کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مردم ژاپن 5 برابر ایرانی‌ها کار می‌کنند!

کدخبر:۲۸۸۶۲یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۳:۴۷۳۱۵۰ بازدید

ژاپنی‌ها 5 برابر، کره‌ای‌ها 6.5 برابر و آمریکایی‌ها 3.6 برابر ایرانی‌ها کار می‌کنند. براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، ساعت کار مفید در ایران تنها ...
مردم ژاپن 5 برابر ایرانی‌ها کار می‌کنند!

شهروند| ژاپنی‌ها 5 برابر، کره‌ای‌ها 6.5 برابر و آمریکایی‌ها 3.6 برابر ایرانی‌ها کار می‌کنند. براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، ساعت کار مفید در ایران تنها 11 ساعت در هفته است، این درحالی است که میزان کار مفید هفتگی در ژاپن به 60 ساعت و در کره‌جنوبی به 72 ساعت نیز می‌رسد.

میزان کار مفید در آمریکا تا 40 ساعت در هفته گزارش شده است. این موضوع در شرایطی رخ می‌دهد که فعالان کارگری و صنعتی ایران معتقدند بهره‌وری پایین نیروی کار در ایران به عوامل متعددی بستگی دارد. ناصر چمنی، عضو کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: در ایران کارگر از منافع کار و تولید سهم بسیار ناچیزی بهره‌مند است و در اغلب موارد بیشتر منافع به جیب کارفرمایان سرازیر می‌شود، بنابراین کارگران انگیزه‌ای در قبال تعالی و ارتقای کار احساس نمی‌کنند. مهدی پورقاضی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران نیز با اشاره به بهره‌وری پایین ایران در تمامی بخش‌های صنعتی و تولید، مهم‌ترین عامل بهره‌وری پایین نیروی کار در ایران را سیستم آموزشی ناکارآمد می‌داند و می‌گوید خروجی مدارس و دانشگاه‌ها در ایران برای صنعت و تولید کارایی کافی ندارد. البته حمیدرضا صالحی، نایب‌رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران نیز رشد اقتصادی پایین، تکنولوژی منسوخ و از رده خارج و درآمد پایین صنایع و تولید را عوامل موثری برای بهره‌وری کم نیروی کار در ایران می‌داند و معتقد است با اصلاح اساسی در ساختار صنایع و تولید و بازنگری روابط و قوانین کار در ایران، موضوع بهره‌وری پایین نیروی کار کشور قابل حل است.

میزان کار مفید هفتگی در ایران 11 ساعت

بنابر گزارش مرکز آمار ایران، سرانه کار مفید در ایران از پاکستان و افغانستان کمتر است. مركز پژوهش‌هاي مجلس می‌گوید ساعات كار مفيد در ايران در خوشبينانه‌ترين حالت در هر روز حداکثر ٢ ساعت است كه ميزان هفتگي آن به بيشتر از ١١ ساعت نمي‌رسد. برخي آمارهاي ديگر اين شاخص را ٦ تا ٧ ساعت در هفته برآورد كرده‌اند. ازجمله گزارشی تحقیقی تحت عنوان «بررسی وضع بهره‌وری در ایران و برخی کشورهای آسیایی» با استناد به آمار مجامع علمی می‌گوید ساعات کار مفید در ژاپن ٤٩ تا ٦٠ ساعت در هفته است. این رقم در کره‌جنوبی به ٥٤ تا ٧٢ ساعت در هفته و در آمریکا به ٣٦ تا ٤٠ ساعت در هفته می‌رسد.

این درحالی است که ساعات کار مفید هفتگی در صنایع ایران ٦ تا ٩ ساعت است. همچنین براساس پژوهشی در‌ سال ٦٥ در مورد ساعات کار مفید کارکنان یک سازمان اداري، ساعات کار اسمی سازمان مورد نظر ٥٢ ساعت کار در هفته بود. حتی کارکنان سازمان علاوه بر ٤٤ ساعت مقرر، ٨ ساعت اضافه‌کاري داشتند، اما نتیجه پژوهش نشان می‌داد که در هفته فقط ٧ ساعت و ٨ دقیقه کار مفید انجام می‌گیرد. این آمار و ارقام دست‌کم ادعای پایین بودن ضریب بهره‌وری نیروی کار ایرانی را ثابت می‌کند. اگر در صحت و سقم این آمار شک نکنیم، به پرسش اصلی می‌رسیم. کدام عوامل بهره‌وری نیروی کار را تا این حد پایین نگه داشته است؟ تحقیقات مختلف به هزینه‌های بالای معیشت در برابر درآمد ناچیز نیروی کار اشاره می‌کند. بر اساس یکی از این تحقیقات، پايين بودن حقوق و دستمزد در ايران در قياس با شاخص هزينه زندگي در سال‌هاي اخير موجب كم‌كاري و يافتن شغل‌هاي دوم و سوم شده است كه درنهایت خسته‌تر شدن نيروي كار، كاهش بازدهي و بروز مشكلات روحي و رواني براي نيروي كار و خانواده‌هاي آنها را در پی داشته و روي بهره‌وري تأثيري منفي گذاشته است.

منافع کار تنها به جیب کارفرما سرازیر می‌شود

ناصر چمنی، عضو کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: یکی از مهم‌ترین علت‌های این مسأله این است که در ایران کارگران سهم منصفانه‌ای از منافع کار ندارند. درحال حاضر جریان غالب و رسانه‌ها همیشه از یک دیدگاه خاص به مسائل کارگری و بهره‌وری نگاه می‌کنند. کار از همسویی سرمایه و نیروی کار تشکیل می‌شود. هر کس در این بین چیزی را به اشتراک می‌گذارد.

او ادامه می‌دهد: کارفرما سرمایه خود را وسط می‌گذارد و می‌خواهد سودی متناسب با این سرمایه به دست بیاورد، اما کارگر به دلیل فقدان قدرت مالی نیروی کارش را می‌فروشد. در این‌جا نیروی کار در کنار سرمایه قرار می‌گیرد، بنابراین بهره‌وری باید دوطرفه دیده شود. کارفرما در قبال بهره‌وری سرمایه و کارگر در قبال بهره‌وری نیروی کار می‌بایست پاسخگو باشد. این درحالی است که جریانی که بالاتر به آن اشاره کردم، به این توقع دامن زده‌ است که فقط بهره‌وری نیروی کار اهمیت دارد. از طرفی هرکس به میزانی که از حاصل کار نهایی سهم می‌برد، می‌بایست پاسخگو باشد. آیا سهم کارگر از حاصل نهایی کار با سهم کارفرما برابر است؟ وقتی بیشتر مواهب کار به جیب یک‌طرف سرازیر می‌شود و طرف دیگر به خوبی از این مواهب بهره‌مند نمی‌شود، به چه دلیل باید در برابر بهره‌وری پاسخگو باشد؟

او ادامه می‌دهد: حقوق پایه کشور ترکیه در‌ سال گذشته ٩٠‌درصد افزایش پیدا کرد، اما حقوق پایه در کشور ما ١٤‌درصد افزایش یافت. البته افزایش ٩٠‌درصدی حقوق صرفا بر دوش کارفرمایان نبوده است، بلکه دولت در عوض افزایش بی‌سابقه دستمزد بخشی از مالیات کارفرمایان را بخشیده است. وقتی کارگر حقوق خوبی دریافت می‌کند، به یقین بهره‌وری کارش نیز بالا می‌رود. وقتی ارزش کار کارگر دیده می‌شود، او سعی خواهد کرد بهترین کار ممکن را ارایه دهد. چمنی تأکید می‌کند: البته این‌طور نیست که بهره‌وری نیروی کار فقط به خاطر سرکوب دستمزدها پایین باشد. تکنولوژی صنعتی ما شرایط بسیار نامناسبی دارد. زمانی که تکنولوژی فرسوده و قدیمی باشد، کارگر هر کاری هم که کند، نمی‌تواند بهره‌وری را از حدی بالاتر ببرد. علت‌های فراوانی به کاهش بهره‌وری منجر شده است، اما درنهایت ارزان بودن نیروی کار مهم‌ترین علت این مسأله است. متاسفانه عرضه و تقاضای نیروی کار در کشور ما بر هم خورده است و کارفرمایان با سوءاستفاده از این شرایط دستمزدها را سرکوب می‌کنند.

نگاه ابزاری به نیروی کار

چمنی ضمن هشدار نسبت به هرگونه اقدام مجلس برای تغییر قانون کار معتقد است: قانون کار مشکلی ندارد، بلکه نوع برخورد کارفرمایان با کارگران مسبب مشکل شده است. وقتی کارفرما با کارگر قراردادی یک‌ماهه یا سه‌ماهه می‌بندد، کارگر نگران آینده شغلی‌اش است و هیچ انگیزه‌ای برای ارایه بهترین کارش ندارد. این مسائل ناخواسته در بهره‌وری تأثیر می‌گذارد و تا زمانی که به کارگر به‌عنوان ابزار کار نگریسته شود، بهره‌وری پایین خواهد ماند.

این مقام کارگری می‌گوید: حقوق کارگر باید تا سر ماه زندگی او و خانواده‌اش را تأمین کند و دغدغه دیگری نداشته باشد. کارگر ایرانی با ٨١٢ هزار تومان حقوق چطور می‌تواند همه تمرکزش بر کار باشد؟ اجاره‌خانه، هزینه‌های تحصیلی فرزندان، هزینه‌های آموزش و درمان و انرژی و... تنها بخشی از دغدغه‌های معیشتی کارگران به شمار می‌رود. اگر کارگر پول خوبی دریافت کند، همه تمرکزش را برای کار می‌گذارد.

سیستم آموزشی عامل بهره‌وری پایین نیروی کار

اما مهدی پورقاضی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران سیستم آموزشی را مقصر بهره‌وری پایین نیروی کار در ایران می‌داند. او به «شهروند» می‌گوید: بهره‌وری در ایران در مقایسه با کشورهای خارجی پایین‌تر است. این پایین بودن فقط به بهره‌وری نیروی کار محدود نمی‌شود، بلکه شامل بهره‌وری سرمایه، انرژی و... نیز می‌شود. ظاهر قضیه در بحث بهره‌وری نیروی کار این است که امکان بکارگیری تعداد زیادی نیروی کار تحصیلکرده وجود دارد، اما واقعیت این است که خروجی‌های مراکز آموزش عالی، متوسطه و ابتدایی پایین‌تر از حد انتظار است و هیچ‌کدام از این مراکز جوانان را به سمتی هدایت نمی‌کند که مهارت‌های ضروری برای اشتغال در صنایع را فرا بگیرند.

پورقاضی ادامه می‌دهد: بسیاری از فارغ‌التحصیلانی که استخدام می‌شوند، در روزهای ابتدایی حتی نمی‌توانند نامه درخواست مرخصی را مکتوب کنند، بنابراین اگرچه تعداد فارغ‌التحصیلان در ایران زیاد است، اما تعداد فارغ‌التحصیلانی که بهره‌وری بالایی داشته باشند، خیلی کم است. سیستم آموزشی به‌گونه‌ای نبوده است که انضباط و کار جمعی را در جوانان نهادینه کند.

ارزش کار یا ارزش کارگر

حمیدرضا صالحی، نایب‌رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران از هواداران تغییر قانون کار است. او در گفت‌وگو با «شهروند» بیان می‌کند: بهره‌وری در کشور ما باید به صورت یک مجموعه از متغیرهای مختلف در نظر گرفته شود. بهره‌وری نیروی کار نیز مشمول این مجموعه می‌شود. قوانین کار اصلی‌ترین مانع رشد بهره‌وری نیروی کار و عقب‌افتادگی کشور از لحاظ توسعه صنعتی است.

او ادامه می‌دهد: ماهیت قانون کار براساس ارزش‌گذاری به کار به صورت فی‌نفسه بنا نشده است، بلکه این قانون به نوعی قانون کارگری است. قانون کار باید ارزش را بر کار بگذارد. در همه جای دنیا کارگر و کارفرما با یکدیگر مواجه می‌شوند و کسی در رابطه آنها دخالت نمی‌کند. وقتی رابطه کارگر و کارفرما خوب و تعامل‌برانگیز باشد، بهره‌وری هم بالا می‌رود اما قانون کار مسیری پیش پای روابط کار قرار داده است که امکان تعامل مثبت را از طرفین سلب می‌کند. درحال حاضر کارگران می‌توانند سر کار نیایند، در خانه بنشینند و از حقوق بیمه بیکاری استفاده کنند. این امر باعث شده است که بسیاری از صنایع با مشکل مواجه شوند.  این عضو اتاق بازرگانی معتقد است: نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف بهره‌وری بیشتری ایجاد می‌کند و این موضوع در صنایع پیشرفته نظیر صنعت نفت و گاز نیز صادق است. نیروی انسانی شاغل در بخش انرژی اکثرا تحصیلکرده، فوق‌دیپلم به بالا و از رتبه‌های برتر دانشگاهی هستند که با آزمون جذب شده‌اند. اگر در این حوزه سازماندهی خوبی انجام بگیرد و این سازماندهی به تحول در چارت سازمانی صنایع مربوطه منجر شود، می‌توان بیشترین بهره‌وری را از نیروهای زبده شاغل در صنایع نفت و گاز به دست آورد.

صالحی تأکید می‌کند: راه‌حل این مسأله به افزایش رشد اقتصادی کشور گره خورده است. یکی از دلایل پایین بودن آهنگ رشد اقتصادی در سال‌های اخیر، وضع نامناسب شاخص بهره‌وری است. البته رکود اقتصادی و تحریم‌های هسته‌ای نیز در پایین نگه داشتن نرخ رشد اقتصادی تأثیر بسزایی داشته‌ است، اما نمی‌توان نسبت به وضع نامناسب شاخص بهره‌وری بی‌تفاوت بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

محسن: 1395/7/2503:31:50،
85
40
کار می کنن چون کار هست اشتغال هست

شغل ایجاد بشه اینای ک بیکارن برن سرکار بعد بیان آمار در بیارن اونا 5 برابر بیشتر کار میکنن ما 20 برابر بیکار داریم !!!
ساناز: 1395/7/2507:43:27،
178
18
مدیران ایرانی هم 50 برابر مدیران ژاپنی حقوق به جیب می زنند .

این به اون درررررررررررر
کوکی: 1395/7/2508:12:53،
98
16
خیلی خوب گفتید.
سطح رفاهشون هم 50 برابر بیشتره.
اتفاقا کا آدم رو شاداب و سر زنده میکنه.
به شرطی که فکرت بعد از کار آزاد باشه نه اینکه بعد از کار تازه بری دنبال یه سری بدبختی های دیگت.
فرزاد: 1395/7/2508:28:37،
68
27
کار هست که کار میکنند وقتی کار نیست مردم چه کار کنند از خودشون کار بزان؟!
تمام سرمایه ها و منابع مملکت در انحصار حاکمیته بعد میگن مردم قوقوز آباد 6 برابر ایرانی ها کار میکنند بابا مردم قوقوزآباد سرمایه هاشون در انحصار حاکمیتشون نیست!
مهندس: 1395/7/2508:54:56،
61
19
من بیش از 20 سال در کارخانه ها و کارگاه های دولتی و خصوصی کار کرده ام نمی دانم مبنای این آمار 11 ساعت در هفته از کجا درآمده است اما کارخانه های دولتی و خصوصی در ایران زیاد دیده ام که ساعت کار مفیدشان خیلی بیشتر از این عدد 11 ساعت است اصولا در بخش های تولیدی امکان کم کاری خیلی کم است و معمولا کم کاری در بخش های مدیریتی و برنامه ریزی و اداری مشاهده می شود و بیشترین اشکال صنایع ایران سوء مدیریت است متاسفانه ما در ایران مدیر به معنای واقعی بسیار بسیار کم داریم در بخش های دولتی که اصلا نداریم و در بخش های خصوصی هم بسیار کم مدیر درست و حسابی وجود دارد و بیشتر راندمان های کم کاری به دلیل ضعف مدیریت است . برخی از مشکلات نیز ناشی از قوانین است.
آرمان : 1395/7/2509:01:24،
44
27
با اينكه در هفته ٢ روز تعطيلي دارند و لازم نيست ٦ صبح برن سر كارشون كار مفيدشون بيشتر از اينجاس...
چرا كسي نميخواد بفهمه در هفته يك روز تعطيلي اشتباه محضه، فقط باعث ميشه مردم تشنه ي تعطيلات باشن...
مهرداد: 1395/7/2509:11:59،
40
26
بیشتر مشکلات در کشور ما ناشی از مدیریت ناکارآمد می باشد اما بخشی نیز به خاطر فرهنگ و تعهد کاری پایین ما ایرانیان است مثلا بعد از یک مسابقه فوتبال در ایران و کره، شما استادیوم در هر دو کشور را مقایسه کنید استادیوم ایران کلی زباله و آشغال ریخخته شده ولی استادیوم کره عین دسته گل تمیزه یا همین زباله هایی که مردم در ایام محرم روی زمین می ریختند باور کنید طرف ماشین چند صد میلیونی سوار بوده بعد توی خیابون دیدم آشغال از ماشینش پرت کرده بیرون خب این بی فرهنگیه دیگه و این تفکر اهل کار کردن هم نیست.
حرص نزن: 1395/7/2509:14:38،
35
30
آخرش چی همه میمیرند .
ایران خوبه همه دور هم داستان تعریف میکنند و خوشحال هستن
سعید: 1395/7/2509:37:35،
48
23
اره کار میکنن. ولی حقوقشون 20 برابر ماست. رفاهشون 50 برابر ماست. دقدقه معاش زندگی ندارن. مسئولین بی کفایت و بی لیاقت ندارن. کار میکنن چون میدونن بخاطر کار کردن پیشرفت میکنن نه مثل اینجا ما کار میکنیم و آقازاده ها میبرن
مریم: 1395/7/2512:13:57،
23
15
توی ژاپن کارمند جدید که وارد سیستم میشه
کدیر میره و کفش اونو واکس میزنه
برای اینکه نشون بده که مدیر همتراز همه است
نه اینکه مدیر ارباب کارمنداشه
نشون میده که مدیر فقط لیدر است و افکار را جهت دهی میکنه
حالا فکر از هر کی باشه مهم نیست
برای همینه که همه با جون دل کار میکنن
نه مثل ما که مدیر خودشو خدااااا میدونه و ....
حقوقش هم 10 برابر کارمنده
تازه اگر اخراج بشه میره جای دیگه پست بهتر بهش میدن !!!!!
بینام: 1395/7/2504:50:08،
48
25
البته بخش خصوصی بالاتر از این حرفاست میانگین با بخش دولتی میشه ۱۱ ساعت در هفته
007: 1395/7/2508:26:50،
49
24
از کارگر بیچاره که توی خط تولید کارخانه ها کار میکنن بالای 100 ساعت کار مفید میکشن اون یه عده پشت میز نشین که 10 دقیقه کار مفید ندارن بحثش جداست
میم: 1395/7/2508:50:37،
44
23
والا من به شما بگم. کارمند وزارت خونه ای هستم شاید در روز یک ربع کار مفید، تاکید می کنم مفید هم نداریم.
پدر پسر شجاع: 1395/7/2506:21:49،
62
20
این مال زمان قبل از ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی بود
از چند وقت پیش که سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی به مردم ابلاغ ژُد
مردم دارن 10 برابر ژاپن کار میکنند
شما خبر ندارید
یه سر بزنید به شهرداریها، ببینید کارمندان ژَهرداری دارند شبانه روزی کار میکنند، ماموران خدوم شهرداری منتظرند یک جا خلافی رخ بده تا سریع خودشون رو برسونند و حق الحساب شون رو بگیرند.
ناشناس: 1395/7/2508:33:04،
64
22
و جالبه همین ماموران خدوم شهرداری کافیه یه میوه فروش یا دستفروش کنار خیابون ببینند مثل آپاچی ها میریزن سرش اما الان سر کوچه ما 13 روزه یه خیمه حسینی زده شده که تعرض وسیع توی خیابون داره هم باعث ترافیک شدید مخصوصا در صبح ها میشه و هم دور زدن ماشین ها رو مشکل کرده اما دریغ از یک مامور شهرداری! چون توش پول نیست و سیاست هم اینو میخواد و البته اگر هم بیان داداچ های هیکلی و علم کش محل و عاشق های مخلص با چاقو و قمه به جونشون میوفتند.
على: 1395/7/2506:59:40،
34
23
البته تو ايران خيليها هستن روزى دوازده ساعت كار ميكنن
M: 1395/7/2507:10:03،
53
28
مردم ژاپن پنج برابر مردم ایران کار نمیکنند این سیستم ژاپن میباشد که عدالت اقتصادی وشغل را رعایت میکند و بعد از کسانی که مشغول کار میشوند مقدار شرح وظایف را برایشان تعریف و به ازای آن فعالیت میخواهند بخاطر همین است که کسی از ژاپن فرار نمیکند
محمد: 1395/7/2508:33:32،
48
13
برادر من در ژاپن زندگی میکنه و میگه آمار جدید در ژاپن از جوانان در مورد زندگی در خارج از ژاپن؛ 89درصد جوانان دوست دارند در ژاپن زندگی کنند که عدالت اجتماعی و اقتصادی و نظم وامنیت رو رکن اصلی این کشور میدونند.
و مطمئن باشید شما هم در یک همچین کشوری زندگی کنید شاید از ژاپنیها هم بیشتر کار کنید و راضی هم باشید.
ولی متاسفانه در کشور ما فقط در مورد عدالت اجتماعی و ....شعاری بیش نیست که همه هم از آن آگاهیم.
علی: 1395/7/2507:10:04،
55
25
نسبت به حقوقی که میگیرن و رفاه اجتماعی همین ساعت کارم زیاده به خدا....
احمدی : 1395/7/2507:14:42،
45
23
در عوض ما ایرانیها 5/5 برابر آنها حرف میزنیم، این به آن در.
وحید ص: 1395/7/2507:16:42،
49
31
در عوض ما ایرانیها 12 برابر اونا ، ادعا میکنبم.
هیوا: 1395/7/2507:16:46،
39
22
با سلام .البته میزان کار مشاغل اداری دولتی ممکن است این ارقام باشه والا کارگر بدبخت با حقوق پایین و درآمد ناچیز .مجبور است جهت تامین مایحتاج زنگی کارخودرا با اضافه کاری پرکنه .من خودم به شخصه برای تامین مخارج از صبح ساعت 7 شروع به کار میکنم.تا 8 شب .به جز ترافیک .مسیر رفت امد ...
امیر: 1395/7/2507:23:20،
47
24
امروز برو فردا بیا !!!

الان سر برجه سرمون شلوغه برو وسط ماه بیا !!!!!

حالا فردا یه سربزن ببینم چیکارمیتونم برات بکنم !!

چقدر این کلماتو میشنویم؟؟؟
امیر: 1395/7/2511:01:07،
18
15
اینایی که منفی دادن احتمالا از این کلمات زیاد استفاده میکنن !!!
شاكي: 1395/7/2507:37:06،
33
18
هركي ميگه 11 ساعت احتمالا سر و كارش با صنعت و بخش خصوصي نيوفتاده!!! بخش خصوصي پول مفت به كسي نميده
مهاجر: 1395/7/2507:48:01،
46
20
والا من هرکی رو میبینم داره از صبح تا شب، سگ دو میزنه!!
یا آمار اشتباهه
یا داریم اشتباه میزنیم
علی: 1395/7/2507:55:34،
29
22
این عکس که مال چین است از رسم الخط شون معلومه
پوریا: 1395/7/2507:56:01،
39
27
مقامات اون کشورها چطور!!؟اونها چند برابر کار می کنند
و مدیریت خوب برای کشورشان در سطح جهانی به اجرا میگذارند!!؟پیشرفت مالزی و چین و امارات و..موید این
امر است که رفاه و پیشرفت هر کشور در گرو مدیریت سنجیده و تعامل سازنده با جامعه جهانی است.
جعفر: 1395/7/2508:04:06،
21
22
این آمار را بخش دولتی خراب کرده و گرنه تو بخش خصوصی از این از هم گسستگی های سلول های تحتانی نداریم.
کوروش: 1395/7/2508:04:41،
31
22
باز هم یک مقایسه خنده دار. ایکاش مینوشتی واسه اون مقدارکارشون چند برابر ایرانی ها حقوق میگیرن. تو این مملکت کارمندارو هم به مفلسی انداختن با این قیمتها و حقوق پایین. کارمند با سابقه 14 سال حقوق دریافتی1.200 بعد توقع دارین طرف انرژیش رو بذاره واسه کار
آریا: 1395/7/2508:08:27،
27
21
همین آمار بر این ادعای بنده صحه گذاشت که هر چه ژاپنی ها سختکوش و با پشتکارند کره ایها بیش از آنها هستند زیرا می بینیم بر طبق نتایج این پژوهش کره ایها حتی از ژاپنی ها نیز ساعی ترند.
بی جهت نیست که دنیا را به چنگ آورده اند حضور توامان عقل و خرد جمعی و سیاسی به همراه مردمانی باوجدان و کوشا نتیجه اش میشود کره و ملغمه ای از تصمیمات خلق الساعه در سیاست داخلی و خارجی بانضمام جامعه ای خودپسند بدون هیچ آرمان جمعی نتیجه اش میشود ایران!!
مجلسی: 1395/7/2508:33:56،
34
27
مدیران ما در تمامی جلسات روزی 7 ساعت می خوابند. سندش یعنی فیلمش هم هست
در به در: 1395/7/2508:36:49،
29
16
کار نکردنمون بخاطر اینه که
نیروهای ناکارآمد و فاقد تخصص جای کارشناسان و مهندسین خلاق رو گرفتن...
کار بلد نیستن تا انجام بدن فقط بلدن این به تاون بدن اون رو به این...
کارشناسای که فقط با سابقه کار، شدن کارشناس!!!
نه با تخصص...
پرهامک: 1395/7/2508:59:15،
23
15
مسایلی مثل عدم آموزش، بهرمندی نامناسب از مزایای کار و تولید و ... همه درست، ولی مهمترین عامل بهره وری پایین در کشور ما:
1. خصلت کاهلی و تن پروری ما ایرانیهاست،
2. عدم شایسته سالاری، انتخاب مدیران سیاسی و پارتی بازی در سطح ادارات است.
اگر کسی که درست کار نمیکنه را بدون رو در بایستی اخراج کنند، بقیه حساب کار دستشان میاد. اما طرف چطور هم ولایتی خودش را اخراج کنه؟
مهدی: 1395/7/2509:03:50،
35
17
و ده برابر ایرانی ها تفریح می کنند..
پریسا : 1395/7/2510:00:06،
27
13
انگیزشون برای کار 10 برابر بیشتره چون درآمد بالا دارندو با برنامه به همه چی میرسند نه اینکه مثل ایران کارگر برنامه میریزه 10 سال دیگه خونه دار بشه سال بعد انقدر خونه گرون میشه که خونه رو بیخیال میشه فقط به این فکر میکنه که از گرسنگی نمیره. دولتشونم همه جوره حمایت میکنه نه مثل اینجا که فقط به فکر خودشونن و مردم نمیشناسند البته چرا فقط موقع انتخابات مردمو میشناسن :))
تالی: 1395/7/2510:00:42،
28
20
باور کنید دیدم که میگویم در بعضی ادارات مثل صنایع دستی و میراث فرهنگی و وزارت ارشاد و کمیته امداد و امثالهم کار مفید در ماه ده دقیقه هم نیست/ اغراق نمی کنم/ اگه اینترنت نباشه کارمندان دیوانه میشوند از بیکاری/
kayarash: 1395/7/2510:04:30،
26
28
ایرانی ها خستن میفهمی!!! :)
ahmad: 1395/7/2510:11:54،
22
25
تو ایران میگه کار میکنن مردم با این مناسبتها دیگه وقت کار کردن ندارن
جکی : 1395/7/2510:35:04،
24
14
پنج برابر ایرانیها و چهل و پنج برابر کارمندان ایرانی
ناشناس: 1395/7/2510:43:12،
24
28
آقاما نفت داریم میفروشیم پول میگیریم دیگه لازم نیس برنامه ریزی بکنیم زنامون کار بکنن مردامون بیکار نباشن توی ذهنمون خرافات نباشه به ده درصد جامعه ام امکانات و اسلحه میدیم تا بقیه رو آروم کنن... امان از انگلیس امان از بی سوادی...
224: 1395/7/2510:47:42،
24
24
ژاپنی ها دیگه شورش را دراوردن
هشترودی: 1395/7/2511:34:27،
31
18
آخه ما چیمون با ژاپن یکیه که کارکردنمون باشه؟
این مقاییسه از ریشه اشتباه است
شیپورچی: 1395/7/2512:02:29،
26
19
ما در کارخونه روزها12ساعت وشبها12:30ساعت کار میکنیم با حداقل حقوق ومزایا.ایا کارفرما برای کارکردن صحیح کارگران ووضعیت امرار و معاش کارگران ارزش میدهد یا انها را به عنوان برده به کار میگیرد.
شناس: 1395/7/2513:55:48،
17
24
ساعت کاری در مناطق عملیاتی اقماری شرکت نفت 12 ساعته و 12 ساعت هم (برحسب ضرورته) در حالیکه حداکثر ساعت کاری خیلی از کشورای دنیا از این مقدار کمتره
ولی مشکل نحوه انجام کار هست که دستورکار ها و مصوبات بیشترشون احمقانه هست
بیکار: 1395/7/2514:19:03،
14
26
مردم ایران اصلا کار نمیکنن،

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار