کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گزارش میدانی از فروش لباس های تاناکورا در بازار مولوی

کدخبر:۳۹۶۴پنجشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳:۱۲۹۳۵۸ بازدید

پاساژ «بهشت» یا «باغچه» یا «چمن» همان جایی است که شاید خیلی از فروشندگان و خریدارهای محله مولوی تهران ، آن را «ته دنیا» می خوانند.
گزارش میدانی از فروش لباس های تاناکورا در بازار مولوی

پاساژ «بهشت» یا «باغچه» یا «چمن» همان جایی است که شاید خیلی از فروشندگان و خریدارهای محله مولوی، آن را «ته دنیا» می خوانند.

عکس رنگ و رو رفته یک عروس روی تخته شاسی به اندازه کف دست را هزار تومان می فروشد. وقتی می بیند، عروس با این قیمت خواهانی ندارد، می گوید: «هر چقد دوست داری بده و برش دار.» تقریبا جوان است و دست و صورت آفتاب سوخته و چرکی دارد. لباس های تنش هم دست کمی از پوستش ندارد، همانقدر آفتاب دیده و چرک. روی پاهایش نشسته و دست هایش را روی زانو تکیه داده، وسایلی که برای فروش آورده، روی پارچه ای نازک کثیفی که دیگر معلوم نیست از ابتدا چه رنگی بوده، رو به رویش پهن کرده است. هر چند جمله در میان هم تکرار می کند «هرچقد دوست داری بده و برش دار.» اما برخلاف 60، 70 نفری که در پاساژ «بهشت» هرکدام چیزی برای فروش آورده اند، خرت و پرت چندانی ندارد.

پاساژ «بهشت» یا «باغچه» یا «چمن» همان جایی است که شاید خیلی از فروشندگان و خریدارهای محله مولوی، آن را «ته دنیا» می خوانند. ته دنیایی که احتمالا برای افرادی که به دنبال جنس دست دوم یا دست چندم با قیمت کم هستند، بهشت به حساب می آید. بهشتی که در کوچه و پس کوچه های تنگ و تاریک بازار مولوی قرار دارد. کوچه پس کوچه باریک و خلوتی به نام «امین الدوله» در بازار مولوی که به کوچه ای باریک تر، تاریک تر و خلوت تر می رسد که در انتهایش دری بزرگ  با رنگی سبز یا زرد پریده قرار دارد. دری که پشتش «بهشت» است. روی یک لنگه در نوشته شده به دستور شهرداری، ساعت کاری این بازارچه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، از 8 و نیم صبح تا 4 بعد ازظهر و روزهای پنجشنبه هم از 8 و نیم صبح تا 2 بعد از ظهر است. روی لنگه دیگر هم نوشته شده است «ورود معتاد و ولگرد به داخل بازارچه اکیدا ممنوع». بعد از در بزرگ رنگ پریده، دالانی سراشیبی قرار دارد که فضا را تاریک تر می کند و در گوشه و کنارش چند نفری ایستاده اند. کمی جلوتر بوی روغن و سوسیس از دکه ای ساندویچ فروشی که در قسمت چپ دالان قرار دارد به مشام می رسد. دکه ای کوچک که ساندویچ های سوسیس بندری، فلافل و تخم مرغ می فروشد. رو به روی دکه، مردی با شکمی بزرگ و کاپشنی آبی با دسته ای پول ایستاده و از هر نفری که می خواهد داخل بهشت شود، 500 تومان ورودی می گیرد. مرد کاپشن آبی، با صدایی بلند به آقایی که کت و شلوار شیک و تمیزی پوشیده و چند کاغذ زیر بغل دارد و بدون توجه به او می خواهد داخل شود، می گوید: «500 تومن بده، بعد برو تو حیاط.» مرد هم با تعجب پول ورودی بهشت را می دهد و داخل می شود. کمی جلوتر از 500 تومان قبل از اینکه معلوم شود در داخل حیاط بهشت چه خبری است، بوی تند و نامطبوع لباس چرک و مرطوب به مشام می رسد. دالان که تمام می شود، دیگر تک و توک، زن و مردهایی که برای فروش اجناس خود به اینجا آمده اند، دیده می شوند. زنی نسبتا میانسال، با مانتوی مشکی رنگ و رو رفته و روسری که گره اش در سمت راست صورتش قرار گرفته، با یک کوپه لباس در مقابلش، روی گونی سفیدی نشسته است و در بساطش چند عدد کیف زنانه، لباس زنانه کهنه هم دیده می شود. در کنارش مردی میانسال و خمیده قرار دارد که چند عدد زودپز و رادیوی قدیمی می فروشد و می گوید، قیمت زودپز ها، 15 هزار تومان است.

کمی جلوتر، در پیچ اولی که توسط فروشنده ها و بساطشان ایجاد شده، مردی با فروشنده سر قیمت کتانی سفید و صورتی رنگ بحث می کنند. فروشنده می گوید، ده هزار تومن و خریدار هم جواب می دهد، 5 هزار تومان بیشتر نمی دهم. فروشنده هم یک کتانی سفید رنگ دیگری نشان می دهد و ادامه می دهد: «بیا اینو بخر. هم نو و هم اورجینال.»

چند نفر آن طرف تر، پسر جوانی لباسی با خط های مشکی و طوسی را در دست گرفته و و بالا و پایینش می کند. کنارش، پیرمردی به او نصیحت می کند تا پیراهن را بخرد. پیرمرد می گوید: «به درد از اینجا به بعدت می خورد. هوا گرم میشه این لباسه خوبه.» قیمت این پیراهن مردانه، 5 هزار تومان است.

با وجود باران کمی که هوا را مقداری لطیف تر کرده، اما بساط فروشنده های بهشت پابرجا است و کسی از جایش تکان نخورده. سر پیچ بعدی، زنی چادری به بساط شال و روسری که روی زمین پهن شده نگاه می کند و زن دیگر هم رومیزی های سفید چرک مرده را زیر و رو می کند. بعد از آنها، مردی میانسال فریاد می زند: «کت و شلوار دارم. کت و شلوار نو.» بعد هم کت و شلوار طوسی رنگی که آستین های کتش را به پاچه های شلوارش گره زده را نشان مرد خریدار می دهد و مدام تکرار می کند: «نو نوئه. هنوز سر جیب هاش کوک داره. فقط 20 تومن.» مرد خریدار هم از خریدن طفره می رود و می گوید: «تخفیف بده.» فروشنده هم جواب می دهد: «تو چقدر می خوای بدی؟ بگو با هم کنار میایم.»

رو به روی فروشنده کت و شلوار، قهوه خانه بزرگی برای فروشنده ها و خریدارهای بهشت وجود دارد. قهوه خانه ای با دری بزرگ که همزمان 5 نفر می توانند از آن عبور کنند و روی دیوارش هم تمثیل امام علی (ع) قرار گرفته است.

جلوتر از در قهوه خانه، فروشنده دیگری ایستاده است و فریاد می زند: «کت تک دارم. مارک زارا.» پسر جوانی کت زارا را می گیرد و نگاه می کند. داخل کت، تودوزی تمیزی دارد و فروشنده به پسر جوان می گوید:«پرو کن، اگه به تنت نخورد، برش ندار.» قیمت کت تک، 20 هزار تومان است. فروشنده مدام تکرار می کند: «مارکش زاراست. نوئه نوئه. دست توش نرفته.» البته کلمه «نو»، «دست توش نرفته» و «تا حالا پوشیده نشده» انگار تکه کلام تمام فروشنده های اینجاست. بالاخره هرچه فروشنده سعی می کند تا پسر جوان کت را بخرد اما او می گوید: «دور می زنم و برمی گردم». فروشنده هم با اصرار ادامه می دهد: «چقد میخوای تا دور نزنی؟ 15 تومن هم می فروشم.» اصرار او ادامه پیدا می کند و فروشنده های دیگر هم به کمکش می آیند تا پسر جوان را برای خرید متقاعد کنند.

پیچ آخر که با ورودی بهشت یکی می شود، پیرمردی اخمو و خمیده پشت به باغچه کوچک حیاط نشسته و رو به رویش سه ردیف و در هر ردیف هم پنج شلوار جین و پارچه ای قرار دارد. مردی به او نزدیک می شود و قیمت شلوار ها را می پرسد. پیر مرد فروشنده با اخم می گوید: «کدوم یکی. همین طوری که معامله نمی کنن.» بعد هم شلوار سرمه ای پارچه ای که جلوی پایش قرار دارد را بلند می کند و خاک رویش را می تکاند و به دست خریدار می دهد و ادامه می دهد: «اینا 7 تومنه.»

بیرون بهشت، در کوچه باریک امین الدوله، پسر جوانی کنار دیوار، رگالی از تی شرت های چروک رنگی رنگی را آویزان کرده است. دو مغازه لباس دست دوم فروشی یا همان «تاناکورا» هم در این کوچه باریک وجود دارد. فروشگاه های تاناکورایی که گفته می شود از زمان سریال اوشین باقی مانده و حالا 15 سالی می شود که در سرتاسر شهرهای کشور پراکنده شده اند. فروشگاه هایی که مراکز عرضه لباس‌های دست دوم خارجی و داخلی هستند.

داخل بازار مولوی، پسر نوجوانی همراه مادرش برای خرید کفش آمده و در میان تمام کفش های نویی که به چشم می خورد، تنها کفش های دست دوم و کهنه روی زمین ریخته شده را نگاه می کنند. بالاخره پسر، کتانی مشکی رنگی را بر می دارد و فروشنده که روی گونی پر از لباس نشسته می گوید قیمتش 5 هزار تومان است. مادر پسر هم بلافاصله جواب می دهد: «5 هزار تومن زیاده. 4 هزار تومن بده.» فروشنده هم بعد از غرولند کوچکی قبول می کند و از جایش بلند می شود تا لنگه دیگر کتانی که در گونی ای که زیرش قرار دارد را در بیاورد و برای پرو به پسر بدهد. پسر هم با خوشحالی اما به زور کتانی جدید را که برای پایش کوچک است را پرو می کند. هرچه مادرش می گوید، این کفش کوچک است و پایت را می زند اما فروشنده اصرار می کند که کتانی جا باز می کند و اندازه پایش می شود.

در کنار لباس ها و کتانی های  دست دوم مرد فروشنده، جلیقه نظامی هم دیده می شود فروشنده می گوید، قیمتش 15 تومن است. جلوتر از او، پیرمردی آرام نشسته و سه عدد کت تک در دست دارد. کت هایی که مرتب تر و تمیز تر از کت های داخل بهشت است. او می گوید، قیمتش 15 تومن است. بیرون مولوی، در خیابان اسماعیل دوم، قیمت ها گران تر می شود. اینجا کفش دست دوم مارک caterpillar را 200 هزار تومان می فروشند.

لباس های بیرون بهشت، گران تر و البته مقداری مرتب تر از لباس ها داخل آن هستند و بوی تند نامطبوع هم نمی دهند. به قول پسر جوانی که برای خرید آمده، به این دلیل است که «لباس های بیرون بهشت را بیشتر تو آب می جوشونند و یه اتوی الکی می زنن.» اما در بهشت صحنه ای که دیده می شود، دو کوپه بزرگ لباس های دست چندم در بالکن و تجمعی نزدیک صد نفر خریدار و فروشنده در حیاط است که هر کدام سر قیمت بحث می کنند. تا چشم کار می کند، لباس های کوپه شده و گونی های سفید دیده می شود و آدم هایی که سعی می کنند در همان حیاط لباس ها را پرو کنند و البته صدا بلندی که مدام می گوید: «نوئه نوئه. تا حالا پوشیده نشده.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

_______: 1392/12/2212:26:21،
189
56
نردبان خلق این ما و منیست / عاقبت این نردبان افتادنیست
لاجرم هرکس که بالاتر نشست/ استخوانش سخت تر خواهد شکست
محمد/: 1392/12/2216:55:13،
142
14
هیچ ملتی مثل ملت ما نیست از زمان ساسانیا تا الان تو سر مردم ما زدن و همیشه هم تشکر کردیم از کسایی که ایکارارو با ما کردن و همین چرخه باطل ادامه دادیم !!! در ضمن واسه کسایی که میخوان بگن چرا اسم ساسانیارو آوردی برین تاریخ از زمان که تمدن ایران شکل گرفت بدون غرض ورزی بخونین .
زبل خان: 1392/12/2221:25:03،
101
49
محمد دمت گرم که به نکته دقیقی اشاره کردی مردم ایران بعد از سقوط ساسانیان از اصالت در اومده ایرانی از ترس وزور تن به همه چیز داد
رهگذر: 1392/12/2223:18:19،
136
25
لطفا بگید به چه مجوزی عکس این خانوما رو برای این گزارش منتشر کردید؟بنظر شما این افراد از کار شما رضایت دارن؟!! یا چون بی بضاعت هستن حفظ آبروشون چندان مهم نیست؟!!!
محمد/: 1392/12/2223:40:30،
83
38
دوست عزیز زبل خان منظورم قبل از سقوط ساسانیا هم بود !! یکی از قوی ترین سیستم های تبعیض نژادی زمان اونا بود تو ایران که حتی زمان سلوکیا که ایران واسه چنصد سال زیر سلطه اونا بود اینهمه نژاد پرسطی نبود همین سلسله ساسانیا بیشترین ظلم به مردم ایران کرده حرفای قبلیم واسه نشونه گرفتن اسلام نبود ؟؟؟!!!!! از همه دوستان میخوام تاریخ ایران برن با دقت زیاد بخونن حرف توش واسه گفتن زیاده !!! در ضمن از حمله مسلمانا به ایران هم دفاع نکردم تو حرفام ؟؟؟
سعید: 1392/12/2212:40:46،
83
30
مطمعنی این قیمتهای ۵تومن ده تومن قیمت الانه؟
من خودم کفش و شلوار و گرمکن اصل کوهنوردی خریدم ۲۰۰ در حالی که نوش باید ۳-۴برابر این قیمت میخریدم
ال: 1392/12/2214:23:17،
125
50
ترجیح میدم ایرانی با کیفیت پایین بخرم ولی اشغالای دست دوم دیگرانو نپوشم.
خوشخط: 1392/12/2212:48:32،
141
40
وای به حال ملتی که لباس خودشو نتونه تهیه کنه،
ولباس کهنه سایر ملتها رو استفاده کنه .
مسعود: 1392/12/2213:01:11،
154
24
یعنی حق ملت ایــــــران این بود؟ والا نه
مبين: 1392/12/2300:06:54،
60
42
مگر ما تا بحال چه نقطه مثبتي تو تاريخ اين چند صد صال اخيرمون هست و آيا ما و پدرانمون براي عزت و آينده ايران چه حركت مفيدي انجام داديم كه حقمون بيش از اين باشه؟
من: 1392/12/2508:51:05،
56
43
پاسخ به پاسخ به مسعود:خاطر جمع باش بچه خودتم همینو میگه
محسن: 1392/12/2213:04:47،
141
45
خاک بر سر مدیریتی که اجازه واردات و فروش این لباسها رو داده
سعید: 1392/12/2213:27:33،
119
102
تمدن 2500 ساله پارس اینه دیگه!!این همه به افغانها و ترکها و عربها توهین و ظلم کردین حالا حالا ها باید تاوانشو پس بدین.تازه اولشه.
امیر حسینی: 1392/12/2215:11:21،
102
61
حالا شما کدوم اینا که گفتی هستی ؟ یه سوال دیگه هم دارم اینجا چیکار داری این سایت به زبان فارسی و ماله فارس ها هست .
پاسخ به سعید: 1392/12/2215:52:17،
96
45
سعید: توهین به ترک و لر و عرب و ... یه روشی بود برای عدم اتحاد ملت که بخوبی هم جواب داده و مردم باهم متحد نیستن و اینه وضعیت ما !
و امثال همین امیرحسینی خواه یا ناخواه جرقه ی این آتش میشوند.
محمد/: 1392/12/2216:46:14،
96
24
من ایرانی اصلم خیالت راحت باشه آقای امیر حسینی توهین وظلمی که سعید گفته رو من با چشمای خودم دیدم , دیدم چطور با افغانیها تو ایران رفتار کردن میبینم که چطور با جکهای الکی هر روز فارسا دارن به نژادا و قومهای دیگه کشورمون توهین میکنن ما ایرانیا تنها کاری که بلدیم بکنیم حرف زدن هستش هر روز مینالیم از ظلمی که به ما میشه در حالی که خودمون از همه ظالم تریم هر کسی که قدرت و توانایی داشته باشه و به درد باقی مردم بخوره انسانه نه کسی که حرفش میزنه
پاسخ به امیرحسینی: 1392/12/2217:22:44،
89
45
امیرحسینی نتیجه اختلاف بین قومیتها همینی هست ک الان میبینیم و بدتر هم خواهد شد یعنی هنوز نفهمیدید؟ چقدر ملت ما ساده ان. تا نوک دماغشون رو میبینن.
پارسی: 1392/12/2300:49:28،
51
32
آقا سعید اگه رگ ایرانی داشتی این حرفو نمیزدی
ایرانی: 1392/12/2300:52:46،
51
39
اقا سعید خوشم میاد میدونی فارسا تمدن کهنی دارن که بعضیا میخوان نابودش کنن اما خیالت راحت باشه نمیتونن.
پاسخ سعید: 1392/12/2300:55:06،
52
35
از کجا میدونی باعث و بانی این مشکلات فارسا هستن.
تو کوته فکری
هه: 1392/12/2310:02:18،
51
21
از این بترشم می کنیم باهاشون آقا سعید،کدوم کشور مهاجر غیر قانونی داره میلیونی برو استرالیا رو نیگا کن،خوبی که از بگذرد نادان و .......خیال بد کند
siya: 1392/12/2313:05:23،
59
25
داداش به ترکها چیکار دارین.منطقی باشین برین خودتونو اصلاح کنین.یه نگا به اطراف بنداز همه کشورای ترک زبان ابادن ولی فارس چی؟هممون شهروند یه دنیاییم.به همه احترام بزاریم
پاسخ به ایرانی: 1392/12/2315:13:10،
100
23
داداش حسابی رفتی تو خواب زمستونی بلند شو... کدوم تمدن کهن؟ بابا خیلی وقته همشو ازمون گرفتن خبر نداریم
خودتی: 1392/12/2321:22:20،
57
27
ملتی که فقط به تاریخ خودش افتخار میکنه ملت نیست "موزه" است
محمد: 1392/12/2214:21:03،
96
31
سال نو ما باید با لباس کهنه خارجی هایی شروع بشه که مسولین ما اونارو آدم حساب نمی کنن.
غفور: 1392/12/2215:46:09،
74
37
باز‏ ‏غنیمت‏ ‏است‏ ‏
مرتضی: 1392/12/2217:37:47،
67
33
من هم کتانی از سید اسماعیل میخرم درسته دسته دومه ولی سگش میرزه به جنسای آشغال تولید داخل در ضمن اون کتانی که من 200تومن میخرم بیرون1 تومن نمیدن
در ضمن من هم دوست ندارم بازار های دسته دوم تو ایران باشه اما چاره چیه...
رضا: 1392/12/2301:47:07،
55
27
من خودم یه جفت کفش از تاناکورا خریدم الان 3ساله که پامه و آخ نگفته.
آرش: 1392/12/2302:16:13،
73
37
البته افرادی نه بخاطر نداری بلکه بخاطر تنوع و علاقه این لباسهارا نگاه می کنند و می خرند و برایشان مهم نیست که کسی آنها را ببیند یا عکسشان جایی چاپ شود( در پاسخ آقا یا خانم رهگذر)
رهگذر: 1392/12/2314:35:36،
45
32
معمولا افراد از سر اجبار و نداری رو به خرید لباس دست دوم میارن نه برای تنوع و هیچ آدم آبروداری تمایل نداره فقر مالیش آشکار بشه!این که موضوع روشن و ساده ای هست برادر !!
نوید: 1392/12/2303:02:37،
80
56
با دیدن این عکس اشک تو چشام جمع شد بخدا..یعنی مسئولین از این همه فقر خبر ندارن؟یعنی اطرافیانشون نمیتونن کاری کنن.روزی 1000 بار به خودم میگم ای کاش یه کاره ای بودم که حد اقل میتونستم گوشه ای از این مشکلاتو به مسئولین بگم..یا انقدر پول داشتم مثل بابک زنجانی یا کتر بودم که بتونم حداقل هفته ای 1 روز مردم فقیرو رایگان درمان کنم..
Z: 1392/12/2311:10:40،
69
20
مطمئن باش وقتی به ثروت بابک زنجانی برسی که مسلما از راه درست نبوده، چون هر کاری برای به دست آوردن ان انجام داده ای و حق بسیاری را پایمال کرده ای. دیگر به هیچ همنوعی کمک نخواهی کرد.
نوید: 1392/12/2303:03:52،
59
39
من نه اهل نماز هستم نه چيز ديگه اما به انسانيت اعتقاد دارم..هميشه هم تو خيابون با مردمي که کاراي اشتباه ميکنن يا به هم ظلم ميکنن مشکل داشتمو درگير شدم...خدا به دادمون برس
توهمات شیرین: 1392/12/2313:25:59،
55
41
ما متمدن ترین ملت دنیا هستیم!!

هنر نزد ایرانیان است و بس!!
ممدآقا: 1392/12/2313:56:23،
65
30
اگه اشتباه نکنم دیگه داریم نفس های آخرمون رو میکشیم...
به سلامتی مسئولین که حداکثر تلاششون رو میکنن تا مارو از بین ببرن...همه چی آرومه...
کرمانشاهی : 1392/12/2508:17:42،
51
41
تو محیط مجازی هم با هم کل کل میکنیم ...پیشینه خودمون رو ازیاد بردیم یعنی مجبورکردن از یاد ببریم ... متاسفم
amirooo: 1392/12/2612:03:51،
77
45
میبینید؟؟؟؟؟؟؟؟همینایی که این بحثایه بی جهتو میکنن هم جز همین ملتن.روسا و وزرا و بابک زنجانیام از مریخ نیومدن که اونام ایرانین-برو تو همین خیابونای تهرون خودمون ببین چقد مردم از هم تنفر بیخودی دارن تنت بخوره به یکی برمیگرده که سرتو ببره انگار باباشو کشتی.مثه الان شماها... البته این جدید نیست 35ساله که این بلا سرمون اومده....

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار