کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حقوق نجومی، بی‌حقوق نجومی!

کدخبر:۲۸۹۷۳سه شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۳:۴۷۱۷۵۳ بازدید

«حداکثر حقوق بالاترین مقام‌های مدیریتی کشور 18.9 تومان و سقف دریافتی سایر مقام‌های عالی نیز 10 میلیون تومان است و هیچ‌کس حق ...

شهروند| «حداکثر حقوق بالاترین مقام‌های مدیریتی کشور 18.9 تومان و سقف دریافتی سایر مقام‌های عالی نیز 10 میلیون تومان است و هیچ‌کس حق ندارد دستمزدی بالاتر از این دریافت کند.» این موضوعی است که مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری دیروز درمراسم روز جهانی استاندارد اعلام کرد و گفت: دولت یک بخشنامه به دستگاه‌ها ارسال کرده که براساس آن، هیچ دستگاهی حق ندارد برای خود حقوق و دستمزد تعیین کند.

او همچنین اعلام کرد: پس از انقلاب، قوانینی تصویب شد که اختیاراتی را به مدیران تفویض کرده و دریافتی‌های آنها را افزایش می‌داد که  در این زمینه مشغول بازنگری قوانین و مقررات هستیم. وزیر دادگستری به پاره‌ای از این قوانین گریز زد و گفت: به‌عنوان مثال، قوانین بانکی به مدیران اجازه می‌دهد که تا 40 برابر حقوق خود تسهیلات دریافت کنند و این علت پرداخت وام‌های کلان به عده‌ای از مدیران است. پورمحمدی تأکید کرد: باید قوانین کشور اصلاح شود و سپس براساس آن با متخلفان برخورد شود. وزیر دادگستری البته گریزی هم به زندان‌های شلوغ ایران زد و گفت: باید مجازات‌های جایگزین تعریف شود. او همچنین با اشاره به ضرورت جایگزینی روش‌های مجازات درتخلفات اقتصادی، از برنامه این وزارتخانه برای تبدیل مجازات زندان به اعمال محدودیت در انجام فعالیت‌های اقتصادی خبر داد.

هیچ دستگاهی دیگر نمی‌تواند برای خودش حقوق تعیین کند

«مصطفی پورمحمدی» دیروز درمراسم روزجهانی استاندارد درباره موضوع فیش‌های نجومی و این‌که چرا برخی متخلفان همچنان سرکار خود هستند، گفت: ما با مشکل قواعد ناموزون و غیرمنصفانه روبه‌رو هستیم. تا تکلیف این قوانین را روشن نکنیم، نوع برخوردمان هم غیرمنصفانه خواهد بود. نخست باید قواعد را اصلاح کنیم تا مجازات‌های منصفانه تعیین شود. دولت نیز در این رابطه ورود پیدا کرده و کارهای زیادی را انجام داده است.

پورمحمدی ادامه داد: ما با یک مجموعه قواعد 10 ساله نامتعادل روبه‌رو هستیم که باید بازنگری‌ها در این رابطه انجام شود و به یک قاعده جدید برسیم تا تخلفات را شناسایی کنیم و برخورد لازم را با آنها انجام دهیم.

پورمحمدی با بیان این‌که فرآیند اصلاح قوانین و مقررات طولانی است، تصریح کرد: دولت از همان روزهای نخست اعلام فیش‌های حقوقی دو اقدام اساسی را انجام داد؛ نخست سقف دریافت‌های بالاترین مقام‌های مدیریتی را 18 میلیون و 900 هزارتومان تعیین کرد و برای مقام‌های عالی نیز حقوق ١٠میلیونی را مشخص کرد که هیچ‌کس نمی‌تواند بیشتر از آنها حقوق دریافت کند.

او اضافه کرد: قواعد متعددی در سازمان‌های اداری و استخدامی وجود دارد که باید آنها اصلاح شود. بخشی از این اصلاحات انجام‌ شده و بخش دیگر که نیازمند مصوبه دولت یا مجلس است، برای تصویب ارسال شده است. پورمحمدی با اشاره به این‌که بانک‌ها تسهیلات ارزان‌قیمت را دراختیار این افراد قرار داده بودند، گفت: بانک‌ها براساس قوانین خود کار می‌کنند، به نحوی که می‌توانند ٤٠برابر حقوق آنها تسهیلات پرداخت کنند. ما این قاعده را قبول نداریم و باید اصلاح شود.

محرومیت از فعالیت اقتصادی برای متخلفان مالی

وزیر دادگستری همچنین با اشاره به ضرورت اجرای مجازات‌های جایگزین گفت: در تخلفات اقتصادی مجازات‌های مالی و زندان درنظر گرفته شده و باعث شلوغی زندان‌ها شده‌ است که درصددیم روش‌های مجازات را تغییر دهیم. در برخی کشورها به جای زندان، محدودیت‌ درتمام فعالیت‌های اقتصادی را برای متخلفان درنظر می‌گیرند.

پورمحمدی در ارتباط با تدوین مجازات‌های جایگزین گفت:   بخشی از این مجازات‌های تصویب شده در قانون مجازات‌های اسلامی آمده است، اما موارد آن محدود و فرآیند دادرسی‌اش خیلی طولانی است. وزیر دادگستری اضافه کرد: در قانون ارتقای سلامت اداری با فرآیند کوتاه‌تر و موارد متعددی از تخلف روبه‌رو هستیم. در این ارتباط، فردی را که مقررات استاندارد، مقررات صادرات و واردات و ضوابط بهداشتی را رعایت نکند، اسناد جعلی یا فرار مالیاتی داشته باشد، با محروم کردن از خدمات اجتماعی مجازات
می‌کنیم.

او ادامه داد: اگر به یک فعال اقتصادی بگوییم که برای تو کارت بازرگانی صادر نمی‌شود و اجازه داشتن دسته چک و حساب بانکی و اجازه صادرات و واردات و دریافت موافقت اصولی نداشته باشد، زندگی‌اش مختل خواهد شد.

 وزیر دادگستری اضافه کرد: به کسی که مشمول این مجازات می‌شود، تسهیلات، اجازه تولید و موافقت اصولی ارایه نخواهد شد.

 او افزود: این مجازات‌ها هم سریع‌تر انجام می‌شود و اثربخش‌تر خواهد بود. پورمحمدی درپاسخ به این پرسش که آیا این مجازات‌ها تنها شامل فعالان اقتصادی می‌شود؟ گفت:   محرومیت‌های اجتماعی فقط مربوط به فعالان اقتصادی نیست اما عمدتا معطوف به فعالیت‌های اقتصادی است. وزیر دادگستری اضافه کرد: با این حال محرومیت‌ها تنها شامل فعالان اقتصادی نمی‌شود و افرادی که مشمول این محرومیت‌ها شده باشند، نمی‌توانند در فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی نیز مشارکت داشته باشند.

پورمحمدی استاندارد را ضرورت زندگی امروزی دانست و گفت:   باید فرهنگ‌سازی کنیم تا کل جامعه نسبت به موضوع رعایت استاندارد حساسیت پیدا کنند. درهمین ارتباط حمایت حقوقی از تشکل‌های مردم‌نهاد را در دستور کار داریم و ۳هزار تشکل مردم‌نهاد شناسایی شده و به رئیس قوه‌قضائیه اعلام کردیم که اینها می‌توانند درخصوص این موارد شکایت کنند.

پورمحمدی افزود: در بازنویسی قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که در دست انجام است، مجازات زندان برای تخلفات استاندارد، واردات و صادرات، کسب‌وکار و تولید برداشته می‌شود و محرومیت از فعالیت‌های اقتصادی و جانبی را جایگزین آن می‌کنیم. براین اساس، کسی که آرم استاندارد را جعل کند، از اغلب فعالیت‌های اقتصادی محروم می‌شود.

در دولت یازدهم پرونده‌های تعزیراتی نصف شد

وزیر دادگستری همچنین با اعلام این‌که بسیاری از روزنه‌های تخلف را شناسایی و مسدود کرده‌ایم، تصریح کرد: با وجود این هنوز باید تلاش جدی برای این موضوع انجام دهیم. باید مبارزه جدی با قاچاق انجام شود و محصولات بی‌کیفیت تولید نشود. با این حال، خوشبختانه در ٣‌سال اخیر حجم پرونده‌های تعزیراتی ٥٠‌درصد کاهش پیدا کرده است.
او با اشاره به این‌که هرجامعه‌ای با رعایت قاعده‌ها و مقررات و قوانین موفق خواهد بود، اظهار کرد: جامعه ما از عدم اجرای مقررات و بی‌نظمی آسیب زیادی دیده است. امروز با کاهش نرخ بهره‌وری، عدم رقابت‌پذیری، عدم توفیق در صادرات، عدم استمرار صادرات کالا و عدم جذابیت در تولیدات داخلی مواجه‌ایم که دلیل اصلی آن را باید عدم رعایت مقررات و نداشتن نظم درمراحل مختلف کسب‌وکار، تولید و صادرات دانست.

او با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان ملی استاندارد مبنی بر این‌که ٣٠‌هزار پرونده تخلف شناسایی و برای صدورحکم به مراجع قضائی ارسال شده است، افزود: از لحاظ اجرای وظایف این سازمان اعلام این ارقام خوب است، اما ازجهت دیگر شناسایی این حجم پرونده درجامعه مناسب نیست.

وزیر دادگستری با اشاره به نرخ پایین بهره‌وری و تراز تجاری درکشور گفت: اگر چشم‌مان را ببندیم و توجهی به این نرخ‌ها نداشته باشیم، آنها تغییر نخواهند کرد. باید صادقانه مسائل را دید و گوشزد کرد. ما در این زمینه پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم اما این اطمینان را به شما می‌دهم که از لحاظ سازمان، امکانات و قوانین و مقررات کسری نداریم اما متأسفانه کاستی‌ها درجدیت اجرای مقررات است.  پورمحمدی با اعلام این‌که جدیت نداشتن در اجرای قوانین ما را با آسیب‌های جدی روبه‌رو ساخته است، گفت: استاندارد کف کیفیت است، باید تمام کالاها آرم استاندارد داشته باشند و نباید از این موضوع غافل شویم.

تدوین 11 هزار استاندارد در 3 سال گذشته

در ادامه این همایش، رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: 30 هزار پرونده قضائی برای جاعلان و متخلفان نشان استاندارد تشکیل شده است. «نیره پیروزبخت» با بیان این‌که در سه‌سال گذشته بیش از یک‌سوم استانداردهای تاریخ سازمان استاندارد در سه‌سال اخیر تدوین شده است، اظهار کرد: درطول عمر این سازمان یعنی از‌سال ۱۳۳۹ تاکنون، 30 هزار استاندارد تهیه شده که از این مقدار 11 هزار مورد یعنی حدود یک‌سوم در سه‌سال اخیر اتفاق افتاده است.

او در ادامه با اشاره به این‌که استاندارد ایران توانسته است ارتقای چهار پله‌ای در رده‌بندی جهانی داشته باشد، بیان کرد: سازمان بین‌المللی استانداردسازی یا همان ایزو درسطح جهانی به تدوین استانداردهای مختلف می‌پردازد که در سه‌سال اخیر ایران توانسته از رتبه 31 درسازمان بین‌المللی استانداردسازی به رتبه ۲۷ برسد.

بلیط هواپیما



دیدگاه ها

reeza: 1395/7/2701:58:50،
89
28
اهدایی بن کارت ماشین سازمانی زیرپا
و پرداختی هایی که در فیش حقوق ثبت نمی شه اونا چی.......؟
کوکی: 1395/7/2708:02:56،
58
18
عه؟؟؟؟؟ جدی؟؟؟؟
18.9 میلیون تومان؟؟؟؟
به نظرت کمه؟؟؟؟؟؟
کنار 812 هزار تومان بزار ببین چه اختلاف طبقاتی ای ایجاد میشه.
پپ: 1395/7/2708:35:33،
43
18
به اندازه کافی جمع کردن که ماشینهای لوکس و ویلاهای میلیاردی در شمال شهر برای خودشون و بچه ها و دامادشان داشته باشن.این 18.19 میلیون هم که خدا برکت بده قانونی شد و با خیال راحت میشینن و زندگی بچه ها شون در کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادارو سرو سامون میدن...خدا بده شانس...به زمانی دکتر و کارخانه دار و مهندس آرزو بود..الانه مسئول دولتیم آرزوست...
فرداها: 1395/7/2708:47:10،
43
22
تو فامیل ما یه بنده خدایی بود که زنش مهریه شو اجرا گذاشت و شروع کرد به گرفتن مهریه.
از اون به بعد هر کسی تو مجلس خواستگاری میگفت مهریه رو کی داده کی گرفته، میگفتن فلانی داده فلانی هم گرفته!!
حالا آقایون هم دارن میدن هم دارن میگیرن. کار همشون هم حلاله .
چی کارشون دارید بابا.
ملتم سیاه نکنید بیخودی.
حرام خوار یهو از فرداش حلال خوار نمیشه داداش من
فرد: 1395/7/2708:54:33،
39
20
اقا بخور نوش جونت،فقط از هر خانواده يكيتون بخوره نه كل خانواده ،شما نوزادان شير خوارتون هم تا چشم باز ميكنند سمت دولتي دارند و ميليوني حقوق ميگيرند.

از هر خانواده يكي كافيه ديگه،مگه چقدر نياز داريد ؟

ديگه نفري نيم ميليارد دلار هم كه باشه تو اين ٣٨سال جمع شده!!!!
مجتبي: 1395/7/2709:35:15،
24
36
پاسخ به کوکي

مگه اينجا شوروي هست که حقوق همه بايد برابر باشه؟
چرا بايد اوني که 23 سال درس ميخونه با اوني که سيکل داره برابر باشه؟
چرا نبايد يه نفر که با تصميماتش ميتونه زندگي هزاران نفر رو بهبود بده حقوق بالا بگيره؟
هر چي ميشه ميگن چرا حقوق ما 800 هزار تومنه. هر کس بايد به اندازه تواناييش پول بگيره ميخواد مفت باشه ميخواد ميلياردي باشه.

هرچند همه ميدونم تو سازمانهاي دولتي پست ها چجوري تقسيم ميشن
کوکی: 1395/7/2710:57:47،
36
21
پاسخ به مجتبی:
بنده برام مهم نیست که حقوق اون آقای مسول 18 تومنه یا 180 تومن.ولی واسم این مهمه که بنده و امثال بنده بتونیم با حقوق حداقل زندگیمون رو اداره کنیم.چون اگه غیر از این باشه و دولت بگه که بودجه ندارم پس داره سهم ما رو به اون ها میده.جنابعالی با 812 تومن میتونی حتی زنده بمونی که میای و همچین حرفی میزنی؟؟؟؟؟
کوکی: 1395/7/2711:00:25،
27
23
812 تومن حتی یه اجاره خونه نمیشه چه برسه به سیر کردن شکم خودت و زن و بچه.میدونید چیه؟؟؟مشکل اصلی ما نادونیمون هستش.البته یه عده نادان و یه عده خیلی دانا و زرنگ.شما یا داری حقوق بالا دریافت میکنی که همچین حرفی میزنی یا به هر حال داره از یه جایی بهت میرسه.یا هم ارث و میراث اجدادی داری.وگرنه واسه کسی که میخواد از صفر یا تا حدود کمی بالای صفر زندگیش رو بسازه.812 هزار تومن یه شوخیه.و وقتی این پول رو در کنار 18 و 19 میلیون تومن قرار میدی کاملا با قاطعیت میشه گفت که حق بنده و امثال بنده داره میره تو جیب این آقایون.
لولو: 1395/7/2713:20:15،
21
22
شما گفتی وما هم باور کردیم!!!!(حقوق نجومی٬بی حقوق نجومی)
amiran: 1395/7/2715:13:55،
17
18
حاج اقا جون ؛ لطفا املاک نجومی شهرداری فراموش نشود.
سعید: 1395/7/2702:20:31،
37
16
واقعا؟!؟ گذشته از اینکه همین سقف هم خیلی بیشتر از استحقاق مسیولین تعیین شده هر چیزی راهی داره حاج آقای پورمحمدی که در این کشور مرسوم شده و اون هم تغییر در آمار ، تعداد و تعریفهاست ... از همین فردا تعداد بالاترین مقامات و مقامهای عالی تغییر می کنه تا همه بگنجن در سفره! شان مردم اگر بیشتر از حضرات نباشه کمتر هم نیست و البته به نظرم بالاتره چون مقام و جایگاه بدون مردم معنایی نداره
آریا: 1395/7/2708:13:15،
48
24
ایکاش دویست میلیون در ماه میگرفتن ولی لااقل به اندازه دو میلیون بازدهی داشتند و گره ای از مشکلات مبتلا به مملکت بازمیکردند اما انگار این روزها مد شده هر کس کارش کم ثمرتر و بی نتیجه تر باشه اوضاع مالیش روبراه تر از اونی باشه که خالصانه تلاش میکنه و اگه نباشه زحماتش سنگ رو سنگ بند نمیشه!شما ببینید مولتی میلیاردرهای امروز ایران کیا هستند،شوتبالیست ها،اکتورها،دلالها،بسازبندازها،مشاغل دون پایه خدماتی و...یعنی جماعتی که ماحصل کل کارشون باندازه یه کارگر تعمیراتی ادره برق یه شهرستان هم موجبات آسایش و امنیت و رفاه مردمان رو فراهم نمیکنه...قص علی هذا!
مهدی: 1395/7/2705:50:32،
48
27
10ملیون؟؟؟ یه وقت کم نباشه برای...!! اصلا اون آقایونی که بالاترن مگه ادعای بیشتری توی خدمت ندارن؟؟؟ چرا حقوقشون با کارگرها یکی نباشه؟؟
ناشناس: 1395/7/2708:37:50،
26
20
آقا دروغ میگه بابا دروغ میگه والا دروغ میگه ملت رو اسکول گیر آوردند! در سازمان دولتی که من کار میکنم مدیر عامل ما کمه کم ماهی یازده میلیون فقط از یک پستش میگیره و چون رئیس بسیج کل وزارتخونه هم هست یعنی رئیس بسیج کلیه سازمانهای تابعه اون وزارت خونه حداقل 10 میلیون هم اونجا میگیره.
تازه اینها فقط درآمد های رسمی هست به جز پاداش ها و سهم های صندوق های مدیریتی و حق جلسات و کارگروه ها و .......
بعد تو همین سازمان ما کارگر حقوق میگیره یک میلیون و سیصد!
فلفل: 1395/7/2707:32:19،
41
15
پور محمدي من باور كردم از جاي مهر توي پيشاني شما كه راست مي گوييد ، ولي من نمي دانم فقط شما در اين كشور نماز مي خوانيد كه جاي مهر در پيشاني شما نقش بسته، معلوم است چقدر فكر مردم ايران هستيد!!!!
آریا: 1395/7/2708:07:37،
46
27
تا وقتی حقوق مسئولین به 812 تومان نرسه حقوقها همه نجومی است!!ناسلامتی اینجا حکومت اسلامی برقرار شده و مسئولین جامعه اسلامی باید همنشین مستضعفین باشند ولی کی میتونه با حقوق بین 10 تا 20 میلیون درماه(برفرض صحت ادعاها)درد مستضعفین و فرودستان رو حس کنه؟؟!!
کوکی: 1395/7/2711:35:39،
15
23
کاملا باهاتون موافقم.باید حداقل 4 سال حقوق مسولین با حقوق پایه برابر باشه تا طعم زندگی مردم رو بچشن.معلومه منم اگه تو این مملکت ماهی 20 تومن بهم برسه حاضرم هر کاری بکنم.
همونطور که چند سال پیش دیدیم.
ناشناس: 1395/7/2708:40:53،
22
16
خوب بابت یه مسئولیت ده میلیون میگیرند حالا اگه عضو چندین هیئت مدیره باشن میشه چندین ده میلیون.
یا منصف: 1395/7/2709:35:02،
29
27
حقوق یه مقام مدیریتی 23 برابر یه کارگر .... عدالت اجتماعی ؟؟؟ ... به کجا چنین شتابان !!!
بنده خدا!: 1395/7/2710:02:49،
22
26
پس از انقلاب، قوانینی تصویب شد که اختیاراتی را به مدیران تفویض کرده و دریافتی‌های آنها را افزایش می‌داد!!!!!!پس از انقلاب؟؟؟؟ ببخشید انقلاب مگه برای بیغوله نشینان و مستضعفین جهان نبود؟ چی شد قانون تصویب کرئ برای دریافت پاداش 40 برابر؟
حامد: 1395/7/2710:02:57،
21
25
حقوق چیه؟ با حقوق ماهی بیست میلیون تومن یک آپارتمان میلیاردی میشه گرفت؟ کارمند شهرداری خونه نصف قیمت چهار میلیاردی با قسط 15 میلیون رو میتونه بخره؟ خرج تحصیل فرزندان در کشورهای دشمن سالی حداقل 200 تا 300 میلیونو میشه پرداخت کرد؟
کاش فقط این حقوق باشه کاش ماهی 200 میلیون بگیره به فامیلاش چندهزار میلیارد وام الکی نده...
Aria: 1395/7/2710:17:30،
25
22

18 ميليون تومان حقوق مديري كه با پارتي بازي و نه از روي لياقت به مديريت رسيده ؟؟؟ اونوقت اكثريت كارمندا و كارگرا بين 1 تا 1.5 ميليون كل دريافتيشون باشه؟؟؟؟
ادا89: 1395/7/2712:02:28،
22
19
همچنان میگه 18و900انگار کمه.به نظر من حقوق هیچ کس نباید بیشتر از 4یا 5تومن باشه.
اون کسی هم که زورش اومده از همون حقوق بگیرهای نجومیه.دوستان راست میگن ایران همش پارتی بازیو فامیل بازیه.
دارن فاصله طبقاطی رو زیاد میکن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار