کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ثروتمندترین مالکان پروژه های ساختمانی ایران را بشناسید

کدخبر:۴۷۴۴یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳:۴۱۲۱۵۹۱ بازدید

در حال حاضر بخش مهمی از پروژه های بزرگ ساختمانی ایران در اختیار 4 شرکت بزرگ قرار دارد.
ثروتمندترین مالکان پروژه های ساختمانی ایران را بشناسید

 بررسی ها نشان می دهد هلدینگ های بزرگ ساختمانی ( به غیر از هلدینگ های تحت اختیار بنیاد تعاون ناجا و سپاه) در اختیار شرکت های بخش خصوصی قرار دارد که برخی از آنها به نهادهای بزرگ حاکمیتی وابستگی دارند.

بنیادی ها رکورد می زنند

اطلاعاتی که در سایت رسمی بنیاد مستضعفان درج شده نشان می دهد که بنیاد مستضعفان یکی از بزرگترین ساختمان سازهای ایران به شمار می آید. شهرک غرب و ورد آورد اتوبان تهران-کرج اصلی ترین سایت های ساخت و ساز بنیاد مستضعفان طی سال های گذشته بوده اند. البته پروژه بزرگ آتی ساز ورود آورد طی 10 سال گذشته متوقف شده و خریداران واحدهای مسکونی این پروژه با آورده 50 میلیون تومانی همچنان سرگردان باقی مانده اند. با این حال بنیاد همچنان با سه شرکت بزرگ در پروژه های ساختمان سازی مشارکت و حضور جدی دارد. شرکت پایا سامان پارس (سهامی خاص) بعنوان کیی از شرکتهای مادر تخصصی بنیاد مستضعفان درتاریخ 1386/08/07 در اداره ثبت شرکت ها و با هدف انجام سرمایه گذاری و مشارکت در سهام شرکت های پیمانکاری ، سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات و فن آوری در شرکتهای پیمانکاری و برنامه ریزی در جهت تامین منابع مالی از بانکها و موسسات مالی و اعتباری مجاز برای شرکتهای تحت پوشش ایجاد و به ثبت رسیده است. در حال حاضر این شرکت هدایت و راهبری 5 شرکت عمرانی و کی شرکت مشاوره ای شامل: شرکت جنرال مکانیک، شرکت ملی ساختمان، شرکت رامان، شرکت دی ، شرکت لانیز، شرکت تالون را عهده دار می باشد. شرکت سرمایه گذاری پایا سامان پارس، شرکت عمران و مسکن ایران و شرکت شرکت مدیریت طرح آتیه سازان شاخص ترین مجموعه های بنیاد مستضعفان در پروژه های ساختمانی به شمار می آیند.  براساس آنچه در سایت رسمی بنیاد مستضعفان آمده است، شرکت عمران و مسکن ایران شامل هشت شرکت  است که به جز شرکت بنیاد سازه که فعالیت مشاوره ای انجام می دهد، سایر شرکت ها به سرمایه گذاری و پیمانکاری در بخش ساختمان مشغولند. از شرکت های مهم این مجموعه که سهم قابل توجهی در تولید و فروش کل شرکت در طی سال های اخیر داشته اند می توان به شرکت های عمران و مسکن شرق، عمران و مسکن ایران و شرکت تولید مسکن خاور ، کیانمهر، اسکان کویر یزد و شرکت خانه و شرکت بنیاد سازه اشاره کرد. دیکر شرکت ساختمانی بزرگ وابسته به بنیاد، مجموعه مدیریت و طرح آتیه سازان است. سایت بنیاد در مورد این شرکت تاکید کرده که شرکت مدیریت طرح آتیه سازان در سال 1376 تشکیل و با موضوع فعالیت سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های ساختمانی به ثبت رسید. در مجمع فوق العاده این شرکت در بهمن ماه سال 1386 ساختار شرکت به هلدینگ تبدیل شده و موضوع فعالیت آن نیز به مدیریت راهبردی در امور سرمایه گذاری ساختمانی و مطالعات مربوطه و همچنین برنامه ریزی جهت تامین مالی پروژه های شرکت های زیر مجموعه تعمیم یافته است. شرکت مدیریت طرح آتیه سازان با تحت پوشش قراردادن 6 شرکت آتی ساز، شرکت مهستان، شرکت ونک پارک ، شرکت سامان ایران، شرکت خانه ایرانیان و شرکت عمران و توسعه شهرک قدس به فعالیت ساختمان سازی می پردازد. این سه شرکت تحت مدیریت بنیاد، بیشترین تعداد پروژه های ساختمانی را در اختیار دارند.

پدیده سازی

محسن پهلوان، مالک پدیده شاندیز، با پروژه های ساختمانی در ایران و افغانستان بزرگترین پروژه های ساختمانی ایران را در اختیار دارد. او چندی پیش موفق شد امتیاز نصب بیلبورد در افغانستان را بدست آورد. محسن پهلوان مجوز نصب 450 بیلبورد در افغانستان را از هفت وزیر دولت کرزای گرفت و تقریبا بخش بزرگی از دارایی هایشان را به افغانستان برد.  اصلی ترین پیروزی مالی پهلوان در افغانستان هم به تاسیس شرکت پیمانکاری ساختمانی مربوط بود، شرکتی که 40 درصد سهام آن به پهلوان، 30 درصد به استان قدس رضوی و 30 درصد به دولت افغانستان تعلق دارد. او 21 روز از ماه را در افغانستان سپری می کند تا بزرگترین شرکت ساختمانی کشوری باشد که بیش از هرکالایی به ساختمان نیاز دارد. او مالک رستورانی به مساحت 4 هزار متر مربع در افغانستان نیز است. در صورتی که ساخت شهرک پدیده شاندیز به پایان برسد، پهلون بزرگترین مجموعه ساختمانی ایران را به سرانجام رسانده است. پهلوان به طور همزمان مدیریت و مالکیت 7 شرکت بزرگ در ایران را برعهده دارد.  بزرگترین مجموعه او، شرکت بین المللی کیش در حوزه توریسم و تامین تجهیزات صنعتی ثبت شده است. بازار کیش با مساحت 9 هزار و 500 متر نیز در مالکیت این شرکت قرار دارد. همچنین پروژه ساخت بزرگترین لنگر کشتی به وزن 115 تن و ارتفاع 27 متر نیز به این شرکت واگذار شده است. شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز  دیگر مجموعه او، در زمینی به مساحت 50 هکتار و با زیربنایی بیش از یک میلیون متر ساختمان سازی می کند. شرکت پدیده پارسیان توس با هدف فعالیت های تجاری و بازرگانی رستوران تهران را با مساحت 2 هزار و 500 متری افتتاح ساخته است. شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده کیش هم با هدف مطالعه و تحقیقات توسط هلدینگ تحت مدیریت پهلوان ایجاد شده است. شرکت آریا دوام ساز شرق نیز یکی دیگر از مجموعه های ساختمان سازی پهلوان به شمار می آید. شرکت شهربازی پدیده شاندیز هم تنها مجموعه اینگونه در ایران است که فعالیت در زمینه تاسیس و احداث شهرهای بازی را برعهده دارد. آخرین محاسبات سرمایه های مجموعه پدیده شاندیز را 520  میلیارد ریال برآورد کرده بود. اما شرکت طی سال های گذشته تمامی فعالیت های خود را توسعه داده و این عدد به نرخی بیش از این حدود رسیده است. البته ثروت افغانستان پهلوان را نیز باید به این عدد اضافه کرد.  

اطلس ها چه می کنند؟

پیش بینی سازندگان این پروژه ورود روزانه حداقل 15 هزار نفر به ساختمان های واقع در منطقه نیاوران تهران ست. بانک انصار با همراهی هلدینگی متعلق به همین نهاد، یکی از بزرگترین پروژه های ساختمانی پایتخت را مدیریت می کند. اطلس بان ایرانیان، پروژه بزرگ اطلس مال را در اختیار دارد که این پروژه هم حداقل به کمک تبلیغات تلویزیونی سریال پایتخت 3 برای تمامی مردم ایران آشنا شده است.

اطلس مال با شش طبقه پارکینگ، 19 طبقه واحدهای اداری و تجاری، زیربنای تجاری 21 هزار و 841 متر، 300 واحد فروشگاهی، زیربنای اداری 24 هزار و 45 متر، ظرفیت حداقل یک هزرا و 440 خودرو در پارکینگ اختصاصی و زیربنای کل 136 هزار و 966 متر تقریبا یکی از شاخص ترین پروژه های ساختمانی ایران است. فرهاد روزخوش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانیان اطلس و آیت الله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار اصلی ترین چهره های هدایتگر این پروژه به حساب می آیند. شرکت ایرانیان اطلس در صدر اخبار رسانه ها قرار گیرند. شرکت های عمران اطلس کیش، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، سرمایه گذاری توس گستر، اندیشه شیوا اطلس همگی در لیست شرکت های تابع این هلدینگ قرار دارند.

شرکت مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس، ستاره اطلس پارس که مجری پروژه برگ متروی حقانی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم شد، شرکت ساختمانی فرودس ایرانیان که مجری پروژه بزرگ اطلس مال شد، ستاره آرمان توس که ساخت پروژه بزرگ ساختمانی آرمان در مشهد را برعهده گرفت و چندین شرکت مشاوره و خدماتی دیگر در همین دوره زمانی تاسیس شدند. براساس گزارش عملکردی که شرکت ارائه داده تاکنون 900 هزار مترمربع ساختمان ساخته است. همچنین 16 پروژه دیگر به مساحت یک میلیون 700 هزار مترمربع دیگر نیر در دست ساخت دارد. در حال حاضر ایرانیان اطلس کیش، شرکت مهندسین مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس، عمران اطلس ایرانیان، رکت آ. اس. پ، شرکت شهر سازی و خانه سازی باغمیشه، شرکت سرمایه گذاری و توسعه شهری توس گستر همگی در هلدینگ مشترکی فعالیت می کنند.

حاشیه اتوبان قزوین نوسازی می شود؟

پردیسبان ایرانیان حداقل در طرح های اولیه اعلام کرده، قصد دارد پروژه بزرگ ساختمانی را در حاشیه اتوبان قزوین راه اندازی کند ولی این پروژه تاکنون به مرحله اولیه ساخت نیز نرسیده است. سازندگان این پروژه پیش از این در شهرهای شمالی کشور ساخت چندین شهرک را کلید زده بودند. آنها در حال حاضر برای جذب سرمایه های جدید 25 درصد سهام مجموعه در دست احداث شان را به قیمت پایه هرسهم 45 تومان به فروش گذاشته اند. در اطلاعات فنی پروژه آنها اعلام شده واحد در دست احداث اتوبان تهران به قزوین برج 66طبقه با ارتقاع 230 متر، 5000 واحد تجاری،سالن همایش 5000 نفره ، 6 تالار عروسی، پارک برف و یخ - پارک آبی - پارک دلفین- باغ پرندگان- باغ گل، باغ موزه مینیاتور،  دریاچه مصنوعی، سالن های ورزشی تفریحی و سرگرمی های کودکان و نوجوانان، رستوران گردان و 60 رستوران و محل پذیرای خواهد بود. مالکیت 75 درصد سهام این پروژه بزرگ ساختمانی در اختیار چهار نفر است. پروژه کاسپین در اتوبان تهران به قزوین تحت هلدینگ «ایستابهارستان نور شرق» ساخته می شود. در مورد سرنوشت این پروژه اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی زمان پایان آن حداقل به 4 سال آینده موکول می شود. در صورتی که این پروژه به سرانجام برسد، احتمالا سازندگان آن نامشان به فهرست شاخص ترین ساختمان سازان ایران افزوده می شود. در غیراینصورت هم سهامداران و سرمایه گذاران سرنوشت دیگری پیدا می کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی جون: 1393/2/2112:08:40،
506
37
بنیاد مستضعفان، استان قدس، بانک سپاه...
اقتضاد ساختمان مملکت دست این عزیزانه بعد ما توقع داریم قیمت ملک ثابت بمونه
بنده خدا: 1393/2/2112:52:25،
54
328
اقتصادجگر نه اقتضاد
توماس آذراوغلو: 1393/2/2113:47:41،
276
38
چقدر رد پای باقی مانده بر روی برف پشت خانه مان شبیه رد پای کد خدای دهکده هست
رنگین کمان: 1393/2/2112:19:36،
69
207
چه فایده برا ما داره بشناسیم زحمت کشیده ثروتمند شده نوش جونش
رضا: 1393/2/2112:53:38،
70
42
اره خوب یو یه سالی که نمیگم یه زحمتی کشیدن تا 10 نسل بعدشونم میخورن ضمنا فایدشم واسه کتابای تاریخه هر اومدنی رفتنی داره
تارا: 1393/2/2112:38:41،
115
40
من تو شرکتی کار می کردم که پروژه اطلس مال رو طراحی کرد.روی این پروژه حدود 2سال کار کردم و یکی از افتخارات رزومه کاریم بود.خیلی برای دست اندرکاران سیاس متاسفم که بخاطر منافع خودشان اسمی از شرکتی که من توش بودم نبردن.اگر این پروژه جذابیتی داره بخاطر زحمات و اضافه کاریهای امثال منه نه آدمهای گردن کلفت از همه جا بیخبر.
ن ن ن : 1393/2/2112:50:41،
93
39
لطفا به اسم شرکتهائی که در مقاله آورده شده دقت کنید.همه بالای 3 سیلاب هستن و نشون می ده از این دسته شرکتهای خلق اساعه هستن که برای بردن منفعت بیشتر و انجام کارهای عجیب و غریب تاسیس شدن.همه بی ریشه و تازه به دوران رسیده البته جز آتی ساز
ناخدا: 1393/2/2112:54:40،
205
33
بنیاد مستضعفان؟؟ یا بنیاد ثروتمندان!! (مستضعفان سابق)!!
babak: 1393/2/2113:39:02،
65
37
در نهایت مردم فکر میکنن مشاورین املاک قیمت ملک و بالا میبرند اون بالا بالاها چه میکنن اینجا مردم همدیگرو میکوبن .
فرامرز: 1393/2/2114:17:20،
90
22
تنها نتيجه اي كه ميشه گرفت،مدير اين شركت ها سوري هستند و هيچ كاره اند.
شیرکوه: 1393/2/2114:21:30،
109
29
الهی بمیرم اینقدر عرصه خدمت رسانی تو این مملکت تنگ شده بنده خدا رفته به کشور دوست وهمسایه افغانستان کمک کنه.
آستان قدس هم که همیشه تو خدمترسانی پیشتازه ...خدا میدونه!!!!پسفردا نصف افغانستان میشه وقفیات آستان .امامزاده های افغانستان را ببین در آینده........
عبدااله: 1393/2/2114:57:37،
76
33
از ماست که در ماست ...
متاسفم که اکثریت دارن به پای اقلیت میسوزن
حسن: 1393/2/2115:01:08،
49
40
اينهم يك دليل ديگر كه قيمت مسكن بشدت رشد خواهد كرد.
البرز: 1393/2/2115:20:23،
68
30
اینجا پدیده ای به اسم رانت دخیله!
بابک-ازر: 1393/2/2116:00:21،
114
30
رانت، فساد و دیگر هیچ
احسان: 1393/2/2120:07:12،
95
33
بنیاد مستضعفان قرار بوده یک مرکز خیریه باشه تبدیل شده به یک بنیاد اقتصادی چندهزار میلیاردی.حریص ترین مردم دنیا هم همچین کار زشت و شنیعی انجام نمیدن.برای ایران واقعا متاسفم
س س : 1393/2/2210:15:27،
51
31
اون وقت من یه دختر باید جون بکنم کار کنم که بتونم خودمو از خانواده مستقل کنم که بابام بتونه جهیزه خواهرمو بده .چرا؟ چون مرکز خیریه یاری نمی کنه که رفته دیوار بچینه و خونه بسازه.
حق : 1393/2/2121:46:55،
55
27
اكثرا با رانت بوده
محمد: 1393/2/2221:36:17،
45
27
اكثرا????!!!!!
همش با رانت بوده!!!!
محمد: 1393/2/2121:48:01،
56
39
ايران!?
مملكت!?مكه اينا هنوز هستن!?
مكه هنوز معنا دارن!?
همه جي تمامه دوستان!
حمید: 1393/2/2200:57:50،
46
30
چرا دروغ میگی در موقع خرید خودشون میگن که خرید سهامشون رو توسط خودشون تضمین نمی کنند
محمد: 1393/2/2209:10:01،
54
41
دستشون درد نکنه که این سرمایه گذاری را تو خود کشور میکنند
کوکو: 1393/2/2212:20:53،
45
33
آقای ن ببخشید ولی باز باید بهت پاسخ بدم.
مشکل ما اینه که رو دست خوردیم.سالی که بنده رفتم دانشگاه یه دختر آرزوش بود با یه دکتر یا مهندس ازدواج کنه.چون هم وضع مالی بهتری داشتن هم اینکه شخصیت اجتماعی داشتن.الان میگن پول مول چی داری.حالا کار ندارن مثل تو دلال باشه یا دکتر.
محقق: 1393/2/2615:05:25،
36
36
پول دارا خيلى راحت ميتونن زن پيدا كنن و ازدواج روياي يه دخترو واقعيت ببخشن، ده برابر حق انتخاب دارن و همه پدر زن ها دنبال پسر پولدارن، دروغ ميگن بعله اخلاق هم مهمه چون يكى كه پول داره ميگن باكلاسه ! خلاصه پول در بيارين البته حلالش كه خيلى خوبه
کوکو: 1393/2/2212:22:34،
34
31
صحبت سر اینه که اصلا دلیل نداره اینقدر مردم سراغ واسطه گری برن.هر جنسی رو میبینی 4 تا کله گنده اون بالا دارن بالا و پایین میکنن.تولید چی؟صنعت چی؟بعضی وقتا فکر میکنم میبینم خودروساز لج کرده.چرا؟میگه وقتی به من بها نمیدن که من ارزون تولید کنم.چرا ارزون بدم؟
کوکو: 1393/2/2212:23:59،
46
28
اونا از من و شما زرنگ ترن.امثال شما دوستان دلال رو دیدن میگن یارو از من میخره میره با 4 تومن سود تو بازار میفروشه.پس میخرن که میفروشه.چرا من این سود رو نگیرم.یه شرایط هم میزنه تنگش با 4 تومن بالاتر میده به مشتری
کوکو: 1393/2/2212:36:44،
29
28
خداشاهده همین 1 ساعت پیش صاحب نمایشگاه گفت نخرن ما مجبوریم ارزون تر بدیم.یعنی کسی رو نمیبینی الان یه طرح تو سرش باشه برای خط تولید یه محصولی.10 15 تومن بیاد دستش میگه خب بریم تو دلالی.هم کار گشادیه هم پول خوب داره.
حق گو: 1393/2/2216:43:27،
60
26
انحصاری که دراسلام می گویند حرام است یعنی این
هيس: 1393/3/2010:53:52،
44
31
اينا اغلب مال افراد پشت صحنه هستند.
كسايي مثل بابك زنجاني. كه فقط عامل هستند
علی: 1394/11/2808:04:03،
30
21
توی ایران یه زمانی دلالی خوب درامد داشت الان دیگه رانت و مخصوصا دبه کردن خیلی سود ده است،علم و تکنولوژی هم هیچ جایگاهی نداره بطوریکه اگه ناسا را که پیشرفته ترین و بی نظیرترین مرکز تحقیقاتی دنیاست را به ایران بیاورند سر یکسال به بنگاه معاملاتی مسکن و خودرو تبدیل شده و دانشمنداش به فسیل تبدیل شده و همه دنبال رانت و دلالی و کلاهبرداری می افتند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار