کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروش خودروهای چپی به‌جای صفر!

کدخبر:۳۰۴۹۴دوشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸:۴۷۵۷۳۹ بازدید

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند فروش خودروهای تصادفی تحت عنوان خودروی صفر خبر داد.

 چندی پیش یکی از از شهروندان با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که افرادی تحت پوشش فروش یک دستگاه خودرو سواری به شرط سلامت خودرو ، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده‌اند.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور دادیار شعبه هشتم دادسرای ناحیه 10 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش برای خرید یک دستگاه خودرو سواری، ازطریق آگهی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام کرده و با توجه به اینکه به نظر می رسید فروشنده خودرو قیمتی مناسب را برای فروش خودرو اعلام کرده بلافاصله با شماره تماس فروشنده تماس گرفتم و این فرد نیزمدعی بود که خودرو از لحاط بدنه و موتوری فاقد هرگونه مشکل فنی یا سابقه تصادف است و صرفا به دلیل نیاز مالی قصد فروش آن‌را دارد و سرانجام پس از توافق اولیه بر سر قیمت خودرو، با یکدیگر برای بازدید خودرو در منطقه یافت آباد قرار ملاقات گذاشتیم.

مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: پس از حضور در محل قرار ملاقات پیش‌بینی شده در کنار خیابان واقع در منطقه یافت آباد، مردی حدودا 50 ساله با یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 در محل قرار حاضر و مدعی شد که خودروی فروشی کاملا سالم است و آن‌را به تازگی از کارخانه خریداری کرده و هیچگونه نقص فنی در موتور یا بدنه ندارد. در همین زمان چند غریبه با مداخله در امر فروش خودرو ، به فروشنده پیشنهاد دادند تا خودرو را به قیمتی بالاتر از او خریداری کنند و زمانی‌که از سوی خریدار به آنها اعلام شد که او با بنده برای فروش خودرو به توافق رسیده به سراغ من آمده و پیشنهاد دادند که در ازای دریافت مبلغی از سوی آنها ، بنده از خرید خودرو منصرف شده تا آنها بتوانند خودرو را خریداری کنند.

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با توجه به اصرار این افراد برای خرید خودرو و به تصور اینکه در حال از دست دادن فرصت خرید یک دستگاه خودرو سواری صفر آنهم با قیمتی بسیار مناسب هستم ، بلافاصله از فروشنده درخواست کردم تا فروش خودرو را قطعی کند و حتی برای اینکار از وی خواستم تا به یک دفتر اسناد رسمی در همان نزدیکی رفته تا قرارداد تنظیم فروش خودرو را سریعا تنظیم و پول خودرو نقدا به وی پرداخت شود. من هم به همراه فروشنده به یکی از دفاتر اسناد رسمی در همان منطقه یافت آباد رفته و اسناد مالکیت خودرو به نام من منتقل و پول خودرو نیز نقدا به فروشنده پرداخت شد.

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: پس از گذشت چند روز از زمان خرید خودرو، با مراجعه به محل کار یکی از دوستان خود در یک مغازه تعمیرات خودرو ، او در همان بررسی اولیه به من اعلام کرد که خودرو کاملا تصادفی بوده و به احتمال بسیار زیاد دارای سابقه واژگونی است. من هم با فروشنده تماس گرفتم اما در کمال تعجب او زیر بار نرفت و گفت که خودرو را پس از رؤیت کامل بنده و برابر اسناد رسمی و دولتی به من فروخته و پس از آن نیز دیگر پاسخگوی تماس هایم نشد.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری اطلاع پیدا کردند که متهمان پرونده از مدتی پیش با درج آگهی فروش خودروهای مختلف به ویژه پراید،ال 90 و پژو درقسمت نیازمندی های یکی از روزنامه‌ها اقدام به فروش خودروهای کاملا تصادفی در پوشش خودروهای صفر کرده‌اند. در ادامه و با بررسی پرونده‌های مشابه، کارآگاهان با شناسایی ده‌ها مالباخته و بررسی اظهارات آنها اطمینان پیدا کردند که تمامی این مالباختگان توسط یک گروه از کلاهبرداران مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند .

با بهره گیری از اقدامات پلیسی، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی یک گاراژ استیجاری در منطقه مرتضی گرد شدند که در آن، یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری به نام  بهروز . س 48 ساله به همراه برادرش به‌نام پرویز 40 ساله و دایی خود به نام روح الله. ب 54 ساله اقدام به نوسازی خودروهای تصادفی و در ادامه فروش آنها تحت عنوان خودروهای صفر از طریق آگهی روزنامه های کثیرالانتشار کرده‌اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، با اطمینان از حضور متهمان در  گاراژ هر سه نفر را دستگیر و به پایگاه پلیس آگاهی منتقل شدند کردند، این افراد پس از انتقال به پایگاه پلیس آگاهی صراحتا به ده‌ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف و دیگر عضو گروهشان به نام آرمان . ج 24 ساله را نیز معرفی کردند که آرمان نیز چند روز بعد  دستگیر و به مشارکت در کلاهبرداری و همدستی با دیگر متهمین اعتراف کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به ارزش مالی پرونده گفت: با دعوت از  ده‌ها مالباخته و شناسایی متهمان از سوی مالباختگان، ارزش مالی پرونده تا به این مرحله از رسیدگی بیش از 500 میلیون تومان برآورد می‌شود.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و شناسایی ده‌ها مالباخته تا به این مرحله از رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان به ویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنان از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده‌اند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

0: 1395/9/114:53:32،
73
60
فقط دست آقازاده ها درميون هست وسلام.
محسن 2: 1395/9/115:21:20،
54
20
"از هول حلیم افتاده تو دیگ"
بردیا: 1395/9/115:22:45،
81
18
همه چیز این مملکت تقلبی شده است والسلام حتی ادماش
رضا: 1395/9/115:30:03،
50
12
از بس که این ملت از لحاظ دسترسی به ماشین خوب خارجی در تنگنا هستند هر جور کلاهبرداری راحت سرشون کلاه میزاره ... در حالی که درتمام جهان هر وقت کسی هوس کنه بره بنز و بی ام و و تویوتا بخره خیلی راحت میره درب نمایندگی رسمی و به قیمت عالی یک ماشین صفر و تضمین شده میخره ، مگر خودش نخواد پول بند ماشین کنه ، ولی تو ایران اگر هم بخوای هزینه کنی اولا که ۳ برابر بقیه دنیا باید هزینه کنی بعدم معلوم نیست چی گیرت اومده !!!!
کیانی: 1395/9/115:41:54،
35
13
مگه خودرو های که کارخونه ها میفروشن چیه ؟ خودرو 50 یال پیش الوده کننده وقاتل بنزین وسلامت مردم که بد تر از چپیه
علي: 1395/9/115:49:21،
19
21
چه ربطي داشت
فردوسی: 1395/9/116:05:59،
46
9
به یزدان اگر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم
هویج: 1395/9/117:11:31،
12
14
آفتابه دزد زحمتکش را میگیرن!!!!!!
t: 1395/9/210:25:30،
3
11
به نظرم توو کل کشور این 3 - 4 نفر،تعمیرکار و صافکار هستن که تونستن طوری ماشین چپیو درست کنن که طرف فکر کرده نو هست.
فرغوني: 1395/9/115:13:44،
38
5
نتيجه فقر و فلاكت و بي قانوني ميشه كلاه برداري و جرم و...
مهرداد: 1395/9/115:21:35،
34
11
كلاً تو اين مملكت تو هر كاري بايد مبنارو بزاري بر اينكه حتماً يارو دزده بعد اقدام كني.ماشالله به امنيته اجتماعيمون
علیرضا: 1395/9/116:07:59،
38
14
کسانی که به این روشها مالشونو از دست میدن تازی باید کلی وقت و پولشونم در راه شکایت از دست بدن آخرشم ایشاالله هویج تقدیمشون میگردد من خودم پولمو از کارتم خالی کردن ۲۲۰۰بردن کلی رفتم دنبالش نزدیک ۷۰۰تومن از جیبم خرج کردم دزد محترمو دستگیر کردن ۲ماه زندان بودن الانم باسند درخیابان مشغول دزدی است خلاصه مالتو دودستی بگیر از دست دزد گرفتار ادارات دزدتر نشین که حتی هویجم تقدیم شما نمیکنن ولی اگه یه سند برای ضمانت دارین بهترین شغل تو ایران دزدیه و بس
بچه محل: 1395/9/116:56:02،
23
11
عدالت و قانون مداري موج ميزنه

ما ركورد زديم
؟: 1395/9/117:41:40،
12
11
پس تصاویر بدون پوشش کو؟ مردمو مسخره کردین؟
fred: 1395/9/118:44:24،
24
14
عزیزجان من تجربه نشستن پشت lifan x50 رو داشتم متاسفانه تو سربالایی ها اصلا کشش نداره
تندر انتخاب بهتریه
مسعود: 1395/9/119:17:25،
20
11
اتفاقا دقیقا منم اردیبشهت امسال یه ۲۰۶ تو دیوار دیدم.اولش قرار گذاشت یافت آباد ولی چند دقیقه قبل از این که برسم سر قرار یه هو گفت بیا اسلامشهر!وقتی رفتم اسلامشهر دقیقا جلوی یه محضر قرار گذاشت و دقیقا به همین صورت چند نفر دیگه بعنوان خریدار دور ماشین رو گرفتن.به منم گفت اگه پولت نقده بیا تو محضر کار رو تمام کنیم،ولی من قبول نکردم و خرید ماشین رو منوط به بردن ماشین به صافکاری و مکانیکی کردم که یارو با لحنی بد شروع کرد به بد و بیراه گفتن و همشون با هم رفتن.
کیوان: 1395/9/120:19:12،
12
13
ایران خودرو هم از این کارها میکنه
رضا: 1395/9/120:39:40،
16
14
دوستان عزيز من خودم ساكن اسلامشهر از شانس بدم هستم. اكثر ماشين چپي رو برادران اسلامشهري ميفروشند. أوايل قرارهاشون ميزاشتند. ايران فيلم نبش ميدان ازادي. بعد شد ميدان نماز اسلامشهر. الان هم پاتوق شده يافت اباد. من تيناريوين از نزديك ديدم پاتوقشون تو سفرخونه است مثل سفرخونه بي بي گل. سفرخونه حاج بابا و. بقيه نَفَر اصلي ماشين رو مياره و سياه لشگرشم چند نفرند كه اكثرا سيشه اي هستند. بابا هميشه به جنس ارزون شك كنيد. دو ميليون گرون بخريد اما از جاي مطمءن بخريد.
reza.h: 1395/9/200:05:09،
6
18
خدایی آدم شاخ در می آورد که این ایرانی چقدر عقل دارد. در هیچ کجای دنیا اینطوری هر روز روش جدید اختراع نمیشه.
ایکاش در راه درست اینهمه استعداد مصرف بشوند.
امیدوارم
علی: 1395/9/207:21:43،
3
3
ماشین رو فقط باید از نمایندگی اصلی فروش تحویل گرفت و خرید
یک مدت زمان کوتاهی آدم صبر میکنه اما خیالش راحت...
علی: 1395/9/207:59:07،
5
17
همه چیزمان دروغ است حتی در باور دین و مذهبمان،ما ایرانیها وجدان خود را هم کشته ایم.یه بمب اتمی که تو سر ژاپنیها زدند و آدم شدند،تو سر ما هم باید بزنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما