کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نجومی‌بگیران در حال حاضر کجا هستند؟

کدخبر:۲۸۴۵۲سه شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹:۵۲۲۴۱۱ بازدید

باوجود گذشت چند ماه از رسانه ای شدن حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی هنوز برخوردی با این افراد صورت نگرفته و به جز چند نفر ...
نجومی‌بگیران در حال حاضر کجا هستند؟

باوجود گذشت چند ماه از رسانه ای شدن حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی هنوز برخوردی با این افراد صورت نگرفته و به جز چند نفر مابقی همچنان سرکارند!

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تسنیم، زمانی که فیش حقوقی مدیران بیمه مرکزی منتشر شد و درنهایت رئیس کل وقت از سمت خود استعفا داد و برج گاندی را ترک کرد شاید کمتر کسی فکر می کرد که ماجرای حقوق های نجومی به جایی برسد که هر روز ابعاد جدیدی از آن برای مردم مشخص شود.

حقوق های نجومی درحالی در دولت یازدهم افشا شد که رئیس جمهور معاون اول خود را مأمور رسیدگی فوری و برخورد با این موضوع کرد و در عین حال گستردگی و دردناک بودن این موضوع باعث شد تا مقام معظم رهبری هم در سخنانی به آن اشاره کند. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت بر لزوم پیگیری و برخورد قاطع دولت با حقوق‌های نجومی تاکید کردند.

ایشان با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع خاطرنشان کردند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری، و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: بر اساس اطلاعاتی که به من رسیده است، میزان دریافتی مدیران در بیشتر دستگاهها، در حد معقول است و دریافتی های کلان، مربوط به تعداد اندکی از مدیران است که باید با همین موارد اندک هم برخورد قاطعانه انجام شود.

گزارش های رسیده به تسنیم نشان میدهد که با وجود افشای فیش های حقوقی کلان مدیران بخش های مختلف، هنوز برخورد جدی با متخلفان صورت نگرفته جز موارد محدودی که منجر به بازگشت وجوه به خزانه شده است و الا هنوز بیشتر مدیران متخلف پشت میزهای مدیریتشان نشسته اند.

البته مستند این موضوع را به راحتی میتوان در گزارش اخیر دیوان محاسبات مشاهده کرد؛ گزارش سازمان دیوان محاسبات کشور در باره حقوق‌ها و پرداختی‌های نامتعارف در جلسه علنی صبح روز (یکشنبه 11 مهرماه) مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

در این گزاش آمده که در نتیجه رسیدگی و پیگیری‌های این دیوان تاکنون مبلغ 51 میلیارد و 215 میلیون و 300 هزار ریال از پرداختی مقامات و مدیران موضوع این گزارش به حساب های مربوطه برگشت و دیوان محاسبات کشور با جدیت برای بازگشت مابقی وجوه به حساب‌های خزانه داری کل کشور و سایر حساب های مربوط اقدام خواهد کرد. هرچند طبق اعلام رئیس این دیوان، باید نجومی بگیران 23 میلیارد دیگر به خزانه برگردانند درحالی که طی 4 ماه گذشته فقط 5 میلیارد تومان به حساب دولت برگرشته است.

موضوع مهم در گزارش دیوان اما در بند نهایی است، آنجا که تأکید شده علاوه بر استرداد وجوه اضافه دریافتی، متخلفان به مجازات های موضوع تبصره یک ماده 23 قانون دیوان محاسبات کشور از جمله انفصال از خدمات دولتی یا اخراج از محل خدمت محکوم  خواهند شد.

انفصال از خدمت و برکناری مدیران نجومی بگیر از سمت خود خواسته اصلی مردم است ولی درحالی که طبق اعلام دیوان محاسبات حدود 400 مدیر دولتی دارای حقوق های نجومی هستند از زمان افشای حقوق های نامتعارف تا کنون تنها 13 نفر از مقامات و مدیرانی که متوسط دریافت ماهانه آنها بیش از 200 میلیون ریال بوده است توسط دولت از سمت خود برکنار شده‌اند.

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات در همین ارتباط با بیان اینکه  با حسابرسی پرداختی‌ها به  100 هزار مدیر و کارمند دستگاه‌های اجرایی کشور، مشخص شد 397 نفر از قوانین سوءاستفاده کرده‌اند، اظهار کرد: حکم قطعی این 397 نفر تا پایان فروردین 96 در دادستانی دیوان محاسبات صادر می‌شود.

طبق اعلام رئیس دیوان محاسبات کشور تعداد مدیران متخلف بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌ها 90 نفر از 397 مدیر متخلف دولتی است. بنابراین طبق حکم دیوان باید منتظر برکناری 90 تن از مدیران بانکی و بیمه ای نجومی بگیر باشیم.

هرچند در صنعت بانک و بیمه کشور، حقوق های نجومی ابتدا منجر شد تا جابه جایی در بیمه مرکزی و بیمه ایران رخ دهد ولی بعد از خبرساز شدن فیش حقوقی مدیرعامل بانک رفاه که اتفاقاً وی دوست و شریک تجاری یکی از نزدیکان رئیس جمهور هم می باشد، سرانجام دولتی ها تصمیم گرفتند که صدقی را برکنار و سهمانی را جایگزین وی کنند.

پرس و جو از منابع مطلع درباره اینکه صدقی هم اکنون چه کاره است؟ بی نتیجه ماند. صدقی ظاهرا این روزها در منزل به سر می برد. این پاسخی است که وی به نزدیکان خود درباره کسب و کارش در ماه های اخیر داده است.

ولی موضوع جابه جایی ها حداقل در نظام بانکی به همین جا ختم نمی شود و لله گانی مدیرعامل بانک صادرات که گفته می شود ماهانه 65 میلیون تومان بابت مدیریت این بانک دریافت می کرد برکنار و زراعتی جایگزین وی شد.

خبرنگار تسنیم چند ماه بعد از برکناری لله گانی از مدیریت بانک صادرات درباره اینکه وی هم اکنون در کجا مشغول به کار است از تعدادی مدیران بانکی و مسئولان دولتی کسب اطلاع کرد و در نهایت یکی از اعضای دولت گفت: احتمالاً لله گانی به یک موسسه مالی می رود!

مدیرعامل وقت بانک ملت، که نام وی در سرلیست نجومی بگیران دولتی قرار دارد و ماجرای ارتباطش با حسین فردون طی ماه های گذشته نقل محافل بود، نه تنها از بانک ملت برکنار شد بلکه از سوی سازمان اطلاعات سپاه به علت حضور در یک باند فساد مالی بزرگ دستگیر شده و هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

همزمان با سونامی برکناری مدیران بانکی حال چه در قالب استعفا یا عزل، مدیرعامل وقت بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز از سمت خود استعفا داد وزیر اقتصاد هم با استعفای وی موافقت کرد.

خبری که در روزهای اخیر رسانه ای شد نشان داد که دولتی مدیرعامل مستعفی بانک قرض الحسنه به تازگی به عضویت هیات عامل بانک اقتصاد نوین در آمده است.

جالب است از سرنوشت مدیرانی که پشت پرده ماجرای حقوق های نجومی از فیش های آنها برای مردم مشخص شد، هم اطلاعاتی بدانید.

کسب اطلاع خبرنگار ما از صنعت بیمه حکایت از آن دارد که امین رئیس کل مستعفی بیمه مرکزی، ظاهرا بناست در شرکت بیمه خاورمیانه، بعنوان عضو یا رئیس هیات مدیره مشغول به کار شود.

اما درحالی که حقوق های نجومی معاونان بیمه مرکزی هم منتشر شد ولی همچنان این افراد در برج گاندی مشغول به کار هستند. البته طبق اعلام عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی این افراد وجوه اضافی را به حساب مالی این شرکت برگردانده اند. یک میلیارد و 600 میلیون تومان از مدیران بیمه مرکزی بابت وام های دریافتی به حساب مالی بیمه مرکزی برگشت داده شد.

ولی حسنی عقدا عضو هیات عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی که فیش حقوقی 87 میلیونی اش منتشر شده  و وام 600 میلیونی از این شرکت گرفته بود در زمان ریاست جدید بیمه مرکزی از سمت خود برکنار شده است.

اطلاعات رسیده به خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که عقدا هم اکنون در یکی از شرکت های زیرمجموعه صنعت بیمه بعنوان عضو هیات مدیره مشغول به کار است.

همزمان با برکناری نجومی بگیران چه در قالب استعفا چه در قالب عزل؛ صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی که پیش از این فیش حقوق 57 میلیون تومانی و وام 300 میلیونی اش بمب خبری فیش‌های حقوق شده بود برکنار شد.

در مورد اینکه صفدر حسینی هم اکنون چه کاره است؟ گمانه زنی های دال براینکه وی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی رفته مطرح بود. اما خبرنگار تسنیم با مسئولان سازمان مدیریت در این باره گفت‌وگو کرد و در نهایت مشخص شد رفتن صفدر حسینی به سازمان مدیریت شایعه بوده است.

برخی نزدیکان صفدر حسینی مدعی شدند، وی در دانشگاه مشغول تدریس است و تمام فعالیت های دولتی و شبه دولتی خود ررا متوقف کرده است.

باوجود دستور رئیس جمهور به برکناری متخلفان در حقوق های نجومی هنوز عمده این افراد سرکار خود هستند و با تعداد انگشت شماری از نجومی بگیرانی که برکنار شده یا استعفا داده بودند نه تنها برخوردی صورت نگرفته بلکه بررسی ها نشان می دهد که این افراد فقط در شرکت‌ها یا سمت های خود جابه جا شده اند و تغییری در روال خدمتی آنها صورت نگرفته است.

قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی در مرداد ماه گفته بود:  2 مدیر بانکی که تازه حکم گرفته‌اند خود مدیر نجومی بوده‌اند و دریافتی غیرمتعارف می‌گرفته‌اند!

بنابراین در جابه جایی مدیران نجومی بگیر در سیستم اداری-دولتی تردیدی نیست و مشخص می شود که با این افراد نه تنها برخوردی نشده بلکه بازهم از آنها در موقعیت های اداری استفاده شده است. 

همچنین آنطور که از پاسخ حسین قضاوی - ‌معاون بانک، بیمه وزیر اقتصاد - به سوالی درباره ادامه داشتن جریان برکناری مدیران بانکی در راستای حقوق های نجومی مشخص است، برکناری مدیران بانکی به هیچ وجه ادامه نخواهد داشت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور هم اخیرا گفته بود، مدیرانی که حقوق های غیرمتعارف می گرفتند تخلفی مرتکب نشده اند.

این درحالی است که فیش های نجومی نشان میدهد که وضعیت دریافتی چند تن از مدیران بانک های دولتی و نیمه دولتی مطلوب نیست و این افراد با حقوق های بالا و تسهیلات کلان بدون بهره در دولت یازدهم سکاندار بانک های بزرگ کشور هستند.

با این حال و با توجه به اینکه دولت بنای برکناری مدیران نجومی بگیر را ندارد این ابهام برای مردم باقی می ماند که چرا دولت برای اجرای عدالت گامی بر نمی دارد و براحتی اجازه می دهد که نجومی گیران سرکار خود باشند!

بلیط هواپیمادیدگاه ها

mosi: 1395/7/1313:20:27،
32
154
با سلام بنده خودم 43 میلیون تومان در ماه حقوق میگیرم چرا باید اقدامی انجام بدهم که حقوقم به زیر 20 میلیون برسد ؟! آیا شما کسر شدن مابقی حقوقم را جبران می کنید تا بنده در سازمان خودم اقدامی انجام دهم؟!
رضا: 1395/7/1313:28:27،
98
24
جواب تیتر ساده هست. همین دور و اطراف شما. خیلی راحت و آسوده زندگی میکنن. مواردی هست که فیش ها لو رفته و لاپوشانی شده. یا لو دهنده دستگیر شده درست مثل امکلاک نجومی. چه خبره خدا تو این مملکت؟
rezaa: 1395/7/1313:30:30،
105
35
بعضی از سیستم ها حتی نیاز به مدیر هم نداره
بندازنت بیرون جاش 43 تا کارمند استخدام کنند تا اشتغال زایی شود
رییس: 1395/7/1313:34:36،
88
37
بابت کار کردن یا بابت کار نکردن
ایرانی: 1395/7/1313:34:42،
89
34
چیکار میکنی مگه 43 میلیون حقوق میگیری ؟ به ما هم یاد بده !!!!!!!!
saeed: 1395/7/1314:21:34،
57
31
مراجع محترم کجا هستند!!؟چرا سکوت اختیار کرده اند!!؟
در حالی که امار طلاق و خودکشی و اعتیاد به خاطر مشکلات
مالی در کشور بالاست سکوت مقامات محترم هیچ توجیهی ندارد.
جواب mosi: 1395/7/1315:21:06،
61
32
خداوند افرادی مثل شماها رو که اون بالا نشستید وحقوق و جای چند جوان رو که با هزار آرزو درس خوانده اند رو میگیرید لعنت کند.امثال جوانانی از قبیل من که عمری درس خوندیم و مدرک و سوادمون خیلی از شماها بالاتره باید بخاطر اینکه گردن شما کلفته بیکار باشیم . حتی خیلی از شماها برفرض محال اگر مدرک درست و حسابی هم داشته باشید با کار و حرفه تون هیچ ربطی نداره فقط پول مفت میگیرید.
متاسفم برای خودم و امثال خودم.
آبباس: 1395/7/1316:53:55،
35
23
وضعیت حقوق نجومی بگیر ها مثل قانون پایستگی انرژی هستش . التماس تفکر
pldn: 1395/7/1313:28:30،
64
38
من میدونم ، کانادا
عرفان: 1395/7/1313:29:03،
93
32
تو خونشون دارند به ریش ما و شما میخندند
kambiz: 1395/7/1313:34:20،
68
34
جزایر قناری موناکو سواحل اسپانیا و جاهایی که ما نمیشناسیم فکر کنم اینجور جاها هستند
مظلوم: 1395/7/1313:41:55،
78
26
حالا که رفع اتهام هم از شون شده .حتما یک چند وقتی میفرستن نشون به یک مرخصی باحقوق و پاداش تپل که استخوانی بترکونن بعدش هم با روحیه ای مضاعف برگردن پشت میزاشون و روز از نو و روزی از نو . مثلا انتظار دیگه ای هم داشتین
امیر: 1395/7/1314:11:05،
68
33
مراجع محترم کجا هستند!!؟چرا سکوت اختیار کرده اند!!؟
در حالی که امار طلاق و خودکشی و اعتیاد به خاطر مشکلات
مالی در کشور بالاست سکوت مقامات محترم هیچ توجیهی ندارد.
سمندون: 1395/7/1407:44:56،
23
32
عزیز برادر اینا خودشون مقاماتن ،
داود: 1395/7/1409:32:23،
18
29
امیر خان!
دلت خیلی خوشه که همچین انتظاراتی داری برادر!
خوش به حالت!
مدير: 1395/7/1314:14:02،
32
79
شما كه حقوقتون كمه چرا حسودي ميكنيد اگر لياقت داريد بريد مدير شيد و حقوق بالا بگيريد.
فرهنگ: 1395/7/1314:32:52،
57
34
در پاسخ باید عرض کنم

تو این مملکت اگر لابی و فامیل بازی نبود و امثال شما ها به این روش در پست و مقامی که شایسته ی آن نیستید قرار دارید به شما اطمینان میدهم اگر در خارج از این مملکت بودین لان در حال تمیز کردن خیابان یا سرویس های بهداشتی بودین .
از پایه خراب است خراب .
داود: 1395/7/1409:34:30،
20
25
و شما، واقعا، بر اساس لیاقتتون به جایگاه مدیری رسیده اید؟!!!

نالایق: 1395/7/1510:18:55،
17
29
مدیر شدن که لیاقت نمی خواد! مدیره که مدیر میاره! البته .... هم خیلی لازمه!
بازنشسته : 1395/7/1314:30:09،
39
34
مديران حقوق نجومى گرفتن تلافيش سر بازنشسته ها درآوردن خداخير نبينند.
پدرام: 1395/7/1315:18:31،
33
41
ایرانجیب، خوب بلدی الکی مردم رو سرگرم کنی. ماجرای حقوقهای نجومی فقط یه بازی سیاسیه، وگرنه همیشه بوده.
معلم : 1395/7/1315:27:28،
23
33
دوستا همه مدیران مدارس تو اوزش و پروش حقوق های نجوم اندر نجوم میگیرند برید پدرشان را دربیارید که چرا برا 300 ،هزار حق مدیریت مدارس باید اون همه جون بدهند با هزاران نفر سروکله بزنند
آریا: 1395/7/1316:00:33،
36
26
همشون تو سالن ترانزیت فرودگاه منتظر باز شدن گیت پرواز کانادائند!!!
محمد: 1395/7/1316:06:13،
28
21
آيا تو پست بانك هم تخلف اينگونه بوده؟
حمید: 1395/7/1317:35:48،
39
26
2 نمونشومن میدونم رامبد جوان و مهران مدیری که هر روز تو تلوزیون جلوی ما برنامه دارند...
اراد: 1395/7/1323:47:39،
19
34
لیاقت این دونفر بیشتر از این پول هاست ، تو بیا منو بخندون من همین پول رو به تو میدم ، اینها علاوه بر خندوندن مردم باعث سود بسیار بالای صدا و سیما شدن ، شما بیا ببین هر اگهی چه قدر پول میگیرن ؟
راستین: 1395/7/1407:57:26،
25
26
این برنامه هایی که اینا اجرا میکنن اصلا هم خنده دار نیست. مدیری طنز تلخ نمایش میده که در اصل خنده نداره بلکه گریه داره و رامبد جوان هم برنامه مسخره ای رو ترتیب داده که فقط به زور میخواد بخندونه. با این شرایط جامعه هیچ کسی نمیتونه شاد باشه. این برنامه ها فقط جیب عده ای فرصت طلب رو پر میکنه.
حسن: 1395/7/1409:38:26،
22
20
واقعا" نوشتن این مقاله خنده داره ، آقا باید اول قانون درست بشه و این بی عدالتی در پرداختها در تمامی سطوح و نه فقط مدیران از بین بره . آیا میدونید کارمندان جزء بانک مرکزی حقوق و مزایایی بالای 10 میلیون در ماه میگیرند آیا میدانید وامهای کلانی هر دوسال یکبار به مبلغ حدود 150 میلیون تومان آنهم بدون سود به آنها داده میشود . من نمی دونم چرا فقط به مدیران گیر دادن . آقا اول قانون درست بشه و بعد پیگیر گذشته و .... باشند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما