کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

زمان افزایش حقوق مستمری‌ بگیران

کدخبر:۳۹۹۴یکشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹:۳۹۵۶۸۵ بازدید

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال 93 درمان مستمری‌بگیران در بخش بستری کاملا رایگان خواهد بود، گفت: از ابتدای سال آینده حقوق مستمری‌بگیران ...

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال 93 درمان مستمری‌بگیران در بخش بستری کاملا رایگان خواهد بود، گفت: از ابتدای سال آینده حقوق مستمری‌بگیران با احتساب افزایش حقوق سال آینده پرداخت می‌شود.

دکتر سیدتقی نوربخش با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی که کشور با آن رو به رو بود در سال 89 مجلس تصمیم گرفت با در دستور کار قراردادن موضوع هدفمندی یارانه‌ها چتر حمایتی خود را از طریق بیمه‌های اجتماعی، مساعدتهای اجتماعی و بازار کار برای اقشار آسیب‌پذیر فراهم کند که متاسفانه در اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه‌ها بیشتر به سمت مساعدت‌های اجتماعی که به صورت پرداخت‌های نقدی صورت می گرفت رفت.

وی گفت: در مرحله دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها جهت‌گیری بیشتر به سمت بیمه‌های اجتماعی و توانمندسازی افراد از طریق گسترش این بیمه‌ها است ضمن آنکه ما به مساعدت‌های اجتماعی و ایجاد بازار کار نیز می پردازیم.

نوربخش افزود:‌ برای موضوع رفاه اجتماعی و گسترده کردن چتر حمایت اقشار آسیب‌پذیر با همگانی کردن بیمه‌ها دولت مبالغ مشخصی در قالب تبصره 21 قانون بودجه سال 91 تعیین کرده است که از محل هدفمندی یارانه‌ها به آنها دست پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت:‌هم اکنون حداقل 5 میلیون نفر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.

دکتر نوربخش افزود: 22 میلیون نفر در کشور شاغل هستند که از این میان 13 میلیون نفر آنها حقوق بگیرند و با ضریب نفوذ 85 درصد تحت‌پوشش بیمه قرار دارند، اما در دسته دوم که افراد غیر مزد و حقوق بگیرند ضریب نفوذ بیمه 40 درصد است.

وی گفت:‌ یکی از اقدامات خوبی که در دور اول هدفمندی یارانه‌ها شاهد بودیم این بود که ضریب نفوذ بیمه در افراد غیر مزد و حقوق‌بگیر از میزان 14 درصد به 40 درصد افزایش پیدا کرد اما برای تحت پوشش قراردادن 5 میلیون نفر که اکنون تحت‌پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند کار سختی پیش‌رو داریم که قانون هدفمندی یارانه‌ها به خصوص ماده 7 آن تدابیر خوبی برای آن اندیشیده است.

دکتر نوربخش افزود:‌ در دور دوم هدفمندی یارانه ها با مشکلات دور اول مانند شیب تند افزایش قیمت حامل‌های انرژی روبه‌رو نخواهیم بود و این افزایش به صورت پلکانی خواهد بود ضمن آنکه جهت‌گیری برای مصارف مبالغ حاصل از افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی به سمت رفاه اجتماعی سوق داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گسترش و تکمیل پوشش بیمه‌ای و کاهش عوامل فلج کننده ناگهانی اقتصاد خانواده را دو دستور کار مهم مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها برشمرد و گفت:‌ البته در سال 92 نیز اقداماتی مانند کاهش فرانشیز داروهای سرطانی از30 به 10 درصد و پوشش بیمه‌ای 180 قلم داروی بیماری‌های صعب العلاج به دلیل افزایش قیمت ارز صورت گرفت.

نوربخش افزود:‌ سال گذشته تمام داروهای نازایی با 50 درصد کاهش قیمت در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی در پاسخ به اینکه شما پیش از قرار گرفتن در سمت مدیریت سازمان تأمین‌اجتماعی انتقاداتی به بی‌برنامگی در این سازمان داشتید و حالا خودتان چه برنامه‌ریزی‌هایی برای رفع آن بی‌برنامگی کرده‌اید، گفت: در شرایطی سازمان را تحویل گرفتم که بودجه سال 92 در مهرماه ابلاغ شد و با 5100 میلیارد تومان کسری بودجه رو به رو بودیم و در آن شرایط مجبور بودیم یا سود سهام شرکت‌های تابعه را صرف کنیم و یا اینکه از دارایی‌های سازمان بفروشیم اما با اتخاذ سه مکانیزم بازگرداندن سودها و مابه التفاوت‌ها قیمت ارز مربوط به قیمت دارو و همچنین مابه‌التفاوت بیمه کارگران ساختمانی تا این لحظه هیچ‌گونه از دارایی‌ها را نفروختیم و از سرمایه‌ها استفاده نکردیم.

نوربخش هماهنگی و همراهی کامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت اقتصاد و دارایی را باعث فعالیت مطلوب سازمان تأمین‌اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: طی 3 ماهه گذشته مبلغ 600 میلیارد تومان بابت مابه‌التفاوت قیمت ارز اختصاص یافته به دارو از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کردیم و مبلغ 900 میلیارد تومان نیز بابت مابه‌التفاوت بیمه کارگران ساختمانی از وزارت اقتصاد و دارایی دریافت شد.

وی افزایش حقوق کارگران در سال آینده را باعث افزایش 25 درصدی مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی دانست و گفت: این افزایش نشانه توجه و اهمیت دولت به بازنشستگان است و از فروردین سال 93 افزایش مستمری‌ها را اعمال می‌کنیم.

نوربخش افزود:‌ در سال گذشته برای پرداخت عیدی مستمری‌بگیران در 28 اسفند از بانک‌ها استقراض داشتیم، اما امسال در بهمن‌ماه و بدون استقراض عیدی‌ها را پرداخت کردیم ضمن آنکه هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به اینکه در سال آینده درمان مستمری‌بگیران در بخش بستری به صورت رایگان انجام خواهد شد، گفت: با توجه به سیاست‌های دولت در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها سهم بیمه‌شدگان در پرداخت‌های درمانشان کاهش خواهد یافت.

نوربخش افزود: با توجه به اوضاع و احوال اقتصادی، دولت سیاست‌هایی همچون معکوس شدن رشد منفی اقتصادی و رفتن به سمت رشد مثبت از 5.6 درصد به نیم درصد در انتهای امسال، فعال شدن پروژه‌های عمرانی، اتخاذ تدابیری برای برقراری بیمه بیکاری را در دستور کار قرار داده است.

وی گفت:‌ در قانون بودجه سال 93 و در تبصره 21 آن حدود 2000 میلیارد تومان برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است.

نوربخش همچنین به حمایت‌های مربوط به بخش خواربار و مسکن اشاره کرد و افزود: این حمایت‌ها دربودجه سال آینده 50 درصد افزایش پیدا کرده است ضمن آنکه دقت شده تا مستمری‌ها و وصولی‌ها با دقت احصاء شود و نظام پرداخت به پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌های تحت پوشش، ارتقاء یابد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به اینکه در سال 93 در بخش دارو چه سیاست‌هایی را پیگیری خواهد کرد، گفت: همانطور که می‌دانید سازمان تامین اجتماعی هم اکنون 36 درصد داروهای کل کشور را تولید و 40 درصد آن را توزیع می‌کند و برای اجرایی شدن سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری به ویژه در بند 7 آن برنامه‌های جدی وجود دارد تا ما به خوداتکایی برسیم و در زمینه دارو تولید ملی داشته باشیم.

نوربخش نداشتن جداول راهنمایی پزشکان در زمینه دارو را یکی از مشکلات دانست و افزود: در اکثر کشورها این جداول برای پزشکان وجود دارد تا آنها در یک چارچوب مشخص حرکت کنند که این یکی از وظایف انجمن‌های علمی و وزارت بهداشت و درمان است که در این باره سیاست‌گذاری کنند.

وی گفت:‌ حمایتهای دولت در بخش دارو افزایش پیدا خواهد کرد، ضمن آنکه مبلغ 600 میلیارد تومان مشخص شده در بودجه به این بخش تخصیص داده خواهد شد و نظام مدیریتی نوین در 20 درصد از بیمارستان‌ها به اجرا در خواهد آمد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

حامد: 1392/12/2512:18:34،
44
55
زور همه به کارمند ها میرسه با کارگرا چارتا نماینده دارن کارمند ها 20 درصد اخه چرا
محمد: 1392/12/2512:22:14،
48
63
لطفا به فکر بازنشستگان کشوری نیز باشید چرا بازنشستگان کشوری همانند کارکنان دولت 20 در صد افزایش داشته باشند ولی بازنشستگان تامین اجتماعی 25 درصد. اگر دولت به معیشت بازنشستگان توجه دارد چرا یکسان عمل نمیکند علی رغم اینکه اکثر بازنشستگان کشوری حقوق کمتری نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی دریافت می نمایند
سعید: 1392/12/2517:23:56،
60
36
کارمند دولت 20 درصد هم زیادشه
علی: 1392/12/2519:20:00،
38
39
بازنشستگان جاهای دیگه لابد آدم نیستند و میتوانند روزه های چهارشبانه روزی بگیرند .( حتما ، فرشته مهربان هستند که صدایشان هم درنمی آید .)
محمد: 1392/12/2523:19:11،
38
34
آنهایی که مخالفت کرده اند، لابد بازنشسته تامین اجتماعی هستند.و حتما دستشان لرزیده و اشتباهی شده.وگرنه بر همگان واضح است که بازنشستگان تامین اجتماعی با مرام و خیلی هم لارج هستند.و مسلما دلشان میخواهد بقیه بازنشستگان هم اضافه حقوق 25 درصدی داشته باشند.
عباس: 1392/12/2512:42:14،
48
50
با سلام
برنامه های خوبی دارید و افزایش حقوق 25درصدی نیز خوب است ان شاا...در اجرای برنامه هایتان موفق باشید.
Z: 1392/12/2513:35:50،
47
38
حالا با اين چندرغاز افزايش حقوق چه كار مي توانند بكنند؟
كه بخواهند برايش روز شماري هم بكنند.
ali: 1392/12/2517:29:19،
48
34
از یه طرف حقوق را میبرن بالا که خوبه واز طرف دیگر افزایش قیمت حامل های انرژی و.......که دیگه معلومه
سلام: 1392/12/2608:02:53،
43
38
تو این مملکت با سوادها و افراد مشتاق کار جایی ندارند..تو این مملکت اجدادهایی که زمین داشتند و به ارث پسران رسیده و کار نمیکنه و ماهی میگیره 20 میلیون اجاره و شب عیدی میره آنتالیا اون موفقه
سارا: 1392/12/2608:14:37،
34
34
خداراشکر انهایی که به افزایش حقوق کارمندان وبازنشستگان کشوری منفی دادن کاره ای نشدن روزی دست خداست اما خباثت هم حدی داره دیگه مگه ازجیب میدی
محمد: 1392/12/2616:48:46،
47
36
لطفا حق مسکن . بن کارگری. حق اولاد وحق تاهل مستمری بگیران را با کارگران شاغل برابر کنید وقتی قانون تصویب میشه حالا چه کم چه زیاد باید برابر پرداخت بشه . با تشکر
محمد: 1392/12/2721:13:22،
49
36
بازنشستگان لشگری چی؟برای اونها چقدر اضافه خواهد شد؟اصلا آیا اضافه میشود؟
حسین: 1393/2/1713:46:33،
88
65
سلام میگن برای بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی 25% افزایش حقوق داشته اند در صورتی که این افزایش فقط 20% بوده این در حد یک تبلیغ بوده وگرنه ماکه بیش از 20% مستمری چیز دیگری ندیدیم (حق اولاد + حق عائله مندی تاحالا که افزایش داده نشده همانند سال 92 میگیریم)
حسین : 1393/3/209:49:41،
40
29
باسلام ضمن تشکر از مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی در خصوص پرداخت 5% مابه التفات افزایش مستمری بگیران از ایشان تقاضااشتم علت عدم افزایش عائله مندی وحق اولاد این قشر از بازنشستگان در سال 93را توضیح دهند.مگر این نیست که افزایش هرسال درتمام سطوح مزدی بایدصورت پذیرد .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما