کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ترفند جديد فرار از دوربین‌های طرح ترافیک + تصاویر

کدخبر:۳۹۳۳۸یکشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰:۴۲۱۱۵۴۷ بازدید

کافی است که منزل شما مشرف به یکی از دوربین‌های محدوده طرح ترافیک باشد تا یکی از بهترین تفریحات سالم روزانه را داشته ...
ترفند جديد فرار از دوربین‌های طرح ترافیک + تصاویر

کافی است که منزل شما مشرف به یکی از دوربین‌های محدوده طرح ترافیک باشد تا یکی از بهترین تفریحات سالم روزانه را داشته باشید!

به گزارش ایران‌جیب به نقل از روزنامه جوان، همزمان با آغاز طرح ترافيك و روشن شدن دوربين‌هاي كنترل ترافيك شاهد انواع و اقسام ترفندهاي رانندگان براي ورود به طرح ترافيك خواهيد بود. از گل‌مالي كردن خودرو، بالا دادن صندوق عقب، پارچه انداختن روي پلاك و استتار توسط اشخاص و موتور‌سواران گرفته تا استفاده از انواع اسپري‌هاي پيشنهادي از قبيل تافت مو برف شادي و... كه حتي برخي سودجويان در فضاي مجازي اقدام به فروش مي‌كنند، اما از قديم گفتند دست بالای دست بسیار است. از آنجايي كه راهنمايي و رانندگي همواره در قبال عملكرد متخلفان براي ورود به طرح ترافيك هشدارهاي لازم را مي‌دهد (هرچند كه بعضاً عملياتي نمي‌شود) اما اين خلاقيت ذهن ايراني‌ها است كه راهكارهاي جديد را براي خلاف قانون رفتن اختراع مي‌كند!

فرار از دوربین‌های طرح ترافیک


ترفند جديد فرار از قانون

اگر دقت كرده باشيد مدت زماني مي‌شود كه تعداد خودروهاي بدون پلاك در شهر تهران به صورت عجيبي افزايش چشمگيري داشته است و اين همان روش نوين خلاف قانون رفتن در ذهن يك ايراني است. به تازگي رانندگاني كه مدام توسط پليس يا دوربين‌ها جريمه مي‌شدند، راهكار جديدي پيدا كرده‌اند تا با خيال راحت به قانون‌شكني بپردازند. اين رانندگان با كندن پلاك عقب خودرو و قرار دادن آن پشت شيشه عقب خودروی خود بسياري از دوربين‌هاي راهنمايي و رانندگي را از كار انداخته‌اند.

همانطور كه مي‌دانيد، دوربين‌هاي راهنمايي و رانندگي طوري تنظيم شده‌اند تا در صورت تخلف از سرعت مطمئنه، ورود به محدوده طرح ترافيك و زوج و فرد، تصوير پلاك عقب خودرو را ثبت كند، اما تعدادي از رانندگان با كندن پلاك و تعويض جاي آن مانع ثبت جريمه مي‌شود. بهانه اين افراد افتادن پلاك، تعويض پلاك و ساير مشكلات ديگري است كه با آسودگي بتوانند براي روزهاي طولاني پلاك را پشت شيشه عقب طوري قرار دهند كه تعدادي از شماره‌هاي آن ناخوانا باشد، هر زمان هم كه مأموران راهور مانع تردد اين خودروها مي‌شوند، با بهانه اينكه پلاك در حادثه‌اي كنده شده و قصد دارند به زودي آن را در محل پلاك نصب كنند، بار ديگر به مسير خود ادامه مي‌دهند. كمااينكه مشخص نيست آيا دوربين‌هاي محدوده طرح ترافيك قادر به ثبت پلاك اين افراد است يا خير؟


فرار از دوربین‌های طرح ترافیک

شيوه ثبت پلاك توسط دوربين‌ها

طبق گفته پليس هر پلاكي كه چشم قادر به خواندن آن است دوربين نيز آن را ثبت مي‌كند، هرچند كه فروش تجهيزات در راستاي مخدوش كردن پلاك خودرو يا عمل ارتكاب به استتار جرم است.

رئيس مركز اطلاع‌رساني پليس راهور تهران مي‌گويد: رانندگاني كه اقدام به تغيير پلاك يا دستكاري آن كنند، علاوه بر اعمال قانون براساس قانون مجازات اسلامي شش ماه تا يكسال حبس در انتظارشان است.  در حال حاضر صدها دوربين مبادي ورودي و خروجي را به طرح ترافيك كنترل مي‌كنند. اين در حالي است كه شهرداري تهران به صورت روزانه آرم طرح ترافيك را به فروش مي‌رساند، اما قانون‌گريزان براي اينكه پول طرح روزانه ندهند علاوه بر شگرد نوين ذكر شده از ديگر شگردها براي ورود به اين محدوده استفاده مي‌كنند، بي‌آنكه اين اعمال قانون‌ها مانع از انجام تخلفات شهروندان شود.

فرار از دوربین‌های طرح ترافیک

جالب اينجاست كه اين راهكارهاي تخلفاتي در سكانس‌هاي سريالي و سينمايي هم به نمايش گذاشته مي‌شود كه به اين ترتيب آن اندك كساني كه به فكر چنين تخلفاتي نيستند هم در جريان راهكارهاي جديد قرار مي‌گيرند. همين چند وقت پيش در يكي از فيلم‌هاي سينمايي فردي در كنار خيابان‌‌هاي طرح‌دار مي‌‌ايستد و منتظر ماشين‌‌هايي مي‌شود كه بدون طرح مي‌خواهند از خياباني كه بايد طرح ترافيك داشته باشند، عبور كنند. وي با گرفتن مبلغي پول از رانندگان نقش سپر بلا را بازي می‌کند و با قرار دادن بدن خود روي پلاك ماشين‌ها آنها را از تيررس دوربين‌هاي ثبت تخلف عبور از طرح ترافيك نجات مي‌دهد! به همين سادگي در عرض چند ساعت به ازاي عبور چندين ماشين بدون طرح، درآمدي هم به دست مي‌‌آورد، اما برخلاف اتفاقات غلو شده‌اي كه در فيلم‌‌هاي طنز نشان داده مي‌شود، اما اين واقعه بدون هيچ غلوي در عالم واقعيت با ترفندهاي مختلف رخ مي‌‌دهد بدون آنكه آب از آب تكان بخورد.

ترفندهاي ذكر شده و نيز ترفند نوين عبور و مرور بدون پلاك در سطح شهر موجب مي‌شود تا خيابان‌هاي پايتخت هر روز نا‌امن‌تر از روز گذشته شود و تخلفات گسترده بدون ثبت و جريمه بماند.

اما شايد آنقدري كه مردم عادي و نه بعضاً خلافكار براي سرپيچي از قانون اتاق فكر تشكيل مي‌دهند، ‌مسئولان براي اعمال قوانين اتاق فكر جمعي نداشته باشند، كمااينكه به تازگي نيز بحث ورود موتور‌سواران با مجوز طرح ترافيك مطرح شده است، حال آنكه از هم‌اكنون در اتاق‌هاي فكر دست جمعي تدابير لازم براي ايستادن مقابل قانون انديشيده شده است و بسياري از آنها با قاطعيت از بي‌اهميتي اين مسئله و استتار پلاك‌هاي موتور براي عبور از محدوده طرح ترافيك سخن مي‌گويند.

فرار از دوربین‌های طرح ترافیک

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار : 1396/5/1509:15:06،
137
25
بزودی کل مناطق تهران زوج و فرد میشه
و بعد از اون کل تهران میشه طرح و ترافیک
پول پارکبان و پارکینگ و عوارض شهرداری و بیمه ثالث و بدنه و تصادف و خستگی و هزار دردسر دیگه
واقعا نمیصرفه ماشین رو تکون بدی تو شهر تهران
نامدار: 1396/5/1510:23:54،
28
101
هر که بامش بیش برفش بیش
آریا: 1396/5/1510:29:10،
130
185
داداش هر کی بره شهر پدری خودش زندگی کنه والا بالله تهران هم همچین جهنم سوزان بی در و دروازه ای نمی مونه!ولی وقتی نصف ایران ریختن تو یه شهر مسلما نباید انتظار دیگه ای جز این داشت.این وسط من فقط دلم واسه ما بچه تهرونا میسوزه که الکی الکی بخاطر کاهلی سایرین از لذایذ زندگی افتادیم:(
پاسخ به آریای عزیز: 1396/5/1511:28:47،
137
30
" داداش هر کی بره شهر پدری خودش زندگی کنه والا بالله تهران هم همچین جهنم سوزان بی در و دروازه ای نمی مونه!ولی وقتی نصف ایران ریختن تو یه شهر مسلما نباید انتظار دیگه ای جز این داشت.این وسط من فقط دلم واسه ما بچه تهرونا میسوزه که الکی الکی بخاطر کاهلی سایرین از لذایذ زندگی افتادیم..."

آریا جان اولا همه حق دارن از اون لذایذ زندگی که میگی استفاده کنن
ملت تقصیری ندارن وقتی همه امکانات مملکت ازجمله رفاهی تفریحی پزشکی ، آزمایشگاهی ، تجاری دولتی و.... همه و همه ریخته تو یک ابرشهری بنام تهران ، وقتی مثلا برای یک نیاز درمانی باید حداقل یکفته وقت بذاری و میلیونها خرج و هزارها کیلومتر راه بری و بیای تا بلکه بتونی از اون امکان درمانی که منحصرا تو شهر شما بقول خودت بچه تهران ها موجوده باید حق بدی که ملت خودشونو به آب و آتیش بزنن بلکه بتونن یه گوشه کوچیک از شهر رو بخودشون اختصاص بدن
حرف حساب !: 1396/5/1512:35:40،
124
14
دوربين ها يعني سوختن خشك و تر !!!


در محدوده محلي ما دوربين نصب است كه براي خريد روزانه يا رساندن فرزند به مهد يا بردن باري براي امرار معاش وووو ... وامثالهم بايد جريمه شوي !!!


برخي رفتارهاي شهروندان از روي ناچاري است ؟!!
موافقم +++
مخالفم ---
پویا: 1396/5/1513:02:01،
39
12
به گفته خودشان روزانه دو و نيم ميليارد تومن درآمد جرائم هست. با پول یک سال جرائم ميشه کل هزينه های پليس کشور را تا 20 سال با اين پول باد آورده داد. خدا شاهده خيلی وقت ها من دوربين افتادم که الکی و اشتباهی بوده. تخلف کردن چيز بدیه ولی طرف مقابل هم شمشیر را از جلو بسته و اهتمام بسته به جريمه کردن بيشتر و مسابقه برای رساندن 2.5 ميليارد به 3 ميليارد و بيشتر. راستی اين پول کجا می ره؟
الوند: 1396/5/1513:29:25،
25
11
راه حل مثل بقیه کشورها تو حمل و نقل عمومیه
جمعیت شهرهای بزرگ دنیا مثل توکیو، سئول، شانگهای، مسکو، استانبول و غیره خیلی بیشتر از تهرانه ولی ترافیک خیلی کمتر از تهرانه
وجود حمل و نقل عمومی کارا که ملت مجبور نشن برای سرکار رفتن مدرسه رفتن خرید رفتن با خودروی شخصی رفت و آمد کنند راه حل این مشکلاته
البته نه مثل ایران که ساعت آمدن اتوبوس و مترو دلبخواهی مثل بقیه جاها مشخص باشه که اتوبوس راس ساعت 7:28 دقیقه به ایستگاه می رسه و هر کارمندی بدونه با سوار شدن به اون اتوبوس راس ساعت 7:49 دقیقه به ایستگاه محل کارش می رسه
مهدی: 1396/5/1515:14:05،
46
26
اگه قرار باشه هر کی تهرانی نیست برگرده و لایتش که دست آخر آغا محمد خان می مونه و اسبش پسرجان...
آریا: 1396/5/1516:11:39،
28
52
عمو مهدی!چرا شما نمی خواید بفهمید منظور از مهاجر اونیه که هنوز لهجه ولایت پدریش از سرش نیوفتاده و نمیتونه پارسی معیار صحبت کنه نه کسی که دویست سیصد ساله داره تو تهران کشت و کار و صنعت و زندگی میکنه!چیه؟به نفعتونه که هویت تهرون رو زیر سوال ببرید تا بتونید راحت تر تو این بلبشو بازار زندگی کنید و بهتون انگ غریبه نچسبونن؟؟!!ولی تا من و امثال من زنده ایم از هویت تهران میگیم تا همه آویزه گوش کنن!
در ضمن آغا محمدخان هم ترک بوده نه تهرانی ما اقوامی داشتیم که قبل از حمله مغول در تهران سکونت داشتن و اونا تهرانیهای واقعی و شناسنامه دارند
لطفا منتشر کن ایرانجیب جان:)
یک فرهنگی: 1396/5/1516:36:45،
13
10
واقعا این حرکات رو ادم میبینه میفهمه یکی از عقب مونده ترین کشورهای جهان هستیم.
امین: 1396/5/1516:38:53،
9
8
هدف از ایجاد طرح ، کاهش ترافیکه که به گفته ی خود پلیس درصد ناچیزی به این هدف نزدیک شدند.اما وقتی هدف ، از کاهش ترافیک به منافع مالی میرسه دیگه هیچکس به فکر مردم نمیفته که باباااااااا طرحتون نه تنها کارامد نیست بلکه مردم آزاریه.
علی: 1396/5/1517:36:11،
8
7
البته 2.5 ميليارد تومن فقط درآمد يک روز فقط نهران است.
..: 1396/5/1602:44:53،
6
11
مردم تقصیر ندارند .شما این عکسارو نگاه کنین ببینین یدونه ماشین مدل بالا میبینید؟گرفتارن مردم
امین: 1396/5/1609:50:45،
7
6
من نمیدونم اگه طرح واسه کم کردن آلودگی و ترافیکه, پس چرا میفروشید. قانون مگه فروشی میشه؟
داود: 1396/5/1609:54:15،
12
6
آقا آریا از متن جوابیه ای که نوشتی چنین بر می آید که خیلی به تهرانی بودن خودتان و آبا و اجدادی بودن سکونت شما در تهران افتخار میکنید در حالیکه باید بدانید در زمانی که تهران ده کوره ای بیشتر نبود ما شهرهایی مثل شیراز اصفهان تبریز و مشهد و قزوین وهمدان و اهواز و ... داشته ایم ولی تمرکز قدرت و بالطبع واریز امکانات سایر شهر ها در تهران باعث تبدیل آن ده کوره به شهر شد و حالا هم از اینکه ساکنین سایر شهر ها برای گرفتن همان امکانات به تهران مهاجرت میکنند شما حق ندارید اظهار ناراحتی کنید.
صفا: 1396/5/1509:19:12،
130
21
این عکسا که می بینیدتلاش های مذبوحانه ملت دربرابرقوانین دست وپاگیری هس که مرورزمان داره ثابت میکنه تووضع این قوانین خیرخواهی براملت نبوده..دیگه برهمگان ثابت شده طرح های ترافیک وزوج وفرد تنها برای خلوت شدن تهران برا آسایش وجولان سریع یه مشت دارندگان ژن خوب بوده وبس
هرچی: 1396/5/1509:24:02،
82
13
"در حال حاضر صدها دوربين مبادي ورودي و خروجي را به طرح ترافيك كنترل مي‌كنند. اين در حالي است كه شهرداري تهران به صورت روزانه آرم طرح ترافيك را به فروش مي‌رساند، اما قانون‌گريزان براي اينكه پول طرح روزانه ندهند علاوه بر شگرد نوين ذكر شده از ديگر شگردها براي ورود به اين محدوده استفاده مي‌كنند، بي‌آنكه اين اعمال قانون‌ها مانع از انجام تخلفات شهروندان شود."

همین فروش طرح ترافیک توسط شهرداری، خودش بزرگترین قانون گریزی هست!
ایرانی: 1396/5/1509:24:40،
63
15
هر چه بگندد نمکش میزنن وای به روزی که بگندد نمک.بانک مرکزی به کاسپین مجوز داد پول مردمو جمع کردن بعد یکسال گفت سوتفاهم شده دیگه از مردم چه انتظاری میشه داشت
ناشناس: 1396/5/1509:24:45،
65
12
وقتی بجای یه راهکاره درست نصف تهران رو میکنن طرح طافیک اونم نه بخاطر حل مشکل بلکه بخاطر درآمدزایی آخرش میشه همین!!!
...: 1396/5/1510:26:25،
48
65
راهکار اصلح همانا اخراج مهاحرین غیرتهرانی وارد شده طی 15 سال اخیر از تهران است و بس!
داود: 1396/5/1614:16:11،
8
7
ناشناسی که سه نقطه(...)را بجای اسم قرار داده ای
خیلی از کسانی که طی 15 سال اخیر به تهران مهاجرت کرده اند پزشکان متخصص،مهندسان خبره و افراد سرشناس بوده اند فقط به عنوان نمونه دکتر بیگم موسوی متخصص پوست و مو و استاد سابق دانشگاه جندی شاپور یا مهندس حسنوند از برنامه نویسان مطرح سیستم های کامپیوتری می باشند لطف کنید همه این افراد را به شهر های قبلی بازگردانید ما به وجود آنها بیشتر از شما نیاز داریم که اگر ین اتفاق بیفتد تهران می ماند و حوضش.
رضا: 1396/5/1509:26:02،
52
28
فرهنگ غنی ایرانی بهتر از این نمیشه !
ایرانی: 1396/5/1514:13:23،
11
18
دوست عزیز ما یه زمانی امپراطور بودیم الانو نگاه نکن به خاک سیاه نشستیم
وحید: 1396/5/1514:23:57،
17
15
رضاجون فرهنگ غنی گفتی وخلاص. این فرهنگ نمود عینیش راهکارآریای تهرانی اصیله که حکم به هولوکاست مهاجرین دادن!!!
A: 1396/5/1601:55:28،
10
11
اقا وحید اگه ده میلیون نفر از نیجریه و موزامبیک بیان تهران و خونه بخرن و تمام شغلها و اسایش و امکانات و منابع تهران رو استفاده کنن و فرهنگ شهر رو وحشی و افریقاییش کنن و اجازه نفس کشیدن بهتون ندن و در پاسخ به اعتراض شما بگن ایرانی چیه سه هزار سال پیش که ایرانی اینجا نبود و کره زمین مال همه انسانهاست و چجور به خودت حق میدی از این امکانات که حالا شانسی توی ایران جمع شده به اسم ایرانی نبودن ما رو محروم کنی و ما هم ادم هستیم و حق داریم از امکانات این کره استفاده کنیم و ما چه گناهی کردیم که باید تو افریقا گشنگی و تشنگی و بی امکاناتی بکشیم که شما بهتون سخت نگذره و این حرفت مصداق هولوکاسته ما فقط میگیم یکم جمع تر وایسید هممون جا بشیم ما اونوقت جواب شما همچنان همین خواهد بود؟
حسین 2: 1396/5/1509:37:54،
64
10
وقتی هدف از طرحی فقط چاپیدن جیب مردم باشه نه امنیت وآسایش آنها نتیجه بهتر از این نمیشه....
ف: 1396/5/1509:39:23،
40
10
به مسئولین بفرمائید شما جلوی تولید موتور سیکلت آلاینده رو بگیرین ورود به طرح ترافیک و بی قانونی و چراغ قرمز و پیاده روسواری و ورود ممنوع و نداشتن معاینه فنی و نداشتن کلاه ایمنی و نداشتن بیمه نامه و هزار تا چیز دیگه پیشکشتون
مهدى: 1396/5/1509:40:35،
61
13
الناس على دين ملوكهم
مردم بر دين فرمانروايانشان هستند !!!!!
حالا: 1396/5/1509:41:04،
32
15
ظاهرا از تغییر اعداد پلاک و ثبت تخلف بنام یکی دیگه بهتره ولی عادتی درست می کنه بنام از هر راهی به هدف رسیدن! طرف هر جا بتونه برای اینکه کارش راه بیفته حق دیگران رو ضایع می کنه. البته دیگه کار از این حرفها گذشته!
رضا: 1396/5/1509:46:36،
43
10
چرااین اتفاقات نه در امارات یا ترکیه و مالزی رخ نمی دهند جز در این کشور که ظاهرا اسلامی هم هست!!
قانون باید از سطح بالا اجرا شود تا عوام هم از ان
تبعیت کنند!!
رضا: 1396/5/1509:49:11،
43
15
وقتی دولتی‌ها صدها هزار میلیارد تومان این ملت بدبخت را غارت میکنند و هیچکس هم دستش قطع نمیشود! چرا گیر دادین به آفتابه دزدها...
من: 1396/5/1509:54:31،
23
47
نظر شخصي من اين است:
مشكل از قوانين است. قانون به اندازه كافي بازدارنده نيست. اگر هر راننده اي رو كه عمدا پلاك رو مخدوش ميكنه، جريمه سنگين ميكردند ( مثلا ابطال گواهينامه) اونوقت كسي اجازه اين كار رو به خودش نميداد.
فكر ميكنيد در آلمان و يا آمريكا هم با يه جريمه كوچك با اين مسئله برخورد ميكنن؟
PRST: 1396/5/1511:57:14،
44
12
دوست عزیز در آلمان و آمریکا قانون درست اعمال شده و واسه همه است نه واسه مردم عادی
اصلا فلسفه طرح ترافیک چیه؟مگه این نیست که بار ترافیکی رو کم کنه ؟ پس چرا با خرید طرح ترافیک میتونی قانون رو اجرا نکنی ؟؟ پی قوانین اینا برای حل مشکلات و نظم نیست فقط و فقط برای درامدزایی خودشونه
قانونی که درست نباشه و واسه همه نباشه به هیج دردی نمیخوره و رطب خورد منع رطب کردنه
علیرضا: 1396/5/1510:10:14،
33
12
همین امروز صبح تو اتوبان دیدم یکنفر پلاکش رو با برف شادی میپوشوند !!!
فری: 1396/5/1512:09:56،
46
13
تو اشتباه میکنی
تولد ماشینش بوده
داشته با برف شادی جشن وخوشحالی می کرده
نظر منفی نداشته باش
ایرانی پر افتخار: 1396/5/1510:10:29،
36
12
هنر نزد ایرانیان است و بس.
ايران: 1396/5/1510:22:47،
28
15
6 سال دارم شهرداري ثبت نام ميكنم و با توجه به اينكه محل كارم تو طرح است و به ماشين نياز دارم و تمام شرايط اخذ طرح ترافيك رو دارم اما پارتي ندارم تو شهرداري به من طرح نميدن ، آيا راه ديگري وجود داره غير از اينكه قانون رو دور بزنم و با راه هاي مختلف وارد محدوده شوم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راننده آنلاین: 1396/5/1523:05:44،
10
7
مثل بقیه طرح بخر
آریا: 1396/5/1510:24:14،
25
43
کار پلیسی عزیزم و جانم برنمیداره! اگه ده تا از این خلافکاران خودروشون با نفربر زرهی صاف بشه الباقی گوشی میاد دستشون که قانون شوخی بردار نیست
سید: 1396/5/1511:31:01،
19
28
دقیقا! همین امروزه در انگلیس اگر کسی عوارض سالیانه ماشینش رو نپرداخته باشه، هرجا پلیس خودرو رو پیدا کنه بلافاصله اون رو ضبط و زیر دستگاه پرس له (crush) میکنه! بدون دادن فرصت دوباره. حتا چند سال پیش یک رولزرویس گرانقیمت رو به خاطر چند پوند بدهی عوارض له کرده بودند. خبرهاش سرچ کنید در اینترنت هست.
آرش66: 1396/5/1510:40:41،
32
11
این مسأله ی طرح ترافیک از ابتدا قرار بود یک طرح موقتی و زودگذر باشد. در سالهای ده 60 به واسطه ی برخی ترورهای انجام شده توسط گروهک ها، این منطقه توسط نیروهای کمیته به منطقه طرح ترافیک و تردد ممنوع مبدل شد و اگر یادتان باشد مأموران کمیته و نه شهربانی، ترددها را کنترل می کردند. گذشت و امروزه تبدیل شده به منبع درآمد که هیچ نفشی نه در کاهش آلودگی هوا و نه در ترافیک شهری دارد.
تو: 1396/5/1510:54:29،
21
9
این همه قانون گریزی و قانون فروشی و چیزای دیگه هست که اینا توش پیدا نیست و اصلا اینا رو نشون میدن که اونا دیده نشن
عطارد: 1396/5/1511:06:59،
42
14
اینها همه به این علت است که سردمداران مملکت فقط بصورت سلبی برخورد می کنند و به جای آنکه مساله را حل کنند راحت ترین کار را در آن می بینند که مردم را از حق مسلم خود محروم نمایند.
ماشین چینی را ۹۰ میلیون بخری - ۳۶۵ روز بیمه و عوارض بدی و نصف سال نتونی ماشین رو از خونه خارج کنی
به این میگن دیکتاتوری
الوند: 1396/5/1513:31:24،
18
10
کاش قیمت بنزین مثل بقیه دنیا بود و قیمت خودرو هم مثل بقیه دنیا با یه نرخ تعرفه منطقی اون موقع همه دنبال حمل و نقل عمومی مرتب مثل بقیه شهرهای بزرگ دنیا بودن تا از شر رانندگی تو ساعت های شلوغ راحت بشن و همه ماشین ها تو خونه می موند
سبز: 1396/5/1515:41:37،
10
8
جواب الوند: فکر نمی کنم در کشورهای پیشرفته مردم ماشینهاشون رو در خونه بگذارند. بلکه دولتمردان با ایجاد خیابان و بزرگراه و پل و زیر گذر و ...... شرایط عبور و مرور را برای مردم مهیا می سازند.
بهزاد تحریم: 1396/5/1511:30:38،
16
9
این که ترفند جدید نیست، تازه برف شادی هم هست که استفاده میکنن.
پراید دور رنگ: 1396/5/1514:01:58،
19
14
انصافا از وقتی اسنپ و مشابه آن آمده خیلی جاها ماشین بردن نمی ارزه!
بیشتر فکر کنم مرض ماشین شخصی بردن ملت دارند.
اگه ماشین نخری و با اسنپ جابجا بشی اونوقت :‌
- سود سرمایه یه پراید ۲۰ میلیونی که تو بانک بگذاری ماهی ۴۰۰ تومن
- خرج بنزین متوسط ماهی ۱۵۰ تومن
- پول بیمه ثالت و بدنه ماهی ۲۵۰ تومن
- پول روغن و تعمیر و نگهداری متوسط ۲۰۰ تومن
- افت ماشین سالانه ۲ میلیون ماهی ۲۰۰ تومن

جای پرداخت بیش ۱ میلیون تومان با اسنپ برو / خدایی همش با آژانس بری بالای ۵۰۰ نمیشه !
نیلوفر: 1396/7/2515:48:59،
0
0
نظر منم همینه من همه جا با اسنپ میرم حیلی به صرفه تره .. یه ماشین داریم دیگه کسی سوارش نمیشه از بس خرجش زیاده..از همه بهتر اینه میشینی یکی دیگه برات میرونه...از غرب به شرق میبره ۱۰ تومن
وحید: 1396/5/1514:21:24،
22
22
این موضوع محل خوبی شده برای اون به اصطلاح تهرانیهای اصیلی که ازهرفرصتی برای ابرازتهرانی بودن خودشون فروگذارنمیکنن. بقول دوست گرامی وقتی اکثریت امتیازات دولتی وغیردولتی درتهران متمرکزباشه، وقتی اماربیکاری درتهران کمترین درکل کشورهست، وقتی درامد تحصیلکرده- بازاری- صنعتگرو... درتهران ازهمه جابالاتره چرانباید بیام تهران زندگی کنم؟
البته خداروشکرمن ساکن یکی ازتمیزترین وزیباترین جاهای شهرزیبای مشهد هستم (بلواروکیل آباد)وحاضرنیستم ریخت تهرانتون رو ببینم هرازگاهی که باد کلاهمو میندازه مثل شرکت درنمایشگاه بین اللمللی باسرعت تمام این غول بی شاخ ودم والوده روترک میکنم
آریا: 1396/5/1516:16:33،
16
10
وحید خان!تهران رو دولتها گنده نکردن بلکه بخش خصوصی و سرمایه گذارهای مردمی که نود درصد مواقع هم غیرتهرانی هستند به این حال و روز انداختن!واسه چی فرش عظیم زاده که هفت پشتش ترک تبریزند باید بیاد تو خیابان پاسداران تهران نمایشگاه دائمی راه بندازه؟؟؟چرا دفتر مرکزی کشت و صنعت مغان تو خیابون وزرای تهران مستقر شده؟؟؟این همه پزشک و مهندس و وکیل و تاجر شهرستانی واسه چی پاشدن اومدن تهران دفتر کار راه انداختن و باعث شدن بچه محلهاشون برای رفع احتیاجاتشون بیان تهران؟؟؟دولت اتفاقا با تهران خیلی بی مهره اونقدری که سهم خودش در توسعه مترو و اتوبوس رو هم پرداخت نمیکنه اما هجوم سایرین به پایتخت باعث گنده شدن بی حساب و کتاب این شهر شده!
محمد: 1396/5/1621:44:42،
6
6
جواب بچه تهرون های مدعی رو نده اینها خیلی پر رو هستن سرجمع ده سال نیست وارد تهران شدن میگن اصیلن.... البته تهرانی های اصیل هم تحفه ای نبودن تهران یه روستا بود بعد از ورود قاجار و پایتخت شدن توسعه پیدا کرد
وحید یوسفی: 1396/5/1515:43:19،
15
6
به طور کلی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک اشتباه بزرگیه و از اول هم اشتباه بود.
این طرحها مردم رو عقده ای میکنه و باعث میشه که به فکر فرار بیفتند.
باید سیستم حمل و نقل عمومی گسترش پیدا کنه تا مردم خود به خود از وسایل نقلیه شخصی استفاده نکنند.
من وقتی بدونم با مترو در کمترین زمان میتونم به مقصد برسم مگه عقلم کمه ماشین شخصی رو بیارم بیرون و کلی توی ترافیک بمونم و ...
ایمان: 1396/5/1518:03:12،
12
8
انهای که فرار میکنند خوب کاری میکنند نه اینگه کسی به فکر مردم است همه جای دنیا اگر طرحی نتیجه مطلوب برای ساکنین نداشته باشد را با فکر بهتر تغییر میدهند اینجا اولش با بوق شیپور ادعا خوبی طرح بعد مدتی شکست طرح ادامه ان چون ننون دونی یه سازمان بی مصرف دولتی میشه همان حالت تا ابد بدون تغییر باقی میمونه مردم مشکلشون حل نمیشه رو به خلاف میاورند تا بود این روش بوده
مهسا: 1396/5/1602:30:08،
8
7
میگن تافت باعث میشه پلاک ثبت نشه،کسی امتحان کرده ؟ سر یه کوچه نزدیک منزلمون دوربین هست نمیتونم رد بشم انصاف نیست پول بدم
آرش: 1396/7/1021:32:40،
0
0
بابا ول کنید این حرفارو... یاد بدین چجوری از دوربین های طرح ترافیک فرار کنیم.. پلاکو چیکار کنیم.. من با وانت کار میکنم نمیصرفه طرح بخرم.. اخه انصاف من با این همه بدبختی پول بریزم تو شیکم این شهرداری مفت خور
نیلوفر: 1396/7/2515:43:20،
0
0
بنظرتون برای چی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک رو گذاشتن ؟ برای این که ترافیک نشه ملت همه با هم نریزن تو خیابون .. میتونید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.. مردم ایران واقعا یه چیشون میشه.. هرکاری دولت میکنه یه صدایی از توش در میارن.‌.. آلودگی هوا داره همه رو خفه میکنه اینا بازم میخوان هر روز برن تو خیابون. این شرایط برای همه هست سعی کنید باهاش کنار بیاین. همه نشستن عین بچه دوساله غر میزنن..

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار