کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سیف: ثامن، مهر اقتصاد و کوثر تجمیع می‌شوند

کدخبر:۳۹۳۴۳یکشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲:۵۵۸۱۶۸ بازدید

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که موسسه ثامن و مهراقتصاد با موسسه کوثر تجمیع و یک بانک ایجاد خواهد شد.

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که موسسه ثامن و مهراقتصاد با موسسه کوثر تجمیع و یک بانک ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایسنا، بعد از این‌که چندی پیش شایعاتی درباره ادغام موسسه ثامن و مهر اقتصاد با موسسه کوثر مطرح و البته تایید نهایی نشد، این‌بار ولی‌الله سیف رسما عنوان کرد که این ادغام نهایی بوده و در دستور کار است.
وی تاکید کرد که این موسسات هیچ مشکلی نداشته و امور آن‌ها پیش خواهد رفت.

وی در اظهارات خود به مسایلی پیرامون ثامن‌الحجج و کاسپین نیز اشاره کرد، اما تاکید داشت که با اقدامات اخیر انجام‌شده، دیگر هیچ موسسه غیرمجازی فعالیت نخواهد کرد.

سیف مدعی شد: رکود نداریم

رییس کل بانک مرکزی در ادامه به شرایط اقتصادی اشاره و مدعی شد که در  حال حاضر اقتصاد ایران درگیر رکود نیست.

 سیف تاکید دارد این‌که اقتصاد دچار رکورد است را قبول ندارد چرا که سال گذشته رشد اقتصادی بالای ١٢ درصدی ثبت شده است که بیش از سه درصد آن بدون نفت است.
‎وی البته گفت که رشد اقتصادی ١٢/٥ درصدی سال قبل قابلیت تکرار چندانی ندارد چراکه عمده دلیل این رشد به اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها و به دنبال آن رشد فروش نفت بوده است اما هدف‌گذاری برای هشت درصد است.

 در چند ماه گذشته فعالیت موسسات غیرمجاز و ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی به طور حتم یکی از مهم‌ترین مسائل حاکم بر شبکه بانکی و البته محلی برای چالش بین مجلس و بانک مرکزی بود و در نهایت در این رابطه جلسات بسیاری برگزار و توافقاتی نیز شکل گرفت.

در حالی در روزهای اخیر بانک مرکزی مسئولیت سه موسسه افضل توس، البرز ایرانیان و آرمان را به بانک آینده، تجارت و موسسه ملل واگذار کرده و آن را پایانی بر فعالیت موسسات غیرمجاز اعلام کرد که وضعیت دو موسسه ثامن و مهر اقتصاد نیز به زودی مشخص شده و در موسسه کوثر تجمیع خواهند شد.

براساس گفته‌های سیف دیگر شاهد فعالیت هیچ موسسه غیرمجاز نخواهیم بود و با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه نباید اجازه داد که هیچ غیرمجازی شکل گرفته و فضایی برای فعالیت داشته باشند.


حتی برای سپرده گذاری در مجازها دقت کنید

اما رییس کل بانک مرکزی نسبت به سپرده گذاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری و نحوه انتخاب آنها نیز توصیه‌هایی داشت.

وی با این که تاکید دارد مجازها دیگر فعالیت نخواهند کرد و آنها از عوامل اصلی تخریب در بازار پول و بهم ریختگی سودهای بانکی هستند، اما عنوان می‌کند که حتی برای سپرده گذاری در مجازها هم باید دقت کرد و نباید این تصور وجود داشته باشد چون آنها دارای مجوز از بانک مرکزی هستند پس می‌تواهن در هر کدام که سود بالاتری می‌پردازند سپرده‌ گذاری کرد، چرا که به هرحال پرداخت سودهای غیرمتعارف می‌تواند ناشی از ریسک بالایی باشد.

وی با بیان این‌که صندوق ضمانت سپرده‌ها، سپرده‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را پوشش بیمه‌ای می‌دهند، گفت: بنابراین مناسب است که تمام سپرده‌ها در یک بانک قرار نگرفته و به گونه‌ای باشد که بانک‌هایی را انتخاب کنیم که ریسک پایین‌تری داشته و در چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار و سودهای متعارف حرکت می‌کنند.

سیف در این باره به عملکرد برخی موسسات غیرمجاز اشاره داشت و گفت که این موسسات متاسفانه در زمان فعالیت خود به گونه‌ای فعالیت می‌کردند که موجب بهم ریختگی نظم در شبکه بانکی‌ می‌شدند. حتی موسسه غیرمجازی داشتیم که تا ۸۴ درصد سود دریافت می‌کرد. واقعا نمی‌دانند مدیران این موسسات که افرادی بی‌سواد و ناکارآمدی بودند و از تخصص کافی برخوردار نبودند، چگونه می‌توانستند چنین سودی پرداخت کرده و از پس هزینه‌های آن برآیند.

رییس کل بانک مرکزی همچنین عنوان کرد که در شهریار موسسه‌ای شکل گرفته بود که توانسته بود تا ۲۷۰ میلیارد تومان از مردم پول جمع کرده و از آن سودجویی می‌کرد. واقعا نمی‌دانم چرا به راحتی پول‌های خود را در چنین موسساتی که هیچ مجوزی برای فعالیت ندارند قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: مردم در هیچ شرایطی فریب نرخ‌های سودهای بالا را نخورده و همواره در بانک‌ها و موسساتی سرمایه‌ گذاری کنند که براساس مصوبات شورای پول و اعتبار عمل می‌کنند، البته سیف این را هم گفت که بسته سیاستی از سوی بانک مرکزی در حال اجراست که دیگر اجازه نخواهد داد که بانک‌ها و موسسات اعتباری از سودهای مصوب منحرف شوند به طوری که حداکثر تا دو هفته آینده تمامی آنها مکلف به پرداخت سود حداکثر ۱۵ درصد خواهند بود.

سیف توضیح داد: براساس قانون بانکداری بدون ربا سود در شبکه بانکی باید به طور علی‌الحساب تعریف شود، از این رو این سود در حال حاضر حداکثر ۱۵ درصد بوده و بانک‌ها حق پرداخت بیش از این ندارند.
 

 119 فقره چک برگشتی مدیر موسسه ثامن الحجج

رییس کل بانک مرکزی در ادامه اظهارات خود به تخلفات دیگری در موسسات غیرمجاز اشاره داشت و گفت: در رابطه با موسسه ثامن الحجج باید یادآور شد که مدیران این موسسه اصلا نه تخصص و تجربه‌ای در بانکداری داشتند و نه سوادی در این اندازه، اما با این حال توانسته بودند تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از پول مردم را جمع کرده و با آن فعالیت کنند، در حالی که مدیر این موسسه تا ۱۱۹ فقره چک برگشتی داشت و مجوز فعالیت آن فقط برای سبزوار اعتبار داشت که در ادامه توانسته بود آن را توسعه داده و به موسسه‌ای با ۵۰۰ شعبه تبدیل کند که در آن تخلفات بسیاری اتفاق افتاده بود و در نهایت نتوانست پابرجا بماند.

وی همچنین به شرایط موجود بر موسسه کاسپین اشاره کرد و افزود: به هرحال تخلفات بسیاری در تعاونی‌های زیرمجموعه موسسه اعتباری کاسپین اتفاق افتاده بود که در حال حاضر نیز مدیر فرشتگان در زندان به سر می‌برد و مدیران این موسسه نیز حجم بالایی از سرمایه‌ها را خرج خرید خودروهای لوکس و املاک زیادی کرده بودند که کم کم در حال شناسایی و ارزیابی است.

سیف تاکید کرد که هر آنچه املاک و دارایی متعلق به فرشتگان است حتما برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران در دستور کار قرار می‌گیرد، اما هرگونه پرداختی منوط به پاسخگویی دارایی‌های این تعاونی است. براین اساس در اولویت اول اصل پول و در اولویت دوم سودهای متعارف پرداخت خواهند شد.

اما رییس کل بانک مرکزی در رابطه با شرایط موجود حاکم بر کاسپین و تعاونی فرشتگان توضیح داد که دو گروه هستند که موجب این شرایط می‌شوند اول مدیران گروه مدیران متخلف فرشتگان هستند و دیگری سپرده گذاران درشت که اجازه نمی‌دهند حتی سپرده گذاران خردتر برای دریافت مبالغ خود و تعیین وضعیت حساب‌ها مراجعه کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1396/5/1509:34:42،
56
116
از سال 76 همین حرف رو دارند میزنند! ثامن 20 ساله غیرمجاز بوده و حالا که پول مردم تو هواست تازه به فکر افتادن؟!

تمام عابر بانک هاشو خاموش کرده یک ریال هم نداره! ادغام چی! کشک چی !!!
ثامنی: 1396/5/1510:33:35،
111
46
مهر اقتصاد 800 شعبه،ثامن 600 شعبه ،کوثر 360 شعبه/مجموعا" بیش از 1750 شعبه؟بزرگترین بانک خصوصی از لحاظ شعبه و منابع/هشتمین بانک بزرگ از لحاظ تعداد شعبه بعد از بانک مسکن،قبل از بانک رفاه کارگران/
مرصاد: 1396/5/1510:39:29،
130
40
یعنی چرا اینقدر بعضیا بدخواه...شایعه ساز...هستند

از اول هم معلوم بود کارشون درست میشه حالا چرا اینقدر بعضیا جو میدن رو نمیدونم

سیف خیال سپرده‌‌گذاران موسسه ثامن را راحت کرد: ثامن مشکلی ندارد و دارایی و بدهی متوازنی دارد .....ثامن و مهر اقتصاد با غیرمجازها متفاوتند چون مدیریت صحیح داشتند

بگید مبارکه دیگه چرامنفی بافی میکنید ...خوشتون میاد از غرض ورزی
یه عده انگار افتادن تو ماهی تابه هی جلز ولز میکنن از این خبر خوش

بانکی: 1396/5/1510:42:34،
14
19
برای ادغام مجامع، کاره ای هستند یا نه؟
م: 1396/5/1510:50:03،
39
56
اقای سیف فقط یک مشت دروغ تحویل مردم داد و بس .
هر کسی یک تنه برود پیش قاضی برمی گردد راضی
آگاه: 1396/5/1510:50:08،
27
134
بازی دومینو شروع شد
منتظر آینده و سرمایه و شهر هم باشید...
پاسخ به ثامني: 1396/5/1510:52:20،
31
71
داري به خودت دل خوشي ميديا پس اين شلوغي ها جلو موسسه ثامن چيه پس چرا شيشه هاش شكستن
مردم: 1396/5/1511:44:56،
64
24
تولد بزرگترین بانک خصوصی کشور که اگر صحیح مدیریت شود بازار بانکهای دولتی را به چالش خواهد کشید.
ابر قدرت بانکهای کشور: 1396/5/1512:17:16،
26
33
به زودی بزرگترین بانک کشور از جهت منابع و شعب قدرت مالی رقابت بانکهای مجاز نیمه دولتی در پرداخت سود سپرده از 22تا24درصد
بانک شهر ۲۲,بانک مهراقتصاد۲۳ که به تازگی مجوز بانک مرکزی را اخذ نموده است سود پرداخت می کنند
در حالی که سیاست کاهش سود بانکی دولت باشکست مواجه شده است.بانکهای نیمه دولتی همچون بانک شهر(وابسته به شهرداری ها) وبانک مهر اقتصاد(وابسته به بنیاد تعاون بسیج ویکی از قدرتمند ترین نهادهای مالی کشور) درحال افتتاح حسابهای سپرده کوتاه مدت روز شمار باسودهای ۲۲و۲۳درصد نموده اند و این روند چشم انداز رونق بازار بخصوص بازار مسکن را به شدت تاریک کرده است.از دیگرعوامل این رکود می توان به کاهش شدید قدرت خرید مردم افزایش مخارج مصرفی خانوار وبیکاری و کاهش ازدواج و جمعیت کشور دانست.
؟: 1396/5/1512:31:41،
11
17
تکلیف سهامدارها چیست؟
Cracker: 1396/5/1512:47:26،
47
14
خداييش با اينكه سيف تاوان ايستادگي جلوي موسسه هاي غير مجازو داد ولي خوب اين موسسه هاي سرخود را كنترل كرد و داره كم كم مياردشون زير چتر قوانين بانك مركزي. يكي از عوامل بلوكه شدن سرمايه در بازار و صنعت همين سودهاي بي حساب و كتاب موسسه هايي مثل مهر اقتصاد و امثالشه.
جلال: 1396/5/1513:20:48،
71
4
سایپا و ایران خودرو رو هم ادغام کنید بلکه یه ماشین درست حسابی دست مردم بیاد
سروش: 1396/5/1514:05:39،
33
17
آقا رضا شما از عابر بانک بانک صادرات برداشت کن فعلا تا عضو شتاب بشه و بعد از هرجا خواستی برداشت کن...

مبارک سپرده گذاران ثامن باشه

پ ن: بنده پولی در ثامن ندارم.
حرف حساب !: 1396/5/1514:09:44،
21
40
شما فكر كنيد اين سه تا بانك ادغام بشوند براي اسمش ميخواهند چكار كنند ؟


پيشنهاد براي اسم و شعار تبليغاتيشون :

يا ثامن الححج مهر اقتصاد در دل كوثر آرام گرفت . !!!!

عماد: 1396/5/1514:38:31،
50
9
واقعا بعضی از ما مردم حقمون همین جهان سوم بودنه حقمون همین مدیران مملکتیه

وقتی برای درد همدیگه بجای دلداری و تسکین... شادی میکنیم و و شایعه میسازیم و ناراحتشون میکنیم

وقتی برای هم حسودی میکنیم حقمون همین جهان سوم بودنه

اونایی که شادی میکنید و شایعه درست میکنید و نظر مغرضانه میدید در همیشه رو یه پاشنه نمیچرخه هر ثانیه از عمر ما توام هست با هزار و یه حادثه ناگوار اون موقع تو هم زجر میکشی که چرا کسی بهت دلداری و تسکین نمیده
تو که از محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند ادمی

تو همچین مملکتی انتظار پیشرفت نمیشه داشت
بدرود پاینده ایران
علی: 1396/5/1515:17:52،
40
8
آخ دلم کبابه واسه اونا که اینقدر سعی کردن واسه ثامن جو منفی بدن واسه منافعشون
خیلی سعی کردین ناراحت نباشید شما وظیفتونو انجام دادین منتها حرفتون خیلی قدر بود
یاسر: 1396/5/1509:36:40،
52
132
مینوسیسم ادغام، میخوانیم ورشکستگی !!!!!! پولای مردم هاپولی شد رفت کجای کارین
dramin: 1396/5/1509:36:47،
60
96
الان مهر اقتصاد داره سود ٢٣ درصدي ميده
ولي مشكلش اينه كه وصل شبكه شتاب نيس
كه ايشالا بااين حرف سيف بزودي اتفاق ميفته
توصيه ام به همه اينه كه اگه بالاترين سود روميخايد بريد مهر اقتصاد
امیر: 1396/5/1510:26:54،
38
82
کجا رو گرفتی داداش جند ماهه همه پولاشونو میکشن بیرون الان اگه ادغام بشه دیگه واویلا تا فرصت داری تو هم برو پولتو بردار ببر یک بانک مجوز دار این بانک زمان احمدی نژاد اسم بانک گذاشت همه فکر کردن مجوز داره بعدا مشخص شد چز غیر مجاز هاست الانم خروجی داره شدید ...
فرزاد: 1396/5/1511:49:14،
34
39
پروسه ادغام پیچیده و زمان بر خواهد بود اگه به دولت تا 6ماه نیاز نداری بزار بمونه وگرنه عقل سلیم میگه خارج کن
این نظر ،نظر شخصی منه
A: 1396/5/1509:44:34،
71
18
خوب خدارو شکر
نمیتونست غیر از این باشه وگرنه واستون خیلی گرون تموم میشد اقای سیف....
سعید: 1396/5/1509:47:09،
95
62
با توجه به شعبه های زیاد ثامن و کوثر قدرت مند ترین بانک کشور میشه
پاس: 1396/5/1515:09:58،
44
14
شعبه زیاد لزوما به معنی قدرمندی نیست چرا که باید حق و حقوق کارمندان پر تعداد و بیش از اندازه رو هم در نظر گرفت
اکثر کشور ها بانک های پر تعدادی دارند که شعبه هاشون همگی از اینی که بانک های بزرگ و قدیمی ایران دارند خیلی کمتره
سعید: 1396/5/1523:47:54،
11
19
شما نگران اون نباش شعبه های زیادی رو می فروشن
ایرانی: 1396/5/1509:56:00،
51
17
براساس گفته‌های سیف دیگر شاهد فعالیت هیچ موسسه غیرمجاز نخواهیم بود و با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه نباید اجازه داد که هیچ غیرمجازی شکل گرفته و فضایی برای فعالیت داشته باشند !!!

یکی نیست بگه سال 1376 شما کجا بودین! زمانی که ثامن غیرمجاز شروع به فعالیت کرد!

یعنی بعد بیست سال تازه کشفش کردین ؟!!!!!
الف: 1396/5/1509:58:02،
59
111
چند ساله بعد..........
اگر ثامن تعيين تكليف شد هرچي ميخوايين بگين
انقدر اوضاعش داغونه كه هيچ موسسه يا بانكي حاضر به ادغام با اون نميشه
خراب شده اي كه هفته اي ٢٠٠ هزار تومن به سپرده گزارهاش ميده گند تر از اونيه كه موسسات ديگه بخوان باهاش ادغام بشن
رئيس شعبه ها شم انقدر پررو هستن كه هنوزم ميگن ما از بانك مركزي وضعمون بهتره
فقط به اين مسئله توجه كنيد جديدا تو شعبه ها ميري كارمنداش از ما طلبكارن كه چرا اومدي همون هفته اي ٢٠٠ رو ميخوايي
معلومه ناراحتن چون هر چي كمتر برن ميذارن جيب خودشون
برادر: 1396/5/1511:29:30،
31
49
من صد در صد با نظر شما موافقم
درسته بانک مرکزی مقصره
ولی مقصر اصلی این مردمی هستند که بخاطر 2 درصد سود بیشتر طمع کردن و پولشون رو بردن اونجا .
ایلیا: 1396/5/1515:20:47،
33
9
اقای الف بسه دیگه.تو سعی خودتو کردی اما نشد
مهدی: 1396/5/1600:22:33،
10
8
کوکی کو جان کجایی بیا به داد الف برس بیچاره داره ...
کارشناس اصلی: 1396/5/1510:24:00،
21
56
واقعا معرکه است مردم مواظب پولشان باشند پول مردم خیلی راحت میره رو هوا و هیچ کس پاسخگو نیست
ب ن: 1396/5/1510:29:26،
55
8
یعنی بانک مرکزی وضعش واقعا بدتر از ثامن است .نه بابا اینطور نیست بانک مرکزی دستگاه چاپ پول داره تا دولت کم بیاره کاغذ میده بانک مرکزی پول نو چاپ شده میگیره هر چقر که لازم باشه یک هزار هزار هزار هزار میلیارد تومان یک تریلی یک کشتی پول یک قطار پول .
Nader: 1396/5/1510:30:38،
94
19
خیلی جالبه که ما ملتی هستیم که از شکست همدیگه خوشحال میشویم ....تقدیم به همه کسانیکه منفی دادن واز خوشحالی سپرده گزاران ناراحت شدند
حسن: 1396/5/1510:40:18،
38
15
60 ميليون تو سپه دارم روز شمار 15 ميده .كدوم بانك ببرم مطمئنتره با سود بالاتر؟
تقی عشقی: 1396/5/1510:50:07،
17
49
ثامن الحجج
چاله چوله: 1396/5/1510:51:15،
17
43
ملی ببر 12 در صد میده تازه اگه بخوای وام و تسهیلات با نرخ 24درصد میده
بهرام: 1396/5/1510:56:52،
31
29
میخوای ببر بانک شهر 22 میده.
فرزاد ش: 1396/5/1511:03:23،
31
34
پارسیان گزینه های 20 الی 22 درصد داره برو بپرس و انتخاب کن، از یک ماهه تا یک ساله.
فعلا تو خصوصیها مطمئین تره.
محمد: 1396/5/1511:04:12،
59
16
شهر واینده و سرمایه
سود22تا۲۴
ایلامی: 1396/5/1511:27:00،
21
30
داداش همونجا نگه دار
من ۱۲۰ میلیون گذاشتم آرمان البرز ایرانیان الان یک ساله پول رو هواست.
حسن: 1396/5/1511:39:05،
22
21
پارسيان صندوقه يا سپرده معمولي
امیر: 1396/5/1513:50:14،
27
24
بانک قوامین 21 درصد بالای صد 22 درصد بانک نیروی انتظامیه
فرزاد ش: 1396/5/1514:01:22،
19
29
پارسیان سپرده معمولی هم تا 22 میده. تو این ماه آفرهاش خیلی خوبه حتما از شعب بپرسید.
مجید: 1396/5/1511:04:47،
55
17
یکی به این سیف بگه جرات داره دست به سودها بزنه در یه روز همه بانکها ورشکسته میشن...من خودم تو اقتصاد نوین، ایران زمین و آینده سپرده دارم 15درصد بشه پولم ور میدارم...حساب کن سوها کم بشه همه هم بخوان برن پول هاشون بردارن...چی میشه؟؟؟ هینجوری بانک ها وضعشون خرابه سیف اگه میخواد سیستم بانکی زمین بزنه دست به سود ها بزنه...الان موقع اینکار نیست
من : 1396/5/1511:38:48،
10
23
اقتصاد نوین همین الان هم ۱۵ درصد میده
ثامن: 1396/5/1511:24:47،
74
89
زنده باد ثامن . پاینده باد ثامن
زنده باد سپاه . پاینده باد سپاه
شيراز: 1396/5/1522:44:38،
15
7
احساسات خودتو كنترلزكن برادر
سعید: 1396/5/1511:25:02،
55
13
کار درستی به مجاز و غیر مجاز بودن نیست . مهم مدیرت صحیح منابع است . اصلا با عقل جور درنمیاد سود 23 بطور متوسط به مردم بدهند و تسهیلات با نرخ بالای 30درصد به خلق اله بدهند و ورشکست شوند . اگر اختلاص نکنند و تسهیلات بدون ضمانت معتبر ندهندمطمئنا هیچ کاری کم ریسک تر از بانکداری بدون ربا نیست . زنده باد مدیریت ثامن ،مهر اقتصاد و کوثر +++++++++++++++++++++++++++
دبیر اقتصاد مقاومتی : 1396/5/1512:37:39،
41
7
متشکرم از نظر درستی که دادید مطمئنا همیشه سود بالا دلیل ورشکستگی نمیتواند باشد . موسسات و بانکهایی که سود بالا می دهند به همان نسبت هم تسهیلات را با نرخ بالاتری به وام گیرنده ها می دهند بنابراین سود آنها در این مبادلات محفوظ است . موقعی پرداخت سود بالا مشکل زا است است که مدیران نالایق راس کار باشند و دنبال جذب منابع جهت اختلاس باشند . البته بنده موافق سود بالا بدلیل تاثیرات منفی بر تولید و اشتغال و غیره نیستم و این نشانه ضعف اقتصاد محسوب می شود
ناصر: 1396/5/1511:32:44،
23
11
تکلیف سپرده های مهر اقتصاد چی میشه؟
سحر: 1396/5/1511:33:38،
26
58
راجب موسسه نور و آینده هم نظر بدید.
جیم: 1396/5/1514:04:36،
56
16
قبلا اسمت ارمین بود شد سعید حالا هم تغییر جنسیت دادی شدی سحر !
خدا مکر و ظلم و حیله شماها رو به خودتون برگردونه
سپرده گذار : 1396/5/1511:55:19،
30
126
امروز رفتم بانك اينده ٤٠ ميليون سپرده داشتم بگيرم كارمند بانك يك ساعت معطل كرد تا بتونم پولم رو بگيرم همه اينها به كنار بانك اينده با اين سود هايي كه ميده شك نكنيد ورشكسته هست تا دير نشده پولهاتون رو بگيريد از ما گفتن
امید: 1396/5/1512:23:27،
107
27
بیخودی جو نده مسلمان بانک آینده یکی از بهترین بانکاست مردم خودشون میدونن وضعیت چه جوریه
پاسخ به سپرده گذار: 1396/5/1512:54:34،
73
16
سپرده گذار تقلبی
دروغ گویی مغرضانه شما ها اثبات شده. خدا ایشالا جوابتون رو بده
مسعود از مشهد : 1396/5/1512:55:25،
71
20
اینقدر حرف الکی نزن. من با استفاده از نرم افزار کلید هفته ای 500 میلیون پول جا به جا میکنم. در ضمن اینقدر این بانک قدرت داره که بدهی های افضل توس رو هم میده. این حرف های دروغ چه فایده ای برای شما دارند.
علی: 1396/5/1513:19:21،
73
14
خدارو شکر با دادن مسولیت موسسه افضل به بانک محبوب اینده اب پاکی رو بانک مرکزی ریخت رو دست مغرضان.
آینده بی شک بهترین بانک کشوره پس طبیعی هست ک حسود زیاد داشته باشه
محمد: 1396/5/1513:32:34،
70
14
یکی از بزرگترین جرم ها تو همه جای دنیا ایجاد شایعه و اخلال در نظام بانکی، ولی متاسفانه تو این مملکت هر کسی هر دروغی میتونه بگه و شایعه درست کنه و با پول های مردم بازی کنه!!
محمد: 1396/5/1513:38:27،
65
11
به جرات میتوان گفت هیچ بانکی مثل بانک اینده طرفدار و سپرده گذار نداره.
چون خدماته به روزی رو ارایه میکنه و در خدمات دهی همیشه جلوتر از بقیه بوده.
پس زنده باد آینده
جیم: 1396/5/1513:55:14،
61
14
بار اولت نیست از این دروغا میگی. میدونم برات سخته ولی سعی کن بفهمی با یک مشت دروغ و جفنگ نمی تونی بانکی که مطمئن ترین و پربازده ترین بانک کشور شناخته شده رو خراب کنی. به کوریه چشم حسودان اینده در شش ماه اخیر یک بار بهمن 95 و یک بارم تیر 96 افزایش سرمایه چهار برابری داده و بیشترین سپرده رو هم جذب کرده. شماها از روی حسادت از دروغ پراکنی دست نمی کشید !
خطاب به سپرده گذار قلابی: 1396/5/1518:36:40،
30
9
سپرده گذار قلابی برو به رئیست که مالک دنیا و آخرتت هم هست بگو تلاش خودت رو میکنی اما نمیشه مردم آگاه شدن
علی: 1396/5/1512:40:58،
44
22
دوباره ایران دوباره ثامن
بینام: 1396/5/1513:04:35،
44
27
ثامن پرقدرت همیشه در اوج خواهد ماند
حامد هاشمی: 1396/5/1513:11:54،
9
16
وی با این که تاکید دارد مجازها دیگر فعالیت نخواهند کرد (خط ۳۵)
جواب اميد : 1396/5/1513:13:15،
20
61
عزيزه من مقداري فكر كن كدام توليدي كدام كار هست كه به راحتي ٢٢ يا ٢٣ درصد سود بده همه ورشكته هستند نود درصد توليدي ها خوابيدند وبدهكاري بالا اوردند حقوق كارگرا رو ندادند حالا مگه بانك چه كاري ميكنه تا براحتي بتونه با هزينه كار مندان خودش ٣٠ در صد دربياره وبه سپرده گذار ٢٢ در صد بده من هم بي خود جو نميدم
جواب جواب امید: 1396/5/1513:55:12،
42
8
جناب شما کارشناس اقتصادی هستین؟
اخه چرا ماها خودمونو بسیط بر همه چیز میدونیم. برادر گرامی اونها تیم های نخبه سرمایه گذاری دارند و کارشون رو بلدن در ثانی همه بانکها مبالغ پنجاه به بالارو تقریبا بیست درصد میدن پس حتما یه راهی هست.
جواب: 1396/5/1513:56:10،
16
3
چون دولت نتونسته جامعه رو از رکود در بیاره گیر داده به بانکها که سود رو کم کنین
منیره: 1396/5/1514:47:02،
46
7
حالا میگی هر یک میلیون18هزارتومان در یک ماه زیاده والا سبزی خوردن هم بفروشیم بیشتر گیرمون میاد

میخوای خیالت راحت بشه بزاریم تو بورس ورشکسته بشیم
میخوای کلا بزاریم تو قرض الحسنه !!!

اون موقع که پول ما تو بانک ارزشش یک سوم شد یا حتی یک چهارم کسی جواب داد کسی فکر کرد

یک کلمه بگو بانک دولتی ده درصد و15درصد عالیه مطمئن
مرتضی: 1396/5/1514:49:50،
36
9
یک بقالی منصف هم ماهانه ۲۰درصد سودو داره که میشه سالی ۲۴۰در صد،،اونوقت سالی ۲۲درصد سود زیاده؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
سعید: 1396/5/1521:55:01،
14
5
دوست عزیز بانک به امثال سما وام 30ورصد میده سود و به امثال من سود 23درصد بنابراین 2درصد هزینع بانک میشود و 5درصد سود میکند .....افتاد
پاسخ به مرتضی: 1396/5/1523:59:08،
11
21
میگم خیلی حساب و ریاضیت خوبه مواظب باش بقیه چشمت نزنن
مکث: 1396/5/1513:40:44،
60
15
من امروز60 تومن تو بانک آینده پس از کلی تحقیق سپرده کردم.بنظرم از تموم بانکها از لحظ مجموع سوددهی و اعتماد بهتره.
یوسف: 1396/5/1515:04:12،
54
10
حدود دو هفته پیش مطمین ترین و پربازده ترین بانک ایران معرفی شد در حضور مقامات و نماینده های مجلس و مدیران بانکی به علاوه سه عنوان و جایزه دیگه....
یکی دو نفر بیشتر نیستند که انگار اجیر شدن تو فضای مجازی بانک های خصوصی مثل آینده رو خراب کنند ولی کور خوندن
الف: 1396/5/1515:26:07،
13
10
دوست عزیز الان سکد سپرده یکساله بانک اینده چقدره؟؟؟
ب ن: 1396/5/1513:57:54،
20
11
خودمونی از زمانی که سیف رئیس کل بانک مرکزی شد همه چیز به هم ریخت کارنامه اش درخشانه به خصوص دو برابر کرده نقدینگی در چهار سال فعلا رکورد داره باید در رکوردهای گینس ثبت بشه.
جیم: 1396/5/1514:02:33،
60
8
دقت کردین تا خبر بانکی میشه ربط و بی ربط یکی دو نفر خاص و معلوم الحال با دروغ ها و عناوین مختلف علیه اینده عقده گشایی و لجن پراکنی می کنند ؟

ترویج شایعات اخیر توسط ۲ بانک بزرگ برای جذب سپرده 

اخبار بانک:دبیرکل کانون بانکهای خصوصی گفت: ما مستندات و مدارکی داریم که دو بانک بزرگ دست به ترویج شایعات نامطلوبی زدند که برای سپرده گذاران دل نگرانی ایجاد کرد. 

نمونه هاش رو قشنگ داریم می بینیم
کاربر: 1396/5/1516:36:57،
39
9
بله مدتیه اینطوریه
از روی حسادت و ناتوانی در رقابته که علیهش این کارو می کنن ولی از نقشه بشر نباید دلهره داشت چرا که اراده خداوند بالاتر از هر اراده ایست.....
امیر: 1396/5/1514:02:39،
22
33
بهترین بانک خصوصی بانک گردشگری هستش
توریستی: 1396/5/1515:14:39،
16
19
چون شما 5 میلیون اونجا پول داری پس بهترین بانک جهان بانک گردشگریه !!! خخخخ
پاسخ به توریستی: 1396/5/1516:35:20،
7
13
من سه تا بانک سپرده دارم پس به اون دلیل نیست دلیلش اینه که از تسهیلاتشون در سریعترین زمان ممکن استفاده میکنم.
رضا: 1396/5/1514:39:55،
37
8
((به گونه‌ای باشد که بانک‌هایی را انتخاب کنیم که ریسک پایین‌تری داشته و در چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار و سودهای متعارف حرکت می‌کنند.)) میخاد بگه پولهاتون رو 10 درصد بدید بانکهای دولتی تا اونها 20 درصد وام بدن به مردم بیچاره ولی روش نمیشه .سیفی جونم من گفتم تو راحت باش
/5/: 1396/5/1515:16:14،
64
6
همه این بازیها به خاطر اینه که همه مردم پولاشون رو گذاشتن بانک های خصوصی و اقایون میخوان یجوری این پولها و پس انداز مردم بیچاره رو وارد اقتصاد بیمار بدون بهره و بانک های بدون خدمات و کم بهره دولتی خودشون بکنند.
همین و بس
مردم باید هشیار باشند و بازیچه نشن
محسن: 1396/5/1514:41:03،
54
12
چه حالی می ده کسایی که می خواستن زمین خوردن ثامن ببینن ضایع شدن حال کردم واقعا بانک آیندم که بازم بدخواه زیاد داشت سر قدرت اونم کنف شدید حال کردم دوباره
ثامن: 1396/5/1515:01:58،
44
14
من از ثامن راضي هستم ماهيانه هم سودم در كارت ثامن رخته ميشه واز عابر بانك صادرات ميگيرم دورد بر ثامن
علی: 1396/5/1515:29:08،
35
13
تازه وضع بانک مهر اقتصاد بهتر شده و سپرده گذاران فریب شایعاتی که بانکهای دولتی درست کرده بودن رو نخوردن و پولشونو برنداشتن که هیچ خیلی ها هم سپرده جدید باز کردن.بازم سیف اومد اسم بانک مهر اقتصاد رو به ثامن چسبوند که بگه مثلا این بانکم ناامنه.
آقای سیف حرف دل تو اينه: مردم پولهاتون رو بذاريد بانک دولتی که سود زیر 10% میدن تا اونا با سود 24% به مردم وام بدن و خودشون حالشو ببرن.
چرا فکر منی که سه دختر دم بخت دانشجو دارم رو نمی کنید،آخه با این رکود اقتصادی اگه سود سپرده رو کم کنین ماها خرجمون رو از کجا در بیاریم؟
شما حامی مستضعفان نیستین بلکه حامی سرمایه داران بی درد هستین.
علی: 1396/5/1515:34:58،
32
8
آقای سیف خودتو بکشی هم من یکی به بانک مهر اقتصاد بدبین نمیشم و سپرده هامو نميبرم بانک دولتی.
دوستدار بانک اینده: 1396/5/1516:09:27،
19
9
دوستان الان کسی خبر داره بانک اینده چقدر سود یکساله میده؟
وکیل: 1396/5/1521:16:18،
8
35
برو جای امن.
مگه میخواهی گدایی پولت رو بکنی داداش؟؟؟
اف: 1396/5/1606:55:46،
22
5
احمقانه است به بانکی که دو هفته پیش به عنوان قابل اعتماد ترین و پر بازده ترین بانک کشور معرفی شده، ظرف شش ماه چشم حسود کور و گوش شیطون کر دو بار افزایش سرمایه داده، اولین بانک بود که مجمعش برگزار شد و ... کلی اخبار خوش و مثبت دیگه بگی ناامن !!
دروغ هات خریدار ندار جیره مواجب بگیر عزیز
Sara: 1396/5/1516:14:18،
16
7
مگه ميشه یک موسسه با ششصد شعبه بمدت بیست سال کار کنه اونوقت بگن مجوز نداشته .محاله .هیچ چیز از چشم.اینها پنهون نميمونه .والا
علی: 1396/5/1516:17:56،
38
14
بانک مهر اقتصاد تنها ضعفش عضو شتاب نبودنشه وگر نه الان از همه بانک ها بالاتر بود ضمنا توی اون همه شایعات و با هجومی که مردم از ترس برای بیرون کشیدن سپرده هاشون به شعبات اوردن نشان داد که خیلی قویی تر از اون که سیف بتونه بهش ضربه بزنه و انصافا هر کسی پولش خواست بهش داد
سپرده گزار ثامن: 1396/5/1612:05:42،
6
8
اتفاقا ضعف نیست و نقطه قوته
چون مردم پولهای اضافی رو برای پس انداز تو این دوتا میزارن و معمولا بر حسب نیاز اضطرار از سودش استفاده میکنن و کاری به اصلش ندارن
نیازهای روزمره از بانکهای عضو شتاب تامین میشه
بخاطر همینه که حجم سپرده تو این دوتا خیلی زیاده
رامتین: 1396/5/1516:41:21،
82
21
ثامن مهراقتصاد آینده +++++
ملی -----
نظر با شما
یوسف: 1396/5/1521:18:13،
31
16
کار عاقلانه ای نیست قرار دادن مجازها در کنار غیر مجاز ها اونم بعد این اتفاقات اخیر
عارف: 1396/5/1517:48:52،
70
12
ناموسا فقط آینده ۲۲ روزشمار
سه ماه پیش رفتم خونه ببینم واسه نشستن خودم
طرف ناز کرد زیر ۵ تومن نمیدم
معاملمون نشد
سه ماه گذشت من فقط ماهی ۳۳۰۰ سود میگرفتم
ده تومن اومد رو پولم
دوباره رفته بودم بنگاه دیدم طرف نشسته ، منو دید پرسید چیکار کردی
گفتم ده تومن سود بهم داد بانک ، واحد تو هم سه ماه کهنه تر شد الان ۴۷۰۰ بدی میخرم
آزاد: 1396/5/1519:46:50،
17
40
داستان خیلی قشنگی بود مرسی هستی
رضا: 1396/5/1518:23:37،
33
34
باسلام در اینکه مهراقتصاد و تعاونی ثامن غیر مجاز فعالیت می کنند هیچ شک و شبهه ای نیست و حتما اگه سپرده ای دارید دوستانه خدمتتون عرض میکنم خارجش کنید و در بانک مجوز داری بگذارید واینکه صریحا اشاره به غیر مجازبودنشان نمی شود فقط بخاطر این است که مردم هجوم نبرند هر چند ثامن الان قادر به پرداخت نیست و اینکه در برخی اظهارنظرها در بالا طرفداری از این دو موسسه غیرمجاز شده شک نکنید مغرضانه بوده و از کارکنان این موسسات میباشند که نگران آینده کاری خود هستند.
علی: 1396/5/1521:15:39،
23
14
من یه سپرده گذار هستم ولی مطمئنم تو کارمند یا دلال بانک دولتی هستی.12ساله تو مهر اقتصاد سپرده دارم و کاملا ازش راضی هستم. سه ماه پیش وقتی شايعه شد مهر اقتصاد ورشکست شده 160ملیون سپرده رو خارج کردم و همه بانک های دولتی سر زدم اما حتی نصف سود رو هم ندادن.آخرش گذاشتم بانک ملی با سود 18%،ولی وقتی سودشو ریختن با بانک مهر مقایسه کردم دیدم حتی 15%هم سودش نشده.الانم به شدت پشیمونم چرا که چند ماه ضرر کردم. چند روزه پولمو برگردونم مهر اقتصاد با سود 23%. دیگه هیچوقت هم با شایعات امثال تو گول نمی خورم.
مهرداد : 1396/5/1521:32:58،
19
13
اینهمه شایعه سازی کردین نتیجه نگرفتين حالا دوستانه عرض میکنین؟
یه دفعه اسم بانک مورد نظرتو ميگفتي ما ميرفتيم همونجا پولامونو دور می ریختیم.!!!
مهر اقتصاد غيرمجازه؟ پس چرا رتبه سوم رو بین تمام شرکت های خصوصی داره؟
چرا اینهمه وام اشتغال و کارآفرینی در قالب طرح های مختلف میده؟
بعنوان یک شهروند ساده که کارمند نیستم عرض میکنم بنده اونقدر که از بانک مهر اقتصاد وام و تسهیلات گرفتم حتی یک دهم اون رو هیچکدوم از بانک های دولتی نداد بم.اگه الانم اومدم طرفداری حق رو میکنم بخاطر اینه که من آدمی نیستم که نمک بخورم و نمکدون بشکنم.
از کارمندان و مسؤلان زحمت کش بانک مهر اقتصاد سپاس گذارم که خیلی هارو صاحب خونه و کار کرد.
پاسخ به بعضیا: 1396/5/1521:39:52،
15
11
با سلام در اینکه شا یعه ساز ها فعالیت میکنند هیچ شک و شبهه ای نیست و اینکه صریحا میخواهند جو منفی دهند
هم چنین در برخی از اظهار نظرها دربالا شایعه سازی شده شک کنید که مغرضانه بوده و از کارمندان بانک هی رقبا مثل دولتی میباشد که نگران اینده نبود سپرده گذار هستند
تو کارمند کجایی ...جناب مغرض مند
علی : 1396/5/1522:00:15،
19
11
آقا رضا کارمند بانک دولتی به جای اینکه به حسادت بانک مهر اقتصاد رو خراب کنی از رفتار شایسته کارمندانش و ادب و متانتشون یاد بگیر تا ما به شما هم اعتماد کنیم.والله اونقدر از آدم طلب کارين که نمی خوایم از جلوی بانکتون رد بشیم.انگار از دماغ فیل افتادین یه لیسانس از یه دانشگاه درپيت گرفتین احساس میکنین دکتر مهندسین.
رضا: 1396/5/1522:43:59،
12
11
اونوقت شما که بدگویی میکنی و از خودت اظهار تظر میکنی از کجا اجیر شدی ؟؟
بزرگترین بانک خصوصی تاسیس شد رفت.وای بحال شما بانکیهای دولتی.دیگه حرفاتون واسه مردم خریدار نداره
علی : 1396/5/1520:19:40،
28
3
آقا سود 22%میشه حدودا برای هر یک ملیون ماهانه 17000.حالا شما حساب کن کسی که صد ملیون سپرده داشته باشه حدود یک ملیون و هفتصد هزار تومن سودش میشه.
برادر سیف یعنی بانکها عرضه ندارن با صد ملیون ماهانه حدود دومليون دربيارن که سهم خودشون رو بردارن و حدود یک ملیون و هفتصد هزار هم به سپرده گذار شود بدن؟!!!!
برادر فرمول سیف سودی که به سپرده میدین با وامی که خودتون به جماعت بدبخت میدین متفاوته،چرا فکر میکنین ما مردم احمق هستیم؟
شما صد ملیون به هر کسی وام بدین ماهانه دو ملیون رو حتما میتونه کار کنه.
حتی با یک سوپرمارکت ساده هم این دو تومن رو درمیاره.
چرا باید نرخ سود سپرده کاهش پیدا کنه؟چرا برای مردم شفاف سازی نمیکنن؟
عارف در پاسخ به آزاد: 1396/5/1520:22:50،
28
12
داستان نیست پسر خوب ، شاید این چیزا و خونه متری ۵ تومن واسه تو داستان یا رویاست من خبر ندارم
ولی وقتی سود ۲۲ درصد دارم میگیرم بزار مسکنم سالی ده نه اصلا ۱۵ درصد گرون بشه که نمیشه
بازم من جلو هستم و پولم نقده آنی دلارش میتونم بکنم
کشور افسرده ای که هر لحظه سایه جنگ بالاسرش هست ارزش املاکش انقدر نیست
برو کار کن پول در بیار بزار بانک سود بگیر کسی جلوتو نگرفته
شناس: 1396/5/1522:04:40،
14
28
مهر اقتصاد خودش به تنهایی یه بانکه
سیاست دولت در جه تجمیع این موسسات اول مردم رو متضرر می کنه و بهد این نهاد های مالک این موسسات رو
رضا: 1396/5/1600:48:42،
10
16
واقعا این رو متوجه شدم که زمانی که موسساتی غیر مجاز مانند میزان، ثامن الحجج،کاسپین و... ورشکست میشدن دلم حسابی واسه سپرده گذاراشون میسوخت که چرا این بلا باید سرشون بیاد ولی برخی نظرات بالا رو که آدم میخونه میگه شاید حقشون بوده طمع بالا برای دریافت سود بیشتر الانم با اینکه یه عده میدونند در خطرند ولی سرشون رو کردن زیر برف
مهرداد: 1396/5/1610:03:21،
12
8
طبق گزارش بانک مرکزی دیگه هیچ مؤسسه غیرمجازی نداریم.
ما نمی‌خواهیم بانک دولتی سپرده گذاری کنیم چون دیدیم چطوری پول مردم رو برا خودشون و فاميلاشون استفاده میکنن.
من کاری با بانک دیگه ندارم ولی بعنوان مشتری بانک مهر اقتصاد که 12ساله از تسهيلاتش استفاده میکنم و وامهای مختلف گرفتم اونقدر که به این بانک اعتماد دارم به هیچ بانک دیگه ای ندارم.
دوست: 1396/5/1602:35:07،
6
8
دوستان الان تكليف سپرده بلند مدت افضل توس چي ميشه؟؟
محمد: 1396/5/1615:16:49،
15
4
یک خبر موثق :
بر اساس گزارش های رسیده بانک مهر اقتصاد ، ثامن و کوثر ادغام می شوند و بانک بهمن شکل خواهد گرفت
این تصمیم قطعی است
بانک بهمن نیز احتمالا متعلق است به وزارت دفاع
از هفته آینده باید منتظر عوض شدن سر در تمامی شعب این سه موسسه خواهیم بود
بانک بهمن


عماد: 1396/5/1622:37:42،
15
6
انگار بعضیا دیدن قطعی بانک شده و خبری نیست رفتن خونشون......
اقلا یه تبریک میگفتین بعد تشریف میبردید

بانک کوثر پیشرو در خدمات بانکی...خخخخخخ


Hossein : 1396/6/614:37:27،
0
0
خیلی جالبه، این ثامن با اعتماد همین مردم بوجود اومده و فعالیت میکنه. حتی وقتی موجوز نداشت مردم بهش اعتماد کردن و پول بردن اونجا، اما الان جواب سر بالا میدن . مگه اون روزی که از مردم پول میگرفتن میپرسیدن این پولا از کجا اومده که الان واسه پس گرفتن پول خودمون باید مدرک ارائه کنیم.
تمام اعتبارش رو داره از دست میده و شک نکنه به محض اینکه به شتاب وصل بشه همه پولا رو از اونجا در میارن. واقعا جای تاسف داره
89: 1396/6/1311:43:41،
0
0
ازا ونجایی که مردم به موسسه ها بی اعتماد شدن بهترین کار اینه کوثر و ثامن و مهر تجمیع بشن البته ثامن یه فرق اساسی با موسسه های دیگه داره اینه هنوز سرپاست و اوضاش بهتر شده و حتی بانک مرکزی هم ازش حمایت کرده از روزی 200 شده روزی یک تومن البته بیشتر هم میدن اگه ثابت کنی مشکل داری

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار