کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

چه کسانی مشمول دریافت مالیات از سپرده‌هایشان می‌شوند؟

کدخبر:۳۹۴۵۰چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸:۴۶۱۲۴۲۶ بازدید

دولت بار دیگر پرونده دریافت مالیات از سپرده‌های بالای بانکی را روی میز آورده و می‌گوید که قرار است از پول‌های تنبل، مالیات بگیرد. حال باید منتظر ...

دولت بار دیگر پرونده دریافت مالیات از سپرده‌های بالای بانکی را روی میز آورده و می‌گوید که قرار است از پول‌های تنبل، مالیات بگیرد. حال باید منتظر رفتار سپرده‌گذاران کلان بانکی بود. پرونده دریافت سود از سپرده‌های بانکی بار دیگر بر روی میز آمده است. این اولین باری نیست که دولت موضوع اخذ مالیات از سپرده های مردم در بانکها را مطرح می‌کند و بر این باور است که افرادی که سپرده های بالایی را در نظام بانکی داشته و آنها را به گردش درنمی آورند، باید مالیات بدهند.


کرکره ها پایین، حجره‌ها تعطیل، نرخ سود هست!

واقعیت آن است که نرخ سود بانکی، مدتها است که به رقیبی برای سرمایه گذاری در کار و تولید تبدیل شده است. مدت زمان کمی نیست که مغازه داران و تولیدکنندگان، یکی پس از دیگری کرکره های مغازه‌ها و کسب و کارهای خود را پایین می‌کشند و با پول آن، بدون اینکه دغدغه بیمه و مالیات داشته باشند، سود بانکی می گیرند و به قول خودشان، دغدغه‌ای هم ندارند؛ البته شاید چاره‌ای هم برای آنها باقی نمانده بود. اوضاع کسب و کار آنقدر در ایران بد است که کمتر کسی می‌تواند با شرایط کنونی، ادامه مسیر داده و تولید داشته باشد.

حتی گاهی خود فعالان اقتصادی و تولیدکنندگانی که هنوز هم آنقدر به کار خود پایبند هستند که همه مشکلات را به جان خریده‌اند می‌گویند که تولیدکننده یا باید عاشق باشد یا دیوانه. آنها بر این باورند که علیرغم همه این مشکلات، این کشور نیاز به کار و تولید و اشتغال دارد؛ در نهایت همه سختی‌هایش را هم به جان می‌خرند و صبح به صبح، دم مغازه و کارخانه خود را آب و جارو می‌کنند. اما برای همه، این شرایط فراهم نیست. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای بازاری، مدتها است که کرکره حجره‌هایشان را پایین کشیده اند و دل به سودهای رنگارنگ نظام بانکی بسته اند.

اکنون اما بار دیگر دولت گفته که می‌خواهد ایده دریافت مالیات از سپرده های بانکی را عملیاتی کند؛ اینکه کی، چگونه و با چه نرخی، هنوز البته مشخص نیست. تمام این ها در شرایطی است که بسیاری از مسئولان عالیرتبه نظام بانکی و وزارت امور اقتصادی هم موافق با این موضوع هستند و به نوعی، چراغ سبز را به سازمان امور مالیاتی نشان داده اند.

حتی سال گذشته، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم به صراحت موافقت خود را با دریافت مالیات از سپرده های بانکی اعلام کرد. او معتقد است که نرخ سود سپرده های بانکی با توجه به تورم بسیار بالا است و بنابراین پول بدون زحمتی که از این طریق برای صاحبانش به دست می‌آید، حتما باید مشمول اخذ مالیات شود؛ این در شرایطی است که قطعا، بسیاری از صاحبنظرانی که با اجرای دریافت مالیات از سپرده های بانکی موافق هستند، معتقدند که باید آن دسته از سپرده هایی که ارقام بالایی دارند، مشمول دریافت مالیات شوند، نه سپرده های اندکی که صاحبان آنها برای گذران امور زندگی، اندک پس انداز خود را به بانکها سپرده اند.


برنامه دولت دقیقا برای مالیات سپرده بانکی چیست؟

اکنون مقامات دولتی می‌گویند که از سه ماه قبل، کار ساماندهی اطلاعات سپرده های بانکی را آغاز کرده و جلساتی را هم با بانکهای دولتی و خصوصی داشته اند تا به یک جمع‌بندی و اجماع برای اخذ اطلاعات لازم از حساب‌های بانکی برسند. هر چه باشد، یکی از مخالفان اصلی اخذ مالیات از سپرده های بانکی، بانکها هستند که می‌ترسند، این موضوع برایشان دردسرساز شده و به خروج بیش از گذشته منابعشان بیانجامد. تمام اینها در شرایطی است که اکنون هم نظام بانکی با مشکل خروج سپرده‌ها مواجه است و همین امر هم سبب شده که هر طرحی در این رابطه با شک و تردیدهای خاص خود در نظام بانکی همراه باشد.

آنگونه که مقامات سازمان امور مالیاتی می‌گویند، قرار بر این است که از طریق بانکها، اطلاعات مربوط به سپرده‌ها به سازمان مالیاتی ارائه شود. علی رستم‌پور، مدیرکل سازمان امور مالیاتی در این رابطه می‌گوید که بانکها نگران اجرای ناهماهنگ این موضوع هستند و دغدغه دارند که مبادا برخی از بانکها اطلاعات سپرده ها را به سازمان مالیاتی ندهند و در مقابل، سپرده های بیشتری را جذب کرده و رقابتی نابرابر را رقم زنند؛ به همین دلیل، همه بانکها این نکته را مطرح می‌کنند که در صورت ارائه هماهنگ این اطلاعات به سازمان، مشکلی با اجرای این طرح ندارند.

وی می‌افزاید: در صورتی که فرآیند دریافت اطلاعات با مشارکت ناقص تعدادی از بانکها صورت گیرد، این بیم وجود دارد که سپرده‌ها از بانکهایی که با سازمان مالیاتی همکاری کرده‌اند، خارج شود.؛ این در حالی است که سازمان مالیاتی نیز به بانکها اعلام کرد بر اساس قانون، اگر قرار باشد اطلاعات سپرده‌ها از بانکها دریافت شود باید تمام اطلاعات بدون کم‌ و کاست به سازمان تحویل شود و اگر قرار باشد پالایشی هم صورت گیرد، توسط خود سازمان انجام می‌شود.

آن طور که از فهوای کلام مسئولان سازمان امور مالیاتی برمی‌آید، سپرده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در مرحله اول، مشمول دریافت مالیات می‌شوند و جای نگرانی برای سپرده‌گذاران خرد نیست. به همین دلیل اکنون سازمان امور مالیاتی، تفاهم نامه هایی را با بانکها طراحی کرده که بتواند بر مبنای آن، شرایط را برای اجرای موفق این طرح فراهم کرده و شاید هم تضامین لازم را بگیرد.


چه کسانی مشمول دریافت مالیات از سپرده هایشان می‌شوند؟

یک مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی در گفتگو با مهر گفت: دریافت سود از سپرده های بانکی هنوز به صورت جدی مطرح نشده است و هر اقدامی که قرار باشد انجام گیرد، باید تائید مجلس را داشته باشد.

وی می‌افزاید: قرار نیست که دریافت مالیات از سپرده های بانکی بدون هیچ مقدمه ای اجرایی شود، بلکه به طور قطع نظام بانکی و سازمان امور مالیاتی، به صورت شفاف برنامه خود را اعلام خواهند کرد. بنابراین مردم نگران نباشند.

به گفته این مقام مسئول، به طور قطع دریافت مالیات از سپرده های بانکی، مشمول سپرده های خرد که جنبه پس اندازی برای گذران زندگی را دارد، دریافت نخواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Ali jj: 1396/5/1808:35:08،
174
20
اوایل یارانه حق همه ایرانی ها از نفت بود اما بعد ها مشخص شد که مال بدبخت بیچاره ها داره بی دلیل خط میخوره و پولدارها خیلی راحت دارند یارانه میگیرند.
آخر این طرح هم از اول مشخص
یوسف: 1396/5/1809:52:11،
222
14
آمریکا هرچقدر دلش میخواد تحریم کنه. حضرات از جیب مردم جبران می کنند
V: 1396/5/1809:53:51،
167
11
به خدا دیگه امید به زندگی و آینده رو سر بریدن
جیم: 1396/5/1810:00:53،
116
12
این هم یک سیاست و جوسازی جدیده برای هدایت پول مردم به سوی بازار راکد تولید و سرمایه است
بانکی: 1396/5/1810:24:32،
63
25
با یان کارها اتفاق خاصی نمی افته زیرا اینها می خواهند از سود سپرده 10 درصد مالیات بگیرند بفرض سود 20 درصد برای سپرده گذار میشه 18 درصد

احتمال زیاد بانک ها با افزایش سود سپرده این کاهش ده درصد را جبران می کنند
میرزا: 1396/5/1810:26:43،
76
29
اگه عملی بشه
دلار سکه طلا
پرواز
کارشناس: 1396/5/1810:28:11،
86
12
با اینکار نمی توان پول را از بانک بیرون کشید بایددرآمد قشر ضعیف زیاد بشه تا آنها بتوانند خرید کنند و آنموقع است که رونق میگیره الان 80 درصد جامعه بفکر خورد وخوراک خود هستند وکسی برای خرید ماشین و لوازم خانگی و خانه و .... پولی ندارد
پیمان: 1396/5/1810:33:44،
97
24
به اینا چه ربطی داره مردم با پولشون چیکار میکنن دوست دارن اصلا آتیشش بزنن...به چه حقی میخوان از بانکا آمار سپرده بگیرن یه چیز کاملا شخصیه...مملکتو
یکی: 1396/5/1810:44:54،
94
12
تمام هنرشون در اقتصاد مملکت همین گیر دادن به سود سپرده بانکیه!
همه چیزمون که چینی شده خب دو سه نفرم برای وزارت خونه و... از چین وارد کنید شاید جواب داد !
مهندس: 1396/5/1810:51:43،
48
25
مالیات فقط از سپردههای کلان گرفته خواهد شد که پیشنهاد میشه سپردهها در چند بانک سپرده گذاری بشه
ماندانا: 1396/5/1811:06:54،
136
11
8 سال بعد :
دولت در طرحی جدید قصد دارد
از ماشینهایی که کیلومترشان زیاد کار نمیکند
مالیات بر نگردش
اخذ نماید
مالیات بر نگردش برای خودروهایی اعمال میشود که در ماه کمتر از 100 کیلومتر راه بروند

10 سال بعد :
دولت در طرحی جدید قصد دارد
مالیات بر البسه قدیمی اخذ نماید
کسانیکه همچنان از لباسهای کهنه و قدیمی در زندگی استفاده میکنند و لباس جدید نمیتوانند تهیه کنند
باید مالیات بر البسه مندرس
بپردازند

14 سال بعد :
طبق آمارها بیش از 70 درصد مردم نمیتوانند حتی نان خود را تهیه کنند
و مواد غذایی نمیخرند
برای همین هم دولت قصد دارد که
مالیات بر نخریدن مواد غذایی را تهیه و ابلاغ کند

24 سال بعد :
در ایران فقط دو نفر زندگی میکنند
دولت
یکنفر دیگه
دولت قصد دارد طی طرح و بخنامه ای
از اون یکنفر مالیات زندگی اخذ نماید
از اون بالا داره گيج ميره: 1396/5/1811:15:34،
53
11
چندوقت پيش هم گفتند كه:
*قراره از خونه هاي خالي ماليات بگيرند.
**الان هم كه قراره كه از سپرده ها ماليات بگيرند.
***خيلي قبل تر هم يارانه ي اونايي كه حساب شفاف داشتند مثل كارمندا قطع شد.اما امثال حاجي بازاري ها كه املاك قولنامه اي و الا ماشالا مال داشتند رفتند بازهم يارانه گرفتند و ب روخودشون هم نياوردند.
++ اگرچه در اصول اقتصادي گرفتن ماليات براي كنترل تورم ضروريه اما شفاف نبودن حساب همه با هم ميشه اينكه دوباره دور دورِ بازاريا باشه و عَدالت رعايت نشَ. دوباره اونايي كه حساب شفاف دارند ضرر ميدند.
/// حالا شما بگيد: چي بخريم نگه داريم كه دولت نفهمه ما چي داريم. شايد بهتر باشه نگاه كنيم كه بخت واقبال بلندا چي مي كنند٬ اونوقت ماهم همون كار رو بكنيم.!!!
منتقد: 1396/5/1812:13:17،
58
9
هرچی کسریه از طریق مردم جبران می کنند... اقتصاد مقاومتی که میگن یعنی همین
درآمد دولت از مالیات داره دو برابر درآمد نفتی میشه !!!
خدا ازشون نگذره
مراد: 1396/5/1813:08:55،
59
10
مشکل اقتصاد از پایه ویران هست

خودتون خوب میدونید چرا مغازها کرکره شونو پایین میکشن..از بس واردات بی رویه دارید توسط اقازاده ها از تسبیح و مهر و جانماز و سنگ قبر و کفش و ماشین و سوزن و درب بطری و دسته بیل و خوراک سگ و سنگ پا و دفتر مشقو پارچه و پوشاک و خودکار

کمر اکثر کارخونه ها و تولیدی هارو شکستید کارگران بیکار شدن درنتیجه همه بیکاران روی اوردن به اجاره کردن مغازه که به طبع دست زیاد شد و رقابت شدید و سود کم
شما اگه به فکر اقتصاد هستید
دست واردات مافیا رو کوتاه کنید
مالیات از تولیدیها و کارخونه ها کمتر بگیرید
به تولیدی ها وام کم بهره یا بدون بهره بدید
حقوق های نجومی رو هم قطع کنید

اینقدر هم به فکر دست در جیب مردم نیفتید به هر بهانه
اون موقع که پول مردم در بانک ها ارزشش یک سوم شد جواب مردمو دادید جبران کردیدحامل های انرژی رو چند برابر کردید....حالا باز مردم باید تاوان بدن
بازاری: 1396/5/1819:03:15،
19
12
یه عده سال 91 حساب بانکی داشتند یا پول رهن خانه داده بودند،یک شبه ارزش پولشان یک چهارم شد،اقایان در ان زمان کجا بودند؟
مگاترون: 1396/5/1820:54:09،
18
11
با این کار سرمایه رو به خارج کشور فراری میدید و بازار سکه و دلار رو افسار گسیخته میکنید

از زنده ادم مالیات میگیرید از مرده ادم هم مالیات میگیرید ...قبر هم که پیش فروش میکنید
علی: 1396/5/1822:05:52،
14
10
متاسفم براتون
میخواین اقتصاد رکود شده رو با اجناس بنجل داخلی راه بندازین اونم با پول مردم؟
میخواین مردم پولشون در بیارن بدن ماشین ایرانی بخرن یا کالای بی کیفیت ایرانی؟
بازار خوابه به ما چه ربطی داره؟
اگه عرضه دارین بازار جهانی رو بگیرید و خریدار خارجی جذب کنید نه پول مردم که گذاشتن بانک باهاش نون بخورن گشنگی نمیرن
چند بار از حقوق ما مالیات می گ: 1396/5/1823:57:16،
24
8
پولی که به عنوان حقوق یا دستمزد می گیریم مالیاتش رو از ما کم می کنند افراد زیادی مثل من عادت دارند قسمتی از آن پول را به عنوان مخارج روزمره زندگی مصرف و بقیه اش را نزد بانکها پس انداز می کنند حال چه معنی دارد که بابت آن پس انداز دوباره مالیات بگیرند درحالی که یکبار مالیات آنرا گرفته اند!!!
شهروند ايراني: 1396/5/2414:19:38،
5
3
روزي ميرسه ميگن حرف زدن هم ماليات داره .... !!!!

بعد از چند سال ميرسه ميگن ؟

حرف نزدن هم ماليات داره ....!!!!

بعد از چند سال ميگن زنده باشي يا مرده باشي بايد ماليات بدهي ؟


چرا فكر كرده قانون وضع ميكنيد ؟ سعي و خطا تا كي ؟((: 1396/5/1808:38:19،
150
17
روال کار تو این مملکت همیشه همینجوری....هرجا کفگیرشون به ته دیگ خورد ....صاف دست می کنن تو جیب مردم...
ماهان: 1396/5/1813:16:04،
33
10
چرا بانکها درصد پولی رو که هنگام دادن وام ، بلوکه کردن ،ازاد نمیکنند؟
میلاد: 1396/5/1808:38:47،
142
17
یه کاری کنید که دیگه تو این مملکت نشه زندگی کرد
محسن: 1396/5/1820:16:41،
17
8
نه حالا داریم زندگی میکنیم
احسان: 1396/5/1808:44:52،
35
136
چقدر خوب . عالیه . از سپرده های خرد هم باید مالیات بگیرن و این دکان نزول خوری را ببندن
ناشناس: 1396/5/1810:03:07،
68
18
آره بابا ببندند من هم سرمایه کلانم رو از بانکها در میارم میبرم تو تولید آفتاب و لگن پلاستیکی و یا شایدم در تولید ماکت جنگنده قاهر 2 سرمایه گذاری میکنم حتما!
مرد حسابی فرار سرمایه میشه پولهامون رو میبریم ترکیه و اروپا بانکهای داخل به خاک سیاه میشینند! این حرفها رو ولش کن طرف فقط یه حرفی میزنه که در قبال حقوقش کاری انجام داده باشه!
سپرده گذار بانکی: 1396/5/1812:32:27،
47
10
عزیزم شما به دلت صابون نزن ما سپرده گذارها هم میدانیم با سپرده هایمان چه کنیم فشار بیاورند هر ماه یکی از اقلام مایحتاج اولیه زندگی در بازار نایاب میشود و گران خواهد شد سپس ما خواهیم فروخت و به بازار دیگری سرک میکشیم . قانون بخواهد از ما باج بگیرد ما هم از شما باج خواهیم گرفت به همین سادگی .
سنگ پای قزوین: 1396/5/1808:44:58،
182
15
" کرکره ها پایین، حجره‌ها تعطیل، نرخ سود هست!"

چه تیتر و طرز فکر ابهانه ای!، خب ببینید چه کسانی در طی 38 سال این کشور را دچار انواع و اقسام تحریم و مشکلات بین المللی و داخلی و اکثریت مردم را سردرگم و نسبت به آینده نا امید کرده اند، کشور را در انزوا قرار داده اند و همه کشورها در حال پیشرفت هستند و کشورهایی که تا سال 1979 اسمشان را کسی نشنیده بود حالا به سرعت در حال رشد و پیشرفت هستند آن وقت عده ای با طرز فکر عقب مانده و رفتار و بی قانونی نه تنها باعث شده اند تا سرمایه گذار خارجی رغبتی برای ورود به بازار پر سود 80 میلیونی نداشته باشد بلکه سرمایه های داخلی را هم هم فراری میدهند و با رفتارهای بین المللیشان که اثر مستقیم بر اقتصاد داخلی دارد باعث ورشکستگی اقتصاد میشوند و دم از تنبلی اکثریت بیچاره ملت همیشه در صف هم میزنند!
9090: 1396/5/1810:44:05،
120
14
دقیقا کسانی که شعار مرگ سر میدهند ولی با ابدارچی سفارت همان کشور سرودست برای سلفی گرفتن میشکنند بیچاره مردمی که 38 ساله اسیر و برده شدند
بنده خدا: 1396/5/1808:48:20،
116
13
برنامه دولت و حکومت نابودی اقتصاد و غیر مستقیم مردم هست
کوکی کو: 1396/5/1808:48:36،
87
15
شتر در خواب بیند پنبه دانه...
فعلا اگه میتونن بیان یارانه مون رو قطع کنن.
بانکی که بخواد اطلاعات مالی منو درز بده همون بهتر که خزانش خالی و ورشکست باشه.
ظاهرا بعد از پشت پا زدن به بانکهای خصوصی و سرازیر کردن پول سرمایه گذارها به بانکهای دولتی بعضی ها توهم زده شدن؟
این پولا یک ساعته میتونه برگرده به بانکهای خصوصی...
پاسخ به کوکو: 1396/5/1810:52:05،
26
57
چقدر توهم داری فکر کردی بانکهای خصوصی قدرت در افتادن با دولت را دارند ؟؟؟؟

پاسخ: 1396/5/1811:32:05،
34
14
پشت سر هر بانک خصوصی تیمی از گردن کلفتهای دولتی خوابیده! خصوصی فقط اسمشه و نه رسمش! خصوصی کجا بود؟
حسام: 1396/5/1808:49:08،
22
83
واقعا کاری هست که باید بشه. که چی مردم پولشون رو میریزن تو بانک و یه سودی میگیرن؟ پس تکلیف اقتصاد چیه؟ این پول رو از اقتصاد از گردش پول مردم بدست آوردن باید در گردش باشه و به اقتصاد کمک کنه چه سود بده بانک چه نده حرف من همینه. پول باید در گردش باشه ولله مردم ما تنبل شدن و نمیخوان مغز خودشون روبه کار بندازن. دوران کسب و کارهای سنتی گذشت مردم عزیز! معلومه که رفتن تو رکود امروز فناوری اطلاعات در کسب و کارتون نباشه باختید! امروز وبسایت و اپلیکیشن حرف اول رو میزنه طرف با یه اپلیکیشنی که 3 میلیون هزینه کرده نوشته ماهی کم کم 15 میلیون داره در میاره چون مغزش کار کرده.
کوکی کو: 1396/5/1810:05:37،
58
12
تو راهکار بده!
همش شعار دادی یه راهکار بده!
برید برنامه بنویسید راهکارته!؟
Reza: 1396/5/1810:08:28،
50
12
شخص به ظاهر متفکر با اپلیکیشن نمیشه کشاورزی کرد یا خیلی کارهای دیگه
الان ۹۰ درصد ظرفیت کشاورزی در بعضی استانها خالیه ولی چون صرفه اقتصادی نداره مردم رغبت ندارن.
کلا مملکتو جوری کردن فقط خوش به حال کارمنداس.بقیه ول معطلند
نیش: 1396/5/1810:47:53،
51
11
حرف شما متین ولی این دلیل نمیشه دولت بیاد سراغ پول مردم تو بانکها و مالیات بگیره. مردم چند بار باید مالیات بدند؟ اگه سیستم مالیاتی درست باشه پولی که میاد تو بانک باید مالیاتش قبلا گرفته شده باشه وگرنه یکبار تو تجارت و ... مالیات دادند یکبار هم باید تو بانک مالیات بدند میشه مالیات مضاعف
علیم: 1396/5/1810:54:25،
55
10
با این دولتهای تنبل و بی کفایت چرا مردم باید تاوان پس بدهند؟!!!
هرجا کم میارن از مردم مایه میزارن!!!
افراد بی لیاقت و بی کفایت مملکت را با سوء مدیریت نابود کردند مردم باید تاوان پس بدهند؟!!!
شاید حق با شماست مردم باید چوب ندانم کاری و اعتماد به این دولتهای ناتوانی را که با رای میلیونی بر سرکار میاورند حتما همین جوری پس بدهند!!!
اراز: 1396/5/1808:52:28،
65
12
اغا یکی نیس به اینا بگه برین اقتصاد رو درست حسابی درمان کنین این کارا یعنی چی
حجره دار بازار: 1396/5/1808:54:05،
53
13
این اتفاق نمی افته چون بانکها خیلی ضرر می کنند ولی شاید میخوان اینجوری افراد نگران شده و به سمت بازار مسکن بلکه مقداری بازار مسکن ازین رکود چندساله دور بشه هرچند که بعیده اتفاق خاصی بیافته
مطلع: 1396/5/1809:01:01،
64
14
ملت بدبخت ک اکثر پولی ندارند

برای اون ژن برترها و باباهاشون تبصره استثناء شدن ندید
گندش در میاد
مهندس: 1396/5/1809:02:03،
77
10
مشکل تولید سود بانکی نیست
مطمین باش مردم پولشون رو از بانک بیرون بیارن توی تولید نمیبرن .
تولید احتیاج به اقتصاد و صادرات آزاد داره که اونم احتیاج به روابط خوب بین المللی و دوری از جنگ طلبی و تحریم داره
کارمند : 1396/5/1809:06:20،
65
12
دولت بهتر است به جای مالیات بر پولی که مردم به دلیل نا امنی اقتصادی در بانک ها گذاشته اند به فکر تعریف وزیران لایق می بود .
جای بسی تاسف دارد که در کابینه جدید به غیر از دو وزیر شاخص قبلی الباقی هیچ اثر مثبتی را به مردم القا نخواهند کرد
رضا: 1396/5/1809:07:14،
32
55
سود بانکی مردم را بدبخت میکنه....
صبر کنید تا چهار سال دیگه میفهمید چقد عقب رفتیم و بدبخت و بیکار موندیم
هادی: 1396/5/1812:11:27،
35
11
سود بانکی پایین تو کوتاه مدت ملتو فلج میکنه و سود بالا هم در دراز مدت که این مملکت هر دو حالتشو تا حدی تجربه کرده دلیلشم اینه که شخصی که مجبور میشه به خاطر سود پایین سرمایشو از بانک دربیاره سرگردون میمونه و هر جایی سرمایشو میبره و هر کاری میکنه تا سود کنه و این منجر به گرانی و تورم خواهد شد.
در نتیجه دولت باید پایه های تولید و اقتصاد و سرمایه گذاری غیر بانکی رو فراهم کند سپس مردم رو مجبور به خروج سرمایه از بانک کند. دولت قبلی همین اشتباه رو انجام داد تورم وحشتناک رو ایجاد کرد. ذات این مملکت طوری نیست که بشه اصلاحش کرد من خودم الآن دارم ۲۲ درصد سود میگیرم اگه مجبور شم پولمو خارج کنم صددرصد سمت چیز مطمعنی خواهم برد مثلا خرید دلار چون ارزشش هیچ وقت کم نمیشه و این ریال هست که هر روز افت میکنه با کاهش سود هم بدتر میشه!
داود: 1396/5/1809:12:39،
56
14
با این طرح پولها از بانکها خارج شده و قیمت ارز و طلا بالا خواهد رفت .
عماد: 1396/5/1821:01:39،
23
13
با اینکار همچنین پول ها از مملکت خارج شده و کشور سقوط خواهد کرد
ابراهیم: 1396/5/1809:13:02،
59
16
اگر این کار را انجام دهید سپرده ها به سوی سکه و ارز سرازیر می شوند و دلار به ۵۰۰۰ تومان می رسد
ناشناس: 1396/5/1809:15:46،
53
13
اینها فکر مردم که نیستند.فقط فکر خودشان هستند .منتظر یک بهران اقتصای وگرانی باشید
جبارسینگ: 1396/5/1810:00:38،
31
11
بحران
علی: 1396/5/1809:19:08،
76
8
خب یکی خود من کسبه اگه پول زیاد داشته باشم مگه دیونه هستم بیام تو این مملکت کار تولیدی بزنم و با بیمه
بهداشت شهرداری تعزیرات بازرسان صنعت و معدن و چند اداره دیگه که همشون رشوه می خوان درگیر باشم و در نهایت یک آقازاده بره از چین جنس بنجل بیاره و مردم هم استقبال کنن و یکم سرمایه که دارم اونو هم از دست بدم و ورشکست بشم
پس من هم باشم میرم میذارم تو بانک
من: 1396/5/1809:19:11،
62
15
واقعیت اینه که بازار بخاطر ندانم کاری دولت و نبود قدرت خرید تعطیل شده، نه سود بانکی.
حسن: 1396/5/1809:21:03،
42
11
اين طرح مطمينا هيچ وقت اجرايي نميشه اگر هم بشه راههاي زيادي واسه دور زدنش هست.ضمنا سپرده هاي كلان بانكي مال چه كساني هست، مطمين باشيد اين طرح هم در نيمه راه زمينگير خاهد شد...
حاج رضا: 1396/5/1809:28:44،
81
12
اینجا هیچ تضمینی برای زندگی و آیندت نیست!!!!!
ناشناس: 1396/5/1810:03:52،
49
9
اینجا هیچ تضمینی برای زندگی در امنیت نیست! ثانیه ها با انواع نا امنی ها میگذره!
محمد: 1396/5/1809:30:40،
37
16
به بانکها تا پایان مرداد فرصت داده شده اطلاعات حساب ها را به دارائی ارائه کنند تا 8 مرداد 9 بانک اطلاعاتشون رو داده بودند

در ضمن به حسابهای دارای گردش 500 میلیون به بالا مالیات تعلق میگیره نه 500 میلیون سپرده به بالا

یعنی شخصی میتونه 20 میلیون سپرده داشته باشه ولی گردش حسابش 500 میلیون باشه ببه اون مالیات تعلق میگیره
دکتر احمدی نژاد: 1396/5/1809:53:10،
15
29
کسی که 500 میلیون سپرده داشته باشه حتما گردش سالانه 500 میلیونی هم داره چون تمام سپرده ها حداقل سالی یکبار تمدید میشه و سپرده بلند مدت تر از یکسال در حال حاضر وجود نداره. برای اینکار حساب یکبار بستانکار به معنی آزاد شدن سپرده و سپس یکبار بدهکار به معنی سپرده کردن پول خواهد شد .
بنابراین تمام افراد دارای پسرده 500 میلیون و بیشتر حتی در صورت نداشتن هیچ فعالتی گردش 500 میلیونی را خواهند داشت.
البته اینکه بحث از سپرده های تنبل میکند باید روشن شود منظور چیست مسلما در این شکل تعداد گردش حساب تاثیر مثبت خوتهد داشت نه منفی .
اسماعیل: 1396/5/1809:33:22،
54
8
هر جایی که بوی پول باشه سرک میکشن تا ببینن چطوری میتونن ازش بردارن. قانون هم که دست خودشونه و میتون هر روز عوض کنن و قانون جدید بزارن. 15 سال پیش سیم کارت را به 1.5 میلوین تومان میفروختن. ماشین را به دو سه برابر قیمت چهانی میدن چون پول خوبی توشه و مردم مجبورن بخرن. از هر ماشین که خرید و فروش میشه حداقل 500-600 تومن توی دفترخانه میگیرن علاوه بر مالیات و غیره. خلاصه... هر جا که بشه چاپید می چاپن
افسرده: 1396/5/1809:34:07،
35
16
ما که مشکل واردات بی رویه، فساد گسترده، عدم برنامه ریزی و غیره که نداریم. مشکل اقتصاد مملکت فقط دو تا هست، یکی یارانه ها یکی دیگه سود بانکی، چون پول گیر مردم عادی می یاد، که اون هم با تدبیر حکومت حل خواهد شد.
تنها : 1396/5/1809:36:01،
18
42
سپردهای رقم بالا برای ژنهای خوب و آقازاده هاست
به حال من و شما فرقی نمیکنه .پس بهتره این طرح اجرایی بشه
هادی: 1396/5/1809:45:57،
44
9
واضح و مبرهن است که حالا که اقای روحانی میداند 4 سال اخر ریاست جمهوری ایشان است سعی خواهد کرد به هر قیمتی و همه جوره خزانه دولت را پرکند, باشد تا یارانه اکثر مردم را هم قطع کند, اما چرا شهامت ان را ندارند که همین حرفها را قبل از انتخابات بزنند.!!!!
زند: 1396/5/1809:51:08،
44
13
دریافت مالیات از سپرده ها موجب حرکت موجودی حساب ها به سمت ارز و فلزات کران بها خواهد شد. به گمان من با توجه به شرایط موجود به سمت تولید نخواهد رفت.
حسینقلیخان: 1396/5/1812:40:31،
29
6
سرمایه هیچوقت با زور کاری انجام نمیدهد سرمایه همیشه به جذابترین نقطه اقتصاد حرکت میکند . با اینکار سرمایه ها به سوی احتکار اجناس با دوام حرکت خواهند کرد و دوباره در پستوی خانه ها انباری ایجاد میکنند .
آریا: 1396/5/1809:53:35،
48
10
برید در کوزتون رو بذارید!
قیمتها رو برگردونید به سال 89 اونوقت کلا سپرده بانکی رو حرام اعلام کنید ولی نه الآن که دم بساعت قیمتها دارن بالا و پایین میشن!
احمد: 1396/5/1809:53:37،
57
13
بزار تا هرکاری میخوان سر این ملت نمک به حروم در بیارن که حقمونه ،حقمون همینه قبول کنید که نمک نشناسیم خلاص... یادش بخیر...
بهلول: 1396/5/1809:57:35،
30
16
آقایون باید مسیر تولید را هموار کنند و سیستم پولی و مالی را به شکلی سامان بدهند که به تولید کمک کنه . اصل مشکل اینجاست که بانک ها پول مردم را می گیرند که باهاش سفته بازی و دلالی کنند یا بروند سراغ ساخت و ساز!!! واقعا فلسفه ایجاد بانک اینه؟!!!!! بانک باید جائی باشه که پول های کوچک در اونجا جمع بشود و در اختیار تولید و سرمایه گذاری قرار بگیره وو این وسط هم سپرده گذار هم تولید کننده و هم بانک نفع ببرند. دوستان افسار از دستشون در رفته دارند چپ و راست می زنند!!!
: 1396/5/1809:59:52،
21
37
مشخص بود ماليات ميبندن رو سپردهها تا دير نشده بايد جاي ديگه سرمايه گذاري كرد
حسینقلیخان: 1396/5/1812:37:01،
33
10
همین حالا بانکها برای سپرده های میلیاردی سر و دست میشکنند بشنوید و باور نکنید . در ضمن به محض اجرای این قانون کل بازار بهم خواهد ریخت و این طرح مغلوبه خواهد شد همانند و بسیار بدتر از یارانه به اصطلاح مردمی .
کسانی که سرمایه های کلان دارند بی عقل و بی دست و پا نیستند که دوتا مدیر نجومی خور براشون تعیین تکلیف کنند .
Altay: 1396/5/1810:16:38،
50
8
میشه بفرمایند مردم نفدینگی رو کجا سرمایه گذاری بفرمایند. آخه مرد مومن مگه مردم توی این بلم بشور حونه که درست کردید میتونن خوب رو از بد تشخیص بدن. بورس که مغلومه چه خبره. کجای دنیا مردم خودشون مستقیم سرمایه گداری میکنند. این بانکها هستند که پول در اختیار متقاضیان میزارند. اینها هم عین نمایندگان مجلس محترم سلفی بگیرن. مغز تعطیل و عقل ناموجود.
/5/: 1396/5/1810:18:25،
44
15
همه این بازیها به خاطر اینه که همه مردم پولاشون رو گذاشتن بانک های خصوصی و اقایون میخوان یجوری این پولها و پس انداز مردم بیچاره رو وارد اقتصاد بیمار بدون بهره و بانک های بدون خدمات و کم بهره دولتی خودشون بکنند.
همین و بس
مردم باید هشیار باشند و بازیچه نشن
حمیدرضا: 1396/5/1811:12:40،
50
8
سود سپرده بانکی از نظر شرعی سود مشارکت در یک پروژه است
مثلا در پروژه جاده سازی سودی حاصل شده و مالیات این سود قبلا توسط شرکت اجرا کننده پراخت شده و از پول صافی سهم مشتری بانک پرداخت شد و در واقع مشتری یکی از شرکای شرکت اصلی حساب میشه.
حال چرا باید دوباره مالیات از اون بگیرند؟

اول با سپرده های بالا سگشروع میشه کم کم میرسه به خرده ها
سیاست کم کم همیشه روال کار دولت ها بوده
آرشام: 1396/5/1812:07:40،
28
11
مطمنا همان بلای که سر سپرده گذاران مظلوم میزان - کاسپین و ثامن و غیره درآموردن سر سپرده گذران بانکی در خواهند آورد.
شيما: 1396/5/1812:09:22،
32
9
حالا بايد ديد اينا كه لالايي بلد هستند يعني اقايون دولت چرا نمي توانند چرخ
مملكت را با تدبير و اميد !!! بچرخانند كه چشم طمع به درامد بانكي مردم دارن
علي: 1396/5/1812:10:19،
15
37
تو همه كشورها از درامد و سود ماليات گرفته ميشه. به نظر من سود بانكي بايد حداكثر 5 درصد بشه و نزخ ارز هم كاهش شديد داشته باشه. اينجوري هم تورم پايين مياد و هم توليد و بازار با كاهش قيمتا رونق ميگيره
طلا: 1396/5/1819:16:44،
17
10
ترشی نخوری یه چیزی میشی
مومن سود بانکی اگر بشه 5درصد،مردم ترجیح می دهند بجای ریال،دلار بخرند وسپرده کذاری کنند ودلاردر عرض یک هفته قیمتش به 200هزار تومان می رسد
علی: 1396/5/1812:52:48،
32
9
مملکت تو رکوده چون حال مردم خوب نیست, انسان شادی میخواد, نشاط میخواد, عشق و محبت میخواد, ربات نیست که بدون هیچ انگیزه ای کارکنه , مشکل جامعه ما اینه که احساس پوچی و سردرگمی وجودمونو پر کرده
موافق گرفتن مالیات: 1396/5/1815:17:27،
16
40
همه بانکهای اروپایی مالیات میگیرن درستش هم همین هست که مالیات بگیرن
حامد: 1396/5/1816:29:05،
30
13
سلام
واقعا داری مارو با اروپا مقایسه می کنی
سعید وارونه: 1396/5/1816:10:50،
24
8
هر روزی که تصمیم داشتیداین کارو بکنید لطفا کل خزانه هرچی طلا و دلار هست بیارید نزدیک صرافی ها که بچه ها خیلی معطل نشن.دل شیر میخواد این کارو بکنن
فرزاد: 1396/5/1817:09:36،
23
8
این کارهای دولت فقط دو هدف را دنبال میکنه:
1:فراهم کردن پول کارمندان مفت خور
2:فروش 200ميليارد دلار ملک باد کرده که عمدتا متعلق به بانک ها ميباشد
فرزاد: 1396/5/1817:12:37،
23
10
اگه هدف دولت انتقال پول مردم به دلالی و ایجاد مغازه و فروشگاه هست که واقعا متاسفم همین مقدار مغازه هم فروش ندارند ،اگه هدفش تولید هست که عزیزم با این پول های کم که نمیشه تولید کرد این پول های خرد باید تو بانک تجمیع و به تو تولید سرمایه گذاری بشه
شاهین: 1396/5/1817:15:20،
21
11
هدف نظام از مالیات سپرده خارج کردن پول مردم از،بانک ها و سرمایه گذاری و خرج کردن هست ;ولی مردم چون به آینده امیدوار نیستند با احتیاط تمام خرج میکنند بعلاوه اینه گرونی و کیفیت بد هم موجب میشه مردم خرج نکنند و هم اینکه چون حقوق و درآمد مردم کفاف مخارج جاری و روزانه را نمیده از سود سپرده کمک ميگيرند
ناظر: 1396/5/1820:57:21،
18
10
دنیا با سرعت در حال تحوله و سیاستگزاران ما با جمود فکری و نگرشهای مربوط به چند دهه قبل و سرعت لاک پشتی میخوان مشکلات کشور را حل کنند.
سالار: 1396/5/1823:52:44،
19
8
سال گذشته این موقع یه تریلی میلگرد بود ۳۲ میلیون امروز شده ۵۰ میلیون یعنی اگر با سود بانکی فعلی حساب کنی نهایتا باید مبشد ۳۸ میلیون همین الان ۱۳ میلیون یعنی ۲۴ درصد کالا از سود بانکی جلو زده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار