي 206 رخ داده است كه از ابتدا هم اختلاف‌نظرهايي در رابطه با قیمت آن وجود داشته است؛ زيرا خودروسازان مي‌گفتند كه اين خودروها ارزبري دارد. حالا ما بايد ببينيم قيمت تمام شده اين محصول چقدر بوده تا بر اساس آن قيمت اين خودرو را تنظيم كنيم.
اما پژو پارس و پژو 405 نیز خودروهايي هستند كه قيمت فعلي آنها در كارخانه بين 4 تا 6 ميليون تومان از قيمتي كه شوراي رقابت اعلام كرده است بالاتر است.
ببينيد قيمت كارخانه با قيمت مصرف‌كننده متفاوت است. براي مثال هزينه‌هايي مانند ماليات بر ارزش افزوده، هزينه‌هاي شماره‌گذاري، بيمه شخص ثالث و برخي قيمت‌هاي ثابت ديگر به قیمت خودرو اضافه مي‌شود و قيمت نهایی مصرف‌كننده را تشكيل مي‌دهد. ممكن است اين اختلاف قيمت‌ها به اين دليل بوده باشد.
با توجه به اينكه خودروسازان تا كنون سكوت كرده‌اند، فكر مي‌كنيد فرمول يا شروط شوراي رقابت از سوي خودروسازان اجرايي شود؟
چرا نشود؟ اصلا به نفعشان است كه اجرا بكنند. براي مثال ما اگر روي توليد كنترل نداشته باشيم نمي‌توانيم توزيع و بازار حاشيه را كنترل كنيم، براي كنترل حاشيه بازار هم افزايش توليد نياز است. پس به نفع خودروسازان است كه برنامه افزايش توليد را در پيش بگيرند؛ زيرا با افزايش توليد ضمن تنظيم بازار، زيان خودروسازان هم پوشش داده مي‌شود.
فكر مي‌كنيد فرمول اعلام شده براي تعيين قيمت، تا چه زماني از سوي خودروسازان اجرايي شود؟
فرمول از لحظه‌اي كه اعلام شده است قابليت اجرايي دارد، امروز اولين روز كاري بعد از اعلام فرمول است بايد ببينيم در چند روز آينده چه اتفاقي رخ خواهد داد، زمان همه چيز را مشخص مي‌كند. به هر حال ما و خودروسازان و تمام بخش‌هاي درگير نياز به تعامل داريم؛ زيرا فرمول قیمت‌گذاری به تنهايي نمي‌تواند بازار را تنظيم كند يا توليد و توزيع را كنترل كند، همكاري مهم‌ترين بخش كار است. 
از ابتداي امسال شاهد تعادل نسبي بازار با رشد تولیدات خودروسازان بودیم، اما با اعلام فرمول جديد بار ديگر نوعي سردرگمی به بازار خودرو باز گشته است. در این باره چه پاسخی دارید؟ 
مشتريان چند روز ديگر تحمل كنند همه چيز مشخص مي‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیر: 1393/3/2500:28:08،
92
34
ببينيد قيمت كارخانه با قيمت مصرف‌كننده متفاوت است. براي مثال هزينه‌هايي مانند ماليات بر ارزش افزوده......چی شد چرا روز اول اینو نگفتی
نظرسنجی : 1393/3/2507:32:12،
141
62
خودرو گرون میشه +++++
خودرو ارزون میشه -----
حق: 1393/3/2509:38:00،
57
26
همه مشكلات خودمونيم
يه عده ماشين خريدن حالا از ترس اين كه ارزون نشه دارن سكته مي كنن
خوب بنده ي خدا ارزون بشه به نفع خودتم هست ميفروشي با هزينه ي كم تر بهترشو ميگيري .
خودرو سازان هم مجبورن ارزون كنن خيلي خوردن ديگه بالا ميارن
مسلمان 2014: 1393/3/2509:52:42،
55
30
آقا چند روز که چیزی نیست ما حاضریم تا قیامت صبر کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!
کمان: 1393/3/2511:04:27،
44
32
امروز نخری فردا گرونتر میشه به قول قدیمیه میگه امروز گرون میخری فردا شیرین خریدی پس فردا رو قیمتش خریدی
مهدی: 1393/3/2511:17:51،
62
34
این فرغون سازها چطور قبل از اینکه شورا تعیین قیمت کنه میگفتن نباید دولت دخالت کنه و نمیتونه بگه گرون نشه! حالا که شورا قیمت اعلام کرده میگن عمل نمیکنیم!! کلا خیلی پر رو و گردن کلفت شدن !
پاسخ به کمان: 1393/3/2511:46:52،
31
22
اگه جا داشت گرون شه الان شده بود شمام تازه گرون خریدی بدت نمیاد گرون شه
بیکار: 1393/3/2512:27:45،
82
34
همین که آپشن ها اجباری نباشه هر ماشینی رو میشه 5 تا 6 میلیون ارزونتر خرید
mamad: 1393/3/2512:50:13،
81
22
شما درست میگی اگه آپشن اجباری نباشه میشه ارزونتر خرید . هیدرولیک رو که اکثرا میخوان واس راحتی بحثش جداس . ولی یه نکته داره ماشین بدون ایربگ راننده وسرنشین پلاک نمیشه ک روی پراید 800+450=1250 هستش .میمونه یورو4 که روی پراید 2200 هست که از سال 92 قرار بود پلاک نشه تمدید شد از 93 قراربود پلاک نشه آخرین مهلت رو دادن تا شهریور93 . حالا اگه فک میکنی تو این مدت میتونیم از فرغون سازا ماشین تحویل بگیریم حتما میتونیم ارزونتر بخریم ! اینا آب تو گوششون نمیره بابا
saman: 1393/3/2500:31:43،
93
39
یه چند روز دیگه صبر کنیم با قیمت بیشتر بخریم
سعید : 1393/3/2505:52:27،
56
59
بعد از یه عمر میخوام پراید بخرم. دوستان عزيز به نظر شما همین امروز بخرم یا چند روز صبر کنم؟
فرزاد: 1393/3/2508:16:42،
94
32
هم ميتوني امروز بخري هم هر روز ديگه اي چون تو ايران حق هميشه با مشتري بدبخت هستش!
مهم اينه كه بخواي با چه قيمتي بخري
اگر گرون ميخواي بخري همين امروز و اگر ميخواي گرونتر و خيلي گرونتر بخري روزاي ديگه داداش
سردرگم: 1393/3/2500:43:02،
58
35
اینا دوباره بازارو کردن مثل سال 91.میخوان ماشیناشونو ندن تو بازار تا به قیمت گرونتر بفروشن.
رامین: 1393/3/2500:46:14،
23
55
فعلا که شورای رقابت خوب خودروسازان ها سرکار گذاشته به اسم 10 درصد افزایش قیمت های جدید از قیمت های قبلی کمتر است
محسن: 1393/3/2500:54:09،
63
26
یعنی می خوام به آقای شیوا بگم ببینم مردش هستی پای حرفت بمونی ..؟
khnv: 1393/3/2500:58:42،
35
38
ما كه تيبا 2 ثبت نام كرديم تحويل اسفند .
ولي هنوز ندادند
بهنام: 1393/3/2501:01:47،
28
63
میدونم همه بهم منفی میدن داداشه من از نظره من خودرو سازان بخورن بهتر از دلالان است برای مثال 405 تک گانه رو تو کارخانه میدن 25800000توما ولی تو قیمته بازار 30 ملییونه از طرفی به جانه خودم این ماشین کلا بیست ملییون بولشه ن 30ملیون. ولی مردمه بیچاره ... چاره ندارن
فرزاد: 1393/3/2508:45:21،
60
26
هیچ فکر کردی چطور ممکنه همون پژو 405 با قیمت 25800000 گیر دلال بیاد ولی گیر مصرف کننده نیاد ؟ هیچ فکر کردی چرا سایت فروششون بعد از نیم ساعت میگه ظرفیت تکمیل شده در حالیکه هیچ مصرف کننده ای نتونسته چیزی بخره ؟
k1: 1393/3/2511:32:07،
33
27
آقا بهنام، دلالهاو واسطه ها در حقیقت عوامل فروش خودروسازها هستند. مصرف کننده واقعی با پول مشخص و ثابت در یک زمان محدود نیاز به خودرو پیدا میکنه ، حالا چطوری میتونه چند ماه صبر کنه (اگه بتونه ثبت نام کنه) تازه به قیمت روز اون موقع کارخونه اونم با تاخیر ماشینشو تحویل بگیره
كمال: 1393/3/2501:02:34،
32
24
فكر كردند دارند ماشين توليد ميكنند
هر چي تصادف هستش با پرايد و پژو هستش تازه دست پيشا گرفتند پس
نيوفتند ، همه كه وضعيت ماليشون خوب نيست همه دوست دارند ماشين داشته باشند
شركتهاي محترم يكم به فكر مردم باشيد
فلک زده : 1393/3/2501:10:33،
51
26
مژده مژده
نام کشور ایران به کشور همیشه نگران تغییر یافت!
دلیلشم که همه میدونیم اونی ک نداره نگرانه اونی که داره نگرانه اونیم که هم داره هم نداره نگرانه دست به دست هم دهیم ملت خود کنیم نگران!!!
منصور: 1393/3/2501:13:18،
53
27
دوستان عزیز ایرانخودرو و سایپا دولتی هستند یعنی فروششون میره تو جیب دولت واقعا انتظار نداشته باشید دولت سود خودشو به خاطر من و شما کم کنه همش فیلمه متاسفانه میخوان ببینن مردم تا چه قیمتی شروع به خرید میکنن
VIPER VENOM: 1393/3/2501:18:59،
32
37
بدون شرح...!!!
.
.
.
.
.
.
.
فدای ذهن خلاقتون بشم.بی زحمت دیگه خودتون حدس بزنین میخواستم چی بگم.فعلا" بعلت خستگی مفرط از خوندن و شنیدن وعده های تکراری کشیدم بیرون با اجازتون...
فرشید: 1393/3/2501:19:36،
38
34
من معتقدم باید از شورای رقابت حمایت کرد..هر چند خودم روزای قبل منتقد این شورا بودم ولی در این شرایط همگی باید حمایتش کنیم.به شرطی که کوتاه نیاد..
محمد : 1393/3/2501:31:27،
49
30
یا امام زمان برس دادمان .فیلم جدید شروع شد قیمتهای جدید بدون آپشنه وای به موقعی که آپشنها اضافه بشه مثلا ماشینی که جا لیوانی داره یک میلیون فرق قیمتشه . الان تو پوسته خودم نمیگنجم
تریدر: 1393/3/2501:35:00،
34
31
گر صبر کنی ز قوره هم خبری نیست.
میثم: 1393/3/2501:49:31،
58
31

قیمت جدید خودرو توسط شورای رقابت اعلام شد کجاش به نفع مصرف کننده است
وطن: 1393/3/2502:35:21،
45
35
تا کی صبر کنن تا اول تیر این چند روز معلوم نیست چه خبر فقط خودرو نیست مردم تو همه چی سردرگم کردین این تیر چه خبره؟
معترض: 1393/3/2502:36:15،
27
32
ایجاد رقابت؟؟؟
مگه شرایط برای رقابت مهیاس که شورای رقابت ایجاد رقابت کنه؟
رقابت یه شرط ساده داره اونم بازار آزاده
بازار خودرو ایران که انحصاریه
از کدوم رقابت حرف میزنن اینا؟
سعید : 1393/3/2502:47:54،
38
27
باور کنید همه ی این حرفا و فرمولا الکیه.

قشنگ مصرف کننده ی بیچاره رو سرکار گذاشتن.

یعنی تو این مملکت کسی نیست که...
بابک: 1393/3/2503:11:26،
64
30
"به نفع مصرف کنندگان " !!!!!!!
بابا دمتون گرم پراید 3.5میلیونی رو به مردم 20 میلیون میندازین بعد دم از نفع میزنین ......!!!
هرروز یه سناریو ترتیب میدین برا سرگرم کردن مردم ............
جام جهانی 2014 : 1393/3/2503:14:22،
30
29
ساعت 3:15 بامداد
ایتالیا دروازه انگلیس رو به توپ بسته
رضا: 1393/3/2503:34:55،
28
35
شورای رقابت کشکه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فلیپو اینزاگی: 1393/3/2503:35:37،
32
74
شورای رقابت برنده میشه +
میبازه از فرغون سازا _
علی: 1393/3/2504:30:00،
31
23
دو میلیون یا 5 میلیون ارزونتر دردی از مردم دوا نمیکنه
همه دستشون تو یه کاسست
علی: 1393/3/2505:06:28،
29
35
مگه ماشین ارزون شده که میگه مشتریان چند روز دیگه صبر کنن؟!!
محسن: 1393/3/2506:55:12،
35
34
چند روز ..! باید میگفتی مشتریان فقط صبر کنن انشاا... ریس بعدی بیاد یه چند سال دیگه شاید
فرشیدم: 1393/3/2507:27:28،
30
29
ایران جیب اینقد تبلیغ بیخود نکن ، این خبرای بی سر و ته رو نزار
ایران جیب مردم رو بیخودی امیدوار نکن ( اینو خودتم خوووووب میدونی) !!!!

از همون اول معلوم بود این قیمتا بدون اپشن هست ، پس بازم گرون شده الان بحث رو اینه که بیشتر گرون شه
اونایی که میگین از شورا حمایت کنین ، رو چه حسابی؟ فک میکنی داره با من و تویه؟ دیدی میگن قیمت خامه پس بخیرید که ارزوش به دلتون نمونه
فرشیدم: 1393/3/2507:28:52،
27
32
بابک پراید با 3.5 میلیون درست نمیشه اقای امامی یه حرفی زد تو نگو بهت میخندن !
کوکو: 1393/3/2507:32:47،
34
38
من نتیجه کار رو خیلی واح بگم؟؟

کارخونه تولیدش رو پایین میاره ماشین کم میشه.

بازار منفجر میشه.

مورد داریم یارو پژو پارس رو 46 تومن پول داده به نظرت میاد 1 سال کار کردش رو 25 بفروشه؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
آتیلا: 1393/3/2509:57:34،
32
25
آره میده . مورد داریم یارو 1500000 پول سکه داده اومده 920 فروخته
محمد: 1393/3/2507:36:22،
54
42
منم کشیدم بیرون همین امروز میرم بخرم
کوکو: 1393/3/2508:08:38،
53
27
دوستانی که 2 زار پول دستشونه و میگن تحریم و تحریم.

بدوید بخرید که همین شماها فردا میشید حامی درجه 1 گرونی ماشین.ببخشید 2 رنگ تر از خود مردم باز خودشونن.
شاید سایت ایران خودرو و سایپا با اون سرعتی که خودشون میگن پر نشه.ولی کمتر از اون هم نیست.
ناشناس: 1393/3/2508:45:59،
34
32
هیچی درست نمیشه؛فقط ماشین بیرون نمیدن بعدش قیمت بازار بالا میره بعدش شورای رقابت میگه ببخشیدقیمتهابا افزایش تغییرمیدیم فقط ماشین بدین؛
این رویه قبلا تجربش بوده
soroush: 1393/3/2509:00:09،
70
41
مسخره است 206 صندوقدار 500/28 قیمت گذاری شده با 500/7 میلیون کاهش قیمت نسبت به قیمت کارخانه بعد رانا که همون 206 صندوقداره چراغهاشو عوض کردن و تهویه هوشمند هم نداره 32 میلیون با 1 میلیون افزایش قیمت نسبت به کارخانه از همین ها ممیشه فهمید این فرمول کشکه و مسخره بعضی خودرو ها افزایش قیمت دارن نسبت به قیمت الان بعضی ها چند میلیونی کاهش
مسعود: 1393/3/2509:19:52،
36
39
اگه توجه داشته باشین میگه این قیمت خامه یعنی پژو پارس ۲۹قیمت زدن با ۸٪مالیات افزوده ویورو ۴وشماره گذاری وبیمه وایربگ و......میشه ۳۵م خدارحم کنه بازار ازاد چند میشه؟
سجاد: 1393/3/2510:18:23،
31
42
اگه واقعا تحریم کنیم مطمئنا دولت هم که باشه مجبوره که قیمتهارو پایین بیاره
این حرفها چیه که دولت پشتشه خب باشه ولی دولت اصلی خود ما مردمیم و اتحاد ما میتونه همه چیزو تعیین کنه
کوکو: 1393/3/2511:18:08،
24
34
آتیلا جون سکه ها رو 920 بده تو بری بخری بعدش باز 1.5 بفروشی.اگه کسی رو اینجا داریم که خوش باوره حاضرم قسم بخورم اینایی که میگن ارزونی بشه از دلال هم دلال ترن.میخوان ارزون بخرن گرون بفروشن.
محمد: 1393/3/2511:33:02،
26
30
آقاي شيوا بقيه پولمو از كي بگيرم پارسال 206 خريدم 36 تومن؟ آدرس بده كجا بيام ؟ مسخره كردين مردمو يه شبه 10 ميليون ضضر زدي به من كارمند. همه ماشيناي ديگه رو عرضه دارين بيارين پايين كه بيشتر از اين بي عدالتي نشه
محمد: 1393/3/2511:35:13،
73
28
آخه يكي بگه رانارو چرا پايين نياوردي مرد حسابي اگه راست ميگين؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مارو بازي دادين
مريم: 1393/3/2511:47:16،
37
29
آقاي شيوا يه شبه ده تومن به خيليا ضرر زدي به همه اونايي كه 206 دادين 36 تومن بايد مابه التفاوتشو بدين. كجا بايد پيگيري كنم؟ چرا قيمت بقيه ماشينارو پايين نياوردين؟ لطفا راهنمايي كنيد
206: 1393/3/2511:57:45،
31
44
حتي اسفندپارسال 206 دادين 36 . الان مابه الفاوتشو از كي بايد بگيريم؟؟ بازم بي عدالتي؟ همه ماشينارو پس ارزون كنيد
206: 1393/3/2512:08:40،
46
89
كجا برم مابه التفاوت پولمو بگيرم؟ كسي آدرس خونه شيوا رو داره؟
ملك: 1393/3/2513:09:58،
66
58
اينقدر فرغون فرغون ميكنيد. يه نگاهتو خيابون بياندازيد تو فك وفاميل نگاه كنيد يعني همه ماشين زير پاشون فرغونه. جرات داريد بهشون يگيد فرغون سوار.
بجاي اين شعار دادنها فكر اساسي كنيد. ماشين پايين بيا نيست حالا فكر كن اصلا 2-3 تومن ارزون بشه به قيمت قبل كه برنميگرده توقع نداري كه فردا شورا جان بياد اعلام كنه پرشيا 16 ميليون. اگر خريداريد بسم ا... . ضمنا انواع حواله و خودرو صفر موجود است.
رضا : 1393/3/2515:03:02،
33
23
والا اینا دو سال دارن میگن امروز قیمت مشخص میشه فردا قیمت مشخص میشه متاسفانه هیچ اتفاق مثبتی هم نمیوفته پس نتیجه میگیریم همه ملت سر کارن
محمد: 1393/3/2518:58:52،
51
31
ما از عقل میگوییم، حرف دل باشد برای بعد!!!! با زلزله تهران موافقم. بزرگی این زلزله حتما شرایط و ظلم نظام سرمایه داری پر از رانت و مافیا در ایران را تغییر خواهد داد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار