کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وام 35 میلیونی، نیامده بازار را به هم ریخت

کدخبر:۳۰۳۶سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۷:۵۵۱۱۳۵۸ بازدید

با گذشت چند روز از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره افزایش وام خرید مسکن به 35 میلیون تومان، در حالی که هنوز بخشنامه این مصوبه به شعب بانک مسکن سراسر کشور ابلاغ نشده و خبری از وام‌های جدید نیست، اما بازار ...

با گذشت چند روز از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره افزایش وام خرید مسکن به ۳۵ میلیون تومان، در حالی که هنوز بخشنامه این مصوبه به شعب بانک مسکن سراسر کشور ابلاغ نشده و خبری از وام‌های جدید نیست، اما بازار مسکن دچار تکانه‌ جدیدی شده است که به نظر نمی‌رسد به نفع میلیون‌ها ایرانی فاقد مسکن باشد.وعده چند ماه اخیر وزیر مسکن دولت یازدهم برای افزایش وام خرید مسکن، سرانجام هفته گذشته محقق شد و شورای پول و اعتبار که اکثریت اعضای آن دولتی هستند، رای به افزایش وام خرید مسکن به ۳۵ میلیون تومان داد.پیش از این وام خرید مسکن از محل سپرده‌گذاری متقاضیان ۱۸ میلیون تومان و از محل اوراق گواهی حق تقدم ۲۰ میلیون تومان بود. 

در سال‌های گذشته، دولت احمدی‌نژاد با توجه به تجربه تلخ گران شدن مسکن با افزایش وام خرید مسکن، از تکرار این تجربه اشتباه خودداری می‌کرد. در مقابل، دولت‌های نهم و دهم تمرکز خود را بر افزایش تولید مسکن قرار داد که طرح مسکن مهر نتیجه چنین نگرشی بود که البته در اجرا و تامین مالی، ایراداتی به آن وارد است.اما دولت یازدهم که اعتقادی به مسکن مهر نشان نداده و در حوزه تولید نیز طرح جایگزینی ندارد، تمرکز خود را بر افزایش وام خرید مسکن قرار داده و در گام اول آن را به ۳۵ میلیون تومان افزایش داد و آنطور که وزیر راه گفته این رقم دوباره افزایش خواهد یافت.با این حال، در شرایطی که شعب بانک مسکن هنوز منتظر ابلاغ بخشنامه مصوبه افزایش وام مسکن هستند، این تصمیم دولت یازدهم بازار مسکن را دچار التهاب کرده است.

پس از تبلیغات پرشمار دولتی‌ها در چند روز گذشته درباره جزئیات افزایش وام مسکن و اظهارات آنها درباره امکان بهره‌مندی فوری از وام ۳۵ میلیون تومانی با خرید اوراق گواهی حق تقدم، این اوراق در بازار فرابورس، نایاب شده است. علت آن هم مشخص است، دارندگان اوراق حق تقدم وام مسکن، به امید افزایش بیشتر تقاضا و رشد قیمت، فعلا از فروش آن دست نگه داشته‌اند. به همین دلیل،پیش بینی می شود در روزهای آینده نیز قیمت اوراق افزایش یابد.از سوی دیگر، تبلیغات پررنگ دولتی‌ها درباره افزایش وام مسکن، تاثیری چند درصدی نیز قیمت مسکن در پایتخت گذاشته است. بنابراین، در حالی که در یک سال اخیر، بازار مسکن دچار رکود و ثبات قیمت‌ بود، دومین تصمیم مهم دولت یازدهم در بخش مسکن، فعلا که به سود مالکان و به زیان افراد فاقد ملک، تمام شده است.

اولین تصمیم دولت یازدهم در حوزه مسکن، توقف مسکن مهر بود که با توجه به نارضایتی مردم از این تصمیم، به نظر می‌رسد دولتی‌ها با تصویب افزایش وام خرید مسکن و تبلیغات مستمر درباره آن، تلاش دارند به نوعی اذهان را از توقف مسکن مهر، منحرف سازند.با این حال، دولتی‌ها به این فکر نمی‌کنند که کدام خانواده فاقد مسکن در کشور توانایی پرداخت اقساط وام‌های جدید را که در ارقام مختلف‌ ۳۵ میلیونی، ۴۵ میلیونی (با دریافت هم‌زمان ۱۰ میلیون وام تعمیر مسکن)، ۵۰ میلیونی (برای زوج‌های جدید) و ۶۰ میلیونی (با دریافت هم‌زمان ۱۰ میلیون وام تعمیر مسکن برای زوج‌های جدید) پرداخت خواهد شد، دارد؟

میلیون‌ها خانواری که در سال‌های گذشته برای خانه‌دار شدن در طرح مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌ بودند، به سختی از توان پرداخت اقساط ۱۵۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومانی وام ۲۰ تا ۲۵ میلیونی مسکن مهر که با سود پایین نزدیک به صفر پرداخت می‌شد، برمی‌آمدند. حال چگونه همین اقشار می‌توانند اقساط ۵۰۰ هزار تومانی وام‌های خرید را نرخ سود ۱۵ درصدی پرداخت کنند؟در همین ارتباط مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این که بانک ها زیاد موافق افزایش تسهیلات نیستند، افزود: باید بانک ها توان مالی برگشت پول خود را طی سال های آینده محاسبه کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون برخی متقاضیان واحدهای مسکن مهر برای پرداخت اقساط ۲۰۰ هزار تومانی خود مشکل دارند بنابراین چگونه در صورت افزایش سقف تسهیلات قادر به پرداخت اقساط خواهند بود.معاون وزیر راه و شهرسازی در عین حال میزان ۲۵ یا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات را برای خرید و ساخت مسکن کافی ندانست و افزود: حداقل وام مسکن باید بیش از ۵۰ درصد ارزش ملک باشد.

پژمان درباره تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی ساخت مسکن گفت: بانک مرکزی تغییری در سقف تسهیلات نداده و فعلا با همین میزان تسهیلات اعطا می شود.متقاضیان وام ۳۵ میلیون تومانی که می خواهند به صورت ۱۲ ساله و ثابت اقساط خود را پرداخت کنند، باید ماهانه ۵۲۷ هزار تومان به حساب بانک مسکن واریز کنند که در مجموع پس از ۱۲ سال این مبلغ به ۷۶ میلیون تومان می رسد. این دسته از متقاضیان باید طی این مدت حدود ۴۱ میلیون تومان سود به بانک مسکن بپردازند.متقاضیان وام ۳۵ میلیون تومانی برای پرداخت اقساط به صورت پلکانی که هر ساله ۱۰ درصد افزایش می یابد نیز باید در سال نخست ماهانه حدود ۴۰۰ هزار تومان بپردازند که این رقم در سال های بعد روند افزایشی خواهد داشت.

زوج های جوان متقاضی وام ۵۰ میلیون تومانی (دو فقره وام ۲۵میلیون تومانی) نیز برای پرداخت ماهانه ثابت بابت هر وام ۲۵ میلیون تومانی ماهانه ۳۷۲ هزار تومان بپردازند که در مجموع این وام ۵۰ میلیون تومانی برای هر زوج ماهانه ۷۵۲ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت. هم چنین متقاضیان این وام ۵۰ میلیون تومانی که می خواهند اقساط خود را به صورت پلکانی پرداخت کنند، باید در سال اول ماهانه حدود ۳۱۰ هزار تومان بپردازند و از سال دوم این رقم افزایش می یابد.متقاضیان وام های ۵۰ میلیون تومانی پس از ۱۲ سال باید حدود ۱۰۹ میلیون تومان به بانک مسکن بازپرداخت کنند. یعنی این که ۵۸ میلیون تومان سود باید به این بانک بدهند.

حق کارمزد اوراق ۳۵ میلیون تومانی حدود پنج میلیون تومان و کارمزد اوراق ۵۰ میلیون تومانی حدود هشت میلیون تومان است که این ارقام پیش از تحویل اوراق از متقاضیان دریافت می شود.بر اساس این گزارش،عمده افراد فاقد مسکن در کشور از قشر کارگر هستند که حقوق زیر یک میلیون تومان دارند و مطمئنا توانایی پرداخت اقساط وام‌های جدید را ندارند. بنابراین، این اقشار با طرح جدید دولت، خانه‌دار نخواهند شد و افزایش وام مسکن با تاثیرگذاری بر قیمت مسکن و متعاقبا بالا بردن اجاره‌بها در نهایت به زیان مستاجران و به سود دلالان و بساز و بفروش‌ها خواهد شد.

این در حالی است که شنیده شده در جلسه شورای پول و اعتبار تصمیم گرفته شده بود برای جلوگیری از آثار روانی این مصوبه بر بازار مسکن، از تبلیغات درباره افزایش وام مسکن پرهیز شود، اما دولتی‌ها در چند روز اخیر به نوبت و هر نوبت با حرارت بیشتر از قبل به تبلیغ درباره جزئیات این وام می‌پردازند؛ گویی تصمیم حیاتی و فوق‌العاده‌ای اتخاذ کرده‌اند که فقط از عهده آنها برمی‌آمده است.در پایان این نکته هم باید اضافه کنیم که افزایش ۱۵ میلیونی تسهیلات مسکن به عنوان محرکی برای این بازار می تواند باشد و در خروج رکود بازار مسکن در شهرهای کوچک که قیمت هر متر مربع آپارتمان در حدود یک تا یک نیم میلیون تومان است، موثر واقع شود ،اما دولت باید با کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش مدت بازپرداخت آن شرایط را برای خریداران فراهم کند تا آنها بتوانند از عهده اقساط این تسهیلان برآیند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بی نام: 1392/10/2409:49:23،
122
28
شاهکار دیگه چی بگیم!!!!!!!!!!!!!!!
مهرداد: 1392/10/2410:18:51،
85
230
شاهكار نيست ملك الان 40% پائين تر از قيمت حقيقي است تا حدي كه خيلي از سازندگان بدهكار تا 10% زير قيمت تمام شده دارند مي فروشند حداقل تا 30% افزايش قيمت تا سال آينده داريم شايد خيلي ها خوششان نياد ولي اين واقيت بازاره
amir: 1392/10/2410:21:28،
226
40
35 ميليون وام ميدن 5 ميليون همون اول ميگيرن بعد قسط 35ميليون رو با سودش ميگيرن بعد تو بلاد كفر وام ميدن با سود 1درصد 2درصد...
در پاسخ به مهرداد: 1392/10/2410:52:05،
84
61
بله من قبول دارم که سازندگان فعلی به دلیل گرانی زمین تا حدی ضرر میکنند ولی مطمئن باشین افزایش قیمت مسکن در چند روز اخیر به دلیل جو روانی حاصل از افزایش وام مسکن بوده و خیلی زود قیمت ها کاهش پیدا می کنند.
زیرا مردم متوسط و فقیر جامعه با قیمت های فعلی به هیچ عنوان قدرت خرید مسکن را حالاحالاها نخواهند داشت.
ساسان: 1392/10/2410:59:14،
78
57
با مهرداد موافقم.باید قبول کرد که در قبال خیلی وسایل دیگه,خونه گرون نشده!! ماکسیمای 30 میلیونی ,یه شبه شد 110میلیون!!! پس مشکل از جای دیگست!
محمد/: 1392/10/2411:02:49،
57
43
یه واقعیت اگه تو بیشتر کشورای دنیا نگاه کنین اینه که قیمت مسکن بالاست و همه مردم به راحتی نمیتونن خونه بخرن و باید تلاش و کار زیادی بکنن تا بتونن خونه دار بشن اینجام تقریبا همون جوره ولی یه فرقی که هست در ایران وضعیت درامد مردم خیلی بده و پایین دولت باید این مسئله رو حل کنه
محمد: 1392/10/2412:08:33،
73
45
بازار خودرو را آقا نعمت بهم زد بازار مسکن را هم وزیر مسکن بهم زد فرهنگ را هم جناب جنتی داره بهم می زنه
ناصر: 1392/10/2412:59:52،
35
36
اگه گفتی مجموع این ها رو کی به هم زد؟
وحید: 1392/10/2413:09:11،
48
79
آقامحمد چرااینقدرآسمون ریسمون میبافی یک کلام بگو فرهنگ اون چیزیه که فقط تووحسین شریعتمداری میگویید
مهرداد: 1392/10/2414:02:55،
36
37
هر چی دوست دارید منفی بدبد ولی ریزش بورس از آخرین ساعات کاری امروز بورس شروع شد الان از سازمان بورس برگشتم خودمم سهام داشتم که فروختم حالا ببینید مسکن چی بشه از دیروز دلالای مسکن ریختن تو بازار برا خرید اونم به صورت زیاد و تعداد بالا
نادر: 1392/10/2414:15:41،
43
25
دوستان دقت کنید هیچ چیز گرون نشده ...
ارزش پول ما 1/3 شده
در این حالت همه چیز که 3 برابر بشه انگار هیچ اتفاقی نیافتاده
دولت باید سعی کنه درآمد ناخالص ملی ، تولید و اشتغال رو بهبود بده و سطح درآمدهای عمومی رو با این افزایش 3 برابری هماهنگ کنه
رضا: 1392/10/2416:03:16،
31
25
با عرض معذرت ،اون موقع که گرون میشه همه فکر اقتصادی شون کار میکنه،حالا که یه مدت راکد و ارزون شده همه تو خونه هاشون موندن که بیاید پایین ، خدا کنه این وامو زود بدن مسکن یه تکونی بخوره ما ضرر نکنیم.
سینا: 1392/10/2420:45:31،
46
36
روحانی مچکریم !!
جوان ایرانی: 1392/10/2409:59:38،
63
41
دولت مجبور بود که بازار مسکن را از رکود در بیاره. رکود مسکن عواقب خطرناکی به دنبال داشت.
البته افزایش قیمت مسکن با افزایش قیمت وام, قابل پیش بینی بود. به نظر من الان زمان خوبی برای خرید هست.
صدای داد مردم: 1392/10/2410:09:27،
61
47
این وام اسمش وامه ولی همش دامه ...

با 35 تومن ( تازه 4 تومن بایدبدب بخریش) میتونی 6 متر آپارتمان بخری در صادقیه .

کاش نمی دادن مردم با درد خودشون یه جور کنار میومدن -

مردم به تحریم خرید مسکن ادامه بدن کسی قدرت خرید نداره
مهرداد: 1392/10/2414:08:12،
53
40
کسی برندست که ریسک کنه من خیلی وقتها وام گرفتم ریسک کردم و بردم تو کشوری با این تورم تو تونستی وام بگیری نترس بگیر برو پهن بخر سال دیگه 2 برابر قیمت بفروش مگه تو 1 سال چقدر سود میدی به بانک که سود همون پهن نتونه پوشش بده؟
علیرضا: 1392/10/3001:08:10،
27
38
5 سال پیش همین حرف رو می زدم. برای هر چیزی بگی حرفت درسته اما برای خرید آپارتمان نه. چون آپارتمان افت قیمت داره و از طرفی سود وام هم زیاده و اگه دیر بشه هم دیگه با نرخ های فضایی حساب میکنن. در ضمن 6-7 سال اول فقط سوده یعنی هر چی دادی دوباره باید به همون وام 35 تا 60 میلبون بفروشی. در واقع مستاجر بودی و بس.
رضا: 1392/10/2410:12:36،
48
38
بایدتاسف خورد به این شاهکار مسولین تسهیلات باید به ساخت وساز داده می شد نه به خرید قیمتها الان چند برابر میشه
فر: 1392/10/2410:14:17،
57
32
باهزار ویک بدبختی وبیچارگی دوشاهی پول جمع کردیم تاشاید یه الونک بخریم اماباز هم اوضاع خراب شد.خدالعنتشون کنه که نمی زارن مردم زندگی کنندهرروز بایه نسخه جدید همه چیزروبه هم میریزند.
م ل: 1392/10/2410:46:46،
68
82
زودتر مي خريدي شما احتمالا با پولت سهام خريدي كه گرون شود و منتظر بودي ملك ارزون بشه غافل از اينكه سازندهاي مثل من ارزون نمي فروشه من ماشين فروختم و ته مونده بدهيامو دادم چرا ارزون بدم كه ضررش 10 برابر ارزش كل 1 ماشين تو 1 واحده ؟ ضرر فروش ماشينم ميكشم رو قيمت ملك از خودتون مي گيرم وقتي بازار بازار شد
داود: 1392/10/2412:56:20،
32
31
خوبه که میتونی به خرید فکر کنی ما که توانش رو نداریم و به نظر من هیچ اتفاق جدیدی نخواهد افتاد وبه زودی تبش میخوابه اگه تبی وجود داشته؟؟؟
reza: 1392/10/2413:04:31،
45
51
درپاسخ به ل.م بايدبگويم كه طرز فكرتومثل يك دستشويي سازهم نيست كه فكرمي كني بايد خونه را عرضه نكني تا گران بفروشي اگر دولت روراستي داشته باشيم افرادسودجويي كثل شما را چنان ادب مي كند كه مجبورشوي شلوارپايت رابفروشي ماليات ملك خوددهي تا ازاين نظرها ندهي
ع.ع: 1392/10/2413:21:17،
44
34
م.ل عزیز نگران نباش واحد هات هم راه ماشینت رو در پیش خواهند گرفت و آخرش ضرر پشت ضرره برات.
تو و همفکرات خیلی خوشحال نشید از این شایعات رونق بازارو ....
حسين: 1392/10/2410:21:02،
31
20
افزايش وام زماني منطقي است كه بخواهند افزايش هزينه‌هاي ناشي از ساخت را پوشش دهند و نه هزينه‌اي كه از قيمت زمين ناشي مي‌شود. در جايي چون تهران كه محدوديت زمين وجود دارد اجراي اين شيوه در نهايت از طريق افزايش قيمت زمين موجب افزايش قيمت تمام شده مسكن مي‌گردد.
امیر: 1392/10/2410:26:45،
62
19
تو این مملکت هیچ کس دلش برای قشر ضعیف نمی سوزه! چرا؟ چون این مملکت بر مبنای سرمایه داریه. هر وقت قراره تصمیمی گرفته بشه ابتدا منافع سرمایه دار لحاظ میشه. از همون اول هم مشخص بود که قصدشون از این کار افزایش قیمت مسکن و داغ کردن این بازار بود. چون مردم ما عادت دارن تا یه چیزی شروع به گرون شدن میکنه هجوم میارن برای خریدش.
نادر: 1392/10/2414:11:39،
38
27
اولا : تمامی دنیا بر اساس نظام سرمایه داری اداره میشه و درستش هم همینه و خلافش با به همپاشی نظام کمونیستی شوروی سابق ثابت شده
دوما : مشکل دقیقا همون نکته ای که خودت گفتی وقتی زمان گرون شدن همه حمله میکنن یعنی قدرت خرید وجود داره ولی اکثرا با دید سود کردن میان تو بازار نه با دید استفاده
م.س: 1392/10/2410:27:59،
35
28
حالا این شرایطی را که برای پرداخت مشخص گردیده . بازهم ایا میتوان با حقوق ماهیانه یک میلیون پرداخت ..خیر نمیشود.دولت باید با تدابیر درست یعنی قوانین مالیات های سنگین محتکرانی که قصد فروش ندارند.ایجاد تعا ونی در هر منطقه تحت نظارت دولت که سود جوی توسط اشخا ص گرفته شود .
مهرداد: 1392/10/2410:31:12،
56
29
پرداخت قسط بانك خيلي بهتر از پرداخت اجاره است حداقل تو ملك خودتي و اميد داري روزي به پايان ميرسد كسي كه بدهكار باشه ديگه ماشين بر نميداره با 1 چادر بره شمال هر روز يا بياد تو خيابانها دور دور بي هدف بيشتر تلاش مي كند و زندگيش هدفمند مي شود مرد بايد بدهكار باشه و تلاش كنه جوانان ما ترسو و كاهل شدند
بهرام: 1392/10/2411:16:46،
69
21
با 35 میلیون خونه نمیدن(10 متر میشه در بهترین حالت)

با حقوقی که الان میدن به یه جوون مثل من نمیشه قسط وام داد (مگر اینکه خونه بابام بمونمو اونا خرجیمو بدن ، زنم که ولش کن چون فکرشم زشته)
بهرام: 1392/10/2411:17:14،
30
22
اون جوونایی هم که به قول خودت میرن دور دور یه نگاه به ماشیناشون بندازی میفهمی همه چی رو
برا بعضی هاهم شده یه جور تفریح و رفع یکسری از نیازاشون
برطبق گفته شما کسی که بدهکاره غلط میکنه بخواد تفریح کنه باید بشینه خونش عزای بدهکاریشو تا 12 سال بخوره که یه موقع اینجوری مورد قضاوت دوستان قرار نگیره
مهدی: 1392/10/2410:37:59،
44
38
با سلام ، افزایش وام مسکن بیشتر از آنکه به درد خریداران بخورد باعث خوشحالی بنگاهداران املاک و بساز بفروشان (بساز بندازان )میشود چون میتوانند دوباره و چند باره قیمت را بالا ببرند . در نتیجه با افزایش وام , قدرت خرید پایین تر می آید . خیلی مسخره است .
همایون: 1392/10/2410:43:06،
23
28
آهای ملت دولت محترم با این کارش می خواد مردم عزیزمون رو به خودش بدهکار کنه تا آخر عمر که مردم طعم یه منزل مستقل برای خودشون رو به گورستان ببرن و همیشه دلواپس قسطش باشن و بالایی رو بگیرن
فر: 1392/10/2410:50:36،
38
91
مردم خواهش میکنم مسکن نخریدتا تمام نقشه هاشون نقش بر اب بشه .
مهرداد: 1392/10/2414:09:06،
24
36
چشم میان سهام رو دست مونده شما رو می خرییییییییییییییییم
بهرامي: 1392/10/2411:01:16،
51
28
وام 35توماني بهم نريخته!
بورس سقوط كرده مردم هجوم آوردن بازارمسكن
وحيد: 1392/10/2411:02:26،
39
34
من كه از خونه خريدن از راه حلال نااميد شدم - بايد برم يه بانكي - يه طلا فروشي - يه آدم ربائي يه اختلاصي بكنم تا بتونم خونه بخرم
موافق پاسخ مهرداد: 1392/10/2411:09:00،
42
23
یکی ازدوستان من کارمندبانک مسکنه -میگفت فعلاوام مسکن 35میلیونیدر حداخبار تلویزیونه وشایدابلاغش تاسال اینده مثلاخرداد ماه به طول بیانجامه=فقط این وسط جوروانیبازار روبه هم ریختندتا این وسط یکسری هاسوءاستفاده کنندواز اب گل الود ماهی بگیرن
نا شناس: 1392/10/2411:09:56،
26
57
اگه دولت توان این را داشته باشد که جلوی احتکار را بگیره و با بستن مالیات به خا نه های خالی بسته با این کار بزرگترین کار در جهت امکان جلو گیری از سود جوی در مسکن خواهد بود واین موضوع خود یک انقلاب در جهت منافع این ملت خواهد بود....//
هوشنگ: 1392/10/2414:32:04،
39
25
خیلی ساده ای!!! هرچه بگندد نمکش می زنند. وای به روزی که بگندد نمک !!!!! این وزارت مسکن احتمالا سر منشاء بسیاری از مشکلات بخش مسکن است.
ایرانی: 1392/10/2500:54:09،
25
27
احسنت به شما ولی کو گوش شنوا،فعلا که مسئولین فقط به فکر مردم (دلالان عزیز) هستن وگرنه چه دلیلی داره که همونایی که معتقد بودن اعلام وام 10 میلیونی از طرف دولت احمدی نژاد باعث افزایش قیمت خانه در سال 85 شد حالا خودشون اون کارو تکرار کردن اونم فقط با افزایش 10 میلیونی وام مسکن.
مسیر روشن: 1392/10/2411:18:32،
41
23
به امید کوتاه کردن افراد سود جو و محتکر در این بخش.....به امید اینکه هر ایرانی صا حب مسکن شوند چون اصل تمامی اصول داشتن غذای روح وامنیت ارامش خانواده همین مسکن میباشد.
اميد: 1392/10/2411:18:58،
33
31
يعنى اين دولت نمى فهمد وهـيچ كارشناسى ندارد كه بفهمدبا قيمتها ى امروز بك يا حتى چند وام ٣٥ ميليونى هيچ بى خانه اى را خانه دار نخواهد كرد؟ مگر چند درصد اين افراد فقط لنگ ٣٥ ميليون هستند؟! حركتهاى بى خردانه يا مغرضانه اى از اين نوع فقط روياى خانه دار شدن را براى جوانان دور از دسترس تر خواهد كرد!
اراکی: 1392/10/2411:24:49،
33
67
ی روز میرسه که بگیم خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه
همشهریت : 1392/10/2413:29:54،
39
34
اره تو جهنم حتما میگیم
البته نه فقط اون همشون
بي نام: 1392/10/2411:30:17،
23
32
در صورت اجرايي شدن افزايش تسهيلات خريد مسكن ، تنها يك راه وجود دارد آن هم اين وام ها با 4% كارمزد
و مدت باز پرداخت حداقل 15 سال باشد .
کارشناس : 1392/10/2415:47:15،
28
34
اخه دادن این وام خودش عامل تورم مسکنه
یعنی اگر یک خانه 60 متری 180میلیون باشه با دادن این وام 35 میلیونی
همون خانه رو باید خرید 250 میلیون
این خط- این هم نشون+
کارشناس : 1392/10/2415:49:35،
23
34
اخه دادن این وام خودش عامل تورم مسکنه
یعنی اگر یک خانه 60 متری 180میلیون باشه با دادن این وام 35 میلیونی
همون خانه رو باید خرید 250 میلیون
این خط- این هم نشون+
dadahamid: 1392/10/2416:10:36،
19
32
چه جوون خوب وساده و مهربوني باريكلا نكنه فك كردي ما ملت كفريم كه خودمون تو اسايش و رفاه باشيم ومسئولين خداي نكرده نون گيرشون نياد بخورن هيهات هيهات از اين ذلت هرگز داداش
ایرانی: 1392/10/2411:49:38،
31
41
همه خوب می دانند در ایران سرمایه گذاری در بخش مسکن ، حتی اگر سرمایه گذاری هم محسوب نشود، لااقل سرپناه و ارامش برای خانواده است...پس نه طلا، نه دلار، نه بورس و ....هرگز جای مسکن و ملک را نخواهند گرفت..شاید مقطعی و کذب خوب باشند ولی ملک سرمایه اصلی است
علی: 1392/10/2412:00:03،
40
31
وام برای خرید یک پژوپارس خوبه
مهدی: 1392/10/2412:32:29،
38
23
این دولت هم مثل اون دولت فقد هوای پولدارا رو داره بس
هاشم: 1392/10/2412:47:30،
36
29
مگه تحریم چیه تحریم همینه که خودمون خودمونو تحریم می کنیم از خونه داردشدن با این روشهای بی خردانه دولت
شاهین: 1392/10/2412:54:17،
67
31
ما باید این کارشناسان وزارت مسکن را با این نبوغشان به سراسر جهان صادر نماییم !!!!!!!!!!!!!
كارمند: 1392/10/2413:08:33،
33
30
بابا ماهي 525 هزار تومن قسط از كجا بياريم!!!

40 ميليون سود وام كجاي دنيا همچين سودي ميگيرن ؟؟؟؟؟؟؟؟
شهروند: 1392/10/2413:58:41،
40
18
دولت با این سودهای هنگفت که از مردم میگیره داره هیزم روی آتش تورم میریزه که این خودش باعث افزایش قیمت مسکن و در تتیجه دلال غنی تر و قشر پایین جامعه فقیر و فقیرتر میشه. نه این لیاقت یه ایرانی نیست که یه جوان ایرانی تا آخر عمرش هر سال اسباب خونش روی دوشش باشه و تو روی همسرش و خانوادش شرمنده باشه!
حسن: 1392/10/2414:21:04،
47
20
تكون خوردن قيمتهاي مسكن به علت وام نيست بلكه سرمايه ها از بورس سوق پيدا كرده به بازار مسكن
سجاد: 1392/10/2414:25:22،
34
28
اگر كسي قصد خريد مسكن دارد تا قبل از سال انجام دهد، پيش بيني مي گردد سال بعد قيمت مسكن افزايش شديدي داشته باشد
علیرضا: 1392/10/3001:15:20،
16
27
اوایل سال قیمت مسکن رشد زیادی داشت. بازار کشش نداره دوباره افزایش زیادی تو قیمت ها اتفاق بیافته. اما این همه هجوم سرمایه گذارهابه سمت مسکن شاید نوید افزایش ساخت و ساز با درصد کمی افزایش یا به عبارتی جبران همین افت قیمت 10-15 درصدی چند ماه اخیر رو میده.
فر: 1392/10/2414:40:24،
22
35
مرسی reza
ف: 1392/10/2414:54:41،
31
38
اگه همه كاراي دولت احمدي نژاد رو بد فرض كنيم، خداييش اين مسكن مهر خيلي خوب بود و بسياري از اقشار كم درآمد رو صاحب خونه كرد.
حالا نميدونم چه اصراريه كه اين دولت ميخواد جلوي ادامه ساخت مسكن مهر رو بگيره و مثلا ابتكار عمل به خرج داده و وام مسكن رو زياد كرده. غافل از اينكه مثل همون يارانه ها فقط باعث افزايش قيمتها ميشه.
مهران: 1392/10/2415:44:54،
31
52
امروز معاملات تسه ها متوقف شد كه من خيلي خوشحال شدم از اين تصميم
خدا كنه از بازار فرابورس به بازار پايه منتقل بشه تا امكان سفته بازي اينچنيني گرفته بشه و مردم عادي بتونن باقيمت بهتري خريد انجام بدن
حمید: 1392/10/2419:18:41،
20
22
بهترین کار اینه که کسایی که به کالایی نیازدارند بدون فوت وقت بخرند تا قبل از اینکه دوباره گران شود. لازم است به این کارشناس بگویم که مسکن مهر برای اقشار ضعیف بود که توانايی پرداخت وام ندارند
morteza: 1392/10/2422:58:29،
32
29
ایرانی جون تو مثل این که تو باغ نیستی .بحث ما سر خوب یا بد بودن مسکن نیست بلکه سر سیاست های غلت دولت است.
علی: 1392/10/2423:37:14،
20
49
من میگم باید ابتدا یه فکری برای حقوق کنند.عوض اینکه وام زیاد کنند حقوق بیشتر کنند و وام ثابت بمونه.(اگه قیمت مسکن بالا نره). حقوق در سال 93 بالاترین حش برسه به 600 هزار تومان.اونوقت کارگر چطورباید 520هزار تومان قسط بده.
kartal: 1392/10/2501:22:55،
26
50
بهترین وقت خرید در بازار راکد است .وقتی همه فروشنده هستند تو بخر .
علی : 1392/10/2507:56:19،
23
34
با کدوم پول مگه از حقوقی که میگیری چیزی هم میمونه که پس انداز داشته باشی وبتونی خونه بخری
فرقی نمیکنه بازار راکد ویا فعال
این وسط فقط دلال ها دارن پول به جیب میزنن وبس

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما