کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خیز دونالد ترامپ در دقیقه 90

کدخبر:۲۹۷۷۹شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸:۴۷۴۰۶۳ بازدید

به جریان انداختن پرونده ایمیل‌های هیلاری تاثیر خود را بر آرای او بر جای گذاشته است. به‌طوری‌که ترامپ در برخی از ایالت‌های مردد که سرنوشت ...

به جریان انداختن پرونده ایمیل‌های هیلاری تاثیر خود را بر آرای او بر جای گذاشته است. به‌طوری‌که ترامپ در برخی از ایالت‌های مردد که سرنوشت انتخابات را تعیین می‌کنند، گوی سبقت را از هیلاری کلینتون ربوده است. در کارولینای شمالی، کلرادو و آیووا ترامپ پیش افتاده است؛ درحالی‌که در دو ایالت کلیدی دیگر یعنی اوهایو و فلوریدا دو رقیب شانه به شانه یکدیگر حرکت می‌کنند. درصورت پیروزی ترامپ در ایالت‌های فلوریدا، اوهایو، کارولینای شمالی و آیووا این نامزد جمهوری‌خواه می‌تواند 260 رای الکترال خود را حتمی و قطعی کند و در صورت پیروزی در دو ایالت دیگر مردد، ترامپ مجوز ورود به کاخ سفید را دریافت خواهد کرد.

رقابت برای رسیدن به دفتر کار بیضی شکل در چند هفته گذشته سخت‌تر شده است، آنچنان‌که چند ایالت مردد (ایالت‌هایی که نه جمهوری‌خواه هستند و نه دموکرات) به سمت و سوی دونالد ترامپ چرخیده‌اند و این موضوع را نظرسنجی‌هایی که ازسوی رویترز و ایپسوس صورت گرفته، نشان می‌دهد. به گزارش خبرگزاری رویترز، دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری هم‌اینک در دو ایالت کارولینای شمالی و فلوریدا نزدیک به هم حرکت می‌کنند و کلینتون در میشیگان با اندکی برتری، بالاتر از دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان ایستاده است که حتی برخی می‌گویند می‌توان ایالت میشیگان را هم در رده ایالت‌هایی قرار داد که هر دو در شرایط مساوی در حال حرکت هستند. ایالت کارولینای شمالی که از جمله ایالت‌های کلیدی برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده است، روز پنج‌شنبه صحنه کارزاری تقریبا همزمان از سوی دو نامزد اصلی این انتحابات، هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بود.

ایالت کارولینای‌شمالی در مجموع ۱۵ رای الکترال دارد. در سیستم رای‌گیری برای انتخاب ریاست‌جمهوری آمریکا، نامزدی به کاخ سفید می‌رود که ۲۷۰ رای الکترال از مجموع ۵۳۸ رای را از آن خود کند. عمده ایالت‌های آمریکا، تقریبا همیشه به نامزد یکی از دو حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه رای می‌دهند. در نتیجه بخش مهمی از کارزار انتخاباتی معمولا متمرکز بر ایالت‌های موسوم به «میدان نبرد» است که تا لحظه آخر ممکن است نتیجه رای‌گیری در آن مشخص نباشد. فلوریدا و کارولینای شمالی از جمله ایالت‌های حیاتی به‌شمار می‌روند و روز پنج‌شنبه سوم نوامبر، هر دو نامزد، کلینتون از حزب دموکرات و ترامپ از حزب جمهوری‌خواه، کارزار خود را به این دو ایالت بردند. دونالد ترامپ، کلینتون را متهم به ارائه شهادت دروغ کرده‌است و هیلاری کلینتون، می‌گوید انتخاب ترامپ به «عادی‌سازی تبعیض» می‌انجامد.

آمار «انستیتو نظرسنجی دانشگاه کوئینی‌پیاک» از روز چهارشنبه نشان می‌دهد سهم کلینتون ۴۷ درصد، ترامپ ۴۴ درصد و نامزد حزب لیبرتارین، گری جانسون، ۳ درصد از شهروندان ایالت کارولینای شمالی ا‌ست. میانگین جمع‌آوری‌شده از سوی «ریل‌کلیر‌پالتیکس» از روز دوم نوامبر نشان می‌دهد که هر دو نامزد شانه ‌به‌ شانه -۴۶ درصد برای هرکدام- در حال حرکت هستند. نتایج نظرسنجی تا روز آخر ممکن است تغییر کند و در عین حال تفاوت‌های اندک، در لبه خطای آماری قرار می‌گیرند.

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی خود گفته است «همه می‌دانیم هیلاری کلینتون قابل‌اعتماد نیست.» اشاره او به موضوع تحقیقات پلیس فدرال آمریکا درباره با استفاده از سرور شخصی از سوی کلینتون، در زمان تصدی وزارت خارجه، برای فرستادن ایمیل‌ها و پیام‌هایش است. تقریبا همزمان و در فاصله نه‌چندان دوری از ترامپ، کلینتون در جمع هوادارانش گفت: «باید از هرکه‌ می‌شناسید بخواهید از خانه بیرون بیاید و رای بدهد.» نامزد حزب دموکرات افزوده است: «بهترین راه برای جلوگیری از تعصب، برای جلوگیری از هیاهو، قلدری و سخنان نفرت‌انگیز، این است که شمار شرکت‌کنندگان در رای‌گیری در آمریکا بالا باشد.» چندی پیش نیز دونالد ترامپ چنین درخواستی از رای‌دهندگان داشت و حتی از کسانی که در رای‌گیری زودهنگام شرکت کرده بودند خواسته بود در روز انتخابات مجددا شرکت کنند. او گفته بود با حضور در انتخابات مجدد احتمال تقلب از سوی دموکرات‌ها و سیستم سیاسی آمریکا کمتر خواهد شد. ترامپ بارها در مناظره خود این نکته را گوشزد کرده که احتمال تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده وجود دارد. این در حالی است که هیلاری کلینتون برای اینکه در مقابل ترامپ رقابت انتخاباتی را واگذار نکند، سیستم کارزار انتخاباتی خود را تغییر داده است. در حالی که وی احساس می‌کرد در برخی ایالت‌ها مانند میشیگان از رای محکمی برخوردار است با مشخص شدن نتایج نظرسنجی‌ها در این دسته از ایالت‌ها، هیلاری کلینتون برای به‌دست آوردن اعتماد مجدد مردم این ایالت به این ایالت سفر کرده است. همزمان میشله اوباما، بانوی اول ایالات‌متحده از هیلاری کلینتون حمایت کرده است و باراک اوباما رئیس‌جمهوری این کشور از مردم آمریکا خواسته است به هیلاری کلینتون رای بدهند، زیرا دیگر بحث انتخاب بین دو گزینه جمهوری‌خواه و دموکرات نیست و جمهوریت ایالات‌متحده به خطر افتاده است.

در این شرایط و همزمان با سفر کلینتون به میشیگان، سناتور برنی سندرز، رقیب اصلی او در رقابت‌های درون‌حزبی، او را همراهی می‌کرد. از سوی دیگر ملانیا ترامپ، همسر نامزد حزب جمهوری‌خواه نیز بار دیگر به کارزار انتخاباتی پیوسته و در جریان یک سخنرانی گفته به‌عنوان «بانوی اول» آمریکا -در صورت پیروزی دونالد ترامپ- به مقابله با نفرت‌پراکنی در اینترنت می‌پردازد. انتخابات آمریکا هشتم نوامبر برگزار می‌شود. رقابت اصلی، بین دو نامزد حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در جریان است، در حالی‌که نامزدهایی از آنچه به «جریان سوم» موسوم است نیز در رقابت‌ها حضور دارند: گری جانسون از حزب لیبرتارین، جیل استاین از حزب «سبزها» یا ایوان مک‌مولین، نامزد محافظه‌کار و مستقل.

در حالی که در بین نامزدها، هیلاری کلینتون خود را شانس بهتر انتخابات می‌داند اما در چند روز اخیر با برگشتن ورق، شانس ترامپ نیز برای پیروزی بالاتر رفته است زیرا اگر رای آمریکایی‌-آفریقایی‌های ایالات‌متحده کاهش بیابد بخت از هیلاری کلینتون برخواهد گشت. این در حالی است که ترامپ اگر می‌خواهد کلید کاخ سفید را به‌دست بگیرد، باید در هر دو ایالت فلوریدا و کارولینای شمالی را برنده شود. این احتمال می‌رود که کلینتون هر دو ایالت را ببازد و از راهیابی به کاخ سفید باز‌بماند. هر چند نباید شانس هیلاری کلینتون را برای پیروزی در هر دو ایالت نادیده گرفت.

هفته پیش «پروژه ملی ایالت‌ها» تخمین ‌زد، شانس کلینتون برای برنده شدن 270 رای الکترال کالج که برای پیروزی نهایی لازم است در حدود 90 درصد است، این در حالی است که در دو هفته گذشته این شانس 95 درصد بود. بنابر آخرین نظرسنجی‌ها این هفته شانس هیلاری کلینتون به 65 درصد رسیده است. براساس این گزارش، اگر انتخابات ریاست‌جمهوری چهارشنبه گذشته برگزار می‌شد هیلاری کلینتون می‌توانست 256 رای الکترال قطعی به‌دست آورد و در شمارش آرا با توجه به سایر احتمالات حتی می‌توانست به 302 رای الکترال برسد. در این شرایط دونالد ترامپ می‌توانست تنها 236 آرای الکترال به‌دست آورد. با این حال هیلاری کلینتون در دو هفته گذشته با کاهش آرای الکترال قطعی مواجه شده است. در دو هفته گذشته، کار آماری مشابه نشان می‌داد که آرای قطعی الکترال هیلاری کلینتون 278 عدد بوده است وی به احتمال زیاد می‌توانست 320 رای آرای الکترال به‌دست آورد. ترامپ نیز در این را‌ی‌گیری می‌توانست 218 رای الکترال به دست آورد.

این امر نشان می‌دهد ترامپ در هفته گذشته پیشرفت خوبی داشته و توانسته رقابت خود را با هیلاری کلینتون نزدیک‌تر کند. دستاوردهای ترامپ به علاوه کاهش اهمیت مسائل تنش‌زایی که پیرامون وی و کارزار انتخاباتی‌اش بود، موجب شده وی هفته خوبی را پشت‌سر بگذارد. افزون بر این داستان ایمیل‌های هیلاری کلینتون به این روند کمک موثری داشته است. از بیشتر پاسخ‌دهندگان به تحقیقات پیمایشی (نظرخواهی) پرسیده شده که آیا فکر می‌کنند کاهش رای هیلاری کلینتون به گزارش اخیر جیمز کومی، مدیر اف‌بی‌آی مربوط می‌شود که در آن اشاره کرده هیلاری کلینتون احتمالا از سرور شخصی برای رد و بدل کردن اسناد طبقه‌بندی شده استفاده کرده است و پاسخ‌دهندگان نیز گفته‌اند این کاهش رای مربوط به همان گزارش و رسوایی ایمیل‌های هیلاری کلینتون است. ترامپ و سایر جمهوری‌خواهان در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری به شدت روی این رسوایی در حال مانور هستند، این در حالی است که هیلاری کلینتون و دموکرات‌ها انتشار این گزارش را در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری منصفانه نمی‌دانند.

 

آخرین آرای ایالت‌های مردد

«پروژه ملی ایالت‌ها» این تحقیقات پیمایشی را با همکاری 15هزار نفر از 50 ایالت انجام داده است.

براساس آخرین نظرسنجی رویترز و موسسه ایپسوس در ایالت‌های مردد مانند کارولینای شمالی دونالد ترامپ با اختلاف 2 درصدی بالاتر از هیلاری کلینتون ایستاده است. این در حالی است که هیلاری کلینتون در آرای هفته گذشته در این ایالت بالاتر از ترامپ بوده است. اما در آخرین نظرسنجی در این ایالت ترامپ 49 و هیلاری کلینتون 47 درصد آرای مردم را به‌دست آورده‌اند. در کلرادو نیز آرای ترامپ بالاتر از هیلاری کلینتون بوده است. ترامپ در این ایالت 45 درصد و هیلاری کلینتون 43 درصد را به دست آورده است. د‌ر آیووا نیز وضع به همین منوال است و ترامپ بالاتر از هیلاری کلینتون است. نامزد جمهوری‌خواه در این ایالت رای 45 درصدی و هیلاری کلینتون رای 43 درصدی دارد. در اوهایو اما همه‌چیز تقسیم بر دو شده است و هر دو نامزد رای 46 درصدی دارند. در فلوریدا نیز اوضاع شبیه اوهایو است و هر دو نامزد از بخت مساوی برخوردار هستند. هر دو نامزد در این ایالت رای 47 درصدی دارند. در آلاسکا، رود‌آیلند و منطقه کلمبیا که در کل 10 رای الکترال دارند هنوز اطلاعاتی در دست نیست. اما براساس سوابق پیشین و ردیابی نظرسنجی‌های گذشته آلاسکایی‌ها به نامزد جمهوری‌خواهان نظر مساعدتری دارند. افزون بر اینکه سارا پیلین به‌عنوان یک شخصیت سیاسی کاریزماتیک در منطقه آلاسکا از دونالد ترامپ حمایت کرده است.

 

راه ورود ترامپ به کاخ سفید

با برگشتن ورق به سود میلیاردر نیویورکی سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت ترامپ با رعایت 6 مساله می‌تواند نامزد دموکرات را از راهیابی به کاخ سفید بازدارد و خود صاحب این خانه شود. کارزار ترامپ دقیقا به رقمی که برای تبلیغات تلویزیونی لازم داشت رسید و توانست 25 میلیون دلار برای تبلیغ در ایالت‌هایی مانند کلرادو، فلوریدا، آیووا، مین، میشیگان، نیومکزیکو، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویسکانسین، ویرجینیا، نوادا و نیوهمپشایر به دست آورد. این در حالی است که ترامپ برای ایالت‌های قرمز (جمهوری‌خواه) که به‌طور سنتی جمهوری‌خواه هستند نیازی ندارد تا پول بیشتری هزینه کند. در میان این ایالت‌ها می‌توان به ایالت‌هایی مانند آریزونا، جورجیا، یوتا و تگزاس اشاره کرد.

پیروزی ترامپ از 4 ایالت آغاز می‌شود: فلوریدا، اوهایو، کارولینای شمالی و آیووا.

این ایالت‌ها به علاوه ایالت‌های اساسا جمهوری‌خواه در کنار ایالت مین می‌تواند ترامپ را به 260 رای قطعی الکترال برساند.

دیوید بوسی، معاون کارزار انتخاباتی ترامپ می‌گوید: ما باور داریم که صددرصد در آن 4 ایالت پیروز میدان هستیم.

جمهوری‌خواهان البته اهداف بزرگ‌تری هم دارند. آنها می‌خواهند در ایالت‌های بزرگ‌تر مانند پنسیلوانیا، ویسکانسین، ویرجینیا، میشیگان و هر ایالت دیگری که احتمال دارد ترامپ در آن در صدر قرار بگیرد، تلاش بیشتری داشته باشند. این تلاش همچنین شامل ایالت‌های کوچک‌تر مانند نوادا، نیوهمپشایر و نیومکزیکو می‌شود. این ایالت‌ها همچون دیواره آتشین برای هیلاری کلینتون محسوب می‌شوند که پیروزی هیلاری کلینتون را تا حدودی تضمین می‌کنند اما دونالد ترامپ سعی دارد با عبور از این دیوار آتشین خود را به کاخ سفید برساند.

گفته می‌شود ترامپ شانس پیروزی در همه ایالت‌هایی را که در سال 2012 به میت رامنی رای داده‌اند دارد و به آنها، ایالت‌هایی مانند فلوریدا، اوهایو، نوادا، آیووا و نیوهمپشایر را هم که در آن سال به باراک اوباما رای داده‌اند، اضافه کنید. جدا از این ترامپ شانس برتری در «نبراسکا» که باراک اوباما را به کنگره فرستاد و همچنین مناطق شهری «مین» را هم دارد. این‌گونه ترامپ می‌تواند به 270 رای الکترال برسد و مستاجر کاخ سفید شود. این سناریو برای ترامپ یک رویاست و این‌گونه می‌تواند ایالت‌های مردد را که طرفدار هیلاری کلینتون هستند، به سمت خود بکشد. با این حال رای‌گیری‌های زودهنگام نشان می‌دهد هیلاری کلینتون در هفته گذشته برتری 4 تا 7 درصدی دارد و هنوز مشخص نیست که تحقیق از ایمیل‌های هیلاری کلینتون آرای وی را کاهش داده است یا نه.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

اشکان: 1395/8/1507:44:08،
71
202
هیلاری +++
ترامپ ---
شراره: 1395/8/1508:42:25،
71
44
برای ثبت دار تاریخ می گویم:

ترامپ، ای نجات دهنده آمریکا از چنگال سرمایه داری

ریـــــــــــاست جمهـــــــوریت مبــــــارک

مش رجب: 1395/8/1508:56:37،
55
39
دیگه در اکثر کشورهای دنیا سیستم تصمیم گیری میکنه نه اشخاص چهارچوب مشخصه تغییر نمیکنه و فقط تو موارد جزیی میتونن اعمال سلیقه کنن رییسان اجرایی و نخست وزیرا...ترامپ و کلینتون اوباما و احمدی نژادو روحانی و ... نداره اینها همه تنوعه واسه ذاعقه ملت ها دموکراتو جمهوری خواه و اصولگرا و اصلاح طلب نداره تو تمام دنیام همین وضعه فقط خوشا بحاله ملت هایی که تحت حکومت سیستم خوب یا حداقل نسبتا خوب هستن.عجب ساده دل هستن دوستان.
نصرلا طوطی : 1395/8/1509:51:49،
71
26
خدا پشت پناهشون .هرکدوم برنده شدن امیدوارم خداوند سلامتی و عمر با عزت به ایشون اعطا فرماید .امین
هیلاری: 1395/8/1511:22:14،
32
32
برای ثبت در تاریخ می گم. هایل هیلاری

اگر هم تا حالا متوجه نشده اید که چرا، ماکزیمم جمعه سه شنبه آخر وقت ایران متوجه میشید که اونا هم مهندسین قدر قدرتی دارند که فقط به فکر گرم کردن تنور انتخابات با مشارکت حداکثری هستند.

آخه کدوم آدم عاقلی، یک سیاستمدار باتجربه و زبردست و چاخان رو میاد به یک بیزنس من زپرتی ترجیح میده؟
لولو: 1395/8/1513:04:08،
31
24
هیچکدومشون کشکی برا ما نمیسابن!!!لطفا استینهارو بالا برنین.
رضا**: 1395/8/1614:00:10،
20
24
میبینم که ارتش سایبری فعال شده دوباره
آریا: 1395/8/1507:53:22،
104
42
امیدوارم ترامپ پیروز این انتخابات باشه تا مثل دوران جرج بوش ترمز عده ای خودسر و تمامیت خواه در جای جای دنیا کشیده بشه و از اون مهمتر دنیا اسیر بازیهای متنوع ناشی از احساسات زنانه نشه!هرچند واقعا تا لحظه آخر هیچ چیز قطعی نیست و اینها همه پیش بینی است
فرید: 1395/8/1508:11:28،
100
46
ناآگاه ترین آدما هم اگه بدون غرض قضاوت بکنن اقرار میکنن که سیستم اوباما و هیلاری و امثالهم سیستم دروغ و فساد هست. باج گرفتن از حکومتهای فاسد برای ادامه ظلم اون حکومتها و جنگ و خونریزی در کشورهای مختلف البته در ظاهر طرفدار صلح و آرامش. مردان بزرگی مثل ترامپ اگر چه مثل همه بی ایراد نیستن ولی فاکتور بسیار مهم صداقت رو دارن و اهل معامله پشت پرده و خیانت نیستن و حداقل به مردم خودشون دروغ نمیگن. خواب بسیاری از اونایی که تو ایران از وضعیت رانت و فساد نهایت استفاده رو کردن و برای خودشون ثروتهای نامشروع جمع کردن با اومدن ترامپ آشفته شده. حق یارت ای مرد بزرگ.
ناشناس: 1395/8/1508:34:06،
43
27
صلح طلبی ظاهری اوباما اونقدر که در خاورمیانه و جای جای جهان قربانی گرفت جنگ طلبی جورج بوش یک دهم اونهم قربانی نگرفت گرچه همشون سر و ته یه کرباسند اما اوباما تا تونست تو جیب دیکتاتورهای منطقه به هر بهانه ای پول و سلاح ریخت تا جنگ در خاورمیانه ادامه پیدا کنه تازه درخت تلاش های آمریکایی ها و انگلیسی ها میوه داده و این کشت و کشتارها و غارتی که امروز در خاورمیانه هست ثمره زحمتهای سی چهل ساله اونهاست.
مماشاتی که اوباما و هیلاری با دیکتاتورهای منطقه کردند کاملا حساب شده و در راستای برنامه هاشون بود.
سروش: 1395/8/1509:29:35،
30
28
البته فكر نميكنم حق يار دونالد ترامپ يا هيچ سياستمدار ديگه اي يا كلا هيشكي باشه ولي ايول لايك
گربه چاق: 1395/8/1514:40:36،
19
28
خوب گفتي.
فقط ترامپ.
به پيش اي ترامپ !
احمد۱: 1395/8/1508:42:08،
29
66
کاش ترامپ ریس جمهور بشه تا وطن فروشای داخلی ببینن نمیشه به به این جنایت کار اعتماد کرد هر چند خیلی ها که زیر ماهواره میشینن و سواد و تفکر دارن بعد برجام این موضوع رو درک کردن
ناشناس: 1395/8/1509:33:26،
63
25
کسی مگه بدون اجازه بالا میتونه با آمریکایی ها مذاکره کنه اعتماد کنه و یا تعهدنامه ای امضا کنه؟!
علی: 1395/8/1509:53:34،
49
17
خخخ.ناشناس این عمو فکر کرده با بچه حرف میزنه.بزارید جوهر تسلیم نامتون خشک بشه بعد کوری خونی کنین خخخ
گوهريان: 1395/8/1508:53:20،
48
42
قربون ترامپ برم واقعا هرچيزي نداشته باشه صداقت داره .هيلاري مثل احمدي خودمان هست اون چيزي نيست كه نشون ميده .در ضمن برأي ايران ترامپ خيلي خيلي بهتره
آفرودر حرفه ای اصل: 1395/8/1510:47:42،
31
44
طرف فیلمش در اومده تو فیلم در حد چاله میدونیها به زنها توهین کرده بعد میاد پشت تریبون میگه من احترام کامل برای زنان قایلم. خودش یکی از ثروتمندترینای آمریکاس و مالیاتشو نداده اونوقت حرف از حمایت از فقرا در برابر 1 درصد پولدارا می زنه... سه تا زن مهاجر از اروپا شرقی گرفته بعد می گه با مهاجرا کلا مشکل دارم یعنی صداقتش تو حلقم!!
Ehsan: 1395/8/1509:07:30،
41
30
گراگر طبی بودی سرخود دوانمودی!!!!مارو چیکاربه آمریکا تو امور مملکت خودمون عین یه حیون بار بر توگل گیرکردیم حالا میخواییم نظربدیم کی بیاد رو کارآمریکاییا بدبخت تریا خوشبخت ترمیشن!
رضا: 1395/8/1509:17:51،
50
29
امیدوارم که ترامپ بشه
مهمترینش اینه که کلینتون مادرخوانده داعشه که خدا را شکر چندین بار هم خودش اعلام کرده

در ضمن خانم کلینتون شدیدا فمینیست هست که خدای نکرده اگر به قدرت برسه احساسات زنانه به منطق در سیاست حاکم می شه

و هزار دلیل دیگه
ناصر: 1395/8/1509:27:24،
43
27
سال 96 سال turning_point ایران خواهد بود و خیلی از چیزهای نامشخص مشخص خواهد شد.یا ایران به دنیا بازخواهد گشت و یادیگر جایی در دنیا نخواهد داشت که دومی محتمل است و ترامپ و اینجا هم جلیلی این سرنوشتو رقم خواهد زد!
فرشيد: 1395/8/1510:07:57،
40
24
من يادمه حدود ٢٠ ساله هر سال يه سري مثه شما ميان ميگن امسال ديگه turning point هست يا فلان ميشه يا بسان ولي واقعيت اينه كه شكنجه و زجر ملت ايران هر سال بدتر ادامه پيدا ميكنه متاسفانه چون ادامه اين وضع هم براي غرب منفعت داره و سياست جنگ در خاورميانه رو غيرمستقيم ادامه ميده هم كه دوستان داخلي دارن اختلاس ميكنن و ميخورن و ميبرن و كلا زندگي شيكي دارن
امیرعلی: 1395/8/1510:23:00،
42
31
عزیزان همه چی همیشه بر عکس اونیه که نشون داده میشه..بشدت مخالف هیلاری کلینتون هستم ولی از اون سمت ترامپ هم اونی نیس که داره هارت و پورت میکنه..شما سطح پایین مناظره ها رو نگاه کنید و پی ببرید دنیا قراره تو دست چه کسانی اداره بشه..
وريا: 1395/8/1510:40:59،
33
27
شما ببين همين جاهاي خيلي نزديك چند دهه هست توسط چه كسايي اداره شده و آب از آب هم تكون نخورده اونجام اتفاق خاصي قرار نيس بيوفته
معین: 1395/8/1510:25:26،
49
29
ترامپ یا روابط با ایران رو عادی میکنه یا وارد جنگ میشه با ما.

من سال 96 سربازم :D

خدایا خودت جنگ طلب جماعت رو به خاک سیاه بشون !
ناشناس: 1395/8/1511:09:12،
33
28
عزیزم نترس کار اونها توی ایران راحتتر از این حرفاست که بخوان به جنگ متوسل بشن.
یا مثل قبلی ها همه چیز خوب و خوش پیش میره یا اگر هم بخوان کاری اساسی بکنند اینکار با جنگ نیست سال 1979 هم بدون جنگ در ایران کار اساسی کردند!
خیام: 1395/8/1512:08:53،
18
27

اگه زندگی خیلی برات شیرینه :
یه نظریه یادت میدم که اگه بهش پایبند باشی هیچ وخت دچار استرس مرگ نمی شی اونم اینه:
1 بار زنده شدیم
1 بار هم قطعا خواهیم مُرد.حالا چه توی رختخواب باشه یا تخت بیمارستان یا به دست جلاد داعش ویا بمب عامریکا
مرگ ؛ مرگه و مرگ هم حقه
گذر عمر هم انقدر سریعه که حتی مجال نداریم درست و حسابی راجع به خود زندگی تصمیم بگیریم !
پس بیخیال این حرفها شو و همیشه یه همین نکته توجه داشه باش
یه وخت ممکنه جنگ بشه و شما از مملکت فرار کنید برین تو دریا غرق بشین در صورتیکه اگه همین جا می موندید حداقل زنده بودید!
همین نظریه روحیه عادم رو هم قوی میکنه تا جلوی هر ظلمی سر خم نکنه
اونی هم که مال مردم رو اختلاس میکنه میبره اونطرف شاید ملکه مرگ منتظرشه تا با پول بره اونطرف و درجا جونشو بگیره و طرف لذت پول رو با خودش ببره تو گور
پس بازم میگم برو سربازی بیخیال همه چی
ss: 1395/8/1511:25:42،
36
23
یه فیلمی تو عامریکا ساختن به نامPurge Election
توصیه می کنم حتما این فیلمو ببینید
فریم به فریم این فیلم میشه ردپای کلینتون رو دید
به نظر من اسپانسر این فیلم صد در صد خود کلینتونه و به طرز اشکار و خیلی زشتی به ترامپ توهین کرده
حتی نقش منفی فیلم رو هم چه از نظر صدا و چه از نظر قیافه شبیه خود ترامپ گریم کردند
و کل فیلم سرشار از عوام فریبی و خر کردن سیاهان و مهاجرین مکزیکیه (جیزی که ترامپ بهشون قبلا تاخته)
به نظرم ترامپ اگه رئیس بشه باید کلینتون رو به دار بکشه حتی به خاطر همین یه فیلم.خیلی جالبه آخر فیلم هم که نقش مثبت اونرو یه زن با لباس قرمز بازی میکنه(همون کلینتون) تو انتخابات ریابست جمهوری عامریکا برنده میشه و طرفداران جناح رقیب(همون ترامپی ها) هم نتیجه رو قبول نمی کنن و شورش میکنن!


رضا: 1395/8/1511:28:41،
20
28
اگه ترامپ انتخاب بشه چه شیر تو شیری بشه این پیش گویی نیست وقتی کار را به نابلد بدی همه چی خراب میشه
ارشیا: 1395/8/1511:37:11،
23
31
شما هم چون نظر بعضی ها به ترامپ نزدیک تر است از حالا بیا تبلیغ ترامپ کن!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار