کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرایط بیمه بیکاری برای کارگران مشمول قانون کار

کدخبر:۳۹۵۹۲شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰:۰۲۳۹۵۶ بازدید

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: بیمه بیکاری برای آن دسته از کارگران قبلاً شاغل که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شده و ....

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: بیمه بیکاری برای آن دسته از کارگران قبلاً شاغل که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شده و مشمول قانون کار، قانون کار کشاورزی و قانون تامین اجتماعی باشند برقرار می شود.

به گزارش  ایسنا، کریم یاوری - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در بیرجند اعلام کرد: سقف بیمه بیکاری برای کارگران مشمول به نسبت سابقه کار برای کارگران مجرد حداقل شش ماه و حداکثر 36 ماه و برای کارگران متاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه است.

وی افزود: مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزو سوابق پرداخت حق بیمه شده از نظر بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت محسوب می شود؛ کارگرانی که در زمان دریافت مقرری بیمه بیکاری به شغل یا مشاغلی گمارده شوند که میزان حقوق و مزایای آن از مقرری بیمه بیکاری متعلقه کمتر باشد مابه التفاوت دریافتی بیمه شده از حساب بیمه بیکاری پرداخت می شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در ادامه با بیان این که کارگران  بیمه شده مکلفند ظرف 30 روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب به واحد های تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال بکار تخصصی یا کار مشابه اعلام کنند، تاکید کرد:  مقرری بیمه بیکاری از روز اول بیکاری قابل پرداخت است.


وی با اشاره به این که دریافت  مقرری بیمه بیکاری مانع از دریافت مستمری جزئی نمی گردد، خاطرنشان کرد:  مقرری بیمه بیکاری از پرداخت مالیات معاف است و دریافت کمک هزینه حین کار آموزی مانع استفاده از مقرری بیمه بیکاری نخواهد بود.

یاوری با تاکید بر این که سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است آموزشهای مورد نیاز بازار کار را به مقرری بگیران بیمه بیکاری ارائه دهد، افزود: همچنین این سازمان باید در باز آموزی در ارتقاء مهارت و تجدید مهارت مقرری بگیران بیمه بیکاری اقدام کند.

وی افزود: تمام هزینه های مربوط به آموزشهای فنی و حرفه‌ای و مهارتی و تجدید مهارت مقرری بگیران بیمه بیکاری، از حساب بیمه بیکاری پرداخت  می شود.
 

نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مدیران و کارفرمایان بنگاههای اقتصادی که بخواهند طرح تغییر ساختار اقتصادی اعم از بازسازی خط تولید، جابجایی کارگاه و ماشین آلات و نوسازی را به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاستهای اقتصادی و اجتماعی دولت به انجام  برسانند، با تصویب شورای عالی کار مورد حمایت بیمه بیکاری قرار می گیرند.

وی افزود: برای صیانت و حمایت از نیروی کار و کارگران بنگاه‌های اقتصادی رصد، شناسایی، پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی و حمایت از آنها در دستور کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

یاوری گفت: دولت با تشکیل  کارگروههای استانی تسهیل و رفع موانع تولید، به ریاست و مسئولیت استانداران و حضور تمامی دستگاه‌ها و سازمانهای مرتبط و نیز کارگروه ملی به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و تمامی وزارتخانه های مرتبط به بنگاههای اقتصادی اهتمام ویژه ای برای حل مشکلات بنگاهها مبذول تا ضمن حفظ تولید، مشاغل کارگران حفظ و از ریزش نیروی کار جلوگیری گردد.

وی تاکید کرد: مدت زمان رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی با جدیت کارگروههای استانی و کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید کاهش یافته است و همچنین استانداردسازی تعاریف و مفاهیم بنگاههای اقتصادی مشکلدار انجام شده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با بیان این که برای صیانت از نیروی کار و کارگران شاغل در بنگاههای اقتصادی، حمایت از کارآفرینان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران و کارفرمایان ضروری است و حل مشکلات آنها با اهتمام در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: هم اکنون حدود 200 هزار نفر از کارگران در حال دریافت مقرری بیمه بیکاری بر اساس استحقاق بصورت  ماهانه  هستند.
یاوری در پایان تاکید کرد: طرح رونق تولید در سال 96 نیز برای 10 هزار واحد صنعتی و معدنی کوچک و متوسط و شش هزار طرح نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی و برای بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد صورت خواهد پذیرفت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1396/5/2116:57:22،
15
9
برای قطع بیمه بیکاری کار مشابه در یک شرکت خصوصی ضعیف و ... پیدا میکنند
از زمان بیکاری هم سه ماه طول میکشه حقوق بدن
رسول: 1396/5/2210:11:51،
3
4
اگه ي نفر بيكار شده باشه و به اميد شغل جديد واسه بيمه بيكاري اقدام نكرده باشه ايا با استخدام در جاي جديد و اينكه چه مدت در جاي جديد كار كنه ميتونه واسه بيمه بيكاري اقدام كنه به گونه اي كه طلب بيمه بيكاري قبيلش هم به جريان بيوفته
رسول : 1396/5/2117:00:17،
6
8
از بیمه بیکاری دانش بنیانها چه خبر
آزاد: 1396/5/2117:08:11،
15
5
ما که نفهمیدیم چی گفته
هادی: 1396/5/2117:42:36،
17
5
ماهی 930 تومان هم پوله آخه ؟!!
ایرانی: 1396/5/2118:46:25،
11
9
میگم یه نفر رفت پیش ملانصرالدین گفت اسب داری بهم قرض بدی؟ ملانصرالدین گفت دارم اما سفیده نمیتونم بدم....اون بنده خدا گفت خوب سفید باشه چی میشه مگه؟؟ملانصرالدین هم گفت بابامیخوام نام دارم بهانه میارم.داستان بیمه بیکاریه
پژمان: 1396/5/2118:49:50،
28
5
شرط استفاده ازبیمه بیکاری اینه که درآخرین کارگاه بمدت 365 روز باید بیمه باشی. بنظرم این شرط بسیارناعادلانه وغیرمنطقیه. برای خودم اتفاق افتاد که 14 سال سابقه درکارگاهی داشتم اما پس ازاینکه بااون قطع همکاری کردم درکارگاه جدید بیشتراز 8 ماه کارنکردم وبه تعدیل نیرو خوردم ومتاسفانه بدلیل همین شرط غیرمنطقی باوجود تقریبن 15 سال سابقه بیمه نتونستم ازبیمه بیکاری استفاده کنم
dadahamid: 1396/5/2206:49:04،
8
6
خدا صبرت به داداش
رسول: 1396/5/2210:14:32،
4
4
مرسي اقا پژمان ، من جوابمو گرفتم ، منم همين شرايط رو دارم با اين تفاوت كه هنوز جاي جديدي پيدا نكردم واسه استخدام كه بتونم از بيمه بيماري استفاده كنم
حميد: 1396/5/2210:16:25،
2
4
جاي جديد حتمأ بايد كارگاه باشه ، ايا ميشه مثلأ از كسب ازاد ( مغازه ) به مدت ٣٦٥ روز بيمه رد بشه كه بتوان از بيمه بيكاري قبليت استفاده كرد
کارگز: 1396/5/2119:40:00،
9
5
خیلی از جزئیان مهم نیامده. مثلاً باید حداقل یکسال دارای قراداد با محل کار قبلی باشید و یا برای کارگران پروژه ای بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد. همچنین مبلغ بیمه بیکاری برای 55% میانگین دریافتی سه ماه آخر دوره اشتغال شماست بشرطی که کمتر از حداقل دستمزد نگردد و ...
مهدی نایبیان: 1396/5/2120:49:44،
9
5
سلام..من‌در حین گرفتن بیمه بیکاری هستم که اخره برج شش دیگه بیمه بیکاریم قطع میشه و تمام میشه.چون ده سال سابقه کارم را یک سال و شش ماه بیمه بیکاری برام بریدند..الان من در برج نه همین امسال خانمم وضع حمل میخواهد بکند..الان که بیکارم باید چیکار کنم که بیمه ام قطع نشود و برای زایمان خانمم بتونم از بیمه استفاده کنم؟
گمنام: 1396/5/2209:21:39،
5
3
شما باید بیمه ت آزاد پرداخت کنی تا دفترچه داشته باشی
سوال از مهدی: 1396/5/2210:52:57،
3
5
آقا مهدی میشه لطفا بگی حقوقت تو سه ماه آخر کاریت چقده چقده بوده و الان چقد داری بیمه بیکاری میگری؟
تایلور : 1396/5/2200:17:01،
5
5
من که 6 ماهه دارم میگیرم
ولی برای این ماهو هنوز نریختن
نمیدونم برای دیگران ریختن یا نه
سوال از تایلور: 1396/5/2210:53:35،
3
4
تایلور میشه لطفا بگی حقوقت تو سه ماه آخر کاریت چقده چقده بوده و الان چقد داری بیمه بیکاری میگری؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار