کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جدیدترین جدول رده بندی کیفی خودروهای داخلی + جزئیات

کدخبر:۴۸۳۲یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۴:۰۵۱۴۶۱۳ بازدید

جدیدترین گزارش و جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در حالی با صدرنشینی دوباره مگان همراه شد که خودروهایی مانند نیسان تیانا و سوزوکی گرند ویتارا در این جدول جایی ندارند.
جدیدترین جدول رده بندی کیفی خودروهای داخلی + جزئیات

در این گزارش که به فروردین‌ماه امسال مربوط می‌شود و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران آن را تهیه کرده، 17 خودرو سواری تولید داخلی مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و از این جمع، 14 مدل در گروه «خیلی خوب» و سه مدل نیز در دسته «خوب» جای دارند.

17 خودرو موردنظر در همان معیارهای قبلی؛ یعنی «سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان»، «سیستم موتور و انتقال قدرت»، «ترمز»، «نفوذ آب»، «صداهای غیرعادی»، «رنگ»، «بدنه»، «تزئینات داخلی و خارجی» و «تجهیزات الکتریکی» مورد بررسی کیفی قرار گرفته و در این بین، مگان بهترین کیفیت را به‌دست آورده و ام‌وی‌ام مدل 110 نیز لقب کم‌کیفیت‌ترین خودرو را به خود اختصاص داده است. 
موضوع عجیب در گزارش کیفی فروردین‌ماه، ممانعت سایپا از نمونه برداری برخی محصولاتش، توسط شرکت بازرسی است. بنابر اعلام شرکت بازرسی، خودروهای سایپا X131، سایپا X132 و تیبا به دلیل ممانعت از انجام نمونه برداری و ارزشیابی کیفی خودرو، از نظر عیوب ایمنی، مهم و اساسی و سطح کیفی خودرو، وضعیت نامعلومی دارند.سایپا در شرایطی اجازه بررسی کیفی این سه محصول خود را نداده که پیش از این تیراژ پایین و عدم تولید، سبب می‌شد برخی خودروها در لیست ارزشیابی کیفی قرار نگیرند. این اقدام سایپا در حالی است که گزارش کیفی ماهانه شرکت بازرسی، تنها معیار موجود برای بررسی کیفی خودروهای داخلی است و طبعا مردم برای اطلاع از سطح کیفی خودروها، به آمارهای مذکور مراجعه می‌کنند.

نبود سه محصول موردنظر سایپا در جدول کیفی، اما در کل اثر مثبتی روی میانگین کیفی خودروهای داخلی گذاشته، به‌نحوی‌که عدم ارائه آمار توليد جهت ارزشيابي محصولات، توسط دو شركت سايپا و سايپا كاشان، سبب کم شدن متوسط نمره منفی خودروهای داخلی شده است. در واقع به دليل خارج شدن سه مدل از محصولات سايپا و سايپا كاشان از جدول رده‌بندي كيفي، میانگین نمره منفی خودروها در بخش‌های عيوب فني و عملكردي، تزئينات و مونتاژ و بدنه، به ترتيب 3/9، 10 و 9/11 درصد بهبود را به خود می‌بیند.

پراید X131 و X132 توليدي سايپا در اسفندماه 92 در رده‌هاي پايين جدول رده‌بندي كيفي قرار گرفته بودند و حالا نبودشان به رشد میانگین کیفی خودروهای سواری کشور در فروردین‌ماه کمک کرده است. اما در بخش عيوب فني و عملكردي، خودروهاي MVM530 و سایپا X131 پارس‌خودرو و در بخش تزئينات و مونتاژ، خودروهاي پژو 405، MVM110 و MVM315 و در بخش بدنه هم خودروهاي سایپا X131 پارس‌خودرو و MVM110 بيشترين نمرات منفي را كسب کرده‌اند. 

در بخش رنگ نیز میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل 6/26 درصد تنزل یافته که بیشتر مربوط به افزايش نمره منفی خودروهای توليدي شركت مديران خودرو (تولید کننده محصولات ام‌وی‌ام) است. همچنین خودروهای لیفان X60، MVM110 و MVMX33 بيشترين نمرات منفي را در بخش رنگ به‌دست آورده‌اند. در حالت کلی نیز ميانگين نمره منفي خودروهاي سواري کشور در فروردین‌ماه و نسبت به اسفند سال گذشته، 7/5 درصد رشد و بهبود را به خود می‌بیند.در بین 17 خودرو تحت بررسی، پژو 206 بیشترین درصد بهبود را داشته و و ام‌وي‌ام مدل 315 نیز رکورددار نزول کیفی به‌شمار می‌رود. 

 صدرنشینی رنویی‌ها

اما به سراغ رده‌بندی کیفی خودروها در فروردین‌ماه برویم و ببینیم 17 خودرو تحت ارزیابی در چه جایگاهی قرار گرفته و نقاط ضعف و و قوت شان به کدام معیارها مربوط می‌شود. طبق گزارش اعلامی، رده‌های اول تا سوم جدول کیفی فروردین‌ماه به محصولات تولیدی رنو در ایران اختصاص دارد، به‌نحوی‌که مگان اول است و پارس‌تندر و تندر پارس‌خودرو نیز در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.مگان در سه معیار بدنه، رنگ، تزئینات داخلی و خارجی نمره منفی به‌دست آورده و بیشترین آن به بدنه مربوط می‌شود. پارس‌تندر هم که پشت سر مگان قرار گرفته، دقیقا در همین معیارها نمره منفی به خود می‌بیند و بیشترین نمره منفی آن نیز با بدنه‌اش در ارتباط است. همچنین تندر-90 پارس‌خودرو نیز هرچند در سه معیار بدنه و رنگ و تزئینات، نمره منفی دارد، اما بیشترین آن مشترکا به رنگ و تزئینات مربوط می‌شود. 

تندر پارس‌خودرو برای دومین ماه متوالی است که همتای ایران خودرویی‌اش را در کنار خود نمی‌بیند و این موضوع احتمالا با کاهش تولید تندر-90 در ایران خودرو در ارتباط است. ایران خودرو اگرچه تندرش را در جدول کیفی فروردین‌ماه ندارد، اما سه محصولش توانسته‌اند رده‌های چهارم تا ششم جدول را به خود اختصاص دهند.

در این بین، پژو 206‌هاچ بک توانسته بهترین کیفیت را به‌دست بیاورد، هرچند فقط در سیستم موتور و نفوذ آب، نمره منفی ندارد. بیشترین نمره منفی پژو 206‌هاچ بک در بخش تجهیزات الکتریکی به‌دست آمده و این در شرایطی است که بالاترین نمره منفی مدل صندوق دار آن به تزئینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. 206 صندوقدار که رده پنجم جدول کیفی را داراست، به جز سیستم موتور و نفوذ آب، در باقی معیارها نمره منفی به‌دست آورده است. رانا هم که یک رده پس از 206 صندوقدار قرار گرفته، فقط در نفوذ آب و ترمز نمره منفی ندارد و نقطه ضعف اصلی‌اش به رنگ آن مربوط می‌شود؛ در واقع رانا بالاترین نمره منفی خود را در معیار رنگ به‌دست آورده است. 

 بهترین چینی

جدول کیفی فروردین‌ماه اما شش خودرو چینی را نیز در خود جای داده و این در شرایطی است که «جک» (J5) توانسته حايز بهترین کیفیت شود و ام‌وی‌ام مدل 110 نیز کمترین سطح کیفی را داراست. 
بر این اساس، جک که پس از رانا در رده هفتم جدول نشسته، به جز سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی، صداهای غیرعادی و نفوذ آب، در سایر معیارها نمره منفی به‌دست آورده و بیشترین آن به بخش بدنه مربوط می‌شود. لیفان X60 نیز که یک رده پس از جک قرار دارد، به جز سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب، در دیگر معیارها حائز نمره منفی شده است. لیفان اصلی‌ترین نقاط ضعف خود را در معیارهای بدنه و رنگ به خود می‌بیند.

به جز لیفان و جک که اوضاع کیفی نسبتا خوبی دارند، چهار چینی دیگر جدول نتوانسته‌اند نظر مثبت کارشناسان کیفی را تامین کنند و از همین رو در رده‌های انتهایی جدول رده‌بندی جای گرفته‌اند. در این بین، ام‌وی‌ام مدل 530 در رده سیزدهم قرار گرفته و به جز سیستم تعلیق و صداهای غیرعادی و نفوذ آب، در سایر معیارها نمره منفی دارد و بیشترین آن نیز به تجهیزات الکتریکی‌اش مربوط می‌شود.ام‌وی‌ام مدل 315 نیز که یک رده پس از مدل 530 قرار گرفته، فقط در سیستم تعلیق و نفوذ آب نمره منفی ندارد و نقطه ضعف اصلی‌اش در تزئینات داخلی و خارجی است. 

مدل شاسی بلند ام‌وی‌ام نیز که پانزدهمین عضو جدول کیفی فروردین‌ماه به‌شمار می‌رود، در چهار معیار سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی، نفوذ آب و صداهای غیر عادی نمره منفی به خود نمی‌بیند. این خودرو که X33 نام دارد، بیشترین نمره منفی‌اش را در تزئینات داخلی و خارجی به‌دست آورده است.

دیگر مدل MVM یعنی مدل 110 نیز که آخرین عضو جدول کیفی به حساب می‌آید، وضع مشابهی دارد، به‌نحوی‌که در همان معیارهای X33، نمره منفی به‌دست آورده و اتفاقا بیشترین آن نیز به بخش تزئینات مربوط می‌شود.از چینی‌ها بگذریم و به میانه‌های جدول برویم، جایی که پژو پارس، پژو 405‌ و سمند رده‌های نهم تا دوازدهم را به خود اختصاص داده‌اند. 

در این بین، پژو پارس تولید خراسان توانسته بهترین کیفیت را به‌دست آورده و در سه معیار تجهیزات الکتریکی، ترمز و نفوذ آب نمره منفی ندارد. بیشترین امتیاز منفی‌ پارس نیز در بخش تزئینات داخلی و خارجی به‌دست آمده است. پژو 405 تولید تهران نیز که پشت سر پارس قرار دارد، در معیارهای سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب، نمره منفی ندارد و نقطه ضعف اصلی‌اش به تزئینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. سمند نیز که یک رده بعد از 405 ایستاده، در ترمز و نفوذ آب هیچ عیبی ندارد و بیشترین نمره منفی‌اش با تزئینات در ارتباط است. 

همچنین پژو 405 تولید خراسان هم که دوازدهمین عضو جدول به حساب می‌آید، در تعلیق و تجهیزات الکتریکی و ترمز و نفوذ آب نمره منفی به خود نمی‌بیند و نقطه ضعف اصلی آن نیز به تزئینات مربوط می‌شود. اما هرچند سایپا اجازه بررسی کیفی سه محصول خود را نداده، اما جدول رده‌بندی فروردین‌ماه یک پراید به نام X131 را ميهمان خود می‌بیند، خودرویی که جایگاه یکی به آخر را در اختیار دارد. این خودرو فقط در بخش ترمز نمره منفی کسب نکرده و نقطه ضعف اصلی آن نیز به بدنه‌اش مربوط می‌شود. 


بلیط هواپیمادیدگاه ها

شهاب: 1393/2/2807:41:20،
85
32
ماشين هاي اروپايي اول هستند
ماشين هاي آشغال خودشون آخرن
اين تفاوت كيفيت را نشان ميده . سايپا ايرانخودرو بايد جاشونو بدن به خارجي ها
بهنام: 1393/2/2809:36:35،
64
47
جالبه جک بعد رانا قرار گرفته
من این ماشین رو تازه گرفتم جک اتومات با این قیمت کجا رانا کجا
حالا اینا هم دلشون اینجوری خوشه دیگه
دوستان این ماشین رو یکبار از نزدیک ببینید بعد نظر منفی بدید
ال لگن: 1393/2/2810:31:22،
63
40
خداروشکر تندر ایران خودرو در جدول جایی نداره. چون تولیدش از سال 92 متوقف شد
علیرضا: 1393/2/2810:35:23،
45
43
آقا بهنام شما خودت رو ناراحت نکن همه براشون روشنه رانا یه پروژه شکست خوردست
اینا فقط رانا رو زدن چون با وجود کارشناسان پژو رو خط تولید 206 صندوق دار هر کاری نمیتونستن انجام بدن
مبارک ماشینت باشه جدیدا همه جا حرفش هست منم دیدمش انصافا قشنگه
ال لگن 2: 1393/2/2810:49:43،
41
43
من نمیدونم این ملت داچیا بخر چرا یه مقدار فکر نمیکنن آخه کافیه نسبت عرض به ارتفاع این ماشین رو با استانداردهای جهانی در نظر بگیرن..
رومانی ورشکسته حالا داره تو ایران تولید میشه ، قبول دندش نرم جا میره ولی آخه کی 49 پول اتوماتش رو میده
بهنام: 1393/2/2811:21:41،
52
27
آقای علیرضا ممنون از شما
هم بابت تبریک هم اینکه نظرتون کاملا در رابطه با رانا درسته
به قول یکی از دوستان کافیه یه ماشین بهتر بخواد هم رده قیمتای ماشینای خودشون باشه سریع میخوان خرابش کنن
گناه جک اتوماتم اینه قیمتش نزدیک ال نود اتوماته حالا میارنش زیر رانا تو رده بندی
Sali: 1393/2/2811:56:15،
56
43
تو وضع موجود فقط ال90
واقعا با کیفیته
واقعا از این اشغالای ایرانخودرو خیلی سره
حالا شمایی که مث من ال90ندارین هی منفی بدین
ولی با منفی دادن چیزی از ال90 کم نمیشه
ادم باید واقعیت پذیر باشه...
نه از رو عقده منفی بده
در پاسخ به ال لگن: 1393/2/2821:29:20،
50
22
جناب ال لگن 1-داچیا امتیاز لوگان (ال 90)را چندین سال است رنو فانسه خریده است 2- داچیا در حال حاضر یکی از پر فروش ترین خودرو سازان شرق اروپا است 3- اگر تندر اتوماتیک 49 میلیون گران است شما نخرید 4- لطفا اگر اطلاعات فنی هم ندارید اظهار نظر نفرمائید(مثل مصرف صدی 13 ال 90 که قبلا نوشته بودید)
احسان: 1393/2/2909:17:33،
19
22
مگان که کلا خودش باید نمره منفی باشه
مگا: 1393/2/2807:43:48،
85
81
پژويي هاي گرامي
مجددا تسليت ما را پذيرا باشيد .
اميدوارم با انداختن 206 به سطل آشغال خود را از اين سرطان چيني هندي نجات دهيد .
كامران: 1393/2/2807:44:07،
80
49
زنده باد رنو .
محسن: 1393/2/2807:45:32،
46
61
ميگن انقدر كيفيت پژوها پايين اومده كه روغن سوخته رنو ها رو جمع ميكنن ميبرن ايران خودرو ميريزن تو موتور 206 و پارس و 405.
خان: 1393/2/2807:46:51،
70
53
خداييش تو لكنته هاي حالا مگان و تندر حرف اول رو ميزنه .
پژو كه كلا تعطيله ( چين و هند) .
چيني هم كه وللش.
قباد: 1393/2/2808:06:32،
65
43
كلا متاسفم!!
تعرفه صفر واردات: 1393/2/2808:25:49،
54
17
ممانعت سایپا بدلیل لونرفتن تکنولوژی است مثال
سیستم عدم استفاده از کمربند ایمنی :
دراین سیستم پیشرفته بعد از استفاده از کمربند ایمنی هنگام پیاده شدن مسافر از دربهای جلو ؛گیره کمربند بین درب گیرنموده ومانع از بسته شدن درب خودرو می گردد تا بدون عجله با اندکی تامل گیره را آزاد نموده مجددا درب را ببندد تا صبر وتحمل مسافران وراننده بالا رود
حال چگونه سایپا اجازه لورفتن این تکنولوژی را به سازمان استاندارد بدهد؟!!!!
شهریار: 1393/2/2808:29:29،
67
22
حالم از خودم به هم میخوره که تو این مملکت زندگی میکنم و متاسفم که هیچ جا نمی توانم بروم...
EBI: 1393/2/2808:55:39،
39
51
خوب برو کی جلوتو گرفته
سجاد: 1393/2/2809:11:56،
33
36
بیخود بازار گرمی نکنید
این خودروها ارزش ندارن پولمو جایی دیگه سرمایه گذاری میکنم
دوچرخه سوار: 1393/2/2809:39:27،
31
34
حیف جای خالی نیسان تینا اوانته مزدا۳ /پیکان اردی /اردی x /روا /روای سال/وانت پراید/جای همشون خالی.........خودروهای افسانه ای (دنیا)!!!!!!!!!!!!!!!!
پویا: 1393/2/2809:45:40،
55
34
واقعا برای شماهایی که دارین سر رنو و پژو باهم بحث میکنید متاسفم...

چی بگم آخه اگه ماشین سوار میشدید میفهمیدید که نه رنو و نه پژو ماشین حساب نمیشن...
qwe: 1393/2/2810:23:25،
62
36
باشه با ا ا تو ماشین سوار. تو بچه پول دار. اصلا زورو
ولی الان بحث ما یچیز دیگست
علی: 1393/2/2811:05:49،
25
33
مثلا جنابعالی چی چی سوار میشین...اپولو؟
فرشاد: 1394/2/2912:09:03،
41
19
این همه گفتی که بخای بکی ماشین مدل بالا داری.باشه بابا پولدار دیگه همه فهمیدن شما پولدارین پس خواهشا دیگه بین حرف چند نفر نپر
qwe: 1393/2/2810:14:18،
34
21
من دیگه حرفی ندارم!!!!!!
سهیل: 1393/2/2810:34:38،
41
43
حرف مفته من که mvm دارم ، سگش شرف داره به پراید
بعدشم mvm هنوز ماشینیه که تو امریکا و برزیل داره تولید میشه و ملت هم میخرن
رنو: 1393/2/2810:39:27،
43
44
ال 90همه چیش یه طرف گیربکسش یه طرف ...به معنای واقعی نرممههه...دنده عوض کردن باهاش یه لذت خاصی داره
شهیاد: 1393/2/2811:00:00،
48
56
گاری هم فرمونش نرمه! اینم شد دلیل؟! 40 میلیون بدی واسه تابوت بی خاصیت؟! قربون پراید
آرمین: 1393/2/2811:16:10،
58
49
نه پس..میخوای بریم 206 هندی بخریم..؟؟این کشورتادوسال پیش برنج تولیدمی کرد ..الان 206 تولیدمی کنه...خخخ
آرمان: 1393/2/2811:22:18،
52
30
نه دوست عزیز فقط به این دلیل نیس..فرمون نرم وخوش دست،فضای راحت وجادار کابین،صندوق جادار،مصرف کم،رانندگی لذت بخش به گفته خیلیا،اسپورت پذیری عالی،شتابگیری عالی،استفاده ازقطعات باکیفیت،کشش فوق العاده درسربالایی،ایمنی عالی و...بازم بگم؟؟
پاسخ به آرمان/آرمین: 1393/2/2812:41:09،
33
43
نکنه دارید از بنز صحبت میکنید؟! تابوت آهنی هم شد ماشین؟!
حسین: 1393/11/2509:15:55،
16
18
من که ال نود سوار میشم انگار داخل مینی بوس نشستم با اون قیافه و داشبورد مزخرفش - دکمه های داشبوردش و دسته دنده اش شبیه مینی بوس میمونه
محسن: 1393/2/2810:42:09،
50
28
نکته جالبی که در این بین وجود داره اینه که

لیفان 620 1800 تو رده بندی نیست اون هم به خاطر اینکه اگر بود با فاصله زیاد از پارس تندر تورده دوم قرار داشت .

گرچه اون هم آش دهن سوزی نیست ولی باز در مقابل این 206 و پژو و تندر خیلی سر تره.
امین: 1393/2/2811:18:51،
30
37
راستی لیفان 620 1800cc talent کجاست!!!؟؟؟؟
نانا: 1393/2/2811:28:31،
49
36
برنج هندي
قفل چيني
206 هندي
206 چيني
نون خشكه
... خريداريم.
حامد: 1393/2/2813:14:04،
34
32
خیلی جالبه ام وی ام 315 بیشترین نمره منفی رو تو تزئینات داخلی و خارجی گرفته اگه 315 زشته یعنی خداییش رانا خوشگله یا ال 90 بسیار زیباست
مشتی باقر: 1393/2/2814:18:03،
42
26
اینا کی میخوان این آفتابه لگن سازیو تعطیل کنن.
علی: 1393/2/2815:42:22،
18
21
خیلی باحالند همین چند وقت پیش متنی زد ایرانجیب که بهترین کیفیت رنگ رو کرمان موتور و لیفان کسب کرد چی شد شاخ هم بد نیست!!
ایمان: 1393/2/2820:02:06،
35
22
ای بابا
جون مادرتو ماشین بلد نیستید درست کنید جمع کنید برید بزارید یکی بیاد یادتون بده مگه بده اول یاد بگیرید؟
بهتر از اینه سالی هزازان نفر با این چرخ گوشتا به کشتن میدید
کیان: 1393/2/2821:40:00،
53
45
فقط ال لگن بخرید تا 100 میلیون جا داره
ehsan.kermanshah20: 1393/2/3114:14:28،
25
20
پژو206هاج بک از هر لحاظ بهتره از ال90 اینو من نمیگم مشخصات دو خودرو اینو نشون میده
+206قدرت موتور110اسب بخار.شتاب9.6.حداکثرسرعت 198مصرف6.4 ترمز جلو و عقب دیسکی - ABS - EBD - EBA .گرمکن آینه.تهويه هوا کنترل اتوماتیک .تنظیم ارتفاع نور جلو
-ال90قدرت موتور105اسب بخار.شتاب10.2 .حداکثر سرعت175
مصرف: 6.9ترمزجلو دیسکی - عقب کاسه ای - ABS - EBD.تهويه هوا : کنترل دستی

+206تیپ5 هاج بک
-ال90
ممد گيربكس: 1393/11/100:54:53،
23
12
بهتر بود كيفيت توليد خودرو هايي رو كه به تهران ميدن رو باخودرو هايي كه به شهرستان ها قالب ميكنن رو اشاره اي ميكردندتوليد شيفت شب و خودرو هايي رو كه از تست رد ميشن رو ميفرستن شهرستان ها
حتي خط توليد 405 تهران با شهرستان ها فرق ميكنه و كيفيتشون يكي نيست
سینا: 1393/11/1322:27:19،
26
10
واقعا پارس تندر ماشین خوبی حق داره سوم باشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار