کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نجومی‌‌بگیر ترین مدیر دولتی را بشناسید

کدخبر:۲۹۳۰۵سه شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۲:۱۲۷۲۶۶ بازدید

اسناد موجود نشان می‌دهد که معاون وزیر بهداشت ماهانه بیش از 70 میلیون تومان دریافتی دارد.

وزیر بهداشت که این روزها وزارتخانه‌اش در صدر پرداخت‌های نامتعارف قرار دارد مرتب دست به تکذیب می‌زند و عنوان می‌کند که همه‌چیز قانونی است و هیچ پرداختی بدون مجوز انجام‌نشده است.
 
به گزارش ایران‌جیب به نقل از فارس، نخستین بار احمد توکلی نماینده مردم در مجلس نهم نسبت به پرداخت‌های میلیونی در وزارت بهداشت اعتراض داشت و گفت: «جناب وزیر بهداشت، من و آقای نادران را دعوت کردند و آنجا همین استدلال را مطرح کردیم که این افزایش تعرفه‌ها به رشد هزینه‌های بخش درمان می‌انجامد و بیمه‌ها توان پرداخت آن را نخواهند داشت.»
 
توکلی افزود: «به وزیر محترم گفتم معاون محترم شما یک روز در هفته در بیمارستان مشغول خدمت هستند و ماهانه 60 تا 80 میلیون تومان درآمد دارند. مگر ایشان چقدر در تولید ناخالص ملی نقش دارند که تصمیم دارید این حقوق را به 200 میلیون تومان در ماه برسانید؟!»
 
پرداخت‌های چند صد میلیونی در نظام سلامت

پس‌ازآن نیز شریفی مقدم، قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به وزیر اقتصاد اعلام کرد: «نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت‌کنندگان این ارقام کمترین تأثیر را در فرآیند درمانی مردم‌دارند.»
 
در بخش دیگری از این نامه آمده است: «به نظر می‌رسد لابی قدرت و ثروت باعث شده تا علیرغم پیگیری‌ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تاکنون هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.»
 
از شیر مادر حلال تر!

ماجرای پرداخت‌های نامتعارف در وزارت بهداشت به همین‌جا ختم نشد و تا انتشار برخی از این فیش‌های نجومی ادامه پیدا کرد.
 
فیش‌هایی که وزارت بهداشت از اساس آن‌ها را تکذیب و توجیه کرد.
 
حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به پرینت‌های حقوقی منتشرشده در رابطه با پرداخت‌های چند صدمیلیونی به یک متخصص زنان و زایمان، گفت:‌ این پزشک تنها متخصص زنان و زایمان این منطقه دورافتاده است و 24 ساعته برای نجات مادران و نوزادان این منطقه محروم زحمت می‌کشد.
 
حریرچی گریزی هم به پرداخت‌های چند صدمیلیونی زد و گفت:‌ این پرداخت‌ها مربوط به 6 ماه این فرد است و وی در این مدت بیش از 1047 عمل جراحی مهم و حساس انجام داده است و این پول از شیر مادر برایش حلا‌ل‌تر است.
 
حرکت توده‌وار افشای فیش‌های حقوقی

وزیر بهداشت نیز بیکار ننشست و در کانال تلگرامی‌اش نسبت به ماجرای فیش‌های نجومی واکنشی عجیب نشان داد و با یادآوری اینکه اولین بار در انقلاب حزب توده بود که فیش مخارج بالای مسافرت یکی از وزرای دولت موقت را افشا کرد بدون اشاره به‌غلط بودن مخارج و دریافت‌های شخصی مسئولین از بیت‌المال نوشت «البته بعدها این سنت سیئه که ضد ارزش‌های اخلاقی و اسلامی است تا امروز ادامه یافت و هرروز دریغ از دیروز...»
 
هاشمی بدون اشاره به نامشروع حقوق‌های نجومی و آثار مخرب آن در تخریب اعتماد مردم به‌نظام این اقدامات را شمشیری دولبه دانست که از یک طرف «روحانی و دولت او را» ولی با طرف دیگر، «روحانیت و نظام را» نشانه می‌رود.
 
قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

احمد توکلی اما دوباره به میدان آمد و در واکنش به موضع‌گیری‌ها و سخنان وزیر بهداشت و معاونانش در یادداشتی نوشت:« در این میان، زیاده‌خواهی برخی پزشکان متخصص و دریافت‌های ناعادلانه آن‌ها نیز موضوع اعتراض به‌حق مردم شد. گرچه ازنظر ماهیت این دو قدری متفاوت‌اند، ولی در ظالمانه بودن و آزمندی اگر به‌پای مورد مدیران نرسد، چون از پزشکان است، زشت‌تر است. متأسفانه مقامات وزارت بهداشت و درمان واکنش‌های نامناسبی نشان داده‌اند. به موضع‌گیری سبک و سست سخنگو این وزارتخانه نمی‌پردازم. از دکتر هاشمی تعجب می‌کنم که چرا مواضع غیرقابل‌دفاع گرفته است. به یک نمونه نگاه کنید:
 
(فیش حقوقی افراد را با شماره ملی و مشخصات آن‌ها منتشر می‌کنند بدون آنکه در هیچ دادگاهی بررسی‌شده باشد اقدامی غیراخلاقی، غیرانسانی و غیر اسلامی است)! دکتر عزیز! امری که قانونی است نه غیرانسانی است چون خیلی سخت است که مجلس را به تصمیمی غیرانسانی متهم کنید و غیر اسلامی هم نیست، چون شورای نگهبان قانون مربوط را تأیید کرده است. اتفاقاً قانون بسیار مترقی و مبتنی بر سلوک حکمرانی امیر مؤمنان علی علیه‌السلام است که حکمرانی تجربی بشر هم به آن رسیده و آن را بسیار ارج می‌گذارد.: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب 1388.»
 
 
تایید پرداخت غیر متعارف 

اما جهانگیری در گزارش کمیته ویژه‌ای که بعد از ابلاغ رئیس‌جمهوری و به دستور جهانگیری به‌منظور بررسی همه‌جانبه مسئله فیش‌های  حقوقی، زمینه‌ها، ابعاد و موارد مختلف آن تشکیل‌شده بود، منتشر  شد.
 
معاون اول رئیس‌جمهور در این گزارش آورده بود: «وجود مواردی از پرداخت‌های غیرمتعارف در بخش‌هایی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نفت و  وزارت صنعت، معدن و تجارت مشاهده شد که با توجه به ماهیت تخصصی آن‌ها، بررسی و تصمیم‌گیری درباره آن‌ها نیازمند زمان و دقت بیشتری است که وزرای مربوط موظف شدند با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تصمیمات لازم را در چارچوب معیارهای فوق ظرف یک ماه آینده اتخاذ نمایند.»
 
دریافتی معاون وزیر بهداشت 70 میلیون تومان

پیش از این رحیمی رئیس سابق دیوان محاسبات درباره بررسی وضعیت پرداخت‌ها در دولت گفته بود: در وزارت بهداشت میانگین دریافتی مدیران 20 میلیون و بالاترین 70 میلیون تومان است، کارانه متفاوت است. کارانه مصوبه دولت دارد و قانونی است. همچنین طبق گزارش‌های رسیده علاوه بر این معاون وزیر که ماهانه بیش از 70 میلیون تومان از بیت‌المال برداشت دارد؛ برخی اعضای هیات علمی و زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز ارقامی بالای 100 میلیون تومان دریافت می‌کنند.
 
ضمنا این ارقام توسط دستگاه‌های نظارتی نیز تائید شده و کاملا مستند و قابل پیگیری است. تماس‌ها برای پیگیری از وزارت‌خانه بی نتیجه بود و عباس زارع نژاد مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز روابط عمومی این وزارت‌خانه نیز حاضر به پاسخگویی به خبرنگار فارس نشد.
 
قشر یک درصدی

البته باید به این نکته توجه داشت که دریافت کنندگان این ارقام قشر یک درصدی خاص هستند که گاهی با استفاده از نفوذ یا رابطه‌ای ویژه به اینگونه مبالغ دست پیدا می‌کنند عملا با بدنام کردن جامعه بزرگ پزشکی کشور چهره دلسوزان و دانشمندان عرصه سلامت کشور را خدشه دار می‌کنند.
 
هنوز هم حقوق بسیاری از پزشکان و پرستاران و کارمندان شبکه‌های بهداشت و نظام‌سلامت و حتی پرسنل وزارت بهداشت تغییر چندانی نداشته است و هم اکنون نیز با معوقات طولانی همراه است و این ارقام تنها مخصوص همان قشر یک درصدی است و هستند پزشکان و متخصصانی که با یک دهم یا یک صدم این مبالغ در مناطق دور و نزدیک کشور مشغول خدمت به سلامت و درمان مردم هستند.
 
و در آخر

باید دید واکنش وزیر بهداشت نسبت به این بی‌عدالتی در وزارت‌خانه تحت امرش چیست و آیا در شرایطی که بسیاری از پرسنل حقوق و کارانه خود را دریافت نکرده‌اند، اخلاقا این پرداختی به معاونشان را تایید می‌کنند یا مثل همیشه فراری رو به جلو دست به تکذیب و رد این اخبار می‌زنند.
 
و نکته دیگر اینکه دستگاه‌ قضا چه زمانی به این موارد ورود خواهد کرد و کی نقش پررنگ قوه قضاییه را در برطرف کردن این بی‌عدالتی و کوتاه کردن دست برخی افراد از بیت‌المال شاهد خواهیم بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امید: 1395/8/408:27:14،
101
346
فکر کنم دلواپسان میخواهند این وزیر که مردم دوستش دارن را خراب کنن
این پرداختها تو دلواپسان بیشتره
پرپروک: 1395/8/408:59:51،
132
37
فقط دوست دارم ببینم امسال حقوق کارگز ساده رو چند میزنن.

وضعیت بیمه و بهداشت مردم مشخصه

وضعیت جیب بهداشت کاران نامشخص

با قبل ا... داریم یکی میشیم انگار. چه فرقی کرد. اون موقع هم ادعا این بود که حق مردم داره ضایع میشه
...: 1395/8/409:19:36،
165
41
1047 عمل در شش ماه ميشه معادل 5.8 عمل جراحي در روز هر روز و 7 روز هفته!!!!اگه ميزان حقيقي هر عمل جراحي رو 1 ساعت در نظر بگيريم (كه با توجه به عدم اشاره به تخصص پزشك مربوطه ساده ترينش رو در نظر گرفتم) و فاصله بين ورود و خروج بيمار از اتاق عمل رو 2 ساعت در نظر بگيريم اين پزشك بايد حدود 12 ساعت در اتاق عمل بوده باشه هر هفت روزه هفته!!!! به نظر شما منطقي است؟!
كارانه قانوني است بله اما عدالت محوري بحث متفاوتيه. تو همين سيستم من هم كارانه ميگيرم اما يك هزارم يه پزشك
مردم: 1395/8/409:30:57،
135
35
از اختلاس هاي قبلي چه خبر


هنوز دنبالشون هستين؟
بازپرس: 1395/8/409:40:46،
117
34
دریافتهای قانونی و غیر قانونی پزشکان نظم اقتصادی جامعه را به هم ریخته است اون خانمی که در 6 ماه 1047 عمل انجام داده برای اون کار تربیت شده است تازه خطری متوجه جان خودش نیست مگر آتش نشانی که برای نجات جان مردم خطر را به جان میخرد خونش آبی است یا مهندسی که در دمای بالای 50 درجه بر سکوی نفتی زحمت میکشد و یا معلمی که در طول یکسال با 40 دانش آموزی که ما به عنوان والدین تحمل یک روز مدرسه نرفتن فرزندمان را نداریم باید کل درآمدشان را دو دستی تقدیم این قشر زیاده خواه کند؟
بابک: 1395/8/409:53:01،
129
44
مافیای پزشکی در ایران یک هیولاست که از تعداد نفرات پذیرفته شده در کنکور شروع میشه و تمام بخش دولتی و خصوصی و نظام پزشکی و رسیدگی به شکایات پزشکی... را شامل و با قدرت تنها یک هدف را دنبال می کند: تامین منافع پزشکان از هر طریق مشروع و نامشروع و قانونی و غیر قانونی و اخلاقی و غیر اخلاقی و سعی در خفه کردن صدای اعتراض مردم نسبت به تضییع حقوقشان.
مهدي: 1395/8/410:48:05،
62
40
مسله خراب كردن كسي نيست نبايد با سياسي بازي از حرف حقي كه زده شده فراركنيم عدالت وانصاف داشته باشيم.
نويسنده شجاع ومطرح كننده مسله فوق ممنونيم زيرا تا چيزي طرح نشود مشكلي حل نشود
وزارت بهداشت، وزارت نفت ونيرو را بايد بيشتر رسيدگي كرد
رضا: 1395/8/412:42:55،
58
33
ربطی به دلواپسان و غیر دلواپسان ندارد!! حقوق پزشکان در بیمارستان ها و دریافتهای خصوصی آنها در مطب یا از جراحی ها سر سام آور است و کفش ماهیانه 180 تا 200 میلیون میشه!!! معلومه که 70 یا 80 م برای اینها رقمی نیست! مگه اینها توی این مملکت چیکار میکنند؟؟!!!
کاپیتولاسیون پزشکان: 1395/8/413:00:16،
59
48
"این پرداخت‌ها مربوط به 6 ماه این فرد است و وی در این مدت بیش از 1047 عمل جراحی مهم و حساس انجام داده است و این پول از شیر مادر برایش حلا‌ل‌تر است."


1047 تقسیم بر 6 ماه میشه = ماهیانه 174 عمل یعنی تقریبا روزی 6 تا عمل!!!!!!!

کدوم متخصص در جهان روزی 6 تا عمل اونم بصورت پیوسته و هر روز انجام میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟


جامعه پزشکی = شهروندان مصون از قانون
احسان: 1395/8/414:10:54،
48
27
ایران جیب میدونم که منتشر میکنی بر خلاف بعضی از سایتها
ببینید یک واقعیته که پزشک ها چه به صورت قانونی وچه غیر قانونی واقعا دریافتی های نا تعارفی دارند
خودم با چشم خودم دیدم که یک پزشک متخصص و یا وفوق تخصص در ماه چقدر دریافتی ار بیمارستان دولتی و یا حتی یک کلینیک داره.این فیش که واسه ارومیه هم منتشر شد دو تا فیش جداگانه بود یکی مربوط به حقوق ماهیانه و دیگری کارانه که تمام مسئولین درباره کارانه توضیح میدندرصوتی که جمع حقوق ماهیانه و کارانه ماهیانه همون اقا در حدود ماهی 80 میلیون میشه
اگه فقط پزشک ها جز نخبگان هستند چرا کشورهای دیگه انقدر اختلاف دریافتی بین پزشک ها و سایر حقوق بگیران هم رده انها نیست؟
فقط میخوان با فرافکنی و مظلوم و زحمت کش نشان دادن صورت مسئله رو پاک کنن،انگار داخل سایر شغل های کسی زحمت کش و نخبه نیس.البته شکی نیست خیلی از پزشک ها زحمت کش هستند.از ماست که بر ماست

ALI: 1395/8/414:15:30،
55
37
واقعا اگه پزشک ها ناراحت بودن یا به قول دوستان نباید زیاد بهعشون گیر داد به بخش خصوصی میرن و ...
اینقدر امار مهارجتشون پایین نبود.
ایران بهشت پزشک ها و دلالهاست.
خدایی وضعیت درامد پزشک های خارج از کشو و مالیاتی که پرداخت میکنن و یا مسئولیتی که در براربر تشخیص اشتباه و یا جراحی اشتباه را دارند با ایران مقایسه کنید؟
ببینید اصلا قابل مقایسه هست؟؟
جهان سومی هستیم دیگه که اینقدر یک قشر خاص رو بزرگ کردیم
یک پزشک اگه جراحی و ویزیتی میکنه در بهترین حالت اینه که وظیفشو انجام میده نه کار بیشتری

بهنود: 1395/8/414:18:42،
41
29
واقعا چرا باید دریافتی یک پزشک در داخل همون وزارت بهداشت 50 برابر یک پرستارو و یا کادر درمان دیگه باشه؟
کجای این قانون عادلانست؟؟کجا؟؟؟؟

حالا این داخل همون وزارت خونست نه مقایسه با ارگانهای دیگه
آرش: 1395/8/414:24:38،
44
28
من خودم اصلاح طلبم
اين قضيه مربوط به جناح سياسي نيست
درست تا ابد درست و غلط تا ابد غلطه
چرا در مملكتي كه ٥٠٪‏ قشر تحصيل كرده و بالاي ليسانس بيكار هست يك كارمند دولت ماهانه ٧٠ ميليون درآمد داشته باشه
پدر من براي از بين رفتن تبعيض انقلاب كرده بود و اگر اين تبعيضات بعد از چهل سال هنوز هم وجود داره بايد برگرديم به گذشته مان يه نگاه بندازيم ببينيم كجاي كار اشتباه كرديم
اولين قدم در راه اصلاح قبول كردن اشتباه هست كه متاسفانه سردمداران اين مملكت كلا معتقد هستن تا حالا اشتباه نكردن و خودشون رو جزء معصومين حساب ميكنن
يا حق
14: 1395/8/415:00:00،
50
36
اونایی که فیش ندارن چطور آقای توکلی و ...؟
قبلن شما و دوستان کجا بودی اینا مساله جدیدی نیست؟
دریافتی واقعی شما چقدره؟
موضوع زمینهاتون حل شد شما...؟
رسول : 1395/8/420:21:23،
38
32
کاش مردم یکم با حقوق خود اشنا میشدند و وقتی که دمتر مراجعه میکردند و با نسخه پزشک خوب نمیشدند و شکایت میکردند و قانون هم قانون بود باید پدر پزشک رو در میاوردند و کلی خسارت میداد افسوس که گرگ را به گرگ شکایت میکنیم
کامران: 1395/8/408:29:29،
65
34
مجبوره
میفهمید!؟؟
مجبور!!!!
فارغ التحصیل صنعتی شریف: 1395/8/413:49:15،
49
29
اینجانب در کنکور سراسری سال 77 با رتبه163 منطقه 2 در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف قبول شده و در کنکور کارشناسی ارشد سال 81 با رتبه 43 وارد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر شدم و الان با حدود 10 سال سابقه کار در اداره مخابرات( پاسداران- لویزان) حکم کارگزینی اینجانب 3400000 تومان است. بخدا اینقدر پشیمانم که حد نداره چرا که در اگر دبیرستان رشته تجربی میخواندم و پزشکی می خواندم حالا وضعیتم خیلی فرق میکرد. افسوس و صر افسوس و هزاران هزار تاسف به این نوع عدالت در جامعه
در جواب فارغ التحصیل صنعتی شری: 1395/8/413:56:37،
51
31
اینجانب فارغالتحصیل دکترای اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبائی، و عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه می باشم با سابقه حدودأ 9 سال و با درجه دانشیاری حکم کارگزینی اینجانب 7 میلیون می باشد. برای منهم جای سوال است که چرا باید پزشکان درآمدهای نجومی داشته باشند ولی ما متخصصان رشته های دیگر و بقول معرف استاد دانشگاه، حقوق یک سالمان اندازه یک دهم درآمد پزشکان هم نباشد.
حسین: 1395/8/414:22:25،
37
29
اون ۷ میلیون استاد دانشگاه عمرا اگه واقعیت داشته باشه حالا یه چیزی گفت یعنی ما هم آره از فارغ التحصیل شریف بیشتر میگیریم ۳ تومن بهش بدن یالله داره .
کارگر: 1395/8/408:31:47،
129
25
حقوق کارگر 0.8 میلیون تومن
خیلی هم خوب و عالی
کمال: 1395/8/412:00:24،
50
26
کاش فقط برای یک ماه فقط یکماه نه بیشتر ، حقوق قشر زحمتکش کارگر با رئسا جابه جا میشد اونوقت اکثر مشکلات کارگرها حل میشد.
شهاب: 1395/8/414:26:23،
23
48
کاش میدونستین که یه پزشک چه راه سخت و طولانی و پراسترسی رو گذرونده تا به اینجا رسیده،بعد با اصناف دیگه مقایسش میکردین
امیر: 1395/8/408:32:12،
138
34
و نکته دیگر اینکه دستگاه‌ قضا چه زمانی به این موارد ورود خواهد کرد و کی نقش پررنگ قوه قضاییه را در برطرف کردن این بی‌عدالتی و کوتاه کردن دست برخی افراد از بیت‌المال شاهد خواهیم بود.

پاسخ: هیچ وقت. قوه قضاییه بی عرضه ترین و بی عدالت ترین قوای جمهوری اسلامی هست که بی عدالتی و بی قانونی در آن بیداد می کنه
هامون: 1395/8/408:32:19،
129
34
در وزارت بهداشت، اختلاف بین حقوق پزشکان در مناطق مختلف کشور، بسیار زیاد است. بسیاری از پزشکان متخصص طرحی، حقوقی کمتر از دو و نیم میلیون دارند، در حالی که بعضی از پزشکان متخصص، ماهانه بیش از بیست میلیون تومان (بدون کارانه) دریافتی دارند.
ولی به طور کلی، خاک بر سر من و امثال من که خودمون رو اسیر رشته های فنی و مهندسی کردیم و اونقدر رابطه ریاضی رو خوندیم و مسئله حل کردیم و الان دستمون به هیچ جا بند نیست. امسال فقط 160 هزار نفر کنکور ریاضی دادن، اگه روزی بیاد که فقط 30 هزار نفر تو کنکور ریاضی شرکت کنن، برای من تعجبی نداره. با این همه زحمت، عاقبتت بشه بیکاری و بیگاری، خیلی زور داره به خدا...آقا نیاید رشته های مهندسی، خودتونو بدبخت نکنید، هیچ چی توش نیست.
محمد حسین: 1395/8/409:56:01،
83
29
احسنت، حرف دل ما رو زدی. رشته های مهندسی فقط اسم دارن، نه در آمد و نه منزلت اجتماعی. الان یک پرستار یا یک ماما یا کسی که بینایی سنجی ، شنوایی سنجی یا تکنسین اتاق عمل خونده، چندین برابر یک مهندس در آمد داره. دیگه دوره رشته های فنی مهندسی و علوم پایه تموم شده. این رشته ها کاملا اشباع شدن و فقط ترافیک بیکاران رو زیاد میکنن و جوانان رو سرخورده کردن. الان نون تو رشته هاییه که با نظام سلامت و درمان سر و کار دارن. والسلام.
rj: 1395/8/408:32:20،
86
52
اول صبح چه خبری روحیه بخشی
روحانی مچکریم
احمد: 1395/8/408:34:03،
107
64
باز بريد به روحاني راي بديد

چه معني داره اقتصاد تعطيل رکود فرا گير ولي دولتيان خقوقشون ميلياردي ؟؟؟؟
داوود: 1395/8/408:37:37،
61
34
واکسینه و عادت کرده ایم . اگر خلاف این باشد موجب اعتراض است .
Sam: 1395/8/408:40:53،
118
37
كاش پزشكي خونده بودم بجا اين مهندسي مسخره
حسین: 1395/8/409:45:36،
54
75
نجومی بگیران مهندس هم وجود دارند
پاسخ به حسین: 1395/8/410:06:04،
83
32
نجومی بگیران مهندس به اندازه بابای من و تو سن دارند و تعدادشون خیلی خیلی کم هست. نسل جدید مهندسان که خرج خورد و خوراک خودشون هم در بیارن، خیلی خوبه. ولی پزشکان دیگه پیر و جوان نداره، اکثرا الی ماشاالله درآمد دارن. من خودم پزشکی رو میشناسم که فقط سه ساله تخصص گرفته، به ماهانه 16 میلیون تومان هم راضی نیست.
حسین: 1395/8/408:41:42،
93
27
ماشالله همه رجال کشور فرزندان خود را به زور و پارتی وارد دانشگاه ملی و آزاد و پیام نور و بورسیه خارجی کردند و به زور و زر هم نمره قبولی و بعد هم سفارشی استخدام در دولت شدند. این رو هیچ کس نمی تواند انکار کند. ولی دیگه بعضی ها فراتر رفتند و برای این بچه ننه های بی سواد حقوق های نجومی هم پرداخت می کنند.
اگر این آقایان از سواد و تخصص لازم بهره ای برده بودند که اوضاع مملکت اینقدر به هم ریخته نبود.
قاسم: 1395/8/411:26:22،
41
31
یکی از مهمترین و اصلی ترین علل هرج و مرج اقتصادی کشور و شدت گرفتن فقر و بیکاری و زیاد شدن فاصله طبقاتی همین است که دوستمان حسین به آن اشاره کرد. بخاطر بی کفایتی وزارت علوم در دولت قبل و دادن مدارک دانشگاهی البته قلابی به همه مدیرانش کلا مسئله تحصیلات دانشگاهی را لوث کرده و دولت فعلی هم کوچکترین توجه و نظارتی بر این قضیه ندارد و وضعیت برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه آزاد بگونه ای شده است که بدون آزمون ورودی درای کلیه رشته ها دانشجو می پذیرد فقط برای اینکه نیازهای مالی خود را تامین نمایند بعد هم می بینیم که همه دارای مدرک دکترا شده اند و بعضی از آنها که پارتی دارند بسادگی مناصب دولتی را اشغال میکنند و وضعیت مملکت اینطور می شود که همه شاهد آن هستیم و...
سالار : 1395/8/408:42:22،
91
90
توی دولت همه فکر میکنن که پولی که بدست میارن از شیر مادر حلالتره !!!
همون آقا و یا خانم کارمند که صبح با سرویس میبرنش اداره و تا 10 صبحانه کاری میخوره و 1 ساعت هم میره ورزش و از ساعت 11 الی 12 دنبال وام و قسط و کارهای شخصی میره و بعد میاد تا ساعت 2 میره نماز و ناهار و بعدش هم تا 4 خواب تشریف دارن و با سرویس میان خونه و برجی 3 به بالا حقوق هم میگیرن چه نقشی در تولید خالص یا ناخالص ملی دارن!!!
حالا هی بگید پولمون حلاله!!
این پولها هزار تومنش حرومه! 200 میلیونش هم حرومه!!
فقط کمیتشون فرق میکنه.
سالار : 1395/8/412:11:05،
43
80
ببینید و قضاوت کنید...
با اینترنت اداره دولتی میان این نظرات رو میخونن و منفی هم میدن!!!
چه کسی بغیر از یک کارمند بیکار در اداره میتونه به این نظری که من در بالا نوشتم منفی بده!!!
ملت قضاوت کنند!
سالار اصلی: 1395/8/413:13:54،
65
39
1-آیا شما مطمئن هستین که همه کامندان مطابق نظریه شما کار میکنند یا همه رو با یک چوب می زنین ؟
2-ظاهرا کارمند نشدین و حالا دارین میسوزین؟
3-هیچ کس نمی تونه با نظر شما مخالف باشه ؟
سالار : 1395/8/414:46:01،
37
41
من گفتم کسی که اینطور کار میکنه و اینطور حقوق میگیره؛ حقوقش حرومه!!!
من هیچ وقت نگفتم که همه ی کارمندان اینطوری هستن...
ولی اغلب (نه همشون) کارمندان "رسمی" در هر اداره ای به این شکل کار میکنن...
اغلب چون خیالشون راحته که حقوق اخر ماه شون سرجاشه کار نمیکنن و یا کم کاری میکنن...
یه کم باید به اینها استرس شغلی در مورد حقوق و آینده شغلی وارد کنن تا مجبور بشن بهینه کار کنن...
نفتي بيچاره: 1395/8/408:45:34،
42
47
ملت وزير دارند نفت هم وزير داره
Ehsan: 1395/8/408:49:14،
82
30
جناب آقای توکلی وقتی در مجلس می نشینید و ورود پزشکان چینی و هندی و پاکستانی به ایران را ممنوع می کنید همین می شود. بنده تا ۶ سالگی دخترم زیر نظر یک پزشک چینی بود. انصافا با حداقل هزینه بیشترین حمایت را می گرفتیم.
راهکار این است که نمایندگان مجلس ورود پزشکان دیگر کشورها را آزاد کنند. تا فرهنگ مردم و پزشکان در این زمینه عوض شود.
انصاری: 1395/8/408:49:31،
72
64
این نحوه اطلاع رسانی که توسط این وب سایت خبری و برخی دیگر از وب سایت ها آغاز شده، نه تنها صحیح نیست، بلکه متاسفانه در ذهن عوام الناس تصویر بدی می سازد. تصویر بدی از مدیران دلسوز که دریافتی آنها قانونی بوده و همچنانکه یکی از مسئولین ارشد کشور فرمودند: این دریافتی ها قانونی بوده و غیر متعارف . به حمدالله با کوشش شبانه روزی دولت قانونی به تصویب رسید که حداکثر حقوق را 20 میلیکن تومان تعیین کرد .
علی: 1395/8/408:58:12،
101
37
اکثر پزشکها پول پرست هستند اگر کم کنید سکته میکنن
علی: 1395/8/409:14:28،
59
30
جناب اقای توکلی . کتاب فهرست بهای وزارت بهداشت در دوران نمایندگی شماها در مجلس تایید شد و به پاس همان کتاب .همان مجلس که شما در راس امور ان بودید درصدی از ارزش افزوده را به وزارت بهداشت داد . دعواهای حزبی باعث شد که چشمتان این نواقص را نبیند. پدر ملت و مملکت را در اوردید
الهام: 1395/8/409:18:31،
74
37
خود وزیر بهذاشت احتمالا بالای 200000000 میگیره برید سرچ منید....آقای وزیر بهداشت خودش جز مولتی میلیاردر هاست تو ایران.......حالا میخوایم صدای ما رو بشنوه.......
فلفل: 1395/8/409:22:22،
75
42
صبر كنيد تا چند ماه ديگر بعد از انتخابات سال آينده معلوم ميشود كه اين دولت چه شيرين كاري هايي انجام داده با بودجه مردم مظلوم ايران 0
حسام: 1395/8/409:37:01،
41
76
نوش جونش ، اگه همین ایشون یه قصور پزشکی مرتکب بشه اشتباها، همین شماها کاری میکنید که مادم العمر بیفته زندان شاید هم همه بگن فقط اعدام! در ضمن کسی که درس خونده و پزشک هستش مسلما حق و حقوقش باید انقدری باشه که اگر به درد این مملکت میخوره نذاره بره! همین شما ها اون موقع میگید چقدر بی عرضه ایم! فرار مغزها! ملت اصلا تکلیف خودشون رو نمیدونن، من حلال میکنم اگر این وزیر معاوناش هم مثل خودش باشن ماهی 100 میلیون هم بگیرن حتی بیشتر! بهتر از قبلی هاست که فقط به بدبختی مردم فکر میکردن این وزیر یه طرح نظام سلامت پیاده سازی کرد کلی به نفع مردم شد
محمد: 1395/8/411:42:54،
69
32
ماهي ١٠٠ميليون براي بعضي پزشكان چيزي نيست
تو تهران طرف متخصص قلب و كلينيك زده ساعت ٣تا ١٢شب راحت ١٢٠ميليون تومن درامد داره!!!!!
ميفهمي يعني چي ؟حقوق ٣سال من استاد دانشگاه رو يك شبه از مردم ميگيره!!!!
به حسام: 1395/8/413:02:42،
46
27
تاحالا چندتا پزشک دیدی که بخاطر اشتباهات مسخرشون به زندان بیفته؟؟؟

یک مورد هم وجود نداره نهایتش چند ماه محرومیت یا جریمه نقدی بوده


آخریش جراح کیارستمی بود با وجود ثابت شدن جرم فقط 3 ماه از جراحی محروم شده... یعنی تو این 3ماه بغیر از جراحی سایر فعالیتهای پزشکی میتونه انجام بده!!!
حسین: 1395/8/413:55:41،
47
29
فرار مغزها ؟ نگو خنده ام گرفت . مگه پزشکی که جزو علوم تجربی و از بر کردنی است در حوزه نخبگان و مغزها قرار میگیره ؟ یه طوری میگی انگار فیزیک پلاسما خوندند یا نظریه انشتین را به چالش کشیدند عمو از توهم بیاید بیرون اگه هم فرار کنید باز برمیگردید اینجا چون کسی خارج از ایران یک صدم دریافتی در ایران را به شما نمیده .
پاسخ به حسام : 1395/8/414:28:39،
35
34
حسام جون مغز کدومه بابا . پزشکی هم مثل تعمیر کار ماشین آلاته این بنده خدا ها ماشین تعمیر میکنند پزشکها هم انسانها را فقط فرقش اینه که مردم برای جون خودشون حاضرند راحتر تر پول بدن تا ماشینشون . آره عزیز دیگه صحبت از مغز و کله پاچه نکنید لطفا
اميد: 1395/8/410:10:02،
47
32
محض اطلاع دوستان كارانه فقط كارانه يك فوق تخصص كه ت بيمارستان كار ميكنه ماهيي 800 ميليون تومان هسات ماهي دقت فرماييد هر ماه ..
من بدبخت هم ماهي 1300000تومن ميگيرم من نوعي هم دانشگاه رفتم اونم رفته منم مقيم تابع و شهروند ايرانم اونم . منم زن و بچه دارم اونم
فرامرز: 1395/8/410:11:08،
61
32
هرجامعه ای که پزشکش پر درامد باشه و پول دارو پول پرست مردمش مریضن
شهید: 1395/8/410:33:16،
49
27
چه جالب اصلاح طلب و اصول گرا دارند میچاپند یک عده مثل فوتبال میگویند قرمزته...آبیته... در واقع تو فوتبال هم دارند از بیت المال میچاپند بقیه تشویق میکنند.
نخودی: 1395/8/411:01:36،
51
32
راههای رسیدن به پول زیاد است.
به اندازه آدمهای ایران راه و پول وجود دارد.
ولی در مورد خودی و نخودی بیشتر مطالعه باید کرد.
احمد: 1395/8/411:01:55،
54
24
ای بابا اینا فقط درآمد از شغل رسمیشونه ، اینقدر اینا تو این شرکتای خصوصی سهامدار و هیئت مدیره و شرکتای صادر کننده و وارد کننده عضو هستند و درامدهای بسیار نجومی تر دارند که این پولا اصلا توش گم میشه .
آرش: 1395/8/411:20:25،
38
41
می‌دونید که وزیر محترم بهداشت طرح بیمه همگانی را اجرایی کرد و دیگه کسی نیست که بیمه نباشه. به طبع با اجرای این طرح ورودی بیمارستان‌ها و درمانگاههای دولتی چندبرابر شد چون افرادی که به دلیل فقر و نداشتن بیمه هیچ اقدام درمانی انجام نمی دادند حالا برای درمان به مراکز دولتی مراجعه می‌کنند.
البته که بیمه همگانی هزینه بسیار سنگینی دارد ولی من این را هدفمندترین یارانه کشور می‌دانم چرا که معتقدم کسی که سابقاً بیمه داشت درواقع یا جایی شاغل بود و دستش به دهانش می‌رسید یا والدینی داشت که دست‌شان به جایی بند بود اما دقیقاً آنها که دستشان از همه جا کوتاه بود و غالباً بیکار بودند از بیمه هم محروم بودند.
اما این افزایش مراجعه کننده بار پزشکان را نیز چندبرابر کرده است که وزیر برای ایجاد رضایت ایشان درصدی به کارانه آنها اضافه کرده است. شما هم مدیر باشید و ناگهان حجم کار ۳ برابر شود باید اقدامی کنید.
محمد: 1395/8/412:06:47،
36
40
با سلام
بيش از شصت درصد كارانه پزشكان را دولت بر ميدارد
اگر بيش از اين فشار روي أطباء باشد همه به بخش خصوصي سرازير ميشن و بيمارستانهاي دولتي و بالأخص مردم لطمه ميبينند حقوق پزشكان مثل در آمد همه أعضاء هيّئت علمي هست ولي كارانه هست كه مجموعه رو سر پا نگه داشته است
ااگه فقط آموزش و پژوهش مد نظر باشد همون حقوق كافيه ولي درمان امرش جداست،اگر دولت متعهد بشه معادل مبلغ دلاري كه قبلا به أطباء هندي ،بنگلادشي ميداد به پزشكان خودمون بده ،همه با طيب خاطر در سيستم دولتي كار ميكنند، با علم به اينكه همه پزشكان عمومي هندي و بنگلادشي ليسانس پزشكي بودند و با عنوان دكتر از سر ناچاري در ايران كار ميكردند
فدايي: 1395/8/412:53:04،
35
32
اين وزير تو فكر رياست جمهوري هست و هميشه قيافه حق بجانب ميگيره .
قرباني : 1395/8/412:54:20،
34
27
همون وزيري هست كه هميشه همه چيز رو عالي ميبينه . بابا تو بيمارستانهاي دولتي به ازاي 9 مريض 1 پرستار داريم .
تو فكر پست و مقامت نباش . اون دنيايي هم هست .
ثريا : 1395/8/412:54:40،
37
27
حتما خود وزير 700 ميليون ميگيره .
مهدیان: 1395/8/420:05:49،
36
30
باز حالا وزیر بهداشت آدم مثبتی سوادم داره اون بی سوادای بی وژدانی که معلوم نیست از کجا یه دفعه سرو کلشون پیدا شده خیلی زور داره
سلیمان: 1395/8/600:04:58،
37
26
بابا بخدا پزشکی شده دکان وبازاریکهفته قبل برای افت دهان ومراجعه به پزشک ۴۰۰هزارتومان هرینه شد وتاکنون هم بهبودی پیدا نشده درمان مردم برایشان مهم نیست فقط پول و فقط پول
مهندس: 1395/8/2314:59:39،
2
20
حالا باز نرین به ترامپ رای بدین
لج نکنین با لج کردن کار درست نمیشه
تازه خراب تر هم میشه
دنبال پزشک شدنم نرین دیگه دیر شده
....
شاید بپرسین پس چه کار کنیم؟
....
والا چیزی که الان به ذهنم میرسه
ثبت نام برای سفر به مریخ ه ...
سیدمرتضی طباطبائی: 1395/9/1918:43:13،
6
10
ایا دکترها حقوق زیادی بگیرند مردم عادی مریض نمی شوند قرار بود بودجه بیشتری صرف سلامت مردم شود مثل اینکه اقایان فقط خود را مردم می پندارند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار