کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات بیشتر از نحوه ثبت‌ نام مجدد یارانه ​ها

کدخبر:۴۰۸۶یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹:۲۲۱۰۸۶۶ بازدید

مدیر دفتر امور بانکی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: در اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید مردم در کنار دولت یازدهم باشند و این دولت را همراهی کنند تا اهداف شعار امسال به نحو ...

فاطمه نجفی اظهار داشت: ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه از بیستم فروردین ماه در کشور آغاز می‌شود و به مدت 10 روز این ثبت‌نام ادامه دارد. وي گفت: در اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید مردم در کنار دولت یازدهم باشند و این دولت را همراهی کنند تا اهداف شعار امسال به نحو مطلوبی در کشور محقق شود. فاطمه نجفی اظهار داشت: ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه از بیستم فروردین ماه در کشور آغاز می‌شود و به مدت 10 روز این ثبت‌نام ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام مجدد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از بیستم فروردین ماه امسال طبق رقم آخر کد ملی سرپرست خانوار از صفر تا 9 انجام می‌شود، بیان کرد: هر عدد در یک روز اعلام می‌شود تا خانوارها اقدامات لازم را برای ثبت‌نام انجام دهند. مدیر دفتر امور بانکی سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: به عنوان مثال سرپرست خانوارهایی که رقم آخر کد ملی آنان عدد صفر است باید در روز بیستم، عدد یک در روز بیست و یکم، عدد 2، بیست و دوم و 9 در روز بیست و نهم ثبت‌نام کنند که اخبار تکمیلی آن متقابلا اعلام می‌شود. این مسئول ابراز داشت: دولت یازدهم از خانوارهایی که تمکن مالی دارند و دریافت یارانه نقدی در وضعیت معیشتی آنها اثری ندارد، تقاضا می‌کند که از ثبت‌نام در مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها خودداری کنند.

نجفی با اشاره به اینکه عدم ثبت‌نام خانوارها در مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مختص افرادی که دارای خانه و ماشین‌های گران قیمت هستند، نمی‌شود، بیان کرد: خانوارهایی که در حد متوسط هستند، ولی دریافت این یارانه در وضعیت اقتصادی آنها تاثیری ندارد، از ثبت‌نام در این مرحله انصراف بدهند. مدیر دفتر امور بانکی سازمان هدفمندی یارانه‌ها خاطرنشان کرد: خانوارهایی که تمکن مالی لازم را دارند و در مرحله دوم از ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها انصراف بدهند، به دولت کمک می‌کنند تا منابع درآمدی این قانون را در اقدامات زیرساختی در راستای توسعه اقتصادی هزینه کند که تحقق این مهم موجب رشد و توسعه اقتصادی کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال 93 را هوشمندانه و مدبرانه در راستای رشد و تعالی وضعیت اقتصادی کشور نامگذاری کرده است، بیان کرد: با عزم ملی و مدیریت جهادی می‌توان اهداف این شعار را محقق کرد و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی گام‌های بسزایی را برداشت. وی ابراز داشت: در اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید مردم در کنار دولت یازدهم باشند و این دولت را همراهی کنند تا اهداف شعار امسال به نحو مطلوبی در کشور محقق شود و مسیر دستیابی دولت به توسعه و رشد ارتقا یابد.


9vyhkynjtp9uzsccjdz6.png

چرا طرح «انصراف از یارانه» محکوم به شکست است؟!

مهدی نورمحمدزاده : همزمان با آغاز سال نو، پخش تیزرهای تبلیغاتی انبوه در خصوص تشویق مردم به انصراف داوطلبانه از دریافت یارانه در تلویزیون آغاز شده است. ظاهرا دولت تصمیم گرفته‌ است با تبلیغات انبوه و تشویق‌هاي اخلاقی و میهن پرستانه بخش قابل توجهی از مردم را نسبت به دریافت یارانه منصرف نماید تا ضرورت حذف و تعدیل اجباری در لیست یارانه بگیران پیش نیاید.

در خصوص ماهیت چنین طرحی و میزان موفقیت آن از مناظر گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می توان بحث نمود. موارد ذیل اشارات شبه فرهنگی کوتاهی است در باب اینکه چرا طرح «انصراف از یارانه» محکوم به شکست است!

1-روز بعد زلزله ورزقان بود که دوستی زنگ زد برای جمع آوری کمک و سفر به مناطق زلزله زده. پراید را تا خرخره پر کردیم از آب معدنی و بیسکویت و نان و راه افتادیم سمت چند روستای آوار شده. جاده پر بود از ماشین هایی چون ما که علی رغم درخواست مقامات مسئول برای تحویل اقلام مورد نیاز به حلال احمر و پرهیز از سفر انفرادی به منطقه، شال و کلاه کرده بودند کمک‌هاي مردمی را خودشان مستقیما بین زلزله زدگان پخش کنند! ترافیک بود و تصادف و...

حالا اغلب قبول كرده‌ايم كه بخش قابل توجهی از مردم ما اعتماد و باور کافی به وعده‌ها و برنامه ریزی‌هاي دولتی ندارند. ساختارها و پروسه‌هاي عریض و طویل دولتی در بسیاری موارد ناکارآمدی خود را نشان داده‌اند، برای همین هم مردم به مجموعه‌هاي مردم نهاد و غیر رسمی اعتماد بیشتری دارند تا نهادها و ارگان‌هاي رسمی و دولتی! سخت است برای چنین مردمی انصراف از دریافت یارانه و دلخوش بودن به شعارهای «بهبود وضع نیازمندان»،«ارتقای سطح کشاورزی» و «تقویت اقتصاد ملی»! 

حتی هستند هم وطنانی که پول یارانه و بیش از آن را خرج خانواده‌هاي نیازمند می‌کنند، اما حاضر نیستند با انصراف از یارانه، توفیق دستگیری از خانواده‌هاي نیازمند را نصیب دولت نمايند! شاید آنها می‌ترسند از صحت و سقم آمار و اطلاعات مجریان اقتصادی دولت، که دیده‌اند در فاز اول طرح توزیع سبد کالا، به جای بازنشستگان و کارمندان عادی ادارات، مدیران کل و روسای ادارات مشمول طرح شده بودند!

2-مطابق داده‌هاي آماری، ثروتمندان کلان در کشور ما از نظر تعداد در اقلیت مطلق هستند. انصراف چنین جمع اندکی از دریافت یارانه تفاوت چندانی در بهبود اقتصاد کشور نخواهد داشت، در عوض طبقه متوسط شهری بخش قابل توجهی از یارانه بگیران را به خود اختصاص داده است که به نظر مي‌رسد مجموعه هدف در طراحی پروژه «انصراف از یارانه» هم، همین طبقه در نظر گرفته شده است. با توجه به میزان درآمد متوسط این طبقه و اوضاع به شدت متغیر اقتصاد کشور، این گروه نمي‌تواند چنین تصمیم پر ریسکی را اتخاذ کند و در چنین طرحی مشارکت جدی داشته باشد. 

عقلا گفته‌اند لازمه هر تصمیم اقتصادی داشتن چشم اندازی روشن از آینده است. شاید دل کندن از 45 هزار تومان یارانه فعلی برای چنین هم وطنانی زیاد سخت نباشد، اما کسی چه مي‌داند دولت بعدی رقم یارانه را به 450 هزار تومان ارتقا ندهد؟! یا نرخ تورم سال بعد 50% نباشد؟! یا خدای ناکرده رکود اقتصادی، کسب و کار و تولید و به تبع آن منبع درآمد این طبقه را به تعطیلی نکشاند؟! 

و دهها اما و اگر دیگر که با توجه به اوضاع الاکلنگی درآمد این طبقه و نیز عدم ثبات مدیریتی و اقتصادی در سطح کلان کشور، تصمیم برای انصراف از یارانه را در تعارض با آینده نگری شدید این طبقه قرار مي‌دهد. وقتی نرخ ارز و سود سپرده‌هاي بانکی با اندازه زاویه لبخند خانم اشتون در مذاکرات 1+5 دچار نوسان مي‌شود، نباید هم از عدم همراهی هنرمندان و ورزشکاران و حتی نمایندگان مجلس با «کمپین نه به یارانه!» تعجب کرد!

3-در باور بسیاری از مردم ما به ویژه طبقه متوسط که مدام به انصراف از یارانه تشویق مي‌شوند، راههای مهمتر و بهتری برای کمک به اقتصاد ملی و اصلاح الگوی توزیع ثروت در جامعه وجود دارند. سختگیری و جدیت در اخذ مالیات از درآمدهای نجومی برخی افراد خاص، جلوگیری از اسراف و هزینه‌هاي سرسام آور برخی همایش‌ها و نمایش‌هاي پوچ و بی ثمر، خصوصی سازی باشگاهها و جلوگیری از تزریق درآمدهای میلیاردی از حساب بیت المال به جیب فوتبالیست ها، اصلاح و بازبینی در قوانین و ساختارهای اداری برای پیشگیری از فساد و رانت خواری، تاکید و اصرار بر افزایش کیفیت محصولات داخلی و فرهنگ سازی برای اصلاح الگوی مصرف، بازنگری در مجوز پاداش‌هاي چند ده میلیونی، سفرهای خارجی و حقوق چند برابری بسیاری از مدیران دولتی که متاسفانه هیچ کارایی اقتصادی و تخصصی هم در حوزه کاری خود ندارند و دهها مورد دیگر از جمله مواردی هستند که مي‌توانند در تقویت اقتصاد ملی بسیار موثر باشند.

اگر قرار است اقتصاد ملی تقویت شود و در خرج هزینه‌هاي دولت صرفه جویی شود، ابتدا باید خود دولت عزم و جدیت خود را در اجرای آن نشان دهد. نمی توان با یک دست کارمند و بازاری را برای انصراف از یارانه 45 هزار تومانی تشویق کرد و با دست دیگر چک صد میلیون تومانی نوشت برای پاداش مدیرانی که اکثرا کاری بلد نیستند جز «پاراف و امضا»!!

4-تاریخ بند ناف اقتصاد مردم ایران را به چاه نفت انداخته است! به تعبیر رضا امیرخانی در کتاب «نفحات نفت» هم، دولت مساوی است با نفت! سر اینکه جوانان ایرانی سر و دست مي‌شکنند برای رسیدن به یک شغل دولتی و آب باریکه دائمی اش، این است که حکم کارمندی دولت به منزله اتصال به منبع لایزال نفت شناخته مي‌شود. کارمند دولتی فارغ از سود و زیان اقتصادی، بحران‌هاي جهانی، ترازهای مالی و حتی رکود و تورم اقتصادی، حقوق ثابت ماهانه اش را سر موعد دریافت مي‌کند، چرا که نفت پشتوانه دولت است اما برخلاف مجموعه‌هاي دولتی، شرکت‌ها و کارخانجات خصوصی به علت نفس کشیدن در فضای اقتصاد واقعی و رقابتی همواره با افت و خیزها و مشکلات اقتصادی و تجاری درگیر هستند و بالطبع کارمندانشان هم سهمی از این مشکلات را دارند. همین تفاوت‌های مهم در طول دهه‌هاي گذشته به صورت یک روحیه ریشه دار فرهنگی رسوب کرده و باعث شده عموم ما مردم علاقه‌اي به فعالیت و تلاش اقتصادی در بخش خصوصی نداشته باشیم و ثبات کم رونق کارمندی دولت را به تلاش و جدیت پرخطر بخش خصوصی ترجیح دهیم!

حال، باید از رابطه بین یارانه و نفت پرسید! غلط یا درست، وقتی یارانه به عنوان سهم مردم از فروش نفت تعبیر و تفسیر مي‌شود، باید تبعات و شبهات بعدی آن را هم پذیرفت. مثلا اینکه آیا ثروتمندان جامعه سهمی از نفت ملی کشور ندارند؟! اصلا با چه خطکش و معیاری مي‌توان استحقاق چنین حقی را تعیین کرد؟! آیا مرزبندی یارانه بگیر و یارانه نگیر تبعاتی برای وحدت ملی نخواهد داشت؟! حتی با فرض عبور از چنین شبهاتی، طرح انصراف داوطلبانه از یارانه باز هم مشتری چندانی نخواهد داشت. مردمی که در ناخودآگاه جمعی خود عاشق حقوق ثابت ماهانه و ثبات شغلی و کار دولتی هستند، چطور مي‌توانند دل بکنند از یارانه ماهیانه‌اي که توسط دولت و از بابت فروش نفت به حسابشان واریز مي‌شود؟! گیرم که مجبور هم باشند نیم ساعت در صف عابر بانک بایستند!
 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رادمهر : 1393/1/1013:08:39،
331
21
درررووود بر شرف آقای نورمحمد زاده که حرف دل مردم و واقعیتهای جامعه ایران رو گفتند .
حامد: 1393/1/1013:27:37،
249
27
ما کاری نداریم پول یارانمون رو میخواهیم.
مهدی: 1393/1/1013:33:16،
246
30
آقا طبق قانون یارانه مال همه است .
مردم: 1393/1/1013:35:44،
172
29
آقا فرض کنیم یک نفر تمکن لازم (که توضیح داده نشد) رو داشت...
اگر بنده خدا کارش رو از دست بده چی؟
اگر ورشکست بشه چی؟
اگر دچار سانحه بشه خانوادش چی؟
اگر بلایای طبیعی شامل حال منطقه ای بشه چی؟
اگر ....
این طرح واقعا محکوم به شکست است....
siyavash: 1393/1/1013:46:20،
161
25
یه نفرم پیدا شد حرف دل مردم رو بزنه دمت گرم شیر مادرت حلال باشه
امير كبير: 1393/1/1014:24:29،
98
24
منطق گداپروري يعني به كسي كه بيشتر تلاش ميكنه و درامد بهتري داره يارانه نده (كه به عنوان يك ايراني حقشه كه بگيره) و به كسي كه كار نميكنه و كارخونه جوجه كشي داره يارانه بده اونم به تعداد جوجه هاش. يا به هيشكي ندن يا به همه بدن. من خودم شخصا با اولي موافقم چون قشر ضعيف نابودشده است و با اين رقمها هم نجات پيدا نمي كنه.
یارانه بگیر: 1393/1/1016:02:31،
129
21
باز سازی سوریه 165 میلیارد دلار هزینه داره . پیدا کنید پرتغال فروشو
حمید: 1393/1/1023:12:09،
67
22
« خانوارهایی که تمکن مالی لازم را دارند و در مرحله دوم از ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها انصراف بدهند، به دولت کمک می‌کنند تا منابع درآمدی این قانون را در اقدامات زیرساختی در راستای توسعه اقتصادی هزینه کند »
من که اینو باور نمیکنم.
حمید: 1393/1/1023:13:19،
37
24
« خانوارهایی که تمکن مالی لازم را دارند و در مرحله دوم از ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها انصراف بدهند، به دولت کمک می‌کنند تا منابع درآمدی این قانون را در اقدامات زیرساختی در راستای توسعه اقتصادی هزینه کند »
من که اینو باور نمیکنم.
حمید: 1393/1/1023:23:59،
35
26
« خانوارهایی که تمکن مالی لازم را دارند و در مرحله دوم از ثبت‌نام مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها انصراف بدهند، به دولت کمک می‌کنند تا منابع درآمدی این قانون را در اقدامات زیرساختی در راستای توسعه اقتصادی هزینه کند »
من که اینو باور نمیکنم.
mohi: 1393/1/1013:08:47،
169
20
گرفتن یارانه حق مسلم ماست.
گروسی: 1393/1/1017:14:14،
104
23
من حاضرم یارانه نگیرم وآنچه گرفته ام پس بدهم
به شرط اینکه
1بودجه دولت شفاف باشد مثل بودجه کمک به کشور هاو گروههای خارجی مشخص باشد
2شرکتهای وابسته به آستان رضوی وبنیاد جانبازان ونهادهای قدرتمند مالیات بدهند با ذکر گزارش شفاف به مردم
3حقوق ومزایای دریافتی حاکمان به مردم گزارش شود
4کارمندان دولت کارمزد شوند
kami7: 1393/1/1112:22:16،
64
19

من نمیدونم چرا هر سال همه چی افزایش داره و تورم بالای 40 درصد داریم. اونوقت هنوز یارانه 45 تومانی 3 سال پیش تغییری نکرده.
واقعا شماها خوب این ملت رو بازی میدین.
یارانه باید افزایش یابد.

موافق +

مخالف -
Saeed: 1393/1/1013:12:09،
323
24
قيمت هارو برگردونيد به اول تا مردم انصراف بدن بنزين رو ١٠٠ كنيد گوشت١٢٠٠٠ مرغ١٨٠٠ روغن مايع ٨٠٠ تخم مرغ٥٠ نون ١٥ دلار٩٥٠ گاز٥٠ برنج ايراني ١٣٠٠ آهن٨٠٠ مس٧٠٠٠ پژو٢٠٦ ١١٠٠٠٠٠٠ پرايد چكي ٧١٤٠٠٠٠ خونه بهترين جاي تهران ٦٠٠٠٠٠٠ نه٢٥٠٠٠٠٠٠ و ... شما به چي عمل كرديد كه مردم عمل كنند
رضا: 1393/1/1102:05:57،
50
25
اینها حرف دل همه هست همچون خود من
مونا: 1393/1/1013:13:11،
116
28
ای جونم یارانه میتونم باهاش برج خلیفه بسازم مازادشم ی لامبورگینی !!!
مردم: 1393/1/1013:27:50،
92
25
1- باید نظارت بر دخل و خرج دستگاه های دولتی بیشتر بشه تا از و حیف و میل بیت المال جلوگیری بشه.
2- دستگاه های دولتی باید خصوصی بشوند تا بودجه مالیاتی بیشتری کسب شود و نه اینکه جزء مخارج دولیت باشند.
3- حفظ ارزش پولی کشور با اتخاذ سیاست های مناسب.
4- توجه به مسایل داخلی کشور تا برون مرزی آن.
5- مدیران-رئسا و معاونین کلیه ارگان ها پیشگام حذف یارانه باشند.
مصطفی: 1393/1/1013:28:46،
121
32
شاعر میگه مرا به خیر تو امید نیست ، شر مرسان
ما هم امیدی به بهبود وضعیت اقتصادی نداریم لذا انصراف نمیدیم حتی اگر جزء قشر پر درآمد باشیم که نیستیم.
از قدیم و ندیم گفتن : اول برادری تو ثابت کن بعد ادعای ارث و میراث حالا شما دولت محترم اول ثبات اقتصادی + بهبود فضای کسب و کار و فراهم کن ( البته دایمی نه موقت ) بعد شروع به خواهش و تمنا کردن از مردم کن برای عدم دریافت یارانه
مصطفی: 1393/1/1013:30:08،
132
16
ضمناً همچین میگن یارانه که انگار ماهی 400 هزار تومن میدن و هیچی هم نمی گیرن.
شما که هر چی میدین چند برابرش از بغل مردم میکنین. پس چرا باید انصراف بدیم
دادا: 1393/1/1013:41:28،
98
18
بخدا من حاضرم كل مبلغ يارانه اي رو كه ماهانه دادن يه جا برگردونم وماهي هم 45تومن به حساب اين دولت مستحق بريزم ولي اوضاع قيمتهارو برگردونن قبل از هدفمندي ونابود كردن زندگي ملت...
تورم درراه است اونم شديد اگه فكر ميكني الان احتياج نداري مطمين باش چندماه ديگه جزو محتاجيني
ساسان: 1393/1/1013:48:45،
70
18
به چه دلیل باید انصراف بدیم؟ وقتی همه چیز گرون شده و این پول جبران حتی یک پنجم تورم رو هم نمیکنه، چرا منصرف شیم؟ تازه بگذریم از پول نفتی که حق همه مردم هست ولی اصلا یک قرونش رو هم ندیدیم. لااقل عربا اونو پخش میکنن بین ملتشون
رضا: 1393/1/1013:58:57،
64
19
آقا گرانی کمر مردم را شکست شما از45تومان بدهید یا نه صحبت میکنید شما مثل اینکه در این کشور .........
بهرام: 1393/1/1013:59:04،
62
19
آقا عین واقعیت ها گفته شده ، چرا باید انصراف بدیم این پول حتی بیشترش هم حق مردم است و بایستی پرداخت بشه
یدی: 1393/1/1014:13:10،
51
26
بند 4 را باید با اب طلا نوشت و در گوش مسولان زمزمه کرد ودر دانشگاهها ومدارس تدریس شود من خبر دارم که بعضی از کارمندان چند خانه و چند مستاجر دارند وباز ناله میکنند به داد بی کارها برسید که زیر دست و پای این سیستم کارمند پرور له شدندوهمه چیز مال کارمندان است .
كاركر: 1393/1/1014:36:04،
70
18
مملكت ما شده شبيه تردميل.داريم مثل اسب ميدويم ولى همش سر جاى قبلى هستيم تازه فقطكافيه يه لحظه بايستيم تا كلا نابود بشيم.
هموطنان تا حالا به جلسات دولت و قوه قضائيه دقت كرديد؟
توى ايينه نكاه كنيد ميبينيد سه تا لوستر دومترى روشنه اونم تو روز روشن بعد به منو شما ميكن صرفه جويي كنيد.اينا خودشون اخر دروغن.دروغ دروغ دروغ همين.
م.آ: 1393/1/1014:39:44،
45
19
گل گفته بخدا.نفت و گاز حق همه ی مردم ایرانه.فقیر و ثروتمند! ببینید، ایران اونقدر درآمد داره که این پولها توش گمه بخدا! میتونن سهم بعضی افراد و نهادها و ... رو حذف کنن که چند ده برابر پول یارانه ها میشه.اگه بدونم این پولها خرج فقرا و پیشرفت میشه خودمم 45 میذارم روش میدم هر ماه با اینکه کارگرم
افشین: 1393/1/1014:49:20،
70
20
خدا نگذره از اون کسی که دادن یارانه نقدی را پایه گذاشت و چنین تورم و بدبختی را برای مردم ایجاد کرد کسانی که چند سال پیش به توصیه های کارشناسان اقتصادی توجه نکردند و با افزایش نقدینگی چنین بلایی سر ملت اوردند و انهائی که عملکرد آنها را تایید کردند هر چند جوابگو به هیچ کسی نیستند اما در خیانت انجام شده به این کشور شریکند.
حسن مقدسی: 1393/1/1015:09:29،
63
19
اصل 19 قانون اساسی :مردم ايران از هر قوم و قبيله كه باشند از حقوق مساوي برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اينها سبب امتياز نخواهد بود- اجرای طرح دولت و یا لایحه مجلس خلاف قانون اساسی است
mohammad: 1393/1/1015:55:29،
29
23
آقا سئوال من اینه که اون کسایی که به تازگی ازدواج کردن و یارانه خودشون از سرپرس خانوار جدا نکردن باید چه اقدامی کنن؟
یکی به سئوال من هم جواب بده.
امیر: 1393/1/1020:16:52،
37
26
تو این وضع و اوضاع اونا اصن نباید ازدواج می کردن.
توماس آذربایجانلی: 1393/1/1100:22:09،
35
22
باید بری پلیس به علاوه ده اونجا مدارک ازت می خواد بعد از یک ماه تو سایت رفاهی اسمت میاد بعد میری بانک هر بانکی که دوست دارس میگی شماره حسابتو ثبت کنه
علی: 1393/1/1016:02:39،
35
21
فقط به کسانی تعلق ندارد که پول نفت تو جیب اونهاست
داوود: 1393/1/1016:16:41،
33
17
اگه دولت بتونه پولها ووامهای کلانی که دست یه عده خاص هست به خزانه دولت برگردونه همه چی حل میشه ودست ازسر مردم ساده برداره که همش دلهره قطع شدن یارانشون دارن به خدا این یارانه درقبال این فشارهای اقتصادی که به مردم میاد ناچیزه
احمد: 1393/1/1016:39:02،
36
18
ملت یارانه پول نفت ماست واین حق رونمیتونید بااین حرفها ازمابگیرید البته مطمعنم ظرف چندمدت پول همه روقطع خواهیدکرد
امان: 1393/1/1017:01:28،
47
15
قربون دهنت آقای نورمحمد زاده،واقعآحرف دل مردم رازدی.ممنونیم ازت....فقط مراقب باش سرت رازیرآب نکنن!!!
علی: 1393/1/1017:20:20،
36
20
یعنی باور کنیم که سایت ثبت نام توی یکروز که به هر شماره اختصاص دادین بی دردسره-- سایت کند عمل کنه نتونیم تو اون یکروز ثبت نام کنیم یقه کیو بگیریم نمونش سبد کالا تون که به علت شلوغی وکسری اقلام هنوز موفق به دریافتش نشدیم بسه دیگه کم ملت رو --------فرض کنید خودتونم میدونید هیچ اعتباری پیش مردم نداریدتنها شانس شما صبوری بیش از حداین مردمه اما-------
Z: 1393/1/1112:04:07،
29
13
اما چی؟ هان؟
آن چیزی که شما اسمش را گذاشتی صبر، در واقع ترس، بی غیرتی و راحت طلبی است.
یک بینوا : 1393/1/1017:28:55،
40
17
مردم ایران ملت خوبی هستند ولی دولت انها دروغگو است مردم ایران دارند زیر تورم و بیکاری وبی درامدی لعه می شیند وبه فردا امیدی ندارند .دولت مردان جوابگو این همه ظلم هستند خداوند به داد مردم برسد
مهدی: 1393/1/1018:56:08،
38
23
آیا موقع دادن مالیات و انواع و اقسام عوارض و قبوض که به عقل جن هم نمیرسه که شرکتهای دولتی و شهرداری و... از کجاشون درآوردن اگر التماس کنی" تو رو خدا از ما نگیر" چی جوابت میدن؟!!!
یدالله: 1393/1/1019:07:39،
32
18
یارانه حق مردم است
رحیم: 1393/1/1019:08:32،
36
17
اول اعتماد مردم را با ارزانی جلب کنید قطعا مردم با دولت همسو خواهند شد
مهدي: 1393/1/1021:31:09،
35
17
دولت محترم وقت خودراصرف خدمت به مردم كند وحق مردم را ياباارزاني اجناس مانند قبل از هدفمندي ويادادن يارانه به همه ادانمايدوبيهوده تبليغات انصراف يارانه نكند
سربدار: 1393/1/1022:08:26،
28
19
آقای رئیس جمهور محترم نباید به سیستم دولتی برای خدمت به مردم اعتماد کنه .
الان کارمندان تمامی بخش ها عادت به برداشت اضافه کار نکرده دارند .
سایر اتفاقات به همین منوال انجام میشه .
سیستم دولتی عادت به دریافت پول کرده - کار و خدمت فراموش شده . اگر یارانه مردم را به سیستم دولتی برای ارائه خدمت بدهید حتما حیف و میل میشه و آبروی دولت و نظام مقدس خدشه دار .
برای ارائه خدمت به مردم متوسل به بخش مردم و خصوصی شوید ودقیق نظارت کنید
علی: 1393/1/1023:17:35،
30
20
باسلام دوستان یک مورد مثال میزنم درمورد مالیات از حقوق کارمندان وکارگران
کارمندان رسمی دردولت چه ازمدیران وچه کارمند معمولی درکسرمالیات ازحقوق که جزء مالیاتهای مستقیم مباشد 10%مالیات کسر میشود ولی برای کارگران چه رسمی وچه پیمانکار از10%لغایت35% دولت ومجلس این قانون رااصلاح کنند
درکشوری که مغازه به مغازه قیمت یک قلم کالا یکسان نیست چه
اطمینانی به برنامه های اقتصادی ان دولت میتوان کرد

یک جهان سومی: 1393/1/1100:30:09،
43
25
ایضا وقتی مردم میبینند که کانتینر طلا و دلار ایران در ترکیه توقیف میشه - نوه یک میلیون دلاری در لندن متولد میشه - آقایان تمامی هتلهای نوساز مشهد رو میسازن و ... از حقشون انصراف نمیدن
siya: 1393/1/1100:33:29،
35
19
"در باور بسیاری از مردم ما به ویژه طبقه متوسط که مدام به انصراف از یارانه تشویق مي‌شوند، راههای مهمتر و بهتری برای کمک به اقتصاد ملی و اصلاح الگوی توزیع ثروت در جامعه وجود دارند"
کل مطلب همینه و تمام
محمود بیک: 1393/1/1108:12:34،
26
22
شما بجای زوم کردن رو 45تومان 70 میلیون ایرانی فقط مواظب اختلاس ورانت خواریها
و وامهای میلیاردی غیر قانونی از500 نفر از بالاییها باشید همه چی حله اگر بهونه توت
نمیاد (وگرنه تواین همهمه انصراف چقدر پول بیت المال رو
دارن هاپولی میکنند )
seyed: 1393/1/1108:23:04،
36
18
آخه آدم چی بگه برا ثبت نامشم کلا 10 روز وقت گذاشتن به نظرتون تو این چند روز همه افراد میتونن ثبت نام کنن؟خوب معلومه نه همینجوری اتوماتیک چند میلیون نفر حذف میشن.فقط ی نون خوری برا کافی نت راه انداختن شایدم پلیس +10!!!!!!!!!!
اميد: 1393/1/1412:25:57،
18
20
نه اقا براحذف شرعي نقشه كشيدن
ک: 1393/1/1111:25:25،
31
21
مثل اینکه توی این مملکت فقط کارمندها و بنیادهی مختلف زندگی مکنند و بقیه وجود ندارند.
ازاد تبت : 1393/1/1117:14:34،
27
22
بازسازی لبنان تمام شده فقط بازسازی سوریه مانده کمک کنید تا سوریه هم بازسازی بشه
ایرج: 1393/1/1119:03:20،
32
21
با سلام من بازنشسته هستم اگر قرار بالای 2000000 تومان حقوق یارانه نگیرد. پس افرادی که مغازه یا آپارتمان کلی سرمایه قولنامه ای دارند از کجا دولت خبر دارد حتما دولت به انها یارانه می دهد حقوق بگیریکه در سیستم دولت ثبت ظبط شده نگیرد. ایا این درست است ؟ کسی خانه 50 متری سنددار دارد و کسی هم 10 واحد یا بیشتر قولنامه در داخل سیستم دولت ثبت نشده بحر حال دقت خیلی بیشتری هدفمند ی نیاز دارد که عدالت رعایت شود .
ساسان : 1393/1/1209:38:42،
31
17
شما که خود باور دارید مردم به شما اطمینان ندارند پس دمتان را بزارید پشتتان و بروید
زبل خان: 1393/1/1213:19:57،
23
16
بابک جون انصراف داده یا نه
رزگار: 1393/1/1214:05:58،
23
15
یارانه حق تمام مردمه اگه میخواین اقتصاد بهتر بشه پولهای اختلاس شده را برگردانید وبه رگ اقتصاد تزریق کنید نه پول جیبی ملتو
آتش: 1393/1/1222:13:13،
24
19
سلام
من از مردم سرزمینی حرف می زنم که از فقر و بدبختی و محرومیت به تنگ آمده است چشم به آخر ماه دوخته و در انتظار یارانه ای که نمی داند به کدام یک از زخم ها ودردهایش بزند من از سرزمینی حرف می زنم که دانش آموزش با لبانی خشک ودلی خسته وشکمی تهی در کلاس نشسته است وچشم به آینده دوخته است این سرزمین قلعه گنج است که با رنج قافیه ای ناتمام شدنی ساخته است سرزمینی درجنوبی ترین استان کرمان
ali: 1393/1/1301:34:01،
25
20
درود
علی: 1393/1/1309:39:24،
31
21
آقای مهدی نورمحمدزاده خدا پدرو مادرتوبیامرزه حرف دل مارو زدی البته قسمتیشو گفتی و به حق گفتی خدا ریشه ظلمو بکنه و نابود کنه مملکت شده عین سرگردنه خوب بود از مالیاتا هم یادی کنیم و عوارض مختلف که بی صدا چند برابر میگرن و معلوم نیست کجا هزینه میشه و......
نوشین: 1393/1/1312:10:58،
28
20
همچین گفته میشه یارانه که انگاری نفری 500 هزار تومان هست. ببین چه مردم بدبختی شدیم که برای گرفتن 45 هزارتومان اینطور دست و پا می زنیم. من که به شخصه حاضرم ماهی 45 هزار تومان به حساب دولت بریزم ولی اون کلاه گشادی رو که سرمون گذاشتن رو بردارن. قیمت همه چیز 10 برابر شد ما دل خوش کردیم به 45 هزار. بدبختمون کردن رفت
پرنده: 1393/1/1402:43:30،
21
18
سلام دوستان من یه سوالی داشتم و اونم اینکه میگن شماره سمت راست کارت ملی کدومه اونکه با 0 شروع میشه یا اون که با 6 تموم میشه یه عنوان مثال 04463542716 اینو بگید میخوام ثبت نام کنم ممنون
مهدی: 1393/1/1522:08:33،
20
15
درمرحله دوم ثبت نام آنهایی که بایه سرپرست بودنددرمرحله دوم جداثبت نام کنند یابایه سرپرست دیگه باشندومنظورازصفرتا نه کدوم طرفیا باشند از شروع یاپایان؟
مرتضی: 1393/1/2002:02:50،
19
13
ساعت 2 بامداد در20فروردین موفق به ثبت نام نشدم سیستم اطلاع بروزرسانی شدن میدهد آخه شما بااین کارها واقعا خجالت نمیکشیداونم که ازسبد کالاتون هنوز به من کارمند تعلق نگرفته
amir: 1393/2/609:45:21،
22
20
سلام ثبت نام مجدد ثبت یارانه ها در کدوم روز انجام میشه؟
ما روزی که اومدیم ثبت نام کنیم که اینترنت ها سراسری قطع بود و بیشتر مردم ثبت نام نکردن.
بنظرم خودتونو مسخره کردین با این کاراتون.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار