کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اعتراض خرده‌فروشان به رشد فروشگاه‌های زنجيره‌ای

کدخبر:۳۰۱۵۱شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۹:۲۸۳۱۰۰ بازدید

اين روزها برای ساماندهی نظام توزيع در هر كوچه و خيابانی شاهد تشكيل فروشگاه‌های زنجيره‌يی هستيم و حالا با گذشت زمان و شناسنامه‌دار شدن ...

اين روزها برای ساماندهی نظام توزيع در هر كوچه و خيابانی شاهد تشكيل فروشگاه‌های زنجيره‌يی هستيم و حالا با گذشت زمان و شناسنامه‌دار شدن فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي معضلي براي واحدهاي صنفي خرد و متوسط ايجاد شده است. به گفته كارشناسان تشكلي اين روزها با شناسنامه‌دار شدن فعاليت‌هاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي بازار اين فعالان داغ‌داغ شده و اين موضوع درحالي است كه بنگاه‌هاي خرد و متوسط نسبت به روند چنين فعاليت‌هايي در سطح كشور معترضند. به اعتقاد موافقان اجراي طرح (تاسيس فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي) به علت زمان محدود افراد، حضور در اين فروشگاه‌ها بهترين راه براي مديريت زمان است. مخالفان رشد فعاليت فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي نيز براين باورند كه با عدم مديريت بر نحوه فعاليت‌هاي قارچ‌گونه اين فروشگاه‌ها هر روز ما شاهد افزايش نرخ بيكاري در كشور خواهيم بود.

روزنامه تعادل در زمينه اعتراض واحدهاي صنفي خرد و متوسط نسبت به تشكيل فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي سراغ چند نفر از متوليان اصناف رفته كه ماحصل گفت‌وگوي آنها را در زير مي‌خوانيد:

 

 براي يكسان‌سازي فعاليت‌ها با دولت به توافق نرسيديم

رييس اتحاديه سوپرماركت‌داران تهران درباره معضلات ايجاد شده در اين صنف به «تعادل» گفت: متاسفانه در اين سال‌ها ما شاهد تاسيس و حجم گسترده فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي در كوچه و خيابان شهرهاي بزرگ و كوچك هستيم؛ اين موضوع درحالي است كه ازدياد اين فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي مي‌تواند خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري را براي اصناف به همراه داشته باشد. سعيد درخشاني با اشاره به اينكه تعداد زياد اين فروشگاه‌ها منجر به افزايش بيكاري خواهد شد، افزود: درحال حاضر تشكيل اين فروشگاه‌ها آسيب‌هاي زيادي را براي واحدهاي خرد و متوسط به همراه داشته و منجر به تعطيلي واحدهاي صنفي كوچك شده است.

 به عنوان مثال در هر واحد صنفي تعداد 5نفر مشغول به كار هستند و همين تعداد نيز به 500 نفر ديگر رزق مي‌رسانند، ‌بنابراين تاسيس هر يك از فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي در كوچه و خيابان منجربه بيكاري اين تعداد افراد مي‌شود؛ اين موضوع در حالي است كه ما به عنوان مسوول واحدهاي صنفي سوپرماركت‌ها بارها انتقادمان را در راستاي عدم ساماندهي اين فروشگاه‌ها به گوش مسوولان اصناف رسانده‌ايم اما هميشه به دليل خصولتي بودن فعاليت اين فروشگاه‌ها با درهاي بسته مواجه شديم. رييس اتحاديه سوپرماركت‌داران تهران درباره تاثير كاهش زمان صدور مجوز تاسيس فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي در فروش سوپرماركت‌ها گفت: مسلما افزايش اين فروشگاه‌ها با كاهش فروش در سوپر‌‌ماركت‌ها همراه خواهد بود و اميدواريم كه در اين راستا مسوولان دولتي و اصناف تمهيدات جدي را درنظر گيرند.

وي در پاسخ به اين پرسش كه اتحاديه در راستاي كاهش اين معضلات چه اقداماتي را انجام داده است، گفت: بنده از سال 88 در تلاش هستيم تا اين فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي را زير پوشش اتحاديه سوپرماركت‌داران قرار دهيم اما متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ايم با دولت در اين مورد به توافق برسيم. با تمام اين تفاسير ما از وضع كنوني هم ناراضي نيستيم به شرط اينكه مسوولي باشد كه اين فروشگاه‌ها را سرپرستي و مديريت كند اما اكنون اين مديريت وجود ندارد و هر كاري كه مي‌خواهند، انجام مي‌دهند. به عنوان مثال اين روزها در هر كوچه و خياباني ما شاهد تشكيل چنين فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي هستيم كه فعاليت‌هاي قارچ‌گونه اين فروشگاه‌ها نشان از نبود مديريت جامع دارد.

 

 رازهاي ارزان‌فروشي در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي

درخشاني در پاسخ به اين پرسش كه چرا قيمت‌ها در اين فروشگاه‌ها با تخفيف زياد و حتي بسيار مناسب‌تر از سوپرماركت‌ها عرضه مي‌شود، عنوان كرد: مشكل صنف ما اين است كه در صورت ارزان‌فروشي بازرسان از ما بازخواست مي‌كنند و مي‌گويند چه حقي داشته‌ايم كه با قيمت پايين‌تر كالا را عرضه كنيم. به‌واقع، ارزان‌فروشي در صنف سوپرماركت‌داران تخلف است اما فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي جنس‌هاي نامرغوب خود را به قيمت پايين و مسلما با تخفيف ارائه مي‌كنند.

 به عبارت ديگر جنس‌هاي تراز اول را نمي‌توان با 50درصد تخفيف عرضه كرد. در اين زمينه شهروندان بايد به پرسش‌هايي همچون چطور ممكن است كالاهايي كه بين 10 تا 30درصد سود دارند با 50درصد تخفيف به مردم فروخت را در ذهن داشته باشند.


فعاليت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با عناوين مختلف

از سوي ديگر رييس اتاق اصناف شهرستان لاهيجان درباره تعدد زياد فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي در شهرهاي كوچك گفت: تعدد زياد فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي با عناوين مختلف در شهرهاي كوچك مانند لاهيجان باعث ركود كار صنوف به ويژه واحدهاي خرده‌فروشي شده است.

يوسف اكبري‌پور‌رودبنه در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني اتاق اصناف ايران افزود: قرار بود اتاق اصناف اقدام به ايجاد فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي واحد براي اصناف داشته باشد كه تاكنون عملي نشده اما در عوض هر روز شاهد ايجاد فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي تحت عناوين مختلف هستيم كه تنها باعث ضرر و زيان واحدهاي صنفي كوچك مي‌شوند. وي تصريح كرد: با توجه به اينكه تعداد واحدهاي صنفي شهرستان لاهيجان بيش از حد نياز است، افتتاح فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي تنها باعث ركود بيشتر بازار كسب مي‌شود و در حال حاضر برخي مشاغل صنفي به دليل نداشتن درآمد در حال تعطيلي هستند. اكبري‌پور‌رودبنه اظهار كرد: اجراي هر طرحي نياز به برنامه‌ريزي دارد و بايد قبل از اقدام به هركاري تدابير آن انديشه شود؛ اگر قرار باشد واحدهاي صنفي در شهرهاي كوچك نيز تجميع شوند و فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي را تشكيل دهند به جرات مي‌توان گفت كه حداقل بيش از نيمي از كسبه در صنف سوپرماركت‌ها بيكار مي‌شوند.

وي افزود: هر اتحاديه حداقل حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ عضو دارد كه با تجميع اين واحدها براي تشكيل فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ واحد صنفي تعطيل مي‌شوند؛ لذا لازم است قبل از هر اقدامي در خصوص صدور مجوز براي تاسيس فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي، برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شود. اكبري‌پور‌رودبنه اظهار كرد: اصناف از هيچ گونه حمايتي برخوردار نيستند و با توجه به هزينه‌هاي سنگيني مانند ماليات، عوارض و حق كسب كه اصناف پرداخت مي‌كنند، در ازاي آن هيچ گونه خدماتي را دريافت نمي‌كنند؛ اصناف حتي بيمه نيستند تا اگر زماني توان كار كردن نداشته باشند، بتوانند زندگي خود را اداره كنند. رييس اتاق اصناف لاهيجان تصريح كرد: اصناف مخالف ايجاد فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي يا مخالف توسعه و پيشرفت صنوف نيستند اما اين كار بايد با تدبير صورت بگيرد و قبل از هر اقدامي نتايج مثبت و منفي طرح بررسي شود تا واحدهاي صنفي در شهرستان‌ها بيش از اين با مشكلات همراه نباشند.

 

 براي مبارزه با قاچاق از جاي ديگري شروع به كار كنيم

در عين حال رييس اتاق اصناف بهارستان بر آسيب‌شناسي و ريشه‌يابي موضوع قاچاق كالا و همچنين شناسايي نقاط پرتردد در واردات كالاي قاچاق تاكيد كرد.

علي ميرزايي با تقدير از اقدام دولت در واگذاري طرح برخورد با كالاي قاچاق به اتاق اصناف و اتحاديه‌هاي صنفي بر دخالت نكردن دولت در امور صنفي تاكيد كرد و در خصوص جمع‌آوري كالاي قاچاق از سطح بازار گفت: جمع‌آوري كالاهاي قاچاق از كفِ بازار مشكلات ما را در حوزه قاچاق حل نمي‌كند و اين راهكار براي مبارزه با قاچاق جوابگو و مثمرثمر نيست. وي تصريح كرد: براي مبارزه و ريشه‌كن كردن قاچاق كالا نيازمند آسيب‌شناسي و ريشه‌يابي موضوع افزايش بي‌رويه كالاهاي قاچاق به كشور هستيم ضمن آنكه بايد به كشف و شناسايي نقاط محتمل ورودي كالاهاي قاچاق بپردازيم و راهكار مناسبي را براي هر حوزه بينديشيم.

رييس اتاق اصناف بهارستان با اشاره به عمليات گشت‌هاي بازرسي اتاق اصناف به همراه ماموران اماكن و تعزيرات اظهار كرد: سازمان تعزيرات نسبت به گذشته همكاري بيشتري با اتاق اصناف دارد. وي با بيان اينكه برخي براي مبارزه با قاچاق كالا به تاسيس فروشگاه‌هاي زنجيره‌يي اقدام مي‌كنند، ‌گفت: برخي اقدام‌ها منجر به آسيب‌هاي جدي در نظام اقتصادي خواهد شد، ‌بنابراين برخورد قهرآميز با واحدهاي صنفي دردي را دوا نمي‌كند. به واقع در شرايطي كه همچنان در ركود اقتصادي به سر مي‌بريم، چنين برخوردهايي اصناف را متضرر مي‌كند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار : 1395/8/2222:55:20،
21
165
این هم عواقب نظام سرمایه داری و پیشرفته ی غرب که همه عاشقش هستن که کمپانی ها روزبروز بزرگتر و کارمندا روز به روز ضعیفتر میشن...
هیچ چیزی بی عیب و هیچ گلی بی خار نیست...
چیز بی عیب فقط خداست، ببین اون گفته چطور زندگی کنی!
عباس: 1395/8/2223:06:55،
168
20
در دنیای رقابتی چرا نباید فروشگاههای بزرگ باشند؟
خرده فروشها هم تخفیف بدن بمونن تو بازار
من: 1395/8/2223:14:01،
60
11
تا آخر پشت کوروش و حاج فضلی هستم
علیرضا: 1395/8/2223:28:18،
23
39
نظر شما کاملا از نظر اقتصاد خرد و کلان درست است متاسفانه در ایران نظام سرمایه داری بشدت در حال توسعه می باشد و بزودی شاهد حذف بسیاری از مشاغل در سطح جامعه خواهیم بود
نیما: 1395/8/2223:36:45،
23
15
فقط جانبو
پاسخ: 1395/8/2223:50:47،
117
8
اکثر خرده فروش ها رحم ندارند. مثلا خودم دیدم تن ماهی به قیمت ۳۰۰۰ تومان خریداری میکنند و ۵۵۵۰ میفروشند اگه ۵۵۰۰ بدی میگویند ۵۰ خرد نداری طلب ما. یعنی بالای چهل درصد سود میخورند دلشان نمی آید یک درصد تخفیف بدهند. یا جنس تاریخ مصرف گذشته را پس میگیرند ولی باز تو قفسه فروش میگذارند تا به بعدی که حواسش نیست بفروشند/
سوال: 1395/8/2300:56:23،
67
15
من هر وقت از هایپراستار یا جانبو می خرم سر در نمیارم با احتساب مالیات بر ارزش افزوده بازم تخفیف واقعی گرفتم یا نه؟
تخفیف واقعیه ++++++
گول خوردم -------
مقل کانادا : 1395/8/2301:37:25،
56
6
عاقبت خرده فروشها تعطیل میشوند.

آخه بعضی ها شون هم واقعا انصاف ندارن.
یه بقالی زده میخواد یه ساله برج ساز بشه !!
علی: 1395/8/2307:31:12،
25
6
نظامهای سوسیال هم همین الانش پر از فروشگاههای زنجیره ای هستن :)
محمد: 1395/8/2307:41:53،
22
5
هر جای این کشور دست بذاری، یه مشکل هست. کلا هیچ کس از هیچ چی راضی نیست. همه معترضن. ما تنها کشوری هستیم که همه چیمون به هم میاد.
تا الان دنبال اشتغال جوانان بیکار بودیم، از این به بعد باید تلاش کنیم که شاغلان بیکار نشن، چه آینده درخشانی داریم ما!!!
ماندانا: 1395/8/2308:50:52،
25
5
این خبر چند بار درج شده
و من هم چند بار
نظرم را نوشتم
مثلا هایپر همیشه 15 درصد تخفیف میده
مغازه داران هم پشن شیشه بنویسن 15 درصد تخفیف
کلیه اجناس
یا حداقل 10 درصد
فقط و فقط یک مغازه دیدم که این تابلو قرمز را زده بود
سردار جنگل جنوب بسمت ستاری پشت ورزشگاه
و مردم محلی هم
راه زیاد توی ترافیم نمیرفتن بسمت هایپر همش از اون میخریدن
لالاس: 1395/8/2309:57:48،
12
30
کاسب دوست خداست تو هرصنفی خوب و بد هست یادتون رفته پول نداشتین نسیه میبردین چن ماه بعد می اوردین حالا 2تومن پول تو جیبتون دیدین خدا رو بندگی نمیکنین
منطقی: 1395/8/2310:16:56،
10
30
مردمم ما خیلی بی چشم ورو هستند وقتی که بی پول بودن ونسیه میگرفتن خرده فروشی بدبخت بهشون خوبی میکنه همه خوبی ها فراموش شد اخه الان همون بدبخت ها دیگه پولدار شدن وهمه میرن نقد از هایپرها خرید میکنن وهرجنسی که میخرن با 500 یا نهایت 1000 توومن ارزان میخرن ولی نقد پس هیچ بردی نمیکنن .
محمد: 1395/8/2313:19:52،
10
7
خرده فروشي ها از اسمشونم پيداست چيزاي خرده بفروشن توي مقياس محله كه غالبا هم گران ميفروشن و ظاهرا فقط مجوز ارزان فروشي ندارن
شهاب: 1395/8/2314:23:57،
8
5
مشکل اینه که به ملت ما و همون بقاله زور میاد از مغازش و جای اختصاصیش که هر موقع بخاد هرکاری میتونه تووش بکنه پاشه بره توو فروشگاه زنجیره ای بشه یه کارمند و مجبور باشه در داخل یک سیستم و ساختار منظم کار کنه . اینجا توو ایران همه میخان مالک باشن اون هم بدون تخصص .و توو محیط اختصاصی خودشون هرجور میخان جولان بدهند که این با دنیای امروز جور در نمیاد.
واقعیت ایکه که پس از حذف یارانه و سوبسید و آزاد شدن قیمتها تنبلی دیگه به پایان رسیده دیگه هرکی بیتشر کار کنه و مغز و تفکر داشته باشه توو این مملکت میتونه پیشرفت بکنه
گربه چاق: 1395/8/2315:07:37،
5
4
واقعاً كه چي بهم بافتي !
شما هم احتمالا از همون خورده فروش هايي هستي كه آسمون و ريسمون رو به هم ميبافن تا منافع خودشون رو از دريچه منطق به ديگران نشون بدن.
محسن: 1395/8/2222:59:15،
27
159
فروشگاهای زنجیره ای دزدی توی روز روشن هستن ساده نباشید
پاسخ: 1395/8/2223:53:14،
91
10
چرا بقال جون. همون جنسی که شما تو تابستان تو حیاط نگه میداری و بعد میذاری تو یخچال مثل ماست دبه ای در فروشگاه هایپر به روز است و با تخفیف
محسن: 1395/8/2223:00:39،
40
17
وقتی متعلق به اون سازمان گردن کلفت باشند کسی نمی تونه جلوشون رو بگیره.
خودتون بهتر می دونین که کجا رو میگم.
سعید: 1395/8/2300:01:22،
40
4
من نمیدونم کجا رو میگی
محمد از شهریار: 1395/8/2223:30:25،
81
4
باید قبول کنیم که دوران مغازه های کوچیک تموم شده....همه جا دنیا فروشگاه های بزرگ وجود دارن.... چاره ای نداریم که تحول رو بپذیریم...
رضا: 1395/8/2307:39:38،
10
22
به نظرت فقط باید با احداث فروشگاه ها مثل دنیا باشیم؟
از بابت خودرو ، اشتغال و ... نباید جهانی شویم؟
پاسخ به رضا: 1395/8/2311:05:34،
10
4
خوب حالا از فروشگاه های توزیع محلی فرآیند جهانی شدن شروع بشه بده
چرا با تغییر مخالفت می کنین
دوران بقالی ها به سر اومده
عبدالله: 1395/8/2223:54:10،
81
5
دوستان بیایید از خواب غفلت بیدار شویم. دنیا در حال پیشرفت، ترقی و تعالی است آن وقت ما در قرن ۲۱ بحث می‌کنیم که باید جنس را از سوپرمارکت‌ها با ۲۰٪ قیمت بالاتر بخریم تا عده‌ای بی‌کار نشوند! یا ارابه‌های مرگی به نام خودرو را از مشتی بی‌وجدان بخریم و جان و مال و سلامتی‌مان را به خطر بیندازیم تا کارگران شرکت‌های خودروسازی بی‌کار نشوند! (بخوانید مدیران نالایق ولی پرمدعای این شرکت‌ها از سادگی ما حداکثر سوء استفاده را ببرند).
دوستان! دنیا در حال حرکت و تغییر است. در قرن ۲۱ نمی‌توان با روش‌های قرون وسطایی کشور را اداره نمود.
سعید : 1395/8/2300:09:02،
12
72
این فروشگاه کارخانه هارا مجبور به تخفیف بیش حد می کنند تولید کننده بخاطر اینکه جایگاهی در بازار داشته باشه مجبورند به خواسته فروشگاه تن بدهند در نهایت تولید کننده ضرر می کند که کلای تولیدی را به حداقل ممکن و حتی در مواردی با ضرر فروخته این وسط فروشگاه و مشتری سود کردند ولی در نهایت تولید کننده با زیان انباشته روبرو شده که مجبور است نیرو ی انسانی را تعدیل کند ویا بکلی تولیدش را متوقف کند که به بیکاری بیشتر کارگران می انجامد دولت باید هر چه زودتر برنامه مدون که همه چیز را با هم دیده باشد طرح واجرا کند چون واقعا این فروشگاه ها به بی کاری در جامعه دامن میزنند
عباس: 1395/8/2307:33:59،
28
4
تولید کننده خوب بلد است چه کار کند دادا!!
ماست یه کیلویی رو میکنه 800 گرم خوبم سود میبره:)
شما گران تولیدکننده های دزد نباش بیکاری منشا دیگری دارد
الوند: 1395/8/2311:08:08،
18
5
آقا سعید
هیچ بقالی جنس رو مستقیم از کارخونه نمی خره
همه رو با وانت میارن جلوی درب مغازه
فقط با حذف واسطه های متعدد مثل بنکدارها و عمده فروش ها قیمت فروشگاه های زنجیره ای که جنس رو مستقیم از کارخونه ها می خرن کمتر از بقالی ها در میاد
شهرام: 1395/8/2323:13:53،
6
5
واقعا
یعنی تولید کننده ضرر میکنه که جنسش توی هایپر مارکت فروش بره
نه داداش اینا مال اینه که مملکت صاحب نداره روند کار اینطوره که قیکت رو بالاتر درج میکنن بعد به اسم تخفیف یه مقدار ازش کم میکنن ولی بقالهای طمع کار با همون قیمت درج شده میفروشن
البته مواظب گوشت و مرغ فاسد و چینی با شین که به اسم تازه و بسته بندی شده توی این فروشگاه ها عرضه میشه مخصوصا کوروش
انانيموس: 1395/8/2300:13:43،
24
4
رقابت تو مملكت لازمه پيشرفت و خوشنودى مصرف كنندس. اگه نميان تو صنف، شما هم به صنف سوپرمارتيا اجازه تخفيف بدين. تو غرب هم زنجيره اي هست، هم سوپري. اونجا سوپريا يا چيزاي خاص ميفروشن (عربي، وِجي) يا جاي خوبي هستن كه شايد خرجش واسه زنجيره اي ها سنگين باشه.
آدا89: 1395/8/2300:20:07،
61
5
نوشته ارزان فروشی تو صنف سوپر مارکت ها تخلف است.
عجب دروغی میگه.
سوپرمارکت ها هم ارزون بدن مشتری پیدا میکنن.
الان دورو زمونه رقابته.
این فروشگاهها هم تنوع جنس دارن. هم تخفیفهای عالی.
چشم داریم جنسای نامرغوبشونم نمیخریم.
Matin: 1395/8/2300:44:25،
9
4
هر کی به فکر خودشه هم دلی معنا نداره مصرف کننده فکر خودشه میگه فروشگاه خوبه ، بغال به فکر خودشه میگه فروشگاه پلمپ شه فروشاه به فکر خودشه میگه نزارم بغالی کار کنه ، کارخونه به فکر خودشه میگه جنس بی کیفیت فروش بیشتر وسعولین به فکر خودشون به خاطر‌پول این طرحو مطرح کردن یعنی یکمم به فکر طرف مقابل باشید بد نیست
علی: 1395/8/2302:08:26،
11
4
شما میگویید فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و بعد به بقالی ها میگویید سوپر مارکت، یعنی در لغت آنها کوچکتر از واحد های صنفی شما هستند، بهتر ااست اسم اتحادیه خود را عوض کنید.
رامیار: 1395/8/2304:47:39،
24
4
سلام مسلما فروشگاههای زنجیره ای به نفع ما مصرف کننده هاست به عنوان مثال تو هر خرید 100 هزار تومنی حداقل 12 هزار تومن تخفیف داده میشه که سوپر مارکتها این پول رو میزارن تو جیب خودشون و اینکه میگن اجناس این فروشگاهها مر غوب نیست درست نیست چون همه برندهای معروف لبنیات و خوار و بار در این فروشگاهها با تخفیف ارایه میشن .این هم که میگن یه عده بیکار میشن درست نیست چون تعداد کارمندهای این فروشگاهها زیاد هستند مثلا 50 نفر ولی هر سوپر فقط حدود 2 نفر پرسنل داره پس هر شعبه فروشگاه به اندازه 25 سوپر مارکت پرسنل داره و در ضمن غرفه هایی هم درون فروشگاه به افراد اجاره داده میشه .
M: 1395/8/2307:51:08،
26
4
از چی ناراحتند از حق و حقوق مردمی که عمری به علت عدم نظارت همواره تو این بقالی ها و قصابی ها حقشون خورده ميشد و هیچکس صداش در نمی آمد از اینکه شهروندان با آرامش وارد فروشگاه های بزرگ میشوند و تمام اجناس قیمت مشخص دارد و کالا توسط مردم بررسی میشود و از نظر تاریخ و بسته بندی تایید و بعد خریداری میشوند و صندوق داران با ادبی که اگر خطایی بکنند اخراج میشوند همیشه تو این مملکت کسانی هستنند که راحتی و کرامت مردم خیلی خیلی دردشون مياد هر کاری که برای رفاه مردم باشد يه سری را ناراحت میکند
آریا: 1395/8/2308:02:37،
36
4
برید بجای غرغر خودتون رو بروز کنید و آماده رقابت با فروشگاه های زنجیره ای بشید!دلیل نمیشه مردم تهران بخاطر نون بردن یه مشت خرده فروش عمدتا دریان دشت زاده ضرر بدن که!ما بایست از اشتغال کارگر مونتاژکاری خودرو و بقال و قصاب و نقاش به قیمت ضرر دادن خودمون حمایت کنیم که چی بشه؟!؟
یه بنده خدا: 1395/8/2311:30:29،
24
4
دقیقا به ما چه ربطی داره مگر وقتی ما بیکار باشیم اینا مفت به ما خدمات می دن که ما هزینه اشتغال اونارو بدیم ،خسته شدیم از بس مالیات بده ،گرون بخر که فلانی بیکار نشه جهنم خمشون بیکار شن سر هر کوچه یه سوپری باز کردن گرون گرون می ندازن به مردم,من که خودم چند سالی هست به هر قیمتی از فروشگاهای زنجیره ای خرید می کنم الان که خدا رو شکر تعدادشون هم زیاد شده
رضا: 1395/8/2311:39:04،
15
4
دیروز لیستی یکی از همین فروشگاهها داد که داشتم شاخ درمیاوردم
سس مایونز (برند معروف ) بجای ۷۰۰۰ تومن ۴۵۰۰ تومن !!!
و صدها جنس شبیه !!!
خب حالا یه سوال دارم ، اگه این همه فضای سود توی یه کالا هست و این فروشگاه ها هم میتونن عرضه کنند و سود بکنند
چرا کارخانه ها قیمت مصرف کننده بالا رو کالا میزنند که فضای رقابت اینهمه باز باشه ؟
چرا کسی از این کارخانه ها سوال نمیکنه به چه دلیل معادل کل قیمت کالا حاشیه سود میدن !!
چرا ملت ما بجای اینکه نگرش مثبت در خصوص جمع شدن شغل کاذب داشته باشند دنبال ارتقا دلالی و پول مفت هستند؟
چند درصد از همین بقالی های قدیمی مالیات میدن ! اونم بطور کامل ؟
در صورتیکه فروشگاههای زنجیره مجبورند مالیات بدن
پس یه خورده اندیشه بهتره تا احساسی عمل بشه ...
من من : 1395/8/2315:15:16،
4
5
فرزندم کلا از درصدهای بازار بی خبری...
در بدترین حالت یک تولید کننده باید تا 35 درصد برای شبکه توزیع و فرونشنده نهایی بزاره..

جنسی که شما از سوپری می خری معمولا مستقیم از شرکت نمیاد.. بلکه از دست توزیع کننده و انبار دار خریده شده... یعنی یک سودی برای خود فروشنده نهایی هست و یک سودی هم برای شخص توزیع کننده...

تو اجناسی مثل دستمال کاغذی و تن ماهی و ... این بخش سود بالای 50 درصد از هزینه نهایی پرداختی شماست...
یعنی عملا دو برابر.. برای اینکه بگیری مثال می زنم.. فرض کن هزینه تولید دستمال و سود خود شرکت میشه 50 تومن قیمت نهایی روی بسته 100 تومن می خوره .. این وسط شرکت توزیع کننده اون رو مثلا 70 تومن میفروشه به مغازه دار و اونهم 100 به شما...
فروشگاههای بزرگ چون دیگه داستان توزیع کننده میانی رو ندارن ..سود بیشتری نصیبشونن میشه در نتیجه می تونن بهتر تخفیف بدن..
رضا: 1395/8/2315:58:35،
5
4
آقای من من !‌
بیشترین مارجینی که برای پخش داده میشه ۵-۶ درصد هست !
بقیه اش به مغازه دار میدن که بیشتر بفروشه اون جنس رو ، لطفا تحقیق کنین ،
این تازه بدون ارایه تخفیفات از قبیل خرید نقدی که بعضا تا ۱۲-۲۰ درصد از سوی کارخونه داده میشه هست
با در نظر گرفتن صحبت شما یه فروشگاه زنجیره ای که ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف میزنه باید ضرر کنه ، اما چون اونا هم داستانهای مخصوص به خودشون رو دارن متاسفانه در حوصله اینجا نیست نمیشه کامل توضیح داد ،
بنده شخصا شاغل بخش تولید صنایع غذایی هستم ، که همیشه متعجب از اینکه کارخانه با اونهمه مشکل از یه جنس ۵۰۰ تومنی میخوره ۳۰ تومن اما یه بقال میخوره ۲۰۰ تومن !‌ (خریداز پخش مویرگی خود مجموعه )
عباس: 1395/8/2311:55:00،
15
3
با سلام .چرا ميگن فروشگاههاي زنجيره اي موجب بيكاري ميشه .توي همين فروشگاههاي بزرگ چندين نفر مشغول بكارند.پس اين حرف معنا نداره .فروشگاههاي كوچك هم جنس را با مردم ارزانتر حساب كنند مشتري دارند.
بابک: 1395/8/2313:27:04،
11
5
دوران بقالی دیگه تموم شده .
علي م: 1395/8/2314:47:33،
7
4
صداي خرده فروشها ديگه به جايي نميرسه ، چون دولت شديدا از فروشگاههاي زنجيره اي حمايت ميکنه
يکي از دلايل حمايت دولت توان اخذ ماليات ارزش افزوده از زنجيره اي هاست در حاليکه خرده فروشي ها دم به تله نميدن
دليل دوم اينکه زنجيره اي ها چون سيستماتيک کار ميکنن ماليات بر درآمدشون رو تموم و کمال حساب ميکنن و سر وقت پرداخت ميکنن و نيازي به کارمند اضافه دولتي نيست در حاليکه خرده فروشها درآمد واقعي اظهار نميکنن و براي تعيين مالياتشون نياز به چندين کارمند پر هزينه دولتي.است ..
هرچندطول عمر زنجيرهاي ها هم کوتاه خواهد بود و جايشان را به فروشگاههاي اينترنتي خواهند داد ، مثل فينال

ه
گربه چاق: 1395/8/2314:58:08،
11
4
بقالان شايد عزيز!
ديگه دوران دهه شصت و هفتاد تموم شد كه دوران بدي بود.
من خودم الان هفت هشت ساله همه خريد رو از شهروند آرژانتين و هايپر استار و هـايپر مي ميكنم.
به دلايل زير بايد بريم سمت زنجيره اي ها :
كارمندان تحت كنترل كه نميتونن هر طوري ميخوان با مشتري حرف بزنن و بايد حرف دهان مبارك رو بفهمن. (شامل فضولي و خود شيريني و .... )
تخفيف ، كه اگه من اين مقدار جنس رو از بقالا خريده بودم با توجه به علاقه عجيب اكثريت اين صنف به رند كردن به سمت بالا ! بايد يه چيز جالبي هم روي قيمت مصرف كننده ميدادم !
شرايط نگهداري اجناس.
صدور فاكتور كه قابليت پيگيري رو ايجاد ميكنه.
آرامش در خريد و صرفه جويي در زمان با در دسترس بودن اقلام.
داشتن پاركينگ براي راحتي خريد و از بين نرفتن زمان و اعصاب !
محمد: 1395/8/2323:20:59،
7
4
درفروشگاههای زنجیره ای به علت تعداد فروش بالا حاشیه سود بیشترخواهند داشت و چنین فروشگاه هایی می توانند به مشتریان خود تخیف دهند و علت تخفیف به دلیل جنس نامرغوب نیست بلکه به علت تعداد فروش بالا و سودآوری فروشگاه زنجیره ای می باشد.
خنده دار: 1395/8/2519:05:16،
7
3
راست میگن این فروشگاههای زنجیره ای مثل بی آر تیها هستند یهو همه را میکشن بالا بدبختا تاکسیا و مغاز دارها باید غاز بچرونند البته حقشونه چون خیلی گرون میگرن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما