کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سودآورترین بازارها برای سرمایه‌گذاری تا سال آینده کدامند؟

کدخبر:۲۹۹۲۲دوشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸:۳۵۶۳۲۶ بازدید

رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی گفت: اگر دولت نرخ ارز را دستوری پایین نگه ندارد نرخ ارز سال آینده بیش از 4 هزار تومان خواهد شد.

رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی گفت: اگر دولت نرخ ارز را دستوری پایین نگه ندارد نرخ ارز سال آینده بیش از 4 هزار تومان خواهد شد.

طهماسب مظاهری در برنامه پایش  در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی شما در مورد بازار ارز چیست گفت: دولت و آقای رئیس‌جمهور از ابتدای شروع مسئولیت‌شان قول تک‌نرخی کردن بازار ارز را داده بودند و به این سمت نیز حرکت کردند. کارهایی هم در این زمینه البته با سرعت بسیار کم انجام‌شده است، اگر می‌شد توصیه‌ای به دولت بکنیم این بود که بایستی سعی می‌کرد در سال‌های اول یا دوم فعالیت خودش تک‌نرخی کردن ارز را محقق بکند که نکرده است.

وی اظهار کرد: الآن نیز قول تک‌نرخی کردن ارز را دادند و دولت راهی جز تک‌نرخی کردن ارز ندارد. تک‌نرخی کردن به دو معنی می‌تواند انجام شود یکی اینکه دولت یک نرخ واحد را در نظر بگیرد و بگوید این نرخی که اعلام می‌کنیم نرخ ارز است، این‌یک نوع تک‌نرخی کردن دولتی است و البته تک‌نرخی کردن اقتصادی نیست.

وی گفت: نوع دوم تک‌نرخی یعنی اینکه به معنی واقعی نرخ ارز را بازار تعیین کند و البته دولت مراقبت کند که تنش‌ها و نوسان‌های غیرمعمول چه در جهت افزایش ناگهانی و چه در جهت کاهش ناگهانی جلوگیری بکند و بازار را به آرامش برساند. اگر تک‌نرخی کردن به این شیوه دوم انجام شود برآورد کارشناسان این است که نرخ ارز تک‌نرخی بالاتر از نرخ آزاد ارز کنونی است؛ اما سیاست دولت و بانک مرکزی این است که ارز را تک‌نرخی دولتی بکند یعنی اینکه نرخی را دولت اعلام بکند و آن نرخ تنها نرخ دلار موجود در بازار باشد. دولت با پشتوانه ذخایر ارزی بانک مرکزی از این نرخ حمایت می‌کند.

این اقتصاددان افزود: انگیزه دولت برای این کار نیز این است که از نرخ مذکور جهت تبلیغات انتخاباتی استفاده کند و عنوان کند که از اول دولت یازدهم نرخ دلار را نسبت به دولت قبل کاهش دادیم و در بازه قیمتی کمتر از نرخ ارز در دولت قبل آن را مدیریت کردیم و نرخ ارز را افزایش ندادیم.


مظاهری : دلار سال آینده می تواند تا ۴ هزار تومان جهش کند

وی افزود: من اگر در دولت نقشی داشتم با پایین آوردن دستوری نرخ ارز مخالفت می‌کردم، چون اقتصاد ما در زمان آقای احمدی‌نژاد نرخ ۳۷۰۰ تومانی را تجربه کرده بود. این کاهش دستوری یک کاهش تصنعی بود که باعث شد میلیاردها دلار از ذخایر کشور را هزینه بکنیم. اقتصاد کار خود را می‌کند و به‌فرمان سیاست نیست.

این اقتصاددان گفت: ازآنجایی‌که عوامل مؤثر بر نرخ ارز ازجمله افزایش نقدینگی در جامعه وجود دارد، تورم را نیز با فرض ده درصد به‌طور متوسط داریم (این توضیح را بدهم که علت اینکه تورم حدود ۸ الی ۹ درصد هست این است که سهم مسکن در سبد کالاهایی که تورم را حساب می‌کنند سهم نسبتاً بالایی است که حدود ۲۵ درصد است هزینه خانوار را تشکیل می‌دهد. مسکن تورم کمی داشته و همین باعث شده که تورم کل حدود هشت الی نه درصد شود. اگر شاخص تورم بانک مرکزی را نگاه کنید هزینه بهداشت و درمان و مواد غذایی تورمی به‌طور نسبی حدود ۱۴ درصد دارد)

وی در پایان افزود: بنابراین با توجه به اینکه پایین بودن هزینه مسکن یک فنر جمع شده است و روزی جهش پیدا خواهد کرد و به نرخ خودش خواهد رسید، عوامل تورم‌زا راداریم و نقدینگی که قرار بود در سال ۹۵ مدیریت شود در انتهای سال با توجه به هزینه‌های دولت به هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید که نقدینگی سنگینی است، پیش‌بینی می‌شود اگر دولت نرخ راز را دستوری پایین نگه ندارد نرخ ارز سال آینده بیش از ۴ هزار تومان خواهد شد.


عبده تبریزی : بورس و بانکها بهترین گزینه سرمایه گذاری

در برنامه شب گذشته پایش،  کارشناسان بازارهای مسکن، طلا و ارز، بورس و بانک را تحلیل کرده و به این سؤال پاسخ دادند که تا سال آینده بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام بازار است.

حسین عبده تبریزی کارشناس اقتصادی و مشاور وزیر مسکن نیز در در این برنامه در مورد پیش‌بینی بازار مسکن گفت: اصولاً برنامه و هدف دولت این نیست که مسکن را وسیله پس‌انداز بکند، همان‌طور که ارز هم نباید وسیله پس‌انداز شود. در همه جای دنیا مردم برای پس‌انداز پول خود را به بانک یا بازار سرمایه می‌دهند، بنابراین دولت هیچ علاقه‌ای ندارد که بازار خریدوفروش مسکن وسیله پس‌انداز شود.

عبده تبریزی گفت: خوشبختانه در حال حاضر کسی برای سرمایه‌گذاری سراغ نرخ ارز و مسکن نمی‌رود. مسکن در کشور تغییر ساختاری کرده است، در دو سه سال خیلی طوفانی سرمایه‌گذاری کلانی در مسکن گران‌قیمت و مسکن تجاری صورت گرفته و طبعاً مدت زیادی طول می‌کشد که حباب قیمتی مسکن که در آن دو سه سال ایجادشده تخلیه شود.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: برای واحدهای تجاری پیش‌بینی می‌کنم قیمت‌ها نزولی خواهد بود، در برخی شهرها به نسبت هر پنج خانوار یک واحد تجاری وجود دارد بنابراین دیگر نیاز به واحد تجاری نداریم و مردم نیز اگر بخواهند کسب‌وکار راه بیندازند به دنبال اجاره واجد تجاری خواهند بود نه خرید آن. پیش‌بینی بعدی من در مرود مسکن گران‌قیمت است که این واحدها هم در سال آینده افزایش قیمتی در حد تورم نیز متصور نخواهم بود.

وی تصریح کرد: برای سرمایه‌گذاری بعد از بانک بیشترین بازدهی را بازار سرمایه دارد، اگر میزان پس‌انداز مردم رقم کوچکی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون باشد بانک‌ها بهترین جا برای سرمایه‌گذاری است، برای رقم‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان نیز سرمایه‌گذاری در بورس از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری بهترین اقدام خواهد بود.


مردانه : مسکن گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست

سمیه مسکن اقتصاددان نیز در تحلیل بازار مسکن گفت: بازار مسکن در ماه‌های مرداد و شهریور با افزایش حجم معاملات روبرو شد همین امر باعث شد که در ۷ ماهه اول سال ۹۵ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش قیمت مسکن را شاهد باشیم که حدود ۶ درصد بود این افزایش قیمت کمتر از نرخ تورم بوده و تأثیر آن‌چنانی نمی‌تواند بر بازار مسکن بگذارد.

وی افزود: روندی که تا الآن شاهد بودیم یعنی افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم پیش‌بینی می‌کنم تا سال آینده برقرار باشد و شاهد شوک قیمتی در بازار مسکن نباشیم، مسکن برای خرید مصرفی در حال حاضر گزینه خوبی است ولی برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد نمی‌شود.


سنگینیان: اوضاع بازار بورس خوب نیست

علی سنگینیان تحلیلگر بازار سرمایه هم در تحلیل بازار سرمایه گفت: متأسفانه بازار سهام در حال حاضر طولانی‌ترین دوران رکودی خود را طی می‌کند که عمدتاً از بخش واقعی اقتصاد نشاءت می‌گیرد. سود پیش‌بینی‌شده شرکت‌های بورسی حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان برای سال ۹۳ بود که این عدد برای سال ۹۴ به ۵۸ هزار میلیارد تومان کاهش پیداکرده و برای سال ۹۵ به ۴۶ هزار میلیارد تومان کاهش پیداکرده است. پیش‌بینی من این است که برای سال ۹۶ این رقم کمتر خواهد شد. برای بازار بهابازار با توجه به مشکلات بانک‌ها و عدم گشایش‌های پسابرجام در سال آینده شرایط بهتری متصور نیستم.


بورس و مسکن جذاب‌ترین بازار از دید مردم برای سرمایه‌گذاری

برنامه پایش در سؤال نظرسنجی خود از مردم پرسید کدام بازار تا سال آینده بازدهی بیشتری خواهد داشت؟ که در پایان بیش از ۳۰ درصد از پاسخ‌دهندگان بازار بورس و بیش از ۲۸ درصد از مردم بازار مسکن را به‌عنوان بهترین و سودآورترین بازارها طی یک سال آینده برای سرمایه‌گذاری معرفی کردند. بازار ارز، سکه و طلا در رده سوم و بانک‌ها در رتبه آخر نظر مردم قرار گرفتند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بانک: 1395/8/1712:42:19،
159
30
فقط بانک
نیما: 1395/8/1713:14:54،
125
69
به مرگ میگیرید مردم به تب راضی شن
به دلار 4 تومنی میگیرید که مردم به دلار 3500 تومنی راضی شن و دیگه اسم دلار 2000 و 2500 تومنی رو نیارن . میدونی به خاطر همین دلار بالای 3500 تومن چقدر از صنایع ورشکست شدن و چقدر زندگی ها سخت و زجراور شده
ریال: 1395/8/1714:19:41،
68
18
این اقا چقدر راحت وباافتخارارزش پول ایران روازدستمال کاغذی هم پاین تر اورد.
امیر.......: 1395/8/1715:28:43،
31
66
این موضوع یکی از نشانه های اقتصاد بیمار است.بله بانکها با درصد بالا به سپرده گزاران سود میدهند و با درصد بسیار بالاتری به کسانی که نیازمند وام هستند پرداخت میکنند.جالبه ما مردمی هستیم که دم از بی پولی و فقر میزنیم ولی اغلب هم مخالف کاهش سود سپرده هستیم چون در بانک معمولا پس انداز و سپرده داریم.نرخ بالای سود بانکی نتیجه ای جز وضع موجود نداره.ما باید یکبار هم شده از خودمون شروع کنیم.به فکر فرزندانمون باشیم.آینده چگونه به ما نگاه میکند؟؟؟؟
ارسلان: 1395/8/1717:08:42،
55
27
اصلا مهمترين دليل ركود و فقر و نكبت مردم اينه كه دلار از هزار تومن ظرف دو ماه به سه هزار و هفتصد تومن رسيد و قدرت خريد مردم و سرمايه مردم رو از بين برد. هر چقدر دلار گرونتر بشه به همون اندازه ركود بيشتر، قدرت خريد مردم كمتر، فقر بيشتر و در عوض جيب آقازاده ها پر پول تَر ميشه.
امير: 1395/8/1712:45:47،
36
75
از پديده چه خبر؟
حسين: 1395/8/1712:46:50،
52
170
تا دیروز سپرده گذاری در بانکها و از امروز خرید زمین و مسکن بهترین سرمایه گذاری است .
فرج: 1395/8/1713:33:31،
122
32
اره ٢بار هههههه،جند تا ملك و ابارتمان رو دستت باد كرده عمو؟؟؟؟ بيدار شو خودتو به خواب نزن
حسين: 1395/8/1716:31:41،
22
82
فرج جان معلومه سخت بدنبال یه سقفی !!! عصبانی نشو عزیر
حمید: 1395/8/1718:04:54،
20
63
فرج من هم مثل تو کمین زدم برای خرید
الان دیگه صحبت از نظرسنجی یک ملت است شما ها که خود را صدای ملت معرفی می کنید بشنوید
طرفدار فرج: 1395/8/1800:08:22،
30
17
یه نگاه به تعداد لایک بندازی کل حسین و حمید جون میفهمی
مهدی: 1395/8/1712:52:59،
83
42
ما ارز تک نرخی که بره بالای 4 تومن نمیخوایم.!!اگه نرخ ارز 10 درصد افزایش پیدا کنه تورم بیست درصد بالا میره و همه دستاوردهای اقتصادی دولت دود میشه میره هوا.دولت هم اینقدر بی عقل نیست که کل دستوردش رو قبل از انتخابات به باد بده
حرف حق: 1395/8/1712:53:02،
50
63
معلوم ميشه خودتونم مثل ما گيج شدين
محمد: 1395/8/1713:00:59،
93
35
مگه یه شبه از 1000 تومان به 3700 رسید عادی بود. مگه دلار هر قیمت بالایی را که لمس کنه باید همونجا وایسته.لابد به نظر شما اگه دلار دوره احمدی 5000 تومان هم میشد باید الان 6 تومان باشه. تورم 300 درصدی دلار زمان احمدی نزاد سود بالای بانکی و تورم برای چند سال را پوشش داده .دیگه به فکر گرون کردن دلار به بهانه های واهی نباشین.
حق طلب : 1395/8/1713:29:25،
33
69
هرکس که اندکی سواد اقتصادی داشته باشد می داند که نرخ ارز در جهان مانند هر چیز ی در بازارهای مالی بر پایه عرضه و تقاضا تعیین میشود . در کشورهایی نظیر ایران از آنجا که ارز چند نرخی و مداخله دولت شدید است هیچ معیاری برای تعیین دقیق قیمت ارز نیست و به همین جهت می تواند بطور ناگهانی و بشدت تغییر کند.مگر در گذشته این اتفاق نیافتاد؟ دیروز پول ملی کشور مصر با یکسان شدن ارز 40 درصد سقوط کرد! همین اتفاق در ایران هم میافتد شک نکنید .
یه نفر: 1395/8/1717:05:16،
32
45
هر کس درحد سیکل یا دیپلم سواد داشته باشه ... می دانه که نرخ ارز رو دولت برای تامین مخارج خودش تامین می کنه و لاغیر
amir: 1395/8/1713:38:23،
73
57
قیمت واقعی دلار 1500..خودش بکشه2000..جو الکی ندید به
مرگ میگیرین به تب راضی کنید..اقا به اصطلاح دکتر پس ارزش ریا ل و ایرانی دود شد رفت هوا تاکی مردم اسکل گیر اوردید...1500تا 2000!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نیما: 1395/8/1713:51:49،
44
53
دلیل منفیاتون چیه ؟
پاسخ به نیما: 1395/8/1715:42:15،
51
50
دلیلش اینکه دوستان دلال ارزو دلار تو اینجا کم نیستن، عزیزم نصف بدبختیهای این مملکت از خود مردم ماست بعد آقایون این قضیه تو کشورهای پیشرفته ثابت شده که اگه مردم به هم رحم داشته باشن بالاییها نمیتونن خیلی کارا بکنن و صد البته عکس این مطلب در کشور ما حالا متوجه شدید دوست عزیزم
عبدالله: 1395/8/1713:46:06،
53
42
فرمایش آقای مظاهری متینه. هر سال 10 درصد افزایش. با این حساب از سال 90 که دلار حدود 1000 تومان بود تا الان که 5 سال گذشته باید حدود 1600 تومان باشد نه 3600 تومان
اقتصاددان: 1395/8/1801:16:14،
26
24
البته از اوایل دهه هشتاد که حدود 1000 تومن بود تا حالا با احتساب متوسط 10% فرضی شما میشود 1/1 به توان 15، حاصل درمی آید: حدود 4200 تومان. البته اگر تورم را از اوایل دهه 80، 10% فرض کنیم.(بعضی سالها به 25% هم رسید)
اقتصاددان: 1395/8/1817:41:21،
19
21
اصلاح میکنم: (در بعضی سالهای مورد اشاره، تورم به بالای 34% هم رسید) در کل شاخص بهای کالا ها و خدمات مصرفی در مناطق شهری (تورم) از سال 81 تا مهر نود و پنج، بیش از 9/7 برابر شده است ولی رشد قیمت دلار در همان دوره، حول و حوش 4 برابر شده.
M: 1395/8/1714:01:42،
54
21
بالا رفتن نرخ ارزنتیجه فشار ثروتمندان و پولدار ها به بانک مرکزی میباشد و این بابا هم به احتمال زیاد از کانالی سبیلش چرب شده مثل توپ فوتبال پریده وسط جیب هم پالگی هاش پر بشه چرا باید ارزش پول ملی که شرف یک مملکت در جهان میباشد اینطور با زد و بند دست اندر کاران بانک مرکزی و دارندگان ثروت دایما در حال افزایش باشد اينهمه کشور تو دنیاست چند تا از اونها اینطور پول کشورشان را بازیچه دست پولدارها و ثروتمندان میکنند چرا مجلس و نهادهای نظارتی و امنیتی دستکاری پول ملی را پیگیری نمیکنند تا عده ای نتوانند ثروت ملی را از این راه چپاول نکنند به امید روزی که پول ملی ما هم دارای ثبات و استحکام لازم باشه که در کشور های دیگر مبادله شود مگر ما چی کم داریم از هند و پاکستان ترکیه کشورهای عربی
fg: 1395/8/1714:02:57،
58
28
خیلی جالبه من فقط یه سوالی دارم؟چرا اون سه سالی که جناب کلیددار و دولتش با مذاکرات مردم بدبخت رو امیدوار و سرکار گذاشته بود یادش نبود بگه ای مردم قرار بعد از برجام همه چی بدتر بشه و ریال بی ارزش تر بشه و شما هم هر روز هزاربار ارزوی مرگ بکنید که چرا تو یه همچین خراب شده ای به دنیا اومدین///؟؟
د بیان جواب بدن؟مگه نمیگفتن برجام برجام؟؟!!اینم بعد برجام!خب ما که جز مفلوک تر شدن که چیزی نمیبینم که؟
ایرانجیب باز کامنتمو حذفش کنیا؟باشه؟!!!
مهدی: 1395/8/1714:36:42،
33
97
من که پولهامو دیگه بردم سمت مسکن .
حسن: 1395/8/1715:06:22،
42
23
دلار گران خواهد شد! چرا؟
- درآمد دولت زیاد میشه!
- صادرات تشویق میشه و واردات و قاچاق کم میشه!
- شاخص بورس تقویت میشه!
پیش به سوی تدبیر جیب دولت و امید واهی برا ملت!!
برده صنعتي: 1395/8/1715:28:44،
42
19
آقاي سيف بيش از سه سال است رئيس كل بانك مركزي شده است ولي من نمي دانم چه حكمتي است كه از زمان رياست آقاي عادلي (بيش از بيست و چند سال پيش) خط مشي بانك مركزي هميشه در راستاي افزايش قيمت دلار و كاهش ارزش پول ملي با مطرح كردن دلايل و تئوريهاي موهوم ثابت مانده است. فكر نكنيد اگر در زمان آقاي بهمني ، آقاي سيف رئيس بودند وضعيت اقتصادي تفاوت مي كرد.
بانك مركزي ايران از آنجا كه دلسوز اقتصاد ملي نيست همان بهتر كه منحل شود ، با كمترين بهانه اي قيمت دلار را افزايش داده و پول ملي را نابود مي كند ، قيمت نفت بالا رفته و محدوديتها برداشته شده ولي دلار همچنان سربالايي مي رود .در چنين فضايي بهترين طرحهاي اقتصادي نيز محكوم به شكست است چون هميشه يك تعداد اشخاص رانت خوار هستند كه اقتصاد اين كشور را به نفع خودشان هدايت مي كنند وووووو
وحید یوسفی: 1395/8/1716:46:20،
71
38
مسکن که ضرره. هیچ وقت سودآور نبوده و نخواهد بود.
بهزاد: 1395/8/1808:37:59،
25
18
یکی از فامیلامون تو کار ساختو ساز هست . باهاش صحب میکردم داشت گریه میکرد میگفت بالای 20 اپارتمان ساختم یدونش یه فروش نمیره هییییییچ کس نمیاد بخره. چرا مردم رو خر فرض میکنید.. البته اینم بگم دولت هیچ تقصیری نداره اونا هر اهنگی میزنن ما میرقصیم چون ههمون هالو هستیم . نگید نه که خودم نفر اول تو صف خرید قرار میگیریم.. کمپین نخریدن خودرو که هنوز فراموش نکردید تو 3 رووز رکورد جهانی زد
سعيد: 1395/8/1900:15:46،
23
22
به نظر من دولت بايد أرز را حدود ٣٥٠٠ تكنرخى كند حتى اگر قيمّت واقعى ارز بيش از اين باشد و سپس بازار را طورى مديريت كند كه ارزش ريال بالا رود تا قيمّت واقعى ارز همان ٣٥٠٠ تومان شود، ودر ادامه به اميد خدا وهمت مديران دلسوز واينكاره ( البته اگر حاضر به همكارى شوند)ارزش ريال را بهبود بخشد، در اين صورت همه بازارها بخودى خود از ركود خارج شده و رونق اقتصادى را خواهيم ديد.
خيلى خوشبينانه است نه،،، خودم هم بأورام نميشه!!!!!!!
رضا: 1395/8/2116:49:22،
6
15
هرکسی پول نداره میاد اینجا میگه مسکن رفته تو رکود و هزارتا بلا اومده سر مسکن.
هرکسی هم پول و سرمایه داره میاد از مسکن دفاع میکنه.
طبیعی هست تعداد کساییکه پول ندارن بیشتر از کسایی هست که پول و سرمایه دارن.
پس بنا بر این اکثر نظر دهنده ها دم از رکود مسکن خواهند زد
در حالیکه واقعیت تابع نظر افراد نیست و نخواهد بود
و در کشوری که سرمایه و پول حرف اول رو میزنه قطعاَ مسکن هم نوعی سرمایه هست و قیمتش افزایش خواهد یافت به موازات افزایش تورم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما