کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

راز موفقیت افراد ثروتمند از نگاه بیل گیتس

کدخبر:۲۹۱۳۲جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۱:۰۶۵۴۴۲ بازدید

ثروتمند شدن مخصوص آدم های موفق نیست، مردم عادی نیز می توانند به رویای میلیاردر شدن و موفقیت دست یابند. فقط کافی است راز موفقیت ...

ثروتمند شدن مخصوص آدم های موفق نیست، مردم عادی نیز می توانند به رویای میلیاردر شدن و موفقیت دست یابند. فقط کافی است راز موفقیت افراد ثروتمند را دانسته و آن را الگوی کار خود قرار دهند.

شاید رویای ثروتمند شدن به شیوه افرادی مانند «بیل گیتس» برای همه دست یافتنی نباشد، اما همه این امکان را دارند تا ظرف مدت مشخصی میلیاردر شوند منتها این امر مستلزم نهادینه کردن برخی عادت های پولی نظیر کم خرج کردن و بیشتر پس انداز کردن است.


راز موفقیت افراد ثروتمند از نگاه بیل گیتس

بیل گیتس در سن 43 سالگی ثروتمندترین مرد جهان بود. او از سن 20 سالگی تاکنون رئیس شرکت مایکروسافت بوده است. گیتس با دگرگونى مایكروسافت و تبدیل آن به یك بازیگر مهم در صنعت كامپیوتر و استفاده از جایگاه برتر جدید براى ایجاد بسترى جهت رشد خیلى زیاد در برنامه هاى كاربردى فكر خود را به منصه ظهور گذاشت.

گیتس از همان ابتدا و خیلى زود دریافت كه اگر بخواهد فكرش را به نتیجه برساند، لازم و ضرورى است كه یك استاندارد صنعتى ایجاد شود. او همچنین مى دانست كه اگر هركسى زودتر و قبل از همه به آنجا برسد فرصت و شانس مهم ترى براى داشتن قدرت در صنعت كامپیوتر خواهد داشت. 

ثروت گیتس به اندازه ای است که خارج از درک ما است و کنجکاوی ما را برمی انگیزد، اما آنچه مهم است شیوه کسب و کار گیتس است که در آن گیتس به مدیران می گوید: «به همه کسب و کارها هشدار می دهم که حتی اگر تاکنون در صنعت خود بی رقیب هستید، ممکن است به زودی مورد هجوم بازیگران دادوستد اینترنتی قرار بگیرید.»

در واقع گیتس در شیوه كسب و كار خود به مدیران توصیه مى كند كه با «الگوى زندگى اینترنتی» آشنا شوند؛ «دست هاى خود را به كار اندازند! باید با پست الكترونیك و دیگر ابزار دیجیتالى كار كنند و با روش كار آنها خوب آشنا شوند. باید به چشم ببینند كه «سایت» اینترنتى رقیبان چگونه است. باید خود از كاربران اینترنت شوند. چندین كتاب در این زمینه بخوانند و سفر با شبكه جهانى را آغاز كنند.»

راه ثروتمند شدن از طریق برنامه های تبلیغاتی تلویزیونی طی نمی شود چراکه این تبلیغات تلویزیونی قصد دارند به شما القا کنند که تنها از طریق «خرید کردن» ثروتمند می شوید نه «پس انداز کردن».

متاسفانه، تنها نتیجه برنامه های تبلیغاتی، گودی زیر چشم به دلیل کم خوابی است! بنابراین، اگر وقت و پول خود را برای رفتن به این سمینارهای ثروت یا خرید نوارهای ویدئویی در این رابطه صرف کنید، تنها چیزی که نصیب تان می شود «بدهی بیشتر» است.

حقیقت این است که اگر آن قدر خوش شانس باشید که ثروت هنگفتی به ارث ببرید، می توانید مسیر خود را به سمت رفاه پیش ببرید، اما درحالی که شاید شیوه «بیل گیتس» برای تبدیل شدن به یک فرد سوپرپولدار دست نیافتنی به نظر برسد ولی میلیاردر شدن، قطعا برای کسانی که از سنین جوانی شروع به تقویت عادات صحیح می کنند، دست نیافتنی نیست. البته هر فرد در هر سنی می تواند عادات کاهش بدهی و افزایش ثروت را در خود تقویت کند.

جیسون فلوری، مدیر یک گروه مشاوره ای ارث و میراث می گوید: بخشی از فرهنگ ما می گوید که برای رسیدن به چیزی اول باید ادای آن را در آورد. مثلا برای ثروتمند شدن اول باید ادای ثروتمندان را درآورید، اما بدهی همیشه مردم را از رسیدن به این موفقیت بازمی دارد. آنها اغلب بدهی به بار می آورند و برای همیشه زیر بار قرض می روند. درحالی که خرج کردن کمتر از درآمدی که کسب می کنیم، داشتن شیوه زندگی متعادل و بسنده نکردن به یک موفقیت و پیشرفت، بهترین راه برای رسیدن به ثروت است.

اهمیت انتخاب

فلوری توصیه نمی کند خانه خود را با مبلمان بی کیفیت پلاستیکی بپوشانید، یا هرشب شام نان و پنیر بخورید، اما سوال اینجاست که آیا واقعا نیازی هست که فلان ماشین گران قیمت را که داشتن آن مستلزم رفتن زیر قرض و پرداخت چندین سال قسط است، داشته باشید؟ آیا بهتر نیست به جای سرمایه گذاری پول خود برای کالایی که روزبه روز فرسوده می شود و قیمت آن افت می کند، آن را برای کالایی که ارزش آن روزبه روز افزایش می یابد، سرمایه گذاری کنید؟

طرح ریزی یک برنامه مالی مکتوب

تنها گفتن این جمله که می خواهم ثروتمند شوم کفایت نمی کند بلکه باید یک برنامه مدون داشته باشید و آن را روی کاغذ بیاورید.

داشتن یک برنامه مالی مکتوب تخمین می زند که چقدر باید درآمد داشته باشید و چه میزان از آن را سرمایه گذاری کنید. این برنامه، تنها یک هدف نیست بلکه یک پکیج کامل از رویاها، اهداف و انتخاب ها و گزینه هاست.

پس انداز، پس انداز و بازهم پس انداز

نتیجه نهایی برنامه مالی باید منجر به سرمایه گذاری سیستماتیک شما شود. بنابراین، عادت به پس انداز را نهادینه کنید. برای خود یک صندوق پس انداز اضطراری ایجاد کنید بنابراین در مواقع ضروری مجبور نیستید تا به سرمایه گذاری یا پس انداز خود ناخنک بزنید.

کمتر از برج، خرج کنید

خود را تبدیل به یک تابلوی تبلیغاتی متحرک برای برندهای مشهور نکنید. همچنین اجازه ندهید که هزینه های خانه و خودرو مثل خوره به جان بودجه شما بیفتند.

پول خود را به جریان بیندازید

پول، پول می آورد اما این به آن معنی نیست که باید خیلی سرمایه گذاری کنید بلکه کافی است یک حساب سرمایه گذاری مشترک در یک کمپانی باز کنید یا در سرمایه گذاری سهام خود تنوع هوشمندانه ای به وجود آورید. به این ترتیب شاهد سالانه 8 تا 10درصد سود در سرمایه گذاری خود خواهید بود.

کسب و کار خودتان را راه بیندازید

نویسندگان کتاب «همسایه میلیاردر؛ رازهای شگرف ثروتمند آمریکایی» اظهار می کنند که دوسوم میلیاردرها برای خودشان کار می کنند و 75درصد آنها کارآفرین هستند. باقی این افراد را افراد حرفه ای در مشاغلی نظیر پزشکی و حسابداری تشکیل می دهد. بنابراین، بهتر است به ارث بردن ثروت را فراموش کنید زیرا این کارآفرینان هستند که بیشترین ثروت را تولید می کنند. بسیاری از میلیاردرها خودشان دارایی و ثروت شان را افزایش داده اند.

از مشاوره افراد حرفه ای و کارشناس غافل نشوید

یک برنامه ریز مالی خوب می تواند به شما کمک کند تا در بورس بهتر سرمایه گذاری کنید و ضمن انتخاب سهام پربازده، سهام زیان ده را دور بریزید. البته استفاده از یک مشاور خبره مستلزم این نیست که کلا کنترل همه چیز را از دست بدهید اما تنها باید رابطه خوبی را با فردی که در موارد پیچیده خبره است، برقرار کنید.

یافتن یک مشاور خبره و قابل اعتماد می تواند سود شما را چند برابر کند، اما اگر نمی توانید از پس هزینه های مشاور مالی برآیید باید بدانید بسیاری از آنها حاضرند برای یک بار روند سرمایه گذاری بورسی شما را بررسی کرده و به شما پیشنهادات مناسبی ارائه کنند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد 71درصد از افرادی که دارای سرمایه چندده میلیاردی هستند مشاور مالی دارند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1395/8/100:28:50،
23
70
آقاي بيل گيتس غيب ميگه احتمالا به عالم ديگه اي متصله
مهدی: 1395/8/107:53:17،
41
117

امام صادق (ع) : تلاش در بدست آوردن روزی حلال را رها نساز ، زیرا که آن کمک به دین داری توست و همیشه مرکب خود را ببند و به خدا توکل کن. ( با توکل زانوی اشتر ببند) بحار الانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۵ حدیث ۱۸


حضرت محمد (ص) : کسی که مالی از راه غیر حلال به دست آورد ، خداوند او را تنگدست میکند. بحارالانوار جلد ۱۰۳ صفحه ۵ حدیث ۱۷

امام صادق (ع) میفرمود : امیرمومنان (ع) بارها میفرمود : کسی که مال مومنی را به حرام بخورد ، او از دوستان ما نیست. بحارالانوار جلد ۱۰۴ صفحه ۲۹۶ حدیث

..: 1395/8/109:31:04،
77
20
بیل گیتس به عالمی وصله که حکومت در زندگی مردم دخالت نمی کنه ، حکومت به پوشش و سبک زندگی مردم کاری نداره ، حکومت به عقیده و مذهب مردم کاری نداره ، معیار ارزش انسان ها تخصصشونه نه عقیدشون ، بیل گیتس در کشوری زندگی می کنه که قدرتمندترین مقامش ( رییس جمهور) تمام اموال و حقوقش شفاف هست و صورتحساب مالیاتی داره ، بیل گیتس در کشوریه که ده تا دولت پنهان وجود نداره و فقط یک قانون حکمفرماست.
محمد: 1395/8/100:30:24،
142
23
اینجا ایران است اینکارا جواب نمیده. اینجا دزدی اختلاس ادم فروشی ... جواب میده
پرپروک: 1395/8/108:10:13،
74
18
آدم فروشی رو خوب اومدی

دقیقا تو سازمان ها هر که آدم فروش تر ، سمت بالاتر
ایرانی: 1395/8/109:24:27،
46
25
با نظرت در حالت کلی موافقم اما یک بخش مهم قضیه اینه که ما ایرانی ها واقعا اهل کار کردن نیستیم و همش به دنبال این هستیم یک معجزه آسمانی بیاد و بدون زحمت همه مشکلاتمون رو درست کنه و ما یک شبه بشیم سوییس ، ببین دوست عزیز در همین شرایط دزدی و اختلاس و آدم فروشی و ... دو تا جوون در ایران با دست خالی یک فروشگاه اینترتی درست کردند که الان لقب آمازون ایران رو گرفته و 2000 نفر کارمند داره و ماهانه دهها میلیارد تومان فروش داره و حتی شرکت های خارجی هم علاقه مند شدن سهام این شرکت رو خریداری کنند پس اصل قضیه اینه که ما همت نداریم می دونی دوست عزیز ما ایرانی ها همیشه به فکر اصلاح عالم و آدم هستیم اما هیچوقت همت نداریم که یک رفتار غلط از خودمون رو اصلاح کنیم هر موقع امروزمون از دیروزمون بهتر بود و تونستیم خودمون رو اصلاح کنیم مطمئن باش سوییس شدن هم دور از دسترس نیست.
پاسخ به ایرانی: 1395/8/111:49:02،
14
18
جناب ایرانی وقتی شما میبینی داری زحمت میکشی ولی یه عده مفت مفت میرند بالا شل میشی یا وقتی حقتو میخورن سرخوردت میکنن من مطمئنم تو دستت تو کار نیست نشستی تو خونت لم دادی تز میدی واس ملت
یا از روی جهل یا از روی عمد و غرض داری گناه یه عده رو میشوری
دیجی کالا یا هر چیزی اگه گنده شد مطمئن باش سرش به یه جا وصله
سهیل: 1395/8/101:06:10،
91
25
ای بابا این حرفا مال اقتصاد ازاد به ما چه ربطی داره
ایران: 1395/8/102:21:55،
71
28
اخه مگه مالیت عوارض جریمه تورم گرانی بیکاری ... میذاره پس انداز کنیم یه چی میگی
مهدی: 1395/8/102:27:35،
32
19
حرفاش کاملا درست و منطقی هست ....
ممل: 1395/8/104:15:28،
75
21
البته همه میدونیم راه پولدارشدن تو ایران فقط اختلاص است
کاربلد: 1395/8/108:35:12،
23
24
اختلاس نه اختلاص دلبندم آگاهی خود را بالا ببریم حتی در املا
ashkan: 1395/8/105:27:29،
49
18
تمام این چیزای که گفت درست ولی به درد بازار آزاد و رقابتی اروپا و امریکا و آسیاشرقی و .... میخوره نه بازار انحصاری ایران
که معلوم نیست فردا سرمایه ت ارزشمنده یا نه
بهرام: 1395/8/106:07:21،
88
21
البته اين سخنان گهر بار جناب بيل گيتس در ايران مصداق نداره و فقط كافيه شما اقا زاده باشي نه برنامه ريزي ميخواد و نه پس انداز به صورت ارثي و خودبخود ميلياردر ميشي
آرش: 1395/8/108:33:23،
26
23
حقوق ما تا دوم سوم برج بیشتر دوام نمی آره چون همه ما را بدهکار بانکها کردند با نزولهای بیست سی درصد چطوری تو این مملکتی که قیمت خدمات واجناس را دارند دلاری می کنند و حقوقها را ریالی می دهند پس انداز کنیم.
me: 1395/8/110:07:15،
15
14
آره تو ایران فضای کار نیست و همش اختلاسه و امکان نداره و نمیشه و ... . دیجی کالا یا ورزش3 یا دیوار یا بازار و... هم حتما تو ایران نیستن و الکی میگن که درآمد دارن. یارو رفته چند سال مثلا درس خونده امتحاناشو شب امتحانی خونده پروژه و تمریناشم از بقیه گرفته وقتیم از دانشگاه اومده بیرون هیچی بلد نبوده بعد میگه کار نیست!!! هرچند هیچکس منکر اختلاس و دزدی و نبودن کار نمیشه ولی مطمئنا یه بخشیش هم تقصیر خودمونه که لقمه آماده میخوایم. دیجی کالا یهو دیجی کالا نشد. از سال 83 رفتن تو فکرش که الان این شده. نه آقا زاده بودن نه بسیجی ریشو نه اختلاس کردن نه دزدی. یکمم ما به خودمون تکون بدیم نه اینکه با بلد بودن کارهایی که که میدونیم 1000 نفر دیگه بهتر از ما بلدن هی بیایم بگیم کار نیست.
احسان: 1395/8/1310:47:47،
5
13
احسنت بر شما به خدا این نوع طرز فکر.
«یادمان باشد، برنده یه عالمه پول دارند، بازنده ها یه عالمه بهانه که تمومی نداره.»
پوریا: 1395/8/110:19:02،
20
13
هم دنیا و هم اخرت متعلق به چنین کارافرینان بزرگی است
که به جای حرف و شعار , خدمت می کنند به کسب و کار مردم در سراسر جهان با تولید دانش و انچه را هم بدست
می اورند باز صرف امور خیریه می کنند!!
حمید: 1395/8/111:13:09،
20
17
نه تمام ثروتمندان مستحق ثروتمند بودن هستن و نه تمامی افراد متوسط به پایین جامعه لیاقت چنین زندگی رو دارن.
هممون میدونیم که عدالت اجرا نمیشه ولی این دلیلی نمیشه که هرکس پولداره زحمت نکشیده و یا اینکه هرکس بی پوله یعنی حقش خورده شده.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما