کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اخذ كارمزد از دريافت وجه نقد در خودپردازها

کدخبر:۳۰۲۸۹سه شنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰:۵۸۹۱۴۱ بازدید

به دنبال گسترش بانكداري الكترونيك، دريافت پول نقد و نقل و انتقال پول از دستگاه‌های خودپرداز، تقاضا برای اسكناس و مسكوك، حجم پول ...

به دنبال گسترش بانكداري الكترونيك، دريافت پول نقد و نقل و انتقال پول از دستگاه‌هاي خودپرداز، تقاضا براي اسكناس و مسكوك، حجم پول، معاملات با پول نقد، چاپ اسكناس توسط بانك مركزي و... با تحول بزرگي مواجه شده و با افزايش تعداد تراكنش‌ها، حجم اسكناس نيز افزايش يافته اما با افزايش حجم و رقم تراكنش‌ها، ميزان اسكناس‌ها كاهش يافته است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تعادل، بر اين اساس، كارشناسان براي جايگزيني كارت‌هاي الكترونيكي به جاي پول نقد در معاملات و استفاده كمتر از اسكناس، راهكارهايي پيشنهاد كرده و آثار آن بر رفتار مشتريان، عملكرد بانك‌ها، مراكز فروش و كسب وكارها را مورد بررسي قرار داده و به دنبال راهكارهايي هستند كه استفاده از اسكناس همچنين حجم و چاپ اسكناس را كاهش دهد و مبادلات الكترونيكي، جايگزين استفاده از پول نقد در تراكنش‌هاي دستگاه‌هاي خودپرداز شود.

فصلنامه روند در شماره بهار 95 در گزارشي با عنوان بررسي اثر حجم تراكنش‌هاي الكترونيكي بر تقاضاي اسكناس و مسكوك و حجم پول به قلم دكتر داود دانش‌جعفري، مجتبي راعي‌دهقي و دكتر جاويد بهرامي به بررسي ابعاد و آثار استفاده از تراكنش‌هاي الكترونيكي و كاهش گردش اسكناس و نسبت اسكناس به نقدينگي پرداخته و راهكارهايي براي بهبود بانكداري الكترونيك و رفاه و رضايت مردم از خدمات تراكنش‌هاي الكترونيكي ارائه كرده است.

نويسندگان اين مقاله معتقدند كه تاثير افزايش تعداد و حجم تراكنش‌هاي الكترونيكي بر حجم پول و اسكناس و مسكوك در ايران نشان مي‌دهد كه افزايش تعداد تراكنش دستگاه‌هاي خودپرداز، حجم پول را كاهش و مقدار اسكناس و مسكوك را افزايش داده همچنين افزايش حجم تراكنش انجام شده به وسيله پايانه‌هاي فروش، حجم پول را افزايش و حجم اسكناس و مسكوك را كاهش داده است.


اثر نرخ سود كوتاه ‌مدت در بلند مدت

همچنين نرخ بهره سپرده‌هاي ديداري كوتاه‌مدت تنها در بلندمدت روي حجم اسكناس و مسكوك اثر منفي داشته و در كوتاه‌مدت اثر معناداري ندارد.

 همچنين متغير هزينه فرصت حجم پول تنها در بلندمدت روي حجم پول اثر منفي داشته و در كوتاه‌مدت اثرمعناداري ندارد.

اكنون با نگاهي به مدل تقاضاي پول الكترونيكي سانتومر و سيتر مي‌توان متوجه شد كه به دليل افزايش حجم استفاده از پرداخت‌هاي الكترونيكي و بالاتر بودن نرخ بازده حساب‌هاي قابل برداشت با كارت‌هاي بانكي نسبت به نگهداري پول فيزيكي تقاضا براي استفاده از تراكنش‌هاي الكترونيكي به عنوان پول الكترونيكي در كشور رو به افزايش است.

بنابراين با توجه به هزينه بالايي كه سالانه بانك مركزي براي جمع‌آوري و امحاي اسكناس‌هاي فرسوده و نشر اسكناس جديد صرف مي‌كند، توجه به گزينه‌هايي كه قادر است ميزان تقاضا براي اسكناس و مسكوك در دست افراد را كاهش دهد از اهميت خاصي برخوردار مي‌شود.

 بانك مركزي بايد امكان استفاده از پايانه‌هاي فروش را فراگير كرده و زيرساخت‌هاي لازم براي توسعه و گسترش آن را فراهم آورد از طرفي لازم است براي انجام پرداخت‌هاي خرد زيرساخت‌هاي لازم براي استفاده از كيف پول الكترونيكي ايجاد شده تا انگيزه نگهداري پول فيزيكي براي پرداخت‌هاي خرد به حداقل ممكن برسد.

 همچنين لازم است با اضافه كردن امكانات پرداخت الكترونيكي جديد به دستگاه‌هاي خودپرداز، اين دستگاه‌ها را از حالت غالب تك عملياتي و وسيله‌يي صرفا براي دريافت وجه نقد خارج كند چراكه بر خلاف انتظارات، افزايش حجم تراكنش‌هاي الكترونيكي دستگاه‌هاي خودپرداز با افزايش حجم اسكناس و مسكوك در دست مردم بيشتر شده و حجم پول را نيز كاهش داده است.

 پيشنهاد ديگر در رابطه با دستگاه‌هاي خودپرداز، كاهش سقف برداشت مجاز روزانه از اين دستگاه‌هاست.

 از طرف ديگر پيشنهاد مي‌شود در بلندمدت نرخ سود پرداختي به حساب‌هاي قابل برداشت با كارت‌هاي بانكي به گونه‌يي افزايش يابد كه براي افراد انگيزه نگهداري پول نقد كمتر شود هر چند انجام اين كار با توجه به نتايج تحقيق ممكن است در كوتاه‌مدت اثرمعناداري بر حجم نگهداري اسكناس و مسكوك نداشته باشد اما در بلندمدت اين اقدام تاثير منفي و معناداري بر ميزان نگهداري اسكناس و مسكوك خواهد داشت.

 بعد از ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي پرداخت‌هاي خرد الكترونيكي كيف پول الكترونيكي و... پيشنهاد مي‌شود براي تشويق و ترغيب افراد به استفاده از بانكداري الكترونيكي، اقدام به اخذ كارمزد براي دريافت وجوه نقد از دستگاه‌هاي خودپرداز شود و به گونه‌يي اين كار صورت پذيرد كه با ايجاد حساسيت نسبت به استفاده از روش‌هاي سنتي انتقال وجه شود و در نهايت اگر قرار به اخذ كارمزد از پايانه‌هاي فروش باشد اين اقدام بايد به گونه‌يي انجام پذيرد كه افراد تحريك به استفاده از روش‌هاي سنتي براي پرداخت‌هاي خود نشوند.

با ورود فناوري اطلاعات به حوزه نظام‌هاي پرداخت، پرداخت‌هاي سنتي جاي خود را به پرداخت‌هاي الكترونيكي داده و سبب شكل‌گيري تغييراتي در متغيرهاي پولي شده است كه اين تغييرات مي‌تواند بر سياست‌هاي پولي نيز اثرگذار باشند.

با استفاده از داده‌هاي سري زماني فصلي 92– 1383 و با استفاده از روش‌هاي اقتصادسنجي تاثير افزايش حجم تراكنش دستگاه‌هاي خودپرداز و پايانه فروش روي اسكناس و مسكوك و حجم پول بررسي شده است. يافته‌ها نشان مي‌دهد، افزايش حجم تراكنش دستگاه‌هاي خودپرداز باعث افزايش اسكناس و مسكوك و كاهش حجم پول شده است.

همچنين افزايش حجم تراكنش دستگاه‌هاي پايانه فروش باعث كاهش چشم‌گير اسكناس و مسكوك و افزايش حجم پول شده است. از سوي ديگر با توجه به افزايش نسبي حجم تراكنش دستگاه‌هاي پايانه فروش نسبت به حجم تراكنش دستگاه‌هاي خودپرداز مي‌توان متوجه شد كه حركت به سمت نظام پرداخت‌هاي الكترونيكي به افزايش حجم پول و كاهش حجم اسكناس و مسكوك منجر شده است.

تغيير متغيرهاي پولي و عوامل موثر بر آن نقش حايز اهميتي در چگونگي سياست‌گذاري پولي دارد. از طرفي ورود فناوري اطلاعات و ارتباطات به حوزه نظام‌هاي پرداخت و توسعه بانكداري الكترونيكي و روش‌هاي پرداخت الكترونيكي، هزينه فرصت پرداخت‌هاي سنتي را بسيار بالا برده و باعث افزايش استفاده از پرداخت‌هاي الكترونيكي شده است.

ماهيت متفاوت روش‌هاي پرداخت الكترونيكي نسبت به روش‌هاي سنتي باعث شكل‌گيري تغييراتي در متغيرهاي پولي نيز شده است.

اهميت بررسي تاثير توسعه و گسترش استفاده از ابزارهاي پرداخت الكترونيكي بر متغيرهاي پولي نشات گرفته از اين موضوع بوده كه پول رايج به عنوان يك قدرت غالب براي بانك مركزي در اجراي سياست‌هاي پولي محسوب مي‌شود و چگونگي اجراي سياست‌هاي پولي بسته به تشخيص صحيح تغييرات پارامترهاي پولي است كه به دليل توسعه ابزارهاي جديد پرداختي مانند كارت‌هاي بدهي، كارت‌هاي اعتباري، پول الكترونيكي و دستگاه‌هاي خودپرداز و پايانه فروش تحت تاثير قرار مي‌گيرند تا جايي كه ممكن است توانايي كنترل حجم نقدينگي و قدرت سياستي بانك مركزي نيز تحت تاثير قرار گيرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهرداد: 1395/8/2522:59:13،
43
419
طرح خوبیه، به امید روزی که دیگه هیچ پول فیزیکی ای وجود نداشته باشه؛ به نظر من بانک ها هم باید از کسانی که پول نقد به شعبه ها میارن هم کارمزد بگیرن.
عدالت: 1395/8/2523:40:21،
291
51
واقعا مردم چرا باید مجبور باشند باز به اقای روحانی اصولگرا که تنها دغدغه اش کم کاری دولت خود و دوستان در اتاق بازگانی است رای بدهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟! دولتی که با گران نگه داشتن و گران کردم دلار با وجود رفع تحریمها و درامد نجومی ارزی و نفتی 4 سال است گرانی را به مردم تحمیل می کند....تعرفه خودرو را همان 100 درصد برای سال بعد تعیین می کند و ذره ای اهمیت به رفاه مردم و قدرت خرید مردم و گرانی نمی دهد ؟؟؟؟!!! چرا باید افراد نخبه و دلسوز مردم جناحی توسط نظارت استصوابی رد صلاحیت بشنود و حق قرار گرفتن در مقابل رای مردم را نداشته باشند ؟؟؟؟؟؟؟؟ این چه نوع انتخابات ازاد است ؟؟؟؟؟؟؟!!!
علی جون: 1395/8/2523:45:07،
390
23
از کلیه مسیولین عزیز که شبانه روز برای سرکیسه کردن ما زحمت میکشن متشکریم
از ماست که برماست
سالار : 1395/8/2523:52:14،
210
14
اینها میخوان مردم رو وابسته ی مطلق به پول مجازی کنن و بعد زهر خودشون رو بریزن...
میبینم روزی رو که برای انتقال وجه کارت به کارت و یا انتقال وجه پایا و ساتنا ازتون بیش از یک درصد از کل مبلغ پول رو بعنوان کارمزد و مالیات کسر میکنن!!!
مهیار: 1395/8/2600:47:00،
87
24
بعضیا هم شور همه چیو درمیارن رفته بودم نانوایی طرف دو هزار تومن نون خریده کارت میده. نانوایی هم کارتخوان نداشت گفت نقد ندارم وایسا برم بانک پول بگیرم بیارم.یه بار دیگه تو صف عوارضی بودم ماشین جلویی کارت داد سه چهار دفعه کارتشو کشید موفق نشد خلاصه ده دقیقه پشت سرش معطل شدم تا آقا سه تومن عوارضی رو بتونه با کارتش پرداخت کنه
امین: 1395/8/2603:07:56،
114
26
دیگه واقعا شورشو دراوردین.یعنی هیچ کس نیست توی این مملکت جلوی این مافیای بانکی ظالم رو بگیره ؟
دیگه حتی بابت کوچکترین وظیفشون هم می خوان هزارجوره کارمزد بگیرن.می ترسم دیگه از جلو در بانک رد هم بشیم،ازمون یه پولی بابت کارمزد بگیرن
توی تمام دنیا بانکها روزبروز بیشتر منت مشتری رو می کشن اما اینجا... مسابقه گذاشتن که کی بیشتر می تونه مردم رو بچاپه.
قیمت دلار رو از عمد آقای سیف هر روز می بره بالا،اینم از کارمزد.این ادم و سبستم فاسد بانکی چقدر باید ظلم کنن تا یکی جلوشونو بگیره اخه ؟
کوکی: 1395/8/2608:20:21،
61
17
واقعا تاسف میخورم برای شما بخاطر این طرز فکرتون.
با این کار عملا شما به ازای هر انتقال پول باید کارمزد بدید.
رضا: 1395/8/2609:40:01،
43
18
پاسخ به اقا مهيار
حق ب شماست اين پرداختهاي خرد الان ديگه بايد يا موبايل و كارتهاي مانند كارت اتوبوس انجام بشه متاسفانه هيچكس براي وقت مردم ارزشي قايل نيست. به اميد روزي كه مسئولين بجاي فكر كردن به جيبشون به راه انداختن كار مشتري فكر كنند

پاسخ به اقا مهرداد
عزيز دل برادر بانكداري الكترونيك اول براي سهولت كار مردمه دوم براي كاهش هزينه بانكها! نميشه كه بانكها هي تعداد شعبه هاشون زياد كنن تا مديرانشون بچه ها و نوه هاو نبيره ها و نديده ها رو سركار بذارن! خوب پول كم ميارن و بعد ميخوان از جيب مردم بكشن بيرون!!! چرا بايد تو يه كشور تعداد بانكها از تعداد بقالي ها بيشتر باشه؟؟؟
صابر صدیقی: 1395/8/2610:56:23،
32
20
دولت فقیر داره روشی پول بیشتر از مردم میگیرد
محمد: 1395/8/2613:06:42،
24
18
چقدر مقدمه چيني كرده
خب بگيد ميخوايد باز از آب كره بگيريد

ضمنا ذكر اين توضيح لازمه كه يكي از دلايل تورم در دولتهاي پيشين، حجم نقدينگي و چاپ اسكناس جديد بود كه با دستگاههاي كارت خوان تا همين الان هم بايد "ممنون " مردم باشن كه با وجود كاهش ارزش پول ملي، مردم اكثرا با كارت خريد ميكنن و نقدينگي افزايش چشمگيري نداشته در حالي كه ميخوان كارمزدم بگيرن
فرهنگی: 1395/8/2614:01:29،
24
21
یعنی پووووووول
خودمونو میخاییم از بانک بگیریم
باید حق حساب بدیم ؟
مگه سرگردنس که
کاروان بخاد رد بشه باید حق گردنه به دزدا بده !!!!!؟؟
طلبه: 1395/8/2616:01:27،
20
28
مسولین دلسوز واقعا خوب فکر می کنند
خداحفظشون کنه
امین: 1395/8/2616:19:19،
24
15
اون دوستای به ظاهر منطقی که می گن همه جای دنیا اینجوره و بانکها باید کارمزد بگیرن،یا خودتون از اقلیت بانکی هستید یا اینکه واقعا متوجه نیستید.
درد ما مردم اینه که توی کشورمون وقتی حرف از جریمه و کارمزد و مالیات و عوارض شهرداری و این چیزا باشه،میشیم مثل اروپا و امریکا و اونا الگو می شن واسه مسئولین
اما وقتی بحث خدمات شهری و احترام به مشتری و رفاه و این چیزا می شه،از فقیرترین کشورهای افریقایی هم بدتر هستیم....
این تناقض رو چجور حل کنیم؟ اون بانک مثلا سوییسی که بقول شما از هرچیزی کارمزد می گیره،به یه جوون یا صاحب فکر یا کسی که طرح اقتصادی داره،وام با سود صفر درصد یا زیر یک درصد می ده.اینجا ازین خبرا هست؟ بعدشم اسم یک بانک،فقط یک بانک رسمی رو بگید که ورشکست شده باشه ؟
درامدشون کمه؟ پس چرا هر روز شعبه هاشون بیشتر می شه ؟
پس لطفا مارو احمق فرض نکنید.
علی: 1395/8/2523:01:12،
175
23
شما جیب ما رو نزن کارمزد پیشکش
رضـا: 1395/8/2608:22:23،
68
17
البته کارمزد به نوعی همان جیب زدن هست !
من: 1395/8/2523:04:00،
174
24
میخوام ببینم امکانش هست یکبار از این مملکت یک خبر خوب بشنویم؟! مثلا بگن فردا یه آبنبات چوبی مجانی میدیم بهت!
بخدا دریغ از همین خبر!!!
شمس: 1395/8/2523:43:50،
103
19
واقعا مردم نجیب و عجیبی داریم
فرشید: 1395/8/2602:16:31،
55
27
خبرت میکنم بریم ساندیس خوری
امین نسل سوخته: 1395/8/2523:05:48،
142
22
همچنان ما فقیر و فقیر تر ،بانک ها فاسد و پولدارتر.این از جنگ هم بدتره.
محمد: 1395/8/2523:11:02،
38
152
کار‌درستی هست؛در کشور های دیگه هم همین کارمزد ها اخذ میشه؛
به امید اینکه نرخ سود صفر شود و بهره زیر ۲ درصدو مخارج بانک ها از اخذ کارمزد تامین شود؛
اینطور اقتصاد کشور راه میافتد
مهمان: 1395/8/2523:47:40،
84
14
قبلش بايد به اين اميد باشيم كه اين كارمزدها و غيره داخل مرز ايران خرج بشه!
حسینقلیخان: 1395/8/2609:06:04،
35
17
هر وقت همه چیز کشور جهانی شد بعد منتظر باش تا اقتصاد انهم جهانی شود . مرد حسابی یکماه است میگن تورم زیر 7 درصد است ولی توهمین یکماهه روزی نبوده که دلار بالا نرود تورم ماهانه ارز بالای 30 درصد بوده بعد تو وایسا صابون بزن به شکمت برای تسهیلات دو درصدی .
بعد کی سپرده گذار خواهد بود همه وام میخواهند برای خرید دلار و طلا سودی هم که نداره تازه قسط هم نمیدهند هلو برو تو گلو . خخخخ
خدایا ببین با کی ها شدیم 80 میلیون نفر .
z: 1395/8/2523:28:44،
67
24
عزیزی که میگی کار درستیه، پول باید الکترونیکی رد و بدل بشه. در جریان باش هر انتقال وجه اینترنتی الان حداقل 500 تومن هزینه داره!
محمد: 1395/8/2600:08:31،
27
104
هر خدمتی هزینه داره؛انتقال وجه و تزاکنش های بانکی‌باید هزینه داشته باشه؛
من که با کمال میل پرداخت میکنم؛
شما نکن ببینم توان مقابله داری یا فقط حزف میزنی
مهرداد: 1395/8/2600:16:29،
37
101
شما حتمن میخوای این 500تا تک تومن ناقابل رو هم که الان ارزشش هیچی به معنای واقعی کلمه هست رو ندی؟؟ پس هزینه این همه کارمندو دمو دستگاه بانکها از کجا تامین شه؟؟ تو همه کشورهای درستو حسابی بانک ها با کارمزد که پابرجان؛ اما در ایران اصن کارمزد بانکی معنی نداره. اگه بانک ها هزینه هاشون از کارمزدها پوشش داده بشه اونوقته که مثلن یه روزی میتونن تسهیلات با نرخ صفر درصد بدن و از سپرده های مردم هم مثلن کارمزد دو درصد بگیرن این طوری کسی پولی تو بانک نگه نمیداره همه و همه خرج تولید میشه به شرطی که دولت هم بتونه تورم رو صفر درصد نگه داره این طوری من خیالم راحته که این خونه ای که الان میتونم راحت بخرم دو سال دیگه هم میتونم راحت بخرم؛ این سیستم الان داره تو ژاپن اجرا میشه اما اینجا ایرانه و منفی هایی که این کامنت میگیره نشون میده که ما دنبال دوزار سودی هستیم که بانک بهمون میده و نه دنبال پیشرفت و آبادانی
مهرداد: 1395/8/2600:20:38،
24
46
مشکل ما ایرانی ها اینه که فقط نوک دماغمون رو میبینیم و راضی نمیشیم که یک مشکل رو اساسی حل کنیم چون زمان میبره؛ البته بیشترمون هم تقصیری نداریما چون همیشه هشتمون گرو نهمونه. فقط میخایم یه مسکن لحظه ای برای دردمون داشته باشیم و ایرادی نداره که اون درد فردا هم باز به سراغمون بیاد
علی: 1395/8/2602:15:18،
73
26
پاسخ به مهرداد
اولا شما « مثلن » رو « مثلا » بنویس !
ثانیا ۵۰۰ تومن واسه شما ناقبل هستش اما به عنوان مثال ۱میلیون نفر در طول روز اگه هر کدام حتی ۱بار هم انتقال وجهی داشته باشن میشه روزی ۵۰۰میلیون تومن...
ثالثا بانکها درآمدهای نجومیشون از راه بنگاه داری و خرید و فروش املاک و پروژه های کلان هستش...
در ضمن اگه به قول شما درآمد قابل توجهی ندارن پس چرا توو هر خیابونی از ۱۰تا ساختمون ۶تاش بانک هستش و مثه قارچ همینجور داره بیشتر میشه ... !!!
شما نگران درآمد بانکها نباش عزیزم اونا کارشونو بلدن
فک میکنم شما هنو تنت به سود بالای تسهیلات نخورده ...
در ضمن مقایسه یک کشور با سایر کشورها در یک مورد خاص، نیاز به استخراج و مطالعه منابع گوناگون تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اون کشور و سایر کشورها داره.
خشایار: 1395/8/2608:20:50،
34
22
قابل توجه شمایی که نمیدونی تراکنش زیر یک میلیون 500 تومنه به ازای هر میلیون 200 تومن اضافه میشه یعنی اگه ده میلیون کارت به کارت کنی 2300 تومن کارمزد میگیره
رادیگال: 1395/8/2608:32:36،
28
21
درسته برای هر انتقالی تا یک میلیون تومان 500تومان کارمزمیگیرند البته هرچه مبلغ بیشتر شود براساس میلیون به میلیون کارمزد بالاتر میشود!ای بابا تا چند سال پیش آخر ماه کارمندان چکی به بانک میدادند وتمام حقوقشان را میگرفتند ودرمنزل گذاشته و آنرا مدیریت میکردند!به همین راحتی!حالا هم اگر بازی کارمزد شروع شود میتوان همان کار را کرد!ما که سیستم مان عقب گردی است اینهم اضاف!!!
Matin: 1395/8/2523:35:35،
85
18
ینی پول بزاریم بانک‌باهاش سود کنن بد پس گرفتنی کارمزدم بدیم نمیدونم‌چرا اینا همه چی که به نفع خودشونه از غربو امریکا تقلید میکنن مالیاتو عوارضو ... ولی چیزایی که به نفع مردمه حرامه کسی میدونه به منم بگه ؟
محمد: 1395/8/2600:09:10،
27
63
واقعا مجبوری‌ پول‌تو بانک بزاری؟
محمد: 1395/8/2600:13:08،
20
70
سالر،باید از هر نوع مباذله پولی کارمزد کسر بشه؛
رویه درست و جهانی همین هست؛
رضا: 1395/8/2612:31:24،
23
19
وقتي بچه بودم (قبل انقلاب رو ميگم كه شما نبودي به احتمال زياد) مادر ميگفت دروغگو دشمن خداست! اگه پول ربا (چه بدي چه بگيري) وارد زندگي ادم بشه ديگه ادم روي ارامش و اسايش رو تو زندگي نميبينه! اگه پول حرام وارد زندگيت بشه فلان و بهمان ميشه! مال دزدي مال غصبي ...
كجاست الان سر از خاك در بياره ببينه دروغ و ربا و ريا و فساد مملكته برداشته هيچكسم حرف نميزنه. حتي همين علماي بزرگواري كه يه زمان خودشان به يك ده ميليونيم اين مسايل اعتراض داشتن!
محمدرضا: 1395/8/2523:42:47،
65
16
اون آدم پولدار فرقی نداره براش
فقط اون بدبختی که برای 1000 تومن جونش در اومده بدبخت تر میشه
بهنام: 1395/8/2600:03:41،
63
19
از هر راهی هی جیب مردم بدبخت رو بزنین باشه؟؟
حرومتون باشه به حق ابولفضل
وحید یوسفی: 1395/8/2600:17:34،
75
17
دیگه اینجا جای موندن نیست
باید بربم هر چه زودتر
hamed: 1395/8/2609:03:59،
13
38
آسمون همه جا همین رنگیه
نا شناس: 1395/8/2610:19:27،
38
23
اسمون شاید ولی زمینش خیلی فرق داره
ایرانی : 1395/8/2600:36:23،
43
22
کسانی که موافقن .چرا نمیگن این پول واسه مردم خرج میشه یا نه .کجایید بظاهر روشنفکرا ....
محمد: 1395/8/2609:16:53،
20
39
چرا برای مردم خرج بشه؟
این کارمزد مربوط به خدمات بانک هست
بانک یک بنگاه عام المنفعه نیست!بانک یک شرکت خدمات مالی هست؛
شرکت هایی که شما میشناسین درامدشون رو باید به مردم بدن؟؟؟؟؟؟؟

مردم بجای گدایی پول از این و ان بروند خودشان کارکنند پول در بیارن
ایرانی: 1395/8/2610:58:15،
34
15
اقای محمد ،اگه ممکنه برای ما هم توضیح بدید که چی شد شما از عالم کدایی از این و اون تونستی بیای بیرون و برای خودت کسی بشی و الان برای ما سخنرانی کنی .ما که سالهاست نتونستیم با این اوضاع اسفبار اقتصادی وضع مالی خودمون رو انقدر بهبود بدیم که همزمان هم سود بانکی بالا بدیم و هم کارمزدی که شما طرفدارش هستی!!
ما که دستمون به جایی و رانتی بند نبود وگرنه توی سخنرانی اگه از شما بیشتر نبودیم ،کمتر هم نیستیم!
محمد: 1395/8/2611:19:29،
28
28
زحمت کشیدم،درس خوندم کنکور قبول‌شدم؛
زحمت دانشگاه رو کشیدم فارغ التحصیل شدم
کار کردم پول دراوردم و زندگیمو تامین کردم

در شرایط برابر‌ با بقیه مردم،بدون هیچ سهمیه و پارتی یا اقازادگی
محسن: 1395/8/2600:48:24،
42
23
من که پولم را از بانک میکشم بیرون تازه باید بانکها یک چیزی به ما بدن که پولمون تو بانکه
محمد: 1395/8/2609:18:49،
27
31
دقیقا کی مجبورت کرده بود پول تو بانک نگه داری؟؟؟؟
يه بيچاره : 1395/8/2601:31:37،
46
13
روحاني فقط اينو ميتونم بگم كه تو دوره تو زندگي شده مثه طناب دار واسم تورمم كه اصن صفره گوشت ولبنيات غيره هم كه ربطي به تورم نداره
برجام و فرجامم همش كشكه اين جيب سوراختون كي بسته ميشه آخه
لعنت به كساني كه به اسم اسلام ميان و تيشه به ريشه اين مملكت ميزنن
بسه ديگه شورشو دراوردين هر روز يه بدبختي ديگه
هر كي مياد واسه منافع خودشو اطرافياش مياد نه واسه مردم همشون سر و ته يه كرباسن
محسن: 1395/9/313:55:53،
14
25
دولت مجبورم کرد یارانه ها را به حساب میریزن شماره حساب خواستن
رضامیلانو: 1395/8/2601:51:48،
43
19
من بعدازظهرتوبازار قدم زدم مالیاتش چند میشه.
رافال M: 1395/8/2602:01:31،
39
21
می خوان از سنگ هم پول در بیارن
بیچاره مردم
محمد: 1395/8/2602:32:23،
31
30
روحانی فاتحه ی مملکتو خوندی..اون از برجامت ک سیب وگلابی گرفتی درنیروگاه های هسته ای رو تخته با بتن گل گرفتی...اون از بی بخاریت تو قضایای عربستان..این از وضع بانکداری...گرانی ک الی ماشالله قبضا وحاملهای انرژی سربه هوا..وزرا بعد سه سال هیچ کاری نکردن واستعفا دادن و تو اوج خداحافظی..دقیقا بگو اومدی چکار کنی..یارانه رو هم ک زورت میاد بدی هی تهدید به قطع یارانه میکنی ..هی گریه و زاری میکنی پول نداریم یارانه بدیم..والله نمیتونین کاندید نشین این ملت ابزار آزمایشگاهی نیستن بگین بریم وسط ببینیم چی میشه
نوید: 1395/8/2606:27:49،
39
19
اونای که میگن باید کارمزد بگیرن تا خرج بانک ها در بیاد مث اروپایی ها باید توجه کنن که اینجا اولا اروپا نیس دوما با ی اختلاس کوچیک پول کل کارمندان و فک و فانیلاشون و در میارن تو نگران نباش عزیزم میدونم بابات تو بانک کار میکنه
امیر : 1395/8/2607:58:15،
26
12
توی سال 96 میگن هر وقت از جلوی عابر بانک رد بشید باید کارمزدش رو بدید!
علی: 1395/8/2608:00:42،
22
20
ما نفهمیدیم آقای سیف به فکر اقتصاد جامعه هست یا بفکر بانکهای بیچاره که هر روز یک اختلاس ازش بیرون میاد و تعداد آنها از سوپرها هم بیشتر شده.راستی آقای سیف از ذهنم گذشت که از جلو یک بانک عبور کنم لطفا کارمزدش را حساب کن که خدایی ناکرده مدیون این بیچارهها شوم.
ملت: 1395/8/2608:10:09،
28
16
توکشورماهرکه پول داره قدرت داره توادارات دولتی حسابدارحرف اول رومیزنه چون تمام بخوربخورها روخبرداره وسهیمه
hamed: 1395/8/2609:05:29،
19
20
بزرگترین قدرت ها مال بانک هاست
حتی از قدرت های نظامی هم قوی تره!!!
چون حتی پول هایی ک خرج نیروی نظامی میشه هم رو بانک ها پرداخت می کنن!!!
محمد: 1395/8/2608:38:09،
19
13
خدا به دادمون برسه.نميدونم هر كاري اين دولتمردا انجام ميدن يه ذره هم اعتماد ندارم بهشون.
ارژنگ: 1395/8/2609:07:10،
21
16
کاش از این غارت هزاران میلیاردی مافیای بانکی، درصدی هم به ملت درمانده می رسید.
تکراریست اما از ماست که بر ماست.
:(: 1395/8/2609:59:23،
37
21
ما روزانه داریم از هوا تنفس میکنیم از دولت خواهشمندم واسه تنفس هم کارمزد بگیرن
بابک: 1395/8/2611:47:32،
21
21
دوستان هر تحولی که دراین مورد اتفاق بیوفته مطمعن باشید به سود یک طرف هست واونهم بانکه.ی نگاهی به قراردادهای رهنی بانکها بندازین خیلی چیزا دستگیرتون میشه.تو تمام متون قراردادها نوشته بانک میتواند ...مشتری نمیتواند ....واین داستان ادامه دارد..در ضمن واسه صدور ی عابر کارت 3000 تومن میگیرن .بعدشم کارمزد مال وقتیست که کار شما رو کارمندبانک انجام بده نه عابر بانک .فلسفه وجودی دستگاه عابر بانک کم کردن حجم کار کارمند بانک بوده.کارمزد در اینجا بنظرم معنا نداره
حالا: 1395/8/2622:30:44،
25
26
مگر دستگاه عابر بانک هزینه سرویس و نگهداری نداره
که حالا زورتون میاد کارمزد بدید چرا مردم به چیز مفت عادت کردن البته که این سابقه تاریخی داره و بخاطر یه سری وعده چیزای مفت پدرانمون یکاری کردن که نمیشه گفت
بابک: 1395/8/2711:44:40،
18
22
جناب حالا ..هزینه تعمیر ونگهداری عابر بانک طبق قرارداد بانک و شرکت تولید کننده برعهده بانک هستش نه مشتری!!!فراموش نکن پولی که از کارتت جابجا میکنی در اون بانک هستش واون بانک با پول شما سود نصیبش میشه!! بانک عاشق چشم وابروی تو نیست از پولی که تو حسابته کلی سود دریافت میکنه اینهمه امکانات رفاهی وتفریحی وامهای بی حد وحصر که در اختیار کارمندان بانک هست از قبل پول من وشماست حالا چطور شده واسه کارمزد گیر کردن ؟؟؟!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار