کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

لوازم خانگی ایرانی یا خارجی، کدام را بخریم؟

کدخبر:۲۹۳۳۴سه شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳:۲۳۲۲۷۱ بازدید

بازار امین حضور به عنوان اصلی‌ترین مکان عرضه لوازم خانگی تهران است که قطعا اغلب متقاضیان خرید لوازم خانگی خارجی و ایرانی حتما برای ...
لوازم خانگی ایرانی یا خارجی، کدام را بخریم؟

اگرچه تنوع کالا، برند و قیمت از مشخصه‌های بازار لوازم خانگی امین حضور است، اما نکته مهم قیمت‌ بالای کالا به ویژه در اجناس خارجی است که خرید لوازم‌خانگی را با توجه به درآمد پایین قشر کارگر و کارمند تبدیل به کاری سخت می‌کند.

بازار امین حضور به عنوان اصلی‌ترین مکان عرضه لوازم خانگی تهران است که قطعا اغلب متقاضیان خرید لوازم خانگی خارجی و ایرانی حتما برای یک بار به این بازار مراجعه کرده‌اند. تنوع کالاهای ایرانی و خارجی و قیمت‌های متنوع یکی از مشخصه‌های این بازار بزرگ است که اگر خریدار قبل از ورود به بازار مذکور برند کالای مورد تقاضایش را تعیین نکرده باشد، قطعا انتخابی سخت خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، در این بازار بزرگ لوازم خانگی، اگر متقاضی برای خرید کالایی از فروشندگان مغازه‌ها راهنمایی بخواهد، قطعا فروشندگان برندهای موجود در مغازه خود را به عنوان بهترین برند به خریدار معرفی می‌کنند، بنابراین براساس راهنمایی فروشندگان نمی‌توان تصمیمی برای خرید کالا گرفت و به نظر می‌رسد، بهترین راه برای خرید یک کالا در این بازار هزار رنگ، شناسایی کیفیت کالا از طریق دوستان و آشنایانی است که قبلا از یک کالا و برندی استفاده کرده باشند. 

اگرچه تنوع کالا، برند، قیمت از مشخصه‌های خوب این بازار بزرگ است و برای هر نوع سلیقه‌ای کالایی قابل عرضه وجود دارد، اما نکته مهم قیمت‌های بالای لوازم خانگی به ویژه در اجناس خارجی است که به نظر می‌رسد، خرید لوازم خانگی را با توجه به درآمدهای پایین قشر کارگر و کارمند تبدیل به کاری سخت می‌کند. 

براساس این گزارش:  قیمت لوازم خانگی خارجی در این بازار رنگارنگ بسیار بالاست و معمولا قیمت یخچال فریزرها از 5 میلیون تومان آغاز می‌شود و تا حدود 18 میلیون تومان است، البته در بعضی از فروشگاه‌ها یخچال و فریزرهای دو قلو حتی بیش از 18 میلیون تومان هم قیمت دارد.

البته یخچال و فریزرهای ایرانی را می‌توان با قیمت حدود 3 میلیون تومان تا حدود 6 میلیون تومان خریداری کرد. 

همچنین در این بازار تنوع اجاق گاز همچون سایر لوازم خانگی آن قدر زیاد است که واقعا خریدار برای انتخاب سردرگم می‌شود، اما نکته جالب این است که قطعا قیمت‌های سرسام‌آور شما را در انتخاب محدود می‌کند و قطعا ناچار می‌شوید که بر حسب بودجه‌ای که در اختیار دارید، کالایی را انتخاب کنید. 

قیمت انواع اجاق گاز خارجی اغلب از 6 میلیون تومان آغاز می‌شود و حتی برخی از انواع و مدل‌های آن به 15 میلیون تومان می‌رسد، اما معمولا قیمت اجاق گاز‌های وارداتی بین 7 تا 10 میلیون تومان است.

ناگفته نماند که در کنار اجاق گازهای خارجی اجاق گازهای با کیفیت ایرانی هم به چشم می‌خورد که از نظر ظاهر چیزی کمتر از اجاق گازهای خارجی ندارند و فروشندگان در مورد اجاق‌گازهای ایرانی تاکید می‌کنند که اغلب اجاق گازهای ایرانی کیفیت خوبی هم دارد. 

یکی از فروشندگان این بازار می‌گفت: اگر کسی واقعا بودجه خرید اجاق گاز خارجی را ندارند، می‌تواند با خیال راحت اجاق گاز ایرانی را خریداری کند و اطمینان داشته باشد که کیفیت آن در حد کیفیت اجاق گازهای خارجی است. 

وی گفت: به هرحال تفاوت‌هایی وجود دارد، اما تفاوت آن قدر نیست که شما به جای خرید یک اجاق گاز 2 و نیم میلیون تومانی تولید داخل بخواهید یک اجاق گاز 6 و نیم میلیون تومانی وارداتی بخرید. 

این فروشنده اظهار داشت: به دلیل تعرفه واردات و هزینه‌های مختلف واردات قیمت اجازه گازهای وارداتی بسیار گران می‌شود، بنابراین وقتی اجاق گاز با کیفیت داخلی وجود دارد، توصیه می‌شود از اجاق گاز ایرانی استفاده کرد. 

این گزارش می‌افزاید: قیمت انواع اجاق گاز‌ ایرانی هم در این بازار از حدود یک میلیون و 300 هزار تومان تا حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان است.

در مورد وضعیت قیمت‌ها از یکی از فروشندگان سوال کردم و گفتم که آیا اخیرا قیمت‌ لوازم خانگی افزایش داشته است، که در جواب گفت بله، در یک ماه اخیر بین 10 تا 15 درصد قیمت‌ها افزایش یافته است. 

وی دلیلی را برای این افزایش قیمت عنوان نکرد و اظهار داشت: به نظر نمی‌رسد که قیمت‌ها به قیمت‌های قبلی بازگردد. 

اگرچه این فروشنده از افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت لوازم خانگی خبر داد، اما اغلب فروشگاه‌هایی که منحصرا به عنوان نمایندگی یک برند کالایی آن برند را عرضه می‌کردند، موضوع افزایش قیمت را قبول نداشتند و گفتند که از ابتدای سال تاکنون هیچ‌گونه افزایش قیمتی در کالاهایمان نداشته‌ایم.

ناگفته نماند که در چند ساعتی که در این بازار حضور داشتم خلوت بودن بازار بسیار محسوس بود، به طوری که در اغلب مغازه یا خریداری مشاهده نمی‌شد و یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت یک نفر برای خرید حضور داشت. 

از یکی از فروشندگان دلیل این موضوع را سؤال کردم که گفت: مردم در ایام محرم و صفر کمتر برای خرید مراجعه می‌کنند، اما بطور کلی می‌توان گفت که بازار لوازم خانگی، بازار پر رونقی نیست. 

وی اظهار داشت: امیدواریم پس از طی ایام محرم و صفر بازار کمی رونق گیرد. 

این فروشنده همچنین در پاسخ به این سوال که متقاضیان معمولا کالای ایرانی خریداری می‌کنند، یا خارجی بیان داشت: مردم بیشتر بر حسب بودجه خود خرید انجام می‌دهند. 

وی تصریح کرد: برخی به کیفیت کالاهای ایرانی اطمینان ندارند، اما برخی هم به ناچار و با توجه به اینکه توان مالی تهیه کالای خارجی را ندارند، لوازم خانگی ایرانی خریداری می‌کنند. 

این فروشنده بیان داشت: البته دور از انصاف است که بگوییم همه کالای ایرانی دارای کیفیت نامناسب است، زیرا برخی از برندهای داخلی واقعا کالاهای با کیفیتی تولید می‌کنند که اگر خریداران تجربه استفاده از آن کالا را داشته باشند، قطعا به دیگران هم پیشنهاد خرید و استفاده از این کالا‌ها را می‌دهند. 

از خانمی که برای خرید یخچال و فریز به یکی از فروشگاه‌های واقع در این بازار مراجعه کرده بود، پرسیدم شما چه کالایی را خریداری می‌کنید ایرانی یا خارجی، که در پاسخ گفت: برای اطمینان خاطر یخچال و فریزر خارجی می‌خرم، اما یکی از دوستانم حدود دو سال است که یک یخچال فریزر ایرانی خریده است و از آن راضی است. 

از وی پرسیدم شما چرا از همان برند ایرانی خرید نمی‌کنید که در پاسخ گفت: تجربه خوبی از خرید یخچال و فریزر ایرانی در گذشته نداشته‌ام و نمی‌خواهم تجربه را تکرار کنم، اما هم‌اکنون در منزل ماشین لباسشویی ایرانی دارم و از آن بسیار راضی هستم. 

در این بازار قیمت انواع ماشین ظرفشویی وارداتی بین 4 میلیون تا 5 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت ماشین ظرف شویی ایرانی هم حدود 3 میلیون تومان و حتی کمتر است. 

براساس این گزارش، قیمت انواع مایکرویو (غذاگرم کن موجی برقی) هم بسیار متنوع است، اما انواع وارداتی آن اغلب بین 2 میلیون تومان تا 2 میلیون و 900 هزار تومان عرضه می‌شود. 

قیمت جاروبرقی وارداتی هم اغلب از یک میلیون تومان آغاز و در برخی موارد به بیش از 2 میلیون تومان می‌رسد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

mosi: 1395/8/413:20:05،
65
18
دادا قیمتا برای سال آیندس؟!! خیلی بالا نوشتی !! الان ماشین ظرفشویی 3 میلیون خارجی خوب بهت میدن ، اجاق گاز 6 میلیون؟!!!
علیرضا: 1395/8/416:10:17،
31
10
ارزون تر از این حرفاست که تو این مقاله نوشته شده
حسن : 1395/8/416:35:59،
40
20
فقط خارجی ایرانی باید بساط اشغال بی کیفیت اجحافی رو جمع کنه .
فقط خارجی: 1395/8/416:36:56،
44
16
به اسم حمایت ازتولید ملی پول زحمتکشیدتون رو دور نریزید .
لولو: 1395/8/413:21:17،
75
21
من که میگم اگه میخواهید پولتون را دور نریزید خارجی بگیرید.من یه ماشین لباسشوی ایرانی گرفتم بیچاره شدم بعد نصب اصلا روشن نشد مغاز ه دارهم گفت گارانتیه.دیگه هیچی گارانتی توایران هم میدونید چیه!!!
ahmad: 1395/8/413:54:47،
68
14
معلومه خارجی‌
این دیگه پرسیدن نداره
امير: 1395/8/415:02:55،
19
44
هيچ كس به فكر كار و شغل آينده خودش و بچه هاشم هست كه همش صحبت از جنس خارجي ميكنين؟
فرید: 1395/8/415:39:52،
51
14
امیر خان اگه قرار بچه های ما تو کیفیت دزدی کنند و بدون تلاش به همه چیز برسند و مردم و اسیر و بدبخت محصولات زشت و بی کیفیت و بی بداعت کنند همون بهتر که بیکار باشند .
ناشناس: 1395/8/414:01:38،
70
12
ببينيد بدبختانه يه عزمي تو مسولان مملكت افتاده كه استقلالو تو توليد همه چي (مثل كشورهاي بلوك شرق كره شمالي ) واقعيت اينكه ما خيلي از لحاظ تكنولوژي و توليد لوازم بروز از كشورهاي مثل كره ژاپن تايوان و..عقب تريم اين يه واقعيته ما نه در ساخت تلوزيون گوشي موبايل و لوازم خانگي موفق بوديم و نه خودرو كه بر همگان اظهر من الشمس است به قول علما اما ما مثل خيلي از كشورهاي ديگر ميتوانيم اينعا را با تعرفه صفر و قانوني وارد كنيم و توانمون رو روي توليد كالاهايي بگذاريم كه توان توليد داريم مثل پتروشيمي ها يا سنگ معادن كه فراوري شده باشن والا اين راهي كه ميريم به بن بست ميرود اگر ميخواستن حمايت كنن كارخونه ارج رو مثلا درميافتن اما منافع بعضي ها در دشمني با بقولي بلاد كفر و غرب است اما اما رفتارشان چيز ديگري را مي گويد در نهايت براي خودم و ملت بينوا متاسفام كه مجبوريم با همچين نظامي ادامه بقا دهيم
علی: 1395/8/414:04:19،
60
16
خدا شاهد است اگر جنس ایرانی بخرید بیچاره تان میکند،اگر رایگان هم دادند ،استفاده نکنید که بیچاره میشید.
شهید: 1395/8/414:12:33،
56
12
جنس ایرانی خوبیه اش این است که شما با تعمیرکار شرکتی محله خود آشنای صمیمی میشوید/جدی میگویم/اینقدر طرف میاد و میره که رفیق میشوید/ما یک تلویزیون پارس خریده بودیم با تعمیرکارش فامیل شدیم/
9090: 1395/8/414:18:54،
33
15
مگه از ایران چیزی هم باقی مونده
محمد: 1395/8/415:05:36،
24
13
لوازم ایرانی نخرید اگ هم خریدید به هیچ وجه لوازم خانگی ایران شرق نخرید من یخچال و فریزر گرفتم بیچاره شدم موتور کار میکنه صدای ترکتور میده صدای تاق و توقش از همه بدتر
Ehsan: 1395/8/416:39:42،
26
22
من ۱۳ سال هست یخچال سامسونگ دارم. حتی صدا هم ندارد. خواهرم ۷ سال پیش بوش خرید آشغال بود ۳ سال پیش ردش کرد رفت. او هم سامسونگ خرید و راضی است.
البته خودم ۱۳ سال و مادرم ۲۰ سال است لباسشویی ارج داریم که عالیست. اجاق هم ایرانی دارم راضی هستم.
محمد: 1395/8/416:41:21،
22
18
من از کره جنوبی خوشم نمیاد ولی یه یخچال ال جی خریدیم 13 سال پیش هنوزم عین روز اولشه پس بعدا هم چیزی بخوایم بخریم باز کره ای یا ژاپنی و ... میخریم نه ایرانی
یه ماشین به اصطلاح ایرانی خریدم 3 ساله تو تعمیرگاهم برا هفت پشتم کافیه
علی: 1395/8/416:45:41،
25
20
من یخچال فریزر الکترو استیل خریدم با شاخص انرژی A+ الان بیشتر از 2 ساله.
خدا شاهده عالی .
از نظر قیمت نصف مشابه کره ای ولی کارکردش عالی.
این قدر دوسش داریم تو خونه براش اسم گذاشتیم( فریدون)
بابک: 1395/8/822:18:54،
11
12
اشتباه کردی دوست من 2 تا 3 سال دیگه میبینی که چه اتفاقی میوفته جنس فقط خارجی بگیر .دوستم ایرانی خرید مثل شما بعد از 3 سال چنان پشیمون شد که رفت ایندزیت گرفت الان 8 ساله داره حال میکنه .ایرانی اگه تولیدش کیفیت داشت که چینها تاخت وتاز نمیکردن.در ضمن جنس ایرانی هر چه مدلش جدیدتر میشه دزدی درش بیشتر میشه از من گفتن تولید کننده داخلی متقلبه
علی: 1395/8/416:50:38،
24
19
اجاق کازاسنوا مدل رومینا.
کارکرش عالی نصب و خدماتش هم کاملا رایگان. تا حالا هم هیچ مشکلی نداشته.
حتی جارو برقی هم که یک نشان کمتر شناخته شده ایرانیه (آریستان) با موتور 2400 خیلی خوب بوده. مکش فوق العاد.
قیمتش همخیلی کمتر از مدلای خارجی.
کلا از خرید ایرانی لوازم خونگی تا الان اصلا پشیمون نشدم
منتها لباس شویی ال جی با اینکه کم مصرفه و کم صدا چون خوب لباسارو تمیز نمیکنه زیاد راضی نیستم. آب کم مصرف میکنه ولی خیلی خوب تمیز نمیکنه
عباس آقا: 1395/8/417:52:57،
20
26
با احترام به نظر دوستان عزیز
شرکتهای خیلی خوب در زمینه لوازم خانگی تو کشور داریم که واقعا محصولات خوبی تولید میکنند
مثل پاکشوما و آبسال و اسنوا - الکترو استیل و پارس خزر.
یادگار اصفهانی : 1395/8/418:20:42،
20
21
اقا عندالله من یخچال دو قلوی اسنوا خریدم با اینکه قبلا یخچال خارجی داشتم معرکه و عالی در امده 3 ساله مصرف می کنم با نصف قیمت خارجی
تلویزیون ایکس ویژن اندرویدی هم خریدم با نصف قیمت خارجیش عالی بود
هر جنس ایرانی هم بد نیست منصف باشیم
مصطفی: 1395/8/419:58:07،
13
12
یخچال فریزر امرسان خریدم به غلط کردن افتاده بودم از همه جاش آب چکه میکرد لوله تخلیه یخ میزد همه نوع ادا از خودش درآورد آخر سمسار بردش 200 هزار رفتم یه وایت هوس خریدم یک ساله خیالم راحته .
حصین: 1395/8/421:24:03،
17
11
جنس با کیفیت درجه 1 تولید کنین تا بخریم
احمدرضا: 1395/8/423:32:53،
15
13
والا کیفیت همه خارجی ها خوب نیست همه برندها مثل کن وود و غیره در چین مونتاژ میشن تا به بازارهای فقیری مثل ما فرستاده بشن و درجه یکش را توی کشورهای خود درست می کنند و می فرستند به بازارهای ثروتمند. الان برند میله با وجود اینکه آلمانی است چون مونتاژ خود آلمانش را ایران آورده است به کالای سوپر لوکس فوق العاده گران تبدیل شده با وجود اینکه در خود آلمان از یک قیمت متوسط برخوردار است.
ما توی ایران با توجه به ارز ملی بی ارزشمان فقط یا باید محصولات کره ای تهیه کنیم یا ایرانی. برند انگلیسی کن وود با مونتاژ چین یا برند آلمانی بوش با مونتاژ چین واقعا به درد نخور هستند. اما خب ال جی یا سامسونگ یا دوو خوب در آمده اند یا برندهای معتبر ایرانی مثل اسنوا که محصولات دوو را به نام خودش مونتاژ می کند هم خوب در آمده اند. من که شخصا اسنوا و ال جی گرفتیم و راضی هستیم اما بوش چینی افتضاح است.
ویرو گردی: 1395/8/423:58:03،
12
11
من خودم توی خونمون یخچال فیلور 15 سال، فریزر پارس 14 سال، تی وی شهاب 11 سال (چهار سال پیش فروختم ال جی led گرفتم) داریم که واقعن عالی هستن ولی یخچاله یه کم صدا می ده...مایکروفر مولینکس گرفتم از اول خراب بود30 هزار دادمش فنش که از کارخونه یا به دلیل حمل نادرست خراب بود تعمیر کردم...ماشین لباسشویی آزمایش گرفتم اونم به دلیل حمل نادرست خرابه هر وقت خشک کن می شه کل خونه + خونه همسایه ها دچار زلزله 8 ریشتری می شه...اصن راضی نیستم از اینا
شنیدم جنسای ایرانی خیلی کیفیتش شون افت کرده ع=غیر برند های مطرح.... تولید کننده دزد و بی شرف باید ورشکست بشه و این عین عدالته
علی: 1395/8/507:55:16،
14
12
جنس خارجی سر اصول
آدم یک بار میخره خیال راحت
با این شرایطی که پول به سختی در میآد
دوباره کاری آدم نمیکنه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما