کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گره ترافیکی تهران با اولین برف

کدخبر:۳۰۵۱۴سه شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۸:۴۷۲۱۵۱ بازدید

نخستین بارش برف پاییزی اگرچه توانست پس از 11 روز پی‌درپی تنفس هوای ناسالم، کیفیت هوای «پاک» را برای پایتخت‌نشینان به ارمغان ...
گره ترافیکی تهران با اولین برف

نخستین بارش برف پاییزی اگرچه توانست پس از 11 روز پی‌درپی تنفس هوای ناسالم، کیفیت هوای «پاک» را برای پایتخت‌نشینان به ارمغان بیاورد، اما به دلیل سوء‌مدیریت سبب تشدید ترافیک کور خودروها در معابر مختلف شهر به‌ویژه در مناطق شمالی پایتخت شد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از دنیای‌اقتصاد، بارش برف و باران پاییزی در آخرین روز آبان‌ماه که در اغلب نقاط پایتخت تا پاسی از شب ادامه داشت، بسیاری از شهروندان را با ترافیک سنگین صبحگاهی در روز گذشته مواجه کرد، به نحوی که زمان سفر برخی از شهروندان به‌ویژه در مناطق یک، دو و سه تهران در مسیرهای همیشگی بین دو تا چهار برابر زمان همیشگی افزایش یافت. با وجود اینکه سازمان هواشناسی از چند روز قبل نزولات جوی در تهران را پیش‌بینی کرده بود، طوری که همه شهروندان تهرانی انتظار بارش برف در روز یکشنبه و حتی ادامه بارش‌ها در دوشنبه را داشتند، ترافیک فلج‌کننده شهر نشان داد مدیران شهری یا از این پیش‌بینی‌ها غافل بوده‌اند یا نسبت به پیش‌بینی تمهیدات ترافیکی لازم به منظور تسهیل تردد خودروها در معابر برفی کوتاهی کرده بودند.

مشاهدات میدانی خبرنگار «دنیای اقتصاد» حاکی از ترافیک سنگین صبحگاهی در معابر شمال،‌ شمال‌غرب و شمال شرق تهران است به شکلی که ترافیک بزرگراه‌ها و معابر شریانی درجه یک، حتی به محورهای شریانی درجه دو هم پس زده بود. از طرفی با وجود پیش‌بینی محل‌های دپوی شن‌وماسه و نمک، در اغلب معابر یخ‌زده ‌غرب شهر نشانه‌ای از نمک‌پاشی مشاهده نمی‌شد؛ هرچند مسوولان شهرداری تهران بعد از رویارویی با ترافیک روز گذشته، مدعی شدند از ساعات اولیه یکشنبه شب شن‌پاشی و نمک‌پاشی معابر بزرگراهی و محورهای شریانی شمال تهران صورت گرفته بود. کوتاهی در برف‌روبی کامل معابر شمال شهر سبب شد که رانندگان ناچار شوند سرعت خود را به حداقل برسانند و این امر ترافیک را دامنگیر تمام معابر اصلی و فرعی کرده بود و این‌طور به نظر می‌رسید که پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیران شهری در مواجهه با برف و یخ‌بندان نقشه و برنامه از پیش تعریف شده‌ای نداشتند. باریدن نخستین برف پاییزی موجب شد روز گذشته محورهای شهید همت، رسالت، شهید چمران، یادگار امام‌(ره)، نیایش و شهید مدرس در ساعات صبحگاهی قفل شود.

در این بین سیدمازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران علت ترافیک صبحگاهی دیروز را عدم تجهیز خودروهای شخصی به لوازم فصل سرما نظیر یخ‌شکن عنوان کرده بود. این اظهارات در حالی مطرح شد که اولین برف پاییزی امسال سنگین نبود و تنها در برخی از مناطق باریده بود، بنابراین قاعدتا برف‌روبی به موقع معابر در طول ساعات یکشنبه شب می‌توانست از لغزندگی معابر به شکل مطلوبی جلوگیری کند و خودروها حتی بدون تجهیزاتی همچون یخ‌شکن هم بدون مشکل در سطح شهر تردد کنند. سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز به‌عنوان یکی دیگر از متولیان مدیریت ترافیک علت شدت ترافیک صبح دیروز را افزایش استفاده از خودروهای شخصی و کاهش سرعت متوسط تردد در معابر شهر عنوان کرده و گفته بود: به‌رغم شن‌پاشی معابر توسط شهرداری، به دلیل کاهش دما معابر ترافیکی دچار یخ‌زدگی شد و با توجه به جغرافیای تهران و شیب تند شمال شهر، عدم کنترل وسایل نقلیه به تشدید ترافیک دامن زد.

مهماندار با اذعان به اینکه در زمان یخ‌زدگی باید شن و نمک ویژه در معابر پاشیده شود و در عین حال استفاده از زنجیر چرخ در خودروها لازم به‌نظر می‌رسد گفت: این در حالی است که با توجه به کاهش دما طی دو روز هماهنگی‌های لازم با شهرداری صورت گرفته بود و دپوهای شن و نمک در محل‌های موردنیاز تعبیه شده‌اند. مهماندار با بیان اینکه در شرایطی که کاهش دما و بارش باران و برف را داریم، میزان استفاده از خودروهای شخصی افزایش می‌یابد، ادامه داد: این سه عامل شامل کاهش سرعت تردد، عدم استفاده از یخ‌شکن و افزایش استفاده از خودروهای شخصی ترافیک سنگین صبحگاهی دیروز را رقم زدند.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در حالی که مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز از آمادگی کامل نیروهای شهرداری از چند روز قبل درخصوص بارش برف و باران خبر داد و مدعی شد نیروهای شهرداری در ۴۸ ساعت گذشته با آماده‌باش کامل حضور موثر و هدفمندی در مناطق مختلف شهر تهران داشته‌اند، اقبال شاکری، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران از عدم آمادگی شهرداری‌های مناطق شمالی تهران برای مواجهه با نزولات آسمانی انتقاد کرد. وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری باید برای همه موارد آمادگی و برنامه‌ریزی کافی داشته باشد، اظهار کرد: پس از مدت‌ها آلودگی هوا در تهران، بارش برف و باران موجبات کاهش آلودگی را فراهم کرده بود که به دلیل عدم آمادگی برای مواجهه با نزولات آسمانی گره‌های ترافیکی در برخی مناطق شمالی لبخند را بر لبان شهروندان خشکاند.

شاکری به ترافیک سنگین صبحگاه دیروز در بزرگراه‌های یادگار امام(ره) مسیر جنوب به شمال و نیایش اشاره کرد و افزود: با توجه به اعلام هواشناسی نسبت به بارش برف در تهران در روز سه‌شنبه، ظاهرا بارش زودهنگام در مناطق شمالی شهر و عدم آمادگی شهرداری‌های این مناطق، شهروندان با ترافیک بسیار سنگین مواجه شدند.وی بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به تکمیل مترو و بهره‌برداری زودهنگام ایستگاه‌های در دست احداث و خطوط تکمیل شده تاکید کرد و افزود: امروز شاهد سرگردانی مسافران و شهروندان در این گره‌های ترافیکی بودیم اما اگر حمل و نقل عمومی توسعه یافته در تمام مسیر‌ها داشتیم، شاید کمی از این فشارها بر شهروندان کاسته می‌شد. به اعتقاد وی، در این شرایط کمبود یک هزار واگن مترو بیش از پیش به چشم می‌آید و از این‌رو دولت و مدیریت شهری باید همه اهتمام خود را برای تجهیز و تکمیل مترو به‌کار ببندند. اقبال شاکری همچنین به عدم ارائه خدمات مناسب توسط رانندگان تاکسی به شهروندان مانده در راه اشاره کرد و افزود: متاسفانه در چنین مواردی تاکسی‌ها و ماشین‌های خطی که در این مسیر‌ها هر روزه تردد داشتند، خدماتشان را به دلیل ترافیک ارائه نمی‌دهند که این خود مشکل را بیش از پیش می‌کند، بنابراین باید برای رفع این مشکل هم چاره‌ای اندیشیده شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

shahram: 1395/9/202:13:06،
202
15
وقتی شهردار شهر کربلا باشه و بقیه مدیران شهر تهران در مرز مهران .همین میشه
علی جون: 1395/9/207:00:39،
84
14
مملکتی که هیشکی حتی عامه مردم توش قانون رو رعایت نکنن بهتر از این نمیشه
(وقتی از بالا کسی به چیزی پایبند نباشه عامه که جای خود دارن)
افق: 1395/9/207:01:57،
35
61
قابل توجه عزیرانی که هنوز تو رویای خودشان دم از تویوتا می زنند ولی غافل از کوچه خیابونهای خودشان هستند.
یکبار دیگه رای گیری می کنم:
سمند در خیابان و جاده خلوت و استاندارد++++++
ماشین روز ژاپن تو شرایط ترافیک فعلی -------
دلارام : 1395/9/208:20:34،
86
21
شهر رو سپردیم
دست آقای دکتر
با دو ساعت برف
شهر قفل میشه

حالا همگی با هم
بیاییم و کشور رو بسپریم بهش
باور کنین هرروز تعطیل میشیم
هوووووووووورررراااااااااااااااااااا
هوووووووووورررراااااااااااااااااااا
هوووووووووورررراااااااااااااااااااا
هوووووووووورررراااااااااااااااااااا
مملکت تعطیل
همه بریم مرز مهران
8: 1395/9/209:38:33،
39
16
فساد و سوء مدیریت شهری و کشوری را باید در همین مواقع بطور آشکار ملاحظه کرد . این کارنامه چندین و چندساله شهردار و شورای شهر تهران است. شهردای که فضای سبز تهران را ریشه کن کرده است و حالا به فکر درست کردن فضای سبز نجف و کربلاست.تهران را در کلاف سر درگم ترافیک رها کرده است رفته است مشکلات کربلا و نجف را حل کند. اگر ایشان اینقدر علاقه مند به حل مشکلات کربلا و نجف هستند یک اقامت دائم از عراق بگیرند و در آنجا مدیریت کنند و لطف و مدیریت جهادی را از سر تهران کم کنند.
مثلا خلبان : 1395/9/210:46:25،
23
16
شهردار چون با هواپیمای رفت و آمد داره چنین چبزی رو متوجه نشده .
هر وقت دیدین سایه آدمهای کوچک بزرگ شد بدونین اونجا دیگه جای موندن نیست
ناشناس: 1395/9/212:56:18،
21
9
خدایی اگه یکی از اون برفایی که توی بلاد کفر میاد اینجا بیادا مملکت 4 ماه تعطیل میشه نصف مردم از یخ و سرما گرسنگی میمیرند!
بعدش هم مدیریت دفن اموات برای مدیریت بحران اموات و خاکسپاریشون پاداش میگیره!
فرهاد: 1395/9/202:14:35،
161
15
لندن و پاريس با جمعيت به مراتب كمتر از تهران هر كدوم ١٤ خط مترو علاوه بر ده ها خط قطار شهري و بين شهري دارند. شما تا حالا ٤ خط مترو داخل شهري ساختيد اندازه صد بار اونا منت به سر اين مردم گذاشتيد هر روز از وزير و مدير گرفته تا دربون و نگهبان مترو مصاحبه ميدن كه طرح ها جهاديه فوق العاده س باورنكردنيه ما ركورد زديم!!! خودتونو مسخره كرديد؟ فكر كرديد عهد دقيانوسه كه همه بي سواد باشن بتونين هر چرنديو غالب ملت كنيد؟ كدوم جهاد كدوم كار تنها چيزي كه داره جهادي انجام ميشه فساد و بخور بخور و دزديه خودمون خواستيم كه لعنت بر خودمون باد متاسفم
محمود : 1395/9/207:50:41،
56
14
درود بر شما قشنگ و وزین نوشتی اخوی: "خودمون خواستیم که لعنت بر خودمون باد"
عباس: 1395/9/207:57:54،
56
16
دادا لندن و پاریس رو با کجا مقابسه میکنی؟؟
مقایسه تهران با کابل باید انجام بشه
آریا: 1395/9/208:39:38،
32
11
لندن و پاریس و الباقی پایتخت های مطرح اروپایی قوانین سفت و سختی برای ساخت و ساز و مهاجرت دارند و بعلاوه بجای رشد دادن شهرها در ارتفاع اونرو در سطح توسعه دادند تا توازن تراکم انسانی برهم نخوره درست بر عکس ما!
جالبه بدونیم آلمانها با بررسی همه جانبه موضوع و با اون دقت مثال زدنیشون گفتن تهران خودش رو بکشه گنجایش 4 میلیون جمعیت رو داره اونوقت ما 14میلیون نفر آدم ریختیم توش و انتظار داریم هیچ مشکلی هم پیش نیاد!!!
امین: 1395/9/210:50:47،
24
13
اخ اخ اخ گفتی لندن و پاریس دلم اب شد
مهدی: 1395/9/207:50:30،
76
19
فعلا همه رفتن کربلا رو آباد کنن.. تهران رو ول کن..
hamed: 1395/9/209:06:16،
38
13
خط مترو برای آقایان و خواص تا شهرک قائم و مینی سیتی رفته است ولی در نیایش و غرب که ترافیک سرسام آور دارد وجود ندارد. آفرین به عدالت و مدیریت شهری
دل پر درد : 1395/9/209:30:43،
32
18
یه زمانی نمی دانستیم شهر هرت کجاست که هر بی نظمی را به اونجا اشارت می دادیم ، غافل از اینکه این شهر همینجاست ، بغل گوشمان ، تهران پایتخت بیچاره ما که متولیانش بجای سامان دادن نابسامانی های بی شمار آن رخت سفر به کربلا بسته اند و امورات امت عراق را در آنجا سامان می دهند . چقدر بخت از ما ملت برگشته است .باورکردنی نیست که حضرات بیشمار میلیارد خرج عتبات عالیات و زائران آن در کشور دیگری می کنند ، در حالیکه پایتخت کلان شهر ما و شهر های کوچک و بزرگ دیگر ما در تب نیازهای بیشمار پاسخ نداده می سوزد .عجب روزگاری است نازنین .کو غیرت و کو همت و کو جرئت .ابنها همه نمایشگر ذلت است .
علی: 1395/9/209:59:18،
31
15
وقتی ساخت خط مترو هم سیاسی میشه و برای خودیها زودتر می سازن شهرک قائم و مینی سیتی چه ترافیکی دارن آخه تا به نسبت شمال غرب پونک و جنت آباد سعادت آباد و شهرک غرب تنها چیزی که هست مینی سیتی شهرک محلاتی و برادران سپاهی داره
شمس: 1395/9/211:16:52،
30
15
فقط منتظرم ببینم اقایون که از سفر برگشتند چه تزی خواهند داد و مردم را به چه بهانه ای محکوم خواهند کرد . اینکه تهران جایزه چی چی گرفت در دنیا اول شد و.... الان فهمیدیم که با 5 سانت برف به چه حال و روزی افتاد. آفرین به مدیران شهر!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما