کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
قیمت ضبط ماشین
نیسان
تاپیک شاپ

شایعه خروج خانواده آیت‌ا... هاشمی از ایران

کدخبر:۳۵۴۳۴پنجشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴:۴۳۲۰۵۳ بازدید

خانواده آیت‌ا... هاشمی هنوز رخت عزا بر تن دارند، اما در چنین شرایطی هم از وضعیت کشور غافل نیستند و مردم را به حضور پرشور در انتخابات ...

خانواده آیت‌ا... هاشمی هنوز رخت عزا بر تن دارند، اما در چنین شرایطی هم از وضعیت کشور غافل نیستند و مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت می‌کنند. دلواپسان هم روزگار خود را دارند و وقتی نمی‌توانند مشی گذشته را برای هجمه به آیت‌ا... دنبال کنند، به‌سراغ خانواده ایشان می‌روند. مانند آن روز که عفت مرعشی و فاطمه هاشمی همسر و دختر ارشد آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، ساعت ۹ صبح یکشنبه، ۲۷ فروردین از طریق فرودگاه امام خمینی(ره)، ایران را به‌مقصد انگلیس ترک کردند. این سفر بهانه‌ای شد تا دلواپسان که تا پیش از رحلت آیت‌ا... هاشمی با هجمه به ایشان روزگار خود را سپری می‌کردند، این بار به خانواده داغدار ایشان هجمه ببرند و اتهام زنی کنند. جالب است آنها برای واقعی جلوه دادن اتهامات خود به موضوعاتی متوسل شدند که ارتباطی با این سفر نداشت.

مثلا تسنیم نوشت: «پیشتر نیز سفرهای خارجی فرزندان آیت‌ا... هاشمی به آمریکا و لندن با واکنش‌های زیادی همراه شده بود. فائزه هاشمی در سال ۹۲ به لندن سفر کرده و دلیل آن را شخصی دانسته بود. وی سال ۹۴ نیز، یعنی پیش از انتخابات مجلس دهم به آمریکا سفر کرد.» پس از این اتهام‌زنی‌ها بود که فاطمه هاشمی به ارائه توضیحاتی درباره اهداف این سفر پرداخت و گفت: «من از حدود بیست سال قبل به علت فعالیت در حوزه بیماری‌های خاص، عضو هیات مدیره بنیاد تالاسمی بوده و موظف به شرکت در جلسه سالانه هیات مدیره این بنیاد هستم که امسال در لندن برگزار می‌شود. در این سفر مادرم را جهت کنترل مراحل درمان به همراه بردم که سال گذشته عمل جراحی سنگین و ناگهانی را متحمل شده بود.» اما ظاهرا دلواپسان این روزها بیکارند و برای همین به روند غیر اخلاقی خود ادامه می‌دهند.

بر همین اساس، محسن هاشمی پسر بزرگ آیت‌ا... هاشمی به ارائه توضیحاتی درباره وضعیت پرونده مهدی هاشمی، فائزه هاشمی و شرایط اصلاح‌طلبان و چگونگی پیشرفت مترو تهران در ابتدای انقلاب پرداخت. وی در مورد روزهای پس از رحلت آیت‌ا... هاشمی گفت: شرایط دشواری است. از دست دادن پدر برای هر خانواده‌ای سنگین و طاقت فرساست، اما برای ما موضوع دومی هم وجود دارد. از نظر بسیاری از مردم، آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی پدر و پشتوانه‌ای برای جامعه بودند و این فقدان بار روانی و اندوه مضاعفی ایجاد می‌کند، هرچند همدردی و همراهی مردم بسیار برایمان شیرین و تسلی بخش است. از اسفندماه که مرخصی برادرم مهدی تمام شد و مجددا به زندان بازگشت، شرایط مادرم دشوارتر شده است. همه ما تلاش می‌کنیم ایشان را تسلی دهیم که بیشترین رنج را از فقدان آیت‌ا... می‌برند. وی در پاسخ به اینکه چرا برخی همچنان بر طبل خروج خانواده آیت‌ا... هاشمی از کشور می‌کوبند، تصریح کرد: این‌گونه حرکت‌های تخریبی، همان روندی است که مقام معظم رهبری به‌عنوان دوقطبی‌سازی از آن انتقاد کردند و قطعا اخلاق اسلامی اجازه دروغ، تهمت و تخریب را نمی‌دهد. امیدواریم مسئولان مربوطه به صورت بی‌طرفانه با همه تخلفات برخورد کنند.

 تشویق به حضور پرشور در انتخابات

محسن هاشمی در مورد انتخابات و وضعیت اصلاح‌طلبان هم توضیح داد: اصلاح طلبان و جریان اعتدال در مقطع فعلی وضعیت حساس و تعیین کننده‌ای دارند. در آستانه انتخابات قرار داریم و حضور منسجم، موفق و پرشور در انتخابات پیش رو می‌تواند ضامن امنیت و پیشرفت کشور و تثبیت تفکر میانه‌روی و اعتدال باشد. انتظار این است همان‌گونه که در سال ۱۳۹۲ آیت‌ا... هاشمی با درایت و تدبیر شرایط را مدیریت کردند تا حماسه سیاسی خلق شود، بزرگان کشور و رهبران جریان اصلاحات و اعتدال نیز با وفاق، همگرایی و تدبیر بتوانند به نظام و مردم آرامش داده و حماسه دیگری را به‌وجود بیاورند.

وی در پاسخ به اینکه انتظار می‌رفت نامه تندتری به آقای قالیباف بنویسد اما نامه کاملا محترمانه و رسمی بود، توضیح داد: نگرش بنده به مدیریت برهمین اساس است. حوزه اجرایی و مسائل عمومی جای مجادلات سیاسی نیست. اختلاف سلیقه ما نباید باعث شود که نقاط مثبت دیگران را نادیده بگیریم و یا در رسانه‌ها به یکدیگر پرخاش کنیم. اگر اختلاف نظر کارشناسی وجود دارد، محل بحث آن جلسات کاری است، نه تریبون‌های سیاسی. بر همین اساس به آقای قالیباف نامه نوشتم تا تنش در فضای مدیریت شهری کاهش یابد و روابط صمیمانه و همدلی بیشتری در سال جدید حاکم شود. پسر ارشد آیت‌ا... هاشمی درباره پرونده مهدی و فائزه هاشمی اظهار داشت: پرونده مهدی با وجود گزارش‌های مثبتی که از قاضی پرونده به دفتر مسئولان عالی‌رتبه نظام در زمان حیات آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی ارسال شده بود، در فرایند اعاده دادرسی به نتیجه نرسید. البته اعاده دادرسی محدودیت برای طرح ندارد و ما امیدواریم با کاهش التهابات سیاسی، این پرونده به‌صورت کارشناسی مجددا رسیدگی شده و حکم آن نقض و اعاده دادرسی شود. در مورد خواهرم فائزه نیز امیدوارم در دادگاه تجدید نظر مساله حل شود.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
تورآنتالیا