کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هوافروشی در پمپ بنزین‌ها

کدخبر:۲۹۷۴۶پنجشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱:۰۶۷۳۹۷ بازدید

«10 لیتر بنزین زدم اما خودروام به اندازه 5 لیتر راه رفت!»، «بنزین فلان جایگاه زودتر تمام می‌شود»، «به جای بنزین هوا می‌فروشند»، «بنزین را با نفت سفید مخلوط ...
هوافروشی در پمپ بنزین‌ها

شهروند|  «10 لیتر بنزین زدم اما خودروام به اندازه 5 لیتر راه رفت!»، «بنزین فلان جایگاه زودتر تمام می‌شود»، «به جای بنزین هوا می‌فروشند»، «بنزین را با نفت سفید مخلوط می‌کنند» و... اینها جملاتی است که بین مردم کوچه و بازار شایع شده است. مردمی که معتقدند جایگاه‌های سوخت کم‌فروشی می‌کنند اما سند چندانی برای اثبات ادعای خود و احقاق حقوقشان ندارند.

این موضوع درحالی رخ می‌دهد که جایگاهداران سوخت همیشه این موضوع را رد کرده‌اند و معتقدند، ادعای هوافروشی در پمپ بنزین علمی و واقعی نیست. با این وجود، بیژن زنگنه وزیر نفت این کم‌فروشی جایگاهداران سوخت را رد نمی‌کند و ناصر ریاحی رئیس شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی به «شهروند» می‌گوید: هوای بنزین درواقع همان بخارهای بنزین است که متولیان توزیع بنزین تصمیم دارند با اجرای طرح «کهاب» بخارهای موجود درجایگاه‌های سوخت را جمع‌آوری کنند و دوباره به پالایشگاه برگردانند.

طرحی که به گفته محمد رئیسی‌فرد رئیس کانون جایگاهداران سوخت کشور به «شهروند» از زمان اجرای آن در ‌سال ٨٧ تاکنون نیمه‌کاره مانده است و جایگاهداران به دلیل هزینه سنگین اجرای آن، حاضر به همکاری نیستند و تنها برخی جایگاه‌های سوخت این طرح را اجرا کرده‌اند. با این وجود، آرش نجفی نایب‌رئیس انجمن انرژي، صنايع پالايشي و پتروشيمي نیز با اشاره به تجهیزات قدیمی برخی جایگاه‌های سوخت و بخارهای بنزین، مسأله کم‌فروشی را نیز رد نمی‌کند و به «شهروند» می‌گوید: چگونه ممکن است خودرویی که باک ٧٥ لیتری دارد، ٨٥ لیتر بنزین را درخود جای دهد؟! و اصولا حجم بخار بنزین آن‌قدری نیست که تا این اندازه روی میزان بنزینی که مصرف‌کننده می‌زند، تأثیر داشته باشد.

مردم بخار بنزین می‌خرند

ناصر ریاحی رئیس شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی با بیان این‌که طرح «کهاب» مانع انتشار روزانه ٦‌هزار مترمکعب بخارات بنزین به هوا می‌شود، به «شهروند» می‌گوید: طرح ملی «کهاب» دارای مصوبه هیأت دولت بوده و محدوده عملکرد آن شامل تجهیز ٨٠ انبار نفت، ١٠‌هزار نفتکش و ٣٤٠٠ جایگاه است.

او با بیان این‌که بازیافت بخارات بنزین از باک خودرو به مخزن سوخت را درقالب طرح برندینگ دنبال می‌کنیم، ادامه می‌دهد: بخارات بنزین موجود در باک خودرو به دلیل نبود امکانات لازم در هوا آزاد می‌شود که نه‌تنها موجب بالارفتن حجم اتلاف سوخت شده، بلکه لطمات زیست‌محیطی فراوانی را نیز به بار می‌آورد. بنابراین اجرای این طرح با توجه به حجم بالای مصرف بنزین درکشور ضروری به نظر می‌رسد.

با اجرایی‌شدن طرح «کهاب»، بخار منتشرشده از باک خودروها و مخازن زیرزمینی جایگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود و به سمت نفتکش‌ها هدایت می‌شود. پس از این نفتکش جهت سوختگیری مجدد به انبار نفت مراجعه می‌کند. پس از این فرآیند نفتکش‌ها با بهره‌جویی از طرح تکمیلی بازوهای بارگیری، بخار بنزین را برای استحصال به واحد بازیافت بخار (VRU) منتقل می‌کند و از بخار مایع بنزین به دست می‌آید.  اما درحالی‌ که رئیس شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی اجرای این طرح را برای اقتصاد و محیط‌زیست کشور ضروری می‌داند که جایگاهداران سوخت براین باورند که هزینه اجرای این طرح برای جایگاهداران بسیار بالاست و با توجه به شرایط فعلی قیمت‌ها، اجرای آن هیچ توجیهی به لحاظ اقتصادی برای جایگاهداران ندارد.

هزینه 150 میلیون تومانی تجهیز هر تلمبه

محمد رئیسی‌فرد رئیس کانون جایگاهداران سوخت کشور با بیان این‌که اجرای طرح «کهاب» از ‌سال ۸۷ درکشور کلید خورد و تا‌ سال ۹۰، سه‌هزارو٥٠٠ جایگاه درمرحله نخست (١Stage) به سیستم بازیافت بخار بنزین مجهز شدند، به «شهروند» می‌گوید: این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود و جایگاهداران سوخت باید در مرحله اول و دوم لوله مجزایی را تا مخزن ایجاد کنند که این مرحله نیز درتعدادی از جایگاهداران سوخت کشور اجرایی شده است. اما مرحله سوم مهم‌ترین مرحله اجرای این طرح درجایگاه‌های سوخت است که رئیسی‌فرد اجرای آن را غیرممکن می‌داند. به گفته او، تجهیز تلمبه‌های سوخت‌گیری به سیستم تخلیه بخار بنزین و انتقال آن به مخزن، حداقل ١٥٠‌میلیون تومان برای جایگاهداران هزینه به بار خواهد داشت. به عبارت دیگر، جایگاهدار برای تجهیز یک جایگاه با ١٠ تلمبه حداقل باید ١,٥‌میلیارد تومان هزینه کند که با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برکشور و نحوه قیمت‌گذاری سوخت در ایران چنین هزینه‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد.

رئیس کانون جایگاهداران سوخت دربخش دیگری از سخنان خود کوتاهی دولت در ایجاد بسترهای لازم برای اجرای طرح «کهاب» را مورد انتقاد قرار داد و افزود: درحالی‌ که اجرای این طرح ابتدا باید از نفتکش و انبارها آغاز می‌شد و دولت این بخش‌ها را به سیستم لازم تجهیز می‌کرد، از جایگاه‌های سوخت درکشور آغاز شد.

به گفته او، میزان بخار بنزین در هر‌ هزار لیتر باید ٤,٥ لیتر باشد، حال آن‌که این رقم در استان‌های گرمسیر بیش از ١٠ لیتر و استان‌های سردسیر و تهران ٥ لیتر به ازای هر ‌هزار لیتر است که این مسأله مورد اعتراض خود جایگاهداران نیز است. با این حال، جایگاهداران درحالی خود از بالابودن بخار بنزین زیان می‌بینند که درنهایت ناچار به پرداخت جریمه کم‌فروشی بنزین نیز می‌شوند. بعضا شاهد هستیم جایگاهی که گردش مالی ماهانه آن حدود ١٥‌میلیون تومان است، درنهایت مجبور به پرداخت جریمه ٢٠٠‌میلیون تومان درپایان ‌سال می‌شود، درحالی ‌که هیچ نقشی در این هدررفت و به اصطلاح کم‌فروشی‌ها نداشته است.

اما و اگرهای کم‌فروشی در پمپ بنزین‌ها

او درحالی‌ که هرگونه هوافروشی و کم‌فروشی در پمپ‌بنزين‌ها را تکذیب می‌کند، با بیان این‌که سیستم‌های نصب‌شده در جایگاه‌های سوخت منسوخ شده و قدیمی هستند، ادامه می‌دهد: این مسأله باعث شده که تبخیر در جایگاه‌های سوخت بیش از حد مجاز باشد. درواقع آنچه که مصرف‌کننده گمان می‌کند، هواست، گاز درون بنزین است که متصاعد نمی‌شود.

رئیسی‌فرد افزود: با توجه به نظارت واحد مهندسی شرکت و پلمپ‌بودن کلیه تجهیزات تلمبه که شامل ١٤ عدد پلمپ در هر تلمبه است و با وجود کنترل سازمان‌های مربوطه ازجمله سازمان استاندارد و واحد کنترل کیفی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، امکان کم‌فروشی در جایگاه‌ها وجود ندارد. او با تأکيد بر اين‌که خريد هوا موضوعي غيرعلمي و اثبات نشده در جايگاه‌هاي سوخت کشور است، تصريح کرد: مردم هوا نمي‌خرند بلکه بخار بنزين را خريداري مي‌کنند.

رئیسی‌فرد با یادآوری این‌که درطول ۶ماهه نخست ‌سال نرخ تبخیر به دلیل افزایش دمای هوا بیشتر از ۶ماهه دوم‌ سال است، می‌گوید: با ورود به فصل سرما عملا با کاهش دمای هوا میزان تبخیر بنزین در جایگاه‌های سوخت کاهش می‌یابد.

تعریف مدل‌های مالی جدید برای تجهیز جایگاه‌های سوخت

دراین میان هستند کارشناسانی که نظری متفاوت با جایگاهداران سوخت دارند. آرش نجفی نایب‌رئیس انجمن انرژي، صنايع پالايشي و پتروشيمي درحالی‌ که اظهارات دبیر کانون جایگاهداران سوخت را رد می‌کند، به «شهروند» می‌گوید: چگونه ممکن است در باکی که حجم استانداردش ٧٥ لیتر است، ٨٥ لیتر بنزین جای گیرد. آیا این دلیلی جز اختلاط هوا با بنزین می‌تواند داشته باشد.

او با بیان این‌که این کم‌فروشی درتمامی حوزه‌ها دیده می‌شود، تأکید می‌کند: باید نظارت دقیق‌تری برعملکرد جایگاه‌های سوخت اعمال شود، ضمن این‌که بخشی از این مشکل هم به فرسوده بودن تجهیزات مصرفی در جایگاه‌های سوخت برمی‌گردد.

این فعال اقتصادی که معتقد است؛ دولت باید مدل‌های مالی جدیدی را برای حمایت از جایگاهداران سوخت و نوسازی و تجهیز دستگاه مصرفی در جایگاه‌ها را تعریف کند، ادامه می‌دهد: دولت می‌تواند با دادن وام برای خرید تجهیزات بازی دو سر برد خود را دنبال کند. از یکسو زمینه کاهش اتلاف سوخت خام درکشور را فراهم کند و ازسوی دیگر هزینه‌های ناشی از بالابودن آلاینده‌های زیست‌محیطی را کاهش دهد. به گفته این فعال اقتصادی، سود جایگاهداران درمقابل خواب سرمایشان بسیار ناچیز است؛ نه این‌که سود نمی‌برند اما اگر میزان سرمایه را درجای دیگر سرمایه‌گذاری کنند، سود بیشتری کسب خواهند کرد. برهمین اساس دولت باید خود نسبت به تجهیز جایگاه‌ها برای اجرای طرح «کهاب» اقدام کند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سلام: 1395/8/1308:23:59،
387
28
همه جا دزدی هستش...

به نظرم ایران از لحاظ دزدی و غارت مسئولین در این 35 سال رتبه 1 رو کسب کرده ..
در ضمن شهرداری ها و مسئولین و استانداری ها و روسای بانک راست میگند و این ملت هستش که دروغ میگند ..
ایرانی: 1395/8/1308:50:29،
44
325
من در طول 10 سال اخیر یک بار تجربه همچین چیزی رو نداشتم که میزان بنزینی که تلمبه نشون داده با میزان پیمایش ماشینم نخونه.
کاظمی: 1395/8/1309:11:58،
136
39
پمپ بنزین صادقیه - آیت اله کاشانی
اصلاً بنزین های خوبی نداره و خیلی بی کیفیته

ضمناً بنزین فقط صبح های زود بزنید چون حجم بیشتر آن مایع است.
کوکی: 1395/8/1310:53:07،
142
25
پاسخ به ایرانی.برای اینکه واقعیت رو متوجه بشید یک بار با یه موتور سیکیلت برید و سوخت گیری کنید و با باک خالی.وقتی که باک شما با ظرفیت 5 لیتر پر میشه شما عدد 7 رو روی پمپ میبینی.به همین سادگی و به همین خوشمزگی.
کوکی: 1395/8/1311:03:51،
140
34
مملکتی که ادعای کار درست بودن رو داره تورو خدا نگاه کن.فساد و دزدی از سر و تهش میباره.برای خودم متاسفم که ایرانی هستم.
گکمن: 1395/8/1312:07:12،
92
25
خیلی جالبه که وزیر نفت و بقیه بر بچه ها این قضیه رو رد نمیکنن ،آخه چیز مهمی نیست که بخوان رد کنن ،فقط جایگاه دارا به جای بنزین هوا میفروشن ،این قضیه دیگه رد کردن داره؟
رامین: 1395/8/1313:10:05،
26
27
فقط باید به خودمو هموطن عزیزم خنده ام میاد
پوریا: 1395/8/1313:40:24،
27
65
من که گاز میزنیم اصن نمیدونم هوای بنزین چی هست
کیانی: 1395/8/1313:54:07،
77
25
نه .وزارت نفت و بازرس ها و جایگاه ها بی تقصیرن . علت اینکه باک ماشینها بیشتر از ظرفیت اعلام شده بنزین جا میشود اینست که ماشینها چند سالی است باک هایشان پلاستیکی شده و با سوختگیری وپر شدن حجم باک زیاد شده و باک باد میکند !و کش میاید ! و الا در کشور اسلامی ما که کسی دزدی و کم فروشی و تقلب نمیکند . فقط یه تعداد معدودی ! معوقه {همان اختلاس قدیمی } جزئی انجام میدهند .
محمد: 1395/8/1314:59:19،
37
23
من حساب کردم برا من هر 100 لیتر دقیقا 13 لیتر دزدی میکنن. وقتی تو شهرستان البته بعضیهاش بنزین میزنم مصرفم درسته نسبت به مسافت ولی وقتی همون قدر بنزین میزنم خودم هم تو جاده رانندگی میکنم مسافت کمی رونده میشه ، اینکار دزدی آشکاره پی پی رو بخار بنزین ، یا تو شهر خیلی کارشون درسته کع بنزینها بخار میده ولی شهرهای کوچک بلد نیشتن و بنزینهاشون بخار نداره.
فف: 1395/8/1315:58:24،
51
23
پمپ آزادی 20 لیتر بنزین میزنه 10 لیتر هوا، 5 لیتر فاضلاب ، 5 لیترم قیر
بهروز: 1395/8/1316:47:27،
50
32
در کرج پمپ بنزین مهرشهر تخلف میکرد یه مدتی هم پلمپ شده بود
من برای نمونه یک گالن ۲۰ لیتری بردم و ۲۰ لتر بنزین زدم اما نصف گالن پر شد بعداز مراجعه به مدیر جایگاه گفت گالن شما استاندارد نیست!!!!!

پمپ بنزین اتوبوسرانی که همیشه هواست.
پمپ بنزین گلشهر هم همینطور.

فقط دو جایگاه یکی میدان کرج ویکی سه راه حافظیه فردیس چون دولتی هستند خوبه
کرمان: 1395/8/1318:08:02،
33
24
من توپمپ شرکت نفت واقع درجاده تهران کرمان این اتفاق (کم فروشی)برام افتاد کرمانی هادقیق میدون کجاست تازه این مثلا دولتیه خصوصیا که آب و نفت قاطی میزنن !
علي : 1395/8/1308:34:29،
80
31
بيشتر وقتا باك ماشين من ٤٥ ليتري هستش اما وقتي چراغ روشن ميشه نميدونم چطوري ٤٥ ليتر پر ميشه
رضا: 1395/8/1309:19:31،
84
31
خیلی جالبه
تا دوماه پیش هر وقت چراغ بنزینم روشن میشد ۴۳ لیتر پر میشد ولی الان ۴۸ لیتر میزنم ماشینم ۲۰۶. شما چن لیتر میزنید؟؟؟
محمد: 1395/8/1315:53:25،
34
25
من 52 لیتر هم زدم . عقربه لب خط قرمز
علیرضا : 1395/8/1315:55:43،
22
29
منم ماشینم ریو هستش باک ریو 45 لیتر ظرفیت داره اما وقتی هنوز 5؛ 6 لیتر بنزین دارم با این وجود 45 لیتر دوباره بنزین میزنم.
اول با 9 لیتر چراغ هشدار بنزینم روشن میشد اما الان وقتی چراغ هشداربنزین ماشینم روشن میشه بعد از یه مسافت کوتاهی ماشینم خاموش میکنه کسی میدونه علتش چیه؟
آرش: 1395/8/1417:35:27،
32
24
دوستان من یک تجربه شخصی دارم و آن این است که موقع بنزین زدن نازل را تا انتها فشار ندهید و به ارامی فشار دهید. زمان سوخت گیریتان کمی کندتر خواهد شد ولی مطمئن باشید برای من که هر بار حس میکردم 10 تا 15 لیتر هوا زده ام جواب داده.. بارها با مسولان پمپ ها مشاجره داشتم ولی کاری نمیشود کرد
امتحان کنید قطعا خودتان نتیجه مثبت آن را میبینید
علی: 1395/8/1308:35:23،
161
26
از برکات شکوهمنده
ایرانی: 1395/8/1308:36:09،
173
23
مملکت که نیست دزدبازاره
خیراله: 1395/8/1310:37:12،
111
30
چو سامان امروز غارتگریست

بر این زندگانی بباید گریست
بهزاد: 1395/8/1308:41:36،
132
29
مطرح کردن بخار بنزین به حاشیه بردن دزدی از مردمه برای اینکه توی بعضی از جایگاهها دقیقا وبه اندازه بنزین تحویل میدن یعنی اونجا بخار نمیشه اینجا بخار میشه
علیرضا: 1395/8/1308:53:10،
181
26
بنام خدا
همینکه هست همه باهم در خرداد ماه یک صدا فریاد میزنیم دزد بعدی بیا.
صادق: 1395/8/1308:54:07،
75
26
من تو مشهد از يه جايگاه بنزين ميزنم ماشينم ٦٨٠ الي ٧٠٠ تا راه ميره از يه جاي ديگه ميزنم به ٦٠٠ تا هم نميرسه يعني اون يكي كلا بنزين هاش بخار شده فك كنم!
بی خبر: 1395/8/1309:31:48،
55
56
یه موتر دارم که باک 8 لیتری داره یه بار 20 لیتر بنزین زدم اصلا جای تعجب نیست ،مخلصی دوست داریم
ایرانی: 1395/8/1309:35:46،
96
23
من تو باک 50 لیتری 62 لیتر بنزین زدم. فکر کنم موقع سوخت گیری چیزی در حدود 2 لیتر بنزین داخل باک بود یعنی جمعا 64 لیتر بنزین داخل باک 50 لیتری جا شد.ضمنا حدود ساعت 8 شب یه روز تابستونی بود.
(این از عجاب پمپ های بنزین کشور ماست) به پمپ چی اعتراض کردم اونم تقسیر گردن صاحب جایگاه انداخت، یعنی تقلب و دزدی رو قبول داشت.
متاسفانه دست جایگاه دارا و بازرسین شرکت نفت تو یه کاسه اس، این جمله رو رئیس شرکت نفت شهرستان ما خودش گفت و اینم اضافه کرد که دزدی بدون هماهنگی بازرس شرکت نفت ممکن نیست چون تنظیم و چک کردن میزان(سیتم کنترل فروش بنزین که در هر دستگاه پمپ قرار داره و پلمپ هست و پلمپ اونم توسط بازرس شرکت نفت موقع سرکشی باز و مجدد پلمپ میشه)دست اوناس.
علی: 1395/8/1309:40:12،
70
23
اینجا ایرانه،همه چیزمون باید با هم همخونی داشته باشه،قرار نیست فقط یه قشر دزدی کنه،همه با هم باید سر هم کلاه بذاریم تا یر به یر بشه.
شهروند : 1395/8/1309:40:24،
79
28
دوستان هوا فروشی نیست در واقع با دستکاری میزان (شمارشگر بنزین خارج شده از نازل بنزین) از مردم دزدی می کنن. مثلا زمانی که شما 900 سی سی بنزین میزنید شمارشگر به شمار 1000 سی سی (یک لیتر) نمایش میده یعنی در هر لیتر 100 سی سی از شما می دزدن.
ماهان: 1395/8/1309:55:47،
54
31
سلام من 5 آذرماه در جايگاه پمپ بنزين اتوبان كرج به طرف تهران بعد از خروجي آزادگان باك خودرو بصورت كامل كه سريز ميشد 35 ليتر براي خودرو تندر 90 بنزين زدم و به طرف كرمانشاه حركت كردم رسيدم شهرستان اسدآباد چراغ بنزين روشن شد و وقتي بنزين زدم 45 ليتر گرفت مسير 350كيلومتر خودرو تندر كم مصرف فهميدم جايگاه مذكور در اتوبان هوا زدم بعد از شكايت هنوز خبر نيست متاسفم ........
فرزان: 1395/8/1310:01:04،
55
27
خدا عاقبتمون رو بخیر کنه
فرشید: 1395/8/1310:13:46،
62
27
متاسفانه هرکی هرچقدر که بتونه...
منطقی: 1395/8/1310:19:24،
35
48
اگه کمی زرنگ باشی کلا سرت نمیره .تو بیست لیتری شفاف بنزین بزنید بعد متوجه میشین بنزین هوا داره یا نه .بعد سر فرصت بریزید تو ماشین و درجه بنزینو چک کنید تغییر رو ملاک قرار بدین برای دفعات بعد ...
Saeed: 1395/8/1310:30:42،
28
40
من تو کرج و بعضا تهران بنزین میزنم و ظرفیت باک ماشینم باید 35 لیتر باشه. جالبه که حتی وقتی کاملا خالی نشون میده بیشتر از 28 لیتر جا نگرفته و تا حالا فقط یکبار تونستم 30 لیتر پر کنم.
فلفل: 1395/8/1310:46:53،
60
29
اين چيز تازه اي نيست ، قرار شده از هر نفر كه در خارج از منزل تردد ميكند بابت نفس كشيدن عوارض هم بگيرند0
معترض: 1395/8/1310:57:22،
60
27
فروش بخار بنزين فقط پاك كردن صورت مسئلست و هيچ توجيهي نداره در حقيقت مردم دارن هوا رو ميخرن،وقتي باك ٢٠٦ ظرفيتش ٤٥ ليتره ولي وقتي بنزين ميزني بايد پول ٥٠ ليتر رو پرداخت كني چه فرقي ميكنه اون ٥٠٠٠ تومن اضافي پول بخار بنزينه يا هوا
کریم: 1395/8/1311:05:18،
42
30
یه کالن 4 لیتری ببرین بنزین پر کنین ببینین تو چن لیتر پر میشه
داود: 1395/8/1311:08:04،
42
28
موتور سیکلت هوندا داشتم که کل ظرفیت بنزین آن 9 لیتر بود و بعد از مصرف 7 لیتر یعنی 2 لیتر مانده که بنزین تمام شود در میدان اعدام شش و نیم لیتر بنزین زدم ولی دستگاه 15 لیتر نشان میداد و طرف هم پول 15 لیتر را میخواست بعد که دلائل علمی ارائه دادم گفت بیا صلح کنیم و بهرحال پول 8 لیتر بنزین را از من گرفت البته در مورد اتومبیل اثبات قضیه غیر ممکن است .
محسن: 1395/8/1311:19:26،
44
36
جديدا پمپ بنزين ميدان كرج روبروي سينما هجرت كرج هم كه گفته ميشه دولتي است . به اين شگرد هوا فروشي روي آورده
احمدی : 1395/8/1312:51:00،
50
27
اصلا اینگونه نیست، پمپ بنزین ها حتی بیشتر هم بنزین میدهند، ما بارها این موضوع را چک کردیم و حتی در بعضی از جایگاه ها مسئول آن جایگاه تشویق شده، ما خوشحالیم که پمپ بنزین ها به مردم حال میدهند. ( این حرفها را اگر من مسئول رسیدگی به این موضوع بودم میگفتم) لطفا تعجب نکنید.
بی پارتی: 1395/8/1313:08:31،
32
28
قسم میخورم بارها هوافروشی را در پم بنزین آبشناسان دیده ام وقتی کارت آنها را بیرون کشیدم متصدی ناراحت شد و داد زد به همکارش که برو فشارو زیاد کن..همه کارت خودشونو میزنن. بارها در باک 25 لیتری 45 لیتر بنزین زده ام!!!!!!!!!!!!
pardis pardis: 1395/8/1313:53:05،
34
32
من گالن ۴ لیتری پر کردم دیدم پمپ عدد ۴/۷ لیتر نشون داد , به اپراتور گفتم چرا اینطوریه ؟ جواب داد حجم گالنت بیشتر از ۴لیتره, برای معلوم شدن قضیه به یک درجه سنج دقیق آزمایشگاهی همون حجم رو با آب پر کردم ۴/۱۵ لیتر شد , حالا نمیدونم مسیول جایگاه درست میگه!درجه سنج درسته !من اشتباه محاسبه کردم !
هادی: 1395/8/1316:54:33،
42
28
بهترین کار اینه که یه نرم افزار موبایل بنویسیم و مردم پمپ بنزین هایی که کم فروشی می کنن رو معرفی کنن. اگه مسئولین نمی تونن جلوی این کار رو بگیرن، خود مردم باید متحد بشن.
محسن: 1395/8/1318:32:29،
25
23
من پمپ شماره یک پمپ بنزین تهران خ حافظ تقاطع انقلاب بک باک کامل بنزین زدم حداقل ده لیتر کمتر بود
K1: 1395/8/1322:28:46،
31
34
منم تو باک ال نود ۶۰ لیتر زدم ولی اگه بخاطر محدودیت کارت سوخت نبود فک کنم دو سه لیتر دیگه هم جا داشت
ناشناس: 1395/8/1323:41:19،
17
28
ایران جیب این نوشته های سایتتو درشت بنوس بزرگ تر بنویس بهتر دیده بشن تو کی میخوای سر عقل بیاری اخه بخدا من چشمام داره درد میگیره از نوشته های ریز تو ادم باش بزرگ بنویس
ناشناس: 1395/8/1400:26:21،
26
26
پمپ بنزین سردار جنگل تو بیست لیتر کمش دو لیتر هوا یا همان بخار تحویل میده
100%: 1395/8/1401:24:30،
22
29
من هم پراید هاچبک داشتم هم سانتافه 2015 رو هر دو این مشکل داشتم هر بار 30 لیتر میزدم ولی همون لحظه حدود 20 لیتر نشون میداد اعصابم بهم میریخت اکثر جایگاه ها تخصص شون اینه
مهدی: 1395/8/1415:44:33،
23
28
این که چیزی نیست.. من که همیشه 72 تا میزنم با اینکه ظرفیت باک پژو 405 فقط 60 تاست.
عبدالرضا: 1395/8/1500:01:49،
22
26
داداش بد نیست ظرفیت باک ماشینتو توی دفترچه ببینی، ۴۰۵ باکش ۷۰تاست
عبدالرضا: 1395/8/1420:29:26،
27
23
ما همین طوریشم داریم بنزین را بیش از هزار تومان می خریم، اگر عرضه ای برای جلوگیری از فروش بخار بنزین وجود نداره حداقل بنزین را گرانتر نکنند!! ما هم پول بنزین درجه یک فوب خلیج فارس را بدهیم به بنزین یورو چرند ایرانی و هم برای بخارش هم پول بدهیم؟!!!
شجاعی: 1395/8/1509:51:37،
20
26
بیست لیتر بنزین تو استراحتگاه فانوس کیلومتر ۵ جاده تهران قم زدم با استفده معمولی ۱۵۵ کیلومتر بعد تموم شد درحالی که باید ۲۰۶ کم مصرف ۲۸۵ کیلومتر می رفت
بیخ پایتخت نظارتی نیست وای به حال بقیه جاها
دزدی نهادینه شده

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار