کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزییات سبد کالا و عیدی تامین اجتماعی

کدخبر:۳۱۴۹چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶:۰۵۷۷۹۸ بازدید

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اختصاص «سبد کالا» تنها به مستمری بگیرانی خبر داد که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند.

سید تقی نوربخش در این باره گفت: سبد کالا یکی از اقلام موثری است که دولت وعده داده است در دو نوبت پرداخت کند. اخیرا مباحثی مبنی بر عدم اختصاص سبد کالا به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی مطرح شده است که این خبر صحت ندارد و سبد کالا مستمری بگیرانی که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند، شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه دولت نیز این سبد کالا شامل دهک‌های بالا نمی‌شود، اظهار کرد: تشخیص این دهک‌ها با سازمان هدفمندی یارانه‌هاست، اما در مورد سازمان تامین اجتماعی این مسئله شامل مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز می‌شود و تنها اقشار ضعیف که حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند در بر می‌گیرد.

پرداخت عیدی مستمری‌بگیران در ماه جاری

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به میزان و زمان پرداخت «عیدی» به مستمری بگیران این سازمان نیز گفت: امسال بناست عیدی مستمری بگیران یک ماه زودتر یعنی در بهمن ماه پرداخت شود، اما هنوز مبلغ قطعی آن مشخص نشده است و به محض تعیین مبلغ توسط شورا، عیدی در ماه جاری پرداخت خواهد شد.

دریافت کنندگان بیمه بیکاری «عیدی» نمی‌گیرند

وی در پاسخ به این سوال که آیا عیدی به افرادی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند نیز پرداخت می‌شود؟ گفت: عیدی شامل مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌شود و افرادی که بیمه بیکاری دریافت می‌کنند شامل مستمری بگیران نیستند.

وی با عذرخواهی از مردم به دلیل ازدحام و شلوغی شعب تامین اجتماعی عنوان کرد:‌ ۴۵ شعبه در استان تهران وجود دارد اما به علت حجم زیاد خدمات رسانی به حدود شش میلیون و ۵۰۰ نفر افراد تحت پوشش این سازمان در استان تهران شاهد شلوغی در این شعب هستیم.

نوربخش که در برنامه تهران ۲۰ سخن می‌گفت، با بیان اینکه اولین برنامه راهبردی سازمان تامین اجتماعی در بخش ICT‌ است افزود: از آنجایی که بزرگترین حجم دیتاسنتر متعلق به این سازمان است یک گروه راهبردی از چهار ماه پیش تشکیل شده است تا با برنامه‌ریزی به تقویت دیتاسنتر این سازمان بپردازد.

فراهم شدن امکان ارائه لیست حق بیمه به صورت اینترنتی

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا خدمات غیر حضوری را تقویت کنیم، اظهار کرد: از چند ماه قبل این امکان راه‌اندازی شده است تا افراد با یک بار مراجعه به هر یک از شعب استان تهران و اخذ یک نام کاربری و رمز عبور بتوانند از این پس لیست حق بیمه خود را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و دیگر نیازی به مراجعه به شعب نیست و از آنجایی که بیشتر مراجعات در این زمینه است، امیدواریم به مرور زمان مشکل شلوغی و ازدحام در شعب حل شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های راهبردی ICT اظهار کرد: طرح الکترونیکی کردن پرونده‌ها در حال حاضر به شکل پایلوت در دو شعبه استان تهران انجام شده است و به طور جدی پیگیر این مسئله هستیم تا در شعب دیگر نیز این امر جاری شود.

پرداخت ۲۰ درصد از حق بیمه تکمیلی بیمه‌شدگان توسط سازمان از امسال

وی با اشاره به مسئله بیمه تکمیلی نیز اظهار کرد: از اول آذرماه سازمان تامین اجتماعی قراردادهایی را منعقد کرده است تا بخشی از حق بیمه تکمیلی افراد تحت پوشش این سازمان را تقبل کند و از امسال ۲۰ درصد از حق بیمه‌ای که مردم پرداخت می‌کنند را سازمان تقبل خواهد کرد.

پرداخت حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی از سوی دولت طی ۵ ماه گذشته

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مطالبات این سازمان از دولت تصریح کرد: بر خلاف اظهار نظر وزیر کار دولت قبل، مطالبات قابل تسویه شدن نیست به این علت که دولت هر ساله به خاطر سه درصد حق بیمه و حق کارفرمایی که برای برخی از مشاغل باید بپردازد به سازمان بدهکار می‌شود که این مبلغ برای سال ۹۲، ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده که پیش بینی می‌شود با افزایش تعرفه‌ها این مبلغ در سال ۹۳ افزایش یابد. در قانون پنجم توسعه نیز آمده است که دولت باید سود مطالبات را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند که با این اوصاف این مبلغ به بالای ۹۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در چهار پنج ماه اخیر حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شده است، گفت: امیدواریم دولت با تمام مشکلاتی که در تحصیل درآمدهایش دارد بتواند مطالبات این سازمان را پرداخت کند.وی در پایان با بیان اینکه در سالهای گذشته به جای ذخیره سازی در صندوق تامین اجتماعی، برداشت از ذخایر انجام شده است، تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده این روال برعکس شود و برداشت از ذخایر را به حداقل برسانیم و در صورت امکان مبلغی را نیز به صندوق ذخیره تامین اجتماعی واریز کنیم چرا که سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بین نسلی است و باید برای نسل‌های آینده نیز برنامه داشته باشیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کارمند: 1392/11/210:32:02،
83
36
آقا حله ، خودتونو اذیت نکنید به خدا ، ما که راضی نیستیم
آریا: 1392/11/212:04:26،
54
37
خداوکیلی, عدالت عدالت تفسیرش همینه؛ حتمأ مرحله دوم یارانه هارا هم همینطور میخواین هدفمند بکنین؟ یعنی دهک های پایین جامعه ما همین ها هستن که بهشون زنبیل میدین؟ پس امثال من که الان چندماه بیکارم حتمأ جز دهک های بالا هستم؛ یارانه ام راهم قطع کنید پس‏!‏
کامبیز: 1392/11/210:55:19،
88
48
یه دونه از این سبد های کالا به آقایون رئیس جمهور و بالاتر هم بدین شب عیدی پول کم نیارن.
سجاد: 1392/11/211:04:09،
66
35
واقعا که با این طرحتون باز هم فقیر ها فقیرتر میشن
خیلی کارتون درسته فقط گفته باشم مدیون این ملت به گردن ملته بالاخره یه جایی باید پاسخ بدین...
سجاد : 1392/11/211:06:35،
40
38
ببخشید مدیون مردم به گردن ملت و سران ملته
aaa: 1392/11/211:11:59،
51
40
واقعا با 4تا تخم مرغ و روغن تغییری در زندگی قشر کم درآمد به وجود میاد. حالا کاش همش تو جیب قشر کم درآمد بره!
خان ایل بختیاری : 1392/11/211:51:05،
45
43
بابک و سعید و خاوری و جزایری و سبد میگیرند.
علیرضا: 1392/11/213:19:59،
37
53
یه سبدش به ما دادن 4سال پیش هنوز داریمش،چون کیفیتش عالی بودا.فکر دیگه نکنید
کاوه: 1392/11/215:53:45،
43
28
یه خورده به مستمری بگیران ومابقی اون را هدیه و عیدی به نمایندگان مجلس و پولداران مستضعف و بد بخت بیچاره می دهند........................
حرف حق: 1392/11/216:38:15،
41
41
واقعابی تدبیر بی عدالت هستید.کسانیکه:بیکارهستندیابیمه بیکاری میگیرنداز قشرضعیف ودهک پایین جامعه اندکه از این طرح ها(سبدکالا*عیدی*یارانه*سهام عدالت*وام و...)حذف میشن تاحقوق مسلم آنهابا بی کفایتی امثال شماصرف سمینارها$کنفرانس ها$همایش ها$کرباسی ها$جزایری ها$خاوری ها$زنجانی ها و...بشه*باشدکه خداوندعدالت رابانابودی ظالمین
محمد: 1392/11/309:24:53،
33
34
آیا سزاواره فردی بالای 15سال بیمه پرداخت کند امابراثربیماری ازکارافتاده بشه اونوقت با حداقل حقوق ومزایابازنشسته بشه
اما کسانی که سی سال بیمه پرداخت کردن 7000000تومان بگیرن
مگه ما داوطلبانه ازکارافتاده شدیم؟ میزان حق اولاد-مسکن-بن-....
اصلا باتورم هماهنگ نیست -- لطفاعادلانه فکرکنید--
شهرام: 1392/11/316:42:36،
35
36
سلام
خداوکیلی عدالت و مردم محوری سازمان تامین اجتماعی منو کشته خداوند سایه این سازمان رو از سر ما کم نکنه آمین
شاید روزی: 1392/11/423:31:15،
36
50
بر کارگه کوزه گری رفتم دوش دیدم دوهزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش کو کوزه گرو کوزه خرو کوزه فروش

اگر انسانها باور میکردند روزی میمیرند دنیا زیبا تر میشد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار