کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

کدام ثروتمندتر است ؟ عسگراولادی یا بابک زنجانی ؟

کدخبر:۳۷۰۹جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۶:۰۸:۱۳۱۸۱۹۳ بازدید

هفته نامه تماشاگران در تازه ترین شماره خود به مرور سبک سرمایه داری اسدالله عسگراولادی با بابک زنجانی پرداخته است.

یکی مسجد می سازد و دیگری فیلم سینمایش را راهی فستیوال فجر می کند. اولی در تشیکلات صنفی و سیاسی اتاق بازرگانی جایی می گیرد و دومی به محافل شبه سیاسی و پرقدرت نزدیک می شود. اولی در خیابان مطهری دفتری با سه اتاق و 5 کارمند دارد و دومی حوالی منطقه اکباتان تهران ساختمانی مدرن را با کارمندانی پرشمار اداره می کند. اولی سابقه انقلابی دارد و دومی سابقه زندان پیدا کرده است. اولی کلید موفقیتش را ازدواج با خانمی متدین می داند و دومی همچنان مجرد است.  میان اسدالله عسگراولادی و بابک زنجانی فرسنگ ها فاصله است. هر دو سرمایه دارانی متعلق به دوران معاصر ایران به شمار می آیند. اما تنها نقطه مشترک میان این دو سرمایه دار، نسبت مردم به آنهاست که هر دو در دید عوام جایگاهی نه چندان دلنشین دارند.

اسدالله عسگراولادی کیست؟

شاخص ترین رفتار سیاسی او در دو مقطع زمانی رخ داد. اولین بار در میانه دهه 30 و دومین بار در پایان دهه 50 اسدالله پایش به محافل مهم سیاسی باز شد. بار اول هنگامی که قصد ازدواج داشت، کارت عروسیش را به زندان برد تا برادر در بندش را به مراسم عروسی دعوت کند. این رفتار او با واکنش تند ساواک مواجه شد. دومین بار هم در راه تجارت پسته از تهران به لندن در پاریس توقف کرد و برای مدتی کوتاه میهمانان مبارزان ساکن لفل لوشاتو بود. در بازگشت از راه فرنگ نیز بسته ای را به تهران آورد که در آن لیست سران کمیته تنظیم اعتصابات به مهر امام مشخص شده بود. پس از این دو اتفاق اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. تجارت پسته و زیره اولین و مهمترین کارش شد و حضور در اتاق ایران نیز زمان های اضافه زندگیش را پر می کرد.  طی سی سال گذشته نیز او از جایگاه محبوب ترین ها به جایگاه غیرمحبوب ترین ها در اتاق ایران تنزل کرده است. در سال های پرحاشیه و التهاب جنگ و حتی دوران سازندگی به سادگی در میان اعضای هیات رئیسه اتاق ایران جایی می گرفت ولی هنگامی که در دوره دولت عدالت ورز قصد ریاست براتاق را کرد، با کمترین رای از سوی بخش خصوصی پس زده شد. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی خلاصه تجارت، امور خیریه و گفت و گوهای رسانه ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.

بابک زنجانی کیست؟

روایت های متفاوت در مورد زندگی او در یک نقطه به اشتراک می رسند. بابک زنجانی پیش از دوره دولت نهم و دهم جایگاهی در  فضای سیاسی و اقتصادی ایران نداشته است. او اولین بار در گفت وگو با نشریه توقیف شده آسمان خود را راننده دکتر نوربخش معرفی کرد. این ادعا هفت روز پس از انتشار مصاحبه از سوی همسر مرحوم نوربخش و مدیران کارگزارانی بانک مرکزی تکذیب شد. نزدیکان زنجانی نقل می کنند او  پس از اوج گیری تحریم ها روابطی در دل حاکمیت و نهادهای پرقدرت سیاسی پیدا کرد. این نهادها زنجانی را برای دور زندن تحریم ها انتخابی مناسب می دیدند. دلارهای نفتی نیز زنجانی را از زمین بلند کرد و به آسمان رساند. اگر اسدالله عسگراولادی «کاسب جزء» باشد، بابک زنجانی را می توان «کاسب تحریم» معرفی کرد.

چه کسی بیشتر پول دارد؟

بنز سفید، گوشی تلفن همراه سامسونگ اندروید، کت و شلوار پوشاک جامعه و البته پوشه ها و کاغذهای پرشمار بدون کیف تمامی ظاهر اسدالله عسگراولادی را می سازند. به تازگی و پس از آنکه توان رانندگی در خیابان های پرترافیک تهران را از دست داد، راننده ای جوان نیز به فهرست امکانات عسگراولادی افزوده شده است. مهمترین پایگاه تمرکز اقتصادی اسدالله عسگراولادی، دفتری 120 متری در ساختمانی فرسوده واقع در خیابان مطهری تهران است. 5 مرد میانسال و کهنسال نیز کارمندان او به حساب می آیند. دفتر همچنان به سبک همان حجره های قدیمی اداره می شود. روی میزهای نزدیک ترین کارمند دفتر فرش کوچکی انداخته شده است، پسته ها روی میز دیگری ریخته شده و در کل مجموعه خبری از رایانه و اینترنت نیست. مدرن ترین ابزار ارتباطی فکس و گوشی  تلفن اسدالله است. صندلی های چوبی، تابلوهای چینی و وسایل اداری کل تزئینات اتاق او را می سازند. اسدالله عسگراولادی طی 34 سال گذشته هر روز ساعت 6 صبح خانه اش در خیابان فرشته تهران را به مقصد همین دفتر ترک می کند. «شرکت حساس» بزرگترین دارایی مالی او به شمار می آید که حداقل 5 بار برنده جایزه صادراتی شرکت نمونه سال شده است. صادرات زیره، پسته و دیگر نمونه های خشکبار طی تمامی سال های گذشته از طریق همین دفتر صورت گرفته است. به تمامی کارمندانش و حتی نزدیکانش دو توصیه مهم و ضروری دارد:« بیش از 25 درصد از دارایی های خودتان را وام ندهید. صبح ها زودتر از همه از خواب بلند شوید و از خانه بیرون بروید. در همه کارها خدا در یادتان باشد.» می گوید با همین سه توصیه موفق به کسب رتبه هفتمین ثروتمند بزرگ ایران شده است. اسدالله عسگراولادی هیچ جنسی را بدون تخفیف نمی خرد و هیچ کالایی را با تخفیف نمی فروشد. این شهرت بیش از 60 سال تجارت اوست. او به غیر از تجارت خشکبار مالک خانه ها و زمین های بسیاری در تهران است.

دفتر روزنامه زن متعلق به فائزه هاشمی دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از منازل مسکونی اسدالله بود. دفتر روزنامه رسالت ارگان راست سنتی نیز دیگر ملک متعلق به اسدالله عسگراولادی است. دفتر اولیه تشکیل جلسات اقتصاد اسلامی با حضور چهره های مانند آیت الله بهشتی، آیت الله مطهری و نخست وزیر جنگ در دهه 60 نیز دیگر ملکی به شمار می آید که سندش به نام اسدالله عسگراولادی خورده است. او در ثبت اطلاعات گذشته بی رقیب به نظر می رسد به طوری که همچنان چک ودیعه 2 میلیون تومانی فائزه هاشمی برای دفتر روزنامه زن را در گاوصندوق دارد. او می گوید:« اول نمی خواستم خانه را بدهم ولی فائزه هاشمی به خانم من صحبت کرده بود و ایشان گفتند که باید خانه را بدهید.» طاهر خانم، همسر اسدالله عسگراولادی طی تمامی سال های گذشته نقشی پررنگ در زندگی او داشته است. در سال های پیش از انقلاب به همراه اسدالله راهی لندن می شده تا در خانه شخصی عسگراولادی در لندن برای او غذای اسلامی طبخ کند. اسدالله عسگراولادی خانه ای در دفتری در لندن نیز دارد. او در سال های پیش از انقلاب تشکیلاتی در امریکا نیز داشته است. خانه خیابان فرشته مهمترین دارایی او به شمار می آید. خانه ای که فرش دستبافت 500 متری کفش پوشش شده است. مسجد خیابان فرشته و صندوق قرض الحسنه خیابان فرشته نیز دیگر دارایی های وقف شده او به شمار می آیند. بخش مهمی از دارایی های عسگراولادی به زمین و خانه تبدیل شده است. اما حداقل با اتکاء به گفته های او جایگاهش هفتمین ثروتمند ایران است. او به میلیاردر بودنش افتخار می کند ولی طی دو سال گذشته برای حفاظت بیشتر از دارایی هایش مجبور شد در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی صندلی برای خود انتخاب کند. البته که تاکید می کند:« حضورم در موتلفه اسلامی به اصرار دوستان بود وگرنه من اصلا سیاسی نیستم.» او 100 میلیون دلار صادرات انجام می دهد. کل دارایی های عسگراولادی از سوی چندین بانکدار معتبر نزدیک به 400 میلیون دلار معادل 1.200.000.000.000 تومان برآورد شده است. کل صادرات پسته ایران سالیانه 85 میلیون و 464 هزار و 332 کیلوگرم به ارزش 699 میلیون و 794 هزار و 585 دلار است که کمتر از یک چهارم این صادرات به عسگراولادی تعلق دارد. صادرکننده دیگری از کرمان نیز نفر دوم صادرات پسته ایران است. براساس این محاسبات درآمد سالیانه اسدالله عسگراولادی حدود 300.000.000.000 تومان است. البته این رقم به صورت تخمینی محاسبه شده و درصد خطای بالایی دارد.

بابک زنجانی چقدر پول دارد؟

بیژن نامدار زنگنه را به عنوان یکی از پاک دست ترین وزرای دولتی طی تمامی سال های گذشته می شناسند. او به تازگی در گفت و گویی با روزنامه توقیف شده آسمان اعلام کرده بخش مهمی از دارایی های بابک زنجانی در آنسوی مرزها انبار شده است. میزان دارایی های او در ایران 25 هزار میلیارد تومان برآورد شده است. او مالک شرکت هواپیمایی قشم، مالک هلدینگ سورینت، مالک باشگاه راه آهن، مالک First Islamic Bank مالزی، مالک بانک «ارزش» تاجیکستان، مالک موسسه مالی اعتباری در امارات، سهامدار شرکت هواپیمایی «انور» ترکیه، هتل چهار ستاره مریم کیش و هتل پنج ستاره سورینت کیش، پرژه ایران زمین در 16 هزار متر مربع واقع در شهرک غرب، پروژه دولت با زیربنای 4 هزار و 200 متر مربع، مرکز تجاری اداری ونک در تقاطع خیابان ولیعصر و شهید خدامی، پروژه 301 آپارتمان و ویلای ساحلی کیش، پروژه تفریحی و گردشگری تهران قدیم در کیش به مساحت 60750 متر مربع، محصولات آرایشی کیش، شرکت ساختمانی کنت، کارخانه محصولات بهداشتی کنت، شرکت خدمات هواپیمایی ومسافرتی سورینت پرواز، موسسه مالی و اعتباری در امارات، سهامدار شرکت هواپیمایی انوار ترکیه و مالک یک هزار و 500 تن طلا است. بابک زنجانی طی سال های گذشته حداقل 12 کشتی نفت به ارزش 24 میلیون بشکه نفت خام برای ایران فروخته است. لیست دارایی های بابک زنجانی نشان می دهد که او ثروتی افسانه ای بدست آورده و رقم دارایی هایش با افرادی مانند اسدالله عسگراولادی فاصله بسیاری دارد. در صورتی که اموال خارج از کشور زنجانی نیز به لیست دارایی ها افزوده شود، او به جایگاه اول ثروتمندان ایران نزدیک می شود.

تفاوت های رفتاری

بابک زنجانی در استودیوهای شخصی خود ویالون می زند، به شکار می رود، کت و شلوارهای گرانقیمت و ساعت 150 میلیون تومانی بدستش می بندد و البته مجرد است. اما اسدالله عسگراولادی مراسم افطاری ماه رمضان برپا می کند، در مجلس عزاداری بازاری ها مشارکت می کند، عضو حزب موتلفه اسلامی است، صندوق قرض الحسنه دارد، در تشکیلات صنفی اتاق ایران حضور دارد و البته دو لیسانس زبان انگلیسی و تاریخ هم گرفته است. تفاوت های اسدالله عسگراولادی و بابک زنجانی از جسن تفاوت آب و روغن است. اسدالله عسگراولادی خود در این مورد می گوید:« من اینها را نمی شناسم.  بخش مهمی از این افرادی که در دهه 70 به بعد ثروتمند شدند، افرادی بودند که ریشه نداشتند. اینها تازه به دوران رسیده هستند. مردان بزرگ اقتصاد ایران افرادی دیگر هستند.» بررسی رفتاری این دو گروه نشان می دهد که راه عسگراولادی به عافیت نزدیک تر بوده است. او اکنون بین خیابان فرشته، خیابان مطهری و پکن در تردد است ولی بابک زنجانی از اتاق بازجویی زندان اوین به سلول انفرادی و از سلول انفردی به اتاق بازجویی می رود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بی نام: 1392/12/818:11:18،
255
50
100میلیون از اون پولو بدید به ما!چی میشه؟
مجتبی: 1392/12/818:52:32،
193
73
آخه،چطور ممکنه؟یعنی اونجا مال هاشمی رفسنجانی نبوده یا دست کم اون دور و بر ملکی نداشته که دختر نازدانش مجبور شده مستاجر اسداله خان بشه؟حرفایی میزنین، آدم شاخ در میاره!
رادمهر : 1392/12/819:48:13،
507
54
مثلا با این تفاوتها چی رو میخوای ثابت کنی ایران جیب ؟
میخوای بگی چون عسگر اولادی متدینه ادم خوبیه ؟
و چون بابک زنجانی ویولون میزنه و میرقصه مال اینه که مفسده اقتصادیه ؟
نه دوست عزیز بابک زنجانی زاییده این حکومت دینیه
تو کدوم کشور به قول من و تو کافر اینجور مفسد هایی دارند ؟
رادمهر : 1392/12/819:50:52،
321
67
پس دیگه لطفا کسی رو با تدینش قیاس نکن اگه نه میگم عسگر اولادی برای کی کار میکنه
به قول یه بزرگی
من رقصیدن دختران هندی را از نماز خواندن پدر و مادرم بیشتر دوست دارم
چون انها از روی عشق و علاقه میرقصند ولی پدر و مادر من از روی ترس و وحشت نماز میخوانند
عمو علی: 1392/12/821:50:41،
132
33
بابک زنجانی که تا دیروز جهاد گر اقتصادی بود وتحریمارو دور میزد تا باعث شد از یه جاهایی که نباید مردم بدونند فیلم برداری شد به این روز سیاه نشست
لر: 1392/12/822:11:59،
156
31
این آقای عسگر اولادی فقط پسته میفروشن ؟ عجب کسب حلالی!
ایشون همونی نیست که رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین است؟
هرچند زنجانی هم .....
رضا: 1392/12/901:23:33،
103
34
ایران جیب دقت کن!!!
فقط هزارو پونصد تن طلا 144هزار میلیارد تومن میشه!!!؟؟؟
اگه ریاضیت ضعیفه همیشه یه ماشین حساب کنار دستت بزار.
ممود: 1392/12/902:12:12،
64
36
همون يارانه رو بگير بسته چرا ميخاي اصراف كني خدا اصراف كاران رو دوس نميدارد
ایرانی با عشق: 1392/12/905:23:38،
50
29
ایران جیب؛ پس بزرگان کشور ما یا جهان که خیلی هاشون، مسیرشون از اتاق بازجویی تا سلول انفرادی بوده، عاقبت به خیر نبودند؟
به قول عادل قیاس مع الفارق نکن، خیلی ها برا ایمانشون و هدف والاشون گرفتار شدند آقاجون!
بوی باران: 1392/12/910:35:58،
49
38
ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود
.
.
رنج دوران برده ایم.....
خون دلها خورده ایم ........
میثم: 1392/12/912:21:50،
55
30
عیول آقا رضا. با این محاسبه قیمت طلا نشون دادی که اینجور متنها چقد یه من صد غاز هستن
من: 1392/12/913:08:20،
48
38
داداش گلم این پولا خورده اونا نشد . مطمئن باش اینقدر مسئله داره که نداشتنش بهتر از داشتنشه . امید فقظ خدا
مجید: 1392/12/915:28:29،
40
28
سرمایه هیچ کدوم از این ها به سر مایه حسن علاقه مند نمیرسه که با اومدن احمدی نژاد تو 8 سال بیش اکثر داراییشو از ایران خارج کرد و رفت انگلیس
دانا.توانا: 1392/12/818:25:02،
113
34
اگر دستم رسد بر چرخ گردون
به او گویم که این چین است و آن چون
الف: 1392/12/819:55:31،
97
37
یکی را داده ای صد ناز و نعمت
یکی دیگر را نان آغشته به خون
ali2: 1392/12/900:05:32،
49
55
درود بر همه ایرانی ها.
ثروتمندان زیر پوستی زیادی در کشور هستند که بابک زنجانی انگشت کوچک اونها نمیشه . مهم اینه که این ثروت در کشور و برای کار آفرینی ایرانیان و اعتبار خارجی برای ایران خرج شود .
به نظر میرسد بایستی به این نوع از ثروتمندان احترام گذاشت و از مشارکت آنها در مسایل اقتصادی و مشورت با آنها سود جست.
پاینده باد ایران.
ایرانی: 1392/12/818:27:39،
208
33
مسئولین قضایی پس منتظر چی هستید .اموالش را مصادره کنید .یا زورتان به 45500تومان یارانه مردم میرسه.
مجید.ح: 1392/12/818:29:48،
167
38
آقا فرقی ندارد هر دو مثل پرچم هستند هر طرف باد بوزد به همان سمت میروند.
azad: 1392/12/818:49:35،
87
38
آخی...
چه مظلوم واقع شده این بنده خدا!!!!
ما هم که عقلمون قد نمی ده هدفتون از این متن چی بوده!

zi zi: 1392/12/818:53:28،
75
31
واقعا اینا چجوری به اینجا رسیدن؟؟؟
فقط پارتی
پارتی کلف...
همه چی بلف...
سیده مهری ایرانی: 1392/12/1116:49:46،
35
45
ادام باید همیشه از دوره ای نوجوانی کار کندپشتکار داشته باشد واز معزش استفاده کند احتیاج به پارتی نیست
شهری: 1392/12/818:56:18،
124
42
از آوردن اسم آقای مهندس میر حسین موسوی وحشت دارید؟؟
ترکمن: 1392/12/819:13:06،
92
36
نويسنده نسبتا محترم مقاله فوق معذرت ميخام اون زناني که شما ديديد ترکمن نبودوتاجيک بوددرضمن هيچ وقتبرازنده نيس به قومي ازسرزمين توهين بشه
ترکمن صحرا: 1392/12/900:57:27،
51
33
بازی با احساسات اقوام ایرانی در رسانه های عمومی مد شده...
ناشناس: 1392/12/819:14:29،
50
226
سلام.خداوند همه کسانی را که با ثروت خود در راه اسلام قدم بر می دارندحفظ کند.خداوند در قرآن کریم نیز همواره فرموده است که به دیگران کمک کنید نه اینکه از دیگران کمک بخواهید.آقای عسگراولادی نیز با ثروت حلال خود همواره در راه گسترش و عظمت اسلام قدم بر داشته است ولی امان از دست انسان هایی که با پول خود خون مردم را به شیشه می کشند.
مهدی: 1392/12/911:50:36،
73
28
می دونی فرقش کجاست اقای نویسنده ؟؟؟؟

فرقش اینجاست اقای عسگر اولادی فقط برای 5 نفر اشتغال زایی کرده ولی بابک زنجانی حداقل واسه 50000 نفر بله برادر من
Ali: 1392/12/819:15:58،
116
20
همه چیز مال اوناست دولت به فکر مالیات گرفتن از کارمندای فقیر واقعا خجالت دار
حالم از این همه اخبار گرونی و مالیات بهم میخره
تو حسرت یه خبر خوش مندم!
ناشناس: 1392/12/819:20:33،
55
116
لطفا شرکت کنید: عسکراولادی+ بابک زنجانی_
حميد: 1392/12/819:24:03،
170
34
يعني اسدا... با اين همه ثروت فقط واسه ٥ تا پيرمرد اشتغال زايي كرده؟؟؟؟
نادر: 1392/12/920:53:17،
32
35
چرا هزينه كنه مثل كوچ نشينا عمل ميكنه انگار كه اماده رفتنه و اين مملكتو مكان دائمي براي خودش انتخاب نكرده .شايد سوئيسو انتخاب كرده .پدر بزرگ من دامدار بود و كوچ نشين . دارايي مثل گوسفندو اسب و كارگر و ...زياد داشت ولي اسباب منزل نه
حرص الکی: 1392/12/819:34:18،
72
26
حرص نخوووووورید اگه میتونستن تا حالا میگرفتنش فرض میگیریم گرفتنش چیش به ما میرسه.چند وقت پیش گفتن هر ایرانی 110تومان بهش میرسه از این پول اگه گرفتنش چی بگوووو همش ماله دولت میشه
جواد: 1392/12/819:47:46،
52
28
چی بگم ای خدااااااااااااااااااا
بدبخت: 1392/12/819:55:21،
57
29
اینا روی پول سس میزنن میخورن. اخه پول دوس دارن
گروسی: 1392/12/820:00:07،
119
35
این آقای عسگراولادی رئیس اطاق بازرگانی ایران وچین است
چین همون کشوری است که بازار مارا پر از اشغال کرده
ودر این داد وستد عده ای با نفوذی که دارند دلار دولتی دریافت میکنند بخشی از ان را در بازار ازاد میفروشن مابقی را جنس چینی گرفته در بازار انحصاری با قیمت کلان فروخته میلیاردر میشوند
دنيس: 1392/12/820:00:42،
109
38
ايران جيب سر مردم رو مبخواى با اين حرف ها گرم كنى!!! عسگراولادى ها باباشون بيل زده اين پول رو از كجا اوردن !!؟؟؟ چرا همه پشت بابك زنجانى قائم شدن ؟!؟!
OMID: 1392/12/820:18:05،
88
37
پس رئیس جمهور بعدی هم مشخص شد کیه!!!!!!!!!
رعنا: 1392/12/901:04:55،
29
54
باسلام
میشه بگید کیه؟
محس: 1392/12/820:31:30،
81
37
اقای زنجانی برای 17000 نفراشتغال ایجاد کرده که در حدود کارمندان دوتا استان میشه ولی اقای اولادی فقط 5 تا کاش دولت بجای زندانی کردن ادمهای با مخ از انها برای پیشرفت و ایجاد اشتغال کمک میگرفت نه از اقای اولادی که فقط به فکر خودش و گدا پروری هست اشتغال ایجاد کنید نه خیریه ثواب یه اشتغال از صد سال خیریه و ...بیشتر درک کنید اسلام به اشتغال اهمیت میده نه خیریه .....
احمد: 1392/12/820:38:50،
40
35
من فكركنم ازاين حرفهاخيلي شنيده ايم گوشهامون برازاين حرفاست بس كنين توراخدا. عده اي هم هستندكه نميتونن نان خودشونو بيداكنن
saeed: 1392/12/821:03:18،
64
36
بابک زنجانی یک وسیله بود برای اوج گرفتن آقازاده ها. حالا که دیگه واسشون سودی نداره تبدیل شده به مهره سوخته. خودشون آوردنش خودشونم کله پاش کردن.
saeedsn: 1392/12/821:11:53،
40
41
بابک جان دویست میلیون بده به من قول میدم واسش دعا کنم که از زندان زودتر خلاص بشه.
مبین: 1392/12/821:45:32،
81
30
با این حرف ها چه چیزی ثابت می شود
اسدالله خوب است بابک اخه
لطف کنید بگوئید زدن یک مسجد آن هم به ریا
یک انسان را خوب می کند
آیا میدانید در ایران چند نفر به خاطر نداشتن پول خرید
کلیه می میرند اگر آقایان راست می گویند هر ماه به یک نفر
برای خرید کلیه و قلب و غیره ... کمک کنند
ssssssssssssssss: 1392/12/1010:03:39،
43
17
واقعا منم موافقم.سر کوچه ما دوتا مسجد چند طبقه دارن می سازن .ولی ادمای شهر ما از درد دارن رنج می کشن.یه سر به مرکز پیوند اعضا بزنن ببینن چطور یه بچه یک ساله به خاطر کبد خرابش داره دو دستی تمام تنشو رو می خارونه.حالا باباهه چی کارس؟کارگر بینوا........کمک به اینها یعنی انسانیت و ثواب.
آریا: 1392/12/821:48:03،
55
29
جامعه ایران بدترین نوع نظام سرمایه داریه ، چون فساد و رانت بیداد میکنه و از طرفی هیچ مالیات سنگینی جهت ثروت این جور آدما نیست تا خرج رفاه عمومی باشه ، چیزی که در جوامع سوسیالیستی مثل سوئد به چشم می خوره و اگر درآمد شما از یک حدی بیشتر بشه تا 50 % ازتون مالیات میگیرن تا خرج بهداشت و آموزش و حقوق بیکاری و امنیت اجتماعی کنن...واقعا کافرن این سوئدی ها
mansour: 1392/12/822:17:48،
50
34
تو به فکر جنگل و آهن و آسمون خراش / من به فکر یه اتاق اندازه تو واسه خواب.... ای وااااااااای بر مااااااا ای ملت.... واااای....
mansour: 1392/12/822:22:10،
45
32
پس معنی نظام سرمایه داری یعنی این.؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مستعار: 1392/12/823:30:49،
54
33
این آقایون خمس مالش و به کی میده اگر این افراد خمس مالشون رو بدن به نظر دیگه فقیری تو مملکت پر برکتمون میمونه.
حسن: 1392/12/1512:41:32،
30
26
مگه اینه خمس هم میدن ؟
حسین: 1392/12/823:36:45،
47
29
پس این سران ما چیکار میکنن. باید صدای مردم دربیارن بعدان بفهمن چی شده.
شاهین tehran: 1392/12/900:49:11،
42
34
به ما چی میرسه که بفهمیم کی بهتره؟

بابا ما همین که کلاه خودمونو مواظب باشیم باد نبره کافیه.
آرش: 1392/12/901:07:57،
58
34
متاسفم واسه خودمون که پولدارامون اینا هستن.
بنده خدا: 1392/12/902:02:23،
76
30
به نظرتون حضرت علی(علیه السلام) یه شب خواب راحت داشته وقتی میدیده خیلی ها گرسنه میخوابن؟ من موندم مسئولان نظام جمهوری به اصطلاح اسلامی ایران چجوری شبا میخوابن.
حميد: 1392/12/909:02:50،
46
24
عزيزم اينا يه شام توپ ميزنن بعد يه چاي با نبات يا پولكي بعد يكم كپ بعد حالشو داشته باشن مسواك جيش بوس و لالا ،فك كنم اينجور بخوابن!!گرفتي ماروً؟؟چه جور ميخوابن؟ براحتي!!!
اون يكي بنده خدا: 1392/12/912:20:49،
40
35
شب بخير ميگن و راحت ميخابن احتمالا يه ليوان شير قبلش ميخورن
سینا: 1392/12/902:29:29،
82
32
نمی دانم عسگراولادی واقعا چگونه آدمی است ولی این را میدانم احزابی مانند موتلفه باعث شدند که احمدی نژاد رئیس جمهور شود و افرادی مانند زنجانی تحت سیاست های او بیت المال را غارت کنند.
شهری: 1392/12/907:24:14،
32
40
به تو چه ربطی داره؟؟ مگه قراره به تو بده؟ بهتری فکری به حال خودت بکنی نه این که حساب سرمایه این و آن را بکنی.
mansour: 1392/12/910:06:29،
48
27
شما ملتی که میومدی جلوی دوربین و هی میگفتی: این است گزینه ی روی میز ما!!!! کجااااااییییی؟؟؟؟؟ هااااان؟؟؟؟
طلبه خسته و مقاوم: 1392/12/910:26:03،
39
28
واقعا انسان لذت مي برد و قتي ميبيند كه انقد ر وضع اقتصادي امت هميشه در صحنه خوب شده كه رقابت ميان ملت در جمع اوري پولشده واقعا اقتصاد مقاومتي به نتايج مهمي دست پيدا كرده
محمد: 1392/12/910:29:26،
44
33
بعدش صدای سیمای به جای اینکه اینا را نقد کنه میاد میلیاردها پول خرج سریالهاش میکنه که به اقوام ایرانی توهین کنه
اکبر : 1392/12/910:43:22،
32
32
ثروت این آقایون را با شیخ های کنار خلیج فارس مقایسه کنین تا ببینین کی ثروتمند تره. خوبیش به اینه که اینا هیچ کدوم ثروتشون را از ارث و میراث به دست نیاوردن یا در شکم مادرشون سلطان نبودن. فرصت طلبی کردن. فرصت طلبی هم ریسک پذیری می خواد. البته این آقایون با تمهیدات و روابطی که تصادفا" یا عالما" عامدا" برقرار کردن خیلی از این ریسک ها را دست کم در این دنیا پوشش دادن.
ا
kazeme: 1392/12/910:57:50،
60
21
این دقیقاً همون عدالتی است که به "عدالت علی" مشهور است و البته قرار بود 35 سال پیش وقتی که شاه خونخوار رو از مملکت بیرون کردیم این عدالت برقرار بشه.

آره ارواح ...
کوهستانی: 1392/12/1020:19:51،
35
36
شاه خونخوار؟!!!منظورت کیه؟!!!مگه شاه خونخوار بود؟خون کیو خورد؟!
عدالت علی یعنی عدالت علی و این یعنی ولی و قلی نمی تونن برقرارش کنن...حضرت علی ع فرموده که هرجا ثروتی کلان روی هم انباشته شد مطمئن باشید حقی ناحق شده.تا بوده همین بوده ...غیر معصوم نمی تونه حکومت اسلامی برپا کنه...همیشه اونایی که راس حکومت بودن وضعشون خوب بوده...همشونم اسم خدمت میذارن رو کاراشون و بهانه ای میشه واسه دولوپی خوردن اموال مردم.
محمد: 1392/12/911:08:34،
40
26
عسکر اولادی مثل خیلی دیگر گهگاهی وا اسلاما سر میدهد ولی ان یکی بی تجربگی کرده و ظواهرو حفظ نکرده
Sina: 1392/12/911:11:27،
42
25
متن فوق واقعیتی رو بازگو کرد که آقای عسگر اولادی بعدازانقلاب با گزینه دوم یعنی شرکت در" اتاق بازرگانی " توانست صاحب اینهمه سرمایه شودوالا توا نائی اش از نظر مالی در همان حد "کسبه جزء " محدود میشد.
بآین حال باعث تعجبه که لقب" دکتر" رو هنوزکسب نکرد!
امیر: 1392/12/911:29:14،
29
38
جالبه هیچکس تواین کامنت ها نگفته بابا عسگر اولادی 2ماهه فوت کرده فعلا که خونش متراژش2×1است خدا رحمتش کنه
bgb740: 1392/12/914:15:52،
42
33
امیر خان اون حبیب الله عسکر اولادی بود که ابان امسال مرد
با گریه نظر دادم: 1392/12/911:36:11،
49
31
من فقط میتونم بگم خیلی متاسفم واستون اهای مسولین از خواب غفلت بیدار بشین فقط به فکر شکم زن وبچتون نباشید الهی نابود بشید هم خودتون راحت بشید هم ما.
انسان: 1392/12/913:39:16،
32
31
ازاین جورافراد داخل مملکت مابسیارزیادن حالا یکیشون لورفته ضمنااختلاص3000هزارمیلیاردی فعلاشده9000هزارمیلیارد اگه بالاترنره؟؟
غریبه: 1392/12/913:46:36،
65
34
همین آقای عسگراولادی 4 سال پیش گفت زمین نمایشگاه بین المللی تهران و به من بفروشین 100،000،000،000،000 ریال (ده هزار میلیارد تومان) نقد می خرم،اونوقت دارین این آدمو پولدار متدین با کسب حلال نشون میدین
"""ایران جیب فکر کنم سایت شما هم ماله عسگر اولادیه ""
پسر امروزی: 1392/12/913:49:04،
55
28
عسگر اولادی دوران جنگ "دلال سلاح" بود و پولدار شد ،
بابک زنجانی دوران تحریم "دلال نفت" ،
مردم بیچاره هم دوران جنگ تو صف "کالای کوپنی" ،دوران تحریم هم تو صف "سبد کالا"
وااااااااااااااسفا
کیشوند: 1392/12/913:52:04،
46
29
اکثریت کیشوندا از بابک زنجانی دارن حمایت میکنن ، میدونین چرا !؟!؟
چون پولی رو که از این اقتصاد بیمار ایران در آورده تو مملکت خودش داره سرمایه گزاری میکنه و کار واسه من و شما ایجاد میکنه نه مثل عسگر اولادیها تو دبی هتل بسازه
reza: 1392/12/915:12:55،
37
25
از برکت این دوستان اون یکی نفت فروخت آورد سر سفره اون یکی پسته فروخت سبد کالا آورد سر سفره ولی واقعاً تو سفره همه ایرانیا کار خرابی کردن باید شب عیدی یکی بیاد سفره همرو پاک کنه خدایا برسون
پیمان: 1392/12/916:08:24،
35
27
نمیدونم نظرات این سایت رو کی فیلتر میکنه ولی هر کی هستی که نظر صبح منو نذاشتی بی انصافی کردی.مگه چی نوشته بودم؟به کسی توهین کرده بودم؟نوشته بودم ایران جیب کپی پست نکن.هر خبری رو که میذاری یکم تامل کن.این خبر رو میدونی کی نوشته؟... حیف حیف
هادی: 1392/12/922:27:50،
35
25
من اردیبهشت 92 بابک زنجانی رو تو کیش دیدم روبروی تالار شهر کیش بعد از کنسرت محسن یگانه یک پرادوی مشکی با یه خانم که ظاهر معمولی داشت و یه پسر بچه ولی میگه زنجانی مجرده!!
خانم بازی جلوی اونهمه آدم
حامد: 1392/12/922:55:18،
38
25
نون بازوتو بخور
ناشناس: 1392/12/1008:48:27،
49
26
با سلام
اینجا ایران است مسوالان ان همه مسلمان و سران ان مدعی اسلام هستند و همه مدعی رهرو علی هستند و هیچ کشوری و بنی ادمی را غیر ازخودشان مسلمان و اسلام شناس نمی دانند
و در بلند ترین نقطه منبر می نشینند و بلند و با لهجه عربی صحبت می کنند.
مهدی: 1392/12/1010:14:15،
42
30
فقط باید از بی عرضگی قوه قضایی نالید ونالید که توی چندین سال اخیر شاهد اینهمه سو استفاده ها هستیم
ناشناس: 1392/12/1010:36:20،
45
27
چقدر پول گير شما اومده اين گزارش يك طرفه تهيه كرديد.
احسان: 1392/12/1011:31:27،
30
19
پس ما زاغه نشین هستیم!!!!
فاطمه: 1392/12/1011:52:52،
47
34
اقای عسگر اولادی من بیکارم ترو خدا یه کار واسه من جور کنید
دوست: 1392/12/1013:25:17،
33
33
به نظر من عدالت خیلی معنا دارد ............................
ناشناس: 1392/12/1013:51:44،
37
33
بابك نشانه اي از ايران قدرتمنده كه اشتغال زايي ،‌مدرنيته ، كمك به قشر ضعيف ، حامي تحصيلكردگان ،‌متجدد ،و ... نمونه كوچك از خدماتشه .
بانك ، سورينت ، ايرلاين و هزاران جاي بزرگ و كوچيك با يه نفر نميچرخه . ما جوونا دوسش داريم و بهش افتخار ميكنيم . انشا.. مشكلش حل ميشه .
amir: 1392/12/1014:11:55،
49
34
اگه پشت منم مافیا سیاست بود
10 تا اول ثروتمندان بودم
اسفند دود کن ایران جیب واسه خودت!!!!!!!!!!!!!!!
ترنم: 1392/12/1020:59:07،
42
32
خیلی الگوی خوبی بود برای خبرنگاران . خوب بود از سایتتون متشکرم
ابراهيم: 1392/12/1209:27:27،
35
34
اگر اين دارايي ها بين همه مردم به صورت مساوي تقسيم بشه ديگه فقير جايي نداريم!!!!
منطقی: 1392/12/1320:52:06،
29
31
واقعآ تو این مقایسه دلم واسه عسکراولادی سوخت بنده خدا فقیر بوده ما ندونستیم!
ناشناس: 1395/5/521:05:42،
9
5
اگر جای اقای ایروانی بنیانگذار کفش ملی ایران را با عسگر اولادی عوض می کردند برای اقتصاد کشور بهتر بود. اقای ایروانی زحمت بیشتری کشیده است روحش شاد . اقای عسگر اولادی دلال و ضد تولید هست و با بیشترین سرمایه کمترین گارکر را دارد با 8 نفر گارکر ولی اقای ایروانی یعنی کفش ملی در حال ورشکست شدن 10 هزار گارکر دارد پس ما برای تولید وشکوفای اقتضاد ایران مردانی چون اقای ایروانی لازم دارایم نه یکسری دلال ومخل تولید و اقتصاد
ندا: 1395/6/1608:52:35،
33
9
نگفتی عسگر اولادی زمان جنگ قاچاق اهن می کرد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار