کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

راهنمای خرید خودروی صفر در بازار ایران / بخش ششم

کدخبر:۲۹۷۰۳چهارشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰:۴۴۷۸۹۲ بازدید

انتخاب یک خودرو از میان گزینه‌های موجود در بازار شاید یکی از دشوارترین خریدهای ممکن باشد؛ چرا‌که اغلب باید بانگاهی بلند‌مدت به ماجرا ...
راهنمای خرید خودروی صفر در بازار ایران / بخش ششم

انتخاب یک خودرو از میان گزینه‌های موجود در بازار شاید یکی از دشوارترین خریدهای ممکن باشد؛ چرا‌که اغلب باید بانگاهی بلند‌مدت به ماجرا نگریست. در این میان برخی هم هستند که با سرعت بیشتری خودرو خود را عوض می‌کنند. آنها نیز همیشه دوست دارند بدانند که خودروهای جدید کدام هستند و تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها با خودرو کنونی‌شان چیست.

در بازار رو‌به رشد خودرو ایران چه از نظر تنوع مدل و چه از نظر افزایش خریدار مساله انتخاب خودرو، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این صفحه سعی شده خودروهای مختلفی که از نظر قیمت یا قابلیت‌های فنی در یک کلاس قرار دارند با زبانی ساده با یکدیگر مقایسه شوند.‌ به‌‌گونه‌ای‌که در نهایت خواننده بتواند دید کلی درباره خودروهای کلاس‌های مختلف پیدا کند. در همین راستا سعی شده در هر شماره تنوع کلاس‌های قیمتی مختلف مدنظر قرار بگیرد تا صفحه «حق‌انتخاب» برای طیف بیشتری از مخاطبان کاربرد داشته باشد.

لیفان X50 یا دانگ فنگ H30

لیفان X50 یا دانگ فنگ H30

این دو خودرو کراس اوور هستند و البته کراس اوورهای بسیار کوچک، در رنج قیمتی 50 میلیون تومان قرار داشته و البته طرفداران زیادی هم دارند. لیفان x50 از سوی کرمان‌موتور به بازار عرضه شده و البته از حضور آن بیش از یک سال می‌گذرد و در بازار ایران نیز موفق بوده و توانسته افراد زیادی را به سمت خود جذب کند. در سوی دیگر دانگ‌فنگ H30کراس خودرویی است که از سوی ایران خودرو به بازار عرضه می‌شود و از موتور پژو بهره می‌برد. موتور H30کراس پر حجم‌تر بوده و قدرت بیشتری تولید می‌کند. در شتاب‌گیری هر دو خودرو آنطور که باید چابک نبوده و کند عمل می‌کنند، هر دو خودرو با گیربکس‌های اتوماتیک و دستی قابل سفارش هستند.

فضای کابین هر دو خودرو چندان جادار نیست اما صندلی‌ها راحت هستند. همچنین چهره هر دو خودرو زیبا بوده و امکانات مناسبی نیز دارند اما در این میان می‌توان لیفان را کمی کامل‌تر دانست. با توجه به cvt بودن گیربکس لیفان مصرف سوخت نیز در این خودرو کمتر از H30کراس بوده و البته کم‌استهلاک‌تر نیز هست. این در حالی‌است که در بازار نیز لیفان وضعیت بهتری داشته و بازار دست‌دوم مناسبی نیز دارد. به‌طور کلی هر دو خودرو انتخاب‌های خوبی در این کلاس هستند اما اگر خودرویی زیبا‌تر با بازاری بهتر می‌خواهید لیفان x50و اگر خودرویی قوی‌تر با خدمات پس از فروش گسترده می‌خواهید، H30کراس گزینه‌ای مناسب است.
 


مزدا 3 یا رنو سفران

مزدا 3 یا رنو سفران

در تقابل این دو خودرو شاید چندان سر دوراهی قرار نگیرید. اما به هر حال خودروهایی هستند که در یک بازه قیمتی قرار دارند. مزدا3 یکی از پر‌فروش‌ترین‌های بازار ایران است و سفران یکی از کم‌فروش‌ترین‌های بازار. البته سابقه حضور مزدا 3 را نباید از نظر دور داشت اما به هر حال هر دو خودرو یک انتخاب هستند. سفران از موتوری پر‌حجم‌تر با قدرت بیشتر بهره می‌برد و در شتاب‌گیری نیز چالاک‌تر عمل می‌کند، همچنین سرعت نهایی آن نیز بالاتر است. هر دو خودرو از نظر ظاهری عامه‌پسند هستند و با توجه به قیمت ظاهر به روزی دارند. درون کابین نیز طراحی خوبی دارند. شاید بتوان در این میان سفران را کمی با‌کیفیت‌تر در درون کابین دانست.

هر‌چند هیچ‌کدام از این مولفه‌های مثبت این خودرو نتوانسته به داد سفران برسد و همچنان در بازار یک خودروی ناکام است. یک دلیل آن شاید این باشد که هنوز شناخته نشده است. خدمات پس از فروش هر دو خودرو در یک سطح است اما مزدا به دلیل قدمت حضور و تولید داخل بودن از تعدد نمایندگی پس از فروش بیشتری برخوردار است. این در حالیست که مزدا در این سال‌ها نشان داده خودرویی به واقع کم‌استهلاک است. هر دو خودرو از امکاناتی مناسب بهره می‌برند اما کفه ترازو به سود سفران سنگینی می‌کند. قیمت قطعات هر دو خودرو گران است اما سفران قطعات کمیاب‌تری دارد. به‌طور کلی می‌توان مزدا را انتخابی منطقی‌تر و سفران را انتخابی خاص‌تر دانست.
 


برلیانس H330 یا ام وی ام 550

برلیانس H330 یا ام وی ام 550

خودروهای چینی در حال باز کردن جای خود در بازار هستند و با همه حرف و حدیثی که پشت سر آنها گفته می‌شود مشتریان خود را دارند. به خصوص که با داخلی‌سازی در حال جلب اطمینان مصرف‌کننده از بابت خدمات پس از فروش هم هستند. ام وی ام 550 از موتوری پر حجم‌تر و البته قوی‌تر از برلیانس برخوردار است اما در شتاب‌گیری برلیانس حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ چرا‌که گیربکس سریع‌تری دارد. هر دو خودرو صندوقدار بوده و برای خانواده‌ها مناسبند، اما اگر ظاهر اسپرت‌تری می‌خواهید برلیانس شما را راضی می‌کند. مصرف سوخت برلیانس کمتر از 550 بوده و البته کم‌استهلاک‌تر نیز هست.

در سوی دیگر 550 با چهره‌ای زیبا و کابینی زیباتر در انتظار شماست. همچنین 550 سواری نرمتری نسبت به برلیانس H330 دارد که شاید برای برخی مهم باشد. مواد به کار رفته درون کابین هر دو خودرو عالی نیست اما باتوجه به قیمت آنها، قابل قبول است. خدمات پس از فروش برلیانس گسترده بوده اما در بازار قطعات هر دو خودرو کمیاب است به خصوص قطعات 550که کمیاب‌تر است. به‌طور کلی می‌توان دو خودرو را انتخاب‌های خوبی دانست که در بلند‌مدت می‌توانند راننده را راضی نگه دارند. آخرین نکته هم اینکه در بازار دست دوم فعلا برلیانس وضعیت بهتری داشته و از افت قیمت و زمان نقد شدن کمتری برخوردار است.
 


هوندا آکورد یا کیا کادنزا

هوندا آکورد یا کیا کادنزا

از آخرین حضور کادنزا به‌عنوان خودروی صفر کیلومتر در بازار دو، سه سالی می‌گذرد چرا که واردات خودروهای بالاتر از 2500 سی سی فعلا ممنوع است، اما هنوز هم این خودرو یکی از بهترین انتخاب‌ها در کلاس خودش به حساب می‌آید. موتور پر حجم قدرت و شتاب‌گیری بهتر از هوندا اکورد اولین چیزی است که اگر با هر دو رانندگی کنید، متوجه آن می‌شوید. در مقابل آکورد، هوندایی که ظاهری جذاب، سواری منحصر به فرد و البته امکاناتی مثال زدنی دارد. هر دو خودرو از ظاهری زیبا بهره برده و فضای زیادی را برای سرنشینان در نظر گرفته‌اند.

کیفیت مواد به کار رفته درون کابین هر دو خودرو مناسب بوده و امکانات زیادی را نیز برای سرنشینان در نظر گرفته‌اند. کادنزا با توجه به اینکه نمونه‌های صفر کیلومتر آن دیگر وارد بازار ایران نشده‌اند اما هنوز هم خودرویی پر اقبال است اما هوندا نتوانسته آن‌طور که باید بفروشد اگرچه نسبت به دیگر محصولات هوندا خودروی موفق‌تری است. خدمات پس از فروش کادنزا گسترده‌تر از هوندا بوده و البته قیمت قطعات آن نیز ارزان‌تر از هونداست. این در حالی است که هوندا قطعات کمیاب‌تری نیز در بازار دارد. به‌طور کلی می‌توان هر دو خودرو را انتخاب‌های کم‌استهلا‌ک و مناسب دانست اما هوندا از استهلاک کمتری برخوردار بوده و کادنزا خدماتی گسترده‌تر دارد. در بازار دست دوم هم وضع کیا بهتر است؛ اما باید قبول کرد که خودروی صفرکیلومتر خریدن هم لطف خودش را دارد.
 


کیا ریو یا رنو فلوئنس

کیا ریو یا رنو فلوئنس

این دو خودرو را می‌توان در بازار ایران کم‌اقبال دانست. در واقع بازار هنوز آنها را نپسندیده است. شاید هم به خوبی معرفی نشده‌اند. به هر حال هر دو خودرو در بازار ایران وجود دارند و می‌توانند گزینه‌ای برای انتخاب باشند. اگرچه هر دو خودرو در نسل‌های قبلی خود در بازار یکی از پر‌فروش‌ترین‌ها بودند. هم مگان و هم ریو که در ایران تولید می‌شدند با اقبال فراوانی همراه بودند؛ اما حالا نمونه‌های وارداتی آنها در بازار به سختی خرید وفروش می‌شوند.

فلوئنس با موتوری پر حجم‌تر و البته پر‌قدرت‌تر در مقابل کره‌ای کوچکی که امکانات زیادی دارد و البته چهره‌ای به مراتب جذاب‌تر از رنو. هر دو خودرو امکاناتی مناسب دارند، اما ریو حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد. مصرف سوخت ریو پایین‌تر است و خدمات پس از فروش گسترده‌تری دارد. این در حالی است که فضای کابین رنو فلوئنس جادار‌تر است و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. در این رنج قیمتی هر دو خودرو انتخاب‌های خوبی هستند،اما باز هم می‌توان اقبال بیشتر را در ریو طلب کرد. هر چند که افت قیمت هر دو خودرو بالاست، ریو خودرویی تازه وارد است و فلوئنس کمی کهنه‌کار‌تر است. از این‌رو اگر امکانات زیاد و چهره‌ای زیبا می‌خواهید ریو انتخاب خوبی است و اگر قدرت و شتاب بالاتر می‌خواهید فلوئنس بخرید.
 


جیلی امگرند 7 یا آریزو 5

جیلی امگرند 7 یا آریزو 5

دو چینی بازار ایران که هر دوی آنها خودروهایی پر از آپشن هستند. جیلی امگرند در ابتدای ورود خود به بازار ایران موفق‌تر از امروز بود؛ اما هنوز هم مشتریان خاص خود را دارد. در مقابل آریزو 5 خودرویی تازه وارد است که هنوز در حال طی کردن شرایط نوبرانه است. آریزو 5 چهره زیبایی دارد اگرچه موتوری کم حجم‌تر و البته ضعیف‌تر نسبت به جیلی در سینه دارد و در شتاب‌گیری نیز کندتر است.

هر دو خودرو امکانات زیادی دارند و درون کابین نیز فضای کافی برای سرنشینان فراهم است. کیفیت مواد به‌کار رفته درون کابین جیلی بهتر است. جیلی خودرویی کم‌استهلاک است و این موضو ع را می‌توان در چند سال از حضور این خودرو در بازار متوجه شد؛ اما آریزو هنوز امتحان خود را پس نداده است. در بخش گیربکس، وضعیت جیلی امگرند بهتر است و گیربکس قوی‌تری دارد. هر دو خودرو برای خانواده‌های مناسب هستند. در زمینه خدمات پس از فروش آریزو گستردگی بیشتری دارد و جیلی عملکردی در این بخش ارائه داده است. مصرف سوخت آریزو کمتر از جیلی است و برای رانندگی شهری مناسب‌تر است. هر دو خودرو در حال حاضر در بازار ایران به سختی خرید و فروش می‌شوند و از این حیث با یکدیگر برابرند. به‌طور کلی آریزو خودرویی زیباتر با مکانات بیشتر و جیلی خودرویی قوی‌تر با فضایی بیشتر در انتظار خریداران است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

شاهیننن: 1395/8/1209:54:06،
210
53
فقط چینی نخرید که بدبخت میشید.
محمد از مشهد: 1395/8/1210:02:30،
54
64
هنر مردم ایران این است که شیره را میخورد میگوید شیرین است !!!! این حرف بود شما زدی؟
امیر: 1395/8/1210:11:02،
123
24
واقعا اشتباهی که من کردم رو نکنید ماشین های چینی نه از کیفیت برخوردارند نه از خدمات پس از فروش مناسب الان هم که میخواهیم بفروشیم واقعا مفت میخوان بخرند و مشتری نداره.
کیوان: 1395/8/1210:46:26،
76
45
از دید استانداردهای EURONCAP تقریبا تمام خودروهای چینی غیر قابل قبول هستند و به همین دلیل اجازه واردات خودروهای چینی به اتحادیه اروپا داده نمی شود به همین دلیل چین خودش یک استاندارد من درآوردی به نام CHINANCAP درست کرده ، دوستانی هم که خودرو چینی خریده اند مبارکشان باشد و امیدوارم هیچوقت حادثه ای برای آنها اتفاق نیفتد اما واقعا این خودروها در برابر پولی که می پردازید ایمنی ندارند.
علیرضا: 1395/8/1210:50:27،
57
107
ماشین چینی هم کیفیت بهتر داره هم ایمنی بهتر هم قیافه جدیدتر
ماشین ایرانی مثل گوشی 1100 یا تلویزیون لامپ
این حرفا هم واسه اینه که پولت اندازه لگن های ایرانی
amin: 1395/8/1211:17:32،
100
58
علیرضا جان همین الانم که ماشینای داخلی آشغالن اما بازم سگشون میرزه به این چینیا من هنوزم 206 رو هم زیباتر و هم ایمن تر از مثلا ام وی ام 315 یا جک میدونم.
علی: 1395/8/1211:37:30،
33
51
غیر از هوندا آکورد همشون آشغال های بی مصرف وبی کیفیت ایران و چین و کره و فرانسه هستند .
بهزاد: 1395/8/1213:00:16،
25
32
شرایط حاکم بر جامعه ما طوریه که خیلی از مردم دارای خودرو چینی هستند و اینطور مطلب گفتن در این مورداشتباه ..مسلما اگر سوار خودروهایی مثل ام جی و بسترن و جیلی شده باشید مطمءن باشید نظرتون عوض میشه البته شما نباید با خودروهای ژاپنی و حتی کره ای قیاس کنید ولی مطمئن باشید قابل مقایسه با خودور شما و بعضی از دوستان که ساخت وطنه نیست .خودتون گول نزنید
shivan: 1395/8/1213:06:24،
24
26
در جواب کیوان بگم که جیلی 4 تا ستاره از یوروانکپ داره دوست عزیز.
منوچهر: 1395/8/1213:25:03،
28
20
تو این ماشینها اول مزدا بعد هوندا بعد کره ایی ها
شوان: 1395/8/1214:32:12،
17
16
من صفر خریدم و از کمپین متلاشی شده ی تحریم از زور بی پولی درومدم .
راضی هم هستم از خریدم
تحریم مردم هم از بی پولیه نه اتحاد
حسین: 1395/8/1216:18:20،
16
10
سلام اساتید ی کمری 2008 داشتم دنده روغن سوزی داشت بهم انداختنش..حالا میخوام ردش کنم بره..موندم ی سراتو وارداتی 1600بگیرم مدل 2012 یا جک اس فایو دنده...خودم دلم پیش کمریه برم یکی دیگه بگیرم به نظرتون چیکار کنم ...ممنون میشم راهنمایی کنید
میثم: 1395/8/1210:02:29،
92
34
همه مدیران خوردوسازی را عوض کنید.
خلیل: 1395/8/1210:18:18،
68
22

برو بالا
.
.
.
(با عوض کردن مدیر خودروسازی چیزی عوض نمی شه)
خلیل: 1395/8/1210:12:25،
42
17
اولین نکته ای که در مقایسه دو خودرو مهمه کلاس دو خودرو هست و تعریف کلاس در ادبیات خودرو سایز اتاق و نوع کاربری اون هست
سفران با مزدا تو یه کلاسه که باهم مقایسه بشه؟
همینطور فلوئنس با ریو؟
حرف حساب !: 1395/8/1210:32:19،
35
19
خودويي كه خدمات پس از فروش آن فقط فروشنده خودرو است به چه دردي ميخورد اگر خودرو در مسير مسافرت خراب شود حتما بايد بكسل شود خوب چكاري است خريدن خودرويي كه خدمات ندارد ؟
نون خشکی: 1395/8/1210:49:14،
30
30
h30.کادنزا.جیلی.مزدا.لندمارک.هافی لوبو.ترامپچی .میخریم
نووووون خشکیه
رضا: 1395/8/1211:08:03،
40
23
ماشین چینی مانند شلوار وپیرهن میمونه اولش که نو میخرید کیفش رومیکونید ولی بعدا یا باید بندازیش دور یا تا اخر عمرش ازش استفاده کنی تا پاره بشه
باز شلوار تو تاناکروائیها خریدوفروش میشه چینی ها نه مشتری اول آخرش خودتونید
بروز: 1395/8/1213:26:56،
35
26
آخه بیخودی یه حرفی میزنی سمند ای اف سون داشتم سوار نشده 2تا دیسک و صفحه با دسته راهنما عوض کردم آخرش هم مازول عوض کردم هر هفته دستم بند بوده
سمند ال ایکس داشتم واشر سر سیلندر تو اول گارانتی سوزاند
پارس ال ایکس خریدم صفر روغن کم میکرد که گفت اونم واشر ترسانده بعد میگم چرا این ماشینها اینجوریم میگه تحریم هستیم قطعه هم بلد نیستیم بزنیم هر مدتی بیا دور هم هستیم
رفتم لیفان ایکس پنجاه خریدم از آبان 94 تا حالا 37000 کار کرده آخ نگفته
فقط سرویس بردمش کم مصرف کم صدا اصلا مشکل نداره بخوای دنبال قطعه اش باشی
رفیقم ایکس داره 93 تا الان 120 تا کار کرده همش تو را اصفهان بندر عباس هنوز غیر سرویس دست به ماشین نزده
رفتم نمایندگی سلامتیان جیلی اومده 250 هزار کارکرده تاکسی بود هنوز دیسک و صفحه عوض نکرده
اون وقت برو ایران خودرو ببین روزی چندتا گیربکس و دیسک و صفحه دارند
اس ال ایکس تولید کردن دوشاخه کلاچ کوتاس
علیرضا: 1395/8/1211:32:32،
43
28
ی زمانی که کره ای ها پا به عرصه گذاشتن همین حرفها در مورد اونها زده شد حالا چینی اومدن و واسشون حرف در میارید و چند سال دیگه میگید ماشین هندی نخرید...
این تفکر مردمی که این متن ها تایید میکنند فردا پیکان برگرده تو صف میرن براش
مهرداد: 1395/8/1211:48:11،
13
25
می خواهم ام وی ام 550 بخرم با توجه اینکه شرایط فنی
و امکانات خوبی دارد و با شرایط قسطی فروخته می شود.
دوستانی که این خودرو را داشته اند خرید انرا توصییه
می کنند .
امین: 1395/8/1212:55:44،
29
16
ببین دوستم ۵۳۰ شو داره مثل همن تقریبا ماشین فوق العاده قوی نرم و همه چی تمامیه اما ناراضیه میخواد ردش کنه بره چرا؟ چون به خرج بیفته پوستتو میکنه بس که قیمت قطعاتش بالاست، حالا تصمیم با خودته بازار دسته دومشونم خیلی بده
عبدالله: 1395/8/1212:37:46،
29
19
ایکاش بجای اینهمه تحلیل فنی خودروها، ملت کمی هم فرهنگ رانندگی میاموختند
ميثاق: 1395/8/1212:49:41،
31
18
علت استقبال كم از خودروهايي مثل فلوئنس و ريو عدم معرفي مناسب نيست دوست عزيز. چرا از حقيقت فرار ميكنيم. علت قيمت كاذب اين نوع خودروهاست!!!!
مسعود : 1395/8/1213:19:49،
19
32
دنیا و خوزستان با ماشینهای پلاک اروندش ... من با پول برلیانس که ۵۰ ملیونه یه تویوتا کرولا تمیز مدل ۲۰۱۵ خریدم .... واقعا راضی هستم عجب ماشینیه امیدوارم بقیه هم وطنان هم روزی بتونن آزادانه و به دور از این همه تعرفه ظالمانه سوار ماشین با کیفیت بشن
علی: 1395/8/1213:37:41،
31
18
ایران جیب لطفا دقت کن
مزدا 3 صدوشانزده میلیونه و سفران صدوهشتادونه میلیون کجا این دو عدد یکیه خخخخخخخخخ
در پاسخ علی آقا: 1395/8/1216:50:55،
31
16
با ورود تلیسمان دیگه سفران 189 میلیون نیست. الان قیمت سفران صفر مدل 2016 با موتور 2500 سی سی بین 145 تا 150 میلیون هست ، ولی سفران با موتور 2000 سی سی هم قیمت مزدا 3 هست . بین مزدا 3 و سفران به نظرم سفران گزینه مناسبتر و به روز تری هست هم قدرت موتورش از مزدا 3 بیشتر هم آپشنهاش، مزدا 3 که بهمن خودرو مونتاژ میکنه دیگه قدیمی شده
شاهين: 1395/8/1300:41:17،
18
16
اولا سفران با موتور ٢٠٠٠سي سي نسخه كم آپشن هست و در مقابل موتور ٢٠٠٠ مزدا هيچ حرفي نداره.ضمن اينكه گيربكس مزدا شيف ترونيكه و انتقال قدرتش سريعتره.از لحاظ آپشنم كه سفران مثل همه مدلاي رنو ساده و كم آپشنه و بازم مزدا شديدا برتري داره
بهنام: 1395/8/1217:43:52،
13
14
راهنمای خرید ماشین صفر:
ماشین صفر نخرید تا اینجوری مثل من 55 روز واسه یه 206 لگن علافتون نکنن
حمید رضا: 1395/8/1221:06:09،
9
7
سلام.هر وقت چین تونست 4 تا برندش رو تو بازار قاره اروپا و امریکا بفروشه میشه خوب.نه الان که لیبی ایران هندوراس عراق و این کشورها میفروشه.
ال 90 با اون شکل سادش قاره اروپا رو گرفت ببازارشو.چین 3 ماه یک برندش رفت و اخراج شد.موفق
هادی: 1395/8/1221:54:57،
18
20
با سلام دوستان من خودم ام وی ام 315 اسپورت دارم و دوستم پارس داره هر دو با هم گرفتیم خدا رو شکر تا الان از من هیچ مشکلی نداره ولی پارس دوستم گیربکسش صدا میده و بعضی وقتها استارت هم نمیخوره حالا دوستان واقعا واقع بین باشین و قبول کنین که واقعا ماشینهای چینی هر چی باشن از اشغالهای داخلی بهترن. و قیافه هم دارن ولی داخلی ها...
حرف حق: 1395/8/1222:08:17،
20
10
خودمون تو 5تا سرطان يكيشو انتخاب ميكنيم ديگه راهنمايي نميخواهيم
حمیدرضا: 1395/8/1222:53:37،
8
15
با سلام
من به شخصه اگه پولشو داشته باشم و مجبور باشم فقط (به زور) ام جی میگیرم و از چینی متنفرم، به کیفیت کار ندارم حس شخصیه که شایدم کاملا اشتباه باشه
ولی به نظرم ورود و حضور چینی در ایران لازم و اجباریه؛ اگه همین چینی ها مثل ام وی ام و جک نبودن، هنوزم ایران خودرو و سایپا داشتن ماشین با ضبط نوار خور بهمون مینداختن؛ یعنی تا میشد با آشغال ترین مواد اولیه و قطعات پول خون اقوام رو از ما طلب میکردن
این چینی ها بودن که این دو غول خونخوار رو تحت فشار گذاشتن؛ امیدوارم که یه روز عوارض خودرو رو مثل خرمشهر خدا آزاد کنه...
احسان: 1395/8/1309:36:48،
15
11
محمد رضا جان جیلی هم چینیه.
بابک: 1395/8/1612:39:10،
12
7
سلام .مقاله رو خوندم و نظرم رو خدمت دوستان بدون در نظر گرفتن بازه قیمتی عرض میکنم مقام اول هوندا آکورد مقام دوم مزدا 3 .سوم کیا کادنزا 4 -رنو سفران 5- کیا ریو 6- رنو فلوئنس .اما رده بندی در میان دار ودسته بی کیفیت چینیها از نظر بنده بدین قراره :1-برلیانس 2- جیلی 3-دانگ فنگ اچ 30 4-ام وی ام 550 .5-لیفان x50 البته نظر شخصی بنده است تا نظر دوستان چه باشد.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار