کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سناریوی کاهش نرخ سود بانکی تغییر کرد/ بانک‌ها نرخ را افزایش دادند

کدخبر:۳۷۲۱۱سه شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷:۳۶۱۱۱۳۲ بازدید

در حالی رئیس‌کل بانک مرکزی در واپسین روزهای بهار، وعده بررسی نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار را داده بود که اکنون برخی بانکها، دور جدیدی از ...

در حالی رئیس‌کل بانک مرکزی در واپسین روزهای بهار، وعده بررسی نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار را داده بود که اکنون برخی بانکها، دور جدیدی از افزایش نرخ سود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، مهلکه نرخ سود بانکی گویا دیگر برای بانکها آلارم‌های خطر ندارد. زنگ خطری که مدتها است به صدا درآمده و اتفاقا، صدایش کم کم دارد برای نظام بانکی ایران عادی می‌شود؛ اما به همان اندازه که این زنگ خطر با صدای بلندتری به صدا درمی‌آید، شورای پول و اعتبار انگار در خوابی عمیق‌تر فرو می‌رود. البته موضوع به همین سادگی‌ها هم نیست. نظام بانکی نشان داده که دستور و بخشنامه و دستورالعمل را چندان تاب نمی‌آورد. حداقل برای نرخ سود، این طور است.

مدتها است که بانک مرکزی به دنبال راهکاری است که بتواند به صورت منطقی، نرخ سود را تعیین کند؛ اما هر بار، کار به دستور و بخشنامه می‌رسد؛ در حالیکه بانکها دیگر اوضاع و احوالی ندارند که بتوانند با این مسکن‌ها، خود را اندکی آرام کرده و صورتهای مالی خود را تراز کنند. واقعیت آن است که زیان‌دهی، دیگر برای بانکها واژه‌ای ناملموس و شاید هم ناخوشایند نیست؛ چاره‌ای هم ندارند که به آن عادت کنند. یک طرف سپرده‌گذاران هستند و طرف دیگر، مطالبه‌گران. سودهای موهومی هم که دیگر جای خود دارد.

وعده سیف در فصل بهار، خزان شد

تمام اینها در شرایطی است که شورای پول و اعتبار امیدوار بود که بتواند در یکی از جلساتی که از ابتدای سال ۹۶ به بعد برگزار می‌کند، نرخ سود را به یک سر و سامان برساند، موضوعی که حال یک فصل از سال هم گذشته است و هنوز خبری از برگزاری جلسه مربوط به آن نیست. ۲۶ اردیبهشت ماه بود که ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که گزارشی از سوی بانک مرکزی برای تغییر در نرخ سود به شورای پول و اعتبار ارایه خواهد شد تا این شورا در مورد این فاکتور اصلی در اقتصاد ایران که زلفش به بسیاری از مسائل اقتصادی گره خورده است، تصمیم بگیرد. اما هنوز خبری نیست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اعلام کرده بود که گزارشی را به شورای پول و اعتبار ارایه خواهد داد که بر اساس آن، ممکن است نرخ سود بانکی در سال جاری کاهش یابد. او البته بر این نکته هم تاکید کرده بود که مهمتر از کاهش نرخ سود، تعادل در عرضه و تقاضای نقدینگی در بازار است که بتواند نرخ سود را پایدار نگاه دارد.؛ موضوعی که کمتر اکنون به چشم می‌خورد

سیف به این نکته هم تاکید کرده بود که بانکها باید نرخ تمام شده پول را هم کاهش دهند؛ این هم از آن دست موضوعاتی است که تاکنون نه تنها گامی برای تحقق آن برداشته نشده، بلکه بانکها برنامه‌ای را هم تا این لحظه برای این موضوع اعلام نکرده اند.

بانکها زیرپوستی نرخ سود را افزایش دادند

گزارش‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که بانکها خیز دوباره‌ای برای افزایش نرخ سود برداشته‌اند و البته برای اینکه به دور از هو و جنجال عمل کنند؛ این بار پکیج‌های ویژه را برای مشتریان خاص خود رونمایی می‌کنند. اگر فردی سپرده‌گذار عادی به شمار آید و رقم های حتی تا بیست میلیون تومان هم داشته باشد، بانکها همان پکیجی را پیش روی آن قرار می‌دهند که تقریبا نزدیک به سود مصوب شورای پول و اعتبار و یا شاید یک تا دو درصد بالاتر از آن باشد.

اما کافی است که مشتری خاص شوید و سپرده‌های چند صد میلیونی داشته باشید، آنگاه این نرخ برای شما به صورت زیرپوستی افزایش پیدا کرده و پکیج‌های ویژه‌ای رونمایی می‌شود که گاه نرخ را تا ۲۲ درصد هم افزایش می‌دهد؛ اما اگر سپرده‌گذاری با رقم سپرده بالای یک میلیارد باشید، آن گاه دیگر داستان متفاوت می‌شود. بانکها تصمیم می‌گیرند که برای اینکه نقدینگی خودشان را از محل سپرده چنین سپرده‌گذارانی که اغلب کسب و کارشان دچار مشکل بوده یا صرفه اقتصادی نداشته است، تامین کنند و بنابراین حتی تا ۲۶ درصد هم البته در قالب‌های متفاوت ارایه می‌دهند؛ این موضوع البته در موسسات مالی و اعتباری مجاز، بیشتر از هر بانک دولتی یا خصوصی دیگری به چشم می‌خورد.

در این میان برخی بانکهای خصوصی به سپرده‌گذارانی که پول خود را حداقل شش ماه در اختیار  آنها قرار دهند، سود حدود ۲۰ تا ۲۰.۵ درصدی می‌پردازند؛ اما حاضر هم نیستند که برای همین سپرده در مدت زمان یکساله، سود چندان متفاوت‌تری بپردازند و نرخ سود حول و حوش همین رقم حفظ می‌شود و تلورانس ۰.۵ تا ۱ درصدی را تجربه می‌کند.

یکی از متصدیان بانکی در گفتگو با مهر می‌گوید: بانکها به هیچ عنوان نمی‌توانند نرخ سود را کاهش دهند، چراکه هر یک از آنها بیم آن را دارند که سپرده‌ها از بانکشان بیرون رود و مشکلاتشان دوچندان شود؛ به خصوص اینکه سایه سنگین رقبا را هم احساس می‌کنند که ممکن است با نیم تا یک درصد سود بالاتر، سپرده‌گذاران بیشتری را به خود جلب کند و آنها از این گردونه بی نصیب بمانند.

وی می‌افزاید: البته بانکها دیگر حاضر نیستند که نرخ سود را بیش از این کاهش دهند و حتی برخی از آنها بر این باورند که باید نرخ را افزایش داد تا با نقدینگی قابل توجهی که به دست می‌آورند؛ وارد بازار شده و تامین مالی کنند؛ به هرحال تامین مالی برای بانکها سودآور است، چراکه اکنون که تولید اندکی تکان خورده، تقاضا برای دریافت وام بیشتر شده است؛ بنابراین بانکها نمی‌خواهند از این گردونه اعطای تسهیلات با نرخی بالاتر از سود سپرده‌ها جا بمانند؛ به خصوص اینکه برخی از تولیدکنندگان حاضرند که بدهی‌های قبلی‌شان را به نوعی بپردازند و در مقابل، وام جدید با رقم بالاتر بگیرند. این موضوع برای بانکها جذاب است.

شورای پول و اعتبار به دنبال تثبیت نرخ نه کاهش

در این میان یک مقام مسئول بانکی در گفتگو با مهر می‌گوید: شورای پول و اعتبار دیگر به دنبال کاهش نرخ سود نیست، بلکه با اوضاعی که اکنون مشاهده می‌شود، قصد اصلی این است که نرخ سود فعلی را تثبیت کنند؛ به خاطر همین است که هنوز جمع‌بندی خاصی در این رابطه ارایه نشده است.

وی می‌افزاید: اگر شورای پول و اعتبار دوباره نرخ را به صورت دستوری کاهش دهد، باز هم بانکها آن را دور می زنند و از همه مهمتر اینکه، شرایط برای بانکها به گونه‌ای نیست که بانک مرکزی فشار بیشتری به آنها وارد نماید. بنابراین بانک مرکزی به دنبال این است که نرخ فعلی را تثبیت کند، نه کاهش دهد؛ بنابراین سپرده‌گذاران نگران کاهش نرخ سود بانکی نباشند.

حال باید منتظر ماند و دید که چه صدایی و در چه زمانی از شورای پول و اعتبار در مورد نرخ سود بانکی بیرون خواهد آمد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محمد: 1396/3/2308:29:48،
136
34
اين سمي هست كه همه به خوردنش راضي هستند از مشتري تا بانك چون اثرات مثبت در كوتاه مدت و بشدت منفي در دراز مدت داره
دستوری: 1396/3/2309:15:22،
82
17
در تمام دنیا حداقل در زمینه اقتصاد روشهای دستوری تاریخ مصرفش گذشته ..نمونه اش همین چند وقت که چند بار با بخشنامه سود را کاهش دادند و نتیجه اش را دیدیم...باید کاری کنند که هیچ راهی برای کسب یک همچنین سودی برای بانک نماند،""یعنی: وقتی بانک دارو وارد میکنه و سود ۲۰۰ درصد میبره چرا نباید ۲۰ درصد پرداخت کنه ..!!""
علیرضا: 1396/3/2309:30:32،
135
23
خیلی از سپرده گذاران بازنشسته اند زندگی شان با سود بانکی میچرخه
چرا بیارید پایین
شود یک بار تیتر بزنید کاهش سود وام؟ ؟
فقط از جیب مردم میخواهید بزنید
احسان: 1396/3/2309:32:28،
107
12
خيلي هم سمي نيست وقتي ٢٣ درصد ميگيرن و ٢٨ درصد وأم ميدن كه تازه إينو دوست ندارن الان همشون هولدينگ واردات زدن با پول مردم كالا وارد ميكنن از چين با ١٥٠درصد سود ميفروشن ٢٥درصد هم كه سود بدن باز بالآي ١٠٠ درصد سود گيرشون مياد ، اگه بانكداري سوداور نبود مثل قارچ سبز نميشدن...ضمن اينكه شما يه دونه بأنك و نه صندوق كه ورشكست شده باشه نشون ما بدين ..
تقی: 1396/3/2309:54:40،
50
15
خب ببینید این مقاله یعنی اعتراف به عدم کارایی نظام پولی و وزارت اقتصاد و دارایی
چطور زمان دریافت مالیات که می شه بدون ملاحظه رکود و کارکرد کسبه افزایش تا 40 درصد رو برای مالیاتشون لحاظ می کنید ولی از عهده مدیریت سود بانکی بر نمی آیید ؟!
واقعیت اینست : پول مردم از سر ناچاری و ناکارآمدی نظام اقتصادی با متولی گری مسئولین بی کفایت در بانکهای فرصت طلب سپرده گذاری می شود
و این فرصت برای کارمندان ارشد بانک بوجود آمده است که استفاده های اساسی از سپرده های مردم بکنند جهت دریافت وامخای کلان کم بهره و خرید خوردروهای لوکس
...
مرگ بر بی تدبیری که نمی زاره مردم یک شب با خیال راحت سر بر بالین بگذارند .
کارشناس: 1396/3/2310:13:07،
46
12
اقتصاد ایران با بانک ها می چرخه کارخانجات تولیدی وکشاورزی و معادن و تجارت همه اینها با پولهای بانک ها می چرخه و نباید کاری کرد که بانک ها متضرر شوند ضمننا واردات و صارات کلیه اجناس دست بانک ها وموسسات است که سود کلانی دارد
کارمند: 1396/3/2310:18:54،
121
24
چرا یک عده از سود بانکی ناراحتند ?
دلیلش کاملا واضح است اینها برای کسب سود های 50 درصدی به بالا در دلارو سکه و مسکن وخودرو و در کل دلالی عادت کردند والان دستشان از این سود ها کوتاه شده و هر روز یک خبر برعلیه بانک ها می نویسند یک روز ورشکستگی بانک و یک روز حرام بودن سود و یک روز کاهش سود و....

ولی باید واقعیت را قبول کرد که اقتصاد ایران در 4 سال گذشته به مسیر اصلی برگشته و در دنیا وضع موجود است در آنجا اوراق قرضه میخرند با سود بیشتر از سود بانکی ما
محمد: 1396/3/2312:16:32،
20
11
احسان جان سمي نه از اين جهت كه پول سود رو از تسهيلات با درصد بيشتر از وام گيرنده بينوا بگيرن كه اين بدترين راه تامين سود سپرده توسط بانكهاست
از اين جهت سمي كه باعث درجا زدن كل كشور ميشه و عدم تحرك در بازار بخاطر عدم سرمايه گذاري در اقتصاد
ولي بهرحال تنها راه هست ظاهرا و زندگي خيليا به همين سود بنده
bita: 1396/3/2313:11:51،
26
9
اگه وام ها رو به افراد درستی پرداخت کنن می تونن راحت پول سود سپرده گذار رو در بیارن نه اینکه وام رو به کسایی بدن که دزدن و وام ها رو پس نمیدن!کم شدن سود بانکی به مستاجرها هم فشار وارد می کنه و از همه نظر برای مردم عادی که یه پس اندازکوچیکی دارن بده
مسعود از مشهد : 1396/3/2314:48:12،
29
10
شورای اعتبار عزیز روی 23 درصد تنظیم کن. ما راضی هستیم
کلید چاپ خونه بانک مرکزی: 1396/3/2315:45:45،
18
24
نظام بانکی ورشکسته است.
این فیلمی که چهار ساله دولت بازی میکند.
دستور پشت پرده اقای روحانی افزایش نرخ سود(توسط چاپ پول= کلید اقای روحانی) برای پوشاندن ورشکستگی نظام بانکی
سود25% روزشماراز هیچ کاری بدست نمیاید فقط بادستگاه چاپ پول و قدرت خلق پول به پشتوانه هوابدست میایداین فساد خیلی بزرگتر وکثیف تر از نزول خواری است
کلید چاپ خونه بانک مرکزی: 1396/3/2315:54:51،
13
31
نظام بانکی ورشکسته است.
این فیلمی که چهار ساله دولت بازی میکند.
مگه میشه دور زد دستور پشت پرده خود شونه افزایش نرخ سود(توسط چاپ پول= کلید اقای روحانی) برای پوشاندن ورشکستگی نظام بانکی
سود25% روزشماراز هیچ کاری بدست نمیاید فقط بادستگاه چاپ پول و قدرت خلق پول به پشتوانه هوابدست میاید
این فساد خیلی بزرگتر و کثیف تر از نزول خواری است.
عبدی: 1396/3/2308:43:06،
69
10
نمیدانم مسولین اقتصادی کشور نمیخواهند بفهمند که اقتصاد دستوری نبست بلکه عرضه و تقاضا هستش
امیرعلی: 1396/3/2308:54:26،
127
32
نرخ سود فعلی همخوانی با واقعیات جامعه ندارد و باید به مرز 30 درصد در بانک های دولتی برسد
آریا: 1396/3/2314:11:12،
17
10
میگویند سود مخل تامین سرمایه صنعتگر است ما هم میگوییم قبول اما اینرا چگونه بپذیریم که تمامی بانکها چه دولتی و چه خصوصی به سپرده های بالای 200 میلیون سودهای عجیب و وسوسه کننده ای پیشنهاد میدهند که از هر کسب و کاری بهتر و کم دردسرتر است اما صبح و شب برای زدن از شندرغاز عائدی اقشار متوسط و کم درآمد و کاهش دستوری نرخ سود سپرده ها تلاش میکنند!یک میلیارد تومان بیشتر توانایی گرداندن چرخ صنعت را دارد یا یکصد میلیون تومان؟!!!؟
علیرضا: 1396/3/2308:55:58،
91
16
خوب کاری میکنن سود زیاد میدن پولتو هر جای دیگه سرمایه گذاری کنی همین دولت هزار بلا سرت میاره
معين: 1396/3/2308:57:00،
27
66
بايد بگذارند بانكهاي متخلف ورشكسته بشوند.
کیوان: 1396/3/2308:59:40،
122
28
ایرانجیب فقط شمایی داری بر طبل کاهش میزنی،داداش نون مردم رو آجر نکن فداتشم.خیلیا محتاج این سود بانکی هستند.
علی: 1396/3/2309:58:01،
24
70
مسلما زیان ناشی از خلق سودهای موهومی در نظام بانکی بیش از همه گریبان همین کسانی را میگیرد که معیشتشان در حد نان خوردن از سپرده‌گذاری است.
abbas: 1396/3/2310:29:00،
32
78
مردم ما به نزول خوری عادت کردن دولت هم که هیچ حمایتی از صنعت نمیکنه خدا اخر عاقبتشو بخیر کنه با این مملکت مثلا اسلامی
مهندس: 1396/3/2313:08:37،
32
14
آقای abbas کدوم مرجع تقلیدی گفته نزول خوریه؟؟!!! یه دونشو اگه میدونی بگو - بیشتر از مراجع که نمیفهمی در مسایل دینی
احمدرضا: 1396/3/2401:43:40،
10
6
abbas آقا شما اگه یک ماشین داشته باشی و بدی کسی باهاش کار بکنه، ماه به ماه ازش چیزی نمی خوای و منتظر میشی از آسمان برات پول برسه؟ ما پول را در بانک گذاشتیم تا باهاش کار کنه و تقریبا ۲۰% به ما بده و هر چی عایدش بشه مال خودش باشه. البته با سودهایی که اینها با پول ما به دست میارن واقعا ظلمه که فقط ۲۰% به ما بدن. گهگاه سودهای ۸۰ _ ۹۰ درصد می کنن. اما خب مساله اینجاست که دولت زورش به ما مردم میرسه تا انقدرش به ما برسه و بقیه سودها را با بانک شریک بشه. حالا امثال شماها همین ۲۰% حالا چند درصد بالا و پایین را نزول می دانید؟!!!
حامد: 1396/3/2309:00:09،
36
61
اتفاق خاصي نميافتد، مطمن باشيد، در نهايت هر بانك با بلوكه كردن پول سپرده گذاران و دادن همان پول بعد از حدود يك سال در مجموع به سپرده گذاران سودي حتي كمتر از بانك هاي دولتي خواهند داد،
بعنوان مثال فقط كافيست يك سپرده ٢٠ مليون توماني را سه ماه بلوكه كند و وقتي صاحب سپرده با جان كندن به اصل پول قانع شد و با خوشحالي به اصل پول بعد از سه ماه رسيد در مجموع همان سود يا حتي خيلي كمتر از بانك دولتي دريافت كرده،
فرد: 1396/3/2309:55:15،
27
27
افرین به عقلانیت
abbas: 1396/3/2318:34:17،
18
9
شما که دم از دین میزنی برو ببین ایت الله همدانی چی گفته در ضمن به این وامی که دیر کرد میگرن اسمشو چی میذاری و این که پولتو پیش همچین طرفی بذاری درست؟؟؟؟ مردم ما خودشونو به خواب زدن قبول هم نمیکنن باشد تا رستگار شوید
رضا: 1396/3/2309:10:55،
21
19
سلام . دوستانی که اطلاعات بانکی دارند بر اساس ترازنامه سال 95 کدام بانکها در خطرند؟ لطفا موثق آمار بفرمایید.
حسین: 1396/3/2309:34:45،
23
21
همه بانکها . میگن حالمو ببین احوالمو بپرس معلومه اوضاع خرابه که مجبورن برای ادامه بقا و حفظ نقدینگی سود بالا بدن
علی: 1396/3/2309:48:45،
23
11
دوست گرامی
به سامانه کدال مراجعه فرمایید و بودجه بانک های پذیرفته شده را پس از تامین الزام های بانک مرکزی (که به کاهش بالغ بر هفت میلیارد دلاری ارزش این بانک ها منجر شد) بررسی فرمایید. به ویژه بانک های صادرات و تجارت
بزن درو : 1396/3/2309:55:46،
26
11
هیچکدوم !
علی: 1396/3/2309:55:49،
23
10
بانک‌ها یکی از ارکان هر اقتصاد هستند که تضعیف آنها و بیش از اندازه بد نمایاندن کسب و کارشان یقینا به سود هیچکس نیست. البته اهمیت حیاتی این موضوع در ایران به علت نقش غالب بانک ها در فرآیند تامین مالی است. میتوان در میان مدت با بکارگیری ابزارهای موجود در بازار سرمایه و بازار بدهی بخشی از این بار را از دوش شبکه بانکی برداشت.
مثلا هیچ دلیلی ندارد که بنگاه های بزرگ بورسی نظیر خودروسازان مدام به جای تامین مالی مستقیم با سازوکار بازار سرمایه به دنبال وام های گرانقیمت بانکی باشند و به گفته خودشان عمده درآمدشان را صرف استهلاک هزینه های مالی آن کنند.
علب: 1396/3/2310:01:02،
28
8
ترازنامه خودش صوری و الکیه دنبال ترازنامه میگردی!!؟
yasin: 1396/3/2311:44:25،
27
16
همه ضرر دادن حالا یکی کمتر یکی بیشتر مثلا اینده منفی یک درصد ولی صادرات منفی ۷۰
احمدرضا: 1396/3/2401:48:09،
13
8
خب این هم بگین که چرا ضرر میدن. سود دستوری کم میشه و مردم پولاشونو می برن سمت بازار طلا و ارز و بانک ها دچار کمبود منابع میشن و بازارهای ارز و طلا هم بهم می ریزه.
بهزاد : 1396/3/2309:13:38،
36
28
بانکها عامل اصلی رکود و تورم در اقتصاد ایران هستند و بالا بردن نگه داشتن سود بانکی باعث افزایش نقدینگی، تورم، رکود به علت سودآور نبودن تجارت و تولید، تنبلی مردم، تسهیلات بانکی گران و بالا رفتن قیمت تمام شده کالا و خدمات و ربا خواری سیستماتیک شده است.
کوکی کو: 1396/3/2314:47:51،
27
13
بهزادجان سال 84 تا 92 که مسکن 700 ورصد افزایش قیمت داشت شما کجا بودید عزیزم؟؟؟
روزهایی که روزانه 4 تا 5 درصد قیمت ملک رو بالا میبردن و دلال و بورسی و بساز بنداز به هیچ سودی راضی نبودند؟؟؟
زمانی که ملک صبح یه قیمت داشت،ظهر یک قیمت و شب یک قیمت دیگه؟؟؟
نمیدونم شاید سن و سالت اقتضا نمیکنه اون روزهای سیاه رو که جماعت دلال و بورسی و بسازبنداز برای ملت رقم زده بودند رو تجربه کرده باشی...
احیانا این 700 درصده و اون اوضاع و احوال سم نبود ولی این سود بانکی 20 درصدی سمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهزاد : 1396/3/2316:33:09،
20
15
پاسخ بهکوکی کو:
۱. چی کسی در مورد ملک صحبت کرد؟!!!! اگر شما مشکل خرید ملک دارید یا مخالف سرمایه گذاری در ملک هستید و یا عضوی از نظام بانکی هستید جای دیگه صحبت کنید، هرچند که خود بانکها هم بخشی از همین پولهای سپرده را در ملک سرکایه گذاری کرده اند و مدارک موجود است
۲. سپرده بانکی تو مدت ۱ الی ۲ سال خوبه اما در بلند مدت از هر سمی، سم تره چون باعث بالارفتن بدهی بانکها و در نتیجه بال رفتن نرخ تسهیلات، کارمزدها و... میشود که هم اکنون قابل دیدن برای تمام افراد بالای ۴ سال می باشد.
۳.بالا بودن سود بانکی باعث:-تورم بالاتر از نرخ بانکی(به علت افزایش نقدینگی در جامعه)،-بالا رفتن نرخ ارز (به علت افزایش نقدینگی و نابرابر شدن نرخ ارز در جامعه)، -افزایش رکود و بیکاری (به علت به صرفه بودن تولید و تجارت)،-تنبل شدن افراد جامعه و بیکاری مجدد( به علت پایین بودن تولید و تجارت)،و .... شده است.

علی: 1396/3/2309:14:08،
59
24
دمتون گرم کاهش ندید تا حال کنیم بازم.یه زمونی دور دوره کاسبان و دلواپسان مسکن بود.حالا نوبت دلواپسان سود بانکیه که ما باشیم.باشد تا مسکن های خالی و بی مشتریتون بیشتر رو دستتون باد کنه.بشینید تا ازتون بخرن.بوق بوق برید کنار که ما رفتیم.
ali: 1396/3/2309:17:46،
30
14
سلام شرایط روزشمار بانک ملی و بانک توسعه تعاون را کسی میدونه؟ ممنون میشم توضیح بدید.
حسن زاده : 1396/3/2309:58:09،
44
11
بانک ملی یک میلیارد تومان 22 درصد
آریا: 1396/3/2314:04:05،
22
15
آخه اونی که فقط یک میلیارد پول راکد و بی برنامه داره که دنبال خوابوندنش تو بانکه محرز یه جای کارش میلنگه!چرا برعکس شده و همه دنبال کاهش سود سپرده های با مانده زیر دویست میلیون و دادن سودهای نجومی به سپرده های آنچنانی اند درحالیکه ارقام بالا میتونه چرخ تولید و صنعت رو بچرخونه نه شندرغاز پس انداز یه حقوق بگیر بینوا!!!
بانکی: 1396/3/2309:17:46،
57
15
با سلام
برادار عزیزم کاهش نرخ سود بانکی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. یکی از علل این امر اینست که دولت با قرض از سیستم بانکی(دولت قبل) بدهی 120 هزار میلیاردی به بانک ها دارد و هر گونه کاهش نرخ علاوه بر منفی شدن حساب بانک ها نزد بانک مرکزی منجر به تزریق نقدینگی بسیار بالا به بازارهای موازی می گردد و کنترل تورم را برای دولت سخت خواهد کرد از این رو در حال حاضر امکان کاهش نرخ سود بانکی وجود ندارد و در صورت اعمال دستوری این امر بانکهای بزرگ ورشکته خواهند شد.خیالتون راحت تا دولت بدهی خودش را تسویه نکند اتفاقی نمی افتد و همانطور که پیش بینی میشد مسکن به رونق ورود نخواهد کرد.
با تشکر
عجب: 1396/3/2309:20:59،
62
28
بانکها ورشکسته هستند ، واگر در اثر کاهش سود مردم برای دریافت پولها هجوم بیاورند پولی ندارند که پرداخت کنند ، و یک دوراهی خطرناک ایجاد میشود ، یا شورش و اعتراض مردم یا چاپ پر حجم و عظیم اسکناس بدون پشتوانه از طرف بانک مرکزی و سقوط ارزش ریال
حسین: 1396/3/2309:35:45،
30
15
این نظر درستیه
امیرعلی: 1396/3/2310:48:32،
43
14
هیچ بانکی ورشکسته نیست و نخواهد شد. این اعداد تراز سالیانه که جدیدا مد شده منتشر میکنن برا خالی کردن دل من و امثال ماست تا به خیال خودشون مردم پول رو از بانک دربیارن مثلا مسکن و صنعت رونق بگیره اما زهی خیال باطل
من من : 1396/3/2313:28:59،
43
14
جالبه که من تا حالا نزدیک 10 بار توی یک سال گذشته توضیح دادم اینجا بازم امثال شماها نمی گیرید...

توی سیستم بانکی ایران ورشکستگی امکان نداره مگه به خواست بانک مرکزی...
وقتی شما بری بانک و بخوای پول رو برداری نمیریزه تو گونی بهت بده.. کلا بالای 15 هم حق برداشت نقدی نداری...
شما با معرفی حساب مقصد یا پایا میزنی یا ساتنا یا چک بین بانک بانکی..
در همه حالات پول شما از بانک به بانک مقصد میرهو بانک مبدا در سیستم بین بانکی بدهکار ...
شما به عنوان مشتری اصلا متوجه نمی شی که اون بانک نقدینگی رو داشته یا نه.. و اصلا چقدر بدهکاره توی سیستم بین بانکی...
تنها زمانی متوجه میشی که بانک مرکزی تصمیم به تنبیه یک بانک بگیره و مثلا پایای اون بانک رو ببنده یا مثلا محدودیت برای میزان چک های بین بانکیش بزاره...
کاری که پارسال با یکی از بانکها کرد...
خلاصه کلام بانک با موسسه فرق داره..
BRUCED : 1396/3/2309:27:07،
18
14
كدام بانك از بانكهاي دولتي حساب عابر با سود روز شمار بالاتري دارد
بانکی : 1396/3/2309:37:33،
21
37
همین امروز و فرداس که صدای کمونچه بانکها هم شنیده میشه . آن هم چه صدایی .
کوکی کو: 1396/3/2309:45:12،
52
14
نرخ سود باید 40 درصد بشه.واقعا نرخ سود خیلی پایینه.
واقعا کدوم کاسبی و کسب و کار سودش 20 درصده؟؟؟
محمد: 1396/3/2309:45:48،
22
72
از کامنتهای این پست و پستهای دیگر ایرانجیب کاملا نتیجه گرفتم مخاطبین و در اصل کامنت بذار های ایرانجیب دنبال سود بانکی هستن برای همینم از رونق مسکن خوششون نمیاد ولی دوستان متاسفم که مسکن وارد فاز پیش رونق شده و افزایش قیمت حدود ۱۰ درصدی داشته البته این تازه اول کاره . حالا سود بگیرید . اکثر این بانکها اگر در آینده نزدیک ادغام نشوند به سرنوشت موسسات اعتباری ورشکسته خواهند پیوست . حالا هی منفی بدین
کوکی کو: 1396/3/2314:11:58،
22
13
خخخخخخ
بابا پیش رونق!!!!
بابا ده درصدی!!!!
مستاجر: 1396/3/2310:05:53،
36
12
خداروشکر حداقل صاحبخونمون اجاره نمیخاد و با همون اضافه کردن رهن میتونیم یه سال دیگه راحت باشیم
رضا: 1396/3/2310:09:40،
31
17
الان چند نفر میان میگن کدوم بانک سود روز شمار بیشتری میده؟؟خخخخخ
مهدوی: 1396/3/2311:03:59،
32
8
حالا کدوم بانک دولتی روزشمار۲۲درصد میده؟؟؟؟
کوکی کو: 1396/3/2314:42:32،
18
13
هیچکدوم.ملی 18 و سپه 20 درصد.
فضانورد: 1396/3/2310:37:38،
21
8
دوستانی که نگران رشد نقدینگی هستند توجه نمایند که یک ضرب المثل جدید ایرانی میگه سود سپرده کاسپین از 94 به بعد را کی داده کی گرفته ؟! این ججم از نقدینگی فقط روی کاغذ ایجاد میشود :)
ملی: 1396/3/2310:56:06،
20
65
بزودی بانکها سود خود را به 9درصد کاهش خواهند داد
ببینید کی گفتم
شقایق: 1396/3/2311:02:57،
23
15
با سلام
ببخشید بانک اینده بهتره یا قوامین؟؟؟؟
yasin: 1396/3/2311:52:15،
31
12
خب نمیشه گفت کدوم بهتره قوامین از سال ۸۰ اومده که موسسه بود وتقریبا ۸ سالی هس بانک شده ولی اینده از ادغام دوموسسه وبانک تات به وجود اومده که سال۹۱ اومدو۹۳مجوزگرفت...قوامین متعلق ب نیروانتظامیه و سرمایه اشم بد نیس امافک نکنم هیچ بانکی مثه اینده پیشرفت کرده باشه امسال بهترین بانک خاورمیانه شده۱۸ شرکت برترایرانه وی سری خدمات رو برای اولین بار تو ایران اجراکرد که بانک مرکزی ازش تقدیرکرد درمورد سود هم قوامین یکساله بالای ۵۰ میلیون۲۲درصد و روزشمار ۱۷ درصد که بالای ۲۰ میلیون بزاری میشه ۱۸درصد و اینده هم باکف یک میلیون ۲۲درصدروزشمار و ۲۳درصد یکساله
علی: 1396/3/2312:01:33،
24
8
علیرغم تفاوت دو بانکی که نام بردید، در غیاب نظام جامع اعتبارسنجی عملا رتبه همه بانکها بلحاظ قابلیت اطمینان تفاوتی ندارد.
علی به شقایق: 1396/3/2311:32:00،
28
16
شقایق خانم بانک اینده 22 درصد سود میده عالیه به نظرم قوامین سقفش 20 درصده حساب قدیمی
آرمين: 1396/3/2312:38:41،
29
20
بانك اينده خوب سود ميده ولي مطمين هست بچه ها؟
Altay: 1396/3/2311:43:19،
11
9
در ایران بانکها مقصر مسایل مالی نیستند و هر بنگاه اقتصادی برای حیات خود با شرایط موجود سیاسی و اقتصادی محل فعالیت خود برنامه ریزی میکند. در ایران بخاطر وجود مافیاهای متعدد اقتصادی و عدم شرایط ارتباطی بانکی با سایر دول در واقع بانکهای ایران مجبورند بجای کسب سود از نفل و انتقالات ارزی و خدمات دهی یوزانس و سایر به کار نزول بازی روی آورند. تا زمانیکه روابط سیاسی را عده ای دیکتاتور معین میکنند و ملت شعور سیاسی احساسی دارند وضع همین است.
هموطن: 1396/3/2312:12:06،
38
22
بهترين بانك و محترم ترين كارمندا مال بانك قوامينه. آدم حظ ميكنه اونجا حساب داشته باشه. خيلى مديريتشون قويه. من كه خودم شش ساله اونجا حساب دارم و تا الانم فقط خاطره خوب بوده برام. ايشالا هميشه پا بر جا باشه
جرونیمو: 1396/3/2312:58:49،
31
23
من که این چیزهایی که شما میگی در بانک قوامین ندیدم
احتمالا شما خودت کارمند همین بانکی
از لحاظ احترام به ارباب رجوع دو بانک خیلی خوب هستند پاسارگاد و سامان
مردم: 1396/3/2313:18:20،
33
17
واقعا همین جوریه ، من در بانک قوامین سپرده دارم هم رفتارشان خوبه و هم امکاناتشان. این بانک مال نیروی انتظامیه و حقوق آنها را میده، در ضمن ششمین بانک معتبر از لحاظ بانک مرکزی است که بانک مرکزی دو درصد معوقاتشانم داده و وضعش بسیار خوبه. در پایان به عرض برسانم که این بانک خیلی زیاد وام کلان نداده که مشکلی داشته باشه، مثل ثامن الحجج که اینقدر وام داد تا ورشکست شد. بانک قوامین خوبه
بابک ..: 1396/3/2313:05:51،
28
11
راستش منم قوامین ی حساب 20 درصدی دارم که چند سال پیش 24 درصد میداد .حالا شده 20 درصد ولی اینکه کدوم یکی بهتره اطلاع کافی ندارم .ولی برخوردشون خیلی بهتر از بانک ملی وسپه هستش من هرگز خاطره خوبی از برخورد پرسنل بانک سپه وملی نداشتم .
آریا: 1396/3/2314:06:14،
30
8
متاسفانه بانک سپه از زمانی که سرپرستان حقیقی خودش رو از دست داد و ملی شد بدجوری تو تونل زمان گیر افتاده!
هم خدمات بانکداری نوینش نسبت به بقیه تعطیله هم نوع منش پرسنل و خدمات شعبه ایش متعلق بدست کم سه دهه قبله!
بابک ..: 1396/3/2313:12:03،
30
10
بانکها برای ادامه حیات اقتصادی (بانکهای دولتی ) بایدلااقل 25 درصد سود به سپرده های مردم بدن. اینجوری بانکها سرمایه های بیشتری از سوی مردم دریافت خواهندکرد.وبا نرخ سود وام هاشون نزدیکتر میشه.
جعفر: 1396/3/2315:32:13،
16
28
بانك سرمايه بهترينه
majid: 1396/3/2317:02:25،
11
21
به نظر بنده سود بالا و این روند به ضرر اقتصاد ایرانه ،اینها مسکن برای درمان سرطان هستش و اگر هرچه سریعتر این وضعیت درست نشه تا مدتی کوتاه درد اروم میگیره اما به جایی میرسه که مسکن هم تاثیر نداره و درمان هم سخت تر میشه ، سیاست شک دادن به بازار یه سیاست کلی در نظام اقتصادی ما شده که فقط هر سالا تورم بالا رو داشته و هنوز اقتصاد کشور بیمار هستش ، اگر هر روز برنامه جدید ارائه میشه ولی اجرایی نمیشه باید متوجه شد که مشکل بزرگی هستش که قادر به حلش نیستن یا حداقل کار بسیار سختیه ،در کل من اگر به بانکها اطمینان داشتم الان با این مطالب بالا بحران رو نشون میده و مطمئنا دیگه اطمینان نمیکنم .
esmaeel: 1396/3/2404:03:35،
12
10
سلام دوستان کسی از شرایط سپرده روزشمار بانک توسعه تعاون اطلاع داره؟ چون دولتیه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار