کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دبير انجمن خودروسازان: خودرو ارزان نمي‌شود

کدخبر:۳۱۲۷سه شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵:۲۲۵۲۹۳ بازدید

صنعت خودروسازي ايران نه فقط در اين سال‌ها كه حلقه تحريم محكم‌تر شده است، در تمام سال‌هاي گذشته با مشكلاتي روبه‌رو بوده است و بسياري از كارشناسان عقب ماندگي اين صنعت را ...

روزنامه قانون : صنعت خودروسازي ايران نه فقط در اين سال‌ها كه حلقه تحريم محكم‌تر شده است، در تمام سال‌هاي گذشته با مشكلاتي روبه‌رو بوده است و بسياري از كارشناسان عقب ماندگي اين صنعت را ناشي از حمايت‌هاي بي‌بديل دولتي مي‌دانند كه خود سال‌ها مالك صنعت خودروسازي بود و بازار انحصاري و بدون دردسر را براي خود تدارك ديده بود و حالا نيز كه مالكيت واگذار شده و مديريت هنوز در دستان دولت باقي مانده، تنها خودروهايي مي‌توانند وارد بازار ايران شوند كه لوكس هستند و گران‌قيمت و همچنان درهاي بازار ايران به روي خودروهاي مصرفي بسته است. قيمت خودرو در طول دو سال گذشته رشدي عجيب را تجربه كرد. حرارت بازار بالا رفت و در چشم به هم زدني قيمت‌ها دو برابر و سه برابر شد. گفتند لنگر ارز در رفته است و تحريم عامل بروز اين مشكلات شده است. حالا اما از ديروز اجراي توافق ژنو در دستور كار قرار گرفت و در اين قالب بخشي از تحريم‌ها از جمله تحريم صنعت خودروسازي ايران لغو شد.اين بار اما مي‌گويند شرايط به قبل از تحريم‌هاي سفت و سخت برنمي‌گردد چون سيگنال‌ها و علائم اقتصادي تغيير كرده است. درباره تاثير لغو تحريم‌ها با احمد نعمت بخش دبير انجمن خودروسازان ايران گفت‌و‌گويي داشتيم كه در پي مي‌آيد. وي معتقد است قيمت خودرو حتي در اين شرايط نه تنها نمي‌تواند كاهش يابد بلكه بايد افزايشي را نيز تجربه كند.

تحریم صنعت خودروسازی از امروز لغو می‌شود. به عنوان دبیر انجمن خودروسازان ايران و یکی از کار‌شناسان این صنعت بفرمایید تاثیر لغو تحریم‌ها بر صنعت خودروسازی ایران چه خواهد بود؟

 به هر حال لغو تحریم‌ها طبیعتا فضای کاری ما را مساعد‌تر از قبل می‌کند اما کاهش تحریم‌های بین المللی به‌تنهایی کمکی به صنعت خودروی کشور نخواهد کرد.

 مردم مي‌خواهند بدانند تاثیر لغو تحریم‌ها بر صنعت خودروسازی ایران چیست. وقتی تاثیر تحریم‌ها را حس کردند و مجبورند خودروی گران و البته با کیفیتی پایین‌تر از کیفیت استانداردهای روز دنیا بخرند باید بدانند وقتی تحریم لغو شد، این صنعت چه تاثیری از این وضعیت خواهد پذیرفت؟

 به هر حال تحریم صنعت خودروسازی ایران بخشی از ماجراست. باید بعد از لغو تحریم‌ها بتوانیم نقاط ضعفمان را برطرف کنیم.

 پس اصلا نباید انتظار کاهش قیمت‌ها و برداشته شدن بخشی از فشار از روی بازار خودرو را داشته باشیم.

 قیمت یک مولفه چند وجهی است. تنها تحت تاثیر تحریم بالا نرفته که فقط تحت تاثیر لغو تحریم پایین بیاید.

 آقای نعمت بخش، بالاخره صنعت خودروسازی ایران در وضعیت خوبی قرار ندارد. قبل از اعمال تحریم‌ها هم در موقعیت خوبی قرار نداشت. بفرمایید که چه کسی مقصر این وضعیت است؟

من که همیشه انتقاداتم از صنعت خودروسازی را مطرح کرده‌ام. من گفته‌ام که کیفیت خودروهای ما مشکل دارد. ما به درستی توسعه محصول نداشته‌ایم. خب شرکت خودروسازی ما می‌رود با شرکتی کره‌ای قرارداد می‌بندد، کلی کار مي‌کنند مثلا قرار مي‌شود که فلان خودروی جدید را تولید کنند و وارد بازار نمایند اما ناگهان تحریم‌ها رخ مي‌دهد و همه چیز معطل می‌‌ماند.

 منظورتان کدام خودروست؟

سراتو. همه کارهای تولید این خودرو در کشور انجام شده بود اما ناگهان با تحریم‌ها همه چیز به حالت قبل برگشت. از آن طرف می‌بینید رئيس جمهور سابق آقای احمدی‌نژاد مي‌گفت که تحریم‌ها کاغذپاره است و هيچ تاثيري نخواهد داشت اما تاثیر این کاغذپاره‌ها را بر صنعت خودروسازی ایران مي‌بینید. بالاخره این تحریم‌ها توسعه محصول ما را کند کرد والا ما قصد داشتیم "سراتو" و بعد "دنا" و... را به بازار بدهیم اما نشد که نشد. ما هم دوست داریم مشتری ما خودروی با کیفیت بخرد. خودرویی سوار شود که استاندارد روز دنیا را داشته باشد اما به هر حال این اتفاق نیفتاد.

 باید توجه داشت که تحریم‌ها در همین چند سال اخیر تا این اندازه سفت و سخت شده و قبل از اعمال این تحریم‌ها نیز صنعت خودروسازی ایران با مشکلات عدیده‌ای از جمله تولید خودروی بی‌کیفیت و گران قیمت روبه‌رو بود.

 اول بگویم خودروی بی‌کیفیت یا به عبارت دیگر خودروهایی که عیب و ایراد زیاد دارد و مردم از آن ناراضی هستند، خودروهایی هستند که بيش از بيست سال از توليدشان مي‌گذرد. مثل پراید و ۴۰۵. والا در خودروهای جدید اعتراض مردم کمتر است. ما هم بابت این موضوع شرمنده‌ایم و فکر می‌کنیم که باید به سمت توسعه محصول برویم و این خودروهای قديمي‌را از چرخه تولید خارج کنیم. اما در مورد موضوع اینکه تحریم‌ها در چند سال اخیر اتفاق افتاده است. من اصلا این حرف را قبول ندارم. ما بیست سال قبل هم كه به مناقصه می‌رفتیم سایه تحریم بالای سرمان بود و مشکل داشتیم. از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی‌کمپانی‌های خارجی به درستی با ما کار نکردند. ما بیست نامه برای شرکت‌های اروپایی می‌زدیم اما یک نامه ما را جواب نمي‌دادند. خب این‌ها مسئله است. این‌ها روند فعالیت را دستخوش تغییر می‌کند و تاثیر منفی روی آن مي‌گذارد. اصلا فکر می‌کنید چرا کم کم تعداد خودروهای چینی در ایران زیاد شد؟ چون از میان شرکت‌های اروپایی فقط رنو حاضر شد با ما کار کند و بقیه با ما همكاري نمي‌كردند. این‌ها که ساده نیست. ما صنعت‌مان را در چنین شرایطی سر پا نگه داشته‌ایم.

 گویا باوجود مذاکراتی که اخیرا با شرکت پژو داشته‌اید نیز وضعیت تغییری نکرده و آن‌ها اصلا حاضر به همکاری با ایران نشده‌اند.

 چه کسی این حرف را زده است؟

 این خبر در بسیاری از سایت‌ها و حتی خبرگزاری‌ها منتشر شده است.

 که چی؟

 که شرکت پژو چندان تمایلی به همکاری با ایران نداشته است.

جلسه مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و صنعت خودروسازي ايران با پژو در حاشيه سمينار بين‌المللي صنعت خودرو در تهران، برگزار شد و اتفاقا من هم داخل آن جلسه بودم. اصلا این طور نیست. اتفاقا مقامات شرکت پژو از بابت برخوردشان با ایران ابراز شرمندگی کردند و گفتند به محض لغو تحریم‌ها حاضرند با ما همکاری کنند. کسانی که این حرف‌ها را مي‌زنند مغرض هستند. حالا نمی‌خواهم نام خبرگزاری و سایت خاصی را ببرم اما مغرضانه این موضوع را مطرح کرده‌اند.

 برگردیم به قیمت خودرو، این روز‌ها همه درباره کسادی بازار خودرو صحبت می‌کنند، اگر قیمت خودرو حتی در صورت لغو تحریم تغییر نکند فکر نمي‌کنید این رکود تداوم داشته باشد؟

 با توجه به اينكه توليد خودرو نسبت به سال 1390 بيش از 50 درصد كاهش يافته است، ركود براي خودروسازان مطرح نيست. بازار خودرو براي نمايشگاه‌داران كساد است. خودروساز هر چه تولید مي‌کند را سريع مي‌برند. کدام کسادی؟ خود من که اصلا کاره‌ای نیستم هر روز مراجعانی دارم که می‌گویند فلانی سفارش ما را بکن خودرویمان را تحویل بگیریم. خودروسازان برای فروش خودرو‌هایشان با مشکلی روبه‌رو نیستند. خیلی‌ها معترضند که چرا وقتی پول داده‌ایم خودرویمان را به موقع تحویل نمي‌دهند. بالاخره تولید خودرو در کشور امسال 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و سال قبل هم صنعت خودروسازی با کاهش حجم تولیداتش روبه‌رو بود. به همین خاطر تقاضای خودرو بیش از عرضه است و به این وضعیت نمي‌گویند کسادی بازار. اصلا براي حل اين مشكل است که خودروسازان فعلا حق تحویل فوری خودرو را ندارند چرا که تحویل خودروی مردم به تعویق افتاده و باید اول خودروهای پیش‌خرید شده را تحویل بدهند. پس می‌بینید که صنعت خودروسازی با انبار شدن محصولاتش و ترس از فروش نرفتن روبه‌رو نیست. این کسادی در بازار خرید وفروش شاید اتفاق افتاده که اصلا ربطی به صنعت خودرو ندارد.

  بالاخره هر روز یک نفر در یک تشکل، در مجلس یا از بدنه کار‌شناسی کشور درباره ضرورت کاهش قیمت سخن مي‌گوید.

 من می‌گویم حرف منطقی بزنید. مگر مي‌شود با این شرایط قیمت را کاهش داد. خودروسازان در سال‌ گذشته چهار هزار میلیارد تومان ضرر کرده‌اند و زیان امسال‌شان هم به هزار میلیارد تومان می‌رسد. دولت هم تا کنون هیچ کمک زیانی به آن‌ها پرداخت نکرده است در حال که طبق قانون باید این کار را مي‌کرد. اعداد و ارقام روشن است. در نيمه اول امسال هم شركت ايران خودرو ۴۵۰ میلیارد تومان و شركت سايپا و ۲۷۳ میلیارد تومان ضرر کرده است. می‌گویند نرخ ارز کاهش یافته پس باید قیمت خودرو کاهش یابد. اولا نرخ ارز برای خودروساز اصلا کاهش نیافته چون باید در بازار آزاد با نرخ سه هزار تومان نیاز‌هایش را برطرف کند. از سوی دیگر وقتی خودروساز در حال زیان است مگر می‌شود قیمت را کاهش دهد. همین امسال آقای نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت به درستی اعلام کرد که قیمت خودرو، کف قیمتی است و اتفاقا این را درست تشخیص داد اما با اعتراض نمایندگان گفت امسال قیمت‌ها افزایش نیابد. حرف من این است که شما وضعیت افزایش قیمت خودرو را بررسی کنید. از سال ۷۶ تا سال ۹۰ قیمت خودرو کلا ۴۴ درصد افزایش یافته است یعنی حول‌و‌حوش سالی سه درصد. این در حالی است که شاخص کالاهای مصرفی در همین دوره زمانی ۶۶۰ درصد افزایش داشته است. ما هم علاقه‌مند به افزایش قیمت نیستیم اما خب بالاخره باید وضعیت قیمتی این کالا نیز با سایر کالا‌ها و شرایط عمومی‌کشور همخوانی داشته باشد. ما همین حالا هم از شورای رقابت خواسته‌ایم دوباره به مسئله قیمت خودرو ورود کند و درخواست افزایش قیمت خودرو را به این شورا ارائه داده‌ایم.

 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ali ali: 1392/11/110:02:47،
244
17
اقاي دبير خودروسازان چرا پيش داوري ميكنين اگه خودروسازان خارجي بيان ايران اونوقت معلوم ميشه تازه ارزون نشه كي خريداره ببينيد دوستان اينا از بس كه وضعشون خرابه تو ورزششون هم تاثير گذاشته هر سال كه تيمهاي پيكان وسايپا اول دوم ميشدند امسال در اخر جدول هستند اين نشانه چيست
ادریس: 1392/11/110:13:05،
214
81
حالا فهمیدن پشت این گرونی ها کیه ؟ دولت عزیز به همراه چند نفر خاص دارن از این گرونی سود می برن .......................
حمید: 1392/11/110:28:12،
155
25
آقا این صنعت خودرو سازی سرطان ماست
بیاین به جای اینکه بگید 2 میلیون آدم بیکار می شود بگویید این 2 میلیون نان شما عزیزان فرقون ساز هستند
امیر: 1392/11/110:35:03،
117
21
مثه روز روشنه اینا نمیخوان قیمتها رو کاهش بدن اگه حتی دلار بشه 2000 تومن ... اینا 2 ساله اینقدر سود کردن و خوش بودن که فکر کاهش دادن عذابشون میده ... حالا هر روز منتظر یه سناریو جدید واسه بهونه کردن باشید !!!
سامان: 1392/11/111:00:29،
104
14
به روح مادرم قسم ، حاظرم هرچی پول جمع کردم واسه ماشین رو بدم این دیگه نتونه حرف بزنه
amir: 1392/11/111:17:28،
94
20
از سال 76 تا 90 قيمت خودرو 44درصد رفته بالا؟؟؟؟؟؟
يعني 206 بوده 10 ميليون حالا شده 35 ميليون ميشه 44 درصد؟؟؟؟؟
آقاي نعمت بخش گوش هاي ما مخمليه؟؟؟؟؟
بابك: 1392/11/112:15:00،
37
62
كوشن اينايي كه ميگفتن اندكي صبر.... بابا رو چه حساب ميگين ارزو ميشه ؟ مغزتونو ... گاز گرفته؟ الكي خودتونو گول نزنيد نه خارجي نه داخلي ارزون نميشه
ولی: 1392/11/112:17:39،
78
24
" کسادی در زمینه خرید و فروش اتفاق افتاده و ربطی به صنعت خودرو ندارد "
یعنی دروغ بزرگتر از این میتونه وجود داشته باشه!!!
طبق آمارهای رسمی تولید خودرو در عرض 2 سال حداقل به 30 درصد رسیده یعنی این نشان از کسادی و رکود در صنعت خودرو سازی نیست!!!
آره این بابا راست میگه به این کسادی نمیکن به این میگن ورشکستگی کامل لگن سازها.
خودرو نخریم لطفا !: 1392/11/115:25:03،
30
21
لطفا گول نخورید
به هیچ وجه خودرو نمیخریم
تنشون به لرزه افتاده از تحریم داخلی
دارن میگن ارزون نمیشه چون میدونن خیلیا منتظر کاهش جدی قیمت هستن تا ماشین بخرن
ولی کور خوندین عزیزان
همچنان تحریم
کامران کاربلد: 1392/11/116:22:56،
21
14
سلام علیکم به تمامی کسانی که سحر رو نزدیک می دیدند....!!!
من: 1392/11/119:29:46،
19
17
بابا مگه نمیگید ضرر ضرر درشو ببندید.دقت کنید ب حرفاش توروخدا انگار داره بچه گول میزنه.(خود من که اصلا کاره‌ای نیستم هر روز مراجعانی دارم که می‌گویند فلانی سفارش ما را بکن خودرویمان را تحویل بگیریم. خودروسازان برای فروش خودرو‌هایشان با مشکلی روبه‌رو نیستند.)
nik: 1392/11/121:50:06،
16
10
اقای عزیز سال گذشته ضرر کردن قبول
اما این 30 سال که خون مردم رو میکردن تو شیشه چی
چرا همش به فکر ضرر فروغون سازاها هستین
کاش یکی از سود این شرکتا میگفت
البته هیچ ایرانی قبول نداره که اینا ضرر کردن
امیر: 1392/11/110:05:37،
136
17
همینا وقتی دلار میرفت بالا 10 میلیون 10 میلیون میکشیدن رو خودرو ولی الان که داره میاد پایین....

دلشون خوشه صنعت خودرو سازی دارن، به نظر من باید اسمشو بذارن صنعت فرغون سازی! (البته به فرغون های عزیز بر نخوره!)
حسن: 1392/11/112:19:02،
46
16
نعمت نفتی بگو چه اتفاقی بیفته شما ماشینو ارزون میکنید قبلاٌ که بهونه دلارو داشتی بعد تحریمو فقط بگو چی بشه ارزون میشه...
ولی اینو بدونید شما درحق مردم خیلی ظلم کردید...
55: 1392/11/122:15:11،
40
20
روحانی مچکریم.
آرش: 1392/11/110:06:13،
138
21
خوب ارزون نشه .
ماهم نميخريم چون پول نداريم....
حسين: 1392/11/110:07:39،
76
17
اگر اين آقاي نعمت پخش را كنار بگذارند مشكل گراني خودرو حل ميشود يكي نيست بگه تو آخه چه كارهاي برا مردم خودرو سازها تصمييم ميگيري .البته سهاماي كه از شركتاي خودرو ساز گرفته سود خوبي بهش نميده بايدم كاسه داغتر از آش بشه
کامران: 1392/11/111:33:55،
26
21
قبوله گرون شده مشکل دارید بار دولت و بی لیاقتی مدیران را ما باید بدیم و ...
اشکال نداره ولی بی انصافها دیگه تعرفه واردات را زیاد نکنید که مردم اسیر فرغون های تاریخ مصرف گذشته شما بشن
رضا: 1392/11/110:08:31،
127
21
پس در کارخونه های لگن سازییتونو ببندید .خیال خودتونو راحت کنید .چون هیچکس این آشغالا رو دیگه نمی خره
فرخ: 1392/11/110:08:33،
89
14
اگه واردات خودرو باتعرفه پائین انجام بشه کسی دیگه پراید نمی خره.چراباید عرب ها بنز وب ام و سوارشن وملت ما پراید؟
امیر: 1392/11/110:21:29،
70
23
چون یه زمان ما هم مثل اونا بودیم ولی خوشی زد زیر دلمونو.........................
Arman: 1392/11/110:28:42،
59
23
خوب واسه همين هيچوقت تعرفه خودرو پايين نمي ياد
واسه اينكه مجبور بشيم همين خودروي داخلي رو بخريم
اگه تعرفه بياد پايين كه ديگه كسي پرايد و پژو سوار نميشه
و چون خانواده هاي زيادي داران روزيشونو تو اين خودرو سازيها در ميارن دولت اجازه نمي ده تعرفه بياد پايين
حقیقت گو: 1392/11/110:11:49،
54
16
نعمت بخش جان مشتری خودروهای شما(ببخشید لگن ها) افراد پولدار جامعه ما که نیستند مشتریان شما قشر متوسط جامعه بودند که به لحاظ تورم و تحریم جیبمون خالی شده و چیزی در بساطمون نیست تمام فکر وذکرمون شده تامین مایحتاج زندگی دیگه چیزی برای خرید خودروهای شما نداریم و حالا حالاها باید برای مشتری چرتک بزنی و دستت به جایی بند نباشه
ایرانی: 1392/11/110:14:49،
50
16
چرا کسی نیست این آقای دبیر را به خاطر بحران آفرینی در اقتصاد و صنعت محاکمه کند آیا کار این آقا از بقیه رانت خواران بیشتر نیست. مراجع قضایی چرا وارد نمی شوند.
حسين: 1392/11/110:38:10،
39
17
اگر افرادي كه در سايت بر عليه نظرات ايشان اعتراض دارن با هم جمع بشوند ويك توماري از شكايت بابت بحران آفريني ودامن زدن به گراني خودرو در سيستم قضايي ثبت كنند ميشه به دادگاه كشيدش.براي محاكمه كردن افراد بايد شاكي خصوصي يا عمومي وجود داشته باشد. اگر اين كار انجام بشه سريع رسانه اي خواهد شد.يك روش شكايت از طريق سايت قوه قضائيه هست
حسین: 1392/11/110:16:19،
38
21
این فقط نشانه مقاومت برای کاهش قیمت خودرو مطمئن باشید دیگه حتی اگه خودشان هم نخوان قدرت خرید مردم باعث کاهش قیمت ها میشه.
12ککک: 1392/11/110:16:40،
52
13
نعمت به همین خیال باش که ازت خودروبخرن.......... فقط تحریم میکنیم نمیخریم
مجید : 1392/11/110:17:11،
53
20
جناب آقای نعمت بخش دعا میکنیم خدار نعمت شمارو از سر ملت ایران کم کنه. انشالله
حسام: 1392/11/110:22:19،
36
18
آخه یعنی چی؟ زمانی که پراید 6 میلیون بود اومدن تو تلوزیون خودشون لو دادن خودشون رو که برای ما 1 میلیون هم درنمیاد یعنی 6 برابر به مردم می فروشن. خودرویی که تمام قطعاتش داخلیه چرا باید اصلا گرون بشه؟ دلار بالا رفت هم نباید گرون میشد ماشین های ساخت داخل
Saeed: 1392/11/110:22:20،
37
14
شما خودرو توليد كنيد وضعيت از اين بهتر نمى شود، حرف ما اين است كه وقتى توليد داخل توان تأمين بازار را ندارد چرا اجازه واردات را بدونه تعرفه را نمى دهند، چرا مردم را تو منگنه گذاشتن.
وحید: 1392/11/110:22:39،
77
21
شما ارزون نکنید خودرو خارجی جدید به بازار نیومده کارکردش20درصد کاهش پیدا کرده.50ملیون به206چینی آشغال بدیم بهتره یا52تومن ماکسیما83ژاپنی یا62تومن کمری اصل ژاپن بهتره؟؟؟؟یا ارزون کنید یا نمیخریم تا نابود بشید.
رولی: 1392/11/110:23:02،
36
14
من بارها گفتم اگه تحریمها رو هم وردارن هیچی تو ایران عوض نمیشه و هیچی ارزون نمیشه چون دشمنان اصلی مردم ایران داخلی هستن و فقط زورشون به طلا رسیده اونم ارزون کردن تا از دست مردم دربیارن دوباره گرون کنن
حسام: 1392/11/110:23:55،
34
18
واقعا یعنی چی؟ زمانی که دلار رفت شد 3600 خودرو این همه گرون شد الان که 700-800 تومان ارزون شده دست به قیمت ها نمی زنن؟ انصافتون کجاست ؟ مردم رو بدبخت کردید به خاطر طمع خودتون، لعنت به مسبب این روزها که تو دوره خودش بی قانونی رو تو مملکت رایج کرد
ذولفقار: 1392/11/110:24:37،
29
14
تا يك خونه تكوني درست حسابي بين روساي خودرو سازان در ايران نشود حكايت همچنان باقي است.
رضا: 1392/11/110:24:47،
34
18
قیمت ها اجناس و ارز و طلا در حال شکسته شدنه. ماشین هم تحریم هاش شکسته شده دلار هم اومده پایین و پایین تر هم میاد.
کیان: 1392/11/110:26:05،
24
48
کیفیت؟!!!
یعنی کسی باور میکنه که اینا میخوان خودرو با کیفیت دست مردم بدن؟!!
یعنی اگه یک ذره دلسوز بودن اینقدر محصولاتشون آشغال نبود.
به نظر من الان کسی ماشین صفر داخلی نمیخره نه واسه پول نداشتن و نه واسه تحریم خودرو بلکه بخاطر اینکه ماشین صفر از ارکرده بیشتر تعمیرات لازم داره
ت : 1392/11/110:26:44،
32
17
چرااین قدر ازاین فرغون سازها حمایت می کنید درش گل بگیرید اگر راست میگید تعرفه خودرو را کاهش بدید آنوقت معلوم میشه که چکاره اید شما فرغون سازی را به هرقیمت بخاطر سود برای جیب خودتان حتی به قیمت مرگ مردم نگهداشته اید .
کارمند: 1392/11/110:26:46،
26
13
من به نیابت ازکارمندان ایران دعا میکنم این اقایون سوداگروپول پرست کارمندبشن اون وقت ببینم جواب زن وبچه هاشون راکه دلشان به خریدن پرایدقسطی{ارابه مرگ} خوشه چگونه میدهند
amin: 1392/11/110:27:41،
28
16
اونموقع که دلار بالامیرفت شماملیون ملیون گرون میکردین که آقا دلار گرونه تحریم خودرو نمیذاره وفلان!!الان که دلار اومده پایین و تحریم خودرو لغو شده میگین ربطی به اونا نداره؟؟؟؟؟؟؟؟
کیان: 1392/11/110:28:02،
27
21
دیروز یک نمایندگی ایران آشغال(صد رحمت به اسم ایران فرغون که لیاقت نام فرغون هم ندارن اینا) بودم یارو میگفت فروش نسبت به سال قبل نصف شده
مصطفی: 1392/11/110:28:47،
32
17
بازی با مردم تا کی ...
abbas: 1392/11/110:30:41،
35
16
ببین چه جکی میگه:تقاضای خودرو بیش از عرضه است و به این وضعیت نمي‌گویند کسادی بازار.
بعدم شما فروش فوری و ویژه ندارید ،سه تا خبر بعد این فروش لگن شرکت چیه؟
کامران: 1392/11/110:35:03،
40
13
یه نفر این بابا رو بزاره رو سایلنت
محمدحسين: 1392/11/110:37:14،
46
21
البته كه شما قصد نداريد ارزان كنيد بلكه دوست داريد چند برابربشه ولي آخرش مجبور ميشين قيمت ها رو پائين بياريد آقاي نعمت بخش مردم توان خريد با اين قيمت ها رو ندارن اگرم داشته باشن باز هم نميخرن
داوود: 1392/11/110:52:13،
30
37
کسانیکه منتظر کاهش قیمت خودرو هستند این منتظر بودن رو به رویا هاشون ببرن
داوود: 1392/11/110:55:01،
29
33
کسانیکه منتظر کاهش قیمت خودرو هستند این منتظر بودن رو به رویا هاشون ببرن ....
محسن: 1392/11/110:59:37،
26
22
اگر تعرفعه راکم کردن نمایندگان عزیز آن وقت دبیر انجمن زبیر انجمن می شود..
امیر: 1392/11/111:02:19،
115
22
اصلا ما کاری به خودروی داخلی نداریم اصلا هر قیمتی دوست دارید بزارید ولی در مقابل واردات خودرو آزاد بشه و تعرفه صفر بشه.
محسن: 1392/11/111:02:30،
27
23
اگر تعرفعه راکم کردن نمایندگان عزیز آن وقت دبیر انجمن زبیر انجمن می شود..
علي: 1392/11/111:03:01،
40
24
بايد مردم دست به دست هم بدن و خودرو نخرن تا وضعيت درست بشه ولي يه مانع بسيار بزرگ سر راهه و اون صدا و سيماست كه حاضر نيست در جهت منافع ملت گام برداره و چند روزي در رسانش اين مورد رو مطرح كنه و حرف دل مردم رو بگه.
بیچاره: 1392/11/111:13:51،
30
18
اخه مگه صدا وسیما کیه اونهم جزو همین باند است عزیزدل برادر
پريا: 1392/11/111:09:19،
33
15
فداي يه تار موي مردم كه ارزون نميشه!آهن پاره هاتون ارزونم بشن كسي نميخره !
محمد: 1392/11/111:09:36،
35
16
اگه خیلی پولدار بودم کل ایرانخودرو و سایپا رو میخریدم واسه 4شنبه سوری آتیششون میزدم و کلی میخندیدیم دور هم.
جغتای: 1392/11/111:18:37،
31
13
فقط دلارو برا 1 ماه سال بعد بشه 2000 من از این مملکت بتونم برم!
ماشين باز: 1392/11/111:23:06،
78
27
خودرو ارزان نميشود ؟ چه بهتر مشتري ها هم بيشتر نميشوند . اين يه اصل اقتصاديه . دانشگاه آزاد رو ببينين بخاطر اينكه دانشجوها شو از دست نده عليرغم بالا رفتن هزينه هاش دوساله شهريه هارو ثابت نگه داشته خودرو سازها هم بايد اينجوري ادب كرد
ساری: 1392/11/111:27:47،
23
25
بخدا این پراید لگن رو تو کشورهای عربی هم به قیمت 3850 هزار تومان نمیخرند.

چطور ما باید تو ایران 20میلیون واسش پول بدیم؟

یعنی از عرب ها ما کمتریم...؟؟؟
علی: 1392/11/111:35:48،
51
15
آقای دبیر اگر دلار بشه ۵۰۰ تومان هم شما قیمتا رو کاهش نمیدید. تحریمها واسه هرکس بد بوده واسه شما عالی بوده.
,وحید: 1392/11/111:41:49،
30
21
نعمت بخش این همه دروغ از کجا درمیاری؟؟؟خجالت بکش دیگه بسه.
رولی: 1392/11/111:47:35،
26
15
ارزان نشود به جهنم ما هم بیخیال خودرو میشیم
حامد 63: 1392/11/112:12:57،
19
17
بابا اينا با اين حرفا ميخوان جيب خودشونو پر كنن. چطوره كه ماشيناي اخزين مدل واسه اوروپايي ها ميصرفه اين فرغون ها واسه شما نميصرفه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ يه نگاه به سايت خودروسازاي خارجي بزنيد بد نيست .قيمتهارو مقايسه كنين تفاوترو خودتون ميفهميد
مهدی: 1392/11/112:19:33،
28
55
مرگ بر این دولت مردم فریب .
یک شهروند: 1392/11/112:31:01،
17
22
از یک طرف میگن جمعیت را با بچه بیشتر افزایش بدین، از یک طرف با این ماشینا جمعیت رو کم میکنن، آخرش میخواهین آدم تو این مملکت باشه!!
کریم: 1392/11/112:36:34،
20
21
آغای دبیر انجمن خودرو سازان منتطر باش انشاالا به زودی درب این لگن سازها تخته میشه آن موقع قیافه تو دیدنیه.
مجتبی : 1392/11/112:45:25،
18
21
مثل این که این بابا خیلی مستحقه امشب میرم مسجد واسش پول جمع میکنم واقعا دلم واسش سوخت
محسن: 1392/11/112:53:13،
26
47
تیتر خبرو دیدم فقط این جمله به ذهنم اومد : به درک !!!!!!!
نیاد بهتر ورشکست میشه ماهم راحت میشیم
milad: 1392/11/112:59:42،
25
19
اب پاکی بریزم دستتون اینا ما رو دس انداختن ماشین قیمتش پایین بیا نیس تحریمه دلار مگه قیمتش برگشت به اول تا ماشین بیاد پایین با این بدبختی بیکاری کم در امدی همه فکرا چرا رو ماشینه کار بدن حقوقو ببرن بالا تا نسل سوخته یه روزی ببینن ......
مسعود: 1392/11/113:04:21،
21
21
فقط این جمله آقای بوووووووووووووووق رو عشقس : اتفاقا مقامات شرکت پژو از بابت برخوردشان با ایران ابراز شرمندگی کردند و گفتند به محض لغو تحریم‌ها حاضرند با ما همکاری کنند. کسانی که این حرف‌ها را مي‌زنند مغرض هستند.
حجت نان: 1392/11/113:11:06،
19
14
الآن هر ننه قمری می دونه که صنایع خودرو ایران یک صنعت ورشکسته ست. حالا چرا اینا توی این چند سال هی می رفتن تو نیشابور، تو کاشان، تو شیراز و جاهای دیگه کارخونه می زدن خدا داند!!!
احسان: 1392/11/113:14:51،
16
16
معلوم نیست خودروسازا چرا با مردم دشمنی دارن
کریم: 1392/11/113:26:04،
21
16
نمایندگان محترم مجلس شما به پشتوانه این ملت بزرگ دارای قدرت بالایی هستید ، یک نهیب به وزیر صنعت زدید سر جای نشست، ولی واقعا زورتون به این آقای نعمت بخش به اصطلاح دبیر انجمن خودرو سازان نمی رسد این همه کری میخونه و دم از گرانی خودرو می زنه، مردم را نارحت میکند ، ولله دیگه خسته شدیم .
تحریم: 1392/11/113:40:54،
27
18
اونایی که نمیخرن خیلی هاشون پول ندارن وگرنه به قول خودشون همین اشغال رو با کله می رفتن میخریدن،قیمت ها هم پایین نمیاد دیروز دلار اومد پایین امروز دولت نا امید زحمت کشید دوباره حتما کاری کرده بره بالا زندگی که فقط خودرو نیست نون هم میخواین نخرین برنج قند شکر روغن همه اینا رو میخواین تحریم کنید؟
جعفر : 1392/11/114:17:20،
18
20
آقای پاسخ به تحریم پولدارها که ماشین داخلی نمی خرند ، طبقه کارگر وکارمند باید بخرند که بقول شما پولشو ندارند ، پس در هر صورت چه تحریم کنن ونخرند یا پول نداشته باشند که بخرند. یعنی باید تولیدشان روی دستشان بماند وفروش نرود ! انشاء الله
amin: 1392/11/113:49:58،
18
20
خودروسازیو تعطیل کنید ببینید چقد پیشرفت میکنیم
ariiiiiiiii: 1392/11/113:57:37،
52
15
دادا میترسی بدبخت شی؟یا بخیلی میگی پایین نمیاد؟آخه این حرفت منطقیه؟میشه؟داریم؟
محسن: 1392/11/114:02:07،
16
45
بابا انقد گیر ندید به این بابا.ایشون کاره ای نیست.ایشون ی مهرس.به حرف ایشون نیست که ارزونی یا گرونی.مشکل جای دیگس.درک کنید.
درضمن فامیلمونم نیست:ی
فرهاد-فارس: 1392/11/114:09:02،
14
21
یک مشت خودرو ساز کلاه بردار که فقط به فکر منافع خودشون بودن و تحریم و بالا بودن نرخ ارز رو بهانه ای برای گرون کردن ماشین ها دونستن و حق مردم ایرانر و خوردن . الان که تحریم لغو شده . نرخ ارز اومده پایین بازم نمی خوان ارزون کنند . به جهنم . ارزونی خودتون نمیخرییم . خدا بزرگه .
reza: 1392/11/114:12:07،
17
49
من خودم چشمم به خاطر تصادف با همین پیکان های اشفال تولیدی مجبور شدم عملش کنم.
اقای انجمن خودرو اگه بجا پیکان یه ماشین دیگه زیر پام بود البته این تولیدی های داخل نه اینجوری نمیشدم و موج تصادف رو میرا (مردن انرژی ) میکرد ولی پیکان و امثال این که موج تصادف رو میرا که نمیکنهو میکنه؟
reza: 1392/11/114:13:32،
12
23
من رو وقتی این دولت میخواد که بوییی از دشمنانشون به مشام برسه که بیام تو خیابونا اعتراض کنم ولی وقتی حرف از ازدواح من کار من ماشین زیر پای من راحتی من میشه دولت میا کمکم؟
فرهاد-فارس: 1392/11/114:18:56،
45
25
ماشینو گرون کردن گفتن تحریمه .گفتن نرخ ارز بالاست . الان چی. از 30 دی تحریم برداشته شد . دلار 3500 تومانی شده 2800 تومان . دیگه چه بهانه ای برای گرون کردن دارید ؟>؟
برید از خدا بترسید که با این بهانه ها پول های مردمو خوردید و پول حروم خوردن نداره
اسفندیار: 1392/11/114:24:48،
19
23
من که به حرف نعمت بخش اعتقاد آوردم چون الان 18 ماه هست همه میگن خودرو باید ارزون بشه این آقا میگه ارزون که نمیشه گیرون ترم میشه همینجورم شده بس. از 18 ماه پیش هی گیرونتر کردن لگن هاشون رو
رضا : 1392/11/114:50:36،
15
21
تخته کنند در این دو تا شرکت به اصطلاح خودروسازی تا همه نجات پیدا کنند
علی: 1392/11/115:19:43،
13
45
سلام.آقای نعمت زاده سال ها ماشین را به قیمت گزاف و ناعادلانه به مردم تحمیل کردیدحالا بر فرض اگر ضرر و زیانی هم باشد تحمل کنید و البته با استفاده از تمامی امکانات منطقی و کاربردی خصوصا مدیریت .....
علی: 1392/11/115:20:15،
42
21
2.اگر قرار است صنعت خودرو باشد به درمانش بپردازید .قرار نیست خودرو با پفک بیسکویت... قیاس شود و درصدی هم سطح شان افزایش یابد. برادر من خاک خورده را همسایه دردش نیست همدردی باید
دادا: 1392/11/116:00:15،
16
21
ما انقدر بدبختیم که نشستیم حرف اینجور ادم هارو دنبال میکنیم
reza: 1392/11/116:29:55،
19
56
با سلام دوستان عزیز یک یا جند نفری هستن که منافعشون در خطره همش لایک منفی میزنن
اقای متشخص که لایک منفی به خاطر منافعت میزنی یروزی پشیمون میشی
,وحید: 1392/11/116:45:24،
17
76
تا حالا ندیده بودم کسی که 1پاش این دنیا و 1پاش اون دنیاباشه اینقد پول پرستو دنیا پرست باشه!!اونم پولی که از مال یتیم هم بدتر هست.
reza: 1392/11/117:46:42،
13
20
جواب به کسی یا کسایی که لایک منفی میزنن هی لایک منفی بزن انقد این ینجره اینترنتتو باز کنو ببند و بیاو برو هی لایک منفی بزن تا دلت هی تگری تر شه نوش جونت اون منافعی رو که بدست اوردیو دوس نداری با پایین اومدن دلار اذیت شی نوش جونت یروزی میاری بالا :)
حسین: 1392/11/119:27:51،
11
20
خودرو ارزان نمیشود که هیچ تحویل هم داده نمیشود یک ماه بیشتر است که تو قسمت آماده برای صدور فاکتور گیر کرده وای بر این ایران خودرو ...
حسین: 1392/11/119:28:22،
41
19
خودرو ارزان نمیشود که هیچ تحویل هم داده نمیشود یک ماه بیشتر است که تو قسمت آماده برای صدور فاکتور گیر کرده وای بر این ایران خودرو ... ماشن ثبت نام مرداد ماه بوده ببینید اوزا رو
حسین: 1392/11/119:29:33،
14
17
خودرو ارزان نمیشود که هیچ تحویل هم داده نمیشود یک ماه بیشتر است که تو قسمت آماده برای صدور فاکتور گیر کرده وای بر این ایران خودرو ... ماشن ثبت نام مرداد ماه بوده ببینید اوزا رو به قول خودشون اواخر آذر میخواستن بدن شد اواسط دی الانم که بهمن رسده و هیچ که هیچ
آترین : 1392/11/119:36:58،
16
19
فرضا قبول کردیم که تولید خودرو از نصف هم کم تر شده و به همین دلیل الان تقاضا برای خودرو از کمپانی های خودرو سازی داخلی بیشتر از عرضه هست و بازار کساد نیست. خب با حذف تحریم ها و چند ماه دیگه که این فرغون سازی ها بیفتن رو غلطک و افزایش تولید بدن عرضه از تقاضا بیشتر نمی شه؟ اینا مار خوردن افعی شدن بی خیال نمی شن. نخرید تا کسادی رو ببینن.
نازنین: 1392/11/119:41:40،
15
18
آقای روحانی قول داده وضعیت اقتصادی و معیشتی رو اصلاح کنه حالا ما امیدواریم و باید کمی صیر کنیم ، تحریم خودروی نو تا اصلاح قیمت.
خريدار منتظر: 1392/11/122:35:22،
11
17
آقاي نعمت بخش !!! عمر كوتاه است لااقل فكر آخرت خودت باش!!
مهدی: 1392/11/122:57:56،
16
17
یکی تواین مملکت پیدانمیشه این نعمت بخش روبزنه کنار؟اگه پیدانمیشه پس خوروسازی توایران انحصاریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بنده خدا: 1392/11/123:48:54،
13
17
آقا اون سریال روزی روزگاری که یادتون هست حالا همون حسام بیک یه طرف وایساده مراد بیک هم یه طرف دیگه هر دو شون دارن ملت و به بهانه های واهی ولی ظاهرا قانونی سرکیسه میکنن مشکل اساسی سیستمه که فاسده ولی کسی جرات نمیکنه حرفی بزنه چون احتمالا سر خودش هم تو ......
حقیقت: 1392/11/200:08:21،
11
17
مردم بایدنخرند32سال سرمردم کلاگذاشتن بدترین وبی کیفیت ترین ماشین باگرانترین قیمت به مردم دادند نخریدتااین صنعت منتاژانحصاری نابودبشود ومردم نفس راحتی بکشند
کوروش کبیر: 1392/11/205:24:22،
15
38
هر روز بدتر از دیروزه دیگه خسته شدم . آخه برای چی نمی زارن قیمت پایین بیاد .
محمدی: 1392/11/210:56:02،
17
27
اقای دبیرنمیدونم ماشینهای ماچرادرکشورهای همسایه(ترکمن-عراق و..)ارزونتره حالامن راننده ترانزیت هستم همه جا میرم .قیمتشو نمیگم.فقط میخام جواب بدی نکنه اونهاهم مثل ماتوجبهه بودند یاتواین پیروزی انقلابمون سهیم بودندو...که ماخبرنداریم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار