کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

یارانه‌بگیران نمی‌توانند وام‌های کلان بگیرند

کدخبر:۴۳۴۴پنجشنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۴:۱۵۶۹۷۷ بازدید

اگرچه دولت اعلام کرده است برای انصراف مردم از یارانه‌های نقدی، به صورت قهرآمیز عمل نمی‌کند، اما سخنگوی دولت در آخرین اظهارات خود اعلام کرده است که یارانه‌بگیران نمی‌توانند از وام‌های کلان ...

اگرچه دولت اعلام کرده است برای انصراف مردم از یارانه‌های نقدی، به صورت قهرآمیز عمل نمی‌کند، اما سخنگوی دولت در آخرین اظهارات خود اعلام کرده است که یارانه‌بگیران نمی‌توانند از وام‌های کلان بهره‌مند شوند چون کسی که به یارانه نقدی نیاز دارد، استطاعت پرداخت وام‌های کلان را ندارد.


تنها سه‌روز دیگر تا پایان نام‌نویسی متقاضیان دریافت یارانه نقدی مانده است و بر اساس آمارهایی که بیانگر انصراف هفت تا 10درصدی یارانه‌بگیران دور اول است، حدود هفت‌میلیون نفر از دریافت یارانه انصراف داده‌اند. دولت این آمار را امیدوارکننده می‌داند و با درنظرگرفتن امتیازات ویژه از افراد خواسته است در صورت داشتن توان مالی، از دریافت یارانه انصراف دهند. به گزارش ایسنا حتی سخنگوی دولت اعلام کرده است افرادی که تاکنون برای دریافت یارانه ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند در روزهای 30 و 31 فروردین مجددا انصراف خود را اعلام کنند.

مصارف پرداخت یارانه‌های نقدی از منابع، پیشی گرفته است و این دیگر بر کسی پوشیده نیست. دولت برای تامین این کسری در فاز دوم هم درصدد کاهش تعداد یارانه‌بگیران است و هم افزایش قیمت حامل‌های انرژی. اما سخنگوی دولت اعلام کرده است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی که از اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود، بسته به تعداد انصراف‌دهندگان است. اگر تعداد بیشتری انصراف دهند، شیب افزایش قیمت حامل‌های انرژی هم ملایم‌تر خواهد بود. دولت هم تعیین قیمت بنزین را منوط به ثبت‌نام تعداد یارانه‌بگیران کرده است و با این حال گمانه‌ها حاکی از قیمت 800 تا هزارتومانی هر لیتر بنزین در فاز دوم است.

اگرچه دولت مبنا را بر انصراف داوطلبانه گذاشته است اما معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور در این خصوص گفت: وقتی افراد تقاضای تسهیلات می‌دهند، اگر یارانه‌بگیر باشند، این امر نشان می‌دهد که درآمد خوبی ندارند و نمی‌توانند وام‌های بانکی بزرگ را بازپرداخت کنند، البته انصراف از یارانه ضرورتا به معنی ثروتمندبودن نیست ولی آنها به‌گونه‌ای زندگی خود را تنظیم می‌کنند که می‌توانند از این مبلغ صرف‌نظر کنند. اما از طرف دیگر نوبخت تاکید کرد انصراف از دریافت یارانه به معنای محروم‌شدن از سایر خدماتی که دولت پس از اجرای گام دوم انجام می‌دهد نیست. ما حتما برای انصراف‌دهندگان خدمات ویژه‌ای در نظر داریم.

در حالی که تنها چند روز تا پایان ثبت‌نام مانده اما به‌نظر می‌رسد که در بدنه دولت همچنان انسجام کافی برای نحوه شناسایی یا حذف افراد وجود ندارد. وزیر اقتصاد و دارایی دو روز پیش هشدار داده بود که 10میلیون پردرآمد جامعه اگر برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند، حذف می‌شوند. اما اکنون نوبخت اعلام کرده است که نمی‌داند مبنای این اظهارنظر طیب‌نیا چیست و چگونه قرار است این تعداد را شناسایی کنند. نکته دیگر این سخن این است که نوبخت گفته دولت 20 بانک اطلاعاتی در اختیار دارد که با انطباق این 20 بانک با اطلاعات فرم یارانه‌ها می‌توان این 10میلیون را شناسایی کرد. اما موضوع این است که اگر دولت توان شناسایی پردرآمدها را دارد چرا طرح خوداظهاری را کلید زده و از طرفی اگر قرار است مبنا بر انصراف داوطلبانه باشد چرا چنین موضع‌گیری‌هایی عنوان می‌شود.

طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات یارانه‌بگیران

دولت از یک سو از مردم خواسته از دریافت یارانه انصراف دهند و از طرف دیگر پیش از این طرحی در مجلس تصویب شده برای مجازات افرادی که به نظر دولت استحقاق دریافت یارانه را نداشته‌اند، اما یارانه گرفته‌اند. روز پیش رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی خبر داد که نمایندگان خواستار حذف این مصوبه شده‌اند. به گزارش فارس عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در این مورد گفت: بر اساس این مصوبه اگر فردی که نیازی ندارد، برای دریافت یارانه ثبت‌نام و یارانه را دریافت کند، باید سه‌برابر یارانه دریافت‌شده را به دولت بپردازد. بر اساس قانون اساسی هر حکم مجازاتی هم باید با حکم دادگاه صورت بگیرد و چون سازمان هدفمندی یارانه‌ها نمی‌تواند فردی را جریمه کند، باید افراد را به دادگاه بفرستد که به نظر ما دادگاهی‌کردن افراد برای 45هزارتومان صحیح نیست و به‌همین دلیل نمایندگان مجلس خواستار حذف مجازات از این روند شده‌اند. به همین دلیل طرح دوفوریتی حذف مجازات تهیه و تدوین شد و در کل دست دولت باز است و به هر که خواست یارانه می‌دهد و به هر که نخواست نمی‌دهد. اما یوسفیان‌ملا گفته است این طرح را بعد از اتمام بحث‌های مربوط به یارانه مطرح خواهد کرد که دولت گمان نکند ما چوب لای چرخشان می‌گذاریم.

نامه اقتصاددانان مجلس به روحانی درخصوص هدفمندی‌

داستان سرکشی دولت به حساب‌های مردم برای بار دوم به مجلس کشیده شد. اما با دو رویکرد متفاوت؛ هفته پیش رییس مجلس به دولت تاکید کرد که به حساب‌های مردم سرکشی نکند و بنا را بر صداقت اظهارات مردم بگذارد. اما دیروز 11نفر از اقتصاددانان مجلس به روحانی نامه نوشتند و خواستار بررسی حساب متقاضیان دریافت یارانه توسط دولت شدند. به گزارش تسنیم در بخشی از این نامه آمده است:

طی ماه‌های اخیر جنابعالی چند بار ضمن صحبت از هدفمندکردن یارانه‌ها، استفاده از حساب بانکی را برای شناخت افراد برخوردار و حذف آنها از فهرست یارانه‌بگیران تخطئه کردید و آن را دخالت در حریم خصوصی مردم خواندید. در روزهای اخیر همین موضعگیری از معاون اول و برخی دیگر از اعضای دولت محترم نیز مشاهده شده است. در دولت پیشین تلقی نادرستی درباره یارانه را رییس دولت و برخی از اعضای کابینه آنقدر تکرار کردند تا این باور پیدا شد که یارانه نقدی حق همه آحاد ملت است و حالا دولت جنابعالی و کشور برای تنظیم امر یارانه دچار مشکل شده‌اید. حال بررسی حساب بانکی برای مقاصد مالیاتی (مالیات مثبت و مالیات منفی که همان یارانه است، tax and transfer) را دخالت در حریم خصوصی مردم خواندن و تکرار آن، همان نگرانی را برای برخی دلسوزان مردم و کشور به وجود آورده است. مسلما حساب بانکی افراد بخشی از اطلاعات محرمانه در حیات اجتماعی آنان است اما نامحرم‌بودن اشخاص عادی در این امر، با نامحرم‌دانستن مراجع قانونی کاملا متفاوت است.

از نظر دین مبین اسلام وقتی دستور «خذ من اموالهم صدقه، از اموال آنان مالیات بستان» یا حکم «وفی اموالهم حق معلوم للسائل و المحروم، در اموال ثروتمندان حق مشخصی برای مردم فقیر و محروم وجود دارد» صادر می‌شود. بدیهی است که باید اموال و دارایی‌های مردم توانمند بر حکومت آشکار و مشخص باشد تا بتوان بخش و سهمی از اموال را از آنان ستاند. تجربه بشری نیز در این‌باره، درخور توجه بسیار است. با توجه به نقشی که بانک‌ها در پولشویی و پنهان‌ساختن درآمد واقعی افراد برای فرار مالیاتی می‌توانند بازی کنند، نزدیک به 30 سال از تلاش کشورهای عضو OECDبا 34 عضو (کشورهای غربی به اضافه ژاپن، شیلی، مکزیک، ترکیه) برای ترویج شفاف‌سازی اطلاعات بانکی مشتریان بین کشورهای مختلف می‌گذرد. این کشورها به رغم اهمیت بالایی که برای محرمانه‌ماندن اطلاعات بانکی افراد قایل هستند؛ دهه‌های طولانی است که دسترسی به این اطلاعات را (به طور مستقیم یا غیرمستقیم) برای مراجع مالیاتی مجاز دانسته‌اند و از سال 1985 یعنی 30 سال پیش برای شفاف‌سازی و تبادل اطلاعات بانکی بین دولت‌ها تلاش کرده‌اند. اگر برداشت محرمانه‌بودن حساب‌های بانکی را بپذیریم، قوانین بسیار مهمی مانند قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه آن مصوب 1388 هیات وزیران با اختیارات بسیار گسترده مسوولان ذی‌ربط اجرایی (نه قضایی) در کسب اطلاعات بانکی و قانون مالیات‌های مستقیم که هم‌اکنون مجلس در حال بررسی و تصویب آن است، اساسا قابل اجرا نیست. آن وقت تعهدات بین‌المللی دولت در امر مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم چه می‌شود؟»

احمد توکلی، محمدرضا پورابراهیمی، محمد رجایی، محمدمهدی مفتح، غلامرضا مصباحی‌مقدم، الیاس نادران، جعفر قادری، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، غلامرضا تاجگردون، هادی قوامی و علی‌محمد احمدی این نامه را امضا کرده‌اند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهدی: 1393/1/2807:26:48،
202
22
شورش رو در آوردین دیگه
سامان: 1393/1/2808:01:47،
186
31
حالا هی بگید روحانی مچکریم
هه: 1393/1/2808:15:01،
170
20
کی بود تو شعار انتخاباتیش میگفت این مقدار یارانه ای که به مردم میدن کمتر از اونی که از محل گرون کردن حاملهای انرژی بدست میاد.
حالا چی شده که برعکس شده؟؟؟
حمید: 1393/1/2808:42:04،
155
32
دقت کنین دوستان ببینین سیاستاشون چیه:((از نظر دین مبین اسلام دستور «خذ من اموالهم صدقه، از اموال آنان مالیات بستان»))یا این یکی:((حکم «وفی اموالهم حق معلوم للسائل و المحروم، در اموال ثروتمندان حق مشخصی برای مردم فقیر و محروم وجود دارد» صادر می‌شود. بدیهی است که باید اموال و دارایی‌های مردم توانمند بر حکومت آشکار و مشخص باشد تا بتوان بخش و سهمی از اموال را از آنان ستاند.))
باخودشون وحرفاشون مخالفم (+)
باخودشون وحرفاشون موافقم (-)
محمد حسين: 1393/1/2810:14:40،
104
12
حالم بده روحاني خيلي خراب كردي
پاسخ به حمید: 1393/1/2810:24:36،
66
11
نمیتونن اینکارو بکنن چون اگه بخوان به حساب مردم توی بانک دست ببرن اونوقت همه پولاشونو از بانک میکشن بیرون و یک شلم شوربای حسابی راه میفته.
یارانه بگیر: 1393/1/2810:55:48،
48
13
سخنگوی دولت تو سایت ببینه خیلی از یارانه بگیرها درامد تا 2میلیون و بیشتر را اعلام کردهاند و نگفته اند فقرندو ندارندو...فقط حق شون را گرفتن و انصراف ندادن
مرجان: 1393/1/2811:33:38،
65
31
تهدید و ارعاب تا کی ؟! این است حق ملت ؟ وام نمیدیم ، از اعتبار ساقط میکنیم ، جریمه میکنیم و... مثل اینکه شما مردم ایران رو با بچه اشتباه گرفتید . ملت حالا قدر احمدی نزاد میدونند
ملت: 1393/1/2812:01:57،
25
41
آقاي حميد
شما هم رفراندوم برگزارنكن
مردم بايد يكي بشن.
وگرنه انفرادي كار كردن جز اينكه خودت و دودمانت رو بر باد بدي نتيجه نميده.
دوستان هم خوب كارشون رو بلدن كه اجازه تشكيل احزاب رو نميدن!
MGH: 1393/1/2812:14:24،
66
24
این آمار بیانگر دو چیز می باشد. لطفا نظر دهید. (+/-)

1- تضاد طبقاتی شدید بین مردم جامعه که فقط 7 درصد آن ثروتمند هستند و بقیه حتی به یارانه 45 هزارتومانی که پول خرید یک کیلو گوشت هم نمیشه محتاجند. (+)
2- برخی از ثروتمندان و طبقه متوسط رو به بالا هم آنقدر دندون گرد هستند که دلشون نمیاد از این پول هم صرف نظر کنند. (-)
مجید: 1393/1/2812:19:26،
45
12
به به. بزودی حبس هم باید بریم به جرم ویژه خواری و سو استفاده از بیت المال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من: 1393/1/2815:14:49،
28
23
عجب گیری افتادیما
داش علی: 1393/1/2916:39:37،
26
26
آخ آخ آخ
میدونی یادچی افتادم
یادشب رای آوردن روحانی...
یه عده فکر میکردن منجی بشریت اومده
داشتن خودشونو خفه میکردن
تاصبح نذاشتن مابخوابیم
آی حرص خوردیم
آی حرص خوردیم
الان اونا کجان یخورده بخندیم بهشون تلافی اونشب دربیاد...
آی بخندیم آی بخندیم
عطا-كارگر زحمت كش: 1393/1/2807:27:13،
145
11
مگه الان ميتوان وام كلان گرفت الان دو ماهه يه وام چهار ميليوني مي خوام بگيرم هر سري بانك يه چيزي رو براي ضمانت مي خواد شما جيب مارو نزن وام پيش كش
ندا: 1393/1/2807:37:46،
111
10
احسنت براين تدبير واميد؟
پس به اين ترتيب ثروتمندان روز به روز پولدارتر وفقرا روز به روز نيازمند تر وافزايش فاصله طبقاتي
روحاني ديگه واقعا متشكر نيستيم............
ندا: 1393/1/2809:31:59،
124
22
واقعا نميدونم كيه كه هميشه يه نظر منفي داره...فكرخودروحانيه........
سعید: 1393/1/2807:42:09،
123
39
یعنی اگه گردنمم بزنن من انصراف نمیدم.
صمد: 1393/1/2812:11:43،
32
72
خوش به حال شما. تا افرادی مثل شما رو داریم مطمئن هستیم تا جایی که می توانیم هیچ کمکی به برادرها و خواهرهای نیازمندمان نخواهیم کرد.
بابا ما باید با کمک هم به یه جایی برسیم، نه اینکه همه با هم پدر همیگه رو در بیاریم.
من خودم یارانه نمی گیرم، اما پدرم نیاز داره می گیره. اشکالی داره به خاطر پدرم من برم کنار؟
سهیل : 1393/1/2817:55:04،
41
26
برات متاسفم اقا صمد میدونی چرا ؟
تو که ‍پدرت نیازمنده یارانه نگرفتی که ببخشی به دولت از اونور پدرت در فقر به سر ببره ؟ بدبخت حداقل یارانتو بده به بابات ، بابایی که کل عمرشو صرف یه ادمی مثل تو کرده
پاسخ به استاد صمد: 1393/1/2823:54:15،
29
20
استاد بحث این نیس,بحث اونایی که انصراف نمیدن اینه که با پول نفت به دولتهای سوریه و لبنان و عراق و پاکستان کمک میکنن ولی وقتی پای نیازمندان کشور خودمون میرسه میگن که آی مردم کمک کنید.
بیقرار: 1393/1/2807:57:14،
125
13
وامهای کلان وبی بهره وبی نام نشان مخصوص خودحضرات وآقازاده هاست نه مردم عامه ایران
امير: 1393/1/2811:57:45،
45
9
اينها بسي ما را خنداندند.
وام هاي كلان؟ كي؟ من؟
زبل خان: 1393/1/2816:47:41،
38
20
بيقرار جان نگران نباش اون هايي كه گفتي (بووووووق) وام و يارانه كه هيچ، هر امتياز ديگه اي را هم كه بخوان ميگيرن
امیر: 1393/1/2808:01:41،
95
11
منظورتون اینه که پول دارها فقط وامهای کلان میتونن بگیرن
پاپک : 1393/1/2815:24:25،
32
15
منظورشون بابک زنجانیه
توماس آذربایجانلی: 1393/1/2809:13:28،
66
8
اصلا انصراف ندین اونایی که وامهای کلان می گرفتن بازم می تونن وام بگیرن ولی من و امثال من که با مدرک فوق لیسانس تهران با کلی خواهش و التماس تونستم وام ازدواج که حق قانونی من بود رو بگیرم .
اونایی که وام کلان میگیرن اصلا یادشون نیست کی یارانه می دن که بخوان ثبت نام کنن
رنگین کمان: 1393/1/2810:13:12،
82
21
این 45500 تومان را با صد میلیون وام دو در صد!!!!!!!!!! عوض نمیکنیم...
'g: 1393/1/2813:37:56،
35
19
گل گفتی
farshid: 1393/1/2810:23:44،
67
18
جالبه اوایل که یارانه میدادن 40 دلار بود حالا که شده 10 دلار
با تمام ابزار از جمله تهدید و تشویق و عوام فریبی و شرع میخوان این 10 دلار هم ندن
فکر کنم وضعشون خیلی خرابه
معصوم: 1393/1/2810:30:08،
61
6
حقمونه، به قول فرمایش حضرت علی (ع): هر حکومتی لایق مردم زمان خودش هست. وقتی عرضه نداریم باید تحقیر بشیم، باید هر تازه به دوران رسیده ای توسری بهمون بزنه. این یارانه شده چماق، هر روز باید چند بار بزنند تو سرمون و منت بذارن که ما بهتون یارانه میدیدم.
هموطن: 1393/1/2811:01:58،
33
8
با سلام مشکل اینه که حرفها شون فقط برای انصراف گفته میشه وغیر کارشناسیه و باز خورد حرفها شون به گوششون نمی رسه که بدونن چی گفتن ولی از یک شخصیت مثل مشاور و معاون رئیس جمهور انتظار حرفهای کارشناسانه تر و پخته تری میره.
شهروند: 1393/1/2811:06:45،
45
8
کسی که فک میکنه بقیه نمی فهمند گورشو با دست خودش میکنه.....اینم حکایت اینهاست...
کارشناس: 1393/1/2811:23:43،
28
20
شما با این کارا صرفه جوئی کردید ولی به اعتماد لطمه زدید و سرمایه اجتماعی که به مراتب از سرمایه اقتصادی مهمتره را نادیده گرفتید بهتر است از مشاورانی که در زمینه های دیگر غیر از اقتصاد تخصص دارند نیز مشورت کنید
خواجه: 1393/1/2811:28:49،
68
29
خیلی دارند زور می گنند.
sun: 1393/1/2812:17:32،
24
9
حالا این وام های کلان از چه رنج مبالغی شروع می شه ؟؟؟
بدونیم چند چندیم !!!!
zi zi: 1393/1/2812:50:36،
43
19
جناب اقای روحانی یه بار فیلم های قبل انتخابات و حرف هاب خودتونو گوش بدید
اخه تا کی مردم فریبی تا کی دروغ؟
علي مرداني : 1393/1/2813:14:42،
38
17
آقا اصلاً جاي بحث نداره كه
به نظر بنده هر كي يارانه بگيره و بالاي ششصد هزار تومن درآمد داشته باشه بايد با يه طرح دو فوريتي در سطح علني مجلس به مجازات اعدام و يا سنگسار در ملع عام محكوم بشه تا درس عبرتي بشه واسه آحاد ملت ..
بله اينجور رعفتي دارم من .. (((:
مجید: 1393/1/2813:32:06،
33
29
توی تمام دنیا از جمله بهشت زمین-آمریکا اینجوره که نهادهای مالیاتی و دولتی حق دارن از اطلاعات حساب بانکی افراد باخبر باشن
حالا هی بگین نقض حریم خصوص و نقض حقوق بشر و ...
این حرفا یعنی به سینه زدن سنگ کسایی که فقط پول تو جیبی پسر 8 سالشون روزی 50 هزار تومنه
کساییکه قبض تلفن دوماهه دخترشون 100 هزار تومنه- مگه یارانه به درد اونا نمی خوره ولی از یارانشون نمیگذرن چون هی کردن تو گوششون که حقتونه -بخورین
سیب: 1393/1/2903:17:37،
18
9
بله
حقشونه
اونا تو این مملکت زندگی نمیکنن ؟
شما چی ؟ الان اینا که گفتی و مثال زدی به نظرت آخر پولدارا بودن ؟ قبض موبایلشون میاد 100 تومن ؟ یا خودتو زدی به اون راه ؟
یارو پول تو حساب جاریش که روش حساب نمیکنه 50 میلیارده هنوز خودشو خیلی پولدار حساب نمیکنه شما حالت خوبه ؟
حمید: 1393/2/823:17:35،
30
34
نمیدونم بعضیا با چه منطقی این جوابا رو میدن که -بله حقشونه !!!
اون بابایی که میگن 50 میلیارد تو حسابشه
کارخونه دار و پزشک نیست بلکه "سرمایه" داره -کیف میکنه و سود پولای رو میخوره که با دلالی و سفته بازی درآورده و یک صدمش رو هم مالیات نداده -از تخصص یا خدمت فوق العادش به جامعه این پولا رو بدست نیاورده
من کارمند دارم ماهی هفت درصد حقوقم رو مالیات میدم عمرا این بابا تا حالا یک درصد مالیات داده باشه
حالا فهمیدی چرا من حقمه و اون نه !
علی: 1393/1/2814:27:14،
22
18
بس کنید آقایان یعنی چه وقتی در این حد وارد شوید بستر برای سرکشی در خصوصی ترین امور زندگی مردم فراهم میشود این بود کرامت انسانی ،فقر بیکاری بیچارگی و به حقارت کشیدن مردم برای 45تومانی که ذره ای از حق مسلم هر ایرانی ست خدا مرگ بده بیشتر از این حقیر نشویم
آرمان: 1393/1/2814:41:56،
53
10
فردا میگن اونایی که یارانه گرفتن چون به اقتصاد جمهوری اسلامی لطمه وارد کردن مفسد فی الارض هستند....الفاتحه
ari: 1393/1/2815:12:25،
40
8
و سزاشون اعدامه :l
علی: 1393/1/2816:36:54،
25
9
من شرط می بندم قشر نیازمند تو کل عمرشون نتونستند وام بیشتر از 10 تومان بگیرند و نخواهند تونست . حالا دارید می ترسونید.
برید وام ها رو بدید به همونایی که تا به حال وام کلان گرفتند!!!! و بعدش هم به موقع پس دادند
ز: 1393/1/2817:13:53،
24
10
چقدر می خواهند تهدید کنند جمع کنید این بساط را ،خوب اگر می خواهید یارانه نداده و تورم را افزایش دهید خوب انجام دهید مردم اسباب بازی شده اند ،تازه مردم چشمشان کور خودشان را وفق میدهند یعنی (عده ای از پس مخارج بر نمی آیند و دق می کنند و میمیرند و عده ای مثل ب ز هم با رانت به نوایی میرسند شما هم از دست قشر آسیب پذیر راحت می شوید و خلاص
ناصر تقی زاده: 1393/1/2819:26:37،
33
13
همین افرادی که الان دم از این میزنن که رایانه حق ماست نمیخوام انصراف بدم دقیقا 3 سال پیش که میخواستن یارانه دادن رو شروع کنن میگفتن من صدقه 45 هزار تومانی میخوام چیکار...ایرانی جماعت خیلی عجیبن!!! حالا که دیگه داره بهشون مزه میده میگن من یارنمو میخووواااممم
شبنم محمدی : 1393/1/2823:10:51،
28
16
به خدا بریم گدایی بکنیم خیلی بهتر از این یارانه ای که اینا میده..

خجالت نمیکشین یه چندر غار پول میدین.اونم ده برابرشو ازمون میگیرین هی میزنیین سرمون.
پرهامک: 1393/1/2900:45:27،
21
9
1. من از آندسته افرادیم که به این یارانه نیازی ندارم و اصلا ثبت نام نکرده ام.
2. اگر کسی دریافت یارانه را حق خودش میدونه، خوب صادقانه فرم را پر کنه و به موجب همین قانون به تصمیم دولت برای دادن، ندادن و یا جریمه کردنش احترام بذاره. این که نمیشه یارانه را دوست داشته باشیم ولی ضابطه و قانونش را نه!
3. به قول سعدی علیه الرحمه: بگیر ای جوان دست درویش پیر، نه خود را بیفکن که دستم بگیر!
آرش: 1393/1/2921:50:37،
18
21
شما الان تو تیم بازسازی سوریه هستی؟
علی: 1393/1/2908:40:34،
21
8
مگه همه دنیا که حسابهای افراد را چک می کنند اشتباه می کنند؟ نمی دونم چرا ما می خوایم از کشورهای سرمایه دار هم سرمایه پرورتر باشیم ؟ با مالیات نگرفتن و پول دادن به ثروتمندان تعداد پولدار های که ثروت مملکت را خارج می کنند بیشتر می کنیم
آرش: 1393/1/2909:07:10،
26
21
جمله "حریم خصوصی مالی افراد باید رعایت بشه" حرف پول شورهایی بی وجدانی است که پول مملکت را می خورند و هیچ تعهدی به مملکت ندارند و آخرش می برند خارج. جالبه با قدرت پولشون اینقدر ما را تحت تاثیر قرار دادند که قشر متوسط و ضغیف هم حرف اونا را تکرار میکنه!
محمدحسین: 1393/1/2910:05:27،
26
11
واقعا روحانی با چه رویی می خوای تو روی مردم نگاه کنی این یکی از قولهای 90روزت بود
fred: 1393/1/2910:30:09،
21
16
مگه دادن وام کلانه کشکه .. مگه به من و شما ها میدن ... مال اون بالا بالاها ست خواه یارانه بگیره خواه نگیره
siya: 1393/1/2910:50:21،
17
15
برو بابا کی وام خواس.یه بار گرفتیم برا 7 پشتمون بسه
سعیدقاسمی: 1393/1/2913:38:14،
67
7
به نظ من یارانه حق همه مردم چه ثروتمند وچه فقیر هست وهر کسی هم که ثبت نام نکنه از حق خودش گذشته به نفع دولت چون من تا جایی که میدونم مبالغی که از انصراف جمع میشه میره به خزانه دولت برای کمک به کشورهایی که نیاز دارن .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما