کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

رونمایی از فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور

کدخبر:۲۹۴۰۳چهارشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲:۴۶۵۳۶۱ بازدید

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود ، فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور و درجه‌بندی آنها در بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیمارستان‌ها و سایر ...

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود ، فهرست مشاغل سخت و زیان‌آور و درجه‌بندی آنها در بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیمارستان‌ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی مشمول قانون «نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور» را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به موجب این تصمیم، در بنیاد شهید و امور ایثارگران، متصدیان پست‌های سازمانی پرستار، بهیار،کمک بهیار که به صورت تمام وقت در مراکز خاص درمانی جانبازان اشتغال به کار دارند، به لحاظ سخت و زیان‌آور بودن درجه سه محسوب شده و سه ماه سنوات خدمت ارفاقی به ازای هر سال به آنان تعلق می‌گیرد.

متصدیان پست سازمانی مددکار اجتماعی نیز که به صورت تمام وقت در مراکز خاص درمانی جانبازان اشتغال به کار دارند، در درجه دوم مشاغل سخت و زیان‌آور قرار داشته و مشمول دو ماه سنوات خدمت ارفاقی به ازای هر سال خواهند بود و متصدیان پست سازمانی پزشک شاغل در مراکز خاص درمانی جانبازان به صورت تمام وقت نیز در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور درجه یک و مشمول یک ماه سنوات خدمت ارفاقی به ازای هر سال است.

هیات دولت در ادامه جلسه که به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، با هدف ارایه تسهیلات و تشویقات برای تولید مسکن، تامین منابع مالی برای این بازار و ایجاد رونق در تولید، آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را به تصویب رساند.

راه‌اندازی شرکت‌های تامین سرمایه در تولید انبوه مسکن، جذب مشارکت و سرمایه سرمایه گذاران خارجی در تولید انبوه، ایجاد بازار رهن ثانویه و انتشار اوراق مشارکت به پشتوانه تسهیلات رهنی و سایر ابزارهای مالی اسلامی با سررسیدهای مختلف، استفاده از صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک در داخل و خارج با هدف جذب منابع برای تولید انبوه و استفاده از شرکت های واسپاری (لیزینگ) در تامین منابع مالی تولید مسکن به صورت اجاره و اجاره به شرط تملیک از دیگر هدف های تصویب این آیین نامه اجرایی بود.

در مواردی از این آیین نامه به شرکت های لیزینگ اجازه داده شده است که به منظور تامین مالی بخش مسکن تملیک در چارچوب قانون اقدام به انتشار اوراق بهادار کنند و یا در صورتی که سرمایه‌گذاران در این حوزه موجب ورود فناوری نوین فاقد مشابه داخلی، یا ارتقای مدیریت و ظرفیت بنگاهی و یا ورود سرمایه و منابع مالی با منشا خارجی شوند، موارد تشویقی تا سفف 50 درصد هزینه صدور پروانه ساختمان مسکونی، بیمه کارگران و انواع دیگر بیمه نامه های تولید مسکن در سقف اعتبارات مصوب مربوطه تامین و پرداخت می شود.

موسسات اعتباری نیز موظف شدند در چارچوب مقررات ابلاغی بانک مرکزی، اعطای تسهیلات بخش مسکن در پروژه‌های انبوه سازی که توسط آنها اجرا می شود را در اولویت قرار دهند.

هیات دولت به شهرداری‌ها نیز اجازه داد با استفاده از ظرفیت انبوه سازی به منظور تامین منابع مورد نیاز جهت احیای بافت‌های فرسوده شهری و سایر پروژه‌های انبوه‌سازی، نسبت به انتشار اوراق مشارکت و سایر ابزارهای مالی اسلامی با در نظر گرفتن سقف تعیین شده در قوانین بودجه سنواتی اقدام کنند.

با تصویب هیات وزیران، بدهی سازمان تامین اجتماعی به دولت بابت خرید سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان و نیز خرید سهام شرکت هلدینگ خلیج فارس از طریق شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، به میزان مورد تأیید سازمان خصوصی‌سازی، از طریق صدور اوراق تسویه خزانه، از محل مطالبات قطعی شده سازمان تأمین اجتماعی از دولت (به میزان مورد تأیید سازمان حسابرسی) قابل تسویه است.

با تصویب دولت، مبلغ هفتاد میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای نوسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

هیات دولت همچنین با اصلاح نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرک موافقت کرد.

دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد اصلاحات سیستم هماهنگ شده را در جدول تعرفه گمرکی ضمیمه مقررات صادرات و واردات 1396 اعمال کند.

طبق کنوانسیون بین‌المللی سیستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا و نیز قانون امور گمرکی، کشورهای عضو این کنوانسیون (در حال حاضر 153 کشور) باید اصلاحات لازم را در جداول تعرفه‌ای و آماری خود اعمال کنند.

جدول طبقه‌بندی کالا برای تعرفه‌های گمرکی مندرج در ضمایم کتاب مقررات صادرات و واردات براساس «نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده» سازمان جهانی گمرک تدوین شده است.

نمانکلاتور، زبان مشترک و وسیله‌ای بین‌المللی برای تمامی کشورها در تجارت بین ‌المللی می‌باشد و اعمال به موقع اصلاحات علاوه بر الزامات قانونی موجب تسهیل تجارت و جمع‌آوری آماری قابل مقایسه در سطح بین‌المللی می‌شود.

هیات وزیران در ادامه همچنین نسبت به اعلام نظر و تعیین نماینده درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدام کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سینا: 1395/8/514:56:18،
44
23
رونمایی کو پس؟
علیرضا: 1395/8/518:41:12،
32
38
اختلاس بنظرم سخت ترین کار دنیاست :(
چون هیچ حقوفی نمیگیرن!!!
محمد: 1395/8/519:58:09،
35
26
پرستار، آتش نشان، کارگران صنایعی که باید انواع آلودگی ها را تنفس کنند و با انواع خطرات روبرو شوند

اینها باید واقعاً سخت و زیان آور باشه
قانون سختی کار به چاپخانه هم خ: 1395/8/515:07:10،
26
28
چاپخانه های روزنامه جام جم که تو 5 تا استان دارن روزنامه چاپ میزنن و بیچاره نیروهاش الان 15 ساله از ساعت 2 بعد از ظهر میرن سر کار تا 6 صبح فردا الودگی محیط سرو صدا مواد شیمیایی و غیره . گفتن سختی کار بهش میخوره ولی کارفرما باید یه درصدی از حقوق رو بابت سختی کار برای بیمه واریز میکرده که نکرده ولی اخرش این درصد رو از خوده کارگر میگیرن و 20 سساله بازنشته اش میکنن . سختی کار تو چاپخانه شامل ماشینچی چاپ کمک چاپچی و لیتوگراف که با اشعه و داروهای شیمیای سرو کار داره میشه . مکانیک و برق کار و بسته بندو نگهبان و مدیر و خدماتی شاملشون نمیشه. حالا به ما که گفتن برید نزدیک 20 سال شد بیاید. فعلا که 15 ساله البته درسته اخرش یه مبلغی باید از جیبمون بدیم که 20 ساله بازنشستمون کنن ولی خداییش ارزشش رو داره خیلی کار فرسایشی و سختیه . چاپخانه های روزنامه جام جم در تهران - همدان - اصفهان - تبریز - ساری اهواز
محمد: 1395/8/515:35:31،
59
17
اینجوری که بازیگرا میگن بازیگری سخت ترین کار دنیاست،از بس که تو هر برنامه تلویزیونی اومدن گفتن واااای خیلی گروه زحمت کشید بخاطر مردم و...
اولا که کار میکنید پولشو میگیرید سر مردم منت نذارید،دوما هر کی ندونه فکر میکنه دارن چکار میکنن،خوبه اینا کارگر معدن نشدن وگرنه پدر مردم رو در میاوردن.
آمین: 1395/8/515:45:50،
31
36
شغل پرستاری جزو شغل های سخت و زیان آور نیست مگه ؟ چرا نسخه دوباره می پیچین؟چرا به قانون اعتنا نمی کنید و هی دور خود می پیچید؟
کسی که شبکاری داره و دایما" سرپا است و فقط کارش دوندگی و استرس است و دایما" در معرض اشعه است انواع بیماری های روماتیسم و دیسک کمر و دیسک گردن و بیماری مغز و اعصاب که از شبکاری ها وشیفت های زیاد و غیر استاندارد حادث میشود جزو عوارض اولیه این شغل میباشد.
سوزن بان: 1395/8/614:25:00،
28
22
شما پرستاران در بهترین حالت همون لیسانسی رو دارید که سایر ین دارن ولی دریافتی ماهیانه حداقل 7 میلیون تومن شما رو آیا هر کسی داره؟
اکثر پرستارهای دور و برم خونه و ماشین و سپرده پر پول و پز عالی ...دارن.اکثرشون هم زن هستند
الانم که نق میزنید چون دوس دارید مثل دکترها نجومی بگیر بشین .اونوخت صدای نق زدن شما هم قطع میشه....
بگذریم...
حالا حاظری جاتو با من عوض کنی ؟دوبل خودت هم شبکاری وایمیستم
امضاء: لیسانس مهندسی از بهترین دانشگاه ایران و با کلی تخصص که در بهترین حالت بهش پیشنهاد حقوق وزارت کار میدن!عین یه کارگر ساده!
پرستار بیمارستان دولتی: 1395/8/515:54:43،
21
25
بله دقیقا درسته ولی مریض دیگه اگر توی هرجاو بیمارستان باشه سخت وزیان آور بودنش یکیه واین تقسیم بندی جای تامل داره!؟
فرزاد: 1395/8/516:10:30،
36
34
درود بر دوستان گرامي

پرستاري بهيچ عنواني جزو مشاغل سخت و زيان اور محسوب نميشه. مگه پرستارا توي بيمارستانها چيكار مي كنن ؟ فقط نشستن يا با موبايل صحبت مي كنن يا بازي . وقتي هم كاري داشته باشي اصلا بهت اهميت نميدن . همه مردم شاهد هستن . توي شبكاري هم كه سه ساعت رو خواب تشريف دارن و همكارشون كارشونو انجام ميده و سه ساعت بعدي رو يعني از ساعت سه تا شش هم توي چرت هستن .
ايران جيب اگه چاپ كني ممنون ميشم
اپراتورپستهای فشارقوی برق: 1395/8/516:13:35،
41
29
چرا راجع به سخت وزیان آوربودن شغل اپراتوری پستهای برق فشار قوی که در معرض تشعشعات الکترومغناطیسی برق کارمیکنند ،یک نماینده مجلس عادل پیدا نمیشه ،حرفی بزنه،میگن چون توی حکم شما نوشته کارمند،پس شغل شما سخت وزیان آور نیست،تعریف سخت وزیان آور برای کدامیک از مشاغل بالا که فرمایش فرمودید مصداق داره،هیچ کدوم از شما تا حالا یک ساعت در پست برق فشارقوی ۶۳ یا ۲۳۰ یا۴۰۰ کیلوولت برق راه رفتید ببینید چه مضراتی برای اعصاب و تجزیه شدن خون داره؟یه اپراتور بدبخت باید سی سال توی این محیط خطرناک کارکنه تاذره ذره بمیره.درهمه دنیا اپراتوری برق سخت وزیان آوره ولی تو ایران .....شده،سخت وزیان آور نیست،.......معنای سخت وزیان آور یعنی برای انسان ضرر وسختی و بیماری ایجاد کنه،که اپراتوری برق فشارقوی همه مضرات را به همراه داره،خدایا خودت به داد ما برس،الهی آمین.
davod: 1395/8/520:15:06،
25
27
دوست عزیز شما یا اخراجی هستین یا کار پرستاری بلد نیستی کە حتما همینطوریه
پرستار بیست و چهار ساعته با مریضه
فش میشنوه
ناسزا
بیخوابی در عوض پولشم پزشک میخوره
شما از مریضا بپرس ببین پرستار بهتره یا پزشک کدومشون غم خور بیماره و هزاران مشکل دیگه
جنابعالی که عید قربان .نوروز . فطر . و تعطیلات استراحت تشریف دارین پرستارا سر کارن و کنار خانواده نیستن
محمود: 1395/8/516:28:13،
27
22
سختي كار كارخانه ذوب سرچشمه سالي چند ماه است؟
محمدرضا: 1395/8/605:13:07،
22
26
سلام شغل هایی که شب کاری باشه واقعا سخته ،پر خطر باشه، احتمال بیماری زیاد باشه سخته ،با اشعه ،با تیر اندازی، با دیوانه ها ،بیماران ایدزی، هپاتیت، با مجرمیت ،با افراد پر استرس ،مسئولیت پر استرس داشته باشه سخته،مثل پلیس های مربوطه، آتش نشانی،پرستاری، معدن، نیروگاهها و ایستگاههای برق، کسانی که در معرض اشعه دکل های مخابراتی ویا با دستگاههای پرتو نگاری کار میکنن مامورین زندان ،کارخانه هایی شیمیایی و سم و... که نیاز به شناسایی بیشتر دارد.سپاس
نساجی : 1395/8/613:25:31،
18
23
و نساجی . . .
ابو شلاق: 1395/8/622:38:31،
18
24
داداش فروشندگی توی واگن مترو رو هم اضاف کنید به مشاغل سخت و طاقت فرسا
مرسی دااااش
شعار ما : همه چی بخر 1000 تومن. راهو باز کن رد شیم
دامپزشک: 1395/8/1512:53:09،
18
24
چرا مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی که در معرض بیماری های مشترک هستند اکثرا دچار بیماری مشترک ، روماتیسم مفصلی و قلبی ناشی از سرمای سردخانه ها و عوارض شبکاری و ...شدند جزو مشاغل سخت نیستند خواهشا رسیدگی نمایید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار