کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چرا آمار انصرافی ها از یارانه بسیار پایین بود ؟

کدخبر:۴۳۷۴شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۶:۲۱۹۳۲۶ بازدید

درحالی که دیروز آخرین روز ثبت نام افراد برای دریافت یارانه نقدی یا انصراف از آن بوده است و پرونده این اقدام تا امروز و فردا و در نهایت ثبت نام های تکمیلی بسته خواهد شد .

درحالی که دیروز آخرین روز ثبت نام افراد برای دریافت یارانه نقدی یا انصراف از آن بوده است و پرونده این اقدام تا امروز و فردا و در نهایت ثبت نام های تکمیلی بسته خواهد شد، آمار غیر رسمی حاکی از آن است که تنها کمتر از ده درصد از ایرانیان از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند.

به گزارش «تابناک» این در حالی است که هنوز مقامات دولتی و مسئولین ستاد هدفمندی یارانه ها هیچ گونه اظهار نظری در این باره نداشته اند و آمار رسمی از میزان انصرافی ها از دریافت یارانه نقدی منتشر نشده است. امروز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در همین رابطه بدون اشاره به عدد و رقمی خاص اذعان کرده است: زمانی که آمار انصرافی ها از دریافت یارانه نقدی را اعلام کنیم، همگان متوجه می شوند که مردم با بزرگواری با انصراف خود فرصت را برای دولت در ارائه خدمات فراهم کرده اند.

از سوی دیگر برخی از خبرگزاری ها اعلام کرده اند که بیش از 70 میلیون ایرانی برای دریافت یارانه ثبت نام کرده اند و تنها کمتر از ده درصد از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند. ده درصدی که گفته میشود بخش اعظمی از آنها ایرانیان مقیم خارج کشور هستند که اساسا دسترسی برای ثبت نام دریافت یارانه به پایگاه اینترنتی رفاهی نداشته اند.

اما حتی اگر نخواهیم رقم 70 میلیون متقاضی در یافت یارانه نقدی را ملاک قرار دهیم، برخی اشارات جهانگیری در سخنان امروزش در همایش توانمندی های بانوان، کلیدی است برای حدس تقریبی در خصوص میزان انصرافی ها از دریافت یارانه نقدی.

جهانگیری امروز به صراحت اعلام کرده است که: منتظر نیستیم تا ۳۰ الی ۴۰ درصد مردم انصراف دهند بلکه به هر میزان که باشد فرصتی برای دولت فراهم می شود تا بتواند در درمان و سلامت کشور از آن استفاده کند. وی همچنین اشاره کرده: راه انصراف را در خصوص دریافت یارانه نقدی تا پایان سال 93 باز خواهیم گذاشت.

این سخنان جهانگیری بیانگر یک امر واضح است، و آن اینکه رقم انصراف دهندگان از یارانه نقدی چندان بزرگ نیست و شاید در حد همان ده درصدی است که در اخبار غیر رسمی به آن اشاره شده است. بیان صریح جهانگیری در این باره که امکان انصراف از یارانه تا پایان سال 93 ادامه دارد نشانی از آن است که دولت هنوز هم امیدوار به انصراف متقاضیان از دریافت یارانه نقدی است. گویا ارقام انصرافی ها کمتر از میزان پیش بینی دولت بوده است.

البته جو حاکم بر فضای افکار عمومی در طی ده روز گذشته نیز حاکی از همین امر بوده است که تمایل چندانی برای انصراف از یارانه در میان قشر عظیمی از یارانه بگیران وجود نداشت که دلایل اصلی آن را در دو نکته میتوان خلاصه کرد:

نکته اول به این امر باز میگردد که فضای جامعه در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به لحاظ اقتصادی در ابهام کامل قرار داشته و دارد. به این معنی که در حال حاضر هیچ گونه شفافیت و دورنمای قابل پیش بینی در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم و به ویژه پیامدهای آن در جامعه وجود ندارد.

بخش اعظمی از این امر ناشی از رفتار و گفتار مسئولان دولتی است که متاسفانه هم با کلی گویی و هم تناقض گویی در خصوص نحوه اجرای قانون در فاز دوم منجر به ایجاد نوعی بی اعتمادی نسبت به آینده هدفمندی در کشور شد.

این امر به ویژه با توجه به تجربه ای که فاز اول هدفمندی یارانه ها رقم زد و در پی آن تورم و رکودی که بر اقتصاد کشور حاکم شد، منجر به آن شد که گفته ها و سخنان بعدی مسئولان در خصوص پیامدهای مثبت انصراف از یارانه و قول و وعده های ایشان برای هزینه منابع در بخشهای مربوط به تامین اجتماعی از همان ابتدای شروع بحث انصراف اختیاری از دریافت یارانه نقدی، چندان مورد اقبال واقع نشود.

نکته دوم و مهم تر از این اما، و آنچه که به شکل غیر رسمی میشد از فضای افکار عمومی برداشت کرد موضوعاتی بود که ریشه های آنها البته در دولت قبل رقم خورده بود اما دولت روحانی آنها را به ارث برد و از دید افکار عمومی آنچنان که باید در خصوص آنها اقدام نکرد.

مهمترین این موضوعات بحث مفاسد اقتصادی و برخورد با رانت خواران و ویژه خواران بود. اینها همانگونه که ذکر شد ریشه در دولت و دولتهای پیشین داشت اما آنچه از دولت روحانی توقع میرفت این بود که به شکلی جدی تر با این مسائل برخورد کرده و شمشیر خود را عریان تر در قبال این موضوعات بکشد. توقعی که البته با توجه به عمر دولت روحانی کمی سطح بالا بود، اما ناشی از انتظارات افکار عمومی و تجربیات گذشته بود.

بدون شک اگر دولت روحانی برخوردی قوی تر و ضربتی با موضوع فساد و رانت خواری داشت، امروز میشد انتظار داشت که قشری نه عظیم، اما قابل توجهی از افراد با اعتماد به دولت از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند. موضوعی که شاید چندان توجهی به آن نداشت اما نکته ای اساسی بود و هست.

اما پیامدهای انصراف اندک از دریافت یارانه نقدی چیست؟

اولین پیامد انصراف کمتر از ده درصدی از دریافت یارانه نقدی را میتوان در تیز تر شدن شیب افزایش قیمت دو حامل مهم مصرفی سوخت در کشور یعنی بنزین و گازوییل دید. مسئولان دولتی از جمله محمد باقر نوبخت چندین بار طی هفته گذشته به صراحت اعلام کردند که میزان افزایش قیمت بنزین و شیب آن بستگی به میزان انصراف از دریافت یارانه نقدی دارد.

اساسا دولت به این دلیل نرخ این دو حامل سوخت را اعلام نکرده است که بهای بنزین و گازوییل با توجه به حجم مصرف آنها در کشور تاثیری بسیار زیاد بر تراز هدفمندی یارانه ها و تعادل در ورودی و خروجی آن دارد. در نتیجه به خوبی میتوان حدس زد که اکنون باید منتظر شیب تند تری از افزایش قیمت بنزین و گازوییل باشیم که البته آن را باید حق مسلم دولت دانست و هیچ شکایت و گله ای از آن طبعا پذیرفته نیست.

دومین پیامد انصراف اندک افراد از دریافت یارانه نقدی را باید مجددا در کسر بودجه دولت ناشی از منفی بودن تراز هدفمندی یارانه ها دانست که عملا دست و بال دولت را برای توجه بیشتر به بخش های عمرانی و به ویژه سر و سامان دادن به تولید و خارج کردن اقتصاد کشور از حالت رکودی تنگ میکند.

اگر قرار بر روال سابق باشد که دولت برای تامین هزینه های پرداخت یارانه نقدی به هر وسیله ای از جمله دست بردن در ردیف های بودجه ای عمرانی و شاید خزانه و بانک مرکزی متوسل شود، در نتیجه نمیتوان انتظار چندانی برای سر و سامان دادن به پروژه های عمرانی کشور و از سویی رسیدگی به بیمار بزرگ اقتصاد یعنی تولید داشت.

سومین پیامد این موضوع، بر هم خوردن پیش بینی های دولت برای بهبود وضعیت خدمات اجتماعی یعنی فلسفه وجودی هدفمندی یارانه ها است.

مسئولان دولتی بارها طی هفته های گذشته اشاره کردند که انصراف از دریافت یارانه نقدی منجر به بهبود وضعیت خدمات رسانی دولت در بخش سلامت و تامین اجتماعی خواهد بود. اما اینکه چرا افکار عمومی این موضوع را جدی تلقی نکردند، باید پاسخ آن را در دو نکته پیش گفته جستجو کرد.

جهانگیری نیز امروز جمله ای قابل توجه بر زبان رانده است. وی بیان کرده: دولت منابع حاصل از انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی را به 3 تا 4 زمینه مهم از جمله بهداشت و درمان اختصاص خواهد داد. چنانچه افرادی که می خواهند متقاضی دریافت یارانه نقدی باشند، سری به بیمارستان‌ها بزنند و وضعیت نامطلوب بهداشت و درمان را ملاحظه کنند، به طور قطع از دریافت یارانه نقدی انصراف داده و دست دولت را در ارائه خدمات هر چه بهتر به بخش درمان باز خواهند گذاشت.

این گفته جهانگیری بیان دیگری از این نکته است که بهبود خدمات اجتماعی به شکل مناسب و 100 درصدی تا زمانی که منابع درآمدی هدفمندی و حتی بیش از آن خرج پرداخت یارانه نقدی میشود اساسا امکان پذیر نیست.

با همه این تفاسیر اکنون مهلت ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی در حال به پایان رسیدن است و آنگونه که جهانگیری بیان کرده است، هنوز تا پایان سال 93 فرصت برای انصراف از دریافت یارانه نقدی باقی است. آنچه به نظر میرسد اما این است که اگر جو و شرایط فعلی در جامعه و افکار عمومی تداوم داشته باشد، نمیتوان انتظاری برای تغییر در رقم انصرافی ها از یارانه نقدی داشت و دولت برای ایجاد تحولی در این موضوع شدیدا نیازمند تغییر نگرش افکار عمومی و جلب حداکثری اعتماد اقتصادی آن، به ویژه با کنترل پیامدهای اجرای فاز دوم هدفمندی است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمود: 1393/1/3018:07:36،
321
59
یارانه حق مسلم هر ایرانی است وسلام
حیدری: 1393/1/3019:14:09،
206
66
مسئله اینجاست دولت وجهه مردمی اش را از دست داده و کسی اعتماد که ندارد هیچ دوست دارند لج بازی هم کنند.
مثل تغییر 180 درجه سیاستها و شعارها
((بچه بیشتر زندگی بهتر))
بهتر +
بدتر -
رضاااا: 1393/1/3020:14:11،
274
22
درست میفرمایید
حق منه ..
حتی اگر 9000 میلیارد هم داشته باشم انصراف نمیدم ..
چون دولت حاضر نیست پول آب و برق و نفت که به ما وعده مفتی بودن داد ارزونتر بده .... هر سال 30% - 25% داره گرون میکنه :|
رضاااا: 1393/1/3020:16:10،
275
13
آیا دولت حاضره سهم خودشو ببخشه ؟؟؟


آیا حاضره ارزونی بیاره ؟؟؟
آیا حاضره آغاها رو به زمین گرم بزنه ؟؟؟
آیا حاضره کیفیت رو جایگزین کمیت کنه ؟؟؟
آیا حاضره به زندگی مردم حیات ببخشه و از رخوت و موت نجات بده ؟؟


اونوقت منم میبخشم ...
امیر: 1393/1/3021:22:12،
50
20
بنزین سهمیه ای 700 و بنزین آزاد 1050 میشه. ببین کی گفتم...
حق: 1393/1/3022:42:32،
84
12
یارانه = سوبسیدی که دولت برای حاملهای انرژی میداد و قرار شد از رو حاملها برداره و اونارو گرون کنه وبصورت نقدی و مساوی به خود مردم بده تا مصرف عدالت برقرار شه.
قرار نیست هم گرون کنن هم یارانه رو قطع کنن تازه باید بیشترش هم کنن.
ارامش: 1393/1/3111:04:45،
28
11
یه مثل هست میگه /یامرگ یا زندگی/ به عبارتی /یا مرگ یا یارانه/
mamood: 1393/2/601:09:23،
18
7
باید یارانه رو به همه بدن ولی حتما باید از هر کسی به اندازه درآمد و داراییش مالیات بگیرن /// بخدا با این سیاست در عرض 5 سال ایران گلستان میشه اگه واقعا بتونن درست و اساسی اجرا کنن
یا حق
شروین: 1393/1/3018:11:01،
247
19
7 میلیون انصراف هرکدوم ماهی 45 هزار تومان
یعنی ماهی 315 میلیارد تومان در دست دولت
آیا این مبلغ خیلی کمه ؟
یا دولت به لقمه های گنده عادت کرده دیگه به چشم نمیاد ماهی 315 میلیارد تومن ؟
مدیران خودرو: 1393/1/3022:49:57،
23
59
با این پول که گفتی میشه mvm 315 خرید.زنده باد mvm 315
ریاضیات: 1393/1/3112:44:07،
22
8
عالی گفتی
خودشون هم می دونند(چون پر رو هستن اینجوری رفتار میکنند)

اگر رو کارتون می خوابیدیم 10 تا هم بچه می آوردیم هر روز هم نون پنیر می خوردیم و آب برق مصرف نمی کردیم و هر روز تو خیابان مرگ بر آمریکا براشون می گفتیم
باز میگفتند اصراف میکنید به دولت تدبیر و امید کمک کنید

اگر عورضه دارند پول 4 میلیارد آزاد شده اروپا را بیارند

دست از سر ما بر دارند.
میلاد: 1393/1/3018:13:39،
90
463
از یارانه خودتان انصراف دادید؟؟

انصراف دادم +

انصراف ندادم -
علی: 1393/1/3102:56:54،
66
11
من وسط کوهها در ماموریت بودم و نتونستم ثبت نام کنم...و از این بابت از همه هم میهنان پوزش میخوام.خواهش میکنم مرا ببخشید...
13460: 1393/1/3018:15:52،
94
21
به نظر تو کی از پول بدش میاد؟
میلاد: 1393/1/3018:39:02،
230
22
والا من که به هرکی میرسم میگه انصراف ندادم ! موندم اینایی که تو تلویزیون نشون میده مال کدوم کشورن !!! احتمالا فکر کردن تست بازیگریه :))
احمد: 1393/1/3018:19:22،
131
15
آقای جهانگیری اگر دلتان به حال کشور و مردم میسوزد و به زعم خودتان میخواهید به تولید و درمان و ............. بپردازید بهتر است از خروج دلارهای بی حساب کتاب به سمت افراد معلوم الحال در خارج از کشور جلو گیری کنید نه اینکه مردم گرفتار تورم و گرانی و رکورد را بیشتر از این تحت فشار قرار دهید . بهتر است حق و حقوق مردم را آنچنان که لایق آن هستند بپردازید .
احمد: 1393/1/3018:22:16،
225
17
اقای روحانی قیمتا را برگردون به سال 88
به جان بچم نامردم ماهی 100000 تومان
ندم به دولت
حرف حق: 1393/1/3018:42:03،
73
119
از انصاف به دور نباشیم،مگه آقای روحانی این گرانی و به بار آورده که الان بخواد قیمتهارو برگردونه به سال 88،مردم در انتخابات به اعتدال رای در عمل به حرف تندروهای تندرو گوش میدند،تندروها در این چند روز هی میگن این پول یارانه پول نفت هست یا احمدی نژاد بهتر از روحانی است،مردم با انصاف قضاوت کنیم.
علیرضا: 1393/1/3018:42:04،
111
15
به خدا من حاضرم ماهی 200/000 تومان هم بدم. دارم میگم خدا شاهده
محمد: 1393/1/3019:56:32،
48
13
موافقم
حرف حق یعنی همین
k1: 1393/1/3019:57:19،
47
18
جناب حرف حق ( البته بهتر بود بجای نام "حرف حق" از "نظر من" استفاده میکردید) لازم نیست قیمت ها به سال 88 برگرده ولی میتوان توقع داشت که در همین دوره ثابت بماند. در صورتیکه عملکرد آقایون کاملا شبیه گذشتگان خود و از آن جالبتر مثل نظر شما کاملا حق بجانبانه می باشد.
ایمان: 1393/1/3115:16:59،
19
13
از زمانی که دکتر روحانی اومد وعده بهبود معیشت مردم رو تو 100 روز داد اما دیدیم که اخرش با دادن سبد کالا که جان مردم رو گرفت تموم شد اونم بعد 270 روز.
بجای اینکه جلوی تورم گرفته و تروم کشور منفی بشه آقایون دولتمردا شیپور و دهل دست میگیرن که تورم 40-45 درصدی رو کردیم 30-35 درصد.
مگه شاخ غول شکوندین!
شما حتی دلار رو هم تثبیت نکردین. آخه دل ما به چیه شما خوش باشه که انصراف بدیم!!
علی قاسمی: 1393/1/3018:24:12،
123
19
هیچ اعتمادی به این دولت نیست.به کدوم وعدش عمل کرده که آدم بخواد بهش اطمینان کنه.اون 10 درصد هم توی این 2 روز میشه 2,3 درصد.خونه های همین آقایونرو برید تو شمال شهر ببینید کاخ سعدآباد جلوش بایط لنگ بندازه.برید آقایون خجالت بکشید.
محمد: 1393/1/3019:58:13،
92
9
دارا به ندار میگه صرفه جویی کن خدا رو خوش بیاد
یکی نیست بگه اگه حق ملت رو نخورید پول یارانه که هیچی خرج اون 20 تا کشور دیگه هم که میدید جور میشه
علی قاسمی: 1393/1/3018:25:45،
62
17
هیچ اعتمادی به این دولت نیست.به کدوم وعدش عمل کرده که آدم بخواد بهش اطمینان کنه.اون 10 درصد هم توی این 2 روز میشه 2,3 درصد.خونه های همین آقایونرو برید تو شمال شهر ببینید کاخ سعدآباد جلوش بایط لنگ بندازه.برید آقایون خجالت بکشید.
وحید: 1393/1/3018:32:41،
106
15
ثبت نام داره تموم میشه و رو سیاهیش به صدا و سیما میمونه که این همه برای انصراف از یارانه برنامه ساخت و با انصراف دهنده ها مصاحبه کرد!!! معلوم نیست اون همه آدمی که انصراف دادن یا اصلا از اول یارانه نمیگرفتن از کجا پیدا میکردن برای مصاحبه!!
محمد: 1393/1/3019:59:12،
51
15
اون افراد از عزیزان معلوم الحال رانت بگیرند که اگر شمال تهران را بگردید تو هر مجتمع مسکونی چندتاشون پیدا میشه....
آوش: 1393/1/3104:41:27،
25
8
اااالکی میگفتن!!!!!!
نهار نخردم مه!!!
حامد: 1393/1/3018:54:23،
65
13
مردم چرا باید انصراف می دادن!!!!
تو این چند روزی که یارانه ها رو ثبت نام می کردیم فقط قیمت ها داشت بالا می رفت سکه مواد غذایی دارو و....
بازم بگین انصراف بدین
شما اول به داد مردم برسین بعد التماس کنین که بیایین یارانتون رو حذف کنین
محسن: 1393/1/3019:04:45،
86
15
سلام دوستان عزیز وضعیت بهداشت بیشتر به خاطر زیاده طلبی پزشکان متخصص و دندان پزشکان هست که خدا تومن زیر میزی میگیرند انگار مسلمان نیستن بعضی هاشون بالای 200 ملیون ماهی درامد دارند و به منشی و امپول زن مطب خودشان حتی 200 هزار هم نمی دن بیایین از پزشکان مالیات بگیرین تا سلامت بهتر شود
امیر: 1393/1/3114:03:39،
17
8
باید درمان رایگان باشد. و دکتر ها فقط از دولت حقوق بگیرند
هعغ8عغعغ: 1393/1/3019:06:33،
58
12
دمتون گرم رو شون کم شد..............
هادی: 1393/1/3019:18:16،
70
13

45 تومن ماله مرحله اول بود حالا که دوباره حامل های انرژی داره گرون میشه عادلانش این بود که مبلغ یارانه رو هم به همون نسبت زیاد کنن نه اینکه تازه بگن بیاین انصراف بدین
احسان: 1393/1/3019:36:37،
55
12
هزینه ای که دولت برای تبلیغ برای برای انصراف مردم از یارانه کرد از کل هزینه یکسال یارانه بیشتر بود.کلا دولت توی اتیش زدن پول رقیب نداره
ممد: 1393/1/3019:42:03،
49
10
این همه توی تلوزیون همه اومدن گفتند ما انصراف میدیم یعنی همه فیلم بود؟!!!
یا اینکه واقعیت بود و این آمار حاکی از اینه که انتظاری هم از دولت نداشته باشید؟!!!!!
ر: 1393/1/3023:53:16،
29
13
شماهم اگه با دوربین میامدن سراغت میگفتی من انصراف میدم ما اینیم داداش هیچ موقع نتونستیم راست بگیم دلیلش رو نمیدونم
سما: 1393/1/3019:55:46،
57
14
اینقدر ظلم شده در حق مردم که با 45 تومن گرفتن یا نگرفتن هیچی درست نمیشه
اگر مرد هستن قیمت ها را به 3 سال پیش برگردونن بعد بیان بگن یارانه نگیرید
smallant: 1393/1/3022:07:03،
32
8
من یه کارمند هستم و واقعا به یارانه نیاز دارم . من هفت سال است که ازدواج کرده ام و هنوز توانایی ساخت مسکن و تامین نیاز خانواده را ندارم و هر سال چندین بار تصمیم به طلاق گرفته ایم ولی بستگان مخالفت کرده اند با این حال هر روز بر مشکلات مالی من افزوده میشود.
حسن: 1393/1/3022:10:42،
20
11
کلا این دولت از ابتدا مبنی را بر حرف زور و تهدید با مردم و در هاله ای از ابهام صحبت می کند ودائما معاونین رییس جمهور با تهدید مردم مبنی بر اینکه با گرفتن یارانه فلان مزایای شما قطع می گردد و.... مگر قبل از هدفمندی یارانه سوخت و نان و پرداخت نمی شد به یکبار همه چیر چند برابر شد و مجلسی ها و دولت اعلام کردند که از محل درامد دولت ار گران شذن سوخت نان برق واب در قالب یارانه به مردم نقدا پرداخت می شود خالا می گویند این بیت المال است وگرفتن ان حرام
خودمانی: 1393/1/3022:27:43،
22
10
اگر دولت بخواد میدونه کسیکه ماشین بالای 70ملیونی سوارمیشه نیازبه150هزار 200هزارتومانن دولت نداره وآدرس ومشخصات همه شون داره همه این حرفها سرکاریه اگه این کارو انجام بده میبینید چند درصد یارانه بگیر کم میشه
mohi: 1393/1/3022:30:55،
17
11
هه هه میخواستی باللللللللللللا باشه؟
وحیدss: 1393/1/3022:35:43،
23
13
من واس محکم کاری دو بار ثبت نام کردم تا بهشون بگم من حقم رو میخوام
بی سواد: 1393/1/3022:58:37،
35
10
بزرگترین سرمایه هر کشوری اعتماد مردم به حکومتش هست که متاسفانه عموم مردم این اعتماد را ندارن.انقدر دیوار بی اعتمادی بلند هست که کسی انصراف نمیده.این هست واقعیت جامعه نه کمتر نه بیشتر.به مردم بها بدین تا مردم به شما اعتماد کنن.
علی: 1393/1/3023:16:49،
17
10
درحقیقت45 تومان نیست ، به کمتر از 15 تومان تبدیل شده ، حاضریم این چندرغاز را ندهید ، و فقط به کمیته امدادی ها برسید و درعوض به مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها وارد نشوید ( نتیجه اش معلومه ، گرانی سرکش و بیچارگی و بدبختی مردم ومتعاقبا دولتی بسیار ضعیف ).
میلاد: 1393/1/3023:20:29،
23
11
به نظر من خیلیا انصراف دادن و این امارو دروغ اعلام کردن که اگر برای بهبود مردم کاری صورت ندادن,بگن خودتون نخواستین.
از اون ورم خودشون خیلیا رو حذف میکنن حالا سرمایه کجا میره خدا میدونه
این مردم واقعا خوبند ای کاش قدرشونو میدونستن
بهرام: 1393/1/3023:23:50،
35
13
زمان پرداخت اولین یارانه دلار۱۰۵۲ تومان بودیعنی :
دلار۴۳/۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳=۱۰۵۲÷۴۵۵۰۰
ولی حالا
دلار۱۴/۳۳۰۷۰۸۶۶=۳۱۷۵÷۴۵۵۰۰
یعنی درخوشبینانه ترین حالت ارزش این ۴۵۵۰۰تومان یک سوم شده
قیمت بنزین هفت برابرشدکارندارم که بقیه اجناس چقدرگرون شدن
بعد همینم میخوان ازمردم بگیرن
ریاضیات: 1393/1/3112:03:19،
17
12
عالی گفتی
خودشون هم می دونند(چون پر رو هستن اینجوری رفتار میکنند)

اگر رو کارتون می خوابیدیم 10 تا هم بچه می آوردیم هر روز هم نون پنیر می خوردیم و آب برق مصرف نمی کردیم و هر روز تو خیابان مرگ بر آمریکا براشون می گفتیم
باز میگفتند اصراف میکنید به دولت تدبیر و امید کمک کنید

اگر عورضه دارند پول 4 میلیارد آزاد شده اروپا را بیارند

دست از سر ما بر دارند.
حیران: 1393/1/3023:46:56،
30
11
سه چهار سال پیش یه همایشی بود در هتل المپیک ودر سطح مدیران ومدیران عامل شرکتهای تعاونی وقتی که میخواستن نهار بدن اینقد به اصطلاح مدیران بروی هم پریدند و شلوغ کردند که روی لباسمهای همدیگر غذا ریختند اون موقع این مردم ازگرفتن پول نقد انصراف بدن نه آقاجون بی خیال انصراف
حسام: 1393/1/3023:59:05،
35
12
دلار شده 3200 حالا باز بگید انصراف بدین
رضا: 1393/1/3100:13:35،
27
11
ببین کار مردم رو به کجا رسوندن که اگه انصراف از دریافت یارانه ندهند قیمت بنزین و گازوئیل را گران می کنند
شاکر: 1393/1/3100:14:40،
40
10
پولهایی که به سوریه ولبنان سرازیر میشه یارانه سه کشور مثل ایران را هم میشه باهاش پرداخت کرد
ihamid: 1393/1/3101:45:33،
29
10
خو وقتی قرار نیست تو تصحیح کشور و نیاز های کشور خرج بشه
و خرج همسایه های دلبندمون بشه که ازمون متنفرن
آخه واسه کدوم هدف ببخشیم؟؟؟؟
ایرانی: 1393/1/3101:58:16،
34
11
اگربه سخنان امام جامه عمل پوشانده وازدریافت پول آب وبرق وگاز ومشتقات نفت صرف نظر کرده ودلار را به 7 تومان برگردانندمن هم ازدریافت یارانه صرف نظر می کنم .به خدا قسم این کار را میکنم
میثم: 1393/1/3102:48:00،
25
8
یکی از راههای که دولت در پیش خواهد گرفت تورم شدید است اینطوری هم مبلغ یارانه را می دهد اما در عمل چیزی نداده است
we: 1393/1/3107:44:15،
15
12
دولت با اين كار آب به آسياب دشمن مردم ودوستان خود مي ريزد ومي خواهد با ايجاد هرج ومرج در جامعه بيشتر مملكت را بچاپد.
ناهيد: 1393/1/3107:58:01،
28
12
اين همه پرسي يارانه اي يه پيام بسيارارزشمند براي دولتمردان داشت...
مردم ديگر به وعده ها وگفته هاي مسيولان هيچ اعتمادي ندارند وبه قول معروف
سيلي نقد به از حلواي نسيه
علی: 1393/1/3108:10:21،
27
11
دکتر رنانی: من می دانم که گروههای مخالف دولت تمایل دارند که درصد اندکی از مردم از یارانه ها انصراف داده باشند تا آن را نشانه عدم همراهی مردم با دولت بینگارند. اما اگر نتیجه چنین باشد، پیامش و تبعاتش بیش از آن که برای دولت باشد برای کل نظام سیاسی است. آزمون واقعی مشارکت مردم این جا نمایان می شود نه در حضور در راهپیمایی ها و آیین هایی نظایر آن که هیچ هزینه مالی برای مردم ندارد بلکه منافع غیرمستقیمی هم در بر دارد.
بی نام: 1393/1/3108:56:43،
19
27
هیچ کس نمیگه آخه کجای دنیا آب و برق و گاز مفت
چرا هیچ کس نمیگه میانگین مصرف 6 برابر میانگین جهانیه
چرا هیچ کس باور نمیکنه آب پشت سدها خالیه نکنه اونارم آقازاده ها بردند
چرا ما همه چی را رایگان میخواهیم
چرا ما خودمونو اصلاح نمیکینم تا وقتی دولتی از بدنه ما تشکیل میشه دولت پر قدرتی باشه
کشتی تو کره جنوبی غرق شده
معاون تو کشتی بوده با بچه ها نجات پیدا کرده
معاون خودشو دار زده
میخواهین پول نفت را مستقیم بگیریم هیچ کسم کار نکنه

ایمان: 1393/2/110:36:09،
13
11
کی گفته تو ایران آب و برق و گار مجانیه؟، نسبت به درآمد مردم ایران بسیار هم گرونه.

میانگین کدوم مصرف 6 برابر جهانیه؟ چرا کلی حرف میزنی؟ اسم اون مورد رو بیار تا جوابت رو بدم.

آب پشت سدها خالیه، دلیلش اینه که به روستاها و شهرهای کوچیک نرسیدند همه اومدن تهران و شهرهای بزرگ که علتش مردم نیستند، در ضمن ما روشهای درست مهار آب پشت سدها نداریم.
ایمان: 1393/2/110:39:18،
18
9
اگه مردم همه چی رو رایگان میخواستند که انقلاب نمی کردند، پس انقلاب کردند که همه چی رایگان نباشه و حساب کتاب داشته باشه نه اینکه پول بره تو جیب بعضی ها.

این همه آدم تو ایران کشته شده اگه مثال کره رو میزنی و اون خوبه، چرا الگو نمیگیری و خودتو دار بزنی؟

مردم نمیخوان پول مفت نفت بگیرن، اما میگن آقایان بالا هم پول مفت نفت نگیرن، بی حساب میگن؟
ممد: 1393/1/3109:11:58،
24
11
ظاهرا نه به تدبیر و نه به امید این دولت باید دل خوش کرد
چون اگه تدبیر داشت حداقل زمانی که از مردم می خواست انصراف بدن اینقدر قیمت همه چیز را گران نمیکرد
غمخوار: 1393/1/3109:16:33،
25
33
دولت امیدروحانی باشمشیردولبه ای که بسته هم خود و یارانش را صدمه میزند.هم ملت راگرفتارمیکند.
محمود قسمتی: 1393/1/3110:16:48،
32
11
تا 3 سال پیش نه از یارانه خبری بود نه از تحریم های گسترده . با اون همه صادرات نفت .اونموقع چه گلی به سر بهداشت و سلامت مردم زدید که الان چشم دوختید به این 45 هزار تومان
ناظری: 1393/1/3110:56:40،
17
8
هر جای دنیا نفت و گاز اینچنینی ندارد که ما راحت از کنار ان بگذریم و دوم اینکه هیچ جای دنیا داراییهای یک مملکت اینچنین و به دست خودشان غارت نمیشه
علی : 1393/1/3111:12:32،
14
9
وقتی هزینه های درمان و نرخ بیمه ها بالا رفته دلیلی ندارد دولت هزینه کند مگر اینکه بخواهد جیب پزشکان و مراکز در مانی شان پرتر شود
مرضیه: 1393/1/3111:21:53،
18
9
دولت حاضر نیست از مبلغ حق بیمه خودش در مورد کارگران بگذره و بزاره کارفرما اونو پرداخت کنه به کارگر...یا لااقل راحتتر بیمه کنه...
میری بیمارستان تا پول ندی رات نمیدن...که این حادترین مسئله زندگیه انسانه... حالا خوراک و پوشاک بماند...
اونوقت از ما میخاد بگذریم؟؟؟؟؟
اون نمیگذره که ما اعتماد کنیم....پس ما هم نمیگذریم
عبدالقادرقاسمی: 1393/1/3111:43:53،
20
12
اقا کی از پول بدش میاد یارانه حق مسلم ماست
حسین: 1393/1/3112:07:37،
25
44
سلام

میدونید ثروتمندها چی میگین؟
میگن چون این پول به گفته یک نفر- تبرک هستش و پول مقدسی هست. من می خواهم این پول را قاطی میلیاردها پولم بکنم که این میلیارد پولم متبرک بشن.

قشنگ بود؟!
یاردان قلی: 1393/1/3112:27:33،
17
11
راستی نتا یج کنکور یارانه کی اعلام میشه وای مردیم از خوشی
فامیل دور: 1393/1/3117:26:51،
16
11
تو سرزمین دور تازمانی که دلار بالا میرفت ارزش پول پایین میامد و تورم وگرانی بیداد کرد پس باید به فکر زیر ساختها بود نه رانت خواری یارانه ها سرکاری هستند بفکر مملکت باشید تاراج نشه
بدون شرح: 1393/2/101:36:18،
15
9
پس کشورهای عربی که مردمش صد برابر ما پول نفت میگیرند, چرا دولتهاشون اینقدر چشمشون به پول نفت نیست؟
چ: 1393/2/109:11:16،
14
8
از قدیم گفت سیر از گرسنه خبر نداره ، سواره از پیاده .......
ایمان : 1393/2/110:32:57،
15
8
از خون خودم و بچه هام بگذرم، از یارانه نمی گذرم، یارانه یعنی همون سوبسید قبلی، همه جای دنیا به مردم به صورت های مختلف میدن، از فقیر و غنی، با عوض کردن اسمش نمیشه حذفش کرد، زنده باد سوبسید.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما