کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

احتمال حذف یارانه برای درآمدهای بالای 1.8 میلیون تومان

کدخبر:۴۰۷۵شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷:۳۴۵۷۹۵ بازدید

یک اقتصاددان با اشاره به اختلاف نظر اعضای دولت برای زمان اجرای فاز دوم هدفمندی، تحقق نرخ تورم 25 درصدی در سال جاری را بعید دانست و گفت: دیدگاه دولت برای حذف یارانه تعیین کف درآمدی حقوق ماهانه 1.8 تا 2.2 میلیون تومان است.

با اشاره به گذشت بیش از سه سال از اجرای مرحله اول قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اظهار داشت: شروع فاز اول هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار خوب بود به‌گونه‌ای که به‌خلاف پیش‌بینی برخی از کار‌شناسان تورم 50درصدی با اجرای این قانون محقق نشد.

وی با بیان اینکه در شش‌ماهه اول اجرای فاز اول هدفمند کردن یارانه‌ها نرخ تورم کمتر از 30 درصد بود، تصریح کرد: اما متأسفانه بعد از شش ماه نخست از اجرای این قانون دولت قبل وارد فاز حاشیه‌ای شد و نظارت بر اجرای هدفمندی یارانه‌ها را انجام نداد و همین امر تورم 40درصدی را به‌همراه آورد.

این کار‌شناس اقتصادی با اشاره به ضرورت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و تأکید بر اجرای آن در قوانین برنامه و بودجه، افزود: اما با توجه به تأکید دولت بر اجرای این قانون در سال 93 مخالفت‌هایی از سوی معاون اول رئیس جمهور مشاهده می‌شود.

 

* اختلاف نظر اعضای کابینه یازدهم برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

حکیمی‌پور ضمن تأکید بر وجود اختلاف نظر بین اعضای کابینه دولت یازدهم برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال 93، تصریح کرد: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور معتقد است هنوز آمارهای درستی از وضعیت یارانه‌بگیران در دولت وجود ندارد و تأکید دارد که آمار یارانه پرداختی بیش از مشمولان دریافت یارانه است.

وی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور تأکید دارد تا زمان رفع چالش‌های مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها و مشکلات شناسایی یارانه بگیران امکان اجرای فاز دوم وجود ندارد، گفت: اما معاون برنامه ریزی رئیس جمهور معتقد است این مشکلات در زمان اجرای فاز دوم و در داخل سیستم به‌راحتی حل خواهد شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: به‌اعتقاد آقای نوبخت اقتصاد ایران نیازمند جراحی‌ است و باید خونریزی‌های بعد از این جراحی را در داخل بدنه حل کرد. این نشان می‌دهد که میان سیاست گذاران اقتصادی در کابینه یازدهم درباره نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها اتحاد نظر وجود ندارد.

 

* تأکید سیف و طیب‌نیا برای اجرای فاز دوم در تابستان 93

حکیمی‌پور با اشاره به اختلاف نظر رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد با معاون برنامه ریزی رئیس جمهور درباره زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، گفت: آقایان سیف و طیب‌نیا معتقد هستند باید فاز دوم از اواسط تابستان اجرا شود ولی آقای نوبخت تأکید دارد این قانون باید بعد از تعطیلات نوروزی مورد اجرا قرار گیرد.

 

* اجماع کارشناسان بر عدم‌تحقق تورم 25درصدی در سال 93

این کار‌شناس اقتصادی ضمن اشاره به اختلاف نظر کار‌شناسان برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در شراط فعلی با تورم بالا، اظهار داشت: نظریه کار‌شناسان این است که با توجه به تورم بالا امکان اجرای این قانون و به‌دنبال آن تحقق وعده دولت و وزیر اقتصاد مبنی بر کاهش نرخ تورم به 25 درصد وجود ندارد.

حکیمی‌پور با تأکید بر اجماع نظر کار‌شناسان مبنی بر عدم‌تحقق تورم 25درصدی در سال آینده، گفت: واریز یارانه در زمان اجرای فاز دوم این قانون موجب تزریق 60 هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار خواهد شد که همین رقم تورم بالایی را به‌همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: البته دولت امیدوار است دهک‌های بالای درآمدی به‌صورت داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند ولی برآورد‌ها حاکی از آن است که این سیاست با اقبال عمومی مواجه نخواهد شد.

این استاد دانشگاه در همین ارتباط از عزم دولت برای حذف دهک‌های بالای درآمدی به‌صورت جدی در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون دولت تصمیم دارد رأسا برای حذف دهک‌های بالای درآمدی اقدام کند و به همین منظور وزارتخانه‌ها هم اکنون در حد آماده‌باش قرار دارند.

حکیمی‌پور با بیان اینکه حذف دهک‌های درآمدی از فهرست یارانه بگیران تأثیر چندانی بر حجم نقدینگی نخواهد داشت، افزود: بنابراین تورم 25درصدی اصلاً قابل تحقق نیست و این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است چرا که دولت اهرم‌های کاهش تورم را ندارد.

وی ضمن تأکید بر اینکه تغییر نرخ تورم در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به‌شدت به سیاست‌های خارجی ایران بستگی دارد، گفت: نمی‌توان بدون درنظر گرفتن مذاکرات هسته‌ای و توافقات صورت گرفته و همچنین لغو تحریم‌ها درباره نرخ تورم پیش‌بینی کرد.

 

* پیش‌بینی نرخ تورم در زمان اجرای فاز دوم غیرعلمی است

این کار‌شناس اقتصادی حدسیات درباره نرخ تورم در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را غیرعلمی دانست و تأکید کرد: هرگونه اظهار نظر در این زمینه بدون درنظر گرفتن چالش‌های سیاست خارجی ایران غیرکار‌شناسی است.

حکیمی‌پور با تأکید بر عزم شورای پول و اعتبار برای تنظیم بازار، فضای کسب و کار، تعیین نرخ سود تسهیلات و کنترل نرخ ارز، گفت: تمام این موارد باید در هدفمندی یارانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به کسری بودجه دولت و دیدگاه‌های کابینه یازدهم برای تأمین این کسری، اظهار داشت: هم اکنون دولت با کسری بودجه مواجه است و معاون برنامه ریزی رئیس جمهور اعتقاد دارد که باید کسری بودجه را از طریق بانک مرکزی جبران کند و این یعنی تزریق نقدینگی به بازار و افزایش تورم.

این اقتصاددان در ادامه با اشاره به اینکه تأکید و دیدگاه رئیس جمهور و معاون برنامه ریزی وی بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال 93 است، عنوان کرد: اما با این وجود کار‌شناسان اقتصادی تأکید دارند در شرایطی که تورم بالای 30 درصد است و امکان کاهش آن وجود ندارد با اجرای فاز دوم این قانون بازهم نرخ تورم افزایش خواهد یافت.

 

* کف درآمدی به‌معنای خط فقر است/ حقوق ماهانه 1.8 تا 2.2 میلیون تومان ملاک احتمالی کف درآمدی

حکیمی‌پور درباره تعیین کف درآمدی برای پرداخت یارانه درسال 93، گفت: کف درآمدی در حقیقت به‌معنای خط فقر است، ولی طی چند سال گذشته بانک مرکزی که مسئولیت محاسبه و اعلام خط فقر را به‌عهده دارد از ارائه آمار در این زمینه خودداری کرده است.

این کار‌شناس اقتصادی با بیان اینکه نظر دولت برای تعیین کف درآمدی رقمی بین یک میلیون و 800 هزار تومان تا دو میلیون و 200 هزارتومان است، افزود: بانک مرکزی متولی تعیین کف درآمدی (خط فقر) می‌باشد ولی هنوز این نرخ را اعلام نکرده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که کف درآمدی و خط فقر تعیین نشود نمی‌توان مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و حذف دهک‌ها را انجام داد و این نکته‌‌ همان دیدگاه معاون اول رئیس جمهور است.

 

* اختلاف نظر نوبخت و جهانگیری بر سر مشکلات اجرای فاز دوم

حکیمی‌پور در همین ارتباط با بیان اینکه معاون برنامه ریزی رئیس جمهور به‌خلاف معاون اول رئیس جمهور معتقد است این مشکلات در طول اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها حل خواهد شد، تصریح کرد: این دیدگاه آقای نوبخت در حقیقت‌‌ همان اقتصاد آزاد است ولی باید توجه داشت که این دیدگاه در کشورهای توسعه یافته و سرمایه گذاری جواب نداده است.

این کار‌شناس اقتصادی ضمن تأکید بر اینکه دولت قصد دارد در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌‌ها از تجربه کشورهای دیگر استفاده کند، گفت: همچنین از دیگر نکات که باید در سال 93 مورد توجه قرار گیرد حمایت از مصرف کننده است چراکه هم اکنون این موضوع عملاً کارایی خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: هم اکنون وضعیت به‌گونه‌ای شده که هرکسی یک قیمت را برای کالای خاصی تعیین می‌کند و این برای مردم اصلاً بهینه نیست؛ همچنین فشار در واردات به‌شدت بالاست.

حکیمی‌پور به دولت توصیه کرد در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها رانت ایجادشده در واردات خودرو را که از دولت قبل ایجاد شده و در دولت فعلی هم ادامه پیدا کرده مدیریت کند. همچنین باید سوءاستفاده‌های به وجود آمده در بازرگانی و خودرو مدیریت شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهدی: 1393/1/911:22:37،
81
13
متاسفم واقعا
ایرانی: 1393/1/912:46:42،
69
23
بچه من دو ماهه که به دنیا اومده و رفتم پلیس +10 ثبت کردم؛
اما هنوز یارانه دو ماه رو به من ندادن....
حرموشون باشه به حق علی و اولاد علی...
مهندس: 1393/1/913:01:04،
68
10
لامصبا الان یک وهشتصد زیر خط فقر محسوب میشه زندگی ها خیلی سخت شده واقعا متاسفم
تبريز: 1393/1/918:51:47،
44
36
خيلي جالبه ميگه(( برخلاف پيش بيني كارشناسان تورم 50 درصدي محقق نشد)) آقا جان ما تورم 100 درصدي را لمس واحساس كرديم . احتمالا رياضي ما با شما فرق داره وقتي توي 18 ماه گذشته قيمت اجناس ايراني 2 برابر واجناس خارجي 3 برابر شده رياضي ما ميگه تورم بالاي 100 درصد شده انوقت چطوري اين كارشناسان عزيز ومحترم اين را تاييد نميكنند ((( شايد هم رياضي بنده ضعيفه اگه كسي متوجه شد به من هم بگه)))
Z: 1393/1/1001:37:55،
35
11
آقا ايراني قدم نو رسيده مبارك
انشاا... وچودش چنان رونقي به زندگي شما ببخشد كه ديگر نيازي به اين چندرغاز يارانه نداشته باشيد
پرهامک: 1393/1/1011:12:34،
40
30
آقای ایرانی تو که به علی (ع) اعتقاد داری، سعی کن به مولی تأسی کنی و مخارج خانوادت رو با تلاش و زحمت مضاعف تأمین کنی. از نطر من، این یارانه مال کسانی که واقعا توانایی اداره امور زندگیشون را ندارند نه کسی که کار و ماشین و منزل و ... داره، باز هم چشمش به دست دولته!
Z: 1393/1/911:33:09،
199
27
نظر شما درباره پر کردن فرم یارانه ها چیست؟
حتما فرم را پر می کنم+
به خاطر دولت تدبیر و امید، فرم را پر نمی کنم-
بهرام: 1393/1/911:56:20،
129
40
شرمنده اشتباهی منفی زدم همه باید یارانه بگیرند مگه اینکه واقعاً نیاز نداشته باشند اونم درآمدهای بالای 10 میلیون تومان تو این برهه زمانی است اونم به اختیار خودش نه اجباری.
خدا بر ایرانیها خشم گرفته: 1393/1/914:48:02،
44
65
کدوم تدبیر و امید
دوستدار دولت: 1393/1/911:34:54،
95
22
1.8 میلیون دیگه تو این مملکت چی میشه؟ حداقل باید 4 میلیون تعیین بشه.
رحیم: 1393/1/911:40:06،
70
15
عجله کار را خراب خواهد کرد اول قدرت خرید مردم را بالا ببرید
مردم: 1393/1/911:40:29،
63
42
برای چی انقدر مردم رو آویزون میکنین...؟!!
کارمندا و بقیه مردمی که پول نداشتن و مجبور بودن خرید کنن باید تا دو سال دیگه قسط بدن...حتی خونتون رو هم نمیتونین رنگ کنین...خدا دشمنتون هم به بیمارستان نکشونه...
دوران جنگ تحمیلی مردم یک دقدقه داشتن.
ما انقلاب کردبم برای چی؟!!!!
n37: 1393/1/911:40:35،
60
13
اگه ملاک تعین حقوق لیست های تامین اجتماعی باشه که خیلی ضایع هست چون خیلی ها حداقل حقوق را ردمیکنند اما ماهی 3تا4میلون حقوق میگیرن بعضی ها هم برای بازنشستگی 3تا4میلون ردمی کنن اما حدقل حقوق رامیگیرن...پیداکنین سن پرتقال فروش را..
blue: 1393/1/920:11:11،
107
15
خیلی ها هستند که روی کاغذ حقوقشون 400 تومنه که الان قراره بشه 600
اما فقط کمتراز نصف این مبلغو میگیرن چون با کارفرما توافق کردن که اینجوری باشه !
رضا: 1393/1/911:48:38،
32
8
یارانه=رفاه=نابودی

آخریش دیده ظاهرا برخی از دولتمرداس
مسلمان: 1393/1/911:49:19،
16
70
پرداخت یا عدم پرداخت یارانه برای ملتی که انقلاب کردن مهم نیست. برای حفظ اسلام حکومت میتواند مالیات ها را افزایش دهد و حتی برخی قوانین شرع را موقتا تعطیل نماید. در صورت مطالعه تاریخ مواردی از این قبیل را مشاهده خواهید نمود. لذا ملت انقلابی همچنان مستحکم از اعتقادات خود حمایت می کنند.پیشنهاد میکنم مسئولان مالیات غیر خودی ها را افزایش دهد تا حمایت اکثریت از دست نرود.
مهیار: 1393/1/912:37:24،
48
14
کدوم اسلام گفته مردمش در فقر و بدبختی زندگی کنن در حالی که نخبه های نظام در رفاه واسایش باشند .
لطفا پای اسلام را وسط نیارید چون اگه اسلام ناب محمدی اجرا می شد وضعیت مملکت این نبود ..
ایرانی: 1393/1/912:42:02،
34
9
بله اعتقاد ما اینه که یه عده از گشنگی بمیرن و یه عده تازه به دوران رسید از سیری بترکن. راست میگی تو کل تارختون هم از اول تبعیض بوده. خدار رو شکر کردم دارن بیدار میشن
میثم: 1393/1/911:57:04،
40
10
اگه خط فقر این هست وای به حاله ما که کل عمرمون زیر خط فقریم.یارانه هرفرد باید 3برابر بشه.
...: 1393/1/912:10:10،
42
13
همه چیزو ده برابر گرون می کنن بعد عوض این که یارانه را زیاد کنن دارن قطع هم میکنن جالبه.
izmadi: 1393/1/912:13:19،
50
33
یارانه حق مسلم همه ایرانیان است و هیچکس حق قطع آن را ندارد
علی: 1393/1/912:14:58،
43
18
چی دلتون خوشه 1800 تومن من کارمند دولتم برجی 750 هزار تومن به من میدن یه کاسب همین تو شهر ما روزی 750 هزار تومن در میاره
کیوان: 1393/1/912:27:24،
56
43
1.8 میلیون میشه روزانه 60 هزار تومان درامد!!!!
60 هزار تومن برای یک روز فقط میشه باهاش یه نهار ساده درست کرد برای شام هم باید یه سنگ گنده ببندیم شکممون تا گرسنمون نشه!!!
تازه اگه قسط نداشته باشیم ها اینو یادتون بمونه!!!!
پس انداز هیچ!
پول دوا و درمان هیچ!
پول دانشگاه بچه ها هیچ!
800هزار پول بیمه ماشین هیچ!
بنزین 1000تومنی هیچ!
لباس هیچ!
و .....
فقط باید سیب زمینی بخوریم و بس!!!
اقتصاد مقاومتی اروای عمشون!!!!!!
amir: 1393/1/914:15:19،
110
11
داداش سیب زمینی هم نمیشه خورد کیلویی 4500 تومنه
حمید: 1393/1/914:26:10،
25
12
داداش گرایه خونه یادت رفت؟؟؟؟؟بغران با 3 تومانم بد میشه زندگی کرد
پویان: 1393/1/912:51:13،
38
14
اگه به فرض 1.8 حداقل باشه، اونوقت کسی که 1.7 میگیره با مثلا 4 نفر اعضای خانواده از کسی که 1.8 میگیره درآمدش بیشتر میشه! دولت تدبیر واقعا مدبرانه عمل میکنه!!!!
اجمد: 1393/1/913:26:24،
26
9
ممکن است سرپرست خانواده ای 1.8 الی2.2میلیون جقوق بگیردولی تعدادعائله ان 8نفرباشد ایا شایسته است این شخص فرم پرنکند
داوود: 1393/1/913:34:45،
24
10
پس اونایی که کارگرساده هستند چی؟ باحداقل حقوق ومزایای اداره کار(500000هزار تومان)باچند فرزند زندگی شون می چرخونند بعدبه جوانان میگن بزارید چندا فرزند گیرتون بیاد بااین کارایی که میکنن بتونم خرخ خودم و زنم رابدم کلامو باید بندازم اسمون.
قلی : 1393/1/913:41:17،
19
8
1.8میلیون تومان فقیر است
محمدگلبافت : 1393/1/913:43:46،
15
38
آه پسر آقا رضا هممونو گرفتار كرد
پدرام : 1393/1/913:49:14،
25
11
دوستان دلتون خوشه ماهی 8/1 ای کاش به من این حقوق رو میدادن یارانه ام رو قطع میکردن مرد حسابی حقوق من ماهی 700 تومنه حالا جایگاه من کجاست ؟ ته ته ته ته خط فقر !!!!
حسین: 1393/1/914:05:04،
47
9
نمیدونم چرا وقتی مثبت میخوام بدم 5دقیقه طول میکشه امدم زدم رو منفی نزده منفی داد!
فتنه جو: 1393/1/914:25:01،
13
8
20200 خوبه ورونده پس درامدها چی میشه کسانیکه دامدهای مخفی دارندمالک واملاک ماشین 800 ملیونی مبالغ بالای بانکی نه این راهش نیست مالیات بر درامد راه حل است
مهران: 1393/1/915:21:28،
34
11
به چه حقى آدمها رو تفكيك ميكنيد،
مگه پول نفت مال همه ملت نيست؟؟؟
چرا كسى كه بيشتر زحمت ميكشه و بايد پول آب و برق و گاز بيشتر بده
ولى از دريافت يارانه محروم باشه؟
مگه اين يك ايرانى نيست،...؟
چرا اينقدر كوتاه فكريد؟
يارانه حق قاطع همه ايرانى ها است.
پرهامک: 1393/1/1011:23:08،
11
19
کوته فکر کسیه که در نظر نمیگیره هیچ کس بدون استفاده بیشتر از امکانات این آب و خاک، نمیتونسته به تمکن مالی بیشتری دست پیدا کنه. حالا چه از راه تحصیل، چه تجارت، چه دریافت حقوق و چه ارث و میراث و ... . پس به حق خود قانع باشید و به همون قانونی که به شما اجازه رشد و پیشرفت داده احترام بذارید. مالیاتتون بدید و دندون طمع یارانه که مال مستمندان هست را بکنید.
مهران: 1393/1/915:24:54،
38
10
جناب روحانى
كليد تو هم قلابى بود
براى شما هم متأسفيم .
پرهامک: 1393/1/1011:29:35،
17
15
پول نفت حق همه ی مردم ایرانه ولی نه برای خرج امور روزمره کردن! بلکه برای سرمایه گذاری در امور زیر بنایی، ایجاد اشتغال، توسعه بهداشت و آموزش و ... . در حقیقت پول نفت مددکار مالیات در اینگونه امور میشه.
دادا: 1393/1/915:30:27،
18
8
باور کن
مهدی: 1393/1/917:50:55،
22
18
فکر کنم کلید آقای روحانی پلاستیکی بوده تو سوراخ قلف چرخونده شکسته و تر زده
Z: 1393/1/1001:48:24،
15
12
كليد پلاستيكي نبوده و قفل را هم درست باز كرده.
اما اون قفلي كه باز كرده، قفل جيب مردم بوده.
محمد: 1393/1/922:04:26،
16
11
تا وقتی از ایده پردازان و طراحان داخلی حمایت نمیشه، و این قشر مفید یا مهاجرت می کنند و یا طرح ها و ایده های مفیدشونو تو کشورهای خارجی به فروش می رسونند، همینه که هست. اول مدیریت صحیح قانون، مثل قانون کپی رایت، بعد حمایت از تولید کننده و یا افزایش نقدینگی...
free: 1393/1/1001:01:44،
17
10
به نظر من بایستی درآمد سرانه هرشخص حساب بشه مثلا ممکنه یه کارمندی با 6 بچه هم 1.800 بگیره یعنی درآمد سرانه 300 و ممکنه یک خانوم مجرد هم مستمری شوهرش رو 1.800 بگیره
محمدی : 1393/1/1006:17:18،
18
10
چرا فکری برای بازنشسته ها نمیکنند فکر نمیکنم اکثر بازنشسته ها از یک میلیون و دویست بیشتر حقوق داشته باشند آیا با دادن یارانه درآمدشان به خط فقر خواهد رسید؟
...: 1393/1/1009:53:56،
16
8
به نظر من موضوع قطع کردن یارانه ها را پیش کشیدن تا ما نگیم چرا زیادش نکردن و به همین چهل و پنج تومن راضی بشیم سیاسته دیگه.
یاشار: 1393/1/1215:57:23،
39
10
آقای روحانی رئیس جمهور تدبیر و امید من نزدیک به چهل سالمه که هنوز نتونستم ازدواج کنم، مرگ رو به زندگی ترجیح میدم،پدرم کارگر ساده که الان بخاطر سرطان هر 15 روز باید شیمی درمانی بشه و مادر هم بیمار دیابتی وانسولینی و خودم هم کارگر یک شرکت با حقوق 700هزار با یک خواهر کوچیک این زندگی رو بچرخانم..به هرچی که در این دنیا اعتقاد دارید از زندگی در این دنیا خسته شدم..شماها اگر به اخرت اعتقادی دارید باید بگوییم تاوان اعمال تون رو پس خواهید داد‏!‏
احسنت: 1393/1/1312:30:28،
12
8
خوشم اومد از نظرت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما