کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اصلاح اطلاعات یارانه‌بگیران محدودیت زمانی ندارد

کدخبر:۴۹۳۵شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۲:۰۷۲۹۲۱ بازدید

امروزه متاسفانه دریافت یارانه به یک فرهنگ تبدیل شده و حتی افرادی که توانایی مالی هم دارند در طرح خوداظهاري دولت يازدهم حاضر به انصراف ...

امروزه متاسفانه دریافت یارانه به یک فرهنگ تبدیل شده و حتی افرادی که توانایی مالی هم دارند در طرح خوداظهاري دولت يازدهم حاضر به انصراف از دریافت یارانه نقدی نشدند و تعداد انصراف‌دهندگان در اين طرح خیلی کم بود که آن هم مربوط می‌شد به خانواده مدیران در رده‌های مختلف مدیریتی که به هر حال تعداد انصراف‌دهندگان رقم قابل‌توجهی نبود. چنانچه با يك آسیب‌شناسی به گذشته برگردیم شاهد خواهيم بود که دریافت یارانه نقدی به یک فرهنگ تبدیل شده است .مردم در دولت گذشته با اجرای قانون هدفمندی به جای اینکه شاهد رونق اقتصادی باشند به عکس شاهد رکود بودند که این خود باعث بی‌اعتمادی به دولت در دوره گذشته گردید و هر روز علاقه‌مندی مردم به دریافت یارانه بیشتر شد تا مبادا آن‌را ازدست دهند. اما امروز باید ما بپذیریم که یارانه‌های نقدی اگر به سمت تولید و بنگاه‌های اقتصادی تزریق شود، مطمئنا سودی که نصیب مردم می‌شود بیشتر از آن سودی است که از دریافت یارانه نقدی می‌برند. دولت یازدهم بایک چالشی که از قبل برایش به یادگار مانده روبه‌رو شده ودر این ثبت‌نام صرف‌نظر از ميزان انصراف‌دهندگان آزمون خوبی برای دولت بود. یعنی دولت می‌تواند امیدوار باشد که در آینده با اطمینان دادن به مردم طرح‌های این چنینی را به مرحله اجرا گذارد و امید داشته باشد تا در طی سال مردم انصراف دهند و درآمد حاصله از انصراف را به سمت تولید سوق دهد. به نظر مي‌رسد چنانچه مردم مطمئن باشند كه امکانات بهداشتی و درمانی‌شان در سطح منطقه و کشور به‌صورت چشمگیر درحال رشد است، علاقه‌مند به همكاري بيشتر با دولت مي‌شوند.

پازل هدفمندي

وظیفه ذاتی دولت متعادل نگه داشتن بازار و تنظیم عرضه و تقاضا و کنترل تورم است و این بدان معنا نیست که نسبت به هدفمندی و یارانه‌ها کم‌توجه باشد و یا هرطور که مایل بود انجام دهد. مردم از دولت انتظاردارند اجرای هدفمندی یارانه‌ها را درست انجام دهد چراکه اجرای هدفمندی مثل پازل است و هر کجای آن که حذف شود اثر خوبی برجا نخواهد گذارد، همانطور که در گذشته هم آنچه قانونگذار مصوب کرده بود، اجرا نشد و شاهد خروجی خسارت‌باری بوديم. شايد اگر در اين دوره دولت از دهک‌های پایین شروع مي كرد و یارانه نقدی را به افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کشاورزان و گارگران مي‌داد بهتر بود چراكه در اين صورت دهک‌های بالا به خودی خود باقی می‌ماندند. فراموش نكنيم عده‌ای به این یارانه نقدی شدیدا نیازمند هستند و در مقابل کسانی هستند که این رقم اصلا نقشی در زندگی آنها ندارد و دولت تنها با داشتن یک بانک اطلاعاتی دقیق مي‌تواند درجهت محرومیت‌زدایی گام بردارد و وقتی که این بانک را ندارید این پول به‌جای اینکه در زیرساخت‌ها استفاده شود به حساب عده‌ای می‌رود که اصلا به این پول نیاز ندارند. گفتني است دراجراي فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به دولت اجازه داده شد که برای افزایش درآمد‌هایش بتواند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد و اين امر از اسفندماه گذشته با گران‌شدن برق آغاز و در ابتداي ارديبهشت امسال با افزايش قيمت بنزين پايان يافت.

اصلاح اطلاعات يارانه‌اي

بنابراعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، هموطنانی که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها ثبت‌نام نموده و به دلیل یکی از وقایع چهارگانه تولد، فوت، ازدواج و طلاق متقاضی دریافت این تغییرات در سامانه رفاهی به نشانی www.refahi.ir بودند توانستند از روز چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه 93 ضمن در دست داشتن اسناد و مدارک معتبر با مراجعه به دفاتر پلیس به‌علاوه 10نسبت به ثبت تغییرات مزبور اقدام کنند.همچنین آن دسته از هموطنانی که به دلایل مختلف از جمله محجوریت، فقدان سرپرست، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و غیره... متقاضی تغییر سرپرست خانوار خود جهت ادامه دریافت یارانه نقدی هستند، نیز می‌توانند پس از مراجعه به فرمانداری محل سکونت خود و طی مراحل قانونی نسبت به تغییر سرپرست خانوار در دفاتر پلیس بعلاوه 10 اقدام کنند. طبق تصمیم مسئولان فقط کسانی که به علت تولد، فوت، ازدواج و طلاق نتوانسته بودند در موعد مقرر در سایت رفاهی ثبت‌نام کنند، باید به مراکز پلیس + 10 بروند و کسانی که در وارد‌کردن اطلاعات اقتصادی خود اشتباه کرده‌اند و قصد ویرایش دارند هنوز نمی‌توانند اقدام به این کار کنند. این درحالی است که پيشترنرگس نجفی، سخنگوی سازمان هدفمندی در اواخر فروردین‌ماه درباره زمان ویرایش اطلاعات اشتباه ثبت شده ثبت‌نام کنندگان گفته بود: «بررسی ما نشان می‌دهد تعداد اشتباهات و خطاهای انجام شده در زمان ثبت‌نام بسیار اندک است. از این‌رو تاکنون تصمیم جدی برای اختصاص مهلتی برای ویرایش اطلاعات گرفته نشده است. برای اینکه خیال مردم درباره تصحیح خطای احتمالی راحت باشد، مطمئن باشند که سازمان هدفمندی یارانه‌ها بزودی درباره تخصیص زمانی به‌منظور رفع اشتباهات تصمیم‌گیری می‌کند که در اینباره نیز در آینده‌ای نزدیک اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.» اكنون حدود یک ماه از این وعده سخنگوی سازمان هدفمندی می‌گذرد.

تغيير مستمر

سخنگوی سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها، گفت: اصلاح اطلاعات یارانه‌بگیران که از روز چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه آغاز شده، محدودیت زمانی ندارد و به‌صورت مستمر انجام می‌شود. نرگس نجفی روز جمعه در گفت‌وگو ایرنا، افزود: افرادی که به‌واسطه یکی از تغییرات ازدواج یا طلاق و یا تغییر سرپرست، به عنوان سرپرست جدید در مراکز پلیس+10 ثبت نام می‌کنند، باید جهت ثبت شماره حساب خود به یکی از شعب بانک متبوع نیز مراجعه نمایند. وی با بیان آنکه، وقایع حیاتی همواره و بطور مستمر در طی زمان برای خانوارهای مختلف بروز می‌کند، اصلاح اطلاعات قبلی خانوارها نیز در نتیجه وقایع مزبور باید به طور مستمر تغییرپذیرد، گفت: از این رو سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به‌منظور تامین شرایط مطلوب برای متقاضیان، مکانیزم ثبت تغییرات مزبور را طوری طراحی کرده که امکان ثبت این‌گونه تغییرات از 31 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به بعد به‌طور مستمر امکان‌پذیر خواهد بود. نجفی تاکید کرد: هیچ‌گونه جای نگرانی مبنی بر وجود محدودیت زمانی برای ثبت تغییرات مزبور در سامانه refahi.ir برای خانوارهای مربوطه وجود ندارد، ضمن آنکه تنها مرجع ثبت این تغییرات در اطلاعات ثبت شده قبلی خانوارها، مراکز پلیس+10 در سراسر کشور می‌باشد.

خانوارهای جدید شماره حسابشان را برای دریافت یارانه به بانک اعلام کنند

سخنگوی سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها درباره شماره حساب برای واریز یارانه خانوارهای جدید نیز اظهار کرد: افرادی که به‌واسطه ازدواج یا طلاق، اطلاعاتشان را با مراجعه به مراکز پلیس+10 اعلام و از زیرمجموعه خانوار قبلی خود جدا و در قالب خانوار جدیدی ثبت می‌کنند، می‌توانند بلافاصله پس از اقدام فوق، با مراجعه به یکی از شعب بانکی که می‌خواهند حساب یارانه ای در آن داشته باشند، نسبت به ثبت شماره حساب سرپرست خانوار جدید در سامانه اقدام نمایند. وی تاکید کرد: بدیهی است در صورت عدم ثبت شماره حساب در بانک مربوطه، امکان پرداخت یارانه میسر نمی‌باشد. نجفی گفت: تغییر سرپرست در موارد مربوط به خانوارهای بدسرپرست، کفالت، حضانت، قیمومیت و مواردی از این قبیل، کمافی‌السابق در کلیه فرمانداری‌های سراسر کشور انجام می‌شود و فرمانداری‌ها پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه، در صورت تائید، سرپرست جدید خانوار را به همراه نامه رسمی فرمانداری به دفاتر پلیس+10 جهت اعمال تغییر سرپرست معرفی می‌کنند. 

پرداخت یارانه مرحله بعد منوط به مراجعه به بانک 

وی در پاسخ به این پرسش که خانوارها بلافاصله پس از اصلاح اطلاعات مشمول دریافت یارانه می‌شوند یا خیر، گفت: پرداخت یارانه مرحله بعد به سرپرست خانوارهای جدیدی که به‌واسطه ازدواج، طلاق و یا تغییر سرپرست ایجاد و ثبت شده‌اند، منوط به اعلام و ثبت شماره حساب مربوطه سرپرست خانوار جدید در یکی از شعب بانک متبوع است.

15 ميليون يارانه‌بگير

هفته گذشته نيز رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: از نظر ما فقط 15 میلیون نفر در کشور شرایط دریافت یارانه نقدی را دارند و اصرار دولت برای پرداخت یارانه نقدی به همه مردم منطقی نیست. اسدا... عسگراولادی ضمن ابراز نگرانی از احتمال افزایش نرخ تورم گفت: دولت تصمیم دارد نرخ تورم را در سال‌جاری به 25 درصد برساند اما با سیاست‌هایی که درحال حاضر اتخاذ کرده بعید است به این هدف برسد. او ادامه داد: پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی از سوی دولت به همه مردم باید هر چه سریع‌تر متوقف شود، وگرنه افزایش نقدینگی در بخش‌های غیر تولیدی تورم‌زاست. در فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها این نگرانی وجود دارد که نرخ تورم حتی به 30 درصد هم برسد. ما هر آنچه لازم بود برای بهبودهای اقتصاد کشور به دولت گفته‌ایم. حال این که دولت اصرار دارد به همه مردم یارانه دهد دیگر جای حرفی برای ما باقی نمی‌گذارد.او در پایان با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی باید در سال‌جاری متوقف شود، گفت:‌ در غیر این‌صورت هدفگذاری‌ها برای کاهش نرخ تورم تا 25 درصد محقق نمی‌شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کوکو: 1393/3/308:54:06،
40
123
من اخبار رو تا انتها نمیخونم.ولی ظاهرا ملت یه چیزی هم بدهکار شدن.میدونی از چی ناراحت میشم.اینکه یارانه بهونه ای بود فقط واسه گرون کردن.یعنی همه چیز رو نرم نرم و در عین حال به زور به مردم القا میکنن.تا میبینن یه ذره اوضاع داره خوب میشه در جا یه حالی به این ملت میدن.
رضا: 1393/3/309:00:03،
36
23
تمام هم و غم دولت یازدهم شده 45 هزار تومان پول که اونم نمیدونه به کی باید بده به کی نباید بده!
مسعود: 1393/3/309:21:46،
32
27
جناب عسگر اولادی بجای نقشه و نظر برا چندر قاز یارانه مردم اگه دلشون واسه اقتصاد مملکت سوخته اون ثروت مولتی میلیاردی خودشونو که با غارت و چپاول بیت المال بدست اوردن /یک مقداریشو به دولت ببخشند تا صرف رونق اقتصادی کنه. متاسفم برای ملتی که روز به روز بیشتر بهش حمله میشه...
حسن: 1393/3/309:34:14،
38
17
دوستان سلام ایا کسی ادرس سایت تحلیلی مثل ایران جیب که نظرات رو تقریبا بدون سانسور بذاره سراغ داره

melvin: 1393/3/314:41:40،
19
23
تو ایران دنبالش نگرد برادر.....گشتم نبود نگرد نیست
حق پناه: 1393/3/310:14:59،
16
21
چه دولتی" فقط تلاش میکندپول نفت راازسفره ها بگیرد تا کسی نگویدبوی نفت سرسفره ها ملت رامریض میکند.!!چه دولتی.....
Z: 1393/3/310:55:49،
18
21
یعنی میشه یک هفته بگذره و ما خبری از یارانه نقدی نشنویم؟
یعنی میشه؟
sh-p: 1393/3/312:41:39،
33
42
اسدالله عسگراولادی خودش داره یارانه میگیره. اونوقت به مردم میگه یارانه نگیرید.
به نظر من کسی که ازدواج میکنه با وجود این نرخ تورم علاوه بر یارانه نقدی باید دولت بیاد بهش یه وام بلاعوض برای شروع زندگی مشترک پرداخت کنه. یه وام بده بدون بهره.
کارمند: 1393/3/314:09:19،
29
22
من فکرمیکنم اقای عسگر اولادی بیشتر بفکر منافع جناحی خودش است .تاریخ گواه است که ایشان اساسا"مردم رانمیشناسندبلکه مردم برای ایشان ابزارتامین منافع است.
حقوق بگير: 1393/3/314:37:02،
22
21
دولت بايد
1_ 100 هزار ميليارد طلبشو از بدهكاران بانكي بگيرد
2_ از وجوهات مردمي نزد علما، استان قدس،نهادهاي متمول خيرخواه مردم و سرمايداران سرسپرده نظير آقايان عسگراولادي قرض بگيرد.
3_ مبالغ فوق را با درستكاري صرف توسعه اقتصلدي و بهبود زندگي مردم همين كشور ( نه عراق و سوريه و لبنان و غزه و آفريقا و... ) كند.
4_ بعد از جلب اعتماد و كسب مقبوليت و مشروعيت در بين آحاد جامعه ، مردم خودشان از يارانه انصراف خواهند داد.
حقوق بگير: 1393/3/314:47:30،
21
30
دولت و نظام هم اكنون
1_ بدهكاران دانه درشت و رانت خواران و زالو صفتان را آزاد گذاشته
2_ انرژي و سوخت را به بهانه قيمت جهاني گران ميكنه كه تورم با شيب ملايم داشته باشيم
3_ مانع كاهش قيمت ارز و افزايش ارزش پول ملي ميشه كه شيب تورم كم نشه و حفظ بشه و امثال آقاي عسگراولادي با شيب تند ضرر نكنند و در ضمن اثرات افزايش قيمت سوخت و انرژي در مقايسه با قيمت جهاني هم خنثي بشه
حقوق بگير: 1393/3/314:48:15،
22
25
ادامه
4_ براي كاهش تورم از طريق علما و فضلا و تجار و وزرا و اعيان و اشراف از مردم ميخواد كه يارانه نگيرند.
براي همين هست كه نتيجه نمي گيرند.
مظلوم: 1393/3/317:30:02،
19
28
واقعاً كه زرنگيد!!
موقع راي دادن از همه دعوت ميكنيد بعد يارانه اي كه متعلق به همه ملت ايرانه ميگيد بيا انصراف بده بعدشم قيمت همه چيزو بالا ميبريد؟؟؟!!!!!!!!!!!!
مصطفى پژوفر: 1393/3/319:24:11،
27
29
تعداد قابل توجهى از جمعيت كشور بعلل مختلف از جمله بيمارى مسافرت و......نتوانستند براى دريافت يارانه ثبت نام كنند. لذا مسؤلين اينقبيل افراد را دررديف انصراف دهندگان قلمداد ميكنند. اصلح است فرصتى به اينقبيل افراد محروم شده از حق خود داده شود.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار