کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ویژگی‌های فرم سوم یارانه‌ای

کدخبر:۳۶۵۸سه شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶:۱۳۸۸۹۸ بازدید

همه آنچه که وزیر امور اقتصادی و دارایی برای شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت گفته و قرار شده فرم خوداظهاری یارانه‌ای در روزها یا ...

مهر : همه آنچه که وزیر امور اقتصادی و دارایی برای شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت گفته و قرار شده فرم خوداظهاری یارانه‌ای در روزها یا هفته‌های آینده ارائه شود، در فرم‌های اول و دوم یارانه‌ای هم بود اما به نتایجی منطقی ختم نشد و در نهایت به اینجا رسید که تعداد یارانه‌بگیران از جمعیت کل ایران بیشتر شد.

علی طیب نیا در جمع خبرنگاران در پاسخ به به پرشسی در خصوص چگونگی ثبت نام مجدد و پرداخت یارانه نقدی، گفته است: ثبت نام مجدد از افراد متقاضی دریافت یارانه تا قبل از پایان سال جاری آغاز می شود و پس از بررسی های لازم دولت نسبت به پرداخت یارانه نقدی به این افراد در سال 93 اقدام خواهد کرد.

وی افزوده است: به منظور ادامه پرداخت یارانه نقدی ضروری است متقاضیان با ثبت نام مجدد، نیازمند بودن خود را اعلام کنند، اما به افراد توصیه می شود در صورتی که نیازمند نیستند از ثبت نام مجدد خودداری کنند.

طیب نیا تاکید کرده است: هم اکنون مراحل ابتدایی اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها انجام و فرم‌های ثبت نام مجدد نیز آماده شده است و برهمین اساس، به زودی ثبت نام مجدد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان آنکه، افرادی که اطلاعات نادرست ارایه دهند، براساس مصوبه مجلس سه برابر مبلغ یارانه دریافتی جریمهخواهند شد، گفته است: دولت بنا ندارد وارد اطلاعات شخصی افراد شود، اما اگر کسی درآمد خود را اعلام کند، به دولت اجازه می دهد وارد اطلاعات شخصی شده و پس از بررسی، راستی آزمایی های لازم را انجام دهد.وزیر اقتصاد با بیان آنکه، تشخیص افراد نیازمند کار پیچیده ای خواهد بود، تاکید کرده است: به دلیل ترکیب عوامل خاص، امکان سنجی و ارزیابی افراد سخت و دشوار است و به همین دلیل براساس حکم قانونی تبصره 21 افراد نیازمند براساس درآمد مشخص خواهند شد. برای تشخیص افراد نیازمند عوامل متعددی همانند درآمد، دارایی ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت را می توان بررسی کرد.

حال برای بررسی دقیق‌تر برنامه دولت یازدهم برای توزیع فرم خوداظهاری یارانه‌ای، به ویژگی‌های مشترک دو فرم قبلی و فرم جدید می‌پردازیم.از زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون دو بار فرم اطلاعات اقتصادی خانوار ارائه شده است؛ یک بار به صورت دستی بود و بار دوم این کار به صورت الکترونیکی انجام شد.فرم اول یارانه‌ای تابستان 87 و از طریق دفاتر پستی سراسر کشور به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفت، برهمین اساس، فرم اطلاعات اقتصادی چاپ و توزیع شد و خانوارها اطلاعات خود را پر کردند؛ حتی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران هم این فرم را پر کرد.


فرم اول یارانه‌ای در تابستان 87

 

ویژگی‌های فرم اول یارانه‌ای : در مستطیل قسمت سمت راست بالای فرم مشخصات جغرافیایی محل سکونت خانوار شامل استان، شهرستان، شهر ( برای نقاط شهری ) یا دهستان و نام آبادی ( برای نقاط روستایی ) را در محل پیش بینی شده درج کنید و بر حسب شهری یا روستایی بودن محل سکومت در مربع شهری یا روسایی علامت × درج نمایند.

در سمت چپ بالای فرم، آدرس پستی محل سکونت خانوار، کد پستی ده رقمی و شماره تلفن تماس ثابت با پیش شماره مربوط و یا شماره تلفن همراه را درج کنید. توجه کنید از روی قبض تلفن می توانید به کد پستی خود دست یابید.

ستون های 1 تا 10 : به هر فرد که یک شماره ردیف اختصاص دهید و مشخصات وی شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه ( طبق نمونه ی مندرج در عنوان ستون ) و نام پدر را عینا و به طور کامل بر اساس شناسنامه و مدارک دیگر مطابق نمونه تکمیل و توجه داشته باشید که نام سرپرست خانواده را در سطر اول درج کنید.

 برای درج سال تولد فقط دو رقم آخر سال تولد را مطابق الگو در محل مربوط درج کنید، برای افراد 100 ساله و بیشتر (متولدین 1287 شمسی به قبل ) علامت - - را درج کنید .

ستون 11: این ستون را برای افراد 6 ساله و بالاتر (متولدین قبل از تاریخ 1/5/ 1381) تکمیل کرده و برای سایر افراد چیزی ننویسید. اگر فرد بی سواد است کد 1 و برای افراد با سواد بر حسب آخرین مدرک تحصیلی دریافتی، یکی از کدهای 2 تا 6 درج کنید.

ستون 12: این ستون را برای افراد 10 ساله و بالاتر (متولدین قبل از تاریخ 1/5/1377) بر اساس وضعیت فعالیت فرد در سه ماهه اول سال جاری مشخص کنید و حسب مورد فقط یکی از کدهای 1 تا 6 رابرای هر یک درج کنید.

برای افرادی که مشمول هیچیک از کدهای 1 تا 6 نمی شوند کد 7 را درج کنید در صورتی که فرد " بازنشسته" یا " محصل" یا "دانشجو " بوده و شاغل نیز می باشد، برای وی کد 1 را درج کنید. افراد دارای درآمد بدون کار را بیکار قلمداد نکنید و برای آن ها کد 7 ( سایر ) درج کنید.

ستون های 13 تا 15: برای افرادی که در ستون 12 برای آن ها کد 1 یا 2 درج شده ابتدا در ستون 13 عنوان شغل اصلی وی را به طور دقیق و کامل بنویسید و بعد در ستون 14 کد طبقه شغلی ( فقط یک کد) وی راحسب مورد با استفاده  از راهنمای زیر پرسشنامه مشخص و درج کنید.

توجه کنید دراین ستون برای معلمان،  آموزگاران، دبیران، پزشکان (همه رشته ها و تخصص ها) و اعضای هیئت علمی مراکز آموزش عالی صرف نظر از این که کارمند بخش عمومی یا خصوصی هستند، حسب مورد کد 3 یا 4 درج کنید.

در ستون 15 متوسط درآمد (قبل از کسر مالیات، بیمه و سایر کسورات قانونی) ماهیانه هر یک از اعضای شاغل و بازنشسته خانوار را برای سه ماهه اول سال 1387 محاسبه و به هزار ریال درج کنید.( منظور از درآمد، تمامی وجوه و ارزش کالاهایی است که در برابر کار انجام شده یا سرمایه به کار گرفته و یا از طریق بازنشستگی و غیره به فرد تعلق گرفته باشد.)

شایان ذکر است برای افراد مزد و حقوق بگیر متوسط درآمد ماهانه شامل حقوق، اضافه کار، پاداش و ... می باشد.

ستون 16:  برای هر یک از اعضای خانوار متوسط درآمد ماهیانه سه ماهه اول سال جاری وی از سایر منابع از قبیل سپرده گذاری، سود سهام، عایدی از مستغلات وغیره را معین و در این ستون به هزار ریال درج کنید.

ستون 17: چنانچه هر یک از اعضای خانوار مالک یک یا چند واحد مسکونی ساخته شده از مصالح ساخت ( از قبیل آجر، آهن و غیره) باشد در این ستون برای وی کد 1 و درغیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 18: چنانچه فردی از اعضای خانوار (دارای کد 1 در ستون 17) مالک یک یا چند واحد مسکونی است در این ستون جمع مساحت زیر بنا یعنی سطوح ساخته شده مسقف واحد مسکونی وی را به مترمربع درج کنید.

ستون 19: کل ارزش تقریبی واحد مسکونی برای هر فرد مالک را به میلیون ریال دراین ستون درج کنید.

ستون 20:  کل ارزش تقریبی سایر املاک و مستغلات هر فرد مالک را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 21: در صورتی که هر یک ازاعضای خانوار تحت پوشش یکی از انواع بیمه ها از قبیل تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، بانکها و غیره است، دراین ستون کد 1 و در غیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 22: برای افرادی از اعضای خانوار که 18 ساله و بالاتر (متولدین قبل از 1/5/ 1369) و مالک خودرو شخصی سواری (غیر از تاکسی تحت پوشش تاکسیرانی) هستند، در این ستون کد 1 و در غیر این صورت کد 2 درج کنید.

ستون 23: برای افرادی از اعضای خانوار که در ستون 22 کد 1 درج شده است ارزش تقریبی خودرو وی را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 24: چنانچه هر یک از اعضای 18 ساله و بالاتر خانوار تسهیلاتی از هر یک از بانکها، موسسات مالی و اعتباری، صندوقهای قرض الحسنه و غیره تحت عنوان وام دریافت کرده باشند و به صورت  ماهانه / دوره ای نسبت به بازپرداخت آن اقدام می نمایند، در این ستون کد 1 و در غیر اینصورت کد 2 درج کنید.

ستون 25: برای افرادی از اعضای خانوار که در ستون 24 کد 1 دارند مبلغ کل وام دریافتی آنها از موسسات بانکی، اعتباری، قرض الحسنه و غیره را به میلیون ریال در این ستون درج کنید.

ستون 26: مبلغ اقساط ماهانه / دوره ای تسهیلات دریافتی مندرج در ستون 25 را در این ستون به هزار ریال درج کنید. توجه شود که اگر دوره باز پرداخت وام دریافتی بیشتر از یک ماه است، مبلغ  باز پرداخت وام را به ماه محاسبه و در این ستون درج کنید.

سئوالات 27 و 28: اطلاعات خانوار 

- نحوه تصرف محل مسکونی فعلی خانوار خود را با توجه به گزینه های موجود مشخص و در داخل مربع مربوط علامت ×درج کنید. توجه داشته باشید اگر خانوار محل سکونت خود را در مقابل کار یک یا چند نفر عضو خانوار تصرف کرده، حتی اگر مبلغی هم به طور ماهانه می پردازد نحوه تصرف محل سکونت در برابر خدمت قلمداد می شود.

در صورتیکه محل سکونت فعلی خانوار اجاره ای یا رهنی است، ضمن درج مساحت زیربنا به متر مربع، مبلغ اجاره ماهانه را به هزار ریال در محل مربوط بنویسد. چنانچه محل سکونت اجاره ای - رهنی است مبلغ رهن را بر اساس عرف محل محاسبه و به مبلغ اجاره اضافه کنید.

- چنانچه سرپرست یا خانوار شما تحت پوشش یکی از نهادهای حمایتی (کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، موسسات خیریه و ...) است در داخل مربع" بلی" و همچنین در داخل مربع مقابل نام نهاد مربوط علامت ×درج کنید در غیر این صورت در داخل مربع " نه" علامت ضربدر درج نمایید.

در پایان  پس از تکمیل فرم، سرپرست خانوار با درج تاریخ و اثر انگشت در محل پیش بینی شده صحت مندرجات فرم را تایید می نماید. پس از آن برای تائید فرم اطلاعات خانوار به نزدیکترین مسجد محل مراجعه نمایند.مسئولان مربوط پس از درج نام و نام خانوادگی خود و تاریخ، محل مورد نظر را امضاء و مهر می نمایند. پس از پایان کار و مراجعه به ایستگاه های طرح و انجام امور مربوط، کدرهگیری زیر پرسشنامه خود را از متصدی مربوط اخذ نمایند تا در صورت نیاز از طریق آن بتوانند وضعیت خانوار خود را پیگیری نمایید.

ماجرای خوشه‌بندی‌ها

همان زمان پس از پایان جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار رسما اعلام شد 65 میلیون و 107 هزار و796 نفر در طرح اولیه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار ثبت نام کردند که 41 میلیون نفر از این تعداد ، شهری و 19 میلیون و 700 هزار نفر روستایی هستند.گزارش مرکز آمار ایران هم درباره نتایج راستی آزمایی فرم اطلاعات اقتصادی خانوار نشان می‌داد: سازمان ثبت احوال 99.6 درصد این اطلاعات را تائید کرده است.در ادامه مسئولان دولتی براساس پنج معیارغیردرآمدی "خودرو، مسکن، تحصیلات، تعداد افراد شاغلین خانوار و میزان وام اخذ شده از نظام بانکی" به خوشه‌بندی (یک، دو و سه) روی آوردند و این کار هم داستان‌ها داشت و سرانجام موجب انتقادات گسترده مردم شد و سپس رئیس جمهور وقت گفتگو کرد و از برخورداری 100 درصد مردم از یارانه‌های مرتبط با هدفمند شدن یارانه‌ها خبر داد و گفت: در دو گام همه مردم تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

فرم دوم یارانه‌ای و ویژگی‌ها

ابتدای سال 89 بود که دولت با محوریت مرکز آمار ایران اعلام کرد: جاماندگان از دریافت یارانه نقدی می توانند با پر کردن فرمی به صورت الکترونیکی (اینترنتی)، به جمع مشمولان دریافت یارانه نقدی اضافه شوند؛ بدین ترنیب فرم دوم یارانه‌ای آمد و دو بند جدید در آن وجود داشت که در یک بند آن آمده بود:" توجه، براساس ماده 10 قانون هدفمندی کردن یارانه‌ها، دریافت یارانه منوط به ارائه اطلاعات صحیح است. در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده، دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت، درخصوص استرداد وجوه پرداختی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد."

در بند دیگر فرم دوم یارانه‌ای تصریح شده بود: "اینجانب (سرپرست خانوار) با اطلاع از ماده 10 قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، صحت مندرجات این فرم را تایید کرده و چنانچه اطلاعات خلاف واقعیت در پرسشنامه درج شده باشد، مسئولیت عواقب آن را می‌پذیرم."


فرم دوم یارانه‌ای در اردیبهشت 89

 

در ادامه پس از این کار، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی وفت آمد و گفت: اکنون در مرحله ای از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها قرار داریم که به تدریج افراد استان‌های مختلف باید با اعلام شماره حساب به سامانه رفاهی، متقاضی دریافت یارانه نقدی شوند.

وی سپس افزود: "از تمامی هم میهنان گرامی که وضع درآمدی خوبی دارند، درخواست می کنم برای کمک به اجرای بهتر این قانون که در واقع کمک به روند توسعه ملی کشور است، با انصراف از دریافت نقدی یارانه به اجرای این طرح بزرگ ملی یاری رسانند. با خودانصرافی و در واقع از خود گذشتگی افراد متمکن، دست دولت برای حمایت مؤثرتر از اقشار ضعیف و متوسط بازخواهد شد و این بزرگترین راه کمک به اجرای این قانون است. من هم فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کردم ولی هم اکنون از دریافت نقدی یارانه انصراف می‌دهم."

اما در عمل این درخواست‌ها به جایی نرسید تا اینکه حتی تعداد یارانه‌بگیران از کل جمعیت ایران بیشتر شد. از آن زمان تاکنون، سی و شش مرحله یارانه نقدی به ایرانیان پرداخت شده است. به عبارت دیگر، تاکنون یارانه دریافتی هر ایرانی حدود یک میلیون و 750 هزار تومان و کل مبلغ پرداختی به تمام مشمولان بیش از 126 هزار و 500 میلیارد تومان شده است.

حال با گذشت 3 سال و 10 ماه از اظهارات یارانه‌ای دولتمران قبلی، این روزها مقامات اقتصادی دولت یازدهم هم ازهمان ادبیات‌ها ( درخواست انصراف یا جریمه مشمولانی که اطلاعات نادرست بدهند، یا شناسایی طبقه نیازمند براساس درآمد، دارایی‌ها شامل داشتن و یا نداشتن منزل مسکونی و خودرو و محل سکونت) استفاده می‌کنند که در نهایت منجر به این شد اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بیاید و بگوید:"در بهمن امسال ما به 77 میلیون و 374 هزار نفر یارانه پرداخت کردیم که این مقدار از جمعیت کل کشور که برمبنای آمار حدود 77 میلیون و 200 هزار نفر می‌شود،‌ بیشتر است."

بلیط هواپیمادیدگاه ها

65: 1392/12/611:52:47،
336
22
آقا این 45000 تومن شده داستانی واسه خودش ، خوب عزیز من نمیخاین ندین . ندین ، عوضش باید قیمت برق و گاز و آب و تلفن و بنزین و ...... هم بیار مثل سال 87 بکنید ، اون موقع ما هم یارانه نمیخایم ازتون
علی جون: 1392/12/612:36:17،
179
18
به قول دوستمون
از روز اول هم قضیه کاملا روشن بود که میخوان یارانه رو از آب و برق و بنزین و ... حذف کنن . اما حذف یکدفعه اون امکان نداشت.
برای همین به بهانه یارانه نقدی شروع کردن به گرون کردن حاملهای انرژی.
در نهایت هم قرار شد با "ننه من غریبم" بازی یارانه نقدی رو حذف کنن و خلاص
عجب سیاست جالبی !!
ایران: 1392/12/613:24:43،
189
13
یعنی تو این کره خاکی هر ملتی رو میبینی غیرتش از ما مردم بیشتره. واقعا در عجبم...
مجید.ح: 1392/12/613:45:03،
126
20
اقا برای 45000 تومان ماهانه 450000 بار منت سر این ملت گذاشتن . پول مملکت را می خواهند برای ملت خرج کنند هر روز یک فیلمی داریم .
حق: 1392/12/611:56:06،
148
23
خدا ازشون نگذره
ميخوان بگن اون بابايي كه حتي يه ماشين هم بنامشه حق نداره يارانه بگيره
واي ارتشيا نظامي ها هرچقدر هم دارن اشكال نداره واسه داشته هاشون زحمت كشيدن .
خدا به داد هممئن برسه ان شاالله
درضمن پول دارها به هر بهانه اي يارانشونو ميگيرن ميرن دارايي هاشونو همهشو به نام بچه كوچيكشون ميكنن بعد كه آبا از آسياب افتاد با يه شكلات دوباره همشو برميگردونن
Saeed33: 1392/12/612:26:51،
128
18
من بخدا هیچی ندارم پولدارم نیستم؛اما یارانه از بیت المال هست باید به همه برسه چرا باید فرق گذاشته بشه بین مردم؟ متحد باشید تفرقه و چنددستگی نندازید بین خودمون، یارانه حف همه است
علي: 1392/12/611:57:37،
101
19
حداقل بگين به هيچ كس نميديم ولي يكم جنسا رو ارزون تر ميكنيم تا مردم يكمكي دلخوش باشن
سهیل: 1392/12/612:13:50،
63
71
درضمن مگه اون پولداره انقدر احمقه که بیاد دفتر خونه کلی پول بده برای تنظیم سند که به نام بچش بشه بعد دوباره به نام خودش کنه ؟ اونم به خاطر 45 هزارتومن ؟ هیچ ادم عاقلی اینکارارو نمیکنه . با این 45 تومن میشه یک کیلو و نیم گوشت گوساله خرید واقعا به کجا داریم میریم ؟؟ ؟!؟!؟!
خدا کنه دوره روحانی زودتر تموم بشه احمدی نژاد برگرده . والا حداقل یه ماه یارانه بیشتر داد ، بنزین عیدی داد اینایی که الان هستن از احمدی نژادم بدترن
mtm: 1392/12/611:59:31،
131
58
از همه هموطنان عزیز خواهشمندم فرم دریافت یارانه را پر کنند چون همه ما با کمترین درامد جهانی(250$)درحال زندگی هستیم و چون منابع نفت وگاز ومعادن مال همه ایرانیان است پس همه ایرانیان باید بصورت برابر سهم داشته باشند واگر دولت تمایلی به پرداخت به همه را ندارد باید تمام قیمت ها را به حالت سال 88 برگرداند وگرنه.......؟؟؟؟؟؟؟
محمد: 1392/12/612:14:08،
106
13
یارانه حق همه ملت است اگه قراره فقط به افراد بی بظاعت پرداخت بشه خوب بدین به افراد تحت پوشش کمیته امداد تا خیال همه راحت بشه اما بدانید اصل یارانه براساس آزاد سازی حاملهای سوخت _ انرژی_ نان_ولبنیات ومدیریت مصرف توسط خانواربود. حالا بهانه جوئی شروع شد؟!!!!!!!!!!!!!!!
شاهین tehran: 1392/12/612:18:25،
49
11
تو رو خدا این یارانه رو جمع کنید بره. به خدا دیگه حوصله نداریم دیگه خسته شدیم از این گرانی اجناس و کالاها. این یارانه باعث شده که اجناس گرون بشه.
بیست: 1392/12/612:20:15،
65
13
آقایون بهتره این یارانه هارو نگیریم تا دولت ماه به ساخت و سازه مملکتمون برسه.آخه کشورمون نه نفت داره نه گاز داره نه طلا داره نه گشاورزی داره نه معادن سنگ داره گشورمون گشوره فقیریه....حالا قضاوت با خود شماها
الناز: 1392/12/612:58:27،
51
14
دولت با این کارا فقط خودشو پیش ملت کوچکتر می کنه شما که می خواهین قطع کنید خوب زودتر قطع کنید تکلیف معلوم شه دیگه
محسن : 1392/12/613:00:49،
85
13
شماکه داشتن خانه وماشین راملاک قرارداده اید هزینه برق وآب گاز وتلفن این خانه وهزینه بنزین همین ماشین را چند برابرکرده اید چرا نباید یارانه باین افراد تعلق بگیره درثانی ،اگر قرار باشد دراین مملکت قیمت همه چیز آزاد باشد پس درآمد ملی در کجا باید مصرف شود مالیات برای چه میگرید عوارض برای چه میگیرید.
آذربایجان : 1392/12/613:10:55،
49
14
دولت محترم باید اول پول این قبض های گاز و برق و آب را کم بکند بعد یارانه ها رو قطع کند چون قبلا گفته اند به هیچ وجه یارانه ها قطع نخواهد شد. و مبنای افزایش فیش های گاز و... ، یارانه بود. البته بهانه دولت برای افزایش قیش ها و لوازم و ابزار بازار و انرژی ها یارانه ای هست که به مردم ایران می دهند. ما نفت داریم گاز داریم معادن طلا و سنگ آهن داریم این واقعا انصاف نیست
Sina: 1392/12/614:28:32،
15
27
براساس" قانون اساسی کشور" تمام منابع ومخازن طبیعی کشور به " جمهوری اسلامی ایران " تعلق داره!
خانه دار: 1392/12/613:24:58،
41
13
من که راضی نیستم مگه اول من رو ببرند سر کار .اخه نمی دونند به چه سختی رفتیم درس خوندیم تا آینده ای داشته باشیم نگو که درس نخوناش آینده بهتری داشتن.
شاهین: 1392/12/613:25:40،
52
15
آقایان محترم،مسئولین عزیز! شما هم جزء مردم ایران هستید !؟ حقوق خود رو برسانید به یک میلیون ،اونوقت خرج وهزینه تحصیل ،اجاره خانه،حمل ونقل ،پولهای ناحق برق ،گاز ،تلفن ،آب وازهمه بدتر یه سرماخوردگی کوچک که بالای 100هزارتومان خرجش رو بااین مبلغ پرداخت کنید ما هم مثل شما یارانه نمی گیریم چون میبینیم همه مثل هم هستیم!!!!!!!!!!!!!!!
ﺩاﺩاﺵ: 1392/12/613:27:40،
83
12
ﺗﻨﻬﺎ ﻗﺸﺮﻱ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰﺵ اﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪﺵ ﻛﺎﻣﻼ ﺷﻔﺎﻑ و ﻣﺸﺨﺼه ﻗﺸﺮ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﮕﻴﺮﻩ
یاس: 1392/12/613:28:52،
32
12
از چی بگم ازاین اجتماع رو به تخریب
ابوالفضل: 1392/12/613:29:22،
42
14
یا باید همه بگیرند(مگر کسی خودش نخواد) یا کسی نگیره .ا گه این طرح جدید بخواد اجرا بشه باعث نارضایتی میشه .
حقوق بگير: 1392/12/613:54:05،
31
9
آقايان دولتمردان و مجلسيان و ساير برادران جان بركف دستتان را از جيب مردم بيرون آوريد. شما كه بهتر مي دانيد حضرت علي هم بيت المال را به مساوي بين همه مردم چه نوزاد تازه به دنيا آمده و چه آدم كهنسال تقسيم مي كرد؛ چرا تبعيض ايجاد مي كنيد. ايران تنها كشوري است كه بين مردم خودش تبعيض قايل مي شود.
masoud: 1392/12/613:54:41،
34
18
او روز اول ميدونستم سياستشون چيه.قيمت ها ميره بالا اما يارانه رو زياد نميكنند.اين ٤٥ تومن نصف ارزش سال ٨٩ رو نداره.اين يارانه اينقدر بي ارزش ميشه(مثل دفترچه هاي بسيج)كه خودمردم بي خيال ميشن
محمد: 1392/12/614:10:55،
53
21
این اقایون مسولی که دائما میگن 70 میلیون 45 هزار تومن میدونی چقدر میشه ما به مردم میدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از کجا بیاریم بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ال و بلو جیمبل و هزارو یک بهونه دیگه>>>>>>>>>>>>>
پس چرا نمیگن اینهمه پول سوخت و اب و برق و گاز و مالیات و مالیات بر ازرزش افزوده... کجا میره ؟ تو جیب کی میره؟
چرا فقط داده هاتون رو میبینید ؟ واسه دیدن گرفته هاتون کور کر و لال میشید
h: 1392/12/614:30:57،
72
12
با توجه به جمعیت و با توجه به تعداد افراد یارانه بگیر کشور به چیزی حدود174000 نفر به عبارتی 7.917.000.000 تومان یارانه مازاد پرداخت شده حالا اینو ضرب تعداد ماههای سال بکن ببین چقد میشه
اینا باید دنبال این باشن که ببینن این مبلغ به کی یا کیا پرداخت شده نه به فکر قطع یارانه باشن که آن هم حق مسلم ماست
جوان: 1392/12/614:37:44،
41
15
ما حقمونو ميخواهيم
reza: 1392/12/614:51:00،
74
28
حق همه است که یارانه بگیرند پس خواهشا همه ثبت نام کنین
احسان: 1392/12/614:52:21،
43
10
در صورت اجرایی شدن و ارایه این فرم بنده دیگر هیچ کدام از قبوض خود را پرداخت نمی کنم ، البته می دونم یک دست صدا ندارد اما به نوبه خود این کار را انجام می دهم بیان همشا قطع کنند .
Z: 1392/12/711:32:00،
20
15
آفرين به غيرتت
اما مي دونم كه تمام اينها در حد حرف است.
وقتي توي گرما به خاطر قطع برق يخچالت از كار افتاد يا آبي درون شير نبود، تا خود را خنك كني يا در زمستان، كنار خانواده ات از سرما لرزيدي، آن وقت خودت مي روي قبضهايت را به همراه جريمه و هزينه مجدد وصل انشعاب و پول كنتور جديد با هزار منت كشي مي پردازي.
davood: 1392/12/615:55:16،
54
17
این آقایون که میگن ماشینو خونه ملاکه بهتره برن اقساط بدهی های مردم رو هم ببینند بعد بگن کی یارانه لازم داره کی نمیخواد.
elman: 1392/12/615:58:16،
28
16
آقا جان این چه استدلالیه که این مسولان دارند که هر کس وضعش خوبه یارانه نباید بگیره مگه اونایی که پولدارن ایرانی نیستن مگه آخر هر سال مالیات نمیدن مگه آب وبرق وگازوبنزین اون گرون نشده.
رسولی: 1392/12/616:35:19،
22
15
به این وضعیت می گویند بحران در کشورهای غربی یک مگس هم بمیرد رسانه های چابلوس ایرانی ان را طوری می گویند که گویا جنایتی اتفاق افتاده ولی در مورد مسائل داخلی با دولت جهت غلبه بر ملت همرا ه می شوند
برهان : 1392/12/617:09:42،
26
20
من یه خونه دارم با درآمد دو میلیون در ماه و اقساط یک میلیون سیصد هزار تومان الان یارانه شامل حال من میشه یا نه لطفا راهنمایی کنید . مرسی
رضا: 1392/12/617:19:47،
26
14
ملت و خوب سر كار ميگذارند واقعا" اين ملت هميشه در صحنه هستند !!!!!
درگير صف و يارانه و سبد كالا اينهم شد زندگي يا تلاش براي زنده ماندن !!!!
محمد س: 1392/12/617:23:54،
25
14
مردم کشور ما باید عزت داشته باشند و آقایی کنن اما به کجا رسیدیم که مثل گداها با مردم ما برخورد میشود . بخاطر برنج و روغن در صف میایستیم درگیر میشویم و پولی را که چندین برابرش حقمان است بدین صورت مثل یک گدا میگیریم و سرمان منت گذاشته میشود . ایکاش یکی پیدا میشد مثل امیرکبیر یا ... میدانستن یک ملت چه حقی دارد و چه منزلتی باید برایش قائل شد .
hamid: 1392/12/622:55:19،
24
14
بهترین راه برای شناخت افرادی که نیازمند یارانه نیستن حساب بانکی.مستقلات ماشین که این کارو انجام نمیدن چون اولین کسانی که در خطر قرار دارن خود شون هستن
بیشتربودن یارانه بگیران ازجمعی: 1392/12/623:14:35،
14
17
علت بیشتر بودن یارانه بگیران از کل جمعیت کشور آن است که برخی از ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی میکنند و هیچ رفت و آمدی هم به ایران ندارند نیز شامل یارانه بگیران میباشند.
پدر و مادری که فرزندشان بیش از بیست سال است که از ایران رفته است و اصلا هم رفت و آمدی ندارد و تابعیت کشوری دیگر را دارد نیز فرزندشان شامل دریافت یارانه نقدی شده است ... .
حق مسلم: 1392/12/702:13:42،
18
12
ما انرژي اتمي نميخايم ما گشنه ايم نون ميخايم.16ميليارد دلار درمادنفتي و پتروشيمي ملي ايران است و به هر خانوار5نفره هر ماه دوميليونوپانصدهزار تومان سهم ملي نفت ميشه که بايد پرداخت بشود.اين حق مسم ما کجاست؟؟؟
بهترین پيشنهاد: 1392/12/702:30:26،
16
11
رفته رفته وضع ماليمون بدتر ميشه.لطف کنيد قيمتها رو تعديل کنيد تا برسه به قيمت قبل از اجراي هدفمندي يارانه ها وحتي ما حاضريم هر ماه ده هزار تومن به دولت پرداخت کنيم يارانه هم قشع بشه ولي قيمتها بايد به قبل باز گردد.خجالت بکشيدبي عارها
احمد: 1392/12/710:40:00،
61
32
مسيولين نظام چرا اين همه سروصدا راه انداختيد .شما اگر كلا يارانه را قطع كنيد اين مردم جيك شان هم در نمياد.مگر تا حالا هر كاري كرديد مردم حرفي زدند.ميليارد ميليارد دلار بردند وخوردند مگه مردم حرفي زدند .
Z: 1392/12/711:34:29،
16
11
ناز نفست كه راست مي گويي!!!
کافر: 1392/12/711:56:35،
12
16
آخه مردم حقی از این داراییها ندارند !!! داداش این دنیای فانی رو وللش بچسب به آخرت . ما که برای مادیات انقلاب نکردیم . انقلاب کردیم تا معنویات داشته باشیم . روزی 5 بار
جوان: 1392/12/714:31:27،
14
12
آقاي كافر شما لطف كن يه اسم خوب واسه خودت پيدا كن بعد نظر بده
عبداله: 1392/12/715:19:18،
14
27
اینقدر از عدالت علی (ع) وشیعه مگین همینه مگه او یک سکه به فقیر میداد درمقابل یک سکه هم به خوشه های دیگر میداد این عدالت نه حیف میل کردن بیت المال به ....
عبداله: 1392/12/715:20:06،
37
27
اینقدر از عدالت علی (ع) وشیعه مگین همینه مگه او یک سکه به فقیر میداد درمقابل یک سکه هم به خوشه های دیگر میداد این عدالت نه حیف میل کردن بیت المال به ....
غلام حسین : 1392/12/821:42:59،
18
12
درامد باید براساس تعداد افراد خانوار سنجیده شود
هادي: 1392/12/1018:53:19،
12
14
شما اينكاره نيستيد همش مال خودتون

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار