کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای/ رویای یک شبه پولدار شدن

کدخبر:۲۹۰۹۰پنجشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳:۰۵۳۹۳۲ بازدید

با دیدن خانه سکانس هایی از فیلم های قدیمی از ذهنم می گذشت.خانه ای کلنگی با پنجره های چوبی که هر لحظه ممکن بود فرو بریزد. تابلویی بزرگ و ...
شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای/ رویای یک شبه پولدار شدن

تجربه حضور در یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای/
با دیدن خانه سکانس هایی از فیلم های قدیمی از ذهنم می گذشت.خانه ای کلنگی با پنجره های چوبی که هر لحظه ممکن بود فرو بریزد. تابلویی بزرگ و امروزی که تضاد کامل با عمر ساختمان داشت، بر سر درورودی نصب شده بود. انگار تابلو می خواست عمر ساختمان را پنهان کند و مراجعان را متقاعد کند که جوان است. تابلو، آنقدر پرنور بود که چشم را می زد و با خط درشت نام شرکت را فریاد می زد: «شرکت بازاریابی شبکه ای...»
 
دو پله ورودی را با یک گام بلند طی کرده و وارد شرکت شدم. هیچ شباهتی به یک شرکت معمولی نداشت. برخلاف شرکت های معمولی که چندین کار مند پشت میز نشسته اند، این جا همه ایستاده بودند و حرف می زدند. داخل سالن گروه هایی دو یا سه نفره دیده می شدند. آنچنان گرم صحبت کردن با یکدیگر بودند که محیط اطراف را از یاد برده بودند.یکی می گفت و بقیه می شنیدند. گویا ساحری دارد ورد می خواند و بقیه مسحورانه او را می نگرند.

جوانانی که هورا می کشیدند

پیدا کردن«بالاسری» مورد نظر من در میان آن جمعیت جوان سحر شده کار مشکلی بود.«بالاسری» کسی بود که می خواست بازاریابی شبکه ای را به من معرفی کند. شنیده بودم که از قدیمی های این کار است و با کلی پارتی بازی از او وقت گرفته بودم.با یک تماس تلفنی به سمت حیاط جنوبی ساختمان هدایت شدم.جمعیت جوانی که هماهنگ با یکدیگر مشغول کف زدن بودند، توجهم را به خود جلب کردند.برگه پشت در نشان می داد کلاس آموزشی است. البته هیچ شباهتی به کلاس نداشت و بیشتر شبیه ورزشگاه بعد از به ثمر رسیدن گل بود.

انتهای کلاس مادری سعی داشت به زور فرزند سه چهار ساله خود را آرام کند تا این فرصت به ظاهر طلایی را به خاطر گریه فرزندش، از دست ندهد.ردیف های جلویی با دختران و پسران جوانی پر شده بود که تمام حواسشان به مربی بود که با هیجان برای آن ها صحبت می کرد وهر از چند گاهی آن ها را مجبور می کرد تا جملاتی را هماهنگ با هم فریاد بزنند. این صحنه را قبلا در کلاس های ترک اعتیاد دیده بودم.

ساعت 5 بعد از ظهر است.آفتاب همچنان گرم و سوزنده می تابد.گروه های دو یا سه نفره و بعضا افرادی تنها در حیاط هم دیده می شوند.گویی آفتاب برای آن ها سرد و دلپذیر است.گروه ها بی وقفه در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند.ولی آن هایی که تنها گوشه ای نشسته اند به آدم هایی می مانند که در حال حلاجی کردن صحبت های تمام شده چند دقیقه قبل هستند.یک جنگ تمام عیار درون خود راه انداخته اند.کلافگی از سر ورویشان می بارد بالاخره به محل قرار رسیدم. زیر درخت گردوی کهن سالی نشسته بود.حدودا 26 سال داشت.ظاهرش آراسته بود و هرچند ثانیه یک بار لبخند می زد. مردی مودب که تا من ننشینم، نمی نشیند.خود را کاوه معرفی می کند.

پای صحبت‌های بالاسری

اولین سوالش که در مورد سابقه کاری من است، با جواب منفی روبه رو می شود.چشمانش برق می زند.جهت و محتوای صحبت هایش با همین یک سوال ابتدایی مشخص می شود.محتوایی که متناسب با یک فرد بی تجربه است.

تعریف او از بازاریابی شبکه ای اصلا مورد انتظار من نیست.هیچ حرفی از تعریف ساختار و قوانین نمی زند.او بازاریابی شبکه ای را رشد شخصیت، حس همدلی، روش جدید توزیع کالا و تغییر فرد می داند. این که حس همدلی در لغت نامه او چگونه معنا می شود، نمی دانم. ولی تلاشی که بین بازاریابان برای فروش بیشتر به چشم می خورد نه تنها هیچ حس همدلی در آن موج نمی زند بلکه بیشتر به رقابت با خشمی زیر پوستی می ماند و هر بازاریاب تمایل دارد تا رقیب را با بدترین شکل ممکن پشت سر بگذارد تا پیروز این میدان باشد.

آمریکا و بازاریابی شبکه‌ای

او معتقد بود بازاریابی شبکه ای با همراه کردن مردم کشور با خود و بالا بردن حس همدلی میان آن ها باعث رشدفرهنگی و اقتصادی کشور شده است و اگر این مسیر ادامه پیدا کند، ایران به یک ابر قدرت مانند آمریکا تبدیل می شود، چرا که آمریکا نیز این مسیر را طی کرده است. صحبت هایش مرا یاد خبری می اندازد که نمی دانم چه زمانی خواندم. فقط اصل خبر را خوب به یاد دارم. خبر مربوط به آمریکا بود. سازمان تجارت فدرال آمریکا اعلام کرده بود که شرکت های شبکه ای خطرناک اند. چرا که در صورت فروپاشی هرم به جز افراد اولیه هرم که تعداد قلیلی هستند بقیه دست خالی می مانند.

پیشنهاد این سازمان این بود که  بهتر است در برنامه ای که حقوق شما به جای فروش خودتان به تعداد زیرمجموعه های شرکت بستگی دارد، وارد نشوید، به خودم می آیم. کاوه همچنان دارد با انرژی صحبت می کند. انگار نه انگار حواسم پرت شده. حرف هایش ربطی به بازاریابی شبکه ای ندارد. می گوید: انسان ها در ذات خود تمایل دارند عضو گروه شوند و زمانی وارد گروه می شوند که از شرایط موجود ناراضی بوده و می خواهند فضا را تغییر دهند.بازاریابی این امکان را فراهم می کند که با عضویت در گروه هایی در این شبکه بتوانند شرایط را تغییر داده و به دستاورد های خوبی برسند.حرف های بالاسری فاصله زیادی با یافته های تحقیق های علمی دارد. آمار های جهانی نشان می دهد که تنها 10 درصد از فروشندگان شرکتAmway s ، که یکی از باقدمت ترین و بزرگترین شرکت های مبتنی بر بازاریابی شبکه ای در آمریکا ست، می توانند درآمدی داشته باشند. این تحقیق به وضوح با اظهارات این فرد در تضاد است.

کاوه لازمه ورود به این حرفه را خرید اولیه عنوان کرد.یعنی برای ورود رسمی به شرکت حتما باید مبلغی از کالا های شرکت خریداری کنید. حتی وقتی در کار جلوتر می روی و ماه ها هم سودی دریافت نمی کنی باید برای بقای خود در شرکت، خرید هایی را ماهیانه انجام دهی.

امان از خریدهای اجباری

هفته پیش با دختری حدودا بیست و دو سه ساله آشنا شدم.خود را سیما معرفی کرد.به تازگی از یکی از این شرکت ها بیرون آمده بود.در حالی که دل پری داشت، عنوان کرد به خاطر همین خرید های اجباری مجبور شدم موبایلم را بفروشم و از ترس سرزنش خانواده تا به حال آن را در خانواده عنوان نکرده ام.یا از پسری یاد می کرد که همانند او، برای داشتن پول این خرید های اجباری، مجبور شده بود کفش چرمی که هدیه خانواده اش برای ترک اعتیاد او بود، بفروشد.

با این که یکی از قوانینی که این شرکت ها بر اساس آن تدوین شده اند، عدم اجبار به خرید اولیه است ولی تعداد زیادی از این شرکت ها این قانون را رعایت نمی کنند.

کاوه همچنان مشغول صحبت است و ادامه می دهد: در برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای در هنگام جذب افراد، ازجوگیر مارکتینگ استفاده می کنند به نحوی که توهم یک شبه پول دار شدن را در آن ها زنده می کنند.در حالی که خود ادعا می کرد، در شرکت فعلی حقایق گفته می شود.صدای کف زدن کلاس آموزشی این دفعه با جیغ و سوت همراه است.شعارهایشان را باهیجان بیشتر و تن صدای بلند تری تکرار می کنند، انگار موضوعی آن ها را به شدت تحت تاثیر قرارداده و جوگیر شده اند.

او دلیل انتخاب شرکت فعلی برای انتخاب فعالیت هایش را سابقه، پشتوانه مالی و تیم آن شرکت بیان می کند و تاکید می کند که مردم عاشقانه انتخاب می کنند و سعی می کنند عاقلانه با آن زندگی کنند در حالی که باید عاقلانه انتخاب کرد و عاشقانه زندگی کرد.چندی پیش تعدادی از لیدر های شرکتهای بازاریابی شبکه ای مختلف، عنوان کرده بودند که تمام بازاریابان، همه عضو یک خانواده هستند و تنها هدف همه آنهاارتقا و پیشرفت کشور است.چگونه است که همه بازاریابان شرکت های مختلف یک هدف دارند در حالی که بازاریابان هر شرکت خود را برتر از بازاریابان شرکت های دیگر می دانند؟

صحبت های کاوه به دستمزد و پورسانت می رسد. موضوعی که دلیل اصلی حضور من در این شرکت است. او می گوید: پورسانت افراد بر اساس طرح های درآمد زایی که در قانون شرکت تدوین شده پرداخت می شود.درحالی که تمایلی به باز شدن این موضوع ندارد ولی به اصرار من بیشتر توضیح می دهد: 50درصد از سود فروش عاید تولید کننده می شود.24 درصد پورسانت فروشنده، 5 درصد پورسانت نسل اول و همین طور تا هفت نسل ادامه پیدا می کند.تمایلی به صحبت کردن در مورد پورسانت های دریافتی خودش ندارد.با یک لبخند موضوع دیگری را پیش می کشد و سعی می کند از افتخارات این حرفه بگوید تا مطالبی که حتی خود نیز جوابی برای آن ها ندارد.

نفع مصرف کننده از بازاریابی شبکه‌ای؟

کاوه می گوید کار ما خیلی به نفع مصرف کننده تمام می شود، ما واسطه ها را حذف می کنیم تا به مصرف کننده خدمت کرده باشیم. با این حال نتایج تحقیقات چیز دیگری را نشان می دهد. سید مهدی نریمانی یکی از پژوهشگران این حوزه است که در مقاله علمی خود می نویسد:

یکی از تخلفات مهم این شرکت ها، عملکرد وارداتی آن شرکت هاست چرا که شرکت های بازاریابی شبکه ای به صورت یک ویترین عمل می کنند و تبدیل به یک وارد کننده انحصاری شده اند.محصولاتی را عرضه می کنند که خود تولید کننده آن نیستند و در حال حاضر حداقل یک واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده وجود دارد.موضوع فقهی این حرفه هم شدیدا فکرم را درگیر خود کرده بود چرا که برخی از مراجع کلا این حرفه را جایز نمی دانند و برخی نیز تنها پورسانت فرد فروشنده را حلال می دانند و معتقدند پورسانت دهی از نسل اول به بعد از نظر فقهی جایز نمی باشد. گذشته ازاین یکی از موارد اساسی مطرح درباره این شرکت های بازاریابی نوع جنس، کیفیت آن و مبادی ورودی این اجناس و تاثیراتی که روی تولید داخلی می گذارد می باشد که در گزارشی دیگر به ابعاد و جزئیات این مسئله خواهیم پرداخت.

در راه بازگشت به فن بیان و مهارت های گفت وگوی کاوه فکر می کردم کاوه آنقدر جذاب بود که هر کسی را بتواند با جادوی جملات روانشناسی، موفقیت، اقتصاد و... خام کند. در مسیر به جوانانی فکر می کردم که هورا کشان وارد شده و ناله کنان و بدهکار خارج می شدند. یاد صحبت های مدیر عامل شرکت خرید اینترنتی این شرکت افتادم. گفته بود: عزیزانی که می خواهند در این زمینه فعالیت کرده و روی تاسیس شرکت بازاریابی شبکه ای سرمایه گذاری کنند، باید پشتوانه کاری، مالی و تجربه زیادی در این حوزه داشته و همچنین ازصبر ایوب برخوردار باشند! خلاصه این که بازاریابی شبکه ای روی کاغذ و مجوز دار، فاصله ای زیاد با بازاریابی در عمل دارد. صحبتی که بالاسری ها نمی گفتند و کسی سراغی از آن نمی گرفت. شاید اگر صبر داشته باشید، بهتر است که از جای دیگری شروع کنیم. شاید از تولید.

- روزنامه خراسان

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ب: 1395/7/2909:32:41،
44
26
الان با فروش نخود و لوبیا در قالب هرمی است/ باعث درگیری هم شده چون قبلا سکه و طلا و غیره بود میگفتی احتیاج ندارم/
حاجی گرینف: 1395/7/2909:45:50،
129
18
دوستان لطفا گول این شرکت ها رو نخورید فقط قصد چپاول کردن پول شمارو دارند برید پای درد و دل اونایی ک از شرکت زدند بیرون بشینید...
T: 1395/7/2910:04:05،
82
37
ما از دولت محترم به دلیل ایجاد چنین شرکت های صمیمانه تشکر می نمایم تا عمر وثروت جوانان ایرانی را به بعلعیم باکمل تشکر از دولت محترم جمعی از لیدرهای بادران .بیز . پنبه ریز .
ایران جیب عزیز : 1395/7/2910:15:19،
91
22
چقدر ناراحت شدم از این مقاله ...مخصوصا اون قسمتی که مادری با بچه 3 یا 4 ساله اومده تا کسب درآمد کنه ...

اون وقت جوانان دبی دیگه پز بی ام او ایکس 6 رو هم نمیدند ..

تا کی باید تاوان این مقاومت اقتصادی را داد.. تا کی باید تاوان این همه دزدی و قاچاق ( برای مقاومت اقتصادی ) را داد در حالیکه دز این 35 سال فقط به 405 و پراید چسبیدیم..
کوکی: 1395/7/2910:43:14،
77
29
واسه جوون ایجاد اشتغال تو بخش تولید و صنعت بکنید بعدش اگه کسی رفت سراغ این کارها زندانیش کنید.
خیلی باحاله.نشستن و فقط میگن این کار بده اون کار بده.توی مسول واسه این جوون چیکار کردی که نشستی اون بالا داری نظر میدی؟؟؟؟؟
amin: 1395/7/2910:50:40،
82
29
توی این شرکتا جوری مخ میزنن که آدم فکر میکنه اگه نره تو این شرکتا به بدبختی و بیچارگی میفته.دوست من یک سال تجربه داره تو این کار تو این یک سال چیزی که به دست نیورده هیچ کلی هم بدهی بالا اورده در ضمن آبروی خودشم برده به خاطر التماس به دیگران واسه ی فروش محصول و گرفتن پرزنت در ضمن شبانه روز هم در حال کاره.در هر صورت خواهش میکنم اصلا به این شغل وارد نشید که علاوه بر از دست رفتن وقت و اعتبار و پول چیزی نداره.
ali: 1395/7/2911:53:27،
61
12
با سلام دوستان حداقل در امد شرکت های شبکه ای به طور مثال بادران ماهی 36میلیارد تومان است در واقعه 360هزار نفر در سراسر کشور عضو دارد که حداقل ماهی 100هزار تومان خرید اجباری دارند که ارزش اجناسشوون حتی 10هزارتومان نیست اینجوری پول وانرژی جوان ها را به غارت می برند یکی از لیدر ها به من می گفت اگر پول نداری خرید کنی برو *کلیه *بفروش بیا خرید کن 1سال دیگه لکسوس سوار می شوید
اساتید: 1395/7/2913:04:44،
33
15
خدا عقل بده
آدم عاقل سمت این جور شرکتها نمیره
البته هستند کسانی که ....
روح الله: 1396/3/2615:09:16،
3
1
باسلام خدمت همگی دوستان....به جای اینکه قضاوت بی موردکنیدخداراقاضی کنیدوای به حال کسی که بدون تحقیق نظریه وپیشنهادی بده که باعث ضرروزیان عده ای شودنتورک مارکتینگ یک همدلی جهانی است بادیدبازتربه این موضوع نگاه کنیداین وسط عده ای سودجوهم هستندکه سواستفاده کنندشمانتورک اصولی راانتخاب کنیدواینکه هدفتون خدمت
به مردم باشه نه سودخودتون باکمال احترام
عبدالله: 1395/7/2909:47:16،
90
16
همش دروغه

یه جلسه رفتم انقدر با لیدر بحث کردم و حرفش رو نقض کردم و بعدش دیگه تماسی باهام نگرفت.

طرف با پیکان میره میاد بعد میگه 4 سال سابقه دارم و به من میگفت شغل ثابت به درد نمیخوره چون ما بعدا با بنز میریم خواستگاری
majid: 1395/7/2910:21:34،
35
29
این شرکت ها که مجوزشون فقط توسط وزارت صنعت ،معدن و تجارت صادر میشه با هر مشکلی امکان لغو مجوز هستش .در این شرکتها اگر بالاییها بخوان کلاهبرداری کنن براشون کاری نداره . فرقی که بین شرکتهای هرمی و شبکه ای هستش یکی مجوز و دیگری کمی تغییر در شیوه کسب و کاره. دیگر صلاح خویش را ....
صداقت: 1395/7/2910:24:01،
58
19
معنی شرکت هرمی: دیگران را کلفت کردم حالا شما من را کلفت کنید یا به عبارتی من بالایی هارو پول دار کردم شما منو یکی دیگه شمارو/هرکی از پایینی بگیره بده بالا/ از زمین به آسمان میباره/
ایرانی: 1395/7/2910:25:57،
45
20
نمیدونم چرا دولت جلوی گلد کوئست و امثالهم رو گرفته ولی این قضیه رو مثل باقی چیزها بومی سازی کرده!!! یعنی چی نمی فهمم اگه مضره همه جورش مضره و اگه مفیده که نیس چرا جلوش وامیستید... بابا تو شرکت هرمی جنس بنجل و درجه چند رو به قیمت گزاف میفروشن تازه جالبه کسیایی هم که احتیاج ندارن دارن میخرن تا بنده خداها چه میدونم امتیاز یا شاخه گروه رو تامین کنند
من: 1395/7/2910:39:41،
68
11
یکی از دوستانم خیلی دوست داشت منو بازار یاب یکی از این شرکتها بکنه . بعد از کلی مذاکره و بازدید از سایت به این نتایج رسیدم .
1. جنس های عموما بونجول برای فروش ( رب کبری و آبلیمو اکبر و...)
2. خرید اجباری برای بار اول به منظور زیر شاخه شدن
3. سود پایین زیر شاخه و سود بالاتر هد شاخه
4.سیستم کاملا هرمی . فقط شکل عوض شده و توجیه عمومی کسب و کار همراهشه
5.هدر دادن وقت و پول و انرژی جوانی
توصیه به جوانان : خواهشن گول این حرفهای یه شبه پولدار شدن رو نخورید . کشور ما ضعف زیاد داره به طور مثال اگر کسی بتونه یه کیسه خرید جدید و به صرفه تولید کنه همون یه شبه راه رو میره چنانچه قبلا هم بودند کسایی که برای اولین بار ژل آتش زنه رو توی ایران باب کردن . ببخشید سرتون رو درد آوردم.
خسرو: 1395/7/2911:37:38،
48
27
بهترین درامد تو ایران صافکاری و نقاشی و کارهای مافیایی صادرات و واردات در صورت وصل بودن به اقازاده هاست! بقیه کارها هیچ درامدی ندارند.دندانپزشکا هم تازکیا بیکار شدن چون ملت یا میرن تو دانشگاهها ارزون باشه یا میکشن دندون یکبار!پزشک عمومی هم همینطور.اونقدر زیاد شده که..! بررسی کشورهای موفق نشان میدهد که همه انها یا از تولید یا تجارت و توریسم به جایی رسیدن! سیستم بازاریابی شبکه رو کشور آلبانی اختراع کرده! در هیچ کشور امریکا،کانادا،المان،انگلیس، ترکیه امارات از اینجور کارهای بچه گانه خبری نیست
مجتبی هرمزگان: 1395/7/2911:56:30،
70
23
اینقدر نگو شرکت ثبت شده و شرکت مجوز دار....!
با 150 تومان شرکت سهامی خاص و با 500 تومان میشه شرکت سهامی عام ثبت کرد...!
نگین خودرو هم که مردم رو به خاک سیاه نشون هم ثبت شده بود....اساسنامه داشت...خلاصه همه چی تمام بود...!
تنها راهکاری که میشه در قبال شرکت بازایابی شبکه ای پیشنهاد کرد....ثبت انها به عنوان شرکت مختلط سهامی هستش...!
تا الاقل بخاطر وجود چند شریک ضامن....سرمایه مردم حفظ بشه و به باد فنا نره...!
امیرحسین: 1395/7/2912:23:40،
51
15
از ایرانجیب به عنوان یک سایت بزرگ اقتصادی کشور فوق العاده ممنونم که این مطلب رو گذاشته تا شاید بتواند جوانان مارو از توهم و خیال نجات دهد.
دوستانی که هنوز روی کار نتورک تعصب دارن بدونن این کار نیست ، چندسال دیگه که عمر و انرژی جوانیتون هدر بره و آخرش فقط بدنامی بی فکری تا آخر عمر واستون میمونه.تقاضا میکنم قدری فکر کنید.کجاست محصولات ساخت داخل؟آیا مواد اولیه هم تولید داخله؟قیمت ها کجاش رقابتیه؟چرا اجبار خرید؟چرا پلمپ دفاترتون در شهرهای مختلف؟چرا؟؟؟؟؟؟
پاسخ: 1395/7/2913:18:19،
11
61
عزیزم مشکل همین جاست که امثال شما نت وورک مارکتینگ را با فعالیت هرمی خلط میکنند/الان ما سایت های فروش اینترنتی داریم که نت وورک مارکتینگ هستند / ربطی به شرکت هرمی ندارند/ شما مستقیم جنس را به قیمت میخرید نه زیر شاخه دارید نه سرشاخه/ مثل بگویید انسانها قاتل هستند در صورتیکه یک عده قلیلی از انسانها قاتل هستند و این دلیل نمی شود همه را قاتل بنامیم/
هویزه: 1395/7/2919:41:32،
9
45
منفی های پاسخ را دیدم.‌شعور مردم دستم اومد.هنوز فرق فروش اینترنتی و بازاریابی اینترنتی با شبکه هرمی نمی دانند.
احسان: 1395/7/2913:16:23،
49
13
با سلام خدمت دوستان:من یه مدت تو بادران بودم بعد اول که یارو میخواست پرزنت کنه گفت نیازی به هیچ سرمایه ای نیس بعد یه هفته گفت جلسات آموزشیت تموم شده وباید خرید بزنی.گفتم شما که گفتی هیچ سرمایه ای نیاز نیس .گفت: نه اینا رو میخری برا مصرف خونواده نیگا کردم دیدم داره همچی رو برا من به قیمت مصرف کننده میده در حالیکه شرکت قرار بود دست دلالها رو کوتاه کنه حالا به قیمت مغازه دار به من میخواد بده من براش بفروشم اولش میگن ما میخوایم فروش مستقیم کنیم وقتی میای بخری میبینی از مغازه هاهم دارن گرونتر میدن یه جورایی خودشون دلال بازی میکنن خواهشن تو این شرکتا عضو نشید
حسام : 1396/5/1422:13:13،
1
1
من که تازه ۴ماه دارم کار میکنم ۱م۷۰۰ میگیرم ...والا قبلا با مدرک فوق لیسانس حقوق داشتم تو ی شرکت پخش لوازم ارایشی بار پخش میکردم فقط ۷۰۰ میگرفتم روزی ۱۰ ۱۲ ساعت کار میکرد .. ..تو بازارم مغازه زدم شکست بدی خوردم ... ولی امدم تو بیز ایس تیم ماه ۴ دارم ۱م ۷۰۰ میگیرم هر ماه هم ۳۰۰ خرید میزنم فقط ... خدارو شکر خیلی راحتیم همه بچه های شرکتمون پول خوبی میگیرن...
ایمان: 1395/7/2914:54:29،
42
11
نت ورک مارکتینگ یک جور برده داری مدرن است.در هیچ اقتصادی هم نه آزاد ونه کمونیستی ونه شرقی و نه غربی جواب نداده.داستان به این صورت است که ابتدا چند نفر بیکار یک شرکت درست می کنند و می شوند سر شاخه و سر شاخه ها ابتدا مودب وشیک شما را جذب می کنند ولی بعد از یک مدتی برا ی خالی کردن جیب شما به هر حقه و کلکی متوسل می شن تا یک مشت جنس بنجل و زاید را به شما غالب کنند.حالا کثافت کاری های دیگه مانند پارتی و مهمانی های مختلط و.... بماند.بعد از یک مدتی حدود دو سال که سر شاخه ها خوب سود کردند و دیگه زیر مجموعه ای اضافه نمی شود چند تا خلاف عمدی مرتکب می شن تا مجوز شرکت باطل بشه.شما می مانی ورویای بنز وجزیره وهواپیمای شخصی ویک جیب خالی....
reza_mostafa: 1395/7/2917:45:28،
26
16
به عنوان کسی که کار کرده عرض می کنم ذات کار و ماهیت کار بد نیست اما چند نکته نباید فراموش کرد یکی اینکه بیشتر اینا خرید اجباری دارن یعنی شما باید یه مقداری در حد 500 تومن حداقل جنس بخری ازشون تا مجوز ورود بیدا کنی! دوم جنس ها کیفیت انچنان قابل توجهی ندارن و لوازم بهداشتی وقتی المانیش هست با یه هزینه 20 درصد بیشتر و کیفیت 100 درصد بهتر چرا خرید از اینا!سوم بحث هزینه ها هست که با توجه به کیفیت بالاست و خیلی راحت مشابه اون محصول با ارزش محتوایی بسیار بالاتر موجود هست تو بازار!چهارم محیط این محفل ها هست که بیشتر اوقات رنگ لعاب چهره شست شوی مغزی میگیری و وعده های دور از دسرس که شما فلان میشی بهان میشی یکی رو هم میارن با یه bmw و داد هوار تبلیغ های الکی اون شخص.
سجاد: 1395/7/2921:53:11،
20
16
حدود ۱۰ نا از آشناها تو این شرکتا با امید لکسوس و ویلا رفتن ، افرادی که هوش بالایی هم نداشتن و بعد از مدتی با بدهکاری و آبروی رفته اومدن بیرون و همشون هم افسردگی گرفتن.
چون انقدر به این بدبختا روحیه میدن و بعد همه پولاشون رو میگیرن اینام فکر میکنن که سرمایه دار بودن و ورشکست شدن.
البته یه ضرب المثل داریم که میگه کسی که گول میخوره اگه تو ازش نکنی یکی دیگه میکنه.
حامد: 1395/7/2922:41:39،
9
40
با سلام خوب متاسفانه غیر از چند نفر کلا همه بدون تحقیق و علمی دارن نظر میدن شما اگه یک کتاب تو این ضمینه بخونی کاملا متوجه میشی این کار چند تا معیار و ملاک ساده داره 1-اولین و مهمترین جنسی که فروخته میشه باید تولید داخل کشور با قیمت مناسب باشه یعنی شرکت به خاطر تامین پورسانت قیمت را بالا نبره2-اساس شرکت روی مجموعه گیری نباشه بلکه مصرف کننده با راضی بودن علاقه پیدا کنه به فروش 3-شرکت برای فروش محصولات راه کار داشته باشه نه خرید اجباری.
خواهشن سعی کنیم بدون اطلاعات نظر ندیم هرچند که نتورک توی ایران هنوز به بلوغ نرسیده و وقتی به بلوغ برسه دیگه شاهد این مسایل نیستیم
نسایی: 1395/7/3001:40:49،
19
8
اول برو طریقه نوشتن زمینه رو بدون تل یعد ببینیم چ میشه
هه: 1395/7/3014:21:18،
16
23
شما اين همه كتاب خوندي يه زمينه نديدي؟
پرپروک: 1395/7/3014:31:37،
21
15
ضمبنه!!!تو کتابای فراوانی ک شما خوندی زمینه رو ضمینه مینوشتن؟
اخطار: 1395/8/802:57:27،
17
13
اینجا هم دست از پرزنت کردن فر نمی داری چقدر بهت میدن تا اون بالایی هارو کلفت کنی!!
بابک: 1395/7/3007:02:40،
21
10
این سیستم حداقل ۵۰ سال پیش در آمریکا پیاده شد ولی جواب نداد، فقط عده کمی مثل برادران amway پولدار شدن، بعد از چند سال هم برچیده شد، حالا ۱۵ ساله افتاده به جون جهان سومی ها، و بدلیل ناآگاهی اصرار به ادامش داریم
ليلا: 1395/8/809:03:32،
10
17
ممنونم ازت ايرانجيب كه به اين مساله پرداختي..
حامد: 1395/8/1315:38:32،
17
19
واقعا بيش تر از اين نميشه انتظار داشت از مردمي كه فقط داخل حاشيه زندگي ميكنن و هيچ اطلاعات ديگه هم ندارن چون اكثر كسايي كه از صحبت من انتقاد كردن خودشون هم غلط املايي دارن در هر صورت ميتونين داخل همين حاشيه ها زندگي كنين و سود و منفعتشو كسايي ديگه ببرن من وظيفه خودم دونستم كه در مورد اين موضوع اگاه سازي كنم و ميدونم افراد خيلي كمي كه اينجا نظر دادن اطلاعات كامل تو اين مورد دارن و فقط چون پسر عموش يا فاميلش تو كوئست بوده مياد اينجا نظر ميده يا از روي جوگير ماركتينگ رفته يه جا كار كرده
رضا: 1396/3/2614:24:52،
2
2
درود .....

اول از اینکه محض اطلاع اون دوست عزیز نتورک مارکتینگ ربط چندانی به تجارت الکترونیک نداره این دوروباهم یکی نکنید ..

دوم اینکه نتورک غول جراغ جادو نیست ومثل بقیه شغل هاتعدادی از افرادی که واردمیشوندبا درا بودن یه سری شرابط میتونن به درامدقابل قبولی برسند!!

سوم اینکه تا اونجایی که من اطلاع دارم هنوز توی ایران هیچ کدوم شرکتی بهذصورت اصولی کارنکرده وبنظرمن کارکردن با این ها هدر دادن زمان است.
مربی تجارت الکترونیک: 1396/3/2619:45:25،
1
1
با سلام وضمن تشکر از سایت بسیارعالیتون.....

اول از اینکه هرچیزی دوتا جنبه میتونه داشته باشه بستگی داره روی کدوم جنبش زوم کنیدکه بیشتربه چشم بیاد.دوم اینکه قبل از ورود به هرکاری باید سبک سنگینی کنی ببینی واقعا ارزش وقت گذاشتن رو داره یا نه .....با شناخت ومطالعاتی که دراین زمینه دارم باتوجه به پتانسیل هایی که توی خودش جا داده این صنعت میتونه مفیدباشه اگر واقعا درست کاربشه اما متاسفانه با تحقیقاتی که ازچندشرکت بزرگتربازاریابی شبکه ای ایرانی داشتم دیدم که واقعا خلاهایی ایجادشده که درصدموفقیت رو بسیار پایین اورده پیشنهاد من به همه عزیزان این است فعلا از کار کردن با این شرکت ها پرهیزکنند واعتبارشون نگه دارند تا شاید بعدا این مساله حل شد.باتشکر فراوان

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار