کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

هشدار درباره سر ريز جمعيت در تهران

کدخبر:۲۸۵۷۷جمعه، ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۰:۲۳۲۹۷۵ بازدید

طبق آمارها جمعيت شهر تهران سال به سال افزايش مي‌يابد و به تبع آن بر مشكلات شهري، خدماتي و اجتماعي اين شهر نيز افزوده مي‌شود.
هشدار درباره سر ريز جمعيت در تهران

طبق آمارها جمعيت شهر تهران سال به سال افزايش مي‌يابد و به تبع آن بر مشكلات شهري، خدماتي و اجتماعي اين شهر نيز افزوده مي‌شود. افزايش آلودگي‌هاي زيست ‌محيطي در اثر حاشيه‌نشيني، افزايش مصرف آب، افزايش ترافيك و ايجاد آلودگي‌هاي صوتي تنها بخشي از اثرات ناشي از افزايش مهاجرت به شهر تهران محسوب مي‌شود. اين درحالي است كه به گفته علي بيت‌اللهي، رييس بخش زلزله مركز تحقيقات راه و شهرسازي از خيلي وقت‌ها پيش بايد ظرفيت جمعيت‌پذيري تهران محدود مي‌شد. به گفته وي اگر خطر زلزله، آلودگي هوا، رفت و آمد و بسياري ديگر از معضلات تهران را در نظر بگيريم بايد بگوييم از خيلي وقت‌ پيش بايد جلو بارگذاري بيشتر روي تهران گرفته مي‌شد. از اين رو هر گونه اقدامي كه باعث شود تمركز جمعيت مقداري كاهش يابد به نفع همه شهروندان و به نفع مديريت شهري است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تعادل، بيت‌اللهي همچنين گفته است كه ايجاد محدوديت براي پروژه‌هاي شهري فقط مختص تهران و ايران نيست. در تمام كشورهاي دنيا چنين محدوديت‌هايي وجود دارد و اين‌ طور نيست كه همه بيايند در پايتخت اسكان پيدا كنند. از اين رو بحث تمركززدايي بايد با جديت بيشتري دنبال شود. نبايد بگذاريم تا به مرز فاجعه برسيم و بعد تصميم جدي بگيريم بلكه الان بايد تصميم خود را عملي كنيم.

اكنون يكي از بهترين راهبردها در زمينه كاهش مشكلات پايتخت‌هاي متمركز و تعديل نابرابري‌ها، تمركززدايي است. تمركززدايي راهبردي براي توسعه پايدار است كه درحال حاضر به بحث داغ محافل اجرايي دولتي تبديل شده اما با وجود بحث و تبادل نظرهاي مختلف هنوز هيچ تصميم اساسي در اين باره اتخاذ نشده است.


يك مساله؛ دو رويكرد

محمدمهدي برادران، كارشناس حوزه مديريت شهري و برنامه‌ريزي در گفت‌وگو با «تعادل» با تاييد لزوم تمركززدايي از پايتخت گفت: در اين ارتباط دو ديدگاه در برنامه‌ريزي شهري وجود دارد. براساس ديدگاه اول زماني كه تمام منابع در يك منطقه جغرافيايي متمركز شوند، هزينه‌ها كاهش يافته و ارزش‌افزوده بالايي ايجاد مي‌شود.

وي ادامه داد: در مقابل، ديدگاه دوم معتقد است در دنياي كنوني مي‌توان استفاده از فناوري‌هاي نوين را جايگزين بعد مسافت كرد. يعني مي‌توان با استفاده از فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي، مبادلات تجاري را تسهيل و در فضاي مجازي مبادلات اقتصادي را به راحتي انجام داد بدون اينكه نياز به تمركز و حضور در منطقه جغرافيايي خاصي داشته باشيم.

برادران در اين باره توضيحات بيشتري ارائه كرد و گفت: براساس اين ديدگاه هر جا كه دسترسي آسان به اينترنت و فضاي مجازي وجود داشته باشد؛ قطعا مي‌توانيم به تجارت الكترونيك، بورس، تعاملات علمي، آموزش الكترونيك و بسياري از فعاليت‌هايي كه امروز در مكان خاصي انجام مي‌شوند نيز دسترسي پيدا كنيم. براي مثال نيازي نيست كه همه دانشگاه‌ها در شهر تهران متمركز شوند. فضاي دانشگاه‌ها آموزشي است و مي‌توان با حضور بهترين استادان، علوم مختلف را در فضاي مجازي به همه دانشجويان در شهرهاي مختلف ارائه كرد. در گذشته بيشتر كتابخانه‌ها، دانشگاه‌ها و مراكز علمي در تهران مستقر بود اما امروز فعاليت‌هاي اين مراكز توسط فضاي مجازي نيز انجام مي‌شود و نيازي به حضور فرد در اين اماكن نيست. در زمينه‌هاي ديگر نيز مي‌توان با فراهم كردن اطلاعات در فضاي مجازي اين طرح را پياده كرد.


پراكنش جمعيت با فضاي مجازي

وي با تاكيد بر اينكه بايد از ظرفيت فضاي مجازي براي پراكنش جمعيت استفاده كرد؛ گفت: امروز در دنيا مهاجرت معكوس يك موضوع جدي است كه نه به اجبار دولت بلكه به عنوان يك اقبال عمومي در كشورهاي پيشرفته شكل گرفته است. بدين معنا كه خود مردم از زندگي در شهرهاي بزرگ خسته شده و به دنبال اين هستند كه به شهرهاي كوچك و حتي روستاها مهاجرت كنند. اكنون در تهران درصد زيادي از ساختارها براي اين موضوع فراهم است بقيه موارد نيز قابليت ايجاد دارد.

اين كارشناس برنامه‌ريزي شهري با اشاره به اينكه بسياري از كاربري‌هايي كه اكنون در شهرها ايجاد شده‌اند در آينده نزديك فاقد اهميت و كاربري خواهند شد، ادامه داد: مديريت شهري بايد در اين كار پيشقدم شود اما نبايد با زور و اجبار اين كار را كرد، اتفاقي كه در دولت قبلي به شكل كاملا غيركارشناسي انجام شد و نتيجه‌يي هم در پي نداشت. بايد شرايط را به گونه‌يي فراهم كرد تا مردم خود به اين نتيجه برسند كه زندگي در شهري مانند تهران به معناي كاهش درصدي از عمر آنهاست. افراد كهنسال نياز دارند تا از فضاهاي آلوده و پر استرس دور باشند در نتيجه بايد شرايط براي مهاجرت آنها به شهرهاي كوچك فراهم شود.

 
بخش خصوصي پيشگام شود

برادران اظهار كرد: اين كار بايد از بخش خصوصي شروع شود و ‌تصريح كرد: وقتي كسبه به اين نتيجه برسند كه در شهرهاي كوچك با آرامش و امنيت بيشتري مي‌توانند كسب سود كنند بنابراين با مهاجرت خود كارمندانشان را نيز به مهاجرت تشويق مي‌كنند. البته نقش رسانه‌ها را نيز نبايد در اين زمينه ناديده گرفت. رسانه‌ها مي‌توانند با فرهنگ‌سازي مردم را به مهاجرت معكوس تشويق كنند.

وي اظهار كرد: پاسخ طرفداران الگوي مهاجرت معكوس به طرفداران ديدگاه اول كه خواهان تمركز امكانات هستند اين است كه اكنون ابزاري به نام اينترنت و فضاي مجازي داريم كه بعد مسافت و نياز به جابه‌جايي را از بين برده است. در كشورهاي پيشرفته حتي عمل جراحي را نيز از راه دور انجام مي‌دهند و اين نشان‌دهنده گستردگي فضاي مجازي است.

برادران با اشاره به تصميم‌هاي اشتباه كه توسط مديران شهري گرفته مي‌شود، عنوان كرد: قدم بعدي ساخت اتوبان دو طبقه و سه طبقه است و اين بدان معناست كه همچنان به دنبال تمركز امكانات در شهر هستيم. بايد به جاي افزايش حمل و نقل عمومي افزايش جابه‌جايي اطلاعات را داشته باشيم كه اين مورد هنوز به رويكرد جدي در كشور ما تبديل نشده است. هنوز انتظار مردم اين است كه تعداد پاركينگ‌ها و خيابان‌ها افزايش پيدا كند.

وي اضافه كرد: اين درحالي است كه در شهري مانند سئول پل دو طبقه را تخريب و تبديل به فضاي سبز مي‌كنند در جواب اعتراض مردم هم عنوان مي‌كنند كه هدف ما تردد ماشين‌هاي شخصي نيست. حتي در برخي كشور‌ها مديران شهري رژيم‌هاي ترافيكي درست مي‌كنند و با ايجاد ترافيك مصنوعي شرايطي فراهم مي‌آورند تا استفاده از وسيله حمل و نقل شخصي براي مردم پرهزينه و زمانبر شود تا به استفاده از حمل و نقل عمومي روي آورند.

اين كارشناس همچنين افزود: درصد زيادي از رفتارهايي كه در شهر تهران مشاهده مي‌كنيم، قابليت اين را دارد كه از طريق فضاي مجازي انجام شود و همانطور كه گفتم در آينده نزديك كلي كاربري مازاد خواهيم داشت.


شرط موفقيت انتقال پايتخت

برادران در پاسخ به اينكه آيا انتقال پايتخت مي‌تواند گزينه مناسبي براي تمركززدايي از شهر تهران محسوب شود يا خير گفت: در موضوع انتقال پايتخت بايد ديد اين كار توسط چه مرجعي و با چه تواني انجام خواهد شد و نقش شهرداري و دولت در اين امر چه ميزان خواهد بود. اگر اين موضوع با تدابير كافي و در نظر گرفتن همه جوانب انجام شود قطعا مي‌تواند از افزايش بي‌رويه جمعيت تهران جلوگيري كند. همانطور كه در كشورهاي پيشرفته شهرهاي بزرگ متفاوت از پايتخت است.

وي با اشاره به اينكه انتقال پايتخت نياز به بازمهندسي از سوي دولت دارد، گفت: قرار نيست كه تهران ديگري در شهر ديگر با ساختمان‌هاي عريض و طويل و هزينه‌هاي بسيار ساخته شود. براي اين منظور بدنه دولت بايد كوچك شود و بسياري از ادارات، سازمان‌‌ها و نهاد‌هاي دولتي كه ضرورتي براي حضور در تهران ندارند مورد بازنگري قرار گرفته و از تهران منتقل شوند.

وي با بيان اينكه تاكنون اقدام جدي در اين خصوص صورت نگرفته است، ‌تصريح كرد: هر چند سال‌هاست صحبت‌هاي زيادي درخصوص انتقال پايخت انجام مي‌شود اما دولت‌ها هيچ بازمهندسي در اين خصوص انجام نداده‌اند. در اين باره شهرداري مي‌تواند با اخذ عوارض دولت را به سمت مهاجرت از تهران سوق دهد. وي تاكيد كرد: مبناي انتقال تهران آمايش سرزمين است. تا زماني كه آمايش سرزمين در تصميم‌هاي دولت مورد توجه قرار نگيرد، مشكلات در اين زمينه حل نخواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

متولدین تهران: 1395/7/1623:23:53،
71
26
انشالله با گسترش عدالت در شهرستانها و همینطور تمرکز زدایی کارو ... از تهران همراه با " قوانین تشویقی و تنبیهی "شاهد بازگشت هموطنان به ولایت و خدمت و آباد کردن زادگاهشون باشیم
باور خواهیم کرد که همه جای ایران آباد خواهد شد اگر ما بخواهیم اگر همه شهرستانی ها بیان تهران یا هرشهر دبگه ای جز هزاران مشکل مادی و معنوی بر سر متولدین این شهر، هیچ وقت ایران و شهرهایش آباد نخواهد شد

اثرات این تراکم جمعیت باعث گرانی مسکن، تورم، وبی ارزشی پول به همراه سطح زندگی بد(ترافبک و جنگ اعصاب، شلوغی در کلیه جاهاو...)و در کل آسیب به کل ایران خواهد بود

همین الان تو حالت عادی بیمارستانهای تهران جوابگوی مردم نیست اورژانس ها همیشه پره پره، بابا مسولین بترسید از خدا وضع شهرستانها، مردم عزیز همه چی رو ول میکنن مهاجر میشن، تهرانی ها و متولدین تهران زیر این افزایش جمعیت در حال له شدن هستند
علی: 1395/7/1705:39:58،
59
21
ایران با این میزان بارندگی ظرفیت ۳۰ ملیون جمعیت را داره بهتر است کنترل جمعیت شود چون شهرستان ها هم افزایش جمعیت وترافیک دارند
siya: 1395/7/1707:01:49،
16
16
قوانین تنبیهی؟؟اونم به جرم سعی برای درآمد بهتر من که فکر نمیکنم واسه شهرستانا کاری کنن چون خود مسئولاشون اکثرا بیخیاله شهرشونن با این وضع شهرستانا جمعیت تهران از اینم بیشتر میشه بخوان تنبیه کنن تنبیه میشن
حسن: 1395/7/1709:53:31،
33
7
تا وقتی دربند و درکه و هتلها و استخر های شیک و غیره تو تهران هست مسئولین کجا برن بهتر از اینجا؟ بالاخره مگه میشه براحتی از بالاشهر رفت جای دیگه ؟ خودتونو بزارین جای اونا
ایرانی: 1395/7/1711:15:46،
34
11
شهرداری تهران تا نوک قله های کوههای اطراف تهران مجوز برج سازی داده ، پیش از انقلاب نقشه گسل های تهران تهیه شده بود و اجازه نمی دادند مرزهای تهران به این گسل ها نزدیک بشه اما الان مرز تهران کیلومترها از گسل ها گذشته و دقیقا روی گسل ها اتوبان و برج سازی انجام شده ، بیکاری و تورم هم مزید بر علت شده و همه در جستجوی کار به تهران سرازیر می شوند ، تمرکز فعالیت های صنعتی و اقتصادی در تهران هم اقدام نادرست دیگری بوده که تهران را بیش از گذشته چاق و چله کرده است و اگر تهران در زلزله خسارت ببیند همه کشور خسارت می بیننند چون تمرکز همه چیز در تهران است.متاسفانه هیچ مسئ.ولی هیچ کاری نمی کند و آنقدر که مشکلات کشورهای دیگر برای مسئولین ما مهم است به مشکلات خودمان اهمیتی نمی دهند و فقط باید منتظر فاجعه باشیم.
saman: 1395/7/1623:27:50،
58
20
شما جای شکایت از افزایش جمعیت خودت از شهر تهران برو یک شهر دیگه . بعدم شما بیمارستان خوب، حمل و نقل عمومی ، مرکز تجاری و تفریحی و فرهنگی، خدمات شهری ، بانکی ، انتظامی، آتش نشانی، ارتباطات، آباد کردن شهر و ... بساز در شهر های دیگه مثل اصفهان، شیراز، بوشهر، بندر عباس، مشهد، شمال، تبریز، یزد، سیستان و بلوچستان و.... بعد ببین تهران خالی میشه یا نه . بعد بیا بگو شهر تهران درحال افزایش جمعیت
نادر: 1395/7/1706:36:33،
34
17
نوشته متولدين تهران و تهراني ها، منظورش مهاجرين. بوده
واقعا درست ميگه، علت افزايش سن ازدواج، گراني مسكن هست كه به خاطر افزايش وحشتناك تقاضاي مسكن تو ١٠ سال اخير بود كه اونم علتش هجوم مهاجرين ب تهران و فشار روي متولددين و بوميان قديمي تهران بوده
خدا لعنتشون كنه اونايي كه تهران رو به اين روز انداختن ، اسمون و زمين و باغهاي تهران رو فرختند و تاراج كردند كاري تو حمله مغول هم اتفاق نيوفتاد
علی: 1395/7/1710:02:14،
21
23
اقای سامان فکر کردی اصفهان شیراز مشهد وغیره پشت کوه هستند واین اداراتی که نام بردی ندارند یه دفعه پس مسافرت کن
ملک ری: 1395/7/1710:36:23،
17
6
سامان جان!مگه ما تهرانیها این امکانات رو اینجا تجمیع کردیم که حالا باید با مشکلات ناشی از اونها دست به گریبان باشیم؟؟بخدا نصف این امکاناتی که تو میگی نظیر مراکز تفریحی و خدماتی،مجتمع های تجاری،اطبای حاذق،اساتید خوب و دانشگاه های معتبر و... چه از لحاظ سرمایه گذاری ریالی و چه حضور سرمایه ارزشمند انسانی بدست بخش خصوصی که قریب به اتفاق اونها مهاجر بودند پایه ریزی شده و اینجاست گلوگاه عدم توسعه یافتگی سایر استانها و تراکم سرسام آور جمعیت در تهران والا وجود چهارتا وزارتخونه درب و داغون یا ادارات دولتی هرچند بی تاثیر نیست اما نمی تونست تهران رو اینچنین بی حساب و کتاب گسترش بده.بپذیریم در کمال تاسف و بر اثر فرهنگ غلط جاافتاده در جامعه تهران نشینی نوعی تکامل محسوب میگردد در حالیکه بواقع اینچنین نیست و اگر ما اینچنین سنگ تهران را به سینه میزنیم فقط چون زادگاه ما و پدران ماست ولاغیر
محمد: 1395/7/1623:50:27،
61
14
موضوع اشتغال رو حل کنید همه چیز درست میشه از جمله جمعیت تهران
بردیا: 1395/7/1700:20:51،
42
30
قابل توجه کسانی که منتظر ارزان شدن مسکن در تهران هستند ؟؟؟؟؟؟؟
کالباس: 1395/7/1623:58:38،
58
90
تا وقتی هرکی از دهاتش فرار می کنه میاد تهران وضع بدتر از اینم میشه
ارژنگ: 1395/7/1710:54:12،
33
33
اگه همین دهاتیا نمیامدن تهران، تهران شما هم دهاتی بیش نبود و باید توی زمین هاتون عرق می ریختید و کار می کردید. اما الان دست در جیب مبارک گذاشتید و برای یه آلونک ماهی خدا میلیون اجاره می گیرید. برید خدارو شکر کنید ...
ارژنگ: 1395/7/1713:11:01،
20
16
البته منظورم اون اقلیتیه که از دماغ فیل افتادن و دهاتی بودن اجدادشونو فراموش کردن (که البته از نظر من مایه افتخاره) و درک نمیکنن که در شرایطی که تمرکز همه چیز توی تهرانه، شهرستانیها چه چاره ای جز آمدن به تهران دارن؟؟؟
پاسخ به ارژنگ: 1395/7/1715:24:16،
13
18
شما برگرد دهاتون حداقل كاري براي مردم كن
اگه افرادي اومدن تهران كاري كردن ( حالا با سعي خودشون يا با اشنا و پارتي و ...) مطميننا جاي يك تهراني رو گرفتن كه يك روز بالاخره اونكارو ميكرد
در ضمن همه شهر ها يك روز دهات بوده اين دليل نميشه كه متولدين اون شهر زير فشار هجوم ديگران نابود شن
مثلا فرض كنيد همه برن تو بابل، مردم بيچاره ميشن
خونه گرون ميشه
ترافيك
شلوغي
بالارفتن سن ازدواج
نابودي محيط زيستو ساخت خونه و اپارتمان و ...
و كلي مشكلات مادي و معنوي
اين دليل نميشه كه ما زندگي ديگران رو خراب كنيم بايد يكم تلاش كنيم براي شهرمون
ارژنگ: 1395/7/1718:58:04،
11
10
من الان دقیقاً توی دهاتمون هستم و عوضش نمی کنم با صد تا تهرون جونتون. شهر آلوده و پر هرج و مرج و هرکی هرکی.
در ضمن دلیل شلوغی تهران زد و بند همشهریهای مسن تر شما برای تمرکز قدرت و ثروت در تهران بوده و هست . پس یقه خودتونو بگیرین!
سعید: 1395/7/1721:10:44،
11
6
دهات اتفاقا جای خوبیه خیلی باصفا و با مردمانی دل پاک
(سانسورچی ایرانجیب خجالت خجالت)
اسید: 1395/7/1700:20:57،
64
37
خصوصا پرشیای سفید با شیشه دودی هم که سوار میشن خیلی باحاله!
بردیا: 1395/7/1700:37:57،
32
33
ال 90 و سمند سفید رو هم اضافه کن
مهندس وحید ص: 1395/7/1700:38:51،
61
17
تحقیقات میدانی نشون داده:
اکثر کارمندا راغب به خرید سمند و ال نود هستن
اکثر خانمها دوست دارن 206 یا 111 بخرن
واکثر نیسان گاوی سواران عزیز هم متمایل به خرید پرشیا سفید.
گکمن: 1395/7/1702:28:10،
31
18
اگه هر کی تو شهر خودش بمونه همه چیز توازن داره ،تهرانم مثل جاهای دیگه ،نمیدونم چرا انقد شوق ورود به تهران زیاده؟
ناشناس: 1395/7/1709:03:41،
26
16
برای اینکه اگه شما توی شهرستان به کوچکترین خدمات پزشکی و تخصصی و اداری و قضایی و ..... احتیاج پیدا کنید باید برید مرکز استان یا مرکز استان بغلی از اون گذشته تو شهرستان ها کار نیست حتی با مسافرکشی هم نمیشه پول درآورد!
البته این یک طرح کاملا برنامه ریزی شده هست که با تخریب شهرستانها کل جمعیت ایران در استان تهران و چند استان جمع بشه و اینجوری کنترل و مهار مردم و حفظ و بقای ..... بهتر صورت میگیره!
arash11: 1395/7/1707:21:05،
21
13
بحث سر اینه که امکانات بصورت نامتقارن در سطح کشور توزیع شده و همین تجمع امکانات بصورت نیم بند در تهران باعث بوجود امدن و تشدید معضلات در تهران شده. اگه تولید اموزش عالی خدمات درمانی ووو در سطح کشور بصورت همگن توزیع بشه حتی اکثر ساکنین امروز تهران ترک این دیار خواهند کرد. باور کنید هیچکس دوست نداره کسری خوابشو تو اتوبوس شرکت واحد جبران کنه یا تو واگن مترو حتی نفس کشیدن عادی براش مشکل باشه. نبود اشتغال در اکثر نقاط ایران باعث بوجود امدن این معضلات گردیده.
ملک ری: 1395/7/1710:45:05،
13
15
فراموش نکنیم بسیاری از کارخانجات و ادارات و مراکز آموزشی فعال در تهران و حومه توسط سرمایه گذاران و متخصصین بخش خصوصی که قریب به اتفاق آنها از سایر استانها به تهران کوچیده اند دایر گردیده است لذا اینکه تمام نقائص را به گردن دولت بیندازیم اصلا صحیح نیست هرچند دولت میتواند در صورتی که خود را از مسائل حاشیه ای و برون مرزی برهاند و برای آبادی ایران هزینه کند تا حدودی نسبت به ارتقای شرایط زندگی و امکانات در اقصی نقاط ایران اقدام کند اما بلاشک تکمیل این فرآیند نیازمند رجعت سرمایه داران نامی و متخصصین زبده شهرستانی از تهران به شهر خویش می باشد
اجمد: 1395/7/1708:54:10،
16
14
عابرین پیاده توایران حدومرزخودرا تابه حال نشناخته است.هیچ کجای دنیا مثل ایران ...تو...نیست.
علی: 1395/7/1709:06:37،
20
4
وقتی حمل و نقل بین شهری انقدر مشکل داره مجبور میشه ادم برای کارش تهران اقامت داشته باشه
مثلا من خودم چون قزوین به تهران قطار مناسبی نداره مجبور شدم بیام تهران خونه بگیرم.. واقعا حاضرم اگه حمل نقل مناسبی باشه برگردم شهرمون...تهران فقط باید برای کار باشه نه زندگی
ایرانی: 1395/7/1709:10:46،
22
10
من شغلم مجبورم کرده که تو تهران زندگی کنم حاضرم با درآمد کمتر تو شهر خودم کار کنم و از این همه ترافیک و دود خلاص شم. متاسفانه نه امنیت شغلی وجود داره و نه درآمدی در شهرستانهای کم برخوردار. تو شهر ما هر کسی که تحصیلات داشته باشه مجبوره از اونجا بره
علی: 1395/7/1709:27:00،
31
16
بله منم موافقم .. تهران هم هزینه ها بسیار بالاست هم ترافیک دود شلوغی..شما همش تو تهران احساس خستگی میکنی...از بس هوا الودس.
آریا: 1395/7/1710:39:33،
16
11
اتفاقا یکی از مسببین اصلی افزایش مهاجرتها و از هم پاشیدگی کانون های خانوادگی همین گسترش بی حساب و کتاب میزان صدور مدارک دانشگاهی حال به هر طریق است.اصلا یکی از اصلی ترین علل بخش اعظمی از مصائب اجتماعی ایران امروز همین دانشجو شدن تمام اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن حدود و ثغور مشخص است
رضا : 1395/7/1709:19:24،
21
12
باتوجه به اینکه اکثر مسئولین شهرستانی هستن ، وقتی میان تهران کلی فک وفامیل خودشون رم میارن تهران ویا اطراف وفامیلاشان رو درادارات هم به صورت مبادله ای استخدام می کنن وای به حالی بچه های ما که بومی انجا هستیم و آشنا وفامیل نداریم ، توی استان البرز بندرت مسئولی رو نمیتونی پیدا کنی که اهل استان البرز باشه. همین باعث مهاجرت میشهمسائل خیلی زیاده اگر نوشته بشه ، هفتاد من میشه .
سپهر: 1395/7/1710:47:12،
22
12
کسی که از شهرها و آبادی های دیگه میاد تهران به دلیل توان مالی محدود مجبور میشه حاشیه نشین باشه و مدام در حال تردد با اتوبوس و مترو به تهران.

یه سر به اتوبوس و مترو بزنید.کمتر تهرانی رو می بینید که از اونها استفاده کنه چون جای خالی نیست و مهاجرین با انواع و اقسام فرهنگ ها که همگی میدونیم خدمات شهری رو مال خودشون کردند.

جدیدا هم مسافرکشهای شهرستانی اومدند که شبها هم تو ماشین می خوابند و پاتوق هایی هم واسه تجمع دارند که جای تاسف داره.

در همه جای دنیا تا فاصله یکصد کیلومتر دور شهرهای بزرگ یک حصار مجازی می کشند تا حاشینه نشینی ایجاد نشه.ایجاد حاشیه نشینی یعنی افزایش جرم و جنایت،یعنی افزایش فقر فرهنگی و مالی،یعنی افزایش مشکلات شخصیتی.

انشاا.. شرایط معیشتی مناسب براشون فراهم بشه و برگردند به شهر خودشون و در جهت آبادی شهرشون تلاش کنند.
رضا : 1395/7/1713:21:39،
22
18
اینقدر تهران تهران نکنید الان همه دارن سر و دست میشکنند برای زندگی تو مشهد و اصفهان و شیراز اونهایی هم که تو تهران هستند اکثرا مال مناطق شمال غرب و غرب کشور هستند چون خودشون هیچ امکاناتی ندارند برای همین شهرشون رو ول کردن آمدن تهران حیف نیست که این شهرهایی رو که نام بردم رو ول کنید و بیائید تو تهران ؟؟؟؟؟!!!!!!!
حاج رضا: 1395/7/1714:19:51،
14
12
منم دارم پولامو جم میکنم بیام تهران زندگی کنم.
اصل تهرانی: 1395/7/1714:40:09،
15
18
عزیزان به عوض متهم کردن هم به..... توجه کنید اصلا تهرانی اصیلی در تهران پیدا نمیشود (چون همه تهران را ول کرده اند منجمله خودم با خانواده)بنابراین به غیر از یک اقلیت خیلی کوچک تهرانی همگی مردم مهاجرند و هیچ برتری بر یکدیگر ندارید حالا دیروز آمدند یا50سال قبل مهم نیست .
مهم اینست که حالا همه درگیر مشکلاتیم و اگر روزی زلزله یا چیزی شبیه آن نازل شود بزرگترین فاجعه ثبت شده در تاریخ بشر اتفاق خواهد افتاد!!!!!!!!
نادر: 1395/7/1715:26:59،
19
17
اينطور كه شما ميگي ايراني ها هم يه روز از يه جاي ديگه اومدن ايران كل مردم دنيا بيان خراب شن روي سر ما و زندگي و كار و رفته و... رو از بين ببرن كه اصيل پيدا نميشه
بومي هاي قديمي و متولدين هر جا حق دارند تو سلامت زندگي كنني نه تو اضطراب و بدبختي و دود و... و همه كساني كه باعث اينكارنن مقصرند از دولت گرفته تا من و شما

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما