کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

روزهای سخت شهرداری تهران

کدخبر:۲۸۴۵۵سه شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳:۴۷۲۵۱۰ بازدید

شهرداری این روزها با شرایط سخت و پیچیده ای روبه رو شده است. حوادث ناگوار مترو، مسئله واگذاری املاک و هزینه ای که قرار است در روزهای محرم ...
روزهای سخت شهرداری تهران

شهرداری این روزها با شرایط سخت و پیچیده ای روبه رو شده است. حوادث ناگوار مترو، مسئله واگذاری املاک و هزینه ای که قرار است در روزهای محرم به سخنرانان مذهبی پرداخت شود، از جمله داغ ترین موضوعات مرتبط با این نهاد بوده است که هم واکنش عموم را برانگیخته و هم واکنش تعدادی از نمایندگان شورای شهر را.

روزهای سخت شهرداری تهران

این در حالی است که رئیس محیط زیست شهر تهران در گفت وگویی با ایلنا در ارتباط با نقش شهرداری در آلودگی ها و تخریب های زیست محیطی شهر تهران، این نهاد را عامل اصلی این مشکلات دانسته است.

دو حادثه مرگبار پیاپی در مترو

ماجرای حوادث مترو از این قرار است که روز یکشنبه دختر 31 ساله ای در ایستگاه مترو شادمان در اثر برخورد سرش با قطار به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد و روز گذشته هم پیرمردی 65ساله در اقدامی که خودکشی به نظر می آمد، به درون حریم ریلی افتاد و از دنیا رفت. هنوز اطلاعات کاملی از این حوادث در دست نیست و تحقیقات در خصوص هر دو پرونده در دست اجراست.

شاکری: شهرداری چه کاره است که هزینه سخنرانی های مذهبی را بپردازد

به دنبال تصمیمی که شهرداری برای کمک مالی به مساجد و حسینیه ها در ماه های محرم و صفر گرفته، مجتبی شاکری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران می گوید: «در خطوط بودجه شهرداری تهران هیچ بندی مبنی بر پرداخت هزینه سخنرانی های مذهبی وجود ندارد ضمن آنکه هیچ لزومی ندارد شهرداری در این زمینه ورود کند. شهرداری چه کاره است که متولی پرداخت هزینه سخنرانی های مذهبی شود؟»

به گفته شاکری، در حال حاضر هر سخنران مذهبی حداقل 200 هزار تومان برای یک شب سخنرانی دریافت می کند که اگر قرار باشد شهرداری هزینه سخنرانی آنها را بپردازد رقم بالایی خواهد شد. این در حالی است که هیچ مصوبه ای در شورای شهر تهران اجازه پرداخت هزینه سخنرانی های مذهبی را به شهرداری تهران نمی دهد.

بازگیر: شهرداری پررنگ ترین نقش را در آلودگی های زیست محیطی دارد

محمدحسین بازگیر، رئیس محیط زیست شهر تهران روز گذشته با بیان اینکه شهرداری پررنگ ترین نقش را در بروز آلودگی های زیست محیطی تهران دارد، گفت: متأسفانه باغ های شهری و خیلی از اماکن فضای سبز و درختان شهر فدای ساخت و ساز ها و تغییر کاربری ها شده است.

بازگیر در ارتباط با نقش شهرداری در آلودگی ها و تخریب های زیست محیطی شهر تهران گفت: شهرداری مدیریت شهر را بر عهده دارد و براساس قانون وظایفی دارد که این وظایف شامل مواردی همچون حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز شهری تا معماری مبتنی بر رعایت مسائل زیست محیطی را شامل می شود، علاوه بر آن بحث ترافیک، جلوگیری از آلودگی آب های جاری، ساماندهی فاضلاب های سطح شهر، مدیریت پسماند و. . . همه جزو تکالیف و وظایف شهرداری است. او ادامه داد: بنابراین شهرداری مؤثر ترین دستگاه و مجموعه ای است که می تواند به حفظ محیط زیست شهر کمک کند که شرط آن لحاظ کردن مسائل زیست محیطی در همه فعالیت ها است. برای نمونه در حوزه فضای سبز نگاه شهرداری باید نگاه مبتنی بر حفظ و توسعه باشد و اولویت دیگری نباید جایگزین فضاهای سبزی، باغات شهری و درختان شود و هیچ جا اجازه تغییر کاربری یا اجازه تخریب باغات یا قطع و آسیب رساندن داده نشود.

بازگیر افزود: این در حالی است که شاهدیم در بیشتر موارد در تهران اقداماتی که در شهرداری و پروژه دیگر دستگاه ها رخ می دهد؛ مسائل را با رقم و ریال و عدد می سنجند و می گویند پروژه باید با فلان عدد تمام شود که در این عدد ها خسارت های جدی زیست محیطی نهفته است؛ برای نمونه دیدگاه این است که اگر می توانیم ساخت و سازی را به شکلی انجام دهیم که هزینه نهایی آن کمتر شود، اما چند درخت هم قطع و از مصالح نا متناسب با محیط زیست استفاده شود، اشکالی ندارد و متأسفانه این اتفاق خیلی زیاد در تهران می افتد.

رئیس محیط زیست شهر تهران افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا ساختمان هایی می سازند که عمرشان بالای ۱۰۰ سال است، اما در تهران ساختمانی هایی که می سازند بعد از ۲۰ سال کلنگی است و باید آن را خراب و ساختمان جدیدی ایجاد کنیم و این یعنی تحمیل کردن بسیاری نخاله ساختمانی به طبیعت، برداشت مصالح از طبیعت و تحمیل آلودگی هوا و صوتی به شهر، در صورتی که اگر ساختمان ها به شکلی ساخته می شد که ۱۰۰ یا ۱۵۰ سال عمر داشت، طبیعت کمتر آسیب می دید.

او با بیان اینکه متأسفانه باغ های شهری و خیلی از اماکن فضای سبز و درختان شهر فدای ساخت و ساز ها و تغییر کاربری ها شده است، گفت: زمینی که باغ است؛ شاید ارزش ریالی بسیاری برای مالکش نداشته باشد، اما زمانی که تغییر کاربری پیدا می کند و تجاری یا مسکونی می شود شرایط فرق می کند، این تغییر شرایط باز هم برای یک نفر است نه برای همه شهر؛ باید توجه کنیم که تهران شاید دیگر به مسکن نیاز ندارد و مشکل کمبود مسکن مطرح نیست، ولی مشکل مدیریت آن است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تهران با انتقاد از ساخت وساز بی رویه فضای تجاری در شهر تهران گفت: درختان شهر فدای منفعت طلبی شخصیت های حقیقی و حقوقی می شوند؛ هر جا ساخت وسازی صورت گرفته درختان ۳۰ الی ۴۰ ساله یا حتی ۱۰۰ ساله که جلوی ساختمان بوده از بین رفته است، اگر هم رسماً درخت را قطع نکرده اند یا نگه داشته اند یک سال بعد خشک می شود، زیرا از زیر ریشه هایش زده شده است.

او افزود: وقتی در یک متری یک درخت، زمینی خاک برداری می شود و سه الی چهار طبقه زیرزمین می سازیم، تمام ریشه ها و قسمت زیرزمینی درخت را از بین می بریم. همچنین شکل ساختمان سازی ها و معماری شهری ما متناسب با محیط زیست نیست، جایی که باید کریدور هوای شهر را نگه داریم ساختمان های ۱۰، ۲۰ و ۴۰ طبقه می سازیم، بلندمرتبه سازی و مانعی در برابر عبور جریان هوا ایجاد می کنیم.

بازگیر گفت: همچنین در بحث مدیریت پسماند باید تفکیک از مبدا را به طور کامل از چند سال پیش اجرایی می کردیم، درحالی که هنوز تفکیک از مبدا از مرز ۴ تا ۵ درصد بالا تر نرفته است و تازه بیشتر این تفکیک هم در سطل زباله های شهری و توسط زباله گرد ها انجام می شود، یعنی کسانی که زباله ها را در کوچه می ریزند، مقداری از آن را برمی دارند و باقی را در کوچه در معرض دید مردم می گذارند و آلودگی های مختلف ایجاد می کنند.

او تصریح کرد: در مراحل نهایی مدیریت پسماند نیز در همه کشور نتوانستیم موفق باشیم بخش های قابل بازیافت را تفکیک کنیم و مثل همه دنیا که از زباله هایشان انرژی می گیرند ما هم انرژی احصا کنیم. ما اکنون بخش عمده ای از زباله ها را تلنبار می کنیم و تازه در برخی موارد درست هم تلنبار نمی کنیم.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران در پاسخ به اینکه شهرداری تهران چقدر در بهبود وضعیت محیط زیست موفق بوده است، گفت: در بروز آلودگی های سطح شهر همه دستگاه ها و پررنگ تر از همه شهرداری نقش دارد. اگر در دنیا شهری توانسته آلودگی هایش را برطرف کند، مدیریت پسماند مناسبی داشته باشد، آلودگی صوتی و آلودگی هوا نداشته باشد و حتی آلودگی آب و فاضلاب را رفع کند از عملکرد مثبت شهرداری اش بوده است. همه می دانیم در تهران خدم و حشم شهرداری از همه دستگاه ها بر تر است و بیشترین تصمیم گیری ها در حوزه شهر توسط شهرداری و شورای شهر گرفته می شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امين: 1395/7/1314:15:49،
51
250
هدف تخريب آقاي قاليباف در آستانه انتخابات رياست جمهوري
شهاب: 1395/7/1319:25:26،
85
31
آقای قالیباف پدر مردم تهران را درآورده !!
تهران را حراج کرده و مردم تهران را گرفتار !
لطفا ببریدش همان مهشدش!
بیچاره کرباسچی 5 تا تخفیف داد به مدیراش از چوبه دار میخاستند آویزانش کنند
این بابا تهران را فروخت و هزار برابرش را به مدیران و شهرداری چی ها تخفیفهای نجومی داد آب هم از آب تکان نخورد
علی: 1395/7/1406:40:40،
26
26
یعنی این آقا دوباره میخواد تو انتخابات شرکت کنه؟!!!!خوبه شاید 4 یا 5 هزار رای بیاره ...بد نیست
منوچهر: 1395/7/1409:45:55،
17
23
بعضیها میفرمایند شهردار تونل و ... ساخت مگر اینها رو با پول خودش ساخته؟ چند برابر شو از جیب مردم کشیده بیرون. بعدها معلوم میشه جه خیانت های به شهرسازی و مردم انجام شده.
راوی: 1395/7/1411:40:53،
16
22
بدتر از پول سخنران مذهبی وجوووووود دارد
طرف هیئت مذهبی درست میکنه
از اول تا انتهایش را
از شهرداری میگیره
اما در محل به اسم خودش و خاندانش تمام میشه
نمیشه اسم ببرم
از هیئت هایی که بالای نیم میلیارد تومان
پول از شهرداری میگیرن
سند دیده شده
starmoon: 1395/7/1314:21:45،
161
35
تا چند دقیقه آینده شهردار تهران کل خبر و تکذیب میکنه و از ناشر خبر هم شکایت میکنه به جرم پخش اکاذیب و همه چی به خوبی و خوشی به پایان میرسه....
آری اینجا ایران است به جای پاسخ به پرسش و اعتراف به اشتباه و سعی در رفع آن در ابتدا صورت مسئله پاک میشه و بعد شخص سوال کننده توبیخ......
به به
224: 1395/7/1314:22:09،
149
41
اقای قالیباف از کیسه مردم جهت تبلیغات شخصی استفاده
میکند باید از قبل جلویش گرفته میشد
@: 1395/7/1314:30:47،
160
33
بی نظم ترین و فاسد ترین ارگان (شبه) دولتی ، شهرداری است .
تنها ارگانی که به هیچ عنوان،به هیچ کس جوابگو نیست !

این به شخصه من ثابت شده است ...
دلخور: 1395/7/1314:31:24،
87
28
هیچکدام ازاین مواردی که گفته شد .علت این شرایط سخت و پیچیده برای شهرداری نیست و نبوده و نخواهد بود . تنها ناراحتی و دغدغه این سازمان واقایون از لو رفتن و مطلع شدن و اگاهی یافتن مردم نسبت به گوشه ای از بذل و بخشش ها و دست و دلبازی هاشون و جریاناتی بوده که در انجا به صورت روزمره اتفاق می افتاده و بس
9090: 1395/7/1314:32:38،
108
36
اقای قالیباف با کار های دهه 1330 شعبان بی مخ بازی
میخواهد اهداف خودش را پیش ببرد ول دیگه دوران این کارها بسر رسیده
حقیقته: 1395/7/1314:34:18،
102
25
خرج که از کیسه مهمان بود
حاتم تائی شدن اسان بود
پوريا: 1395/7/1314:40:47،
90
29
روزهاي سخت براي مردم نه براي شهرداري!
آقاي قاليباف عين خيالش نيست و تازه شاكي مردم هم هست كه چرا اين ... رو به هم ميزنند!
لابد ميخواد با اين هنرش رييس جمهور هم بشه!
ايشون بهيچوجه پاسخگو نيست .
دلواپس سرعقل اومده☺: 1395/7/1314:43:13،
77
35
عع واگذاری املاک(بیت المال) با70٪تخفیف مگه دروغ نبود؟!!!!!!آخه سردبیر اون سایت رفت زندان!!وبقیه آزاد!!!
فک کنم سایته دروغ گفته بودا!!
-------
نمیشه دستمزد اون مداح ها رو داد مترو رو کل ایستگاهای شلوغ رو گارد بکشید چقدر هزینه داره؟آهن کیلو چنده مگه؟
چندتا خانواده الکی داغدار شدن به جهنم؟!
والله امام حسین هم راضیه.
مسعود خان: 1395/7/1314:47:39،
33
117
طبیعیه
دولت فعلی باستثناء خوبیهای آقای ظریف و کنترل نرخ ارز ، نقطه قوت مشهود دیگه ای نداشت و فقط رکود

وقتی شانسش برای انتخابات بعدی خیلی کمه و بهترین گزینه مقابلش هم قالیبافه

این صحبتها قطعا بخش زیادیش شانتاژ و تخریبهای تبلیغاتیه

قالیباف زمانی که توی پلیس بود

سامانه 110 راه افتاد
بنزهایی وارد سیستم پلیس شد که آبروی کشورو خرید به قیمت تمام شده پژو پرشیا !!!
و...

توی شهرداری هم خوب بود کارش
: 1395/7/1408:23:54،
20
20
تو شهرداري كه عالي بود كارش تهران ديگه جاي زندگي نيست ضمنا هر كاري مثبتي هم اگر كرده وظيفه اش بوده. در ضمن در انتخابات هم ايشون اگر شركت كنه فقط جنبه سياهي لشكر داره دوره قبل كه خيلي بيشتر طرفدار داشت هيچ موفقيتي نداشت اين دوره كه اصلا هيچي بياد خودش رو ضايع كرده
بردیا: 1395/7/1314:53:47،
113
51
خدا وکیلی هیچ کاری برای تهران نکردند جز فروش تراکم و عوارض از تابلو عوارض نوسازی و هزار صورتحساب دیگر ...شهرداری حتی نمیتواند با مگسهای سفید درختی مقابله کند .....بر هم زدن اکوسیستم شهر با دریاچه مصنوعی چیتگر و هزاران مشکل دیگر از جمله نابود کردن باغات شمیران
رضا: 1395/7/1318:28:59،
44
22
واقعا چه جالب روضه خوانان برای هرسخنرانی حداکثر یکساعتی 200 هزار تومان می گیرند و یک دکتر استاد دانشگاه ساعتی 15هزار تومان پس برای این است که اروضه خوانان در کشور ما همانند قارچ در حال زیاد شدن هستند و پول رفتگرهای زحمت کش به جیب آنها می رود.
احمدرضا: 1395/7/1319:17:36،
14
34
موضوعاتی که به قالیباف نسبت می دهند می تواند درست باشد می تواند شایعه باشد اما این الان بحث مهمی نیست. مساله اینجاست که در ایران دست روی هر ارگانی بگذاری فساد بیداد می کند و این مساله تنها در حیطه شهرداری رخ نداده است.
فرق قالیباف با سایرین در این است که به نسبت بقیه مدیران پرونده سازندگی بیشتر و درایت بهتری داشته است و در هر موقعیتی که بعنوان مدیر قرار گرفته است با احتساب همه کم گذاشتن ها و کمبودها باز نسبت به بقیه پاکدست تر رفتار کرده است.
چنین مدیرانی را باید احترام کنیم نه اینکه تخریبشان کنیم. شما که منتقد هستید ایران را با کجا مقایسه می کنید؟!!
: 1395/7/1408:21:06،
17
18
از يك طرف خدماتي كرده كه وظيفه اش بوده ولي از ظرف ديگه شهر رو به تاراج برده. تخريب چيه ؟ من كه دارم تو تهران زندگي مي كنم كه ديگه مي بينم محيط زندگي منو به چه روزي درآورده.
میرزامحمود: 1395/7/1321:06:45،
23
34
بیش ازیکساله 200ملیون ازشهرداری طلب داریم انگارنه انگار لطف کنین اول طلب ماروبدین بعدحاتم بخشی بفرمایین

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما