کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
دهکده ساحلی الیت
زیرپوش ضد عرق
ایکاپ
کانال تلگرام ایران جیب

جدول نحوه محاسبه هزینه اینترنت پرسرعت - آبان 95

کدخبر:۲۹۵۱۰شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸:۴۸۱۸۸۸ بازدید

کاهش تعرفه زنجیره خدمات دیتا بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از اول مردادماه لازم الاجرا شده است اما برخی کاربران همچنان ...
جدول نحوه محاسبه هزینه اینترنت پرسرعت - آبان 95
کاهش تعرفه زنجیره خدمات دیتا بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از اول مردادماه لازم الاجرا شده است اما برخی کاربران همچنان نمی دانند هزینه اینترنت مصرفی شان چگونه محاسبه می شود.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اوایل تابستان امسال در جلسه ۲۳۷ خود، نرخ زنجیره خدمات دیتا شامل تعرفه پهنای باند، نرخ انتقال لایه های دیتا، اینترنت ثابت و اینترنت موبایل را کاهش داد. برمبنای این مصوبه که از اول مردادماه لازم الاجرا شد، تعرفه پهنای باند بین الملل بین ۱۶ تا ۴۰ درصد و با میانگین ۳۰ درصدی برحسب تقاضای دریافتی از سوی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت، تعرفه های انتقال لایه های ۲ و ۳ شبکه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد و با میانگین ۴۰ درصد برای اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت کاهش یافت.

این نرخ ها با افزایش پهنای باند و ظرفیت واگذار شده کاهش بیشتری نیز خواهد یافت.

در همین حال در بخش خدمات اینترنت ثابت از طریق فناوری ADSL با مصرف بیش از ۲ گیگابایت به صورت ماهانه حداقل ۱۶ درصد کاهش تعرفه پیش بینی شد که این کاهش قیمت نیز با توجه به افزایش ظرفیت مصرف به ۳۰ درصد می رسد.

در حوزه اینترنت موبایل نیز در گذشته کاربر به ازای هر کیلوبایت اینترنت باید نیم ریال پرداخت می کرد که با توجه به تعرفه جدید، این مبلغ به ازای هر کیلوبایت به ۴ دهم ریال کاهش یافت.

بررسی ها نشان می دهد که با وجودی که اعمال نرخ های جدید از اول مردادماه برای اپراتورهای اینترنت و موبایل لازم الاجرا شده است اما بسیاری از کاربران معتقدند که تغییر محسوسی در قیمت اینترنت مصرفی شان مشاهده نمی کنند.

در این رابطه حسین فلاح جوشقانی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مهر گفته است: شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت موظف شده اند برای محسوس شدن این کاهش قیمت، امکان تفکیک ترافیک داخلی از خارجی را فراهم کنند. براین اساس در صورتی که منشا ترافیک ارتباطی کاربر در داخل کشور باشد، سرویس با کیفیت و قیمت بهتری ارائه خواهد شد.

معاون رگولاتوری با بیان اینکه برمبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها ملزم شده اند که تا اول بهمن ماه، برای شفاف سازی نرخ دسترسی به اینترنت، نسبت به تفکیک ترافیک مشترکان اقدام کنند، اضافه کرد: برمبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت استفاده از اینترنت و پهنای باند کاهش یافته است اما برای محسوس شدن اجرای این مصوبه، تفکیک ترافیک استفاده از سایتهای داخلی و خارجی باید انجام شود.

از این رو برای اطلاع رسانی کاربران در مورد سقف هزینه خدمات اینترنت، نحوه محاسبه هزینه اینترنت مطابق با جدول زیر آمده است.

حداقل نرخ بیت (کیلوبیت بر ثانیه) سقف هزینه ماهانه ارائه خدمت (ریال) حداقل سقف حجم ماهانه GB  
حجم ترافیک داخلی (GB ) حجم ترافیک بین الملل (GB )
۱۰۲۴ ۲۵۰۰۰۰ ۲۰ ۱۰
۲۰۴۸ ۴۰۰۰۰۰ ۳۰ ۱۵
۴۰۹۶ ۶۰۰۰۰۰ ۴۰ ۲۰
۸۱۹۲ ۱۰۰۰۰۰۰ ۶۰ ۳۰

 

حجم داخلی (GB) حجم خارجی (GB) تعرفه (ریال)
۲۰ ۱۰ ۲۵۰۰۰۰
۳۰ ۱۵ ۴۰۰۰۰۰
۴۰ ۲۰ ۶۰۰۰۰۰
۶۰ ۳۰ ۱۰۰۰۰۰۰


تعرفه حجمی

حجم (GB) تعرفه جدید تعرفه مصوبه ۱۸۱ (ریال) میزان کاهش
 تا ۳ ۳۰۰۰۰  ۳۶۰۰۰ ۱۷ درصد
۳ تا ۵  ۲۲۰۰۰ ۳۶۰۰۰ ۳۹ درصد
۵ تا ۱۰ ۲۲۰۰۰ ۲۸۰۰۰ ۲۱ درصد
از ۱۰ تا ۲۰ ۱۸۰۰۰ ۲۴۰۰۰ ۲۵ درصد
از ۲۰ تا ۳۰ ۱۸۰۰۰ ۲۰۰۰۰ ۱۰ درصد
از ۳۰ تا ۴۰ ۱۵۰۰۰ ۱۶۰۰۰ ۶ درصد
از ۴۰ به بالا ۱۵۰۰۰ ۱۶۰۰۰ ۶ درصد


تعرفه نگهداری ماهیانه (آبونمان)

نرخ بیت تعرفه پیشین (ریال) تعرفه جدید (ریال) میزان کاهش
۱۲۸ ۲۲۵۰۰ ۱۵۰۰۰ ۳۳ درصد
۲۵۶ ۳۰۰۰۰ ۲۵۰۰۰ ۱۷ درصد
۵۱۲ ۴۵۰۰۰ ۴۰۰۰۰ ۱۱ درصد
۱ M ۷۵۰۰۰ ۶۰۰۰۰ ۲۰ درصد
M ۲ ۱۲۰۰۰ ۸۰۰۰۰ ۳۳ درصد
۴ M ۱۶۸۰۰۰ ۱۴۰۰۰۰ ۱۷ درصد
۸ Mbps ۲۳۵۲۰۰ ۱۸۰۰۰۰ ۳۳ درصد
همراه مکانیکدیدگاه ها

علیرضا: 1395/8/812:44:38،
30
11
حالا اینا که گفتی یعنی چه !!!؟؟؟
سینا: 1395/8/813:06:51،
29
12
تمام شرکتهای ارائه دهنده اینترنت فقط بلدن با کلمه بیت و بایت بازی کنن . که این گزارشم جزو هموناس
رضـا: 1395/8/813:23:14،
14
10
متاسفانه چیزی که واضح هست اینه که اینترنت نامحدود حذف شده و به جاش اینترنت غیر حجمی (که در واقع خودش نوعی حجمی و با محدودیت هست) ارائه شده که این خودش عملا نوعی کم فروشی به حساب میاد...
abbas: 1395/8/814:29:14،
16
10
دوستان به کجا شکایت کنیم ؟ طبق این تعرفه ها شاتل داره 4لاپهنا میکنه تو پاچه ملت. تعرفه سالیانه سرعت 1مگ با 24 گیگی ترافیک حدود 160 حساب کرده. گیگ های اضافی رو هم هنوز داره به نرخ قبلی محاسبه میکنه.
فرهاد: 1395/8/815:54:54،
19
11
اقا از مخابرات اینترنت گرفتم سرعت ۵ مگ در حد دایل اپ
می خام انصراف بدم،می گویند تا یکسال امکان جمع اوری نیست.یکی به داد مردم برسه
حمید: 1395/8/820:32:40،
12
6
من مصرفم پایینه. از پارس آنلاین سرعت 256 سه ماهه هر ماه 2 گیگ حدود 34000 تومن میخریدم. الان باید 256 سه ماهه هر ماه 5 گیگ بخرم 52000 تومن. حجم 2 گیگ رو برداشتن به جاش 5 گیگ گذاشتن. من که ماهی 1 گیگ مصرف دارم باید پول 5 گیگ رو به زور پرداخت کنم.
اراد: 1395/8/813:22:36،
22
13
الکی فقط هزینه ها پایین اومده ولی شرکت های ADSL با کم کردن طرح هاشون و اجباری کردن مردم برای خرید طرح های با حجم بالا که قیمت کلی رو بالا میبره این قانون رو دور زدن ، مثلا من قبلا سرعت یک مگا بیت با حجم 3 گیگ رو میگرفتم 16 تومان ولی الان این طرح وجود نداره و حداقل حجم توی طرح ها 6 گیگ هست و حداق قیمت سرعت یک مگ 21 تومان هست
حسام: 1395/8/813:58:32،
14
16
الان شما زدید 40 گیگ به بالا میشه هر گیگ 1500 تومن در صورتی که پارس آنلاین برای 50 گیگ، هر گیگ رو 1800 میفروشه یعنی 15 هزارتومن بیشتر
بابک: 1395/8/909:27:42،
6
12
دروغ میگن من به جیبم نگاه میکنم و میبینم که بابت بسته یک ماهه اینترنتی که قبلا" 2.5 گیگ بود و 10000 تومن میدادم الان تبدیل شده به دو گیگ که بصورت یک گیگ روزانه ویک گیگ هدیه شبانه!!!!! به من ارائه میشه.اینجا نیم گیگ رو دزدیدن بعدش همون دو گیگ باقی مونده رو که داشتیم ی گیگشو به اسم هدیه شبانه در حقیقت هاپولی کردن. وبسته من خییلی زودتر از گذشته تموم میشه با اینکه حجم دانلودام رو خییلی کمتر از قبل کردم.باور نکنین مخابرات وارزونی !!!!؟؟؟.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
ایران تلنت
نگین خودرو
آیسان پرواز

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
دیجی استایل
بازاریاب تجارت فردا