کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

4 نوع وام خرید مسکن از امروز

کدخبر:۳۰۷۵شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۳:۲۲۹۵۷۲ بازدید

شعب بانک‌ مسکن از امروز 4 نوع وام جدید خرید مسکن در ابعاد 35میلیون، 45میلیون، 50 میلیون و 60 میلیون تومانی به متقاضیانی که بدون انجام مراحل سپرده‌گذاری قصد دریافت تسهیلات را دارند، پرداخت می‌کند.
4 نوع وام خرید مسکن از امروز

دنياي اقتصاد- چهار نوع تسهيلات جديد خريد مسكن از امروز در شعب بانك‌ مسكن و فرابورس پرداخت مي‌شود؛ طوري‌كه متقاضيان بدون نياز به سپرده‌گذاري از طريق فروش امتياز – اوراق- توسط دارندگان اين وام‌ها، مي‌توانند يكي از وام‌هاي 35، 45، 50 يا 60ميليون‌ توماني را دريافت كنند.قيمت خريد و فروش اوراق تسهيلات خريد مسكن تا پيش از 17دي‌- روز اعلام تصويب افزايش سقف وام- 39 هزار تومان به ازاي هر فقره اوراق 500 هزار توماني بود، اما تحت‌تاثير احياي نسبي جايگاه وام‌خريد مسكن به‌واسطه افزايش سقف و همچنين وقفه‌اي كه بين اعلام مصوبه و ابلاغ آن به بانك‌مسكن رخ داد، صف طويل تقاضا تشكيل و باعث شد اين قيمت در فاصله 10روز 54 درصد افزايش يابد. با فرض آنكه قيمت اوراق در روزهاي آينده تغيير نكند، متقاضيان وام خريد مسكن بايد متوسط 5 ميليون تومان از ارزش وام را براي خريد اوراق هزينه كنند.اوراق وام جديد اگرچه باعث كمك به متقاضيان مصرفي خريد مسكن مي‌شود، اما هيجان رشد قيمت اوراق، گروه ديگري را نيز مجذوب خود كرده است. صاحبان نقدينگي كه از بازارهاي ارز و طلا دست شسته‌اند احتمال دارد با سرمايه‌گذاري در بازار اوراق مسكن، اقدام به سفته‌بازي كنند و با تحريك قيمت اوراق، قدرت وام‌هاي جديد را كاهش دهند.به همين منظور، بانك‌مسكن پس‌فردا(دوشنبه) براي تنظيم بازار وام خريد، 900 هزار فقره اوراق تسهيلات منتشر مي‌كند تا ظرفيت اوراق قابل خريد و فروش، 450 ميليارد تومان افزايش يابد.


قيمت فروش امتياز تسهيلات جديد در شعب بانک‌مسکن تعيين شد 
4 نوع وام خرید مسکن از امروز
 
 دبیر هیات‌مدیره بانک‌مسکن: برنامه تزریق و انتشار اوراق‌جدید برای کنترل قیمت وام داريم 
 مانع خانوادگی برای رسیدن به وام 50 میلیونی! 

گروه مسکن- فرید قدیری: شعب بانک‌ مسکن از امروز 4 نوع وام جدید خرید مسکن در ابعاد 35میلیون، 45میلیون، 50 میلیون و 60 میلیون تومانی به متقاضیانی که بدون انجام مراحل سپرده‌گذاری قصد دریافت تسهیلات را دارند، پرداخت می‌کند. 
بانک‌مرکزی پس از 7روز از تصویب افزایش سقف وام خرید -درحالی‌که تقاضا برای این نوع وام‌‌ها از همان روز اول تصویب در بازار به صف شد- سرانجام چهارشنبه گذشته متن مصوبه را به بانک‌مسکن ابلاغ کرد تا با انعکاس متن به شعب در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، تسهیلات جدید از امروز قابل دریافت شود. تحت‌تاثیر احیای‌نسبی جایگاه وام‌خرید مسکن به‌واسطه افزایش سقف و همچنین وقفه‌ای که بین اعلام خبر وام‌جدید و ابلاغ ضوابط آن به شعب به وجود آمد، هم‌اکنون قیمت تهیه تسهیلات خرید مسکن بانک‌مسکن 54درصد نسبت به روزهای قبل از تغییر سقف وام، افزایش پیدا کرده است. در فرابورس – محلی که امتیاز وام‌خرید از کسی که در یک‌سال گذشته با سپرده‌گذاری در بانک‌مسکن اکنون دارنده وام محسوب می‌شود به کسی که هم‌اکنون بدون سپرده‌گذاری، متقاضی استفاده از وام است در قالب اوراق فروخته می‌شود- قیمت هر فقره اوراق 500 هزار تومانی تسهیلات مسکن از 39هزار تومان در روزهای قبل از تصویب افزایش سقف وام به مرز 60 هزار تومان رسیده است. قیمت اوراق البته سه‌شنبه گذشته با ثبت 6روز معطلی بانک‌مسکن در دریافت نامه‌رسمی از بانک‌مرکزی، از 64 هزار تومان بالا زد، اما اکنون با ابلاغ ضوابط وام جدید و فراهم شدن زمینه دریافت این 4 نوع تسهیلات، قیمت اوراق اندکی عقب نشسته است. 


کسر 5 میلیون از وام 
به این ترتیب با فرض اینکه از امروز قیمت اوراق تسهیلات مسکن بدون تغییر در سطح همان 60 هزار تومان ثابت بماند، متقاضیان وام‌های جدید برای دریافت کف تسهیلات که 35 میلیون تومان است باید 4 میلیون و 200 هزار تومان به دارنده اوراق –صاحب امتیاز وام- پول پرداخت کنند. همچین قیمت اوراق مربوط به گران‌ترین تسهیلات‌خرید که 60 میلیون تومان است نیز 7میلیون و 200 هزار تومان برآورد می‌شود. 
متقاضیان وام‌‌های جدید خرید مسکن به‌صورت میانگین باید حدود 5 میلیون تومان از ارزش وام را برای خرید اوراق آن هزینه کنند. از امروز متقاضیان مسکن در شرایطی از حضور بدون‌کارکرد تسهیلات 20میلیونی خرید خلاص می‌شوند که هزینه دسترسی به وام‌‌های جایگزین، با بیش از 50درصد افزایش ظرف 10روز احتمال دارد در هفته‌های آینده نیز مجددا افزایش پیدا کند. منحنی نوسان قیمت اوراق تسهیلات بانک‌مسکن در فرابورس نشان می‌دهد، هزینه خرید این اوراق در 9 ماه منتهی به 17 دی‌ماه امسال – روز تصویب افزایش سقف وام‌خرید- به‌دلیل رکود معاملات در بازار مسکن و بی‌اثر شدن قدرت وام 20میلیونی، زمینه‌ای برای افزایش نداشت طوری که نرخ اوراق در سطح 35 تا 40 هزار تومان در نوسان بود. اما ارزش این اوراق در روزهای گذشته به سطح زمستان سال91 –دوره‌ای که معاملات مسکن رونق داشت و حجم خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی در تهران رکورد زد- برگشته و در حال رسیدن به بالاترین سطح 2سال اخیر است. در فرابورس طی سال91، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در دوره‌ای کوتاه به بالای 70 هزار تومان هم رسیده بود. 


احتمال سفته‌بازی با اوراق 
با این سوابق از افت‌وخیز قیمت اوراق تسهیلات مسکن، افزایش دوباره نرخ آن چندان دور از انتظار نیست به خصوص اینکه در حال حاضر دو دسته تقاضا برای خرید این اوراق حجم مراجعه به شعب بانک‌مسکن و فرابورس را افزایش داده است: دسته اول متقاضیان مصرفی بازار مسکن که با هدف تامین‌مالی خود اقدام به خرید اوراق وام‌خرید می‌کنند و دسته دوم صاحبان نقدینگی که با دست‌کشیدن از سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز و طلا و بی‌خاصیت بودن سپرده‌گذاری بانکی، سود تضمین‌شده اوراق تسهیلات مسکن را محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری تشخیص داده‌اند. 
کسانی که چند روز پیش از تصویب پیشنهاد بانک‌مسکن در شورای پول‌واعتبار، از افزایش قریب‌الوقوع سقف وام خرید خبر داشتند و اقدام به خرید اوراق این تسهیلات کرده بودند، هم‌اکنون معادل دو برابر بیشترین سود بلندمدت قابل دریافت در بانک‌‌های خصوصی، منفعت‌مالی نصیب‌شان شده است. با این حال بانک‌مسکن برای جلوگیری از سرایت سفته‌بازی‌های سیال به بازار اوراق تسهیلات خرید مسکن، برنامه‌ای در راستای مقررات بازار سرمایه به اجرا درمی‌آورد. 


تزریق 450میلیاردتومان اوراق در دوشنبه 
در روزهای اخیر با نوسانی شدن بازار نقل و انتقال رسمی امتیاز وام خرید مسکن و جهش قیمت در این بازار، گروهی از کارشناسان پیشنهاد «اعمال شرط مصرف ملکی اوراق» را مطرح کردند، به این صورت که اوراق تسهیلات خرید مسکن به کسانی قابل واگذاری باشد که قصد خرید ملک دارند و در ازای ارائه سند یا مبایعه‌نامه بتوانند، این اوراق را دریافت کنند. 


اما دبیر هیات‌مدیره بانک‌مسکن روز گذشته در این باره به «دنیای‌اقتصاد» گفت: اوراق تسهیلات مسکن چونکه در بازار سرمایه خرید و فروش می‌شود باید از مقررات این بازار تبعیت کند و نظام «حراج» باید برای آن لحاظ شود، به طوری که «اعمال محدودیت» با ماهیت بازار سرمایه در تضاد است. ابوالقاسم رحیمی انارکی همچنین با اشاره به اینکه افزایش قیمت اوراق در حد منطقی باعث جذاب‌شدن امتیاز وام‌مسکن و در نتیجه افزایش میل به سپرده‌گذاری در بانک برای دریافت اصل امتیاز می‌شود، افزود: این پروسه در نهایت باعث می‌شود منابع و اعتبارات بانک‌مسکن برای پرداخت تسهیلات خرید در حجم و ابعاد زیادتر از قبل افزایش پیدا کند. مدیر مرکز برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک‌مسکن در عین حال تصریح کرد: بانک‌مسکن دوشنبه این هفته برای تنظیم بازار وام‌خرید 900 هزار فقره اوراق 500 هزار تومانی منتشر می‌کند، تا ظرفیت اوراق قابل خرید و فروش در این بازار 450 میلیارد تومان افزایش پیدا کند. رحیمی انارکی با بیان اینکه 900 هزار اوراق جدید تسهیلات مسکن براساس میانگین رسوب منابع و نسبت سپرده‌گذاری‌ها، منتشر و توزیع می‌شود، گفت: بانک‌مسکن هیچ دخالتی خارج از دامنه تعادلی منابع و مصارف بانک در این بازار نخواهد کرد اما هر چقدر منابع‌مان بیشتر شود، اوراق بیشتری توزیع خواهیم کرد. 


پیش‌بینی افزایش عرضه امتیاز 
چهارشنبه گذشته چند ساعت قبل از آنکه بانک‌مسکن نامه اجرای عملیاتی پروسه پرداخت وام جدید را از بانک‌مرکزی دریافت کند، درحالی‌که قیمت اوراق این تسهیلات در نبود خود تسهیلات، ساعتی رو به افزایش بود، نماد معاملاتی اوراق در فرابورس بسته شد. 
فرابورس علت مسدودکردن خرید و فروش اوراق تسهیلات مسکن را اقدام برای افزایش اساسی قیمت اوراق بیش‌از سقف روزانه عنوان کرد، تا بعد از بازگشایی نماد، دارندگان اوراق انگیزه عرضه را پیدا کنند. 
روز چهارشنبه گذشته با افزایش بیش‌از 50درصدی قیمت اوراق مسکن، حجم تقاضا برای فروش اوراق نسبت به روزهای قبل چند برابر شد. با سطح جدید قیمت خرید «وام‌خرید مسکن» پیش‌بینی می‌شود، حجم عرضه امتیاز وام در بازار اوراق بتواند پاسخگوی تقاضای رو به افزایش باشد. 

«تقسیم آپارتمان»؛ شرط وام‌خرید زوج‌ها 
بانک‌مسکن در دستورالعملی که برای پرداخت تسهیلات خرید مسکن مخصوص زوج‌‌های جدید، تعریف کرده، شرط پرداخت این وام را «تقسیم یکسان میزان مالکیت زوج و زوجه در آپارتمان مورد معامله» تعیین کرده است. 
زوج‌هایی که از 17دی‌ماه امسال به بعد عقد‌‌شان جاری می‌شود، می‌توانند 50میلیون تومان وام‌خرید مسکن از بانک‌مسکن دریافت کنند. این تسهیلات در قالب دو فقره وام 25میلیونی به زوج و زوجه ارائه می‌شود اما برای دریافتش، هر یک از زوجین باید صاحب و مالک قانونی سه‌دانگ از آپارتمانی باشند که بانک در ازای خرید آن توسط زوج، می‌خواهد سرجمع 50میلیون تومان وام‌خرید اعطا کند. بنابراین زوج‌ها اولا باید در ازای تقاضا برای دریافت وام 50میلیونی، اقدام به خرید واحدمسکونی کنند و صرف داشتن آپارتمان از قبل، این وام به آن آپارتمان تعلق نمی‌گیرد و دوم اینکه، سند واحدمسکونی مورد تقاضا برای وام نمی‌تواند 6دانگ به مالکیت زوج (مرد خانواده) باشد، بلکه باید نيمي از مالکیت به‌نام زوجه بشود! این شرط که ممکن است اختلافاتی را در شروع زندگی از بابت مالکیت ایجاد کند، برای تضمین بازپرداخت اقساط وام 50میلیونی تعریف شده است تا اگر هر یک از زوجین در بازپرداخت 25میلیون تسهیلات طفره رفت، بانک‌ بتواند سه‌دانگ از ملک را به اجرا بگذارد. اما آیا امکان فروش سه‌دانگ از یک واحدمسکونی معمولی –که احتمالا متراژ کوچک خواهد بود- برای بانک‌مسکن درحالی‌که مالک سه‌دانگ دیگر آن قصد فروش ندارد، کار راحتی خواهد بود؟ به نظر می‌رسد بانک‌مسکن برای جلوگیری از تردید زوج‌ها به استفاده از وام 50میلیونی و حذف اختلافات احتمالی مابین زوجین بابت شراکت در مالکیت و همچنین تقویت ضمانت بازپرداخت اقساط این وام، لازم است با حذف این شرط، تعهد پرداخت به موقع اقساط وام 25میلیونی زوجه را از زوج که صاحب 6دانگ آپارتمان است به‌صورت تعهد محضری دریافت کند.  بانک‌مسکن حتی می‌تواند وام50 میلیونی را به جای تقسیم و پرداخت به زن و شوهر، یکجا به مالک –چه زوج چه زوجه، هر کدام که مالک آپارتمان مورد وام است- بپردازد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

صدای داد مردم: 1392/10/2808:55:51،
123
34
دولت با سیاست های غلط فقط داره قیمت ها رو افزایش میده .

وام 60میلیونی قسطش میدونی چنده ؟ کی میتونه آخه پرداخت کنه ؟
احسان: 1392/10/2811:29:34،
52
58
همین الان اپارتمان 50 متری اجارش 750 هزار تومان میشه یعنی 25 میلیون رهن اونایی که مستاجرن میتونن اجره ماها نشونو بدن به قسط اینجوری پس انداز میشه ولی اگر بدی به مالکا انگار ریختی بیرون.
حسين: 1392/10/2809:15:50،
124
69
قيمت مسكن بشدت در حال افزايش هست، در صورتيكه قصد خريد داريد تا قبل از سال اقدام نماييد.
محسن: 1392/10/2810:53:11،
69
29
به شدت که نه ولی داره بازار سفت می شه
من نزدیک 2 ماه یه مراجعه کننده هم نداشتم برای بازدید واحد هام ، ولی ظرف این چند روزه مراجعه کننده زیاد شده ولی هنوز ملت بلاتکلیف به نظر میرسن اگرم راه بیافته فکر نکنم افزایش قیمت داشته باشه شاید رو همین قیمتا معاملات انجام بشه
وحید: 1392/10/2809:30:08،
46
33
دولت یه دلال بازی جدید بوجود آورد
از چی بگم: 1392/10/2809:37:50،
51
33
مطمئن باشید اونی که محتاج این وامه نمیتونه از پس اقساطش براد. خدا آخر و عاقبتمونو به خیر کنه
امیررضا: 1392/10/2810:00:12،
26
29
مبلغ قسط وام 60 میلیونی چنده
گارگر: 1392/10/2912:32:31،
32
21
قسط 60 تومنتو دواده ساله ميشه750 كارگر جماعت حقوقش هفتصد تومن نيست خدا به داد مردم برسه
بانکی: 1392/10/3019:32:52،
18
40
50میلیونی میشه 750هزارتومن
10میلیونی جعاله میشه240هزارتومن
سرجمع حدوداٌ 990هزار تومن میشه
جمشید: 1392/10/2810:19:44،
43
40
این وام معمولا برای طبقه متوسط و پایین
تر می باشد..چونکه مرفهین احتیاجی به وام ندارند..قشر متوسط هم درامد انچنانی نداره واسه قسطش خیلی سنگینه...بنظرم طرح شکیت خورده ای برای خانه دار شدن اقشار متوسط...
بساط: 1392/10/2810:23:18،
50
51
بانک مهر اقتصاد 20 تومن برا خرید خونه میده با قسطی حدود 600 برای 4سال...جمعا حدود 10 تومان سودشه..اما وام بانک مسکن که میشه 30 تومن سودش 46 تومنه ..کجاش بدرد میخوره اونم 12 سال ارامش زندگیتو با پرداخت این اقساط بگیره
یک جهان سومی: 1392/10/2811:48:37،
31
22
سود وام ذکر شده بانک مهر با شرایط فوق 22 درصد است ( طبق فرمول ) از این لحاظ وام 19 درصد جدید بهتر است ولی از دولت توقع بالاتری میرفت ( با این شرکت مردم همیشه در صحنه )
علی دربدر: 1392/10/2814:36:54،
25
33
6 درصدش که همون ول ازش کم میشه واسه خرید اوراق بالای 25 در صد میشه
امیر: 1392/10/2810:23:59،
45
26
این وام ها که تقریبا 90% مردم قدرت بازپرداختش رو ندارند فقط کام دلالان و بساز بفروش های عزیز! رو شیرین خواهد کرد.
مدوبيچاره: 1392/10/2810:33:23،
44
37
دولت اصلاًبه فكرجونانيست بااين كار فقطخواستندبانك مسكن رانجات دهند. كه دادند.والا همان ساست مسكن مهربهترين روش براي خانه دار شدن جونابود.كه بخاطر لجبازي تعطيلش كردند.به نفع دللالهاي مسكن
این چه جور خبرنگاری است؟: 1392/10/2810:59:44،
70
39
عدالت این هست که ملک به نام هر دونفر به طور مساوی تقسیم شود معلوم است نویسنده این خبر یک مرد است که دوست دارد حق زنش را از زندگی حذف کند
یک جهان سومی: 1392/10/2811:46:08،
36
38
عدالت دقیقا همین است که دو نفر در همه چیز هم شریک باشند ولی با این وضعی که تا به خانومت میگی بالای چشمت ابروست میره سراغ یک نفر دیگه ... این عدالت نیست
جواب جهان سومی: 1392/10/2812:43:08،
22
30
اتفاقا این وام نشانه خوبی هست که یک دختر خانم بفهمهد این مردی می خواهد باهاش زندگی کند قصد ادامه زندگی به او را دارد یا فقط دلش می خواهد بایک زن جوان خوش بگذراند وقتی زن جوان مسن شد هزار تا بهانه جور کند و دوست دختر یا زن دوم بگیرد
جواب جهان سومی: 1392/10/2812:43:43،
31
37
جهان سومی شما که هنوز یک دختر را به خوبی نشناختی چطور باهاش ازدواج می کنی در ضمن زن حق طلاق ندارد.
دست مسولین درد نکند که به خانواده ها کمک می کنند تا یک مرد هوس باز در همان مراحل اولیه زندگی بشناسند
یک جهان سومی: 1392/10/2812:12:37،
32
28
کابران محترم لطفا یک نظری به بورس بیندازید ... با این خبر اوراق مشارکت مسکن همهگی 5 درصد مثبت است ... ( قصد کمک به بورس ) با اینهمه بورس حدود 1 درصد منفی است ...
مرتضي: 1392/10/2813:36:05،
39
27
بازار مسكن داره تكون ميخره، قيمتها روند افزايشي خودش رو شروع كرده. پيش بيني مي شه از سال جديد يك جهش قيمتي ديگه داشته باشه.
ایرانی: 1392/10/2813:38:29،
25
26
کاش مموتی بود و با یه کار جهادی دیگه کار مملکت و تموم میکرد. اونوقت تکلیف ما هم معلوم میشد. دیگه مدوبیچاره هم لازم نبود دنبال مسکنهای مهر که همه امکانات رفاهی شون آماده بود مثل داشتن سقف . دیوار . آجر و مکانات رفاهی دیگه که هیج جای دنیا وجود نداره!!!!!!!!!!!!! باشه.
صدای داد ملت مظلوم: 1392/10/2815:37:26،
31
30
آقای روحانی مردم بشما اعتماد کرد تا بلکه بتوانید بفکر آسایش و رفاه مردم باشید ولی شما بیشتر بفکر ثروتمندان هستید و همه چیز کشک بود
V-L: 1392/10/2823:05:24،
25
36
تقصیر خودمون بود مگه این دارودسته 16 سال(هاشمی و خاتمی) سابقه نداشتن؟بهترین گزینه شهردار تهران بود واسه ریاست جمهوری لااقل مرد است و رو حرفش وامیسته
بی خانه: 1393/1/1417:04:09،
28
23
آره از چاله چوله های خیابونای تهرون معلومه که واقعا شهردار تهران لیاقت چی و داره!!! ۱۶ ساله که همین رواله کارشه ۶ سال میخوره و می خوابه ۲ سال مونده به انتخابات هی گل بکاره هی به شهر برسه قربونش بعد انتخابات دیگه هیچی! یه امام علی و افتتاح کرد ۶۰ سال بود ۳۰٪ اتوبان و زد تو ۶ ماه مونده به انتخابات ۷۰ ٪ تموم کرد! اونم چه تموم کردنی روز نبود یکی و نبینی تو یه چاله ای گودالی چیزی نیفته باز دستش درد نکنه ولی مردم که خر نیستن!!
یارو: 1392/10/2816:07:02،
60
18
خدایا چه کنیم از دست این نا اهلان.مثل اینکه سران مملکت ما راهی غیر از آزمونو خطا بلد نیستن!!این کشور،کشور دلالهاست و بس
محسن: 1392/10/2819:24:32،
89
29
ببین چه روزی به سر ملت اوردن اخه زمانی که میشد 1واحد با 100تومن گرفت و وام 20 تومن بود طرف دلش خوش بود که لا اقل 20تومنش وامه ولی الان چی؟.... اخه60میلیون وام خوشحالی داره فرضا کسی هم بتونه خونه بگیره چه فایده وقتی همش وام وبدهکاریه خدامیدونه 60میلیون با سودش میشه چقد
بی نام : 1392/10/2901:32:03،
23
26
من سال 85 یه جوان بودم . یه پراید داشتم . یه بنده خدا گفت بفروش بزار بانک مسکن وام بگیر . فروختم 5 ملیون 9 ماه گذاشتم بانک 10 ملیون وام گرفتم رفتم یه اپارتمان خریدم 16800.000. الان شده 150 ملیون . درست 10 برابر اگه پرایدم مونده بود الان شده بود هیچ خودم هم اس و پاس . مایه دار این کارار رو میکنه میشه مایه دار نه وایسته ماهی یه ملیون بهش حقوق بدن .
ماشین باز: 1392/10/2908:17:35،
22
29
منم معتقدم باید به هر قیمتی شده خونه خرید آپارتمان بدون پارکینگ محله پایینتر حتی شهرستانهای اطراف تهران با احتساب پول رهن خلاصه توی ممالک با اقتصاد تورمی امیدی به آینده بهتر وجود نداره از شرایط حال باید حد اکثر استفاده رو کرد این شرایطم دیگه تکرار نمیشه مطمئن باشید
حسين: 1392/10/2909:31:49،
19
29
باتمام اين تفاسير هركي الان بتونه خونه بخره برنده است چون باشروع شدن مرحله دوم هدفمندي يارانه ها قيمت ها دوباره افزايش خواهد يافت مطمين باشيد قيمت ها ازاين پايين تر نخواهد امد وچند روزيست قيمت ها روبه افزايشه
ArmaN: 1392/10/2912:21:49،
35
30
اخه 60 میلیون کجا دلم بزارم. شماها که میگین قیمت ها افزایش پیدا میکنه. مگه 60 میلیون چند درصد خرید یک خونه میشه. قیمت مسکن هنوز خیلی حباب داره و امیدوارام به زودی بترکه. مگه ساخت یک واحد مسکونی چقدر می ارزه که این همه میکشین روش. بس دلالی و پول حروم خوری.
کاربلد: 1392/10/3012:26:52،
33
18
تو این وضع رکود مسکن کسی دنبال اين وام نمی رود مگر برای سرمايه گذاری در قسمتهای ديگه اين وام رو دريافت کنه
هیشکی: 1393/1/1417:15:43،
30
24
می خواستم ببینم اگه زوج ازدواج دومش باشه و زوجه اول وام به آنها تعلق نمی گیرد؟!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما